לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-01-2008, 17:09
צלמית המשתמש של big1981
  big1981 big1981 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.11.04
מסעות וכושר בצה"ל

ערכתי חיפוש קצר, אבל לא מצאתי אשכול ממש בנושא. אם יש, אבקש מהמנהלים לצרף את זה לשם.

פרסום הכתבה במעריב היום (אמיר בוחבוט) בנושא המסעות "בעקבות מלחמת לבנון הבינו בצה"ל שאין טעם לרוץ 90 ק"מ באימונים, ועדיף להתאמן בנשיאת משאות כבדים" הוביל אותי לחשוב שהולכים לבטל חלק מהמסעות בצה"ל (קרי מסעות הכומתה וכדו').
אני לתומי חשבתי שחלק עיקרי ממטרת המסעות הללו הוא יותר חישול אורך רוח של הלוחם (עד איפה אפשר למשוך ולא להישבר) ולא כושר פרופר. האם אני טועה?
בנוסף לכך, האם רמת הכושר בצה"ל אכן ירודה ברמה כזו (אם זה בעקבות האינטיפדה, או הפסקת הטירטורים) שחיילים לא מסוגלים לסחוב את מה שהם צריכים לקרב?!

כשהייתי בסדיר, שמעתי הרבה סיפורים על אימונים משותפים עם המראינס, איך שכל אחד מקרר וסוחב הרבה, אך בריצות ליעד הם לא ממש הצטיינו, וחיילי חי"ר בצה"ל כן. כיום, אני גר בארה"ב, אני מכיר הרבה חבר'ה מהמריאנס וחי"ר (ארה"ב), ואני מוכרח לומר שהתרשמתי שהם בכושר די טוב. ולעניין, הם יש איזה נתונים בהשואה לצבאות אחרים בנושא הכושר?

תודה לכל המשתפים בדיון ושבת שלום
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/682/470.html- הכתבה ממעריב
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-01-2008, 20:30
צלמית המשתמש של IndigoBlue
  IndigoBlue IndigoBlue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.07
אין טעם ב120ק"מ מסע ועם פק"ל של 10ק"ג...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי big1981 שמתחילה ב "מסעות וכושר בצה"ל"

פק"ל ממוצע ללוחם חי"ר(מלבד הנשק האישי והאפוד).

צה"ל מעדיף מסעות "קצרים" יותר עם יותר ק"מ של אלונקה, ופקלי"ם כבדים יותר, בשורה התחתונה במלחמת לבנון ה2 לוחמים בצבא(ממחזורים ותיקים אפילו!)פשוט נפלו אחרי כמה ק"מ עם אלונקה או ציוד ייעודי.

אני ראיתי אפילו בעצמי איך חבר'ה מגדס"רים מסויימים פשוט אדומים לגמריי וחסרי כל מרץ או יכולת גופנית אחרי פינוי פצוע למסוק מכפר במרחק של 3ק"מ-זה הגיע אפילו לרמה שחלק היו צריכים לשבת ולנוח מספר דקות-ובסה"כ 3ק"מ!

הכושר בחטיבות חי"ר הוא לא משהו-וצריכים לעבוד על זה חזק בצבא, לא הגיוני שיהיה בצה"ל דבר כזה שנקרא "כרס פז"ם"-זה לא הגיוני, שלוחם יהיה עם כרס בירה, ושיהיה בקושי מסוגל לבצע בר-אור בגלל שהוא נחשב ל"פזמני"ק".

מקווה שליקויי הכושר הגופני-הם חלק מסדרת הלקחים הרחבה שצה"ל מיישם...

ישן 11-01-2008, 20:51

מצטער ידידי-אבל זה לא הכל בראש...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Krabman שמתחילה ב "אני עברתי מסלול עם משקלים..."

זה הכל בסרגל המאמצים שנבנה לך בתחילת המסלול...

בתום הטירונות ובתחילת האימון המתקדם אני וחבריי לצוות פתאום נתלקנו בפקלי"ם מפלצתיים שלא האמנו שנצליח בכלל להרים, ואומנם בהתחלה הלכנו עם משקל מסויים בפק"ל לטיולים שנחשבו לקצרים יחסית(20-25ק"מ)ואחרי כל טיול ההינו בשוק מעצמנו שבכלל הצלחנו לסיים אותו, בתכל'ס ה5ק"מ הראשונים הם הכי קשים בגלל שבמרחק הזה הגוף מסתגל למשקל ש"נחת" עליו פתאום, אחרי המרחק הזה-זה כבר לא משנה אם היעד נמצא במרחק של 25ק"מ או 50ק"מ-אתה פשוט מכניס את עצמך למין Mode לא אנושי ופשוט ממשיך ללכת(הגוף הופך למין רובוט, קשה לי להסביר את זה...)ודווקא הקטעים הקשים הם קטעי ההתרעננות-בגלל שבכל קטע כזה אתה מוריד את הפק"ל(או נשאר איתו-אבל עדיין עומד או יושב)ואז מחזור הדם משתנה-והכאב הנוראי חוזר...

בכל אופן הנקודה שלי, היא שהכל נבנה בהדרגה, אם בתחילת המסלול לא האמנתי שאסיים מסע של 25ק"מ עם פק"ל של 35ק"ג, כבר בסוף המסלול הצלחתי לסיים מסעות רחוקים פי 4 לפחות עם פק"ל כבד פי 2 ועוד עם חיוך על הפנים...

לגוף האנושי יש יכולות להסתגל כמעט לכל קושי-אבל צריך לעשות את זה בהדרגה, שרירים לא נבנים מהיום למחר, ומעבר לכוח השריר דרוש כוח הרצון-שנחשב לפחות לדעתי לחשוב ביותר.

אבל שוב-אתה יכול להיות החייל הכי מורעל בצבא, עם הכי רצון בעולם לסיים מסע, אבל אם אני אנחית עליך פק"ל של 65ק"ג(לא כולל נשק ווסט)אתה תיפול אחרי 300מטר-בגלל זה דרוש סרגל מאמצים חזק-והמון כוח רצון.

ישן 11-01-2008, 21:23

נו ומה אמרתי?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "הבעיה לא הייתה הניסיון (או..."

אני מסכים ללא כל צל של ספק, שזה לא הגיוני(מכל בחינה)להביא ללוחם פק"ל שהוא לא מסוגל לנוע איתו, פק"ל שהוא בקושי סחב בזמן שירותו הצבאי-פק"ל שהוא בכלל לא ידע איך מרימים(ותאמין לי שראיתי פקלי"ם כאלה אצל לוחמי חי"ר במלחמה האחרונה).

בכל אופן-אני עדיין לא חושב שזה קשור ליכולת הגופנית הירודה שהראו יחידות רבות בזמן המלחמה האחרונה, כמו שאמרתי מקודם-זה לא הגיוני שלוחם יפול מהרגלים שלו אחרי 3ק"מ עם אלונקה, אז נכון יש את כל הפחד של המלחמה, ויש כל האדרנלין העצום שמתמוסס בדם, ויש עוד אלף ואחד דברים שרצים לך בראש-אבל בשורה התחתונה בתור לוחם אתה צריך לאכול את ה3ק"מ האלה כאילו אין מחר, ואחרי זה להיות מוכן ל3הבאים, ולא ליפול על הקרקע כמו כוסית ולבכות על שרירים תפוסים, וכאבים בגב.

עם כזה כושר בצבא לא נגיע רחוק, אני לא אומר שמעכשיו צריך להכניס סרגל מאמצים של יחידות עילית לחטיבות חי"ר ולהפוך את כל הלוחמים הסדירים בצבא ללוחמי עילית-אבל אפשר להתחיל מהבסיס, וליצור משמעת של אימון גופני סדיר, ולהעיף לעזאזל את הטוסטרים שיש בכל פינה בחדרים של חיילים בחטיבות.

לי אישית יש 3חברים שמשרתים בחטיבות סדירות(2מהם קצינים)והם צוחקים עליי כשאני שואל אותם מתי בפעם האחרונה הם עברו מסע או מד"ס כוח עם הצוות/מחלקה שלהם.

בשלבים מתקדמים של השירות(שנה+)זה בקושי קיים-וחבל מאוד!!!

ישן 12-01-2008, 12:56
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
מה אתה בדיוק מצפה?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "נו ומה אמרתי?"

שבמהלך ה-7 חודשים היחידים בשירות שאפשר באמת לשמור על אורגניות של כל המחלקה ביחד (טירונות+אימון מתקדם) הכושר יגיע לשמיים? לך וללוחמים ביחידות המובחרות יש מסלול של שנה וארבעה או שמונה חודשים במהלכם הלוחמים כמעט ולא עושים (אם בכלל) פעילות מבצעית ומתאמנים ועובדים במסגרת אורגנית בה אפשר להכניס המון תכני כושר גופני ולבנות סרגל מאמצים כמו שצריך שכולם ישמרו עליו ויעבדו עליו. לוחם החי"ר הממוצע יוצא מהבא"ח וכבר ב-4 החודשים האחרונים של המסלול שלו עסוק בבט"ש רצחני שמפריד אותו ממסגרת מחלקתית - ולא יעזרו המ"פים והמ"מים שבאים תמיד בהכרזות מפוצצות של: אצלי זה לי יקרה - כל לוחם יעשה 3 מד"סים בשבוע! איך בדיוק יעשה? בין ה- 8-8 במחסום לתורנות מטבח ולשמירות האינסופיות? וניחא הייתה מסגרת מחלקתית אז הכל היה יותר מסודר ומתואם, אבל כששמונה אנשים נמצאים במחסום, 4 במטבח ועוד 6 עושים סבבים בעמדות והמ"מ נמצא במחסום בתור מפקד והסמל הוא פורק תורן בעמדות ואין מי שיוביל את נושא הכושר גופני בפלוגה (המד"סניקית עסוקה בבר אור שמתקיים פעם ב-4 חודשים) אז אתה מצפה מלוחמים שקורעים את התחת בבט"ש לא לנצל כל דקה פנויה שיש להם לשינה ולעשות מד"סים? אז יש את אלה שבאמת אצלהם כושר זה מעל הכל ותראה אותם אחרי 12 שעות במחסום דופקים ריצת אפוד 4 ק"מ אבל הם מיעוט והרוב יעדיפו לישון את השש ומשהו שעות שיש להם לפני המשמרת הבאה.

וכשה-4 חודשים האלה מסתיימים ועולים לוותיקה הם נהפכים למחלקה הצעירה ושוב נטל הבט"ש שוחק אותם ושוב הם מפולגים ושוב נורא קשה לשמור על כושר.

כשנהיים וותיקים עול הבט"ש מצטמצם ובהחלט יש יותר זמן למד"סים וגם יותר קל לעשות זאת במסגרת מחלקתית (אבל לא תמיד). הבעיה היא שבגלל שפחות או יותר בשנה וארבעה חודשים לפני שאתה נהיה וותיק אין לך הרבה זמן לעסוק בכושר גופני המוטיבציה שלך בהתאם ויש תחושה של: שנה טחנתי עכשיו הזמן לנוח! לרוב התחושה הזו חולפת תוך כמה שבועות ואז באמת אתה רואה לוחמים שלוקחים את עצמם לידיים ונכנסים לכושר, אבל זה באמת טיפה בים לעומת הכושר הקרבי והגופני אליו יכלו להגיע אם היה להם יותר זמן להתאמן על חשבון בט"ש אינסופי ושוחק.

אני לא אומר שזה בלתי אפשרי ללוחם חי"ר לשמור על כושר ולבנות סרגל מאמצים טוב. אני אומר שלעשות את זה באופן מסודר, אורגני ומקצועי זה הרבה יותר קשה מאשר ביחידות המובחרות. רוב האנשים בגדודים ששומרים על כושר עושים את זה באופן עצמאי ואין לו"ז כושר מסודר - כל אחד עושה מה שהוא יכול מתי שהוא יכול ובגלל זה הכושר בגדודים נראה כמו שהוא נראה.

נערך לאחרונה ע"י assaf tolko בתאריך 12-01-2008 בשעה 13:07.
ישן 12-01-2008, 14:18

לא מבין את המרמור והכעס שלך....
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "מה אתה בדיוק מצפה?"

מתוכן דבריך זה נראה כאילו ללוחמים ביחידות מובחרות יש "חממה" מיוחדת במהלך המסלול, חממה שבה לא נוגעים בהם, והם לא עושים כלום חוץ מלהתאמן, אז הרשה לי להגיד לך מספר דברים:

1.אתה טועה ובגדול, אני לא אכנס איתך לפרטים(מסיבות שאתה בטח מבין)אבל לוחמים ביחידות מובחרות עושים הרבה מעבר לאימוני כוח, מדסי"ם ושאר ירקות(ואני מדבר על חבר'ה במסלול)אומנם אנחנו לא עושים קווים כבר אחרי אימון מתקדם(עקב אילוצי המסלול)אבל בזמן המסלול אנחנו עוברים דברים שאני בספק אם אתה או כל לוחם אחר בגדוד שלך בכלל מסוגל לעבור(מבלי לזלזל כמובן).

2.אני מסכים איתך שלחיילים צעירים שסיימו אימון מתקדם ומגיעים לפלוגה ונטחנים עד העצם בסיורים,מארבים,ומטבח אין זמן למדסי"ם(עקב קטע של פז"ם והחלטות גרועות של המג"ד)אבל אני לא מסכים איתך שאי אפשר להפנות לזה זמן, מספר חודשים לאחר אימון מתקדם לפני מספר שנים אני וחברי לצוות יצאנו למד"ס עם אלונקה אחרי שסגרנו אלמנת קש של 3ימים עם ממוצע של 4שעות שינה בלילה(בלחץ)-חזרנו גמורים למוצב אבל קיבלנו פקודה מהמפק"צ אז מה לא נבצע?
נבכה שאנחנו עייפים, ורוצים לישון?נבכה שאנחנו רעבים כי אכלנו לוף 3ימים ומים מהשקית גב?נבכה שהלך לנו הגב מהציוד?או שפשוט נסתום ת'פה, נרים את הראש, נעודד אחד את השני ונדפוק מד"ס כמו אריות...

3.ונחזור לקווי חי"ר שאתה טוען שאין לכם זמן לכלום-מילא הצעירים שטוחנים ובאמת אין להם זמן, אבל מה עם ה"פזמניקי"ם" שבקושי עושים סיורים, ושמירות ואוכלים טוסטים ורואים DVD כל היום, על זה יש לך משהו להגיד?
אז סבבה, הם טחנו את השנתיים הראשונות של השירות שלהם, אבל זה מביא להם פטור לשנה האחרונה?
אני באמת לא מבין את המנטליות הדפוקה הזאת, אצלנו(ובכל יחידה נורמאלית אחרת שאני מכיר)ברגע שיש פקודה לאימון, או לו"ז מתוכנן מראש כל הלוחמים מגיעים רבע שעה לפני ערוכים ומוכנים, וזה לא משנה אם מדובר בצעירים שסיימו מסלול או חבר'ה מ"א שכבר נגדים...

מעבר לזה אני לא אמשיך את הדיון הזה, אני באמת לא מבין חלק מהאנשים פה בפורום, אין לכם מושג וחצי מה לוחמים ביחידות מובחרות עושים-אבל העיקר אתם מרשים לעצמכם לפתוח עלינו פה וביקורות-כאילו אנחנו עושים בית זונות במסלול, ובאשר השירות ממשיכים לעשות בית זונות.

אז אני באמת מעדיף לא להגיב כבר מכיוון שאני סתם מביא את עצמי למצב שאני לא רגיל להיות בו, אז שיהיה לך ולגדוד המוצנח שלך תעסוקה מבצעית טובה ובטוחה(באמת מכל הלב)ושבוע טוב...

ישן 12-01-2008, 15:18

נראה לי שקצת לא הבנת אותי... אני ממש לא כועס עליך
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "לא מבין את המרמור והכעס שלך...."

דבר ראשון אני כבר משוחרר, אז אני לא בא להגן כאן על הסדר יום שלי ועל הגדוד שלי מהסדיר ושאר משחקי פוזה וכוח.

אינדיגו, בוא אני אפרק לך את התגובה שלי לכמה נקודות, בהתאם לנקודות שלך:

1. נראה לך שאני חושב שבסיירות עושים רק מד"סים ופק"לים? אני בסך הכל אמרתי שלוחמים במסלול של שנה ו-4 או שנה ו-8 לא עושים הרבה פעילות מבצעית. עד כאן נכון? סבבה. ברור שכל המסלול מוקדש לתכני אימון שונים: ניווטים, צניחה, קמ"ג, ייעודי, סיור, הסוואה, כושר גופני וכו'. כל מה שאני אומר שכאשר אתה במסגרת של מסלול עם תכנים מוגדרים מראש, עם כל הצוות שלך ביחד (כי לא לקחו את שי וגיא לעמדות ואת משה, חיים ועידו למחסום) הרבה יותר פשוט לבנות תוכנית כושר וסרגל מאמצים בו כולם עושים מד"סים ופק"לים: יש לו"ז ליום והוא תובעני וקשה אבל הוא לו"ז מסודר, ידוע, מאורגן, בלי בלת"מים וכולם זמינים לו. כולם יודעים שבשעה 7 בבוקר יש מד"ס וכולם גם יהיו שם. במחלקה בפלוגה וותיקה תגיד ב-7 יש מד"ס אז סבבה אבל רוני ודן כבר עושים ריקון פחים עם הרס"פ, ושי עלה לעמדה ב-6 ויורד רק ב-10 והסיור לילה שסייר מעשר בלילה עד 6 בבוקר רק ירד לפני שעה ואתה מבין מה אני מנסה להגיד?
ובלי זלזול,רוב הלוחמים יכולים לדעתי לעבור הכל כל עוד לא מנחיתים עליהם דבר שלוחם אחר נבנה אליו במהלך זמן ארוך. אני אשים אותך 4-4 בעמדה כשב-4 שעות מנוחה שלך תלך למטבח ככה במשך שבוע שלם ישר מהיחידה בה אתה משרת כנראה גם אתה תתקשה קצת עם המציאות החדשה.

2. אתה קצת מדבר כאילו לוחמים בגדוד עושים רק שמירות, מארבים, מטבח ומחסומים. אתה חושב שלא הייתי באלמנות ימים או שלא יצאתי למעצרים שהנוהל קרב שלהם התחיל ב-4 בצהריים (אחרי שירדתי ב-2 מהמחסום משש בבוקר) והמעצר הסתיים ב-6 בבוקר למחרת? ואתה חושב שכשחזרתי זה עניין את הסרס"פ שאנחנו על הרגליים כבר 14 שעות ולא הייתי תורן כל היום? או עליתי למחסום ל-10 שעות ישר ממעצר? ברור שזה לא מצב אופטימלי וכזה שמנסים להימנע ממנו כמה שיותר בתוך חלוקת המשימות האינסופית אבל המצבים האלה קרו וקרו הרבה. אז בתוך כל הפלונטר הזה של שחיקה יחד עם פעילות יזומה איכותית קשה למצוא זמן למד"סים. גם ביחידות המובחרות אני יודע כעובדה שהזמן הפנוי למד"סים לאחר המסלול כשעושים הרבה פעילות ונוה"קים ומודלים יורד בצורה משמעותית (הכל כמובן לפי תקופות ורצף פעילות) אבל ללוחמים ביחידות מובחרות יש נקודת מוצא טובה יותר כי במסלול הארוך יחסית שלהם שמו להם דגש טוב, מקצועי ורציף על בניית כושר גופני גבוה, דגש שנבנה בצורה הרבה פחות טובה וארוכה אצל אותו לוחם בגדוד שאחרי 7 חודשים מתחיל לטחון. חוץ מזה שיש יחידות בהן אם אתה לא בכושר גבוה מספיק אתה פשוט עף, חד וחלק. הלוואי ויאמצו את הגישה הזו בצורה כזו או אחרת גם בגדודים (כמובן זה יהיה בעייתי נוכח כל מה שאני מתלונן עליו כאן).

3. דבר ראשון זה לא נכון שפז"מניקים לא עושים כמעט כלום. הם לא עושים תורנויות ושמירות (שמירות זה כבר לא טאבו כמו פעם ואני בחצי שנה האחרונה שלי בצבא שמרתי לא מעט), אבל מחסומים, סיורים, מארבים ובוודאי פעילות יזומה איכותית? עושים כל הזמן. נכון שיש יותר זמן פנוי אבל שוב - המצב האופטימלי שכל המחלקה תעשה מד"ס ביחד בשעה נתונה? קשה מאוד לגרום לזה לקרות. כמובן שאין בעיה שכל אחד יעשה מד"ס מתי שהוא לא במשימה, ויש מספיק זמן שכזה ובאמת לפחות אצלי בפלוגה הוותיקים שמרו על כושר הרבה יותר מהצעירים והיו בכושר מצויין. אני יודע שזה גם המצב בהרבה פלוגות אחרות. לגבי וותיקים רקובים שכל הזמן רק רובצים ומכינים טוסטים - שיבושם להם, אבל שלא תחשוב שכאלה אנשים מייצגים לוחם וותיק בגדוד. וותיקות זה שם נרדף למקצועיות בציוד, לנסיון קרבי עשיר, לשמירה על כושר גופני ולדוגמא ועזרה הדרכתית לחבר'ה הצעירים - לא ל-10 שעות שינה, פלייסטישן, מקל פז"ם וטוסטים. אל תהיה מושפע מסטיגמות, יש מספיק כאלה על לוחמים גם מהיחידה שלך.

וכמובן שאני לא חושב שלוחמים ביחידות מובחרות עושים בית זונות במסלול ולאחריו, לדעתי פשוט לא הבנת אותי. כל מה שאמרתי שביחידות המובחרות, בעיקר במהלך המסלול, יותר קל לבנות כושר גופני ברמה גבוהה - גם בגלל תכני המסלול וגם בגלל חרב ההדחה. אני רק יכול לקוות שיום יבוא והמצב יהיה דומה גם בגדודים.

נערך לאחרונה ע"י assaf tolko בתאריך 12-01-2008 בשעה 15:21.
ישן 12-01-2008, 16:01

כמו שאמרתי מקודם....
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "נראה לי שקצת לא הבנת אותי... אני ממש לא כועס עליך"

אני מעדיף לא להכנס לנקודות רגישות-ולכן לא אפרט את תגובתי כמו מקודם.

רק אומר שאני לא מתייחס ל"סטיגמות" ששמעתי אלה על שיחות שהיו ביני לקצינים אחרים(חלקם אפילו מהחטיבה שלך)שהעידו שפשוט לא ניתן לעשות כלום נגד "פזמניקי"ם"-ואני אישית פשוט לא מצליח להבין את זה, אני מסכים שחשוב שיהיה "פז"ם"-וזה קיים בכל צבא, אבל ראבק-למה להיות קיצוניים?

ולגביי התיאור שלך על "פזמניקי""ם שיבושם שלהם" אז צר לי לאכזב אותך אבל כמעט בכל מוצב שיצא לי להיות בו(אפילו אם זה ל3ימים או 3שעות)יצא לי לראות את ה"פזמניקי"ם" האלה, ופשוט נגעלתי, אתה מדבר על עזרה לצעירים, הדרכות לנזקקים, ועוד מילים יפות אבל בתכל'ס זה לא קורה, ואתה יודע בדיוק כמוני שאני צודק.

ושוב-אני לא בא אלייך בטענות, אני גם לא בא אל המח"ט שלך או של גבעתי או צנחנים או כל חטיבת חי"ר אחרת בטענות-אני פשוט חושב שהבעיה היא בשורש, השורש רקוב, משום מה לוחמים בגדודים יודעים שמתיי שהם יהיו פזמניקי"ם יהיו להם חיים טובים, נטולי שמירות ומטבחים-ומדסי"ם...

ולצערי כל המגדי"ם בחטיבות מאמצים את הרעיון הזה, כי הרי אף מג"ד לא רוצה שיהיה לו מרד של פזמניקי"ם.

אם אנחנו רוצים שיהיה לנו צבא חזק, אנחנו צריכים להתחיל מהבסיס של משמעת ואימונים, לדפוק מד"ס(אפילו קל של 2ק"מ עם כמה פקלי"ם)לוקח בדיוק חצי שעה-ואני בטוח שלכל לוחם בצה"ל יש את החצי שעה הזאת(גם לוחמים שחזרו מאלמנת קש, ופעילות איכותית וכ'ו)רק ככה הלוחמים שלנו יהיו באמת לוחמים, ולא וואסחיסטים שעושים פוזות לסמבציו"ת ולג'ובניקים ברכבת...

נ.ב

אני באמת לא יודע אילו סטיגמות יש על היחידה שלי, אני אשמח אם תחלוק את אותן "סטיגמות" איתי-אני מניח גם שכל החוכמולוגים שעשו את אותן "סטיגמות" גם סיימו מסלול ביחידה,האומנם?

ועוד משהו-אל תחשוב אפילו לרגע שאני מזלזל בך או בכל לוחם אחר בצה"ל, מבחינתי כולנו בצבא למען מטרה אחת-בטחון מדינת ישראל, כל שאר הדברים זה שטויות, אם לא ההיתי מתקבל ליחידה שלי ההיתי מבואס כמה ימים, ואוליי אפילו עצוב אבל ההיתי מתגייס לכל יחידה אחרת ונותן ת'נשמה למען הצבא-ולא מקנא באלה שכן התקבלו, ומתחיל להנפיץ סטיגמות כאלו או אחרות, בסופו של דבר לכולנו יש אויב משותף-ואין מקום בצבא לאויבים מהבית.

שיהיה לך שבוע טוב, ואני מקווה מאוד שהבנת את דבריי.

נערך לאחרונה ע"י IndigoBlue בתאריך 12-01-2008 בשעה 16:03.
ישן 12-01-2008, 17:38

אני מצטער אבל אתה מדבר בצביעות
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "כמו שאמרתי מקודם...."

אל תגיד לי משפטים כמו: אני מניח גם שכל החוכמולוגים שעשו את אותן "סטיגמות" גם סיימו מסלול ביחידה,האומנם? ואז תגיד לי שכל מה שאמרתי על עזרה לצעירים והדרכות לנזקקים (כמה שנון מצדך) זה חרטא ואני יודע את זה, בסדר? כי זו צביעות. לא, אני לא יודע שאתה צודק ואני לא חושב שאתה צודק. יש וותיקים כאלה וכאלה, גם בין פלוגות וגם בתוך המחלקה עצמה.
אני, בניגוד אלייך, חייתי בפלוגה וותיקה כל יום ולא שמעתי מחברים שלי על המצב או שקפצתי למוצב כזה ואחר ל-3 שעות או 3 ימים. אתה חושב שלא יצא לי לעבוד עם הרבה יחידות או שלא ביקרתי בבסיסים של הרבה יחידות מובחרות ומה שראיתי ושמעתי זה טורנירי כדורגל בפלייסטישן, פינג פונג וטוסטים על כוס קולה? למה לי אין חברים בפלס"ר צנחנים שהיו מספרים לי ש"מרץ 4 עייפים מתים ובכלל לא רוצים להוציא פעילות"? אתה רואה אותי בא לכאן ומתחיל לצאת בהכרזות שבסיירות רק משחקים בפלייסטישן כל היום ובלילה עושים מעצרים? ברור שלא, כי אני יודע שזה לא המצב. אתה לא יומיים בצבא נכון? נדמה לי שגם את ה-3 שנים עברת מזמן, אז אני צריך לבוא ולספר לך איך שכל אחד מספר סיפורים שמשרתים את האינטרסים שלו והדעות שלו? לבוא ולהכריז שאתה יודע מה המצב בגדודים בגלל סיפורים ובגלל שמדי פעם קפצת למוצב כזה או אחר לפרק זמן קצר זו זכותך, אבל לדעתי יש לי קצת יותר הבנה ממך בנושא.

והמג"דים בחטיבות ממש לא מאמצים את רעיון הוותיקות כבטלה וכאי שמירה על הכושר הגופני ויש לך מספיק מרידות רק בשנה האחרונה (כולל בגדוד שלי) שיעידו על כך, ורק מעט מהן הגיעו לעיתון.

שמע, אני לא אתחיל לנתח איתך כן חצי שעה לא חצי שעה, כן יש זמן לא אין זמן. אמרתי לך שכשאתה צעיר קשה מאוד לעשות מד"סים באופן רציף וכזה שיבנה לך כושר גבוה בסרגל מאמצים לאורך זמן. כשאתה וותיק המצב הרבה יותר קל ואני מכיר הרבה מאוד מחלקות וותיקות שכן שומרות על כושר וכל היום נמצאות בחדר כושר ובריצות כשהן לא מתאמנות או במשימות. אתה רוצה להגיד לי שאני טועה? סבבה, זכותך. יש הרבה מאוד גדודי חי"ר בצה"ל ועוד הרבה יותר מחלקות וותיקות - יש גם לוחמים רקובים ומחלקות רקובות, כמו שיש צוותים רקובים וחפש"נים בהרבה מהיחידות המובחרות בצה"ל.
אבל אני חושב שלבוא לכאן ולצאת בקביעות כאילו אתה יודע מה קורה בגדודים מבלי שגדלת שם זה קצת כמו שאני אתחיל להגיד שהסיירות גדלות בחממה ולא עושות כלום חוץ ממעצרים, ואתה לא ממש הסכמת עם משפטים כאלה כשחשבת שזה היה הטון שלי נכון?

נערך לאחרונה ע"י assaf tolko בתאריך 12-01-2008 בשעה 17:59.
ישן 12-01-2008, 19:49

אין לי הרבה מה לומר לך...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "אני מצטער אבל אתה מדבר בצביעות"

אם אתה משווה חפשי"ם מפלסרי"ם שמשחקים פרו אבולושן ללוחמים מיחידות עילית שקורעים ת'נשמה שנתיים לפני שהם בכלל מתחילים את השירות הקשה-אז זה אומר דרשני, כמו שכבר אמרתי בעבר אין לי כל כוונה להכנס למיני משחק הזה "למי יש יותר גדול", אין לי לא את הזמן לזה ולא את הרצון, אתה רוצה לחיות בסרט שאין פזמניקי"ם בגדודים, ושהם לא טוחנים צעירים למוות,-שלא עושים מדסי"ם ונראים כמו בטטות עם כרס בירה-סבבה, זה בחירה שלך, אבל אל תסלף את העובדות ותנסה לצייר את הגדוד שלך או כל אחד אחר כמושלמים ונטולי פזמניקי"ם(או בודדים)אני לא אומר שאין יוצאי מן הכלל, שכן עוזרים ותומכים, וכן עושים מדסי"ם וכן נחשבים לחיילים מעולים על הפז"ם שלהם-אבל הרוב לא מתנהגים ככה, ולמסקנות הללו לא הגעתי מחברים שלי- וגם אין צורך שאני יעשה 4קוי חי"ר עם 4גדודים שונים כדי שאני אבין עד כמה תמונת המצב עגומה.

הקיצר, אני באמת שורף ת'זמן שלי לחינם, הויכוח הזה אבוד, אתה חירני"ק(שכנראה גם קצת מבואס או ממורמר מהשירות מסיבות שאני לא יודע מהן)ואני חייל סדיר שמשרת ביחידה עם ייעוד ואופי פעילות מבצעית /שונה לגמריי מהחטיבה או מכל דבר שאיי פעם תעשה בעתיד.

אני גם מעולם לא אמרתי שביחידות העילית אין אנשים שמרשים לעצמם להתחפש"ן מתי שיש זמן-כמו ללכת למועדון, לשחק טניס, או אפילו לשרוף כמה שעות בחדר כושר-אם יש זמן מערכת זה מבורך, ותפסיק לעשות את עצמך מסכן, ללוחמי חי"ר בקווים יש יאמבה זמן פנוי, שאת רובו הם בעיקר מקדישים לשינה, והתחפשנו"ת לא נורמאלית.

זהו-אני באמת סיימתי עם האשכול הזה, אין טעם להתווכח עוד, לך יש השקפת עולם אחת על הצבא ולי אחרת, וביחד ההשקפות לא מסתדרות-תבין,תפנים, ותשלים עם זה,לילה טוב.

ישן 12-01-2008, 20:56

נו העיקר שאתה לא מתעסק בלמי יש יותר גדול...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "אין לי הרבה מה לומר לך..."

שכחתי שלוחמי יחידות העילית קורעים את עצמם בעוד שהחפ"שים מהפלס"רים, שיום יום יורים עליהם בלילות וזורקים עליהם מטענים כמו זבל בזמן שאתה עושה מודלים חצי שנה (ואני כל כך לא אוהב את הנימה של מה שאני כותב אבל אולי אלה ההשוואות בהשקפה שלך), מגרדים בביצים. ולוחמי הגדודים בכלל - רק כרס בירה ושינה יש להם בראש.

לא סילפתי עובדות, מההתחלה אמרתי שיש וותיקים כאלה וכאלה - גם בגדוד שהייתי בו, גם בפלוגה שהייתי בה ואפילו בתוך המחלקה בה הייתי, אבל אתה הצגת כאן תמונה קודרת מאוד של הוותיקים בגדודים.

ללוחמי חי"ר אין יאמבה זמן פנוי, גם לא לוותיקים וככל שאתה ממשיך בטיעונים שלך ככה אתה יותר מוכיח לכל מי שכן יש לו קצת מושג על מה מדובר כאן שלך ממש אין מושג ירוק בנושא, סייג לחכמה שתיקה.

ואני בכלל לא ממורמר מהשירות שעשיתי, תאמין לי שמי שלא אוהב את מה שהוא עושה לא נשאר להיות לוחם, בטח לא בגדוד חי"ר שם העשייה הרבה יותר אפורה, שוחקת ונטולת הפוזה (אותה אתה מטפח כאן כל כך בקנאות) של לוחמי היחידות המובחרות.

חביבי, ממש מעניין את סבתא שלי שאתה לוחם ביחידת עלית ואת הקצה של המה שמו שלי שלך יש ייעוד שונה ממה שאי פעם אני אעשה בעתיד. תמשיך לעשות את העשייה ההירואית והשושואיסטית שלך ואל תבלבל במוח בנושאים בהם אתה לא מבין, זה שאתה שלדגיסט בשייטת מטכ"ל לא עושה אותך פתאום למבין גדול בכל הצבא, אז קצת שב בשקט.
ישן 12-01-2008, 21:56

כהודעת פרידה מהפורום...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "נו העיקר שאתה לא מתעסק בלמי יש יותר גדול..."

שאני מקדיש אותה במיוחד בשבילך הרשה לי לומר:

אתה אחד האנשים הכי חוצפנים שיצא לי להכיר מאז ומעולם-ואם אני אומר לך את זה פה על גביי הפורום ובגלוי לעיניי כולם בלי שאני אפילו אראה אותו במו עיניי זה אומר דרשני רציני כלפייך?

אתה מצטט לי את המשפט "סייג לחוכמה שתיקה"? אז אני מייעץ לך בהמון חום לאמץ אותו לחיקך, בגלל שמה שאני ושאר הלוחמים ביחידות העילית עושים לא אתה ולא כל הפלוגה שלך איי פעם תעשו, ואני ממש כועס על עצמי שהרשתי לעצמי להגיע לנקודה כל כך עלובה, שאני בעצם מתווכח עם חירני"ק מושתן שעשה קו וחצי בשירות שלו ועוד מרשה לעצמו להטיל ביקורת על יחידות שמבצעות מבצעים שאפילו בחלומתייך הגרועים ביותר אתה לא תעשה.

אז אני את שלי אמרתי, ואני שלם עם כל מילה-ואני מקווה שההודעה הזו תשאר על גביי הפורום כמה שיותר זמן, שעוד אנשים באמת יראו את הפרצוף האמיתי שלך ושל ידידך.

עכשיו נראה לי שאני מתחיל להבין באמת למה "לוחמים" נפלו מהרגלים במלחמה האחרונה אחרי ק"מ וחצי על אלונקה-כנראה שאם שאר האנשים בחטיבה הם כמוך אז אין לי מה להיות מופתע, אני רק יכול להיות שמח שליחידה שלי לעולם לא יגיע בחור כמוך-ואני מאמין שגם לא ההית מתקבל לאף יחידת עילית אחרת.

תישן על זה קצת בלילה, אוליי תתעורר מחר בבוקר עם צורת מחשבה אחרת.

ישן 12-01-2008, 22:50
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "כהודעת פרידה מהפורום..."

אוקיי, אני מודה שבעיקר בגלל חוסר סבלנות לא עקבתי אחרי הויכוח הזה.
אני גם מודה שעד לפני ההודעה הזאת די הערכתי אותך ואת תגובותייך.

אבל ההודעה הזאת פשוט מבזה את מי שאתה או מי שאתה מנסה ליצור מעצמך.
לקרוא למקצוע המסוכן ביותר (ועם זאת המשמעותי ביותר) בצבא "מושתן" זה ביזיוני.
לדמיין שפלוגה שנושאת על כתפיה יום יום שעה שעה את עול הבט"ש שבזכותו בלבד המשפחה שלך לא נמצאת כרגע בשקית זבל אטומה לא עושה כלום זה פשע.

מה גם שבזה שאתה מעיד על עצמך כלוחם קומנדו מטורף שעשה עשרות פעילויות בעורף האויב ואפילו השתין לנסראללה בפה, די יצאת ילד קטן. אם אתה בכלל לוחם ביחידה מובחרת.

אה כן ודבר אחרון, יצא לי לעשות דבר או שניים גם בצפון וגם בדרום. אני יכול להעיד לך שכמות הפעילות, ההתקלויות וההצלחות המבצעיות של "פלוגת החי"ר המושתנת" שלי היו חסרות תקדים, אפילו בקרב "יחידות העילית".

שבוע טוב.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 12-01-2008, 22:52

פחחח חוצפן שכמוך!
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "כהודעת פרידה מהפורום..."

מה אתה חושב, שהכדורים שירו עלייך (אם ירו) יותר מסוכנים מהכדורים שירו עליי? שהאנשים שאני עצרתי לא רצחו יהודים? לא עסקו בתכנון וביצוע פיגועים? אתה חושב שכל מה שעשיתי 3 שנים זה לעבור בין קו לקו, לרוקן פחים, לגרבץ ולעצור צורבי דיסקים? תגיד לי יא חתיכת פוץ, כמה פעילות מבצעית אתה עשית בשירות שלך? לי יש הרגשה שעשיתי יותר. אתה חושב שבגלל שאני לא התאמנתי לכל פעילות שלי חצי שנה ולא עשיתי אותה בארץ אויב זרה אומר שסיכנתי את החיים שלי פחות ממך ועשיתי עבודה חשובה פחות ממך?

חמודי, אתה בכלל לא רוצה שאני אתחיל לדבר על מה הגדוד שלי עשה במלחמה האחרונה, חבל להוציא אותך עוד יותר פישר לא מבין. לך תפתח עיתונים מהמלחמה ותראה מה הגדוד שלי (גדוד 101) עשה במלחמה האחרונה עם הרבה פחות אימון, ציוד ומודיעין מאשר שליחידה שלך ודומותיה היה.

איזה מנופח אתה אלוהים, אכול סרטי ג'יימס בונד... ממש פוסטר ליוהרה.
ישן 12-01-2008, 21:04
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "אין לי הרבה מה לומר לך..."

ל-IndigoBlue

ההתנסחות שלך מאוסה בעיני. אתה נשמע כמו סטיגמה על ה"יחידות המובחרות" של צה"ל.
אני מחזיק יותר ממי שגויס לחי"ר בלא ששאלו לדעתו מאשר ממי שהתאמן התכונן והתמיין ליחידה שופעת פיתויי סמלים ויוקרה.
תן לשריונר זמן לנהל נוהל קרב או מודל לפני פעילות מבצעית ותגלה שגם לטנקיסטים יש יכולת להוציא מבצעים מהסרטים.הנה דוגמא נדירה מאוד:
מבצע רביב
ביום שלישי, ה-9 בספטמבר 1969 ביצע צה"ל מבצע משולב רחב היקף בחוף המערבי של מפרץ סואץ.
הפשיטה המשוריינת שכונתה "מבצע רביב" בוצעה כתגובה על תוקפנות מצרית במלחמת ההתשה. נחתות של חיל הים הנחיתו כוח משוריין באזור אל- חפייר. הכוח שהיה רכוב על גבי טנקי ונגמ"שי שלל נע כ-50 קילומטר דרומה, כשהוא משמיד מוצבים וכוחות מצריים בדרכו. הכוח שהה על אדמת מצרים כעשר שעות במהלכן הושמדו תשתיות (עמודי חשמל), תחנות תצפית מצריות, תחנת מכ"מ אתרעה אווירית, תחנת מכ"מ ימית וכלי רכב שנעו על ציר התקדמות הכוח. מספר האבידות שהסב הכוח הוערך ב-70 עד 100 הרוגים מצריים. לכוח הפושט היה פצוע קל אחד.
כחלק מהמבצע המשולב המריאה מבסיס רמת דוד בשעה 07:20 רביעייה של מטוסי סקייהוק. מוביל הרביעייה היה רונן (רכטמן) חגי ז"ל ועימו טסו אהרון שביט, רמי הרפז וחנן תורן. רביעיית המטוסים הגיעה לאזור רס זעפרנה והפציצה תחנת מכ"מ. מטוסו של רונן (רכטמן) חגי ז"ל נפגע מאש נ"מ והקשר עמו נותק. מיד לאחר מכן הוא נראה פונה לכיוון חוף סיני. כשהיה מעל מפרץ סואץ הוא נטש את מטוסו וחבריו למבנה ראו אותו צונח מגובה 7,000 רגל. במהלך הצניחה רונן (רכטמן) חגי ז"ל לא ניפח את סירת ההצלה ומייד לאחר הפגיעה במים הוא נעלם.
לאזור הגיעו שני מטוסי סקייהוק נוספים, שני מסוקי בל ושני מסוקי סופר פרלון אולם רונן (רכטמן) חגי ז"ל לא נמצא. חיפושים אוויריים, יבשתיים וימיים לא העלו דבר.

אולי זה מראה לנו את ההבדל בין צבא שעוד קיים בו ניצוץ החשיבה והמצביאות הצבאית (תשומת לב לשימוש במספר חילות- לא מוזכר כאן מבצע "אסקורט" של השייטת שנועד לנטרל שתי סירות טורפדו מצריות אשר היוו איום על נחתות הטנקים- במבצע זה נהרגו שלושה לוחמי שייטת עקב תקלה טכנית בכלי מסוג "חזיר" ששימש אותם לתנועה במים).

שורה תחתונה- צא מהחממה ולמד מה קורה בחוץ. לראות פרומו זה לא אומר שראית את הסרט.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 12-01-2008, 21:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04

ציטוט:
ותפסיק לעשות את עצמך מסכן, ללוחמי חי"ר בקווים יש יאמבה זמן פנוי, שאת רובו הם בעיקר מקדישים לשינה, והתחפשנו"ת לא נורמאלית.

אתה פשוט חי בסרט. רד מהענף שאתה יושב עליו ותפתח את העיניים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-01-2008, 21:47

מזמין גם לך לרדת מהענף...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE]ותפסיק לעשות את עצמך..."

למעשה אנ צועק לך לרדת מהענף כי אתה יושב יותר גבוה, אם אתה חושב שאכפת לי מה2פלפלים שיושבים לך על הכתף אז אתה טועה, אתה צריך לעשות עם עצמך חושבים למה אתה בעדיפות צד אחד על צד אחר(עקב מרמור מסויים?).

אני לתומי חשבתי שמדובר בפורום איכותי,עם ניהול איכותי אבל כנראה שאני טועה ובגדול.

אני עם הפורום הזה סיימתי, אני מצטער בכלל שביזבזתי פה זמן, תמשיכו לחיות באשליות שהכל טוב בצבא, וכל מה שאני אומר זה שקר(הלוואי וזה היה ככה)ביטיס, הצבא שלנו נראה איך שהוא נראה בגלל אנשים כמוך וכמו אסף שמסרבים להכיר באמת, ומעדיפים להטיל אותה על מישהו אחר.

הגדולה של אדם(ומפקד...או אפילו חייל)זה להכיר באמת, ולהודות בפאשלות-והכי חשוב להסתכל קדימה,ולראות איך ניתן להפיק לקחים, אבל אצלכם ועוד אצל כמה מ"טובי בחורינו" פה בפורום התכונה הזאת איננה נראת כלל לעין-ועם הבעיה הזו אתם צריכים להתמודד-מאחל לכם בהצלחה.

וביננו מבחינתי תחסום אותי מהפורום, גם ככה אני לא מתכוון להגיב פה יותר, שבת שלום.

ישן 12-01-2008, 21:55

זה הבעיה, שלא אכפת לך מכלום
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "מזמין גם לך לרדת מהענף..."

אתה יוצא פה בהצהרות של הצבא המצ'וקמק שלנו וכמה שהוא גרוע וכו' בנושא מאוד נרחב, סבוך ומפותל כשכל הידע שלך לגביו מתמצה במה שמעת מהחברים שלך שהם מ"מים במקומות כאלה ואחרים, והתרשמויות שלך (ואני מרגיש שהן משוחדות מלכתחילה) מכמה ימים או שעות של שהייה משותפת וכמובן העובדה שאתה לוחם ביחידת עלית, ממש שאפו לך!

אתה חושב שבגלל שאתה איזה לוחם ביחידת עלית אז כל דבר שיוצא לך מהפה קדוש? חמודי - לוחמים כמוך יש מספיק, היו מספיק לפנייך ונחש מה? גם אחרי שתלך יהיו מספיק. אנשים כמו ביטיס שתרמו והקריבו כל כך הרבה לצבא - יש פחות, הרבה פחות.

אז באמת לך, אל תגיב ואל תחזור.

נערך לאחרונה ע"י assaf tolko בתאריך 12-01-2008 בשעה 22:01.
ישן 13-01-2008, 13:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "מזמין גם לך לרדת מהענף..."

רק אל תאיים. תצעק עד מאה ובחזרה - צעקות לא עושות אותך צודק, רק קשקשן.
אין לך מושג מה קורה בגדודים, ולא חצי מושג. 3 ימים במוצב עם גדודיונרים לא עושה אותך מומחה ולא ידען גדול.

(אה, ותודה על ההעלאה בדרגה...)

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-01-2008, 14:01

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "רק אל תאיים. תצעק עד מאה..."

עזוב ביטיס, בטח גם אתה הבנת בין השורות שאין שום קשר בין הדעות שלו לבין מה שהוא שמע וראה. יש אנשים שנהנים להסתכל על אחרים מלמעלה ומשכנעים את עצמם בסטיגמות שהם מפתחים.

ושזה לא ישמע (בעיקר בגלל ההודעה האחרונה שלי) שאני מזלזל במי שלא כל לילה יוצא לפעילות בערים הפלסטינאיות וכל פעולה שלו כן מצריכה אימון של חודשים ואולי אפילו לא יצא לו להיות תחת אש ולירות כדור אחד במהלך כל השירות שלו (ואני מכיר מספיק כאלה ביחידות הזרועיות). אני לרגע לא טוען שאני לוחם טוב יותר ומיומן יותר וזה שיצא לי להיות לא מעט פעמים בשירות שלי תחת אש לא עושה אותי מבין גדול יותר. אני אפילו בטוח שאינדיגו וחבריו יכולים לעשות את מה שאני עשיתי הרבה יותר טוב מאשר אני יכול לעשות את מה שהם עושים אם תיקח את שניינו כרגע מהמקום בו אנו נמצאים, וזה מובן מאליו אפילו.
אני לא מקבל את הקביעה המתנשאת של בחור, ולא אכפת לי אם הוא בא מהשייטת או ממשטרה צבאית, שמדבר כאילו הוא יודע מה הולך בגדוד חי"ר, אפילו שיש כאן אנשים שאומרים לו (עזבו אותי - ביטיס היה מ"פ בגדוד חי"ר הוא יודע יפה מאוד מה זה משימות וניהול לו"ז של פלוגה, הרבה יותר טוב ממני גם) שהוא בכלל לא בכיוון ושכל התובנות הגדולות שלו מגיעות מסיפורים (ולא אכפת לי אם זה מ"מ או סמב"צית במוצב - אין תחליף להתרשמות עצמית) ומפה ושם שהייה במחיצת חי"רניקים לכמה שעות או (ואני בטוח שזה היה נדיר) לכמה ימים.

אל תחשבו שגדוד חי"ר זה סכין בין השיניים - כשרוב העשייה שלך היא שוחקת ואפורה כמו עמדות, תורנויות ומחסומים - טבעי שלא תראה כמו פוסטר של הצטרפות לגדנ"ע צלילה. יש הרבה רגעי שביזות וחפש"נות, אבל בסופו של דבר אתה עושה עבודה חשובה ואתה גם עושה מספיק פעילות יזומה איכותית שנותנת לך גם את ההרגשה היותר עוצמתית של להיות לוחם: מעצרים, אלמנות, מארבים ולחימה יומיומית. אני לא חושב שלעצור מחבל במעצר אחרי שפירקת לו את הבית עם ירי ורימונים כי ירו עלייך מתוכו זה יותר הירואי וחשוב מלעצור את אותו מחבל במחסום כשאתה כבר 8 שעות על הרגליים והקרמי ספוג זיעה והראש מגרד מהקסדה, אבל ברור שבסופו של דבר אתה מרגיש יותר לוחמני בסיטואציה הראשונה.

במציאות כזו, שרובה היא בט"ש המוטיבציה והזמן הפנוי לאימונים בכלל ושמירה על כושר גופני בפרט, בעייתים. מקשה על כך עוד יותר הוא הבעייתיות הרבה ביצירת לו"ז אורגני וקבוע לחיילים במחלקה בגדוד עקב אילוצי הבט"ש. יש חיילים שלא עושים עם עצמם כלום, שכל היום עושים את המינימום ורובצים מול הטלויזיה מתי שהם רק יכולים - חיילים כאלה קיימים וקיימים לא מעט בגדודי החי"ר. הם קיימים גם ביחידות הכי מובחרות אבל כנראה שבמספרים יותר קטנים. ככה זה כשאין עליך את נטל הבט"ש, ומי שלא עבר אותו (כמו אינדיגו) קשה לו להתחבר מדוע בגלל צמד מילים כמו נטל הבט"ש יש הרבה לוחמים שהם בטטות. אני לא אומר שזה בסדר וזה מגעיל אותי עכשיו כמו שזה הגעיל אותי בצבא, לשמחתי במחלקה שלי זה לא היה כמעט וקיים. אבל כן ראיתי מחלקות שלא עושות עם עצמן כלום וזה כן הפריע לי. ההבדל הוא שאני יכול להבין (גם אם אני לא מסכים) מאיפה ההתנהגות הזו באה, ואני לא בא לכאן ומפזר הכרזות וקוטל לוחמים בגלל שהם לא עושים 3 מד"סים בשבוע ואין להם את הקוביות בבטן שלאדון אינדיגו יש.

אני לרגע לא אתחיל בלהשתמש במשפטים כמו "מה שאני עשיתי אתה וכל הפלוגה שלך לא תעשו בחיים" כי אני לא מעז לבוא בטענות לבנאדם שבחר להיות לוחם ולסכן את החיים שלו 3 שנים או יותר בצבא בזמן שיש חיילים שבורחים מהצבא או בוחרים להיות ג'ובניקים מטעמי נוחות ואגואיסטיות. זה לא משנה אם כל הצבא שלך אתה עושה מחסומים בלי סוף כמו לוחמי המעברים של מ"צ, או טוחן שמירות ופעילות כמו לוחמי הגדודים, או עולה לאוויר כל יום כמו טייסים או מתאמן חצי שנה ועושה מבצעים שאפילו אי אפשר לדמיין כמו לוחמי יחידות העלית.

אני לא אוהב אנשים שחושבים שזה שהם הגיעו למקום כזה או אחר בצבא עושה אותם לאנשים טובים יותר, איכותיים יותר או בעלי זכות ביקורת ולגלוג על אנשים אחרים, בטח מבלי שאין להם ידע ויכולת להעריך את פועלם של אותם אחרים. בסופו של דבר הצבא זה אחוזון קטן מהחיים, ומה שבאמת חשוב זה שכל אחד יתן את כל מה שהוא ויעשה את התפקיד שלו בצורה הטובה ביותר - אתה הגעת לשייטת אינדיגו? כל הכבוד לך, קבל פשששש מכל הלב ממני, אני בטוח שאתה גם לא רע בתפקידך אם אתה כבר כמעט 4 שנים שם, אבל אל תקפוץ מעל הפופיק ותתחיל לדבר אליי כאילו אני איזה שבוז גדנ"ע צלילה שמוציא עלייך את הקיטור, חוצמזה - אני בכלל רציתי להיות טייס.
ישן 13-01-2008, 14:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "עזוב ביטיס, בטח גם אתה הבנת..."

ואני אגיד משהו אחר. אני לא מכיר לוחם אחד ביחידות המובחרות שחושב בצורה הזו. נקודה.

ישן 13-01-2008, 14:55
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05

שלום לך אדון כחול,

אני לא יודע לאיזו יחידה אתה שייך, זה גם לא מאד מעניין אותי, אני רק בטוח שאם מפקד היחידה היה קורא את התגובות שלך אתה היית מוצא עצמך מחוץ לשער.

יותר מ- 20 שנה אני לוחם, הייתי בגדוד חי"ר והייתי "ביחידת עילית", ומה שעושים הגדודים ביום-יום זה הביטחון השוטף האמיתי, זה מה שמקיים את ביטחון האזרחים, זה מה שמאפשר למדינה להמשיך ולהתקיים, זה מה שנותן את הפלטפורמה ליחידות "עילית" לעשות את המבצעים שלהם.

אתה חושב אם היינו במצב של גבולות פרוצים, "סורים על הגדרות", מישהו היה סופר את יחידות העילית ? מה אתה חושב היתה תרומתן של אותם יחידות במלחמה האחרונה, או זו שלפניה, או זו שלפניה ?

הצבא בנוי על זרוע יבשה, אוויר וים, יחידות העילית הזרועיות (שרק הן זכאיות להיקרא "יחידות עילית", אם בכלל) הינן יחידות שלהן יעוד ספציפי שאליו הן מוכשרות. יחידות אלה יכולות לתת ערך מוסף עצום, אולם לעולם לא יוכלו להחליף את גדודי החי"ר, או שייטות הסטי"לים והצוללות, או את הטייסות.

אני מאד ממליץ לך קצת "להוציא אוויר", הדיון התחיל בשאלה לגבי כושר גופני ומשאות, והלך לכיוונים מאד מוזרים, כאשר לך חלק נכבד בכך. עוד מעט תגיעו לנושא תעודות השחרור ואתה תדרוש ששלך לא תהיה רק מוזהבת אלא גם עם לבבות ונצנצים. צא מהסרט, יש ליחידות העילית תפקיד, יש לגדודים תפקיד, ובסופו של דבר כולם מסכנים עצמם ונלחמים באויב, עם כרס או בלי כרס.

ואם נחזור רגע לנושא שלשמו התכנסנו, יש בהחלט סיבה מדוע הולכים מסעות ארוכים עם פק"לים, ואני מאד מקווה שלא יגיע איזה חוכמולוג תורן וישנה שוב את השיטה. ראינו מה קרה עם זה בפעם הקודמת .....

ישן 14-01-2008, 12:01
  pougachman pougachman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.05
תגובה

1.חבל שאתה מנציח את עצמך בתור מישהו שלא ראוי לשרת במקום בו הוא נמצא.
2.היחידה שאתה משרת בה לא עושה אותך מובחר יותר מכל לוחם אחר.
3.סביר להניח שרוב הלוחמים לא היו מסוגלים לעשות את סוג הפעילות שאתה עובר, הם לא הוכשרו לכך והם לא בחרו להתנדב למקום שבו לומדים ומוכשרים לעסוק בכך.
4.כל הכבוד לך על העובדה שכן בחרת להתנדב ו"|לתרום יותר"
5.אתה לא תורם יותר מכל לוחם אחר בכל הקשור לעשיה, הדבר היחידי שבו אתה תורם יותר זה מזמנך שכן חתמת ביום גיוסך לשנה וחצי
6.אני בטוח שסגן אלוף "ר" שאותו אתה בוודאי מכיר כי הוא מפקדך יחלוק על רוב מה שאמרת כאן ובוודאי על היומרנות והאהבה העצמית הכבירה שלך.
7. הכושר הקרבי בגדודי החי"ר בצה"ל אכן ביזיוני
8. אתה צודק שיש לעקור את תופעת הוותיקות
9.אתה טועה בכך שאתה חושב שאתה שראית ועברת מבצעים נועזים ומד"סי ים מטורפים לפנות בוקר באמת מבין מהי שיגרת מוצב, אין ויכוח אתה פשוט לא.
10. תחום הפעילות הגופנית כן משתפר בתקופה האחרונה ונראה לי שחלק גדול מזה יש לזקוף לזכות אותם מג"דים (שוב אתה פשוט יכול לשאול את "ר" הוא הרי בקיא בנושא מתוקף היותו מג"ד חי"ר לשעבר)אשר כן נלחמים בתופעת הוותיקות וכן דואגים שלוחמים ימישכו לעשות את כ-ל מה שהם צריכים שזה כמובן כולל גם כושר קרבי.
11. לעולם לא תבין את תופעת הוותיקות שכן חונכת ביחידה שבה אין תופעה כזאת... או שאולי תוכל בעצם לבדוק עם צוות מסוים שהתגייס בסביבות מרץ/אוג' 04(איני זוכר כרגע) ? מה קרה שם? מרד? במפק"ץ? בגלל שהוא דרש את אותם דברים מקודשים שקודמו אשר היה כבר לפני שחרור ויתר עליהם? או שסתם הצוות החליט שהוא וותיק מדי לדברים האלו כי הוא כבר עבר את המלחמה?
12. לא הכל ורוד בצבא, הרוב רחוק מאוד בזה, בגדודים המצב קשה בהרבה ממקומות כדוגמת יחידתך אך אתה לא מבין את הסיבות לכך.
13. מה שעובד ביחידה אחת לא מתאים ליחידה אחרת בהכרח. כיום לאט לאט המצב משתפר, לא בקצב הרצוי עדיין אך לפחות יש שיפור.
14 איני בא לתקוף אותך אישית ואני מעריך אותך על מעשיך. אני יוצא נגד הדברים חלק מהדברים שאותם אמרת ונגד הזלזול באנשים שאינך יודע מי הם ומה הם עשו.
תודה
ישן 12-01-2008, 18:47
  meshulam meshulam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.06
כמו שאסף אמר
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "כמו שאמרתי מקודם...."

מה ששנוא עליך , אל תעשה לחברך... אתה טוען שרצות סטיגמות על יחידות מובחרות ועל כך שהן "לא עושות כלום" וזה הכל מאנשים עלובים ש"בטח גם סיימו מסלול ביחידה", ובאותה ההודעה מרשה לעצמך לקבוע עובדות שאין ותיקים מקצועיים בפלוגות הותיקות, אין חניכה ואין חתירה למקצועיות, הכל חתירה לטוסטים, אפטרים ותחרויות נאדים במוצב, כשאת המידע המהימן שאבת משני חברים שלך +פרקי זמן מסויימים שהעברת במוצבים מסויימים אצל פלוגות מסויימות של מ"פים מסויימים ומג"דים מסויימים.
להלן רשימת היחידות (ששמן מותר לפרסום)שיש לי בהן חברים (איזבה גבר אני) : סיירת מטכ"ל, שלדג, שייטת, 669, דובדבן, מגלן, פלס"ר, חה"ן ועורב נח"ל, פלס"ר וחה"ן צנחנים, עורב גבעתי, פלס"ר גולני...
למרות כמות החברים הענפה הזאת אני לא מתיימר לקבוע שום קביעה על היחידה הזאת , בטח שלא על אורח החיים שלה , כי מה שנראה לחבר אחד בית זונות , בקלות ייראה לחבר אחר עבודה קשה. מה שאני לא יודע ממקור ראשון ושלא בחנתי אותו בעצמי בצורה מקיפה, אני לא קובע לגביו שומדבר...

אסף תיאר בצורה מושלמת כמעט חיים של פלוגה ותיקה ואת הסיבות הטכניות למה מחלקה בזמן בט"ש (בו הייתי שנתיים וחודשיים מתוך השנתיים וחמשת החודשים שאחרי האימון המתקדם של השירות הצבאי שלי), למה שלא תקרא ותבין את מה שהוא מנסה להגיד לך. כן, ביחידות המסלול הוא מטורף ויש גם פעילות מבצעית במסלול (בכמות לא גדולה כמו לאחר המסלול), כן, דווקא בגלל השגרה הזאת ושהכל תחום בלוז (גןם הבלתמים) ,הרבה יותר קל לדאוג לשגרת מדסים (מטורפת וקשה, כמו שצריך), ולהביא לדוגמא את קצין הכושר לשטח לשבוע הניווטים כדי לעשות מדס 6 ק"מ פארטלק, לפני לילה של ניווטים, מאשר לדאוג לזה בצורה מחלקתית בפלוגה ותיקה במוצב בחברון למשל או בהר דב, שם בכל הגדוד שלי היה הליכון אחד וגםן הוא לא פעל , ורק במוצב הגדודי היה אפשר בכלל לבצע ריצה כמו שצריך כי כל שאר המוצבים נמצאים בתוך העיר הערבית והם מוצבים של מטר על מטר . אז פעם פעמיים יוצאים לריצת אפוד עם קרמי ווסט, אבל בתור אחד שנשמע לי מבין בתחום הספורט אתה יודע שזה לא אפשרי לשמור ככה על השגרה , בין העמדה לפטרול לאלמנה למטבח לסידור מכולות אצל הסרספ לנוהל קרב למעצר בלילה...
ישן 12-01-2008, 16:28
צלמית המשתמש של big1981

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "מה אתה בדיוק מצפה?"

אני מכיר את המצב שאתה מתאר טוב מאוד. ובאותה נשימה, זה לא אומר שזה חייב להשאר כך! משהו חייב להשתנות באיך שעושים דברים, במיוחד בצבא יש לו דרישות כמו שלנו (אחרי הכול אנחנו לא חיים בשוויץ ).

שוב, אני לא משש יודע את הפתרון, ואני לא ממש יודע לבנות את המסלול בצורה אחרת, אבל הייתי מעוניין לשמוע רעיונות, ויש פה אנשים (כמו ביטיס לדוג') שיש להם מספיק נסיון בנושא ההכשרות.
ושוב, המצב הנוכחי של כושר ירוד, הוא לא מקובל. ולדעתי, לבטל מסעות, זה לא הפיתרון. מסע, אם הוא לא נעשה בחפיפניקיות, הוא קודם כל מסע לגילוי עצמי. אולי זה לא בהכרח כושר, אבל במצב של הכשרות שאסור לעשות כל מיני דברים שמחשלים את החייל, אני חושב שמסע הוא דרך טובה לחשל.
זה כמובן יכול להיות בנוסף לסחיבת משקלים ולא רק או זה או זה.
ישן 11-01-2008, 21:33

שמע בחור,
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי big1981 שמתחילה ב "אני לא בהכרח מסכים אם עניין..."

אתה חייב להפסיק להאמין לכל מה שאתה רואה, זה שעושים סדרה שמתארת דברים כאלו או אחרים זה לאו דווקא נכון, אתה לא באמת יודע מה הולך בהכשרה שלהם.

וזה שהם אומרים שהרף לקבלה ליחידה הוא מסע של X ק"מ בX זמן זה אוליי נכון, אבל אוליי לא תמיד מייושם באימונים, אתה חייב להבין שיש מכסה מסויים שכל יחידה צריכה בשביל לעבור לשלב הבא, ואם נגיד המכסה שלהם הוא 300אנשים אבל רק 280 הצליחו לעבור את המרחק בזמן הרצוי אז ה20 הקרובים ביותר יצורפו גם-וזה בדוק...

כי לא קיימת יחידה בעולם שתוותר על מחזור גיוס(זה דבר קריטי ביחידות עילית)בגלל שהיא לא הצליחה להשיג את המכסה הרצוי.

מקווה שהבנת.

ישן 11-01-2008, 22:39
צלמית המשתמש של big1981

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "שמע בחור,"

אין בעיה בחור. תבין זה לא שאני מאמין לכל מה שאני רואה, אני מבין שיש אינטרסים לגופים מסויימים להציג את הדברים כך, אבל, אני גם שירתתי בצבא וראיתי חלק מהדברים האלה בעינים. בנוסף, כמו שאמרתי, אני מכיר פה מספר לא מועט של אנשים שמשרתים, או שירתו בצבאות אחרים בעולם, והתמונה המצטיירת היא שונה (ואפשר להתווכח על הסיבות: צבא מקצועי, מנטליות שונה...). בשורה התחתונה, האימונים הם אלה שיצרו סיכוי גדול יותר להטות את הכף בקרב. האם מה שנעשה בצה"ל מבחינת האימונים הוא הנכון?
לדעתי, יש פה איזה שהיא מגמה בצה"ל של בינוניות ולא שאיפה לטופ (זה מתבטא גם בתחומים אחרים: ראה את נושא הקליעה והתייחסותם של הוותיקים יותר לענין לעומת צעירים יותר [שרשור בנושא כוונות על מקלעים]).
אני לא אומר שמה שאני אומר זה בהכרח מה שקורה, אבל זוהי איזושהי הרגשה שיש לי.
סה"כ אני מעריך את מה שהוספת לדיון בנושא, וזו הייתה מטרתי כשפתחתי את האשכול, לשמוע דעות נוספות בנושא. ואולי, אם תרשה לי להעז, גם להציע הצעות בנושא.

שבת שלום
חיים
ישן 12-01-2008, 06:21
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי PD1 שמתחילה ב "התגייסתי לשריון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי PD1
לא מזמן עם כושר ברמה סבירה, אפילו טוב, כרגע אני בבית עם כרס.
ציפיתי להרבה יותר מד"סים, הרבה יותר קשיים פיזיים, ריצות.
עכשיו אני יודע כמה הכושר הגופני חשוב לצה"ל.

כמה שעורי כ"ג היו לך בביה"ס ?

2 בשבוע

10 דקות חימום - 5 דקות הקראת שמות - 5 דקות התאוששות ושטיפת פנים = נטו 25 דקות שעור.

ב 50 דקות כ"ג בשבוע אי אפשר אפילן לשמור על חיים בריאים

אם לא נשכיל להבין שהבעיה בה' הידיעה מתחילה אי שם במערכת החינוך........................

זה קשור לכושר
זה קשור ליושר....(איך לדעתכם לומד ילד קט לסבן ? כשהוא רואה שאמת = עונש וסיבון = אין עונש)
זה קשור לביזיון ההכשרה.

חכם סיני אמר......
הדואג לשעות ידאג למעות (פרוטות)
הדואג לשנים - ייטע עצים (שנת שמיטה - דיר באלקום)
הדואג לדורות - יעסוק בחינוך.
נראה לי שמאז שבר ששת הימים / כיפור אנו מאבדים את הדורות, והופכים את האמצעי למטרה.

ממליץ לחזור לתוכניתו של ד"ר יהושוע דקל (שלא נתקבלה)

4 שעות כ"ג לכל תלמיד
2 שעות העמסה - 2 שעות התאוששות.
ליגות הנוער בימי ההעמסה !
שחקני הליגות הנ"ל ישוחררו מההעמסה.
הכנה לצה"ל מכתה י' בשעות המשך.

שבת שלום לכולם
ישן 13-01-2008, 13:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "מעניין....עשרות חיילים כולל..."

אבל יש בעיה חמורה של פציעות. העניין הוא שלמרות שאתה עושה פעילות עצימה מאוד, הרי שגרף המאמץ בכללותו, אינו מרשים במיוחד, בגלל הרגישות של החיילים לפגיעות מאמץ. זכור לך כמה אחוז מהאנשים סבלו בשברי מאמץ, קריעת שריר, שחיקה של חוליות ועוד?

ישן 13-01-2008, 14:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "לדעתי זה בגלל בורות מדהימה של..."

על זה אין שום ויכוח (אלא שהטענה צריכה להיות מופנית כלפי מי שמכשיר אותם...)

ישן 13-01-2008, 13:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "מה הטעם במסעות אם עוברים אותם רק בטירונות?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עופר123
מה זה עוזר אחרי שנה-שנתיים בצבא?

1. עוזר ועוד איך. בתע"מ האחרון שביצעתי, צוות תצפית-צלפים מעורב שלנו ושל סדירים (תצפיתנים) יצא כל לילה למשימה בשטחים. המשקל הממוצע היה כ-20 ק"ג וחלק הגיעו גם ל-30. הסיבולת והטווחים שהסדירים יכלו לסבול היתה נגזרת מההכשרה שלהם. במבצעי כן מבצעים תנועות ארוכות טווח עם משקלים ולכן ההכשרה חשובה גופנית. לא פחות חשובה היא ההשפעה המנטלית (וזה תשובה גם לרגב).החבר'ה שלנו במילואים הם בעלי כושר ממוצע ומטה ברובם. עדיין, עצם העובדה שיש "זכרון" של היכולות שלנו מאפשרת לאותו לוחם שלא רץ מטר באזרחות, ללכת 7 ק"מ בשטח קשה מאוד עם 25 ק"ג על הגב.

מה שלטעמי צריך לעשות, זה כבר סיפור אחר (לגבי אנשי מילואים) - אבל כל עוד אנשי המילואים יהיו בבחינת עבדים בחסות החוק, לא ניתן יהיה לשפר את המצב.
לטעמי, צה"ל והמדינה צריכים לקחת אחריות על נושא הכשירות, גם באזרחות - אם אני נדרש, בתור סטודנט ועובד, לפנות גם מזמני ומכספי (שלא תמיד קיימים) לטובת כשירות פיזית, כדאי שהמדינה תפצה בשני הקטגוריות - זמן וכסף. (כפי שנעשה בארה"ב).

ישן 15-01-2008, 03:52
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=עופר123]מה זה עוזר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
1. עוזר ועוד איך. בתע"מ האחרון שביצעתי, צוות תצפית-צלפים מעורב שלנו ושל סדירים (תצפיתנים) יצא כל לילה למשימה בשטחים. המשקל הממוצע היה כ-20 ק"ג וחלק הגיעו גם ל-30. הסיבולת והטווחים שהסדירים יכלו לסבול היתה נגזרת מההכשרה שלהם. במבצעי כן מבצעים תנועות ארוכות טווח עם משקלים ולכן ההכשרה חשובה גופנית. לא פחות חשובה היא ההשפעה המנטלית (וזה תשובה גם לרגב).החבר'ה שלנו במילואים הם בעלי כושר ממוצע ומטה ברובם. עדיין, עצם העובדה שיש "זכרון" של היכולות שלנו מאפשרת לאותו לוחם שלא רץ מטר באזרחות, ללכת 7 ק"מ בשטח קשה מאוד עם 25 ק"ג על הגב.

מה שלטעמי צריך לעשות, זה כבר סיפור אחר (לגבי אנשי מילואים) - אבל כל עוד אנשי המילואים יהיו בבחינת עבדים בחסות החוק, לא ניתן יהיה לשפר את המצב.
לטעמי, צה"ל והמדינה צריכים לקחת אחריות על נושא הכשירות, גם באזרחות - אם אני נדרש, בתור סטודנט ועובד, לפנות גם מזמני ומכספי (שלא תמיד קיימים) לטובת כשירות פיזית, כדאי שהמדינה תפצה בשני הקטגוריות - זמן וכסף. (כפי שנעשה בארה"ב).

בבסיסו הרעיון של מדינה ששומרת על כושר וכשירותחיילי המילואים - הוא הדרך הנכונה.
אבל שכחת שאנחנו בחלם.
ישן 13-01-2008, 13:58
  Yehuda Yehuda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.03
כמה דברים

קודם כל אני חושב שהחמצתם פה כמה נקודות ונגררתם לויכוחים מיותרים...

אתם חייבים להסתכל על התמונה הגדולה - שהצבא ככולו בשנים האחרונות הפסיק להתאמן לחלוטין.
אם פעם גדודים היו עושים 4 חודשי אימון ו4 חודשי תעסוקה לסירוגין, היום זה כבר לא קורה.
עקב מצב הלחימה המתמשך שיש לנו בשטחים, מלבד יחידות מיוחדות שיש להן זמן להתאמן, לגדודים שתופסים את הגזרות השונות כמעט ואין זמן.
אפשר להגיע לאחלה כושר במסלול, אבל צריך לשמור עליו... כי ברגע שמפסיקים להתאמן הכושר יורד.

בנוגע למשקלים...
לדעתי מנשאים זה אחד הדברים ה-חשובים שיש בכל מה שקשור לנשיאת משקלים.
אני יכול להעיד מנסיון כמה קשה לסחוב אפילו 20 קילו מסכנים שיושבים בצורה לא נוחה... מצד שני אפשר בקלות לסחוב גם 40 ו 50 קילו אם הם יושבים בתיק איכותי של גרגורי או דיוטר.. והציוד הזה לא קיים אצל גדודי החי"ר לצערי.
מישהו פה דיבר על לחימה עם סחיבת משקל... זה כמובן לצערי מתקשר לציוד.. אצלי ביחידה היו מנשאים של גרגורי עם חוט שחרור מהיר שבעצם מנתק את המנשא במהירות מהגב, כך שבזמן היתקלות זורקים את התיקים ומתפעלים את האירוע.

וזה רק הסדיר... המילואים זה כבר הרבה יותר מסובך.
ישן 16-01-2008, 10:36
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "הבעיה הקבועה עם תרח"ט חרמון,"

תרח"ט חרמון זה תרגיל בסבל אנושי (במיוחד בחורף). מה שזכור לי ממנו, שמארבים בשלג בלבנון, עם 50 ק"ג על הגב היו משחק ילדים לאחר מכן.
את הרמה הטקטית לא יצא לי לבחון כי לא הייתי מפקד בתרגיל שכזה.

ישן 14-01-2008, 13:46
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
לדעתי וקצת מנסיו :)

טוב קראתי תהודעה הראשית ועוד תגובה או שתים .
בגדול מסעות נועדו לכשל תלוחם והגיע איתו לגבול יכולת הסבל ומי שעשה מסעות של מעל 50 קילומטר יודע מה זה סבל של מסעות ..
כמו כן צהל הגיע למסקנה שמסעות ארוכים גורמים לבעיות אצל הלוחמים כלומר מכשלים אותך פיזי אבל עושים לך שברי מאמץ קרעים בשרירים בעיות גב ברך וכו' כו' גם אם יש לך תסרגל מאמצים הכי טוב בעולם.

בנוסף בגלל רצף סרגל המאמצים שמחייב לעלות בדרגה שלב שלב בזמן מועט לפעמים רק בטירונות ומסעות ארוכים בחי"ר נמשכים בטירונות + אימון מתקדם יחד אם זאת שעומס כזה של מסעות מעל ה-30 קילומטר הצבא לא יכול לעשות כל שבוע ועושה פעם בשבועים וזה גורם לכך שעקב הלחץ בזמן מסעות השלמה לא אפשרים ובקו הסיום כלומר "מסע כומתה מלא" עושים בודדים כי לאורך טירונות אימון יש פציעות חולי נקעים כאבי גב ברך ועוד כל מיני פציעות וחולי שגורמות לחיילים לא להשתתף במסעות .

בשירותי הצבאי לפני כשה וחודשים שהיתי חופ"ל טירונים רק 50 אחוז עשו מסע מלא וזה נחשב הרבה
לכן הגיע למסקנה להוריד מרחקים של 40-90 קילומטר ולעלות משקלים למרות שבפועל נושא המשקלים עוד נכנס חזק לצה"ל

ועוד דבר כל מסע מעל ה40 קילומר בכללי כלומר שעלומקה נחשבת 3 קילומטר כל חייל עובר בדיקה אצל רופא ואם רופא רואה שחייל מתלונן על כאבים הוא לא יקח סיכון מקצועי. לכן שלא יעבדו עליכם זה לא הכל ענין של מבצעיות אלה גם רפואה כדאיות ולא נעים למ'פ להתחיל מסע עם 50% מהחיילים שלו ולעיתים גם מפקדים.

נערך לאחרונה ע"י mikiller בתאריך 14-01-2008 בשעה 13:51.
ישן 14-01-2008, 13:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "לדעתי וקצת מנסיו :)"

אתה טועה ידידי. זוהי תוצאה של הפעלה לא נכונה של החיילים. בזמנו עשינו מרחקים גדולים יותר, ואת מסע מסע הכומתה, עשתה אצלינו כל הפלוגה, למעט 3(!) פצועים, וכולם ממחלקה אחת.
יתר על כן, אימונים גדודיים, שנמשכו 4 חודשים, התאפיינו במרחקים של 30 קילומטר ללילה, מספר לילות ברציפות, עם פק"ל מלחמה מלא - וגם כאן לא היו בעיות מיוחדות (למעט עייפות...).

לצערי, הצבא בו אתה גדלת הוא לא צבא במובן הנכון של המילה.

ישן 14-01-2008, 23:40
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
שמעו אתם צודקים
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "הצחקת אותי.... נתחיל מזה..."

לדעתי החומר האנשוי בצהל זהה נכון היום הנוער יותר מפונק אבל הפוטנציאל אותו פוטנציאל .
וכמובן שחשוב לי להדגיש שנסחפתי אולי קצת באחוזים אבל מסעות זה הרבה מעבר לסרגל מאמצים תזונה וכו יש גם הרבה לצד הפסכולוגי מי שלא רוצה להיות לוחם לא רוצה ללכת 50 קילומטר + שזה מעל ל10 שעות סתם ..

אני עשיתי מסע כומתה של 56 קילומטר היה לי פשוט שוואה קשה זה לא מילה מתחתי תרצועה בקרסול לא בדיוק נקע אבל סוג של ..
אבל וואלה אחר כך עשיתי תרגלי גודים פלוגתים הלכתי מעל 10 -15 -20 + קילומטר בלילה היה קשה היה מעייף אבל שרדתי בלי קושי וגם במשקלים ועוד אני היתי חובש עם פקל"ח שאין ספק שחשוב מרחקים כמו שצינת 30-40 קילומטר גג אבל לתת דגש על משקלים כי מה יעזור אם בנאדם נמצא בכושר מצוין רץ 2000 מתחת ל8 דקות ויכול ללכת 60 קילומטר אבל תשים עליו עלמוקה הוא קורס כי כבד לו?

ישן 15-01-2008, 04:08
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "הצחקת אותי.... נתחיל מזה..."

ליאור

אתה טועה ומטעה

תוך תקופה קצרה ותזונה נכונה - פותרים בעיה אזרחית של חיי יום יום נוחים.

זו אינה דומה לכושר הנדרש מלוחם הנאלץ לשאת משאות כבדים.

את המשאות הוא צריך לשאת לאורך זמן ומרחק.

זה מחייב בניית עצם וסביבה מערכת גידים ושרירים.

תהליך זה הוא ארוך טווח.

יש מחקרים בוינגייט - יש תכנית של ד"ר יהושוע דקל (מנהל אוהלו לשעבר ומנכ"ל משרד הספורט לשעבר).

אנשי מקצוע יודעים מה ואיך לעשות.

מי שלא כדאי שילמד נושא לעומק לפני שלוחץ על המקלדת.

אגב מקבלי ההחלטות לצערי פועלים בשיטת החלטות חפוזות ללא לימוד הנושא לעומק.

בנושא כושר גופני ובריאות הציבור נחוץ שידוד מערכות.

ביטיס כפרייר מצוי שעושה מילואים (וטוב שהוא פרייר גאה) - חייב היה לקבל מהמערכת מסגרת לשימור הכושר.

תלמידי התיכון עתודת המלשבי"ם חייבים לקבל מהמערכת הכנה נאותה לצה"ל - שתכלול בנוסף לאירוביקה מערכת שלד ומעטפת חזקות יותר שאותן בונים לפחות 3 שנים.
ישן 15-01-2008, 12:07
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "ליאור אתה טועה ומטעה תוך..."

וגם אתה טועה ומטעה.

לא מדובר על פרק זמן קצר אלא על תקופה של חצי שנה ואפילו יותר.. אני מניח שאתה יודע שאפשר להכין רץ מרתון בתקופה הזו.

מדובר בילדים בני 18 בריאים ועם כושר גופני סביר. לא כולם יכולים פיזית לעשות את זה, אבל הרוב כן מסוגלים עם תנאים מתאימים. עובדה שתמיד עשו את זה. אנחנו לא מכינים אותם לטריאתלון תחרותי אלא סה"כ ללכת ברגל מרחק ארוך , דבר שהוא קשה יותר מנטלית מאשר פיזית.
פציעות תמיד נבעו מחוסר יכולת לאבחן אותם בזמן ולאו דווקא מעומס אימונים. פציעות נגרמו, לפחות בזמני, יותר מקאדרים ופחות ממסעות או פשיטות. כשכבר היו פציעות במסעת או פשיטות הן היו כתוצאה מנפילות, החלקות מעידות ולאו דווקא כתוצאה ממשקל גבוה.

אולי כדאי שגם אתה תקראה קצת יותר ממחקר אחד לפני שאתה לוחץ על המקלדת.
ישן 14-01-2008, 23:54
  תמיר20 תמיר20 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.01.07
שלח הודעה דרך ICQ אל תמיר20 שלח הודעה דרך MSN אל תמיר20

אנחנו בתור מדינה בדרך לאבדון מבחינת מחלות לב והשמנת יתר.
איכשהו, אנשים שוכחים שהכל קשור בהכל וכושר גופני הוכח כתרופה מונעת למחלות לב וכמובן להשמנה.

במשפט אחד, הכל קשור בחינוך.
אם בשני שיעורי חינוך גופני בשבוע אתם חושבים שאפשר להגיע לכושר אז אתם טועים. אבל מה? אין מספיק כסף ותכלס האנשים "החושבים\חשובים" מאמינים כי עדיפה שעת תושב"ע או היסטוריה על חינוך גופני.
אצלי למשל, שיעור גופני מסתכם בריצות סתמיות של 2000 או משחקי כדורסל, ולמען אני הרוב לא מגיעים בכלל.. (:

אז נכון שבימינו ילדים מעדיפים לשחק פיפא ולא כדורגל אמיתי ונכון שהבטטות הכורסא הם חלק נכבד מהנוער אבל אם משרד החינוך או הביטחון ישקיעו את מיטב כספם כדי להעניק קורס הכנה לצבא בעלות מסובסדת ובצורה מסודרת, נערים רבים ישמחו ללכת לשם ולא לשאר ה"מוסדות".
אישית אני חושב שאי אפשר להתעלם מבעיית הכושר של הנוער ומה שהצבא עושה הוא פשוט הדבר הכי דבילי שיש...
אבל כנראה שמטעויות לא לומדים...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:50

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר