לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-01-2008, 21:56
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פשוט יונתן שמתחילה ב "מה באמת אומרות פקודות "השילוב הראוי"?"

פקודת השילוב הראוי לא מגיעה לרמת הפירוט כמו שאוהבים לומר.
מה שכן, הנהלים הפנימיים של היחידות השונות כן יכולים להגיע לרמת פירוט גבוהה.
אצלי בבסיס, למשל, מסתבר ש-"אסור לשים יד, מותר לתת יד" (כך לפי המב"ס, גם אם מדובר בצמד ש-"ישב מספיק פעמים על כוס קפה ודיבר על האידאלים", בחור טוב.. ).

בטירונות 02 אוהבים לומר "80 סנטימטר מרחק בין בנים לבנות", ויכול מאוד להיות שזה באמת כך על פי פקודות מג"ל.

בבה"ד 1, כעיקרון, אסור לחבק ולנשק - לא בנים ולא בנות.

וכן, זה גם מדבר על החופש לדת (תפילות, כשרות, חגים.. ולא רק אצל היהודים).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-01-2008, 00:44
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
פעם נתקלתי בתקנה,
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "במציאות של היום (המשפטית..."

אבל אני לא יכול לומר שאני זוכר את הנוסח. מכל מקום, בהתחשב בכך ש:
http://www.fresh.co.il/dcforum/Army/1607.html
וש:
http://www.army.co.il/ShowMessage.a...r=1&SunId=10596
אז יש דברים בגו.

ומה זה 'לא יכול'? הסיבה לסעיף השיפוט בפרשת נבטים לא קשורה לזה בכלל; האיסור הוא משמעתי ולא פלילי, אז ממילא מה ששפטו אותם או לא, לא היה בגלל בעיית מציאת הסעיף המתאים בפקודות מטכ"ל, אלא בגלל שהייתה בעיה להוכיח משהו *פלילי*.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 25-01-2008, 01:26
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "פעם נתקלתי בתקנה,"

את הקישור הראשון אני פוסל מכיוון שיש בו מספר טעויות (לטייסים יש בהחלט מעיל עור תקני, והם מורשים להסתובב איתו על פי הפקודות, אגב - הכותפות בו ארוכות מדי, כנראה בשביל ליצור תחושה של כתפיים רחבות ), והקישור השני לא אומר שום דבר מבוסס בנושא הזה. תבדיל בין השילוב הראוי, לבין איסור חד משמעי על קיום יחסים בצבא.

לגבי פרשת נבטים - אם היה ניתן להעמיד אותם לדין על קיום יחסים אסורים, או משהו דומה, היו עושים את זה (סיבות ציבוריות יותר מהכל). פשוט הסתבר שאין אפשרות כזאת, והסעיף ההגיוני היחיד שעמד בפניהם היה התנהגות מבישה (עונש מירבי: 35 יום מחבוש, בשיפוט אל"ם)

ישן 25-01-2008, 12:24
צלמית המשתמש של NehemiaG

ובכן,
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי פשוט יונתן שמתחילה ב "נזכרתי בעוד 2 שאלות מעניינות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פשוט יונתן
נזכרתי בעוד 2 שאלות מעניינות :
1. האם חייל וחיילת נשואים שמשרתים באותו בסיס צבאי , יכולים לבקש חדר משותף? אנימניחשזה לא קורה יותר מדי בסדיר , אבל בקבע זה נשמע כמו משהו שיכול לקרות.
2.האם חייל הומוסקסואל , יכול לדרוש מגורים בנפרד מכל שאר החיילים ? האם הוא רשאי להתקלח בזמן שונה מכולם ? כמו שמספרת האגדה בבסיסי טירונים.

1. בבסיס שלי מאפשרים את זה גם לבני זוג שאינם נשואים (בקבע), אבל המצב הזה הולך להשתנות בגלל מעבר של אנשי הקבע למגורים עם מקלחות משותפות. עקרונית ימצאו לזה בוודאי שלזוגות נשואים (מגורי הקצינים "הישנים" הולכים להתפנות, יש מגורי קצינים חדשים שבוודאי יהיו בהם מקומות פנויים, יש מגורי צוות אוויר..).

2. בהכשרות בסיסיות - בוודאי שזה אפשרי, והם מקבלים את זה. במהלך השירות הסדיר הוא מוזמן למצוא זמן לעצמו בבוקר.

ישן 25-01-2008, 08:58
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "אתה היית שם כחוקר? אתה נוסף..."

אתה מזלזל במצ"ח הרבה מעבר למה שמגיע להם..
אני הייתי שם, תבין את זה, לא כחוקר - אלא כחבר.
אני יודע איך מתאמים עדויות (אני מניח שכל אחד מאיתנו עשה את זה בשלב מסויים בשירות הצבאי שלו).
ברגע שאחד מהחבר'ה נופל, כל השאר נופלים אחריו. וכן.. אחד מהחבר'ה נפל (מש"ק המעצר דאז), והשאר אחריו.

בשורה התחתונה, מה שחיפשו שם היה אונס (מקרה אחד, כנראה, ואי אפשר היה לבסס את זה כשהנאנסת "בעייתית" כל כך), אינוס קטינה (ברור שהיה, אבל בישראל אי אפשר לשפוט אותך על אינוס קטינה אם לא ידעת שהיא קטינה), והיכרות של המפקדים עם הנושא.
הם כשלו רק בנושא המפקדים. לדעתי היו הרבה נגדים שידעו על זה בזמן אמת, הרבה.

ישן 25-01-2008, 12:52
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "בשביל לא להפליל אנשים טובים,..."

יפה שאתה כל כך מדושן מעצמך.
לא? אי אפשר היה להפריד בינהם עם פרסום הפרשה? מקרה לא מספיק קשה שמצדיק
פיזור של הנחקרים בין כמה בסיסים?
ובטח לא לאפשר להם הביתה לצאת לחמשוש המקודש. הא שכחתי, היתה הפגנה של הוריהם ליד גדר הבסיס אז ברור שאי אפשר.
ועם זאת, אני לא אתפלא אם היה לחץ מלמעלה (פיקוד חיל האויר?) לסגור את העניין כמה שיותר מהר שהרי
מדובר בבסיס מבצעי...
כאן היתה אמורה לבוא לידי ביטוי יכולתו של הממונה על החקירה לעמוד על שלו...

"בשביל לא להפליל אנשים טובים" אתה כותב ולא שם לב למה שאתה כותב - או שמא כן...
כל מה שאתה עצמך בדבריך מתאר רק מחזק את דברי שזו היתה חקירה מרושלת בלשון המעטה.
אתה עדין לא יודע מה זו חקירה ואיך מתנהלת חקירה אלא רק אדם שיצא לו להיות נוכח דעד/נחקר.

אתה מדבר על מתלוננת בעיתית. מה ענין שמיטה להר סיני? כמה פעמים יצא לך לשבת מול נפגעות תקיפה מינית
ולתשאל אותן? אין לך שמץ של מושג על מה אתה מדבר בכזה בטחון עצמי.

במקום שאנשי הבסיס יהיה להם האינטרס לפתוח את הענין עד הסוף ולהקיא את המורסה, מה שהתרחש זה כיסוי וטיוח.
ומה לעשות, התוצאה היא שאות הקין נשארה דבוקה למצחם.

נערך לאחרונה ע"י G_Zhukov בתאריך 25-01-2008 בשעה 12:56.
ישן 25-01-2008, 13:14
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "יפה שאתה כל כך מדושן..."

בעולם הפלאפונים אי אפשר לבצע הפרדה מלאה אם הנחקרים לא עצורים.
אז או שעוצרים את כולם במכה (ולא היתה להם מיד רשימה של כולם..), או שחוקרים את כולם במיידי ובמקביל. אבל שוב - חצי מהמעורבים היו יכולים לתאם ביניהם לפני שהגיעו אליהם.

אל תוציא דברים שאמרתי מהקשרם, בבקשה.
אני לא רוצה להפליל אנשים טובים, כי אני מכיר מקרוב מקרה של תיאום עדויות על מעשה לא-פלילי (במובן הטהור של המושג), כשהמעורבים בו נענשו דיים. מעורבים בהטרדה מינית או מעשה פלילי פוגעני (אלימות, למשל) אני לא מחשיב כאנשים טובים.

לצערי הרב, יש לי מושג מה זה אונס, התעללות מינית, והטרדה מינית. הרבה מעבר למה שרציתי אי פעם לדעת.

כשאמרתי "מתלוננת בעייתית", כוונתי היא שמחקירת המתלוננת לא עלה שהנאשמים ידעו את גילה, והיא יותר גוננה עליהם מאשר תקפה אותם בנושא הזה (לא את כולם). כמובן, בתשאול שלה לא הייתי נוכח ואין לי את הפרוטוקול שלו.

בינתיים כמעט כל המעורבים בנושא ישירות כבר השתחררו, מרבית המפקדים עברו תפקיד ובסיס, ובאופן לא מפתיע הרס"רים (שאחראים לנושא הזה יותר מהמב"ס, לדעתי) נשארו בתפקידם, ובנבטים מקרה כזה או דומה לו במאפייניו - לא יתרחש יותר, לפחות כל עוד ימשיכו לעמוד בנהלים שהוגדרו לאחר הפרשה.

וכן, מספיק פעמים הצלחתי להוציא מאנשים מידע שלא היה כדאי להם להוציא, גם אחרי תיאום עדויות, העלמת ראיות ומה לא. ולא, אני לא חוקר. גם לא רוצה להיות כזה.

ישן 25-01-2008, 18:34
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "בעולם הפלאפונים אי אפשר לבצע..."

צר לי לומר לך, אבל את פשוט מקשקש...

מצח לא יודעים לחקור, בטח לא עבירות מין. התיק הזה היה צריך לעבור, ברגע שהוא נפתח, למשטרת ישראל. לא ששם האח"ק מושלם, אבל עבירות מין(!) בקטינה (!) בת 13 (!) זה לא משהו שמצח מסוגלים להתמודד איתו, בטח ובטח לא הפצ"ר.

זה שחשוד טוען שהוא לא ידע את גילה של המתלוננת זה לא אומר שהוא לא ידע. זה שחשודים מתאמים זה לא אומר שהם ימשיכו להחזיק בגרסא שלהם, ובכל מקרה הם לא יכולים לדעת מה באמת חשודים אחרים אמרו, אלא רק מה החשודים האחרים אמרו להם שהם אמרו. חוקר בינוני יכול לעשות מתיק כזה מטעמים, ככל שיש יותר גרסאות ויותר עדויות, ככה יותר קל לבלבל את החשודים.

החקירה נראתה חובבנית בצורה מחרידה, לפחות ממה שאני יודע.

.

נערך לאחרונה ע"י lior432 בתאריך 25-01-2008 בשעה 18:39.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:14

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר