לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-01-2008, 11:00
  משתמש זכר shimshimon shimshimon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.07.07
עזרה איך מתקשרים עם הורים מהדור הישן?

שלום לכולם,
אני וחברתי עומדים להינשא בקרוב.
הוריי מודרניים ופתוחים בעוד ההורים שלה די פרמיטיביים בדיעותיהם.
מאחר והחתונה נקבעה לחורף זה, אנחנו מנסים לסגור את האירוע כמה שיותר מהר יוצאים מדי יום לסידורים (לראות אולמות, תקליטנים ושאר ירקות...).
הבעיה: ההורים עדיין לא נפגשו, ולכן הוריה לא מוכנים לבוא איתנו לסידורים כל עוד הורי שם...
הלו"ז שלהם משתנה מדי יום ולכן קשה לקבוע פגישה עימם, מה גם שאינם מוכנים לבוא אלינו לארוחת שישי
כי "נהוג להפגיש את ההורים בבית הורי הכלה או מחוץ לבית".
כתוצאה מכך, הלחץ שקיים אצלנו ובעיקר אצל חברתי רק גובר ועלול לגרום למריבות.

כיצד אוכל להסביר להם, מבלי לפגוע ברגשותיהם ובכבודם, שהם בעיקר פוגעים ברגשותיה של ביתם ומאלצים אותנו לעבור את החויה החד-פעמית (בתקווה) הזאת בלעדיהם...?

יום נעים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-01-2008, 12:18
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי shimshimon שמתחילה ב "סייג לחכמה - שתיקה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shimshimon
אם אין לך מה להגיד עדיף לא לומר דבר...

אם עניתי -משמע שיש לי מה לומר בענין. ואת שאמרתי -אמרתי מתוך נסיון רב מאד.
אני אמנם נשוי רק פעם אחת (בניגוד לLOOPY) -אבל בכל זאת התחתנתי פעם אחת ואני אב ל4 שכולם נשואים כלומר יש לי נסיון עם כל מיני טיפוסים.
זה שאתה נפגע -אני מצטער אם הסברתי את עצמי רע או שאתה לא הבנת את כוונתי -אשתדל להסביר שוב וביתר נוחיות למשתמש.

ציטוט:
איך קבעת שאנחנו מתנשאים מבלי להכיר אותנו?

לא קבעתי שאתם מתנשאים. קבעתי שמי שלא רוצה להפגש עם זולתו (בעיקר עם מי שהולך להיות המחותן שלו) -תהיינה הסיבות אשר תהיינה -הוא מתנשא עליו.
ציטוט:
אנחנו בסה"כ רוצים שההורים משני הצדדים יהיו שותפים לארגון החתונה אבל הם מקשים למרות שהם יודעים שאין זמן משום שישנם תאריכים בודדים ביותר שנותרו באולמות האירועים לחורף הקרוב.

אני מבין אותך -ואם יש צד אחד שמתנגד לחתונה -לא משנה למה (דת /צבע /גובה או כובע) יואילו 2 בני הזוג להסתדר או רק עם צד אחד או לבדם ויזמינו את מי שרוצה לבוא לשמוח בשמחתם .ומי שלא רוצה -- הפסיד ובגדול.

ציטוט:
מנגד, להורים שלי אין כל בעיה לבוא איתנו ואין בעיה שהורי הכלה יצטרפו...
חברה שלי אמורה ללכת מחר לסלון כלות לראות שמלות אך אמא שלה לא מוכנה לבוא כי אמא שלי תהיה שם

כלומר הבעיה עם הורי הכלה -אז הם המתנשאים .אתה מתחתן עם אשה שבאה מבית של מתנשאים. תביא זאת בחשבון.

ציטוט:
אני מקווה לתגובות רציניות יותר מאנשים שאולי כבר עברו תקופה כזאת. תודה .

קבלת תגובה מאד רצינית מאדם שעבר 5 חתונות אחת כחתן ו4 כמחותן -וגם אני עברתי משהו דומה עם הורי חתן (של ביתי) מתנשאים שחשבו שאם הם עשירים יותר לא מתאים להם שבנם יתחתן עם בתי למרות שהיא יפה מאד ומלומדת בהרבה ממנו.- היתה חתונה יפה מאד למרות פלצנות הורי החתן שהבינו לבסוף שהם טעו והודו בטעותם .אמנם לקח להם זמן להבין את טעותם -אבל אחרי הנכד הראשון הרוחות נרגעו והכל בא על מקומו בשלום.
לכן: אם אתה אוהב את זוגתך לעתיד -תתעלם מהקשיים -עוד נכונו לכם קשיים לא מעטים ובאמת שבחירת מקום ומנות לחתונה אלה דברים "ברומו של עולם" - תתגברו ותבחרו בעצמכם . אחרי הנכד הראשון שתביאו 2 הצדדים יבינו את טעותם והכל יסתדר . ואם לא -גם לא נורא. תמשיכו לחיות באהבה ותיהנו מכל רגע יחד.
מזל טוב מקרב לב.

ישן 09-01-2008, 12:57
  פשוט פשוט אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי shimshimon שמתחילה ב "סליחה ותודה..."

ידידי הצעיר,
1.אני שמח שהבנת את כוונתי .היא לטובה.
2.אני לא אומר שאם ההורים מתנשאים בתם תצא אותו דבר ואני באמת מאחל לך חיים טובים יחד ואושר רב.
3.מסוף דבריך אני למד שיתכן שגם אתה צריך לשנות דרכי גישתך. אם הורי זוגתך מעונינים שתשב עמם -גם אם נראה לך שאין לך מה בדיוק לעשות שם - מאד לא יפה ללכת לחדר אחר ששם לכאורה יש לך מה לעשות .
יתכן שהם נפגעו מצורת ההתנהגות שלך ולכן כועסים עליך קצת?? אם למשל אתה צריך ללמוד או לעבוד בחדר אחר אמור זאת בנימוס למשל: אני מצטער אבל יש לי מחר / מחרתיים /בעוד שבועים בחינה גדולה /להגיש עבודה ואני אשב אם לא אכפת לכם בחדר השני לעשות זאת.
תאמין לי שהם יקבלו זאת ויתייחסו אליך בנימוס ואהבה . אולי לך נראה סוג של בזבוז זמן לשבת עם הורי זוגתך לשיחת חולין אבל גם נימוס מינמלי שווה משהו בימינו. ההורים של אשתך לעתיד באופן הכי טבעי שבעולם רוצים להכיר את חתנם ולתהות על קנקנו - לדעת עם מי הם הולכים להתחתן -כי כשאתה מתחתן זה אמנם עם אשתך אבל אתה מקבל משפחה מורחבת גדולה יותר וכמובן גם להם יש מעמד בחייך -גם אם לא תמיד לרוחך.
שוב, איחולים מכל הלב.

ישן 10-01-2008, 10:46
  פשוט פשוט אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "סבבה"

למה זה בעצם חשוב?

1.מבחינת הגיל -הם לא בני 40 אלא צעירים יותר ,אחרת לא היו מתייעצים ומתחשבים מאד בדעת ההורים .
2.מה זה משנה מי משלם על האולם? אם הם הזמינו -אני מניח שהזוג משלם. (אצלנו בחתונות הילדים נהגנו בפשטות .לכל ילד משלנו ניתן סכום ידוע מראש מה שהצלחנו לחסוך עבורם מילדות ולא מדובר בסכום מבוטל) ואת הסכום קבל הילד מאיתנו מיד לאחר השחרור מהצבא.
מכאן ואילך -הצעירים ברשות עצמם אנשים מבוגרים ועצמאיים - יכלו לקחת את הכסף לטיול בחו"ל או ללמוד או לפתוח עסק או להמשיך ולחסוך (או גם וגם). עם זה הם התחתנו והחתונה עצמה היתה על חשבון הזוג הצעיר.
לחתונה עצמה באנו כהורי אחד מבני הזוג והבאנו גם מתנה נאה לחתונה אבל לא יותר מכך.

ישן 10-01-2008, 12:57
  פשוט פשוט אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "רציתי לדעת אם בסופו של דבר החתונה נופלת על ההורים.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looopy
הבנתי שלא.

הכוונה שלי היתה להבין מבין השורות את "ההתכנסות" של הורי הכלה.

לא הייתי מציע לך להלחיץ את אישתך לעתיד ביחס להוריה... (ממש לא בריא להתחיל את החיים יחד בבלאגן..).
במקרה הזה לדעתי, דווקא אתה, קח אחריות לפגישה בין ההורים. טענת שהוריך מודרנים, לא? אז נענע אותם לבית הורי הכלה.
לך אליהם הביתה ובשיא השרמנטיות, שב איתם (ועם הכלה), ספר להם את תוכניותיך ואמור להם בשיא הפשטות שהוריך מעוניינים להגיע לביתם או לכל מקום אחר שיקבע על ידם על מנת להכירם.

אה...מה בדיוק הבעיה?

1.אני חותם על כל מילה.
2.הבעיה שלו לפי מיטב הבנתי היא שההורים שלה "התכנסו" ,וכנראה שאינו מבין מדוע.
ל"התכנסות" כזאת יכולות להיות 2 סיבות עיקריות:
א.ההורים נפגעו ממשהו (התנהגות) או ממישהו (החתן או הוריו או אפילו הכלה עצמה שהיא בתם)
ב.ההורים מתנגדים לחתונה לכתחילה (בגלל מוצא / מעמד סוציואקונומי/ סתם לא נראה להם)

ישן 10-01-2008, 14:21
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
שימשימון היקר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shimshimon שמתחילה ב "איך מתקשרים עם הורים מהדור הישן?"

למרות תשובתך המתלהמת לפשוט, אני מתכוון "לרדת" עליך. כי האשכול הזה - לדעתי - מבהיר איפה הבעיה. אתה טוען שההורים שלך "פתוחים" והוריה "פרימיטיבים", ואתה מחפש דרך להתגבר על הפרימיטיביות שלהם.

אז תרשה לי להעיר, שמהטון של דבריך אכן עולה התנשאות שיכולה להסביר את התכנסותם בעצמם של הוריה. אז אם ההורים שלך ואתה כל כך מתקדמים ופתוחים, אז תואילו בטובכם קצת "לרדת אל העם" ולנסות לרצות את הוריה - שברור כי הם מרגישים פגועים. (למשל מהעובדה שאתם מתגוררים אצל הוריך?).

זאת ועוד, גיוס ופיוס הוריה, צריך להיות משימה שלה - לא שלך ושל הוריה. בהודעתך בכלל לא התיחסת לעמדתה ותפקידה. האם גם היא נחשבת קצת "פרימיטיבית" כמו הוריה? (אני לא אומר זאת כדי לקנטר. אני אומר לך מה ההתרשמות מהקריאה של ההודעה שלך).

לדעתי בת זוגך צריכה לברר - אם אינה יודעת - מה מציק להוריה, ובעקבות זה הוריך צריכים לדבר אתם ולנסות לרצות אותם. אין פה מצב של "צודק" או "לא צודק". יש צורך לתת לשני הצדדים הרגשה מפויסת.

ישן 12-01-2008, 08:39
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
שאלת תם: מדוע בעצם שלא יפגשו ההורים כמקובל?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shimshimon שמתחילה ב "איך מתקשרים עם הורים מהדור הישן?"

חתונה היא ענין רציני. איחוד של בני זוג דומים [פחות או יותר] הגורר אחוד של משפחות [מטבע הדברים שונות יותר]. לחתונה השלכות גדולות יותר מאשר לדייט [חוץ מבמקרה של לופי כמובן ]
וזוגיותכם הרי תעמוד במהלך 100 השנים הבאות במבחנים קשים יותר רגשיים, כלכליים, תרבותיים ומה לא?

בדיוק מסיבות אלה נתקבעו כללים וסדרים מקובלים לתהליך האיחוד בין המשפחות וצעד ראשון והגיוני בהרבה קבוצות אוכלוסיה הינו המפגש המלאכותי בין הורי הכלה להורי החתן.
בעבר הרחוק היה מתקיים המפגש לפני שבני הזוג בכלל ידעו שהם עומדים להתחתן וכיום הוא מתקיים לאחר שהם חיים כבר שלוש שנים ביחד ובכל זאת עדיין מדובר בארוע חשוב והגיוני.

מאחר והוריך פתוחים - הגיוני כי לא ייחסו חשיבות גדולה לכללי טקס שהיו מקובלים בקבוצת האוכלוסיה ממנה באו ויענו לדפוס המפגש בו מעונינים הורי הכלה.

אמור לזוגתך כי הוריך ישמחו להפגש עם הוריה בזמן, במקום ובדרך שהוריה ירצו. אמור לה כי ב'עדה המודרניסטית' אליה שייכים הוריך מקובל שלא לשוחח במפגש הראשון על הא ודא [ותתפלא לראות כי 'הפרימיטיבים' יכבדו את כללי המסורת של 'הפרימיטיבים המודרניסטים' שמולם]. תאכלו מעמול,תשתו תה מתוק, אבא של הכלה יספר כמה קשה היה לו לתקן את האוהל בגשם הגדול ב51, אבא שלך יהנהן ויספר כמה קשה היה לו לתקן את החור באוהל בקמפינג שעשיתם ביוטה בשנת השבתון [אבות תמיד מסתדרים יותר טוב], האמהות יחליפו מתכונים של גפילטעפיש [וישמרו אותם בכדי להראות במבע מזועזע למשפחה המורחבת]. המפגש יסתיים בנשיקות ואחולי הצלחה לכם ואיש לרעהו.

נכון שאת הריקושטים תשמעו בחודש שאח"כ אבל מאחר וזוגיותכם איתנה ואתם יודעים מה טוב לכם - תגשרו על הדברים בהומור ובתבונה והכל יבוא על מקומו בשלום.

עד כאן הפינה של 'ישראלה רזיאל ז'קונט' ב103 פרש FM'
ישן 17-01-2008, 21:25
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
אכלתי חמש שנים בשר ציד (על לא עוול בכפי)
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אומנם צמחוני אני אך ברור לי כי"

מעולם לא העזתי לצוד.
המוטו שלי: תן לחיה רובה ציד בכדי שיהיה "פייר פייט".

אבל לאכול? אכלתי.
אכלתי דברים משונים ביותר כמו בשר אנקונדה או ארמדיל..

"פילה" אנקונדה צמיגי ומסריח כמו נבלה (מעניין למה..?) ואילו בשר ארמדיל קצת קשה, אבל טעים וריחני ביותר..עד שברח לי ארמדיל שקיבלתי מחברתי מתנה (שאביה שלח עבורי..). גידלתי את הטיפוס המדהים הזה, שהיה מתקלח יחד איתי במקלחת כשהוא שכוב על גבו המשוריין ומנענע את ידיו ורגליו בהנאה. משברח למגינת ליבי (אולי בעקבות אהבה), הפסקתי לאכול את בשרו בארועים השונים בעיירת הג'ונגל שהתגוררתי בה (בסופי שבוע, שאר הימים עשיתי בבקתה בלב הג'ונגל), מהחשש שמא אני אוכל את חברי שניצוד ע"י אחרים..בעסה.

שמע, אמא שלי מבשלת נהדר..אתה רוצה אולי לרתום אותה ל"סטארט-אפ"?

ישן 17-01-2008, 22:24
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
אתה יודע מה?
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אומנם צמחוני אני אך ברור לי כי"

הרעיון לא רע בכלל.

זכורני שבסוף שנות השבעים היתה מסעדה בשינקין פינת סירקין בגבעתיים (באלכסון לעובד מהסביח) שנקראה "פונדק הציד".
בעליה של המסעדה (שנסגרה לאחר תקופה) היה צייד בעצמו. באותה עת, המסעדה הקדימה את זמנה.
אני משער שיש בצפון מספיק מסעדות המגישות בשר ציד.

לגופו של עניין, יש מצב לפתוח מסעדה כזאת בתל אביב (הרבה כסף..למי שיש, בעיקר יחסי ציבור).
עד כמה שאני יודע, ציד קשור לעונות ולא בכל עונה תוכל לאכול את בשר הציד האהוב עליך, אלא אם כן, תצוד את המסכנים ללא הכרה ותקפיא..ואז זה לא ממש נחשב, לא?

הרעיון הוא טוב, לא עבורי..אבל תוכל לקבל ממני "יעוץ" לגבי המפל שיפול לבריכת הקרוקודילים והפירניות.
כמו כן, אוכל לעזור לך להקים ביקתה ולהמליץ על אור נרות ועששיות..

ברקע תתנגן לה מוסיקה "יערית" מלווה בציוץ ציפרים ושאגות יגוארים רחוקות ומידי פעם נכניס "פאוזה" של ברקים ורעמים (פירוטכניים) ונוריד גשם טרופי על סכך הביקתה ביולי אוגוסט.

לא תהיינה חיות מפוחלצות על קירות הביקתה (אולי תמונות של ציידים של פעם..).

הולך?

נערך לאחרונה ע"י looopy בתאריך 17-01-2008 בשעה 22:41.
ישן 18-01-2008, 13:57
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אם כבר 'אז עד הסוף'. למה שאגות יגוארים אם אפשר יגואר אמיתי מפעם לפעם?
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "אתה יודע מה?"

כדי להשיג מלצר צריך יהיה לפגוע בו בעזרת רובה מיילס. את האוכל יגישו בני שבט מסאים.
לעניין השילוב של אימך של בעסק - חשבתי על 'קובה ארמדיל' ו'ג'ירף ממולא'

ואם הקונספט יכשל [כפי שאני מחוייב לקוות כצמחוני] תמיד ניתן יהיה לעשות הסבה 'לשוק הירוק': את הקירות נקשט בראשי ציידים מפוחלצים. שאריות המזון ימוחזרו, השרותים ינוקו ע"י תולעים עלוקתיות שייובאו במיוחד מן האמזונאס.

כך או כך - מי שלא ישאיר 'טיפ' יושלך לבריכת התנינים.

*פונדק הציידים עמד לדעתי במקומו עד לפני פחות מעשור [גם אם לא נראה ממש מאוכלס].
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:49

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר