לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-01-2008, 10:44
צלמית המשתמש של A_Netanel
  משתמש זכר A_Netanel A_Netanel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.01
מעוניין להתחיל לצלם. כמה להשקיע ובמה?

היי,

כקורא פסיבי מזה זמן רב מאוד (מאוד ) בפורום, לא יכולתי בסופו של דבר שלא להתלהב ולרצות לנסות גם.

עברתי על אשכולות ישנים ועל הארכיון, אבל לא מצאתי המלצה חד משמעית (אולי כי אין כזו..) וגם לא הצלחתי לגבש אחת כזו, עבור אדם ללא ניסיון וללא ציוד.

מה הסכום המינימלי שיהיה עלי להשקיע על מנת לרכוש מצלמה ו/או עדשה שתספקנה אותי כמתחיל?
האם כל המצלמות האיכותיות מגיעות רק גוף ללא עדשה?
וכמובן שאלת השאלות - מה לקנות בסופו של דבר?

אני לא מחפש מצלמת p&s לצילום מזדמן, (יש לי איזו פוג'י 2 מגהפיקסל עתיקה שעושה את העבודה כשצריך לצלם ככה בקטנה.. ) אלא משהו כדי להוציא תמונות איכותיות, בתקווה שיום אחד אוכל להתגאות בהן ולהעלות הנה

תודה.

נ.ב.
לא קשור לנושא האשכול, אבל אני בטוח שיעזור לנובים כמוני.. אתם זורקים שמות ודגמים כמו D30, EOS, ביגמה, D20 וכו' וכו'...
עבורי מדובר בסינית..
האם מישהו יוכל לרכז את הדגמים הנפוצים של המצלמות והעדשות כדי שאנו הבורים נוכל להבין במה מדובר?
נראה לי שאשכול כזה עם פירוט קצר ותמונה של המוצר יכול להיות אחלה..

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
Pinky: Ha ha ha ha, Troz!
Brain: What is troz?
Pinky: Why that's Zort in a mirror. Huh huh, Troz!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-01-2008, 13:15
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי A_Netanel שמתחילה ב "מעוניין להתחיל לצלם. כמה להשקיע ובמה?"

אתה מדבר על צילום דיגיטלי או אנלוגי ?
אני שואל כי בסכום של עד 300-400 שקלים אתה יכול לקנות היום ערכה לא רעה של גוף + עדשה בסיסית (בדר"כ 50 מ"מ עם צמצם פתוח כמו 1.8 או 2.0). נכון שזה לא יהיה שיא הטכנולוגיה וזה אפילו יהיה בן מספר שנים - אבל האיכות שתקבל תהיה מצויינת. נכון גם שצריך להתעסק עם פילם - אבל היום יש פילמים טובים שעולים כ-13 שקלים ליחידה של 36 תמונות, כשפיתוח + סריקה עולים פחות מ-20 שקלים. אפשר להתחיל עם זה (בעיקר כי העלויות הראשוניות מאוד-מאוד נמוכות) ולהתקדם במידת הצורך.

אם אתה רוצה דיגיטלי (וחדש), המינימום לדעתי זה מצלמה כמו D40 של ניקון + עדשת קיט + כרטיס זיכרון בנפח בריא. את המחירים תבדוק בזאפ. אם אתה מוכן ללכת על יד שנייה - גם גוף כמו 300D של קנון ישרת אותך יופי (גם הוא עם עדשת קיט בסיסית). הדברים האלה עולים גרושים בלוחות יד שנייה.

ישן 25-01-2008, 12:35
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי A_Netanel שמתחילה ב "אני מדבר על דיגיטלי. לא חשבתי..."

בגדול, מתחילים קונים את ה DSLRים הפשוטים (מצלמות כניסה) כי העלות מינימלית וכי במבחינת האיכות, הן טובות כמו הגדולות.
ההבדלים בין מצלמות הכניסה, הביניים, האחלה בחלה והסופר על, הם בעיקר בארגונומיה, נוחות, כפתורים - ממשק משתמש, הנדסת אנוש...
כי מבחינת איכות, אתה תקבל איכות תמונה טובה כבר במצלמות הישנות ביותר מהטבלה (D100, 10D, 300D).
ככל שהמצלמה חדשה יותר, היא מכילה יותר תיקונים, פיצ'רים ופונקציות שיעזרו לך להשיג תמונות מיוחדות.
לדעתי זה כן חשוב לקנות מצלמת בינתיים כי מי שקונה DSLR, עושה את זה בגלל שהוא מתלהב מטכניקות צילום מתקדמות, ולא כי הוא סתם טחון בכסף שרוצה לקנות 'מצלמה פשוטה שתעשה עבודה טובה'.

במצלמות הפשוטות והזולות, יהיה יותר קשה לבצע פריימים מסויימים, וזה יכול לבאס את הקניה אם מראש אתה מכוון לסוג צילום מסויים שקשה ליישום בהן.
בנוסף, זכור כי מה שעושה את התמונה, ב 80% זו העדשה שאתה מחבר למצלמה, ולא המצלמה עצמה.
באופן מפתיע, מחיר עדשה בודדת יכול לעבור את מחיר המצלמה, כך שצריך לזכור שאם אתה רוצה תמונות מיוחדות, רוב הסיכויים שלא תעשה אותן עם עדשת הקיט שעולה 800 שקל, אלא עם עדשות יקרות יותר.

תרגיש חופשי לשאול ולציין מה לא ברור

ישן 27-01-2008, 12:27

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "בגדול, מתחילים קונים את ה..."

אני רוצה להיות בטוח שהבנתי אותך נכון.

אתה טוען שעדיף כבר מההתחלה לקחת משהו ברמת ביניים, למשל 10D או D70 (על פי סולם שחף ) ?

הבנת נכון שאני באמת מכוון לצילום מורכב/אומנותי/לא פשוט.

שאלה אחרת אבל קשורה היא, האם זו באמת קפיצה מעל הפופיק לקנות DSLR כמצלמה ראשונה. האם באמת כדאי לנסות להתחיל מקומפקטית חצי מקצועית לפני שהולכים על התותחים הכבדים? (במילים אחרות, האם אתה מסכים עם שחף? )

ושאלה אחרונה לסשן זה:
אשתי הציעה שאלך לקורס צילום, כדי לוודא שבאמת יהיה מה לעשות עם הציוד היקר הזה. (וכדי לוודא שזו לא גחמה של קניה )
מה דעתכם? יש קורסים מומלצים באזור המרכז?

תודה.

ישן 28-01-2008, 15:35
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי nanak_k שמתחילה ב "מצטרף להמלצה ללכת על DSLR יד..."

אם הבחור מוצא DSLR עם עדשה בסיסית ביד שניה במחיר נמוך מאוד (מתחת ל2000 שקל) - אני די מסכימה איתכם שזה עדיף על פני קומפקטית. ככה לא יהיו לו רגשות אשם אח"כ לעבור לDSLR מתקדמת יותר עם עדשות ברמה אחרת. כלומר, אם נכנסים מיד לעולם הDSLR (בלי לבדוק קום בעזרת קומפקטית אם בכלל באמת אוהבים צילום) עם מצלמת יד ראשונה דגם מתקדם ועדשה טובה - מבאס אח"כ לקנות גוף חדש, או לעבור לפירמה אחרת בגלל עדשות מתאימות יותר. אבל אם מראש מתחילים במחיר 2000 שקל - לא נורא להעיף אותה אחרי שהיא מסיימת את תפקידה, ולקנות סט גוף+עדשות חדש לגמרי.

אבל מה שאתה מציע לו הוא 20D, שאני לא מאמינה שהוא ימצא ביד שניה יחד עם עדשה בסיסית בפחות מ2000 שקל. ואם הוא הולך להוציא על הדגם הזה בשילוב עדשה 3500 שקל - לדעתי זה טיפשי. הרי קומפקטית מעולה יכולה לעלות לו חצי מחיר ואף פחות (להשיג ב1000 שקל קומפקטית טובה זה לא בעייתי בימינו), וייתכן שהיא תמלא היטב את צרכיו לשלוש השנים הקרובות. ובל נשכח את האפשרות שהוא יזנח את הצילום אחרי שלושה חודשים.

ותוספת: כתבתי למעלה "אני די מסכימה איתכם" מהסיבה שמצלמות קומפקטיות הן בעצם "Photography for dammies" - הן מחפות על הטעויות של הצלם. אז נכון שמקצועי יותר לצלם בלי שמישהו מחפה עליך (כמו לתכנת בC - המחשב לא מחפה על הטעויות, ואתה מסוגל לגרום לדליפת זכרון ולבאסות אחרות, בלי לקבל שום אזהרה מהמחשב), אבל הרבה יותר קשה להתחיל ככה. וכמו שיש שפות תכנות שבהן הקומפיילר מתקן את השגיאות של התכנת - ככה יש מצלמות שמתקנות את השגיאות של הצלם, ונותנות לו שהות ללמוד לאט לאט. אז זה לא מדוייק, כי עדיין ברור שמצלמה קומפקטית תיתן תוצאות של מצלמה קומפקטית - רעש בתנאי תאורה קשים, עומק שדה לא רדוד וכו', אבל לפחות היא מאפשרת ללמוד כמו שצריך לקמפז, כאשר היא דואגת בעצמה לרוויה, קונטרסט ושטויות כאלה. נוטים לחשוב שאלה דברים שיוצאים יפה יותר בריפלקס, אבל נדמה לי שזה לא נכון. התמונות מהמצלמה שלי לעיתים רחוקות יוצאות רוויות וקונטרסטיות כמו שאני רוצה, ובשאר הזמן אני מעבדת אותן בפוטושופ כדי לתת את הפוש הזה. אבל לחברה שלי היתה מצלמה קומפקטית מעפנה (אפילו בלי זום אופטי) שמבחינת צבעים - הוציאה תוצאות יפהפיות.
ישן 28-01-2008, 18:22
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "אם הבחור מוצא DSLR עם עדשה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור

ותוספת: כתבתי למעלה "אני די מסכימה איתכם" מהסיבה שמצלמות קומפקטיות הן בעצם "Photography for dammies" - הן מחפות על הטעויות של הצלם. אז נכון שמקצועי יותר לצלם בלי שמישהו מחפה עליך (כמו לתכנת בC - המחשב לא מחפה על הטעויות, ואתה מסוגל לגרום לדליפת זכרון ולבאסות אחרות, בלי לקבל שום אזהרה מהמחשב), אבל הרבה יותר קשה להתחיל ככה. וכמו שיש שפות תכנות שבהן הקומפיילר מתקן את השגיאות של התכנת - ככה יש מצלמות שמתקנות את השגיאות של הצלם, ונותנות לו שהות ללמוד לאט לאט.

אין לדברים האלה כל קשר למציאות. שום מצלמה אינה מחפה על שגיאותיו של הצלם ובמיוחד לא המצלמות הקומפקטיות עם המודים האוטומטיים והחיישנים הזעירים דלי תחומים דינאמיים. ואם כבר מודים אוטומטיים, אז גם (כמעט) בכל DSLR יש כזה, כך שמהבחינה הזאת אין יותר מדי שוני. ההיפך הוא הנכון - מצלמת DSLR עם החיישן הגדול תהיה סלחנית יותר לטעויות בחשיפה, מהירה יותר בהפעלה ובצילום (מה שאומר שאחוז התמונות חדות ישתפר, כאשר מצלמים משהו נייד או בתנאי מרחקים משתנים) וגם בעלת אפשרויות שליטה מגוונות יותר - למשל שליטה בעומק שדה שזה אחד מעקרונות הסביביים ביותר בצילום.

ישן 24-01-2008, 13:35
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי A_Netanel שמתחילה ב "מעוניין להתחיל לצלם. כמה להשקיע ובמה?"

לגבי הנ.ב.:
קודם כל, נסה להיכנס באתר Dpreview ל"camera database", שם תראה בכל חברה את כל המצלמות,(חפש את מצלמות הריפלקס לפי התמונות). תעבור על השמות אצל קנון וניקון, וככה תלמד את השמות הבסיסיים.
ביגמה זו עדשת-ענק (50-500 מ"מ) של חברת סיגמא, שהיא יצרנית עדשות יד שלישית מעולה. עדשות יש שלישית הן עדשות שמיוצרות ע"י חברה שלא מייצרת גופים של מצלמות, כאשר כל עדשה מיוצרת עם תאימויות לחברות המצלמות השונות.
EOS = נדמה לי שזה שם כולל למצלמות ה-DSLR ( = מצלמת ריפלקס דיגיטלית. מצלמת ריפלקס = מצלמה עם מנגנון מראות מתרומם. בפועל זה אומר שזו מצלמה שאפשר להחליף לה עדשות) של קנון.
טוב, אני אתן לך סקירה קצרה של שמות הדגמים המובילים בקנון וניקון:
_______________________קנון:______________________ __ניקון:
דגמי בסיס ("מצלמות כניסה"):
______________________300D_______________________ד י40
______________________350D_______________________ד י40איקס
______________________400D_______________________ד י50
דגמי ביניים (מקצועיים מאוד):
______________________10D________________________ד י70
______________________20D________________________ד י70אס
______________________30D________________________ד י80
______________________40D
דגמי-אחלה-בחלה:
______________________5D_________________________ד י100
______________________---_________________________די200
______________________---_________________________די300
דגמי משפחת-סופר-על:
______________________1D_________________________ד י1
_____________________1Ds_________________________ד י2
______________________---_________________________די3
בדגמים האחרונים (הכי מקצועיים) יש אצל קנון markים שונים לכל דגם, ולניקון חלק מדגמים מופיעים גם בגירסת X, H, Xs ו/או Hs.

שים לב שאצל קנון הD בא אחרי המספר, ובניקון (שם כתבתי "די" בעברית כדי להימנע מבעיות יישור) הD תמיד בא לפני המספר. ככה תבדיל בין דגמים כשתיתקל באיזה מספר בצירוף D...

כתבתי בכל קטגוריה את כל המצלמות שיצאו בה, למרות שבכל קטגוריה המצלמות הישנות יותר כבר לא נחשבות טובות כי הן ישנות נורא, ובד"כ נמכר בשוק היד הראשונה רק הדגם הכי חדש מכל סידרה. בכל קטגוריה המספר עולה ככל שהדגם חדש וטוב יותר. רק בקטגוריה הראשונה של ניקון הD50 יצאה לפני הD40, ואחריהן יצאה הD40x. הם החליטו להוציא בכוונה מצלמות זולות ובסיסיות יותר, אחרי שהם כבר הוציאו את הD50.
מקווה שזה עוזר להבין קצת מה הולך. בהצלחה!
ישן 29-01-2008, 06:34

התקבלה החלטה

אני חושב שאלך על קנון 350D, עם עדשת קיט לפחות.

עכשיו מתחילה ההתלבטות השניה... חדש או יד שניה? בארץ או בחו"ל?

המחיר לקיט כזה בארץ הוא סביבות ה2900 שקלים. לפחות זה המחיר הטוב ביותר שמצאתי בזאפ.
ביד שניה אפשר למצוא את הקיט ב2000 שקלים, ואפילו פחות.

בחו"ל לעומת זאת, קיט כזה עולה בB&H, קרוב ל470 דולר - כ1700 שקלים..
בEbay קיט כזה, כולל כרטיס 2GB, שתי חצובות, פילטר UV, תיק ועוד כמה פיצ'יפקעס עולה כנ"ל - 470 דולר.

נניח שעלות משלוח לא רלוונטית (מישהו מגיע בחודשים הקרובים לארץ ויכול לקחת משם) האם הייתם הולכים על קנייה כזו בחו"ל?

מה עושים מבחינת אחריות? בB&H כתוב שישנה אחריות של קנון, ולפי האתר של קנון האחריות היא בינלאומית. האם קרט יכבדו אחריות כזו?

תודה :-)

ישן 29-01-2008, 20:28

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "צודק, אבל אילו בדיוק הנתונים..."

נתנאל הוא השם

תודה. לך, ולשאר חברי הפורום.

מהיום הנני בעליה הגאה של canon 350D (כמעט) חדשה
מצאתי בלוח yad2 בחור שמכר מצלמה כזו בת פחות משנה עקב חוסר שימוש. צולמו בה לטענתו פחות מ100 תמונות
המצלמה + עדשת sigma 18-125 + שתי סוללות + פילטר UV + כרטיס 1GB + תיק, עלו לי 2000 שקלים בדיוק. נשארה אחריות לשלש שנים וקצת.
באה מנוחה ליגע.

כמעט..
אני אזדקק למעט הסבר בנוגע לעדשה... האם היא מספיקה לכל השימושים הראשוניים שלי?
האם העובדה שהיא מכסה את אורך המוקד שעדשת הקיט מכסה אומר שאני לא זקוק לעדשה בטווח הזה?

ישן 29-01-2008, 22:13
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי A_Netanel שמתחילה ב "נתנאל הוא השם :) תודה. לך,..."

יופי יופי, מצויין.
(אגב, תבין שהבחור שמוכר אותה, אם להאמין לטענה שלו, הוא כנראה אחד מהחבר'ה שבאים עם כל הרצון לצלם וזה, ומוציאים הרבה כסף על ציוד חדש, ובסוף מגלים שזה לא מתאים להם. לכן טוב עשית שהתחלת בציוד זול יד שניה.)
בכל מקרה, עדשת הסיגמא מכסה את הטווח הבסיסי ויותר ממנו (אני צילמתי שנה עם עדשת קיט 18-70 בלבד, ומאז עוד שנה עם העדשה הנ"ל ועדשת 50 מ"מ מאקרו בלבד. אין לי עדיין טווח נוסף, כי עוד לא החלטתי איזה טווח ישמש אותי הכי טוב, ובינתיים אני לא מרגישה שהציוד שלי מגביל אותי). כדי שלא תהפוך לבחור שמכר לך את הציוד (שנתקע עם הרבה ציוד ללא שימוש), אני ממליצה לך קודם לצלם הרבה עם הציוד החדש שלך, שבהחלט נותן מענה ספיק לצרכים הבסיסיים, ואחרי שתלמד לצלם, תכיר את עצמך טוב ותדע איזה סגנון צילום מועדף עליך - תוכל לשדרג את העדשות.
בהצלחה!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:24

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר