לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-01-2008, 19:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אל"מ הוציא קבצים סודיים הביתה..."

במבצע בו השתתפתי לא מזמן, כמות השיחות שהלכו במירסים על נושאים מסווגים היתה מקוממת. הגוף היחיד ששמר על דממת סללורי וקשר היה דוקא גדוד המילואים...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-01-2008, 19:56
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
אל תתפלא
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "במבצע בו השתתפתי לא מזמן,..."

ביום שיספקו לגדוד שלך טלפונים מוצפנים אז הוא ידבר בהם ודי אני אומר בכך.אתה יודע טוב מאוד על מה אני מדבר.
נמאס כבר מכל הקצינים המרושלים והשוקיסטים שכל פעם מאבדים משהו אחר.
רק לפני חודש גנבו בגדוד שלי לפטופ עם ה"כרטיס החכם שלו"(לא לציין את השם שלו!).
מישהו בגדוד לקח הק"ש הביתה שכח אותו בכיס ואמא שלו ב"מקרה" כיבסה אותו.
קצין שפתח מחשב עם נתונים מסווגים בבית קפה נשפט על כך.
הוראות מקשא"פ בנושא ברורות-אין להכניס כל מדיה אזרחית למחשבים של צה"ל ואין להוציא לפטופים מחוץ לבסיסים אלא בהוראת אל"מ.
חל איסור מוחלט על שימוש בדואר אלקטרוני ע"ב צה"לנט במחשבים ניידים,השימוש טעון אישור אל"מ ובמקרים מיוחדים בלבד של מוצבים מרוחקים מבסיס המפקדה של הגדוד.

ישן 10-01-2008, 21:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "אל תתפלא"

סיפקו כמות קטנה, ובכלים האלה השתמשנו בכל התע"מ. (אבל לא מספיק). ואגב, דיבור בקשר נעשה אך ורק בצורה מוצפנת

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-01-2008, 00:31
  לפנים לפנים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.07
לא הבנתי: הוא אחראי על "כלל התקשוב בפיקוד", אבל "לא רק לפיקוד מרכז".
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "מקשא"פ = זה לא רק לפיקוד..."

בכל אופן, התקנות מגוכחות, ואם אתה חושב שלא, כנראה שאין לך מושג. יש אנשים שצריכים לעשות כל מיני דברים, והיכולת של מערכים שלמים לעבוד תושבת אם על כל הכנסת DOK למחשב הם יצטרכו אישור אל"מ.

לצורך העניין, אין לי גם מושג מיהו קשר"ג (אני לא חזק ברתצחו"ם - ראשי תיבות צה"ליים חופרים ומיותרים), אבל מי שצריך לא רק שמחבר DOK-ים למחשב, וודאי שמכניס דיסקטים ודיסקים אליו, אלא גם צורב (אם כי זה נדיר יותר). הוא גם מפרק ומרכיב את המחשב שלו בעצמו, וכשצריך גם מעביר דיסקים קשיחים שלמים מנין שצריך לאן שצריך (אם כבר להעביר מדיות מגנטיות - אז בגדול).

ומקשמוצללומנ"פ יכול להגיד על זה מה שבא לו.
ישן 13-01-2008, 01:05
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי לפנים שמתחילה ב "לא הבנתי: הוא אחראי על "כלל התקשוב בפיקוד", אבל "לא רק לפיקוד מרכז"."

מקשא"פ זה תפקיד שקיים בכל פיקוד - יש אחד בפיקוד מרכז (פקמ"ז) אחד בפיקוד דרום (פד"מ) אחד בפיקוד צפון (פצ"ן), ואם אינני טועה (אאל"ט) יש גם אחד בפיקוד העורף (פקע"ר). קשר"ג הוא קצין הקשר הגדודי, כפוף מקצועית גם למקשא"פ.

אז נסביר הכל, מההתחלה ועד הסוף, כדי שהכל יתבהר - ההסבר לא מיועד רק לך, כי אולי אתה לא צריך את רובו:
רשתות מהסגנון "הרגיל" שמופעל בצה"ל עובדות כך שהנתונים לא נמצאים על המחשב שלך, אלא נמשכים אליו כל פעם מחדש (יש לזה סיבה נגישותית הרבה יותר מאשר סיבה בטחונית). כך אתה יכול להכנס מהמשתמש שלך גם אם אתה לא נמצא על המחשב שלך. אין צורך לפרט איך זה עובד, למרות שלמיטב זכרוני זה ממש לא מסווג..

כללי אבטחת המידע הבסיסיים הם די פשוטים - וזה כללים שקיימים בכל חברה ששומרת על המידע שלה. כמובן שמטעמי ב"מ אני לא אפרט את כל הכללים, רק את אלה הברורים מאליהם:
אין חיבורים חיצוניים אל המחשב, ואלה שקיימים מנוטרים - אסור לחבר חומרה חיצונית אל המחשב.
אין כונן דיסקים או דיסקטים.
אסור בתכלית האיסור לשמור קבצים על הכונן המקומי (לרוב, כזכור, כונן C).
באופן כללי - יותר קל להדפיס את המידע הרצוי ואז להעביר אותו אליך לבית, על פני לקחת את הכונן הקשיח לבית ולנסות לדלות ממנו את המידע (כמובן, לא כל דבר אפשר להדפיס).

במרבית המקרים, גם אין צורך לחבר מדיה חיצונית אל המחשב. אם צריך - עושים את זה מול אבטחת מידע, תחת אישור קצין שמוסמך לאשר את זה (לרוב - שילוב של מפקד יחידה+קצין אבטחת המידע).
היחידים שאמורים להיות עם מחשבים בעלי דיסקים חיצוניים, זה האחראים על אבטחת המידע, ומספר מצומצם ביותר של מחשבי ביחידה האחראית על התקשוב/מחשוב, והמחשבים האלה גם אמורים להיות מנוטרים באופן קבוע ועוד ועוד.

כנ"ל לגבי הוצאת מידע מהרשת (השחרה) או הכנסת מידע אל הרשת (הלבנה). הכל עובר דרך אחראי אבטחת המידע, תחת אישור ממפקד היחידה (בבסיס שלי, לפחות, פעם היה צריך אישור אל"מ בהמלצת סא"ל, והיום זה סא"ל בהמלצת רס"ן).

הלבנה והשחרה מבוצעים בתהליך מסויים, שאמור למנוע תקלות במ"מ (בטחון מערכות מידע), וזה עובד לא רע.

לאנשי התקשוב/מחשוב מותר להוציא כוננים קשיחים ממחשבים ולהחליף אותם, אסור להם להוציא אותם מהבסיס.. לכן התקנות לא מגוחכות - הן לא חלות על עבודות שוטפות, אלא על מה קורה כשאני או אתה רוצים לבצע חריגה.

כל הדברים האלה יעילים למדי למניעת שימוש לרעה של משתמשים פשוטים, אבל האקר מתוחכם עם יכולות כאלה ואחרות בתחום התוכנה/חומרה, יוכל לנצל את הפרצות שקיימות, ושלמעשה - אי אפשר לחסום אותן.

הבעיה הכי קשה של אבטחת המידע היא "מי ישמור על השומרים", כי לאנשי ב"מ (בטחון מידע) במקומות מסויימים יש נטיה לחשוב שחוקי הבמ"מ לא חלים עליהם. במקומות אחרים הקצינים רציניים וזה נמנע.

נערך לאחרונה ע"י NehemiaG בתאריך 13-01-2008 בשעה 01:12.
ישן 13-01-2008, 01:41
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי לפנים שמתחילה ב "והנה הסבר נוסף:"

למי שבאמת צריך - יש (או אמור להיות) אישור חריגה קבוע, וגם הוא אמור להיות מפוקח/מנוטר.
בדיוק כמו שלי יש אישור צילום קבוע (תחום בזמן, אמנם), וכמו שלאנשים כאלה ואחרים יש אישור הלבנה קבוע, או אישור השחרה קבוע. זה לא אומר שהחומרים לא עוברים סינון או בדיקה, או אמורים לעבור.
גם אם יש לך את האישור, אתה עדיין לא אמור לעולם להכניס דיסק חיצוני למחשב בלי להעביר אותו הלבנה.

להוריד 150GB מרשת שמחוברים אליה 2000?
רק להתחבר לרשת שמחוברים אליה 2000 עושה לי כאב ראש מדי פעם .
מספיק פעמים שמרתי על הכונן המקומי כל מיני קבצים כדי להעביר אותו בין משתמשים שונים.. (עד שנתנו לי הרשאה לכונן השיתופי, אם כי מאז אני כבר זה שנותן את ההרשאות..)

אני מאוד מקווה שזה לא קורה במקומות רגישים יותר, ושהמסמכים ששומרים על הכונן המקומי זה לא רשימת תרונויות המטבח/שמירות/רס"ר הקרובות .

אנקדוטה על זמינות הבכירים בחה"א (חיל האוויר):
יום אחד (וזה למעשה קורה כל יום) הגיע בריצה חייל אל לשכת מפקד הבסיס (מב"ס) שלי, וביקשת מראש הלשכה (רל"שית) להחתים בדחיפות את המפקד על טופס כלשהו..
הבחורה חייכה ואמרה: "הוא כרגע בפ"ע [פגישת עבודה] באוויר, חכה דקה.."

ישן 10-01-2008, 20:10
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
אני לא מבין...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אל"מ הוציא קבצים סודיים הביתה..."

אצלי בעבודה למחשבים שיש עליהם חומר שאין להוציא ללא אישור פשוט ניתקו (חומרתית) את שקעי ה USB. כמו כן אין להם דיסק, כך שלא ניתן להעלות אליהם/לצרוב מהם.
אצל אחד מחברי בעבודה מותקנת על כל מחשב תוכנה קטנה שכאשר מישהו מכניס שם USB למחשב מיד "נדלקות נורות" אצל מחלקת בטחון.
ככל הנראה פשוט מדובר בחוסר חשק/איכפתיות. כולם יודעים בדיוק מה צריך לעשות, רק לא רוצים לעשות את זה, כי זה מקשה על החיים/לא נוח/מסורבל
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 10-01-2008, 20:23
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ואתה חושב שבצבא לא מכירים את..."

שמעתי הרבה יותר מדי סיפורים על הוצאת מדיה מגנטית מהצבא בשביל להבין כי מדובר בתופעה ולא באירוע חד פעמי.

אם מכירים זאת בצבא, ככל הנראה לא הפנימו זאת.
אם בחברה X נדרשים כל המבקרים להפקיד את מכשיר הטלפון הנייד שלהם אם יש בו מצלמה/כרטיס זיכרון ואם העובדים באותה חברה מקבלים רשימה מאוד מוגדרת אילו מכשירים סלולריים הם יכולים לקנות, הרי שגם בצבא אפשר.
רוצה להעביר מדיה שלא דרך הרשת - בבקשה. אבל כמו כל חומר סודי - 2 חתימות, גיליון מעקב מלווה, כל הסיפור.
מחשב נייד - בבקשה להתקין בו שבב GPS לאיתור.
הבעיה אינה בהקשחת המחשב אלא בהקשחת הנהלים ועמידה בהם.
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 10-01-2008, 20:31
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי amitaikl שמתחילה ב "שמעתי הרבה יותר מדי סיפורים..."

מדיה מגנטית דווקא? אולי בעבר המאוד רחוק..

ביחידות עם סיווג גבוה בחה"א הגיעו למסקנה שאי אפשר למנוע - וזה גם טיפשי לנסות - הכנסה של פלאפונים לשטח היחידה. במקום זה פשוט מבצעים הגבלה של איזורים שבהם מותר להשתמש בפלאפונים או לנוע איתם.

עקרונית (ואני מכיר די מקומות שזה עובד בהם כך), בכניסה לדיון יש להפקיד את הפלאפונים (וכל ציוד קשר) מחוץ לחד"ן. זה גם לא כל כך קשה לבצע את זה.

הבעיה היא שאל"מים לא צריכים אישור של אף אחד - מכיוון שהם מוסמכים לאשר את החריגות מכללי הבמ"מ (חלקם, ליתר דיוק)

ישן 12-01-2008, 22:34
  fhever fhever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל fhever
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אני איש חה"א. אצלנו יש הקפדה..."

אתה בחה"א ומשמיע טענות נגד החייל הירוק ומודיעין לגבי במ"ם, אז כמו שאמרתי לך אל תדבר על דברים שאינך מבין בהם. אולי שמעת מאנשים בחילות או משהו כזה אבל אינך אפילו משוייך לחילות אילו.

תאמין לי שגם אני שומע אלף לילה ולילה על חה"א ומאנשים שאני סומך עליהם ומאמין בהם(אותך אני לא מכיר), אבל אני לא פוסק וקובע כל עוד אני לא בחנתי וראיתי את הדבר.

בקיצור אני לא רוצה יותר מידי לדון על זה כאן, שמדברינו לא יצאו יותר מידי בעיות במ"ם מכל צורה שהיא.

לסיכמו של עניין, צריך לטפל ביד יותר קשה באנשים שעוברים על עבירות במ"ם, ואם אתה מודע לדברים כאלה פשוט תתדוח או שתפעל שאנשים אלה לא יחזרו על דברים אלה.

ישן 10-01-2008, 21:53
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
I

remember a time when All the comuters in my unit were unable to accept any source of outside media except the KMANIYA's comupter/computers (ironicly.) I remember once hvaing to use the KAMAN's computer fort my disk-one-key (or what me back then being a moron when it came to computes thought we called it "disc donkey" lol) and the MASHAK kept on saying he doesnt know and we were jut arguing back and forth till he finally gave up and said ok but only once- 20 seconds after my Disconkey was in the USB the office phone rings and its some BAMAM people wnating to know why alien media is on the computer. we just satred at eachother and he had the look of fear in his eye adn started to mumble "immaleh their watching us.". it was an amusing sight as i was laughing at how crazy it was and he was paniking for going to jail...

either way its a joke on how easy it is to just leave your base with top secret info- all yoiu have to do is be a secretary and print things.
If every single person who worked ina tafkid mesuvag gave back what they took from the army while in service i think wede have tons of documents, cds's and other forms of files

ישן 10-01-2008, 23:23
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
הסיפור נשמע לפחות לא מדוייק.

ראשית, הסיכוי שמחשב צבאי יאפשר היום חיבור לדיסק-און-קי הוא די קטן.
שנית, אמנם דיסק-און-קי לרוב עומד בצורה טובה בכביסה, אבל שום מכבסה צבאית לא הייתה טורחת לחבר אותו למחשב ולבדוק אותו, וכנ"ל מכבסה אזרחית.
ושלישית, הודח מיידית? מה, ימות המשיח הגיעו?

אני מניח שהידיעה נכונה אבל לא מדוייקת, ומדובר באל"מ, הוצאת חומר סודי, ואולי עוד כמה דברים, אבל הנוסח הזה נראה לי מוזר.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:06

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר