לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-01-2008, 18:37
  באבא™ באבא™ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.04.05
[מאמר] מנהלי רשת - כל מה שרציתם לשאול ולא היה לכם את מי.

אני יתחיל עם קצת רקע על עצמי, אני התגייסתי באוג' 07 לחטיבת כפיר. בטרום טירונות הורידו לי פרופיל. עשיתי טירונות 02 בבא"ח ואז נשלחתי לקורס מנהל רשת. סיימתי את הקורס חזרתי לגדוד חרוב לחודשיים ולאחר מכן יצאתי להיות מדריך מנהלי רשת.
אני יספר טיפה על הקורס. יש שני סוגים לקורס - קורס מנהל רשת לכאלה שאחרי טירונות , וקורס מיצוי מז"י (מיועד לחיילים קרביים שנפלו להיות תומכי לחימה ונשלחו לקורס - ולאחר מכן חוזרים לגדודים או לחטיבה כמנהלי רשת).
אני אספר טיפה על התפקיד - אתם מגיעים לגדוד/חטיבה, ואתם אמורים לספק מענה לכל בעיות המחשוב במקום שאליו אתם מגיעים. החל מלבנות תשתית רשת (למרות שזה תפקיד של טמ"מניקים אבל בגדודים אין הקצאות לטמ"מניקים אז אתם לומדים פעם אחת את העבודה שלהם ועושים בעצמכם), פירמוטים, לטפל בבעיות חומרה - בקיצור להיות הגאון מחשבים במקום שבו אתם נמצאים.
בחודשיים שהייתי באמת ביצעתי דברים מעניינים כמו לבנות תשתיות רשת למשרדים חדשים, לטפל בבעיות תקשורת והיו לי כל מיני דברים מגניבים שעשיתי כחייל במחלקת קשר. אם באמת תרצו אתם תוכלו אפילו לצאת למבצעים כנציגים של מחלקת קשר - לא כמנהלי רשת אלא כאנשים שמטפלים במכשירי קשר (שאני מאמין שגם את תלמדו זה אם תהיו בגדוד).
בתכלס אני לא ישקר לכם, הרבה בעיות שתפגשו בתפקיד שלכם הם תפקידים פחות מאתגרים, תצטרכו להתעסק עם חבר'ה שההתעסקות היחידה שלהם במחשבים היא בזה שהם יודעים שיש להם חיה כזאת במשרד.
הכל תלוי איפה אתם נמצאים, בגדוד שאני הייתי בו התשתיות של הרשת היו במצב נוראי, הייתי צריך הרבה פעמים להיות על גגות ולהעביר כבל רשת. אבל באותה מידה היו דברים שאסרו עלינו לעשות בגלל שמבחינת היררכיה הגדוד הוא האחרון - ככה שלא היו לנו הרשאות לפרמט או אפילו ליצור משתמשים לאנשים בגדוד. אבל זה עדין היה האחריות שלנו לדאוג לכך שיטופלו הדברים. ואם יש בעיה שאני לא יכול לטפל בה בעצמי אני אדאג שיטפלו בה (בד"כ בחטיבה).
מבחינת תנאים זה גם קשור למקום שאתם נמצאים בו - בגדוד שלי השמירות היו בערך 2-8, סוגר שבת לשלוש. תנאים בכלל לא קלים כמנהל רשת אבל זה גדוד מבצעי וחייבים להבין את זה.
יש גם הרבה דברים נחמדים בתור מנהל רשת בגדוד מבצעי - רק במקומות כאלה אתם יכולים לקלוט את עצמכם עם אפוד קרמי, וסט עם כוננות מלאה, נשק עם מחסנית בהכנס וכולה הייתם צריכים לסוע למוצב אחר לטפל בבעיה של מישהו.

בקורס עצמו לומדים תכנים כמו חומרה, windows XP, תקשורת, ניטור ובקרה, אבטחת מידע, סרברים ועוד הרבה דברים. הקורס מתקיים בבסמ"ח בשלישות הראשית בר"ג, הקורס נמשך כחודש וקצת.

חבר'ה כל דבר שאתם רוצים לדעת תשאלו חופשי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-01-2008, 00:46
  משועמםכרוני משועמםכרוני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.03.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "תודה, נוסף לעוגן :)"

חחח השרשור הזה נפל לי מהשמיים לא ייאמן, בדיוק חיפשתי מקום שמדבר על התפקיד,אני אמור להתחיל את הקורס שלו ביום ראשון- אני במודיעין ונתנו לי את התפקיד.
יש לי מלא שאלות, אממ הבעיה שאתם כולכם הייתם קרביים אני עם פרופיל 64 ובמודיעין, ואני די בטוח שאני מסופח לקש"ם מראש...
קודם כל אמרו לי שהקורס שלי בגלילות (איזה חרא, אם הייתי ברמת-גן הייתי חוזר כל יום הביתה!!!!) והוא חודש וחצי ככה...
ואני כאילו אחד שאני לא יודע משהו על תיכנות, אבל על פתירת התקלות המעצבנות של מחשבים ותפעול מחשבים אני יודע הרבה, כי פשוט אני צריך לפתור לעצמי בעיות מדי פעם כמובן לא משהו מסובך מדי, השאלה שלי אם זה לא שוחק כל היום לענות לטלפונים וכאלה, אתה לא משתעמם?
כי אם זה ישעמם אותי כל היום אז עדיף כבר משהו אחר... אני פשוט פוחד להישחק בתפקיד או משהו
ואני ממש מקווה שיתנו לי יומיות עם התפקיד, הם בכלל מתחשבים בזה? זה תלוי בבסיס כמובן אבל אם אני אבקש בסיס פתוח (אני גר במרכז, ממש קרוב לגלילות קריה ולעוד בסיסי מודיעין) יתנו לי?
כו וכו' מי שיכול לדבר איתי על התפקיד בפרטי או באיי סי קיו או מסנג'ר אני ממש אודה לכם אם תשלחו לי איזה אמצעי ליצירת קשר איתכם, תודה רבה רבה מראש... פשוט אני מתחיל קורס ביום ראשון ולא יהיה לי זמן לבדוק עוד על התפקיד אחר כך אז זה חשוב לי...
ישן 25-01-2008, 13:39
  משועמםכרוני משועמםכרוני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.03.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Mush =] שמתחילה ב "תראה, עד עכשיו עניתי למספר..."

פתחתי אשכול עם השאלות שלי וכאלה, אני גם אשים אותו פה ליתר ביטחון למקרה שלא יכנסו אליו אני מקווה שזה בסדר:

ראיתי פה את המאמר, אבל הוא היה קשור לאחד שעשה את זה במקום של קרביים אחרי שהוא הוריד פרופיל במהלך השירות והמצב שלי שונה: הפרופיל שלי תמיד היה 64 ואני מתחיל את הקורס ביום ראשון ויש לי כמה שאלות...
קודם כל- אני בחיל המודיעין, ולכן אני אעשה את הקורס בגלילות, ורציתי לדעת כמה דברים
אני אחד שאוהב יחסית מחשבים אבל בחיים לא התחברתי לתכנות או משהו, דווקא תפעול תקלות במחשבים זה דבר שדי בא לי בטבעיות כי אני משתמש בהם הרבה אז אני צריך לדעת איך לפתור דברים כאלה בשביל התוכנות שאני משתמש בהם, אבל אני פוחד שזה ישחק אותי במהלך הזמן וחשבתי אולי לנסות לבקש איכשהו לעבור לתפקיד יותר מודיעיני, לאידע אולי עובד חקר מודיעין או משהו כזה.
אז ממי שעושה את זה-
איך הקורס? מעניין? בכלל מתעסקים בו עם מחשב עצמו כדי ללמוד או שרק כותבים לך על הלוח? משמעת קשה? יושנים בחדרים? (אני מקווה!) כל דבר שיכול להיות מעניין על הקורס יהיה נחמד לפרט... למרות שבטח לא יהיו פה הרבה שעשו אותו בגלילות...
ובנוגע לתפקיד-
1)הוא תפקיד של סבל? או שהוא סבבה כזה, או שזה נגיד פשוט עוד עבודה ולפחות זה עם מחשבים ולא עבודה עם איזה מכשיר אחר כמו הצפנה או משהו? פשוט אני לא מרגיש שאני אחד שעם "תודעת שירות" או משהו, תמיד חשבתי לעצמי אחרי שגמרתי לדבר עם התמיכה הטכנית של בזק בינלאומי "יא אללה איזה מסכנים הם שמלא מפגרים מציקים להם כל היום עם שטויות" אז איך אתם מתמודדים עם הקטע הזה? זה לא מפריע?
2)מה היציאות שלכם בתפקיד? לרוב נותנים יומיות או שדפקו הרבה אנשים עם יציאות קשות? (ואני פרופיל 64 לאידע אם זה משנה)
אני גר בת"א, ממש קרוב לגלילות, ולבסיסים קטנים אחרים של מודיעין (לאידע אם מותר להגיד איפה) בקיצור 5 דקות מהם ואיזה 15 דקות נסיעה מהקריה.
השאלה שלי אם יתחשבו בי ויתנו לי לשרת בהם, כי אמרו לי שאני מסופח לקש"ם כי בהתחלה הייתי אמור להיות במת"ן אמ"ן (קורס של הצפנה) ואמרו לי שהשיבוץ שלי מאז יישאר אותו דבר לכן יכול להיות שייתנו לי להיות בבסיסים בקריה, בצפון ת"א, וכאלה.
אני פשוט מקווה שהם מתחשבים בזה, ואם למישהו יש טיפים איך לנסות להשיג את זה או איך הוא השיג את זה זה יהיה טוב.

בקיצור כפי שאתם רואים כל מידע כללי על הקורס והתפקיד יהיה נחמד בשבילי, דווקא הקורס לא נשמע רע נחמד לי ללמוד דברים על תפעול מחשבים וכל זה אבל הסדיר זה מה שמדאיג אותי, אולי כדאי פשוט לנסות תפקיד שאתה באמת עובד עם מידע מעניין מבחינת מודיעין כי גם זה דבר שיכול לעניין אותי...
כל עצה תעזור, תודה מראש על כל תגובה וזה ממש חשוב לי כי הקורס מתחיל ביום ראשון.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:36

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר