לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-01-2008, 01:26
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
מה דעתכם הפתרון לקסאם מהרצועה?

אמנם נכון שהממשלה והצבא צריכים להענות על הזכות המינימלית של בטחון אזרחי המדינה,
אבל המצב הוא שכבר שבע שנים נורים קסאמים ופצצות מרגמה לעבר שדרות וישוביי עוטף עזה,
ואין ממש מענה לאיום. המצב הפך למאזן-אימה בין מדינת ישראל החזקה והמאיימת, וארגוני טרור נחושים.

אז לפני שמישהו עונה ב"להפציץ את כל הרצועה, להפיל פצצות כבדות על מרכזי המחנות וכו' וכו'",
אני מבקש באמת תשובה הגיונית. נסו לתת מענה לקסאם, מענה הגיוני שאחרי יומיים וחצי של
פעולה, העולם לא יעצור את ישראל במראות של הרבה דם ב-CNN.

האם זה תוספת תקציב?
האם מבצע צבאי רחב וגדול ?
חיסול נקודתי של ראשי הארגונים בכל דרג שהוא?
המשך הפסקת החשמל ועצירת העברת הסחורות והדלק?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-01-2008, 10:05
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
ותשובה מעט יותר מנומקת...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "הפיתרון היחידי בשביל להפסיק..."

למצרים אין שום אינטרס להילחם בפלסטינים בשבילנו. יש להם את כל האינטרס להרשות לחמאס ולשותפיו לפעול נגד ישראל בחופשיות - מכיוון ש:
א. המאבק מחליש את ישראל
ב. מאבק בחמאס ובאחים המוסלמים יסכן את יציבות המשטר במצרים.

ומסיבה זו מובארק יעדיף להסתכן במלחמה נגד ישראל מאשר להתעמת עם הגורמים הקיצוניים אצלו בבית, כל עוד אינם מאיימים ישירות על שלטונו.

הגיע הזמן שנבין שאף אחד לא יילחם בשבילנו ולמעננו, בטח שלא מדינות ערב או הרש"פ. היחידים שיכולים להגן עלינו הם אנחנו, בעצמנו.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 22-01-2008, 11:07
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "ותשובה מעט יותר מנומקת..."

זה לא מדוייק.

א)נכון אבל זו לא הסיבה היחידה
ב)הסיפור הוא כזה-המחבלים יושבים בהמוניהם בסיני ויכולים בקלות להחריב את כל החוף המזרחי של סיני באמצעות פיגועי טרור ובכך לחסל את התיירות בסיני ובמצריים בכלל.

מה עושה מובארק ובחוכמה?

הוא עשה עם הפלשתינים עסקה-"אני אתן לכם להבריח את כל מה שתחפצו בו לרצועה בכך שלא אעצור אף אחד ברפיח,ואתם תעזבו את התיירות של מצריים בשקט.

הכול אינטרסים אין מה לעשות.הגיע הזמן שנאיים על מדינה-בזה הרבה יותר קל לישראל,במקום על אירגון טרור ששולט על שטח.באם נצליח לאיים מספיק על מצריים,ההברחות יפסיקו ואז לא צריך הפסקת חשמל,אלא המתנה שכרוכה בסבל מסויים אך היא תיגמר תוך חצי שנה לערך.

ישן 22-01-2008, 11:25
צלמית המשתמש של הפטריוט

נראה לך?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "זה לא מדוייק. א)נכון אבל זו..."

נראה לך שמובארק, שמתיימר להנהיג את העולם הערבי, יתחיל פתאום להילחם בחמאס כדי למנוע ממנו להילחם בישראל?
אין שום תמריץ שיגרום למצרים, שבניגוד לישראל היא מדינה שקולה, שרואה קודם כל את האינטרסים שלה, להפנות את גבה לאינטרסים שלה ולהתחיל לשרת אינטרסים של מישהו אחר, שאותו היא בכלל תופסת כאוייב.
מובארק חושש מתדמיתו בעיני העולם הערבי - ומהארגונים האיסלאמיים שבארצו. הוא מעדיף שהם יפנו את האנרגיות שלהם נגד ישראל ולא נגדו, ולא מדובר פה על פיגועים בסיני אלא על סכנה ישירה למשטרו של מובארק.

ואיך בדיוק אתה מציע ללחוץ על מצריים? לאיים במלחמה? לתקוף מטרות מחבלים בסיני?
מישהו נהיה קצת מיליטריסטי...
מדינה שלא יכולה להתמודד עם ארגון טרור, לא יכולה לאיים במלחמה על מדינה מסודרת, עם צבא מודרני. ואם נאיים ולא נבצע, הרי רק נוצג כפאתטיים, ומעמדנו, הרעוע גם כך, יתדרדר עוד יותר.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 22-01-2008, 12:05
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "נראה לך?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפטריוט
ואיך בדיוק אתה מציע ללחוץ על מצריים? לאיים במלחמה?לתקוף מטרות מחבלים בסיני?אם צריך,כן.

מישהו נהיה קצת מיליטריסטי...זהו אתה שלא איכפת לו כמה מיליונים ימותו פה לא אני.

מדינה שלא יכולה להתמודד עם ארגון טרור, לא יכולה לאיים במלחמה על מדינה מסודרת עם צבא מודרני. ואם נאיים ולא נבצע, הרי רק נוצג כפאתטיים, ומעמדנו, הרעוע גם כך, יתדרדר עוד יותר.

?????????????????????????????????????????????????? ??????????????????

לך למד היסטוריה ידידי!
מול מדינה מסודרת ישראל יכולה להסתדר מצויין.זאת תמציתו של הטיעון על פיו הערבים מעדיפים להשתמש בטרור ולא בצבא מסודר.
בכל מלחמותינו מול מדינות מסודרות,לא היה עוררין לגבי "של מי היד על העליונה".
דווקא במלחמה מול אירגון טרור הקושי טמון.
הפיתרון הוא להפעיל לחץ על מצריים המדינה ובעקבות היותה דיקטטורה היא תוכל לעצור את ההברחות ובקלות אם תרצה.

אגב,גם ברור שבסיני לא יצא לך להיות בזמן האחרון כדי לראות שזהו אחד הנכסים הכי חשובים שיש למשטר במצריים כרגע.

ישן 22-01-2008, 14:45
צלמית המשתמש של הפטריוט

חחח....
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "[QUOTE=הפטריוט] ואיך בדיוק..."

אתה מציע לפתוח במלחמה, ולי לא אכפת כמה ייהרגו... אם זה לא מיליטריזם מוגזם - שלא לדבר על צביעות - אני לא יודע מה זה... (מלחמה נגד מצרים - כן, מלחמה נגד החמאס - לא?)

אין שום אמצעי לחץ - כולל איום במלחמה כוללת - שישכנע את מצרים להפסיק לפעול לפי האינטרסים שלה ולהתחיל לפעול לפי האינטרסים של ישראל. אלא אם כן אתה מציע לאיים ישירות על מובארק בחיסול...
למצרים יש אינטרס ברור להמשיך ולסייע לחמאס במלחמתו נגד ישראל. פעולה נחרצת של מצרים נגד החמאס עלולה להביא לאיום ישיר על משטרו של מובארק - וזה חמור פי כמה מאשר איום בפגיעה בתיירות בסיני.
כן, מצרים יכולה להפסיק את ההברחות מחר בבוקר, אם רק תרצה. רק שאין לה כל סיבה או אינטרס לעשות זאת. כמו שכבר ציינתי, מצרים, בהיותה מדינה שקולה ומחושבת, מעדיפה את האינטרסים שלה על פני האינטרסים של ישראל. נשמע לך מוזר, נכון?

ויליאם ראלף אינג'

ישן 21-01-2008, 09:04
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
לפנות 5000 משפחות ערביות +פיצויים, על כל ירי עוד פינוי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מה דעתכם הפתרון לקסאם מהרצועה?"

חייבים מייד לפנות 5000 משפחות ערביות, לשלם להם פיצויים ואת כל השטח להעביר לבעלות יהודית. ככה על כל פיגוע או ירי. כמובן לתת פיצויים רק לאלו שיתברר מעל לכל ספק שהם לא עסקו בטרור. זה יהיה חלקם הצנוע של הערבים לביטחון. צריכים להעמיס את כובד הביטחון גם על הערבים - האוכלוסיה שמהם יוצאים המחבלים. גם אם הם לא אשמים, אבל גם הנפגעים בפיגועים לא אשמים. גם החיילים שמסכנים את חייהם גם הם לא אשמים. אבל זהו המחיר של מלחמה שלא מאבחן בין אשמים ולא אשמים. את המחיר צריכה לשלם גם האוכלוסיה שממנה יוצאים המחבלים.

כשהם יראו שהם מפסידים שטח, זה יפגע באידאולוגיה שלהם, ואז הם יפסיקו, לא יהיה להם ברירה. חיי אדם לא שווים להם כלום, אבל שטח, הרי על זה בדיוק הם נלחמים. אם יפסידו את זה הם יבינו שהלחימה שלהם רק מרחיקה להם את המטרה.

בכל זאת נראה לי שחיים אדם שווים יותר משטח. ויותר נכון לקחת מהם שטח מאשר להרוג אותם.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

ישן 21-01-2008, 14:57
צלמית המשתמש של הפטריוט

הפתרון - תגובה מסלימה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מה דעתכם הפתרון לקסאם מהרצועה?"

רק שהפעם לא להסתפק בהצהרות על "עליית מדרגה" ו"החרפת הצעדים" אלא גם לבצע.
שלב ראשון - מצור מוחלט על הרצועה. לא מעבירים שום דבר (חשמל, דלק, מים, מזון, תרופות, שום דבר). אף אחד לא נכנס ולא יוצא. מה שהם צריכים שיביאו ממצרים. ניתוק ושיבוש של כל אמצעי התקשורת ברצועה (טלפונים, רדיו, טלוויזיה, אינטרנט). במקביל, כמובן, ירי לעבר משגרי הרקטות, ללא התחשבות במיקומם.
לא עזר, תקיפות נרחבות מן האוויר לעבר כל מטרת מחבלים אפשרית, ללא פגיעה בדרג המדיני בשלב הזה, וללא התחשבות במיקומה. במקביל תחילת העברת כוחות במופגן לאזור הרצועה.
לא עזר, כניסה צבאית לאיזורי השיגור בצפון הרצועה, ולציר פילדלפי בדרום, ותפישתם. במקביל, חיסול הדרג המדיני, והמשך הפגיעה בכל מטרת מחבלים אפשרית. מיותר לציין שעל צה"ל לא יוטלו כל הגבלות המתחשבות בנטייתם של הפלסטינים לשימוש באזרחים כבמגן אנושי.
לא עזר, כיבוש מלא של רצועת עזה, טיהורה, והחזקתה לאורך זמן (שנה-שנתיים לפחות). גם כאן, אין הגבלות על צה"ל בכל הנוגע ל"מגינים אזרחיים".

וכמו שהפגיעה בכפר כנא במלחמה האחרונה לא עצרה את צה"ל, גם כאן, אם נסביר את המצב נכון, תמונות בטלוויזיה לא יעצרו אותנו.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 26-01-2008, 01:22
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "הפתרון - תגובה מסלימה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפטריוט
וכמו שהפגיעה בכפר כנא במלחמה האחרונה לא עצרה את צה"ל, גם כאן, אם נסביר את המצב נכון, תמונות בטלוויזיה לא יעצרו אותנו.

מזה צריך להתחיל.מתמונות,מקולות.מכל מערכת התקשורת.בזמן מבצע אסור לשום גורם עם מיקרופון או מצלמה להיסתנן לשטח.לא לישראלים ובטח שלא לאחרים.
כל התוכניות טלוויזיה האלה,שמנסות לקרב בין ילד ישראלי לפלסטיני בזמן שמפציצים את שדרות(ואת החמאס,מה שלא פחות חשוב),נראות ציניות ומגוחכות.אם אנשים מקבוצה שלי מתקוטטים עם אנשים מקבוצה אחרת,יהיה מאד מטופש לגשת לאחד מהם ולהתחיל לשאול אותו על בריאותו ושלומו.
וזה בדיוק מה שנעשה בתקשורת.,-הניסיון לגשר בנינו,כשלאמיתו של דבר כל זה צבוע ולא יציב,עד שאין עמדה פוליטית ברורה.
יש להחליט,אם אנחנו במלחמה או בהצגה.אם במלחמה,אז כל היישות הפלסטינית מיוצגת כאויב ועם אוייב אין טעם לתקשר חוץ מבדרך כדורים,אם אין ברירה אחרת.

ציטוט:
כבר יותר הגיוני שנכבוש את כל הרצועה וניתן אזרחות לכל תושביה...

אזרחות ישראלית?האם ירצו לחיות תחת ריבון יהודי-ציוני?
אני בעד פלסטין העצמאית בשטח של הרצוע,אם אין שם גורמים עויינים.אך זאת צריכה להיות אוטונומיה,לא מדינה.

ישן 21-01-2008, 23:33
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.07
דעתי- חבל לסרבל מבעיה קטנה ולהמציא מערכות מבוזבזות לירוט קסאם

אקט מלחמתי בסיסי שעובד אם מיישמים אותו מעשית כמו שצריך, הושמש ועבד עוד מלפני אלפי שנים
כולל בתקופת האמפריה הרומית ששלטה על 10,000 "רצועות עזה", ועד היום בעיראק, כיבוש השטח
במלואו ע"י פלישה לפני ריכוך אווירי וארטילרי של מטרות ממוקדות, כניסה לכל אורך הרצועה, ניהול
קרבות שיגבו מחיר של אלפי מחבלים ומעלה, מספר לא ידוע של נפגעים לצהל, אבל זה התפקיד של
צהל, לשבור תראש ולספק תסחורה, אין הנחות, צריך להגיד תודה שזו לא מלחמה כוללת נגד סדרגודל
שונה כמו מצרין וסוריה ביחד, בשביל זה הצבא מקבל 50 מליארד שקל כל שנה, ולא יתכן שאני מתקשר
לאחי בסדיר ובינתיים נותנים לו להעביר תזמן בהסתכלות על סרט במקום בציד מחבלים ומארבים
בשטחים חמים.
לאחר מכן שליטה מלאה על השטח, כל סנטימטר ממנו ועד הודעה חדשה, הפלסטינים ינהלו אורך חייהם
בזמן השליטה, אך במידה ויפגעו בשגרת הפעילות המבצעית שתבוא אחרי הפלישה, לא על אחריותנו.
שליטה מלאה על הרצועה, חיסול החמאס מהתודעה הפלסטינית בדומה לחיסול הנאציזם תודעת רוב
המוחלט של הגרמנים ע"י בעלות הברית מיד עם כיבושה המלא של גרמניה. המשך יבוא אחרי שיהיה
שקט מסוים.
ישן 30-01-2008, 16:27
  yuval14 yuval14 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.01
פצצות דלק אויר
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "דעתי- חבל לסרבל מבעיה קטנה ולהמציא מערכות מבוזבזות לירוט קסאם"

למה לסכן חילים בכניסה לאזור עם דרגת סיכון גבוהה?
ירי של פצצת דלק אויר צנועה לכל מקור ירי יפתור את כל הבעיות

אם הדבר היה נעשה ב"מלחמת לבנון השנייה" - אני מניח שהיו פחות
הרוגים מהצד שלנו, מה שגם פחות משפחות ללא בן\אב.

כמובן הנאיביות הישראלית, וכן חוסר ההבנה של רוב הציבור יגרמו
לכך שגם המלצה זאת לא תיושם.

במקום שקציני המילואים המבקשים את התפטרותו של אולמרט, וכן
קיום ועדת וינוגרט שלא כללה כלל את ההמלצה הנ"ל, יפעלו לפיה,
במלחמה הבאה נראה שוב את שיטת "בשר התותחים".

ישן 31-01-2008, 10:44
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
קילוף הרצועה, שכבה אחר שכבה.

יש קסאמים?
כובשים חלק מהרצועה, מגרשים את התושבים, הורסים את בתיהם, מכריזים על השטח כשייך למדינת ישראל והופכים אותו לשטח שבו כל הנכנס אליו מוצא את עצמו מחוסל.

זה אפקטיבי בשני אפיקים שונים:
א) זה מגביל את טווח הקסאמים. לא שזה יעזור לתושבי שדרות המסנכים אבל זה יקטין את רדיוס פגיעת הקסאמים לעת עתה (עד שישיגו נשק בטווח גדול יותר).
ב) וכאן, לפי דעתי, מדובר בהשפעה העיקרית, זה יחזיר להם את "טראומת הנכבה". שוב פעם הם מגורשים והופכים לפליטים.

וכמובן להמשיך בפעולה זו אם ירי הקסאם ימשך.

כל ההגבלות על הדלק והסחורות לא יעילות. גם ככה הכל מוברח דרך המנהרות והאקט מנוצל לצרכי התעמולה הפלסטינית שממציאה "אסון הומניטרי" שלא קיים.
ככה נראית אוכלוסיה תחת אסון המוניטרי (זהירות, תמונות קשות):
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

להבדיל מילדי עזה הבריאים:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אז נכון, פעולה כזו תגרום לביקורת על ישראל בעולם, אולם אנחנו סופגים גם עתה ביקורת, לפחות שהיא תהיה על פעולה משמעותית.
מה גם שניתן לראות בפעולה זו, להבדיל ממה שעשינו עד עתה, כפעולה שבאה לדאוג לאזרחים הפלסטינים. אנחנו מרחיקים אותם מאזור בו מתחולל קרב, אזור בו הסיכוי שלהם להפגע מאש (של שני הצדדים) גבוה במיוחד.

ישן 31-01-2008, 23:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
הא? אי אפשר להבריח את תושבי הרצועה למצרים מבחינה טכנית?
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "אין טעם להיכנס לרעיונות כאלו..."

אני יכול לבשר לך שמספר הפליטים במלחמות שונות במאה העשרים עמד על מאות מליונים...
מלחמה של כמה שבועות באפגניסטאן הביאה לכך ש7 מליון אפגאנים נמלטו מבתיהם. מלחמה של כמה
שבועות בעראק הביאה לכך שסוריה זכתה לקבל שני מליון פליטים.
לגרום לכך שמליון וחצי פלסטינים יברחו למצרים זה קלי-קלות מבחינה טכנית. הבעייה היא לא הביצוע.
הבעייה היא הפוליטיקה הפנימית - במדינה שיש בתוכה אנשים שמשוכנעים שעלינו לספק חשמל ודלק
לרצועה כשהיא משמשת בסיס טרו, אכן נראה בלתי נתפס לדחוק את תושביה החוצה...

אגב, פעולת טרנספר גדולה כנגד הפלסטינים כבר בוצעה בעבר - קוראים לה מלחמת העצמאות, ולולא
בוצע אותו טרנספר בעבר, מדינת ישראל לא הייתה מחזיקה מעמד 60 שנה...

ייתכן שאין אפשרות פוליטית-בינ"ל ליצור הפרדה אתנית על גבול הירדן (דהיינו, שממערב לירדן לא יחיו
יותר מ5-10 אחוז מסלמים), אבל במידה והפרדה כזו לא תיווצר בדרך זו או אחרת, בסופו של דבר, מדינת
ישראל לא תתקיים. זה עצוב נורא, אבל זו המציאות - אין תקווה לקיים פה מדינת יהודית כאשר ממערב
לירדן יש מדינה ערבית נוספת, ובתוך ישראל יש 20 אחוז מסלמים.
ישן 01-02-2008, 06:20
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אני כמו מרבית אזרחי מדינת ישראל בעד חלוקת ארץ ישראל המערבית בין שני העמים
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "דן, אני חושב ששמענו ממך את אותו הדבר בדיוק - רק שאצלך הופיע "יהודים" במקום "פלסטינים""

היכן שקיים רב ערבי, שאינם אזרחי מדינת ישראל, ישתייך למדינה ערבית והיכן שקיים רב ישראלי ישתייך למדינת ישראל.

הדיון הקיים הוא היכן יעבור הגבול בין שתי המדינות ולא על עקרון החלוקה, למעט את שולי השוליים שלך החברה הישראלית.

מה שמוסכם לחלוטין על הרב, שרצועת עזה בכל מקרה תשתייך למדינה הערבית .

אינני תומך בשום טרנספר - אני תומך בהזזת אוכלוסיות בהתאם להסכמים בין מדינות.
אני תומך, כרע במיעוטו כל החלטה של החזרת ישראלים הביתה בהתאם להחלטות ממשלה חוקית
ישן 01-02-2008, 19:33
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

"איני תומך בטרנספר. אני תומך בהזזת אוכלוסין" LOL
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אני כמו מרבית אזרחי מדינת ישראל בעד חלוקת ארץ ישראל המערבית בין שני העמים"

דן, טרנספר זה הזזת אוכלוסין. כדי לארגן מדינה ערבית, אתה "תזיז" מאות אלפי יהודים מבתיהם,
אבל לא יעלה על דעתך "להזיז" ערבים מבתיהם, או להעביר שטחים ערביים של חובבי ביטוח לאומי,
לידי היישות הפלסטינית. כשזה נוגע לגירוש יהודים, אתה לא חושב שצריך לבקש מהם רשות, אבל
בנוגע לערבים, לא רק שאינך מוכן להזיזם מבתיהם מבלי שיסכימו, אלא שאינך מסכים לכך שהגבול
סביבם יוזז מבלי שיסכימו (למרות שאיש מהם לא יצטרך לזוז מביתו).

דן, הגזענות שלך כלפי היהודים היא תופעה מעציבה מאוד, וראוי שתתגבר עליה.

אגב, הביטוי המשעשע "החזרה הביתה" כשם קוד לזריקת אנשים מבתיהם אל מחנות של מגורים
מקרטונים (שאנשים נחמדים מכנים בשם "קראווילות"), לא ממש משכנע מישהו. ברגע שתפנה ביתך
לטובת מגורש, תוכל לדבר על "החזרה הביתה", באופן כללי כ"כ. כל זמן שאתה מכיר בכך שלך יש
זכות להגדיר את פיסת הנדל"ן שלך בתור "הבית שלך", זה פשוט פתטי שאתה מעז לטעון שהבתים
שבהם חיים ישראלים באיו"ש, אינם הבתים שלהם, ושאינם נמצאים כרגע בבית. הם בבית ל-פ-ח-ו-ת
כמוך. ההבדל ביניכם הוא שהם לא חושבים שצריך לזרוק אותך מהבית שלך רק בגלל שאתה שונא
יהודים, בעוד שאתצה חושב שצריך לזרוק אותם מבתיהם, בגלל שאינם גרים במקום שמתאים
לדיעותיך הפוליטיות...
ישן 04-02-2008, 07:18

אין לי כל בעיה שישראלים החיים בגדה המערבית ישארו לחיות שם
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""איני תומך בטרנספר. אני תומך בהזזת אוכלוסין" LOL"

לדעתי הדבר חייב להיות מעוגן בהסכם, שכפי שחיים ערבים/פלסטינאים במדינת ישראל כאזרחים שווי זכויות (?) על פי החוק, ככה זכותם של ישראלים להיות אזרחים פלסטינאים שווי זכויות (!).

באשר לקרווילות - כפי הניראה שזכרונך קצר ביותר. המוחזרים הביתה (כן המוחזרים - כי הם התיישבו/יושבו בשטח כבוש בתוקף חוק שזמניותו היא חלק בלתי נפרד מסעיפיו והמדינה יכולה להחליט בכל רגע, שאין לה צורך בטחוני בישוב אזרחים בשטח הכבוש), סרבו בתוקף לכל הסדר שהוצע להם וב"הסתת" מנהיגיהם ורבניהם, הם סמכו על הקדוש ברוך הוא וחיכו עד הרגע האחרון - מה שסבך את המצב. אני מסכים, שלאחר תקופה כל כך ארוכה הענין היה צריך להסגר - הם שלמו כבר מספיק על חטאי העבר.
ישן 05-02-2008, 02:48
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

דן, את הפטנט המשעשע שלך של פירוק יהודים מנשקם והפקרתם לכנופיות פלסטיניות, אנו מכירים
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אין לי כל בעיה שישראלים החיים בגדה המערבית ישארו לחיות שם"

אני חושב שאחרי רצף פיגועים שביצע הפת"ח (אותו פת"ח שחתום על אינספור הסכמים...), מוטב
יהיה אם תפגין מעט צניעות בהטפותיך ליהודים לקבל ריבונות של הארגון הרצחני שבגלל שקיבל נשק
ושטח בהסכמים קודמים - יש 1500 יהודים הרוגים.
"המוחזרים הביתה" לא הגיעו לבתיהם, אלא לחראווילות. ברגע שתיתן להם את המפתחות ואת שטר
הבעלות למה שאתה כרגע מכנה בשם "בית" אהיה מוכן לקבל שאותה משפחה ספציפית (שאותה
אתה בבית הקרטון בניצן) אכן הגיעה "הביתה".
הבן, דן, איש לא שמך לקבוע לאנשים מהו הבית שלהם. הזכות שלך על הבית שלך בתוך הקו הירוק
נגזרת מכך שלפני 3000 שנה חיו יהודים בשטחים שהם מ-ע-ב-ר לקו הירוק. איש לא מצפה ממך
לחשוב שהמצב הנוכחי מצדיק ישיבה שם, אבל לטעון שאין לנו זכות להיות שם, זה כבר ערעור על
זכותנו לשבת בכל פינה בארץ, כן גם בבית "שלך"...
החוצפה שלך לדבר על "חטאי העבר", היא מופלאה. מוטב שתעשה מסע ארוך בבתי עלמין ותתחיל
להתנצל בפני כל אדם שנהרג בפיגוע מאז ספטמבר 1993, לפני שאתה מדבר על "חטאי עבר" - ומה
שנורא אצלך, זה שאתה לא מסתפק בתמיכה שחלוקת נשק לערבים, אלא גם בלקיחתו מהיהודים,
תוך השארתם לחסקי הכנופיות שחימשת...

האוטו-אנטישמיות שלך ממש חמורה, דן, וראוי שתעשה מאמץ לרסן אותה. זוהי תופעה נורא
גלותית, והיא מלמדת שאתה אולי נמצא כאן פיזית - אבל נפשית אתה עמוק בתוך השטעטל,
עסוק בלהחניף לפריץ הערבי...
ישן 05-02-2008, 08:24

בדיון הזה כבר היינו - קיים פער גדול בין זכותנו לארץ ישראל לבין יכולת מימוש זכות זאת
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "דן, את הפטנט המשעשע שלך של פירוק יהודים מנשקם והפקרתם לכנופיות פלסטיניות, אנו מכירים"

אינני מטיף לאף אחד היכן לקבוע את ביתו - ההיפך אני מצפה שבכל הסכם יאפשרו ליהודים החפצים לחיות בקרבת המקומות הקדושים להם, לעשות זאת. אני מתנגד להכרזת מדינה נקיה מיהודים.
אלא, מי שבוחר לחיות בארץ זרה - מחוייב לקבל את כללי וחוקי הארץ בה הוא בחר לחיות.

נכון, אינני רשאי לקבוע לאדם את ביתו (ראה למעלה), אבל אני יכול להשפיע על קביעת גבולותיה של מדינת ישראל, שהיא ביתי הבלעדית. אני מתנגד בתוקף על הפקרת החיים דהיום למען שמירתם של הקדושים של האתמול. מה גם ש"קדושינו" אינם בלעדיים לנו.
ישן 05-02-2008, 16:40
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כבר דיברנו על כך: ההצגות לגבי "ארץ זרה" במרחק יריקה מגוש דן, לא משכנעים איש...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "בדיון הזה כבר היינו - קיים פער גדול בין זכותנו לארץ ישראל לבין יכולת מימוש זכות זאת"

אתה "מוכן להרשות" לישראליפ להמשיך לגור בבתיהם, בתנאי שיחיו תחת חסות הכנופיות הרצחניות
שתמכת בחימושן (דבר שעלה בחייהם של 1500 יהודים, ופי ארבע מזה ערבים). לו היה בך בדל של
"אהבת שלום" (שאתה מתיימר לטעון שיש לך), היית מציע לעזוב את השטח - אבל לחמש את
המתיישבים באופן שיאפשר להם לשמור עצמם. הבעייה היא שאין בך רצון לשלום. אתה מתעב את
המתיישבים, ומבחינתך, אם אינם מוכנים לטרנספר - שימותו. כן, דן, זו המשמעות של פירוקם מנשק
והפקרתם לידי רוצחי הפת"ח היקרים שלך.
אני, בניגוד אליך, מתנגד לרעיון שמי שחושב אחרת ממני צריך למות או לעבור טרנספר. אני לא
חושב שאתה צריך להיות מגורש מביתך, רק בגלל שאתה תומך בגירוש/הריגה של מאות אלפי
יהודים. אני חושב בסה"כ שאם אתה להוט כ"כ שיהודים יגורשו מבתיהם ו"יחזרו הביתה", המינימום
שעליך לעשת הוא לפנות את פיסת הנדל"ן שאתה מכנה בשם "בית", לתת המפתחות למשפחת
מגורשים, ולגור במקומה במבנה הקרטון (שיא החורף כבר מאחורינו, כך שיש לך מזל, והנזילות
הקשות כבר חדלו...).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:35

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר