לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-01-2008, 13:46
  Starship_Trooper Starship_Trooper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שריונר שמבין שמתחילה ב "מי בחר להגיע לשריון"

שלום, תודה שאתה מסכים לענות לשאלות שלנו

דבר ראשון, יש כאלה שאומרים שקווי החי"ר של השיריון יותר עורפיים מאלה של חי"ר ויש כאלה שטוענים שפלוגות שיריון עושות את אותם הקווים של הצנחנים. אתה יודע במקרה איזה דעה היא נכונה יותר?

דבר שני, בתור אחד שכניראה יהיה לו פרופיל גם לחי"ר וגם לשיריון היית ממליץ לי לבחור שיריון במקום חי"ר? יש דברים בשיריון שיותר מושכים אותי מחי"ר אבל אני לא בטוח שזאת תהיה החלטה נכונה. אתה בתור שיריונר בטח משוחד אבל עברת את שני העולמות, אז אתה יכול לומר לי למה אתה מעדיף שיריון?

דבר שלישי, זה קשה לעבוד על הטנק? אני בטוח שלעשות תיקונים ולאחזק קשה, אבל להיות במקום סגור בלי חלונות גם קשה? אם שמסתדרים?

ודבר אחרון, עוד שמועה שאולי תוכל לאמת או להפריך לנו היא שחיל השיריון נתחיל לעבור טירונות 05 במקום 03. זה נכון או סתם שמועה? אם כן האם רמת הקושי של הטירונות עלתה?

נערך לאחרונה ע"י Starship_Trooper בתאריך 23-01-2008 בשעה 13:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-01-2008, 15:03
צלמית המשתמש של idohu
  משתמש זכר idohu idohu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Starship_Trooper שמתחילה ב "שלום, תודה שאתה מסכים לענות..."

לגבי קווי השריון, מן הסתם שקווי השריון יהיו פחות חמים (לא הייתי קורא לזה עורפיים כי זה מונח בעייתי במדינה כמו שלנו) בגלל שההכשרה של השריונרים היא שונה מהכשרת החי"ר... אבל זה לא אומר שלא קורה כלום בקווי שריון (אני יכול לתת לך לפחות 2 דוגמאות בשבוע האחרון של אירועים פח"עיים שקרו בקו של הגדוד שלי).
לגבי ההמלצה אם לבחור בשריון או בחי"ר... כמו שאמרת אני משוחד אבל בסופו של דבר תעשה מה שטוב לך ומה שנראה לך הכי נכון בשבילך!
לגבי שהייה בטנק זה לא כזה קשה... מתרגלים, גם לטיפולים מתרגלים וגם זה נהייה סוג של כיף - לגבי שניהם מה שחשוב זה הצוות - ולרוב האנשים בשריון סבבה (לא סתם נוצר הביטוי "ברעות שירונאים").
לצערי עליי להפריך את השמועה לגבי טירונות 05 זה שמועה שרצה עוד מהטירונות שלי (לפני כשנתיים) זה נשאר 03 אבל רמת הטירונות עלתה (זורקים רימון וכו').
מקווה שתגיע לשריון... בהצלחה

ישן 23-01-2008, 19:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי TNTal6 שמתחילה ב "רציתי לדעת על פלס"ר שריון. לא..."

זו יחידה רגלית שתפקידה לאסוף מודיעין לטובת חטיבות השריון. בגלל זה קוראים להם פלס"ר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 23-01-2008, 20:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי TNTal6 שמתחילה ב "הם גם פעילים מבצעית? בטנקים..."

לא - סיור לא משתמשים בטנקים. בבט"ש הם פועלים כיחידת חי"ר לכל דבר. בחירום הם אחראים לספק לחטיבה מודיעין.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 23-01-2008, 20:06
  שריונר שמבין שריונר שמבין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.06
תשובות לכולכם

אני שמח על השאלות הם יעזרו לנו להסביר יותר טוב על השריון לכל מי שמחפש מידע אז ככה:
לגבי חטיבה 7 והטנקים החדשים- מצטער שלא אוכל לענות על כך- תוכל להגיע לכנסים שאנו נערוך בתקופה הקרובה ושם נשמח לענות על שאלות.

פעילות לוחמי השריון בקווי החי"ר- אנחנו מהצעים את אותה הפעילות כמו כל גדודי החי"ר של הצנחנים בכל הקשור לפעילות של מעצרים - מחסומים אבטחת ישובים כניסה לכפרים לחיפושים וכד.

בגדודי החי"ר מבוצעות פעולות מורכבות יותר הדורשות גישה בעלת מאפייני חי"ר יחודיים בעומק השטח המיושב שם מבוצעות הפעולת ע"י לחמי הגדס"ר של החי"ר ולעיתים קובות פלס"ר השריון משולב בפעילויות הללו - למי ששאל.
לחומי השריון מוכשרים בטירונות ללחימת חי"ר ברובאי 03 שלב 5 - המשמעות של שלב 5 היא ירי רב בנשק האישי במצבי הקליעה השונים הנדרשים מהלוחמים לפעילות החי"ר שלהם.

לגבי הפלס"ר- ההכשרה מיוחדת וארוכה - כמעט שנה במהלכה עוברים קורסים מיוחדים כמו נהיגת האמר- ביצוע מארבים מיוחדים- בניית עמדות תצפית והפעלת מערכות תצפית מיוחדות.
נכון אנחנו לא סיירת צנחנים ולא עוברים הכשרת לחימה בטרור כמו סיירת גולני אבל אנחנו עוברים הכשרה מיוחדת לצורך היכולת לת מענה לחטיבת השריון שסומכת על הלוחמים של הסיירת בכך שיצפו קדימה יראו לאן ואיפה נמצא האויב ויאפשרו למפקד החטיבה לפעול בצורה מושכלת עם כל הכוחות שלו- בסוף צריך לזכור שהפלס"ר בגולני וגם בצנחנים ייעודו הוא מתן מודיעין בזמן אמת למח"ט ולגדודים ולא לבצע פעילות "של הקטקומבוס" כפי שאולי חושבים- לא תמיד יש צבע שחור על הפנים - זה טוב לתמונות רעל..

לגבי מי ששאל על הטיפולים- תגיד לי אם לא תטפל ברכב שלך הוא ייסע רגיל? אם לא תבדוק שמן ומים הוא כניראה יתקע.

הטנק הוא מכונה מורכבת ממכלול של מערכות טכנולוגיות מתקדמות יחד עם מערכות של גלגלי שיניים,מערכות חשמל אופטיקה ומערכות ירי החייבות טיפול מידי יום כדי שיהיו ערוכים לקרב- כל לוחם חי"ר לא יעיז לצאת למבצע אם לא העביר חוטר בנשק ולא דאג שהוא נקי ושיפעל העת ההתקלות ללא כל כל תקלה- כך גם הטנק על כל מערכותיו המורכבות- והטיפול לא לוקח יותר מידי זמן- ככל שתהיה יותר מיומן תדע בדיוק מה לעשות.

אני בטוח שכל מי שיש לו אופנוע דואג לו שלא יקרה לו משהו באמצע הדרך...

בקיצור בשריון תהיו לוחמים קודם כל כל כלי לחימה מיוחד מורכב שאיןפעילות בעזה כיום שיוצאת בלעדיו ובהובלה של הטנקים

בואו להיות לוחמים בשריון - תשאלו את לוחמי גולני היום בעזה אם הם מוכניםלצאת לפעילות בלי השריון ותיראו את התשובה

בהצלחה
ישן 23-01-2008, 21:02
  שריונר שמבין שריונר שמבין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.06
מסלול רחף
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי e13290 שמתחילה ב "אתה יכול קצת לפרט על מסלול..."

המסלול מיועד למי שלא ממשיך בקורס טייס/חובלים/יחידות מיוחדות/פנימיונים (בוגרי פנמ"צ) בעלי רובאי 02 - זאת אומרת שמי שנפל בגיבוש טייס או חובלים לא הולך למסלול רחף...

במסלול אנחנו מחברים את מי שבוחר להגיע ללוחמים במסלול במחזור מתקדם יותר- לא מבצעים טירונות- משלימים אימון בסיסי בנהיגה או טעינה בטנק (משך הכשרה קצר יותר) ומצטרפים לאימון המתקדם.
בסיומו יוצאים לקמ"ט וממשיכים לבה"ד 1 או לגדודים בהתאם להחלטות וההתאמה.

אורך המסלול במקום מסלול של שנה עד סיום קמ"ט לוקח לבוגר מסלול רחף משהו כמו 7 חודשים או חצי שנה תלוי מתי מגיע להכשרה.

לגבי פעילות מבצעית יש גזרות עם טנקים ויש גזרות שהפעילות היא כחיל חי"ר רגיל- כמו בגולני שנמצאם כרגע בעזה ומבצעים את הפעילות בעיקר ע"ג נגמשי"ם או כלים אחרים בעוד שנח"ל פועל ברגל בשכם- כל מקום מותאם לאופי הפעילות הנדרש.

לגבי חסרונות בשריון - נכון אין את ההילה של "רמבו" עם המקלע על הכתף ואין צבע שחור על הפנים.
המשמעת היא לפעמים חיסרון תלוי את מי אתה שואל- אני אישית מאמין בכלל- אם השרוך שלך לא תפוס אז בפעילות בטנק לא תנעל כמו שצריך את הסדן או לא תקיפד בנהיגה או במקום של הצלב על המטרה ותחטיא את הפגז.

הייתרון של צוות מגובש כצוות וכמחלקה קטנה ואינטימית מאפשר קשר חזק עם חברים - לי יש חברים מלפני 20 שנה שהיו איתי בצוות הטנק בלבנון!
ישן 24-01-2008, 06:54
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
שאלה

שומעים הרבה על מסלול קידום מהיר בשריון, השאלה שלי היא האם זה נכון גם אחרי קבלת דרגת סג"מ (אני משער שאחרי שנה כל סג"מ שמתפקד בסדר מקבל דרגת סגן)
אבל לוקח פחות זמן לסגן בשריון לקבל דרגת סרן מאשר לסרן בחי"ר, למשל?

ועוד שאלה, מישהו שבאמת עושה את מסלול הקידום המהיר (נהיה קצין אחרי שנה ו8, הזמן המינימום) בדרך כלל ישובץ ישר כמ"מ במחלקה מבצעית או שיעבור קודם כל להיות מפקד בהכשרה?
מצד אחד לא רוצים קצינים במבצעית בלי נסיון (שאני עוד פעם משער אין הרבה נסיון בשטח לאלה שעשו טירונות, אימון מתקדם, מט"ק וקק"צ ברצף,) אבל מצד שני ככל שהקצין יהיה יותר זמן בהכשרה, ככה תגדל האחראיות שלו וכשהוא כן ישלח להיות מפקד שבטח יכול להיות שהוא כבר יועלה בדרגה ויהיו תחת פיקודו יותר טנקים.

עריכה: שאלה שלישית -

אני מבין שבספל"ר אפשר להגיע עד לתפקיד מפקד הפלס"ר (סרן או רס"ן) ואחרי כמה שנים בתפקיד לאן ילך אותו קצין שרוצה להתקדם? הוא אוטומטית עוזב את חיל השריון והולך להיות מפקד בחי"ר או שיש מצב לעשות איזשהיא הסווה לטנקים ולהיות בעצם מפקד שריון פרופר?

נערך לאחרונה ע"י whoracle בתאריך 24-01-2008 בשעה 07:00.
ישן 24-01-2008, 19:17
  m_j m_j אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
מעצרים יש רק באיו"ש
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אני בחרתי להגיע לשריון"

בעזה אין כזה דבר מעצרים וגם בלבנון. הפעילות המבצעית העיקרית (מבצעים בעזה\בגבול הצפון) מתבצעת ע"י טנקים. לא תשמע על גולנצ'יק אחד שכף רגלו דרכה בעזה לפני שעברו שם טנקים וD9נים שטיהרו את האיזור.

תשאל חברה מהוותיקות של גבעתי או גולני מה הם חושבים על שיריונרים. שאל את החברה מגדוד צבר שחילצנו את המ"פ שלהם אחרי שהאכזרית שלו עלתה על מטען בג'בליה מה הם חושבים על השיריון, שאל את החברה מרותם שהיו בשוק אחרי שתותחן מהפלוגה שלי הוריד 5 מחבלים בלילה אחד מה הם חושבים על השיריון..

השיריון אולי לא מצטייר טוב אצל מלש"בים אבל אנשים שהיו קצת בוותיקות יודעים טוב כמה התרומה שלנו חשובה...

נערך לאחרונה ע"י m_j בתאריך 24-01-2008 בשעה 19:22.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:13

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר