לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-03-2005, 22:52
  drevital drevital אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.07.04
בקשר לפק"לים
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי אלון _16 שמתחילה ב "תודה"

בשיריון אין פק"לים כמו שיש בחי"ר. לאנשים יש תפקידים במסגרת צוות טנק, ולפעמים יש בפלוגה טנקים עם ייעודים מיוחדים.

התפקידים למי שלא עבר עדין קורס פיקודי:

נהג - נוהג ואחראי על טיפולי זחל. ממוקם בתא הנהג, נפרד מהצריח, בחזית.
טען (מסיבות היסטוריות נקרא "טען קשר" - אבל אין לו כיום תפקיד מיוחד בנושא קשר) - טוען את הפגזים לתותח ומתפעל את המקלע המקביל ומקלע הטען. ממוקם בצריח, בחצי המרווח יותר לצד התותח. בזמן טעינה הוא למטה, בזמן נסיעה עומד על כיסא עם הראש בחוץ.
תותחן - אחראי לירי הפגזים והמקלע המקביל (זה שלוחץ על ההדק, בניגוד לטען שטוען ודורך). מתפעל לצורך העניין את הכוונת האופטית, המט"ל והאמל"ר. ממוקם בצריח, בחצי הצפוף מתחת למפקד, על כיסא. הקשר היחיד שלו עם העולם החיצון הוא דרך האופטיקה והאמל"ר.

חוץ מזה יש את המפקד שעומד בצריח מעל לתותחן, והוא מט"ק או קצין.

יש טנקים מיוחדים שכוללים אמצעים הנדסיים (גישור, פינוי מוקשים) או ייעודיים לקמין מסויים (כגון טנק מג"ד או מח"ט).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-03-2005, 10:03
  Rotten_Eddie Rotten_Eddie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.11.04
בקשר לפק"לים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלון _16 שמתחילה ב "שאלה בקשרר לשיריון"

מסלול ההכשרה של לוחמי השיריון עובר כיום מהפך.
זה התחיל כבר באוג' 04, עם המעבר למנוסרים, דגש על יותר תכני חי"ר בטירונות(בגלל תעסוקה מבצעית שאינה רק קווי טנקים), ועם פלוגה נסיונית אחת(בסדר גודל מוקטן) של גדוד רומח בביסל"ש וגם במחזור נובמבר, וכבר במרץ תהיה פלוגת טירונים בסדר גודל מלא שתעבור למסלול החדש שנקרא רצף ההכשרה. התהליך נעשה בדירוג - בתחילה רק בחטיבה אחת - חטיבה 7(ולא אין פה עבירות על בטחון שדה - כי תסלחו לי, המספר מופיע על התג שלנו למען השם) ואט אט לכל החיל ולכל שאר החטיבות.
בעבר המסלול היה 4 חודשים בבית הספר לשיריון - חודשיים טירונות 03 וחודשיים מקצועות,
ולאחר מכן עלייה לצמ"פ - צוות מחלקה פלוגה(שלשם אני אשים פעמיי בשבוע הבא), שזה האימון המתקדם של השיריונרים, גם לתקופה של 4 חודשים, ולאחר מכן יציאה או למבצעית או לקמ"ט(ולאחר מכן קק"ש).
רצף ההכשרה הינו שילוב של שתי ההכשרות, שגם את הטירונות, המקצועות והצמ"פ עושים בבית הספר לשיריון לתקופה של משך 6 חודשים - עם טירונות 03 מורחבת(יותר מטווחי ירי). וידוע לי רק על פק"ל מטול שמשולב במסלול הזה - יכול להיות שמחזור הבא יתווספו עוד, אבל בלי קשר - טענים במבצעית עוברים הכשרה על A3, גם בקווי טנקים.
אני לא יודע הרבה על המסלול החדש, כי אני זכיתי לעשות את הישן(וטוב שכך).

ברעות שיריונאים
עמית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:17

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר