לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-10-2007, 22:05
  אגא-דו דו דו אגא-דו דו דו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.07
הרמטכ"ל אשכנזי שוקל לפתוח מחדש את יחידת "עיט"

הרמטכ"לעד שנת 2000, חיילי צה"ל שהיו מזכירים בשיחה אקראית נושאים סודיים בטלפון מטכ"לי (קו בלתי מוצפן הניתן להאזנה בקלות) או ברשת קשר פתוחה, היו שומעים לפתע את המילים הללו ממאזין יחידת "עיט", שהתערב בשיחה שלהם, ולעתים אף ניתק אותה.

על פי מספר פרסומים, היחידה הוקמה כאחד הלקחים ממלחמת יום הכיפורים, והייתה חלק ממחלקת ביטחון שדה באגף המודיעין, לימים מחלקת ביטחון מידע (מחב"ם). מטרתה הייתה לשמר את ביטחון המידע בשיחות של חיילים באמצעי קשר שאינם מוגנים מהאזנה. היחידה חזרה לפעול בצורה מצומצמת ערב מלחמת לבנון השנייה, ועל פי פרסום של "הארץ"

מאתמול (א') - כעת שוקלים בצה"ל בחיוב להחזירה לפעילות מלאה

מתוך YNET

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3465432,00.html

לפי דעתי פתיחה של יחידה כזאת מבורכת ומצוינת, רק פה בפורומים (ובפורומים מתחרים) אני רואה הרבה פליטות של חיילים לגבי דברים רגישים, אפילו טיפה (אבל גם אותם ראינו במסמכים של חיזבאללה שפורסמו באשכול פה לאחרונה)

אני אישית בעד האזנה לטלפונים צה"ליים בצורה חופשית, אך להאזנה לטלפון אזרחי אישור משופט שיש חשד לבגידה/העברת נתונים לאויב וכדומה....

דעתכם?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-10-2007, 10:07
  YoavG YoavG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אגא-דו דו דו שמתחילה ב "הרמטכ"ל אשכנזי שוקל לפתוח מחדש את יחידת "עיט""

שימו לב למה שאתם אומרים...

אם הצבא רוצה יחידה לביטחון קשר , בבקשה , שיאזין לטלפונים שלו ולרשתות הקשר שלו כמה שהוא רוצה.
אין שום סיבה שיחידה צה"לית תוכל להאזין לשיחות שאני או מישהו אחר מבצע מהטלפון/פלאפון האזרחי שלי עם המאהבת/מאהב/סבתא שלי ללא צו שופט ובהליך תקין מה גם שזה תפקידן של זרוע אחרת של כוחות הביטחון לעשות כן.
מה השלב הבא? בואו ונקים את השטאזי הישראלי ולא נסתפק רק בשיחות , אלא נעקוב אחרי כל מי שאומר שצה"ל לא מתפקד כראוי ונהרוס לו את החיים. לא הייתי רוצה לחיות במקום שאינו יותר טוב ממדינות טוטליטאריות חשוכות שדורסות סטודנטים מפגינים עם טנקים...

נערך לאחרונה ע"י YoavG בתאריך 30-10-2007 בשעה 10:08. סיבה: שגיאת כתיב
ישן 31-10-2007, 08:31
צלמית המשתמש של spritz
  spritz spritz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "או, יפה. ומה אם מי שחושף את..."

ומי לדעתך מגלה לכל החבר'ה מסביב מה קורה? זה לא שהטבחים
החימושניקים ושאר החבר'ה פיתחו יכולות על טבעיות.
עיקר הבעיה בלאסוף את הפלאפונים תיהיה בתקופת המעבר ,כשהחיילים עדיין מכירים משהו אחר.
ברגע שהמחזורים החדשים יגיעו ליחידה כשזה הנוהל היחיד שהם מכירים,אז העניין יהיה פשוט הרבה יותר.

את עניין איסוף הפלאפונים אפשר יהיה להאציל על יחידות ב"מ,שגם ככה נמצאות בבסיס (עד כמה שאני יודע) ובדרך כלל לא עושות רושם של עסוקות מדי.

באופן כללי,להגיד "זה לא ילך כי למפקד לא יהיה כוח להתעסק עם זה" לא נראה לי לעניין כי בסופו של דבר זה לא יהיה נתון לשיקול דעתו של המ"מ או את המ"פ וזה יהיה מושרש ,בדיוק כמו הכנה מודיעינית ו\או חימושית,הכל שאלה של רצון מצד המערכת.אבל פה מתחילה הבעייה-המרדף אחרי הפתרונות הטכנולוגיים השנויים במחלוקת, במקום לנסות את הפתרונות הפשוטים קודם.

ישן 31-10-2007, 17:33
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי spritz שמתחילה ב "ומי לדעתך מגלה לכל החבר'ה..."

אין ספק שטבחים לא עוברים קורס תפיסה על חושית, אבל בתוך בסיס אתה לא יכול להסתיר מידע כזה, במיוחד במסגרת של גדוד.

בכל מקרה אי אפשר לאסוף את כל הפלאפונים מכולם אז נגיד שצריך לעשות גם את כחלק מהנוהל קרב, למרות שכמו תמיד, דווקא מי שפחות "מסוכן" ישאר בלי פלאפון וכל השאר עם, אבל צריך לבצע שיטות סינון נוספות וכן, האזנה יכולה להיות אחת מהן.
לא זוכר ששמעתי על חיילים בשנות ה60 בוכים שקוראים להם מכתבים אישיים שמיועדים לחברה, אז אין סיבה שזה יקרה היום עם פלאפונים.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 31-10-2007, 19:10
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי BitterP שמתחילה ב "אני מזכיר לך שהמדינה לא קיימת..."

כנראה שאתה שכחת שבלי צה"ל אין מדינה. בדיוק כמו שאם הצבא קבע לנכון שתהיה לוחם, לא משנה כמה אתה רוצה להיות ג'ובניק ולהיות כל יום בבית, אתה צריך להיות לוחם. (וגם להיפך, אם צה"ל קבע שאתה תתרום יותר בתחום עורפי, לא משנה כמה תרצה להיות לוחם, שם אתה צריך להיות).
ובלי צה"ל אתה תהיה בשר תותחים ולא להיפך.

אני סדירניק כרגע, ואני באמת לא דוגמא כי אין לי שום בעיה להישאר עד גיל 30 ויותר, שוב, כמו בדוגמא למעלה, זה יכול להיות באסה לאנשים מסוימים אבל זה בסדר שזה קורה (ותאמין לי, זה קורה לא מעט)

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 31-10-2007, 19:56
  BitterP BitterP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.07
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "כנראה שאתה שכחת שבלי צה"ל אין..."

הצבא קובע את הדברים שקובע במסגרת חקיקה שקיימת במדינה בשביל זה.
אני אומנם לא עו"ד אבל ממה שאני יודע להאזין לטלפונים אישיים זה לא חוקי לרוב.
קל לדבר על דברים כל עוד אתה לא נפגע מהם. אני לא חושב שהיית שמח לחיות ממשכורת של פחות מ1000 שקל בגיל 25.
גם לא חושב שהיית שמח אם פתאום כל היחידה שלך היתה יודעת על מה דיברת עם החברה אתמול, מי מהחברים שלך הולך לקב"ן ומי בכלל הומו או כל דבר אחר.
הצבא פה בשבילנו ועובד על העיקרון הפשוט שכל אחד אמור לתרום למדינה שקיימת בשבילינו.
ברגע שאתה הופך את הדברים אתה בעצם מביא ואתנו למצב שבו אנחנו קיימים בשביל המדינה\ בשביל הצבא.
אני חושב שרוב רובינו לא ירצו לחיות במדינה שנראת ככה ומזכירה משטרים חשוכים יותר..
ישן 31-10-2007, 22:23
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי BitterP שמתחילה ב "הצבא קובע את הדברים שקובע..."

-מישהו פה ציין שמבחינה חוקית זה אפשרי, מה גם שזה דורש אישור של סא"ל בלבד.

-10,000 ש"ח בגיל 25 זה משכורת מכובדת ביותר, במיוחד שאתה מקזז אותה מול העובדה שאתה כמעט ולא נושא בהוצאות (עזוב את העובדה שאתה עובד 24 שעות ביממה) אבל בסופו של דבר, זה לא עניין של משכורת. לא מבחינתי בכל מקרה.

-אני יוצא מנק' הנחה שמי שיאזין לשיחות האלה לא יהיה מהיחידה ובכל מקרה יהיה מחויב לחיסיון כלשהו, אם חובשים מסוגלים, גם הם מסוגלים.

-מכיר את המשפט עם בונה צבא בונה עם.
אותו דבר, מדינה בשביל צבא בשביל מדינה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 31-10-2007, 16:06
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
אהההה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אתה יודע כמה פעמים אנשים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אתה יודע כמה פעמים אנשים מתקשרים הבייתה ומספרים שהם יוצאים לפעילות ועל הדרך חושפים מקום, סד"כ, זמנים ועוד מיליון פרטים אחרים?
אתה יודע כמה פעמים מבצעים נגמרו רע בגלל שטויות כאלה?
פעם התקשורת הייתה רק במכתבים והם עברו צנזור, היום אפשרויות התקשורת רחבות הרבה יותר וצריך לשלוט גם עליהם.

אז צריך לעצור את הטמטום הזה אצל חיילים!!!
לקחת לחיילים תפלא או לעצור אותו לשימוש...
אם אני בקוו בצפון אני לא מדבר אם ההורים שלי שאני עושה מערב בשעה כך מיקום כך וכך..
אני שאני נמצא באיו"ש שזה חמאס פתח שזה חרטה מודעין אני לא אומר לאמא שלא/חברים או כל בנאדם אחר אני עושה מעצר נכנס לשם יוצא משם וכו' וכו' ..
כמו שהיה במלחמה לא דיברתי אם אמא שלי שום דבר שקשור למלחמה ושהיתי בשטחי כינוס הערכות הטלפון היה מנותק אפילו מסוללה למה כי הבנתי תחשיבות אני וכל המחלקה שלי ..

זה חינוך שהצבא צריך לחנך תלוחמים ואסור לצהל להזין לשיחות האישיות שלי ..

ישן 11-01-2008, 16:35
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
עקב ריבוי הטלפונים הסלולרים הפרטיים שיש בידי החיילים
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי YoavG שמתחילה ב "שימו לב למה שאתם אומרים... ..."

אני חושש שאין די בהאזנה רק לטלפונים צבאיים.

מה היחס הנכון?
אין. בכל האזנה יש צורה מסוימת של פגיעה בחופש הפרט, ובמיוחד כאשר דובר במכשירים פרטיים של חיילים.

אבל, לדעתי, הנוסחא שתבטיח מינימום פגיעה היא:
שיחות סלולריות אשר בצועו באזורים המוגדרים כבסיסי צה"ל או אזורים אשר בהם קיימת פעילות צהלית (הגדרה דינאמית) יהיה ניתן להאזין להן ע"י גורמי בטחון.

הליך אשר יאפשר האזנה לסלולרי פרטי של חייל בכל זמן שהוא כאשר יש חשד שהוא מרבה למסור מידע מסווג. צריך למצוא הליך אשר מצד אחד שיהיה מספיק זריז על מנת לאפשר מעקב על גורמים מזיקים (בין אם בזדון ובים אם בתום לב), ומצד שני יגן על החייל הפשוט מסתם רדיפה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:59

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר