לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-01-2008, 13:32
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי HobGadling שמתחילה ב "[right]אתה מדבר על חלוקת..."

"הנפצות אמנת ז'נבה" היא משפחה ענפה של הנפצות, לפיהן כל מיני דברים "אסורים לפי אמנת ז'נבה" החל מירי בצנחנים (מותר, בטח שמותר) דרך שימוש בפגזי זרחן (חוקי לגמרי) וכלה בשימוש בכדורי דום-דום (לא חוקי, אבל דווקא לפי אמנת האג).

אמנת ז'נבה לא מתעסקת בכלל בהגבלות נשק (בשביל זה יש את אמנת האג ואת הCCW) אלא רק בדבר אחד - הסדרת היחס ללא-לוחמים ולשבויי מלחמה בזמן סכסוך.

אם כבר ישנה הגבלה כלשהי על משקלם של טנקים, כדאי לחפש אותה באחת מהסיבות הבאות:

א) מגבלות של גשרים, רכבות ואמצעי תובלה אחרים.
ב) ניסוחים ארכאיים בהסכמי הפרדת כוחות, שאוסרים על הצבת מה שהיה פעם מוגדר כ"טנקים כבדים" מעבר לקו מסויים הסמוך לגבול.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-01-2008, 03:01
  ה"שמל" ה"שמל" אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.06
מגבלת משקל טנקים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HobGadling שמתחילה ב "כמה שאלות על טנקים"

לפני מה שאני רוצתי לומר- HobGadling-אנא עקוב אחרי הפורום, ושים לב למי אתה אומר מה, תודה.

הבנתי שאחת המגבלות על משקל הטנקים, ולכן גם פרסום המשקל ה"רשמי", היא קווי ההפרדה עם הסורים בגולן, כמו שחלק מאיתנו מכירים איפה יש באיזה בסיסים יש ארטלירה בגולן ובאיזה אין
וביחד עם ספירת הכלים של יום שני על ידי האומניקי"ם
לפי מה שהבנתי יש כמה קווים- הסמוך לגבול- שם יהיה סד"כ מאוד נמוך,- היה פעם צמ"פ שהחזיק שם.
ואחריו קו שכולל את רוב הגולן- אין אטילריה (מעל כמות מסוימת)
ואחריו כלום
ולפי מה שהבנתי יש הסכם שאוסר להכניס טנקים מעל משקל מסוים לגולן,
אני אשמח אם משהו שמצוי בפרטי מסמך הפרדת הכוחות יעשה יותר סדר בדברים
ישן 20-01-2008, 05:44
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
קטגוריות משקל בטנקים
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "מה משקל אומר מבחינתך? זה מדד..."

לא בכדי טנקים מחולקים לקטגוריות משקל כמו טנק קל (amx 13 לדוגמה) טנק בינוני ( m 60 לדוגמא) וטנק כבד כמו המרכבה מיודעתנו וכמעט כל טנק מערכה מרכזי בצבאות המערב כיום.

משקל הטנק מהווה אינדיקציה לכח האש, לא סביר שטנק קל מפעיל תותח 120 מ"מ (החריג בסיפור הזה הוא T 72 וכל נגזרותיו, טנק בינוני שמשתמש בתותח יותר גדול מכל הטנקים הכבדים במערב)
וכמובן אינדיקציה לרמת המיגון ויכולת השרידות בקרב ומול איומי נ"ט, במקרה זה מדובר בפרמטר שחשחיבותו עתידה לפחות עקב המעבר לתפיסה של הגנה אקטיבית מפני איומי נ"ט שאינה תלויה באופן מוחלט בעובי השריון.

כיום, עדיין יש התייחסות שונה למצב שבו יחידה עתידה להילחם בגדוד של טנקים כבדים או של טנקים קלים.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 20-01-2008, 10:01
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "קטגוריות משקל בטנקים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צופה ורואה
לא בכדי טנקים מחולקים לקטגוריות משקל כמו טנק קל (amx 13 לדוגמה) טנק בינוני ( m 60 לדוגמא) וטנק כבד כמו המרכבה מיודעתנו וכמעט כל טנק מערכה מרכזי בצבאות המערב כיום.
.

החלוקה הזו ארכאית ואיננה בתוקף כבר מספר עשורים. הן המרכבה והן הפטון מוגדרים כ"טנק מערכה עיקרי" שמשלב את הניידות שפעם הייתה רק לטנקים קלים עם כוח האש והמיגון של טנקים כבדים.

יתכן בהחלט שישנם הסכמים שכוללים התייחסות לקטגוריות משקל הרלוונטיות לתקופתם, אבל אני אשמח לראות מסמך כזה מול העיניים.

ציטוט:
משקל הטנק מהווה אינדיקציה לכח האש, לא סביר שטנק קל מפעיל תותח 120 מ"מ (החריג בסיפור הזה הוא T 72 וכל נגזרותיו, טנק בינוני שמשתמש בתותח יותר גדול מכל הטנקים הכבדים במערב)
וכמובן אינדיקציה לרמת המיגון ויכולת השרידות בקרב ומול איומי נ"ט, במקרה זה מדובר בפרמטר שחשחיבותו עתידה לפחות עקב המעבר לתפיסה של הגנה אקטיבית מפני איומי נ"ט שאינה תלויה באופן מוחלט בעובי השריון.
.

משקל הרק"ם כבר מזמן לא מהווה אינדיקציה ודאית לכוח האש - בעיקר לא מאז שבצד תותח הנ"ט יש לנו גם טילי נ"ט.

קוטר תותח גרידא איננו שקול לביצועי נ"ט. תותח ה125 מ"מ של הטי-72 מפגין ביצועים נחותים יותר מתותח 120 מ"מ חלק-קדח ולא בהכרח טובים בהרבה מאלו של תותח ה105 מ"מ המחורק (לפי פרסומים שראיתי המסתמכים בעיקר על לקחי של"ג ומלחמת המפרץ) ותותח ה115 מ"מ של הטי-62 הפגין ביצועי נ"ט מוצלחים יותר מתותח ה122 מ"מ (הארטילרי במקורו) של הסטלין הישן, למרות שזה האחרון גדול יותר.

ציטוט:
כיום, עדיין יש התייחסות שונה למצב שבו יחידה עתידה להילחם בגדוד של טנקים כבדים או של טנקים קלים.

אדרבא, היכן ניתן למצוא בזירה שלנו גדודי טנקים קלים? השיקלול היחיד נעשה לפי רמת מיגון צפויה וכוח אש, שזה מכבר אינם תלויים במשקלו הסגולי של הטנק.
ישן 20-01-2008, 11:34
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "[QUOTE=צופה ורואה]לא בכדי..."

גם בין טנקים המוגדרים כטנק מערכה עיקרים יש הבדלים מהותיים במשקל, ומיגון כמו ההבדל בין הT72 למרכבה.
משקל עדיין מהווה אינדיקציה טובה מאוד למידת המיגון של הטנק מהסיבה הפשוטה שרוב המשקל כיום בטנקי מערכה נובע מהמיגון.
אבל כפי שכתבתי, מדובר בנושא שעתיד להיעלם עם המעבר לשימוש במערכות הגנה אקטיבית.

אתה צודק בכך שהחלוקה די ארכאית בהקשר של טנקים בלבד, כיום תפקידו של הטנק בשדה הקרב הקל מבוצע ע"י נגמ"ש הנושא מגוון כלי נשק, אולם הוא עדיין פחות ממוגן מטנק מערכה ועדיין קיים רק"מ קל מטנק מערכה בשטח ופגיע יותר.

נכון להיום טלי נ"ט עדיין לא מופעלים מטנקים באופן מבצעי נרחב (אם בכלל) ועל כן עדיין לא ניתן להתחשב בהם כאשר מעריכים את יכולות הטנק.
גם בהקשר של תחמושת חלולה, קוטר התותח עשוי להעיד על יכולת חדירה גבוהה יותר עקב שימוש בתחמושת גדולה יותר.

בקשר לביצועי התותחים השונים...תמיד טוב ללמוד, אבל נראה לי שמדובר בביצועים של הפגז עצמו (חומרים מהם מורכב החודרן, כמות וסוג חנ"ה וכו') ברור שלתותח יש השפעה אבל נראה לי שהשפעת תכנון התחמושת במקרה זה היא בעלה השפעה גדולה יותר.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:00

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר