לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-01-2008, 00:08
  משתמש זכר ameerosh ameerosh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ameerosh
מה כדאי להתקין 64 או 32 ביט

קודם כל אם אתם רוצים להתקין מערכת הפעלה 64 ביט (XP או ויסטה) עליכם לוודא שהמעבד שלכם תומך בטכנולוגיה זו.

איך אני יודע אם המעבד שלי תומך ה64 ביט?

קודם כל תורידו את התוכנה הזאת:

http://rapidshare.com/files/83311096/cpu-z-142.zip.html
תפעילו את התוכנה (הקובץ cpuz.exe)

זה מה שאתם רואים:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
אם כתוב בINSTRUCTIONS
EM64T (סימנתי באדום) או AMD64 זאת אומרת שהמעבד שלכם כן תומך ב64 ביט.
אם אתם בכל זאת לא בטוחים תמיד אפשר לחפש בגוגל או לשאול בפורום חומרה

למה לא כדאי להתקין 64 ביט?
*למשתמש הממוצע אין צורך במערכת הפעלה 64 ביט בגלל בעיות תאימות[לא כל התוכנות שפועלות על גרסת ה32 ביט יכולות לפעול על גרסת ה64 ביט
*דרייברים של גרסת ה32 ביט לא פועלים על גרסת ה64 ביט
לכן לפני התקנת מערכת הפעלה 64 ביט כדאי לבדוק אם יש לכם דרייברים מתאימים
*מערכת הפעלה 32 ביט יכולה להפעיל תוכנות 16 ביט מה שלא נכון לגבי גרסת ה64 ביט

ועכשיו למה כן כדאי להתקין 64 ביט?
*אחת התכונות הבולטות של מערכת הפעלה 64 ביט היא תמיכה בכמות גדולה יותר של זיכרון
בעוד שמערכת הפעלה 32 ביט תומכת בעד 4 ג"ב של זיכרון , גרסת ה64 ביט של ויסטה תומכת בעד 128 ג"ב של זיכרון.
*עוד יתרון של הויסטה 64 ביט היא שהיא מאובטחת יותר (PatchGuard הינו מנגנון שנמצא בויסטה אשר מקשה על תוכנות לא רצויות מלבצע שינויים KERNEL של מערכת ההפעלה)
*הביצועים של מחשב עם מעבד 64 ביט (וכמובן עם מערכת הפעלה שתנצל אותו) הרבה יותר טובים מהביצועים של אותו מחשב בלי מערכת הפעלה שתנצל את המעבד

בשורה התחתונה:
אם אין לכם כוח להתעסק עם בעיות תאימות ואתם לא ממש צריכים את גרסת ה64 ביט אז כדאי לכם להתקין 32 ביט
לעומת זאת אם אתם רוצים לנצל את המעבד שלכם עד הסוף ויש לכם דרייברים מתאימים אז לכו על גרסת ה64 ביט

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-01-2008, 18:15
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
מה ההבדלים בין 64 ל-32 ביט?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ameerosh שמתחילה ב "מה כדאי להתקין 64 או 32 ביט"

אמנם זה מתאים יותר לפורום חומרה... אבל לא ראיתי אשכול מתאים להפנות אליו
אז אני אנסה להסביר בקצרה ובפשטות על ההבדלים בין השניים וגם למה טוענים ש"64 ביט מהיר פי ש2 מ-32 ביט" (ולמה זה לא נכון, כמובן)

אז קצת על מעבדים:
המעבד הוא הלב של המחשב, כל הפעולות שהמחשב מבצע עוברות דרכו.
המעבד מחובר אל שאר רכיבי המחשב באמצעות נתיבים (bus) המחברים אותו אל לוח האם.
כאשר אומרים "המחשב שלי הוא פנטיום 4 2.8GH" הכוונה היא למעשה "המעבד שנמצא במחשב שלי יכול לבצע 2.8 מליארד פעולות בשניה, הוא יוצר בחברת אינטל, סידרת פנטיום, דור 4"
הערת אגב - כמעט לעולם לא ננצל את כל יכולת המהירות של המעבד, אבל זה לא לעכשיו

למעבד יש מספר "משתנים" אשר ניתן לשנות ובאמצעותן אפשר לבצע פעולות באמצעות המעבד, "משתנים" אלו משמשים לרוב להצבעה על כתובות זיכרון והם בנויים כך שלא יהיה צריך יותר ממשתנה אחד כדי להצביע לכול כתובת בזיכרון.
בארכיטקטורת 32 ביט, כל אחד מה"משתנים" האלו במעבד מורכב מ32 סיביות (יחידת גודל המייצגת 0 או 1), מספר המורכב מ32 סיביות נותן 2 בחזקת 32 אפשרויות שונות שזה:
4294967296 בתיםשל זיכרון
שזה 4194304 קילו-בתים של זיכרון
שזה 4096 מגה-בתים של זיכרון
שזה 4 ג'יגה של זיכרון
ומכאן המיגבלה המוכרת של 4 ג'יגה זיכרון RAM איתו מעבד יכול לעבוד ללא overhead (ניהול יתר, כמו להשתמש ב-2 "משתנים" שונים של המעבד ע"מ לייצג כתובת זיכרון אחת וכו')

שינוי המעבדים כך שיעבדו בטכנולוגיה של 64 ביט מאפשר הצבעה למרחב זיכרון הרבה יותר רחב
17,179,869,184 גיג'ה-בתים
שזה 16,777,216 טרה-בתים
שזה 16384 פאטה-ביתים
שזה 16 אקסא-בתים (גבול מרשים לכול הדיעות)

למרות המספרים האלו, מעבדים מוגבלים בכמות הזיכרון אליהם ניתן להצביע בגלל שהגבול גבוה מאוד ולא הגיוני שיעבדו איתו, מעבדי הG5 של Apple לדוגמה, מגבילים את ההצבעות עד ל32GB בלבד.

בגלל השינוי המהותי בגודל ה"משתנים" במעבד, תוכנות אשר נכתבו למעבדי 32 ביט לא יעבדו עליו כמו שצריך בגלל שההצבעות לזיכרון הופכות ללא רלוונטיות, ולכן יש ליצור את הקוד הבינארי של התוכנה מחדש (= "לקמפל על מעבד 64 ביט"), לכן תוכנות בסיס כמו מערכת הפעלה ודרייברים אשר מדברים ישירות עם החומרה של המחשב לא יעבדו על גירסה שונה מזו שהם קומפלו עליה.

מעבדי 64 ביט ומערכות הפעלה מבוססות 64 ביט כן ייתנו שיפור ביצועים בכול הנוגע בהצבעה לכתובות הגבוהות בזיכרון ובניהול קבצים גדולים מ-4 ג'יגה.

בהתאם לגדילה ב"משתנים" של המעבד, כך גם הbus שמקשר אותו ללוח האם גדל, וזה מה שגורם להאצה המשמעותית יותר בביצועים, מכיוון שיותר מידע זורם מהרכיב המהיר יותר (= מעבד, בד"כ זז במהירות 2.4GHZ) לרכיה האיטי יותר (= לוח אם או זיכרון לדוג', 800MHZ או קצת יותר)

למי שלא נרדם עד עכשיו - אני מקווה שמובן למה מעבד 64 ביט לא יותר טוב פי 2 ממעבד 32 ביט אבל עדיין יותר מהיר.

זהו, חייב לזוז

נ.ב.
תרגישו חופשי לתקן/להוסיף, לא ספקצי לעבור על מה שכתבתי, כך שכנראה יש טעויות שלא שמתי לב אליהם

ישן 06-07-2009, 21:44
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ameerosh שמתחילה ב "מה כדאי להתקין 64 או 32 ביט"

מקפיץ לשאילת שאלה בנושא:

קניתי מחשב נייד שהגיע עם 4 ג'יגה RAM ומערכת הפעלה 32 ביט.
כמובן, שאני לא מנצל את מלא הזיכרון (מראה תמיכה ב 3.00 ג'יגה ב System properties).

שידרגתי את מערכת ההפעלה (הגיע עם Vista home premium) ל WinXP sp2 בגרסת ה 32 ביט כמובן (גם הויסטה הגיע 32 ביט) ועכשיו עולה השאלה הבאה:
האם התקנה של מערכת הפעלה 64 ביט (XP, ויסטה או 7) תטיב עם הביצועים של המחשב שלי (בהנחה שיש דרייברים מתאימים)?
כלומר, מצד אחד אני מקבל 4 ג'יגה במקום 3 ג'יגה, אבל מצד שני, אני מניח שהמערכות הללו כבדות יותר, כך שאולי מבחינת ביצועים - תוספת ה 1 ג'יגה לא תשפיע בצורה ניכרת (אם בכלל).

יש לציין ששידרגתי ל XP כי אני שונא את vista כיוון שהיא לא תומכת כל מיני אפליקציות שאני אוהב וגם כי היא שמנה מאוד (על הדיסק ובזיכרון).
עד כמה גרסאות ה 64 שמנות יותר?
מה הייתם עושים במקומי?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:23

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר