לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-01-2008, 16:33
  tmorid tmorid אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.04
עתודה חבצלות ושות' - מהם החסרונות?

אהלן
אני בן 17 וחצי כרגע, ואני מועמד לעתודה ושלחתי בקשת לקבלת זימון לחבצלות.
עד עכשיו זה היה נראה לי הדבר המשתלם ביותר- תואר בגיל צעיר, כשכל החומר עוד בראש, ולאחר מכן שירות בשכר כפול עם תנאים טובים ובמקצוע שבחרתי. בעקרון עד לפני שעה לא הייתי מוכן להתפשר על פחות מעתודה.
לאחר החיפוש בפורום התגלו לי מספר חסרונות, שגרמו לי אולי לפקפק ביעילות הדבר-
- קשה למצוא חברים בגיל 18- כולם כבר בני 21+.
- כשאני אסיים ללמוד חברי כבר יסיימו את השירות - יהיו חופשיים לעשות ככל העולה על רוחם.
- בחורות - מי תרצה בחור קטן בן 18? (:
- אני לא בטוח שאני יודע במה אני ארצה לעסוק כל החיים (מה שכן מזה"ת ומדעי המדינה מעניין אותי מאוד)

עכשיו לשאלה, רציתי לדעת האם יש עוד חסרונות שלא חשבתי עליהם.?
האם השירות בעתודה\חבצלות הוא קרוב לבית או שחוזרים כל שבועיים כמו קרבי? אני ממש לא רוצה להיות תקוע בבית בשישי בערב כשכל החברים יוצאים, כנ"ל לאמצע שבוע מדי פעם..

מה אתם אומרים ?

נערך לאחרונה ע"י tmorid בתאריך 22-01-2008 בשעה 16:38.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-01-2008, 17:31
  ido0087 ido0087 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.06.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tmorid שמתחילה ב "עתודה חבצלות ושות' - מהם החסרונות?"

אני באותו מצב כמו שלך גם אני מתלבט.
מצד אחד אתה משתחרר בגיל 27 עם תואר ראשון וניסיון, אבל מצד שני הצבא בוחר איפה לתקוע אותך. בזמן שחברים שלך מטיילים בדרום אמריקה בגיל 21\22 אתה תקוע בלימודים בלתי פוסקים, ולא רואה את הסוף.
אני נוטה לוותר על עתודה, כי אני לא רוצה לבזבז הרבה שנים מהחיים ולהיות כבול לצבא. החיים זה לא רק קריירה, כי מה יתן לי קריירה וגוב מכובד, אבל אני מבואס מהעבודה ומהחיים? אני מעדיף להשתחרר בגיל 22 בדרגת קצין.
שמעתי הרבה אנשים בגיל 20+ שתקועים בלימודים בזמן שחברים שלהם עומדים להשתחרר. השנים האלו של גיל 21-25 לא יחזרו, זה הגיל שבו עושים את החוויות והטיולים ושכשתהיה גדול תיזכר בהם.
בכל זאת, אני לא פוסל אופציה ללכת לחובלים, בינתיים אני עושה מיונים. גם כי אני אוהב את הים וכל מה שכרוך בזה, וגם אתה משתחרר מסודר יחסית, עם תואר ראשון ובגיל 25, ולא 27.

נערך לאחרונה ע"י ido0087 בתאריך 22-01-2008 בשעה 17:36.
ישן 22-01-2008, 17:38
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
בעקרון אין הרבה בעיות בעתודה..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tmorid שמתחילה ב "עתודה חבצלות ושות' - מהם החסרונות?"

סה"כ אתה משתחרר בגיל 27
הצבא טוחן אותך
המשכורת גרועה, בסדיר בטוח, וגם בקבע המצב לא כזה זוהר.
הצבא טוחן אותך.
אתה משתחרר בגיל 27.
אף אחד לא אומר שבאמת תעסוק במה שלמדת.
זה לא יפריע לצבא לטחון אותך.
זה בטח שלא יפריע לצבא לשחרר אותך רק בגיל 27.
ובעקרון חוזה עתודה תוקע אותך מכל בחינה אפשרית, ככה שאתה תשתחרר בגיל 27, והצבא יטחן אותך.

למצוא חברים בלימודים זאת לא בעיה, אז יצחקו קצת ויהיו בדיחות אבל זה יעבור.
בחורות? גם אפשרי.. הכל תלוי באיך אתה מציג את עצמך, וחוצמזה זה לא שאתה תופרד לגמרי מכל האנשים בני גילך..

בקשר למזה"ת - בתיאוריה יכולים להיות תפקידים מעניינים, אבל אני שמעתי על כמה חבר'ה שבעיקר עסקו בתרגום (ולאו דווקא מערבית, כן? סתם עסקו בתרגום טקסטים ומסמכים והכנת מצגות...).
ישן 22-01-2008, 17:54
  MaRTyR MaRTyR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.04

יש הבדל גדול בין תכנית חבצלות לבין ללמוד מדעי המדינה/יחב"ל וכו' במסגרת העתודה...מה גם שיש הבדל בין להתעניין במשהו לבין הלימודים עצמם, שלא תמיד מעניינים.

בנוגע למה שנור כתב, אין בעיה למצוא חברים ללימודים, אך לימודים זה לא הכל. כשחברים מאוניברסיטה יוצאים לאיזה מקום אתה לא תצא איתם, פשוט כי לא יכניסו אותך. אחרי האוניברסיטה הם ישמרו על קשר ויעבדו בעבודות שלמדו בעוד שאתה תשרת בצבא. הם יספרו חוויות על הצבא והטיול להודו ואתה תספר על הטיול השנתי לאילת...העתודאי, גם אם יש לו מלא חברים ללימודים, מפספס את רוב ההוויה האוניברסיטאית, את כל החוויה החברתית של להיות סטודנט.

בנוגע לבנות, בנות מהשכבת גיל שלך יספרו על החיים בצבא, מפקדים, מסדרים ושאר שטויות. אתה תספר על מבחנים ועבודות? ממש מעניין אותן. בלי להזכיר את זה שהן ישתחררו לפני שאתה תתגייס. לגבי בנות מהאוניברסיטה (סטודנטיות רגילות), אין מצב (אלא אם יש לך משהו מיוחד להציע).

בנוגע לבדיחות, זה באמת לא נורא, ומתרגלים למשפטים בנוסח "אני יכולה להיות סבתא שלך". אף על פי כן, עדיין קיים פער. אתה אחד מהחבר'ה, אבל כאילו מדרגה שנייה. חצי שייך, ובצדק.

נ.ב, תברר מה היציאות של חבצלותניקים במהלך הלימודים...
ישן 22-01-2008, 18:11
  MaRTyR MaRTyR אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "למה לא יכניסו? לכל מקום שאני..."

יש מקומות שדורשים תעודה עם גיל (רישיון/ת.ז) ולא מסתפקים בתעודת סטודנט.

כמה עתודאים אתה מכיר שיוצאים עם סטודנטיות? אני לא אומר שזה לא קיים אבל זה נדיר, במיוחד אם הבת יודעת שאתה עתודאי. התואר "עתודאי" לא ממש מדליק סטודנטיות.

רק הוספתי על הפן החברתי, בנוסף לדברים שאמרת. כמובן שהדברים שהצגת נכונים וראוי להתחשב בהם. רצוי גם לא להאמין יותר מדי להבטחות של הצבא על "ניסיון" ושאר פיתויים שהצבא מציג.

לפותח האשכול:
תואר בגיל צעיר-חיסרון ולא יתרון. אתה צעיר לעומת השאר, כפי שפירטו.
כשכל החומר עוד בראש- אז זה עוזר מעט, ותלוי באיזה מקצוע. למדת יחב"ל בתיכון שכל החומר עוד בראש? עובדה שכל שאר הסטודנטים מסתדרים למרות שהחומר כבר לא בראש שלהם.
שירות בשכר כפול-וואו, 700 ש"ח בחודש. בעבודות ממוצעות לסטודנט תרוויח לא פחות. בשביל כמה אלפי שקלים ללכת לעתודה? וקח בחשבון ש-300 ש"ח בגיל 18 לא בהכרח שווים ל-700 ש"ח בגיל 21...
עם תנאים טובים-מי הבטיח לך תנאים טובים? הצבא? ומה תעשה אם לא? תתפטר?
במקצוע שבחרתי-גם בגיוס רגיל אפשר להגיע למקומות טובים. ושירות במקצוע זו הגדרה רחבה, שהצבא קובע, לא אתה.

תחשוב טוב אם אתה רוצה בגיל 18 לקבוע את עתידך ל-9 השנים הקרובות.
ישן 22-01-2008, 19:39
  MaRTyR MaRTyR אינו מחובר  

שכ"ל
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי tmorid שמתחילה ב "MaRTyR ונור די הוצאתם לי את..."

משלמים לך 8,500 בשנה בערך (עתודה רגילה, לא חבצלות/תלפיות/משהו מיוחד אחר). אולי עכשיו זה נראה לך הרבה, אבל באמת שלא מדובר בסכום גבוה. 8,500*3=25,500. חצי שנת עבודה אחרי צבא ויש לך סכום כזה ביד. אל תשכח שאחרי שירות צבאי תוכל לקבל כל מני מלגות, מענקי שחרור וכו'.
אם כסף כל כך מעניין אותך, אז תברר מה ההבדל בין המשכורת שתקבל בצבא לבין משכורת שתקבל באזרחות. לפתע, ה-700 ש"ח לא נראים אטרקטיביים במיוחד, לאור העובדה שאתה עם תואר ראשון ודרגות קצונה. אל תדאג, גם בקבע אתה לא תקבל מיליונים. אולי למקצוע שלך זה פחות רלוונטי, אבל למהנדסים/מדמ"חניקים ההפרש הוא משמעותי.

כמובן שחבצלות זה דבר אחר לגמרי, ואם תצליח להתקבל אז השיקולים שונים לגמרי. בכל מקרה, השיקול הכספי הוא גם נגד עתודה, בדיוק כמו השיקול החברתי.
ישן 22-01-2008, 19:38
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06

תסלח שאני נדחפת לך לאשכול אבל אני גם כמוך. בת 17 וחצי ומתכווננת על מודיעין- חבצלות.

מה שאותי דוחף לזה זה בעיקר שהפרוייקט יוביל אותי לתפקידים טובים במודיעין- אני רוצה להשתלב במשרד הביטחון בעתיד. אני גם חושבת שאם כבר להשקיע את השנים האלה לצה"ל, אז להשקיע במשהו שאני יכולה לתרום (עזבו עם האמירות שלצבא לא ממש אכפת מה אני רוצה. שליליות לא עוזרת)

אני לא יודעת עד כמה הלמידה היא אינטנסיסיבית, אבל מבחינת גילאים זה לא שאתה הצוציק היחידי, יש לך את האנשים שנמצאים איתך בפרוייקט. ובקטע של הבחורות- לא נורא, תמצא במקום אחר (בנות אוהבות חיילים).

אגב, מישהו יודע מה הציונים הנדרשים כדי להתקבל? כתוב שצריך פסיכומטרי.. אבל מבחינת ציוני בגרות, מה המינימום? (במיוחד מבחינת מתמטיקה, אם זה חשוב ומשפיע על הקבלה)

ישן 23-01-2008, 19:58
  gromp gromp אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "מה שאותי הכי מדאיג זה..."

אה, יא'. הכנס הוא לאלה שעברו כבר מבחנים ראשונים.
הציון הפסיכומטרי שציינתי 620 בא להראות שבחבצלות לא אכפת כל כך על הציונים (רוצים שיהיה לך מספיק טוב לקבלה ללימודי תואר ראשון באוניברסיטת חיפה). ואם את מצליחה להוציא פסיכומטרי גבוה זה יאזן את הבגרויות.(ממוצע מחושב על ידי בנוסים, כך מגיעים לממוצא שעובר את ה-100).
חבצלות מחפש אנשים עם מוטיבציה- בצו ראשון ובכל זמן תצייני שאת מעונינת בחבצלות ובעלת מוטיבציה. בערך בספטמבר שנה הבאה תשלחי לאיתור אמ"ן פקס עם בקשה להתמיין לחבצלות בצרוף קורות חיים והתעודה של יא'. חבצלות לא מחפשים את המבריקים בלימודים אלה בצדדים אחרים.
יש בצה"ל ובחיל המודיען יחידות טובות נוספות. אם את מעונינת תשלחי לי הודעה פרטית ואשמח לספר על החוויות של בעודי עובר את כול המיונים.
מחזק את ידך בכך שאת רוצה שרות משמעותי.
נ.ב. אני משער שהיה לך כבר צו ראשון כי אם לא אז בראיון האישי תצייני שאת מעונינת במודיעין ובפרט חבצלות ותכיני תשובה לשאלה "למה?".
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:31

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר