לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-01-2008, 22:39
  yuval001 yuval001 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.05
מפרט למחשב לצרכים הנדסיים

שלום לכולם אני זקוק למחשב למטרות הנדסיות בעיקר.
את המחשב הקודם שלי קניתי לפני 6.5 שנים לאחר סקר שוק מקיף אך לצערי הוא התעייף ואני זקוק לחדש.
המחשב צריך להיות חזק כדי להפעיל 2 תוכנות גרפיות במקביל solidworke וPRO-E כמובן MATLAB אופיס ואולי בעתיד VISTA וכמובן אשמח אם הוא יחזיק יותר מ 3 שנים.
אני זקוק בעיקר לעזרה בבחירה של לוח אם וכרטיס מסך עדיפות גבוהה לASUS עם intel chipset

המעבד שחשבתי עליו הוא ‏Core 2 Duo E6750
2 זכרונות של 1G של Kingston (המלצה על המהירות)
דיסק קשיח של WD 320GB

הסכום העומד לרשותי הינו בסביבות 3000 ש"ח אפשר קצת יותר בתמורה למוצרים איכותיים
מה שחסר לי זה המלצה על :
*לוח אם (עדיפות גבוהה לASUS עם intel chipset)
*כרטיס מסך (עדיפות גבוהה לASUS עם intel chipset) יש לי מסך של LG 1900R
*כונן DVD
*האינטרנט שלי עובד דרך כבל רשת (אין לי מושג אם החיבור מגיע על לוח האם או לא)
*מארז
*ספק כוח
*מקלדת+עכבר אופטי חיבור כפי
*יש לי חיבור בין המחשב לUPS מסוג LAN לדעתי (כמו מדפסת ישנה אך קטן יותר) שזקוק גם להתיחסות

*אינני זקוק לכרטיס קול(כל עוד יש משהוא מובנה על לוח האם), רמקולים,

תודה יובל
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-01-2008, 07:50
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 09.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yuval001 שמתחילה ב "מפרט למחשב לצרכים הנדסיים"

נראה לי שהמפרט שהציע קרמריקה כאן:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...482#post2687393

יתאים גם לך.
כמו שאתה רואה, במסגרת של 3000 ש"ח לא ניתן ללכת על ה E6750, וגם לא על HD של 320GB, הכנסה של שניהם תוציא אותך ממסגרת התקציב.
לוח אם - אין ל ASUS לוחות טובים במחיר שיכנס לתקציב שלך.
כרטיס מסך - אין כזה דבר "צ'יפסט של אינטל" בכרטיסי מסך - בכרטיסי מסך מדובר על מעבד גרפי ולא על צ'יפסט, ואינטל לא מייצרת כרטיסי מסך לא מוכללים, רק AMD ו NVIDIA עושות את זה.
אגב, אני לא בטוח ש 2600XT יספיק לצרכי התוכנות שלך, אבל זה הטוב ביותר שאפשר להכניס בתקציב שלך.
אני לא בטוח שהבנתי על איזה חיבור עובד ה UPS שלך, תמונה תעזור.

ישן 27-01-2008, 23:37

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי yuval001 שמתחילה ב "לוח אם"

לקחתי מפרט למחשב כפי שנראה לי הגיוני מבחינת מחיר של מוצרים אך אין לי מושג האם הסינכרון בינהם טוב והאם הוא עומד בדרישות של החיבורים שלהם אני זקוק.
ד"א כרטיס רשת מגיע מובנה בלוח אם או שצריך לרכוש בנפרד??(אם שני המצבים אפשריים כיצד יודעים לפי המפרט של הלוח??)
אשמח לקבל המלצה ללוח-אם לפחות לפי המעבד, והדרישות שכתבתי בהתחלה
תודה המיואש....

מעבד Intel Core 2 Duo E6750 Box
₪954
כמות:1
http://skypc.co.il/product.asp?pid=IE6750
לוח אם ASUS P5E-VM HDMI
₪868
http://skypc.co.il/product.asp?pid=31170
כונן קשיח Western Digital WD2500YS 250GB
₪384
http://skypc.co.il/product.asp?pid=2500YS
זיכרון Kingston 1024MB 800MHz DDR2 CL5
₪159
כמות:2
http://skypc.co.il/product.asp?pid=KVR800D2N51G
כונן ASUS S520 X52 CD
₪80
http://skypc.co.il/product.asp?pid=30955
מארז ללא ספק Thermaltake Wing RS 101
₪222
http://skypc.co.il/product.asp?pid=VG8000BNS
ספק כח ThermalTake TR2 500W
₪344
http://skypc.co.il/product.asp?pid=W0093R
סט מקלדת ועכבר אלחוטי Logitech Cordless Desktop Deluxe 650
₪148
http://skypc.co.il/product.asp?pid=920-000092
סה"כ מחיר לכל המוצרים:3318₪
המפרט הורכב באתר:http://skypc.co.il
ישן 28-01-2008, 21:44
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

זה לא ממש מפרט
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי yuval001 שמתחילה ב "לקחתי מפרט למחשב כפי שנראה לי..."

1. חסר לך כרטיס מסך (לפחות 400 ש"ח), נכון שיש לך כרטיס מסך מוכלל, אבל הוא ממש לא משתווה לכרטיס כמו ה 2600XT, למען האמת יש סיכוי סביר שהוא חלש יותר מה FX5600 שלך.
2. אין לך כונן DVD אלא כונן CD (שהוא אפילו לא צורב, ולכן לא ברור לי למה לקנות אותו).
3. הספק יקר מדי.

אתה צריך להתמודד עם העובדה שהתקציב שלך לא מאפשר לך לקנות את החלקים שרצית.
במצב כזה לדעתי יש לך שתי אפשרויות:
1. ללכת על מפרט דומה לזה של קרמריקה, אולי ניתן לשפר אותו הודות להוזלות שמתרחשות מדי פעם, אבל לא בצורה משמעותית.
2. לחכות שיהיה לך יותר כסף (אבל נראה לי שאם אין לך מחשב כרגע, זאת לא ממש אפשרות).

ישן 29-01-2008, 07:52
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי yuval001 שמתחילה ב "אשמח אם אוכל לקבל תשובה..."

לדעתי המחשב שהוצג טוב מאוד לשימושים שלך, במיוחד אם כרגע אתה עובד עם FX5600.
לגבי העברת רכיבים ממחשב ישן לחדש: קח בחשבון שאת כרטיס המסך לא תוכל להעביר כי הוא מתחבר בחיבור AGP ולוחות אם חדשים לא מגיעים עם חיבור כזה אלא עם חיבור PCI EXPRESS (מידע נוסף על החיבורים תמצא בעוגן הגדרות חומרה בפורום חומרה).
לשימושים שלך לא הייתי מתפשר על כמות הזיכרון - 2GB הם שימושיים מאוד, במיוחד בהפעלת תוכנות כמו MATLAB.
לדעתי המפרט שהצגתי (שקרמריקה בנה) לא כולל שום פשרות מבחינתך.
זה שאתה החלטת שאתה חייב מעבד E6750, לוח של ASUS , כרטיס מסך של NVIDIA ו HD של 320GB זה לא אומר שזה מה שישנה משמעותית את ביצועי המחשב שתקנה, זה רק אומר שלדעתך אתה עושה במפרט הזה הרבה פשרות כשלדעתי זה לא נכון, אם לא היתה מגבלת תקציב הדבר היחיד שהייתי משנה זה את המעבד ל Q6600, אבל זה ידרוש תוספת תקציב משמעותית, ואולי אח"כ את ה HD לאחד של 250GB, בכל השאר (לוח אם, כרטיס מסך, זיכרון) לא הייתי נוגע.
אם היית מציין קודם לכן שאין צורך בצורב, אפשר לקחת את המפרט של קרמריקה, להוריד את הצורב ובמקומו לקחת את ה E6750 שכל כך חשוב לך, ואז הפשרה היחידה מבחינתך היא על גודל ה HD:
מעבד:
INTEL CORE 2 DUO S775 2.66GHz(E6750) 1333MHz/FSB 4MB - BOX ₪1004

לוח אם:
GIGABYTE GA-P35-DS3L ₪559

כרטיס מסך:
GECUBE 2600XT- 256MB DDR3-RETAIL ₪534

דיסק קשיח:
SEAGATE BARRACUDA 160GB 8MB 7200 RPM SATA2 - NCQ - ST3160815AS ₪269

זיכרון:
OCZ 2048MB (1024MBX2) DDR2 800 CL3-4-4-15 - FLEX XLC EDITION - OCZ2FX800C32GK ₪289

מארז:
COMPUCASE CI-6A19B-400 ATX SUPER MIDI TOWER CASE + 400TRT - ATX 2.0 - 20/24 PIN ₪393

הרכבת מחשב:
הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ₪116

מחיר סופי: ₪3164
המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

ישן 29-01-2008, 21:21
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

אתה תוקף בלי סיבה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי yuval001 שמתחילה ב "חוסר מקצועיות"

1. לעניין הדרישות שלך, כפי שהוצגו בהודעה הראשונה:
ציטוט:
מחשב צריך להיות חזק כדי להפעיל 2 תוכנות גרפיות במקביל solidworke וPRO-E כמובן MATLAB אופיס ואולי בעתיד VISTA וכמובן אשמח אם הוא יחזיק יותר מ 3 שנים.

את כל זה המחשב האידיאלי (וגם המפרט שבהודעה הקודמת שלי) יספקו לך.
שאר ה "דרישות" שלך מראות על חוסר ידע - אם באת בשביל להתייעץ לגבי מפרט למה כבר החלטת מראש איזה חלקים יהיו בו? אם כבר החלטת איזה חלקים יהיו בו - בשביל מה באת להתייעץ?
2. ביקשת מפרט ב 3000 ש"ח ואתה מציג בתשובה לדרישות שלך מפרט ב 3600 ש"ח? אגב, מחירו של המפרט בהנחה שאתה לא משלם במזומן עולה בעוד כ 70 ש"ח (נסה להתקדם בהזמנה עד לשלב התשלום ובחר כרטיס אשראי כצורת התשלום).
3. הבעיות במפרט הראשון שהצגת:
בחרת מארז קטן מדי, לוח האם שבחרת לא יכנס בתוכו.
הלוח שבחרת לא כולל יציאת COM (היציאה שציינת שאתה צריך עבור חיבור האל פסק שלך), מעבר לכך הלוח שבחרת הרבה פחות מאובזר מהלוח שהוצע לך, השוואה של הלוחות אחד מול השני תוכל לראות כאן:
http://www.newegg.com/Product/Produ...N82E16813128059
המפרט הראשון לא כולל צורב DVD, אין טעם לקנות כונן DVD רגיל - זה בזבוז של כסף.
4. הבעיות במפרט השני שהצגת:
חסר ספק כוח (לפחות 200 ש"ח)
חסר כרטיס מסך (לפחות 500 ש"ח עבור HD 2600XT או 8600GT)
וכבר הגעת שוב ל 3500 ש"ח.

ישן 31-01-2008, 07:12

הראל שלום
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי rlsf שמתחילה ב "אכן, מזל גדול, תתחדש"

הראל שלום

1.לכל אורך הדרך הסברתי והדגשתי מחיר 3000 ש"ח פלוס -יכולתי לומר 4000 ש"ח פלוס (אבל זה שונה)
2.המחשב בסופו של דבר עלה לי 3400 שאני חושב שזה יפה מאוד
3.במפרט היו רכיבים +חברות שלא היתי מוכן להתפשר(והדגשתי את זה ולמרות זאת החלטתם לתת לי רכיבים של חברות אחרות) עליהם וזו זכותי כל עוד אני משלם.
4.מה יותר טוב /בפחות טוב בלוחות אם -אשמח אם תתיחס גם לאמינות לאורך זמן
5.יש לך לוח אם אחר להציע לי (רק של ASUS עם ציפ סט של אינטל??)
6. תגדיר מארז טוב/לא טוב זו קופסאת פח שמחזיקה רכיבים היא לא עושה תאונות בכביש ולא צוללת- אשמח אם תוכל לתקן אותי אם אני טועה, יכל להיות שלא עשיתי ש"ב כמו שצריך...
7.בתגובה שלי לבחור (יניב)מהשירשור האחר תוכל לראות שם הפנייה לשירשור זה.
ישן 31-01-2008, 07:35
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי yuval001 שמתחילה ב "הראל שלום"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yuval001
1.לכל אורך הדרך הסברתי והדגשתי מחיר 3000 ש"ח פלוס -יכולתי לומר 4000 ש"ח פלוס (אבל זה שונה)
2.המחשב בסופו של דבר עלה לי 3400 שאני חושב שזה יפה מאוד

אם היית נותן מחיר יעד אחר היית מקבל מפרט אחר (למרות שכנראה שגם ממנו לא היית מרוצה). כמו שציינתי קודם - כשמרכיבים בפורום מפרט משתדלים מאוד לא לחרוג מהתקציב שהמשתמש הציג, אם התכוונת לקנות מחשב ב 3500 אתה צריך לציין שהתקציב הוא 3500 ולא 3000, אף אחד כאן לא יכול לנחש שכשכתבת 3000 ש"ח התכוונת בעצם ל 3500 ש"ח.
ציטוט:
3.במפרט היו רכיבים +חברות שלא היתי מוכן להתפשר(והדגשתי את זה ולמרות זאת החלטתם לתת לי רכיבים של חברות אחרות) עליהם וזו זכותי כל עוד אני משלם.
4.מה יותר טוב /בפחות טוב בלוחות אם -אשמח אם תתיחס גם לאמינות לאורך זמן
5.יש לך לוח אם אחר להציע לי (רק של ASUS עם ציפ סט של אינטל??)

אתה משלם ובסופו של דבר אתה תחליט מה לקנות, אבל אם באת לפורום להתייעץ, רצוי לא להתעלם מהעצות שאתה מקבל. העובדה שבחרת מראש בחברות מסויימות בלי קשר להצעות כאן מראה שאתה מניח שאתה יודע טוב יותר מהאנשים בפורום איזה רכיבים כדאי לשים במחשב, אם זה המצב, אין טעם לבוא ולהתייעץ.
הדגשתי כמה פעמים במהלך הדיון שהחברות שמופיעות ברכיבים שהוצעו לך מציגות יכולות זהות לחברות שדרשת, גם מטענה זו התעלמת.
כל יצרני הלוחות הגדולים מציגים את אותה רמה של אמינות לאורך זמן. GIGABYTE ו ASUS הן מבחינתי באותה הרמה - שתיהן נותנות אחריות ל 3 שנים, בשתיהן הלוחות איכותיים.
לגבי לוחות האם - הבאתי לך לינק שמשווה ביניהם מבחינת יכולות, קרא אותו.
אני לא אציע לך לוח אחר של ASUS כי כפי שציינתי בעבר, אין ל ASUS לוחות טובים בטווח המחיר שייכנס למפרט שלך (אם לומר את האמת, רוב הלוחות של ASUS בארץ מתומחרים הרבה יותר מדי גבוה ביחס ללוחות המתחרים, בחו"ל פערי המחיר הרבה יותר קטנים, לכן, רוב הזמן אין הצדקה להכניס לוח של ASUS למפרט)
ציטוט:
6. תגדיר מארז טוב/לא טוב זו קופסאת פח שמחזיקה רכיבים היא לא עושה תאונות בכביש ולא צוללת- אשמח אם תוכל לתקן אותי אם אני טועה, יכל להיות שלא עשיתי ש"ב כמו שצריך...

קרא את "כיצד לזהות מפרט בעייתי" - העוגן בראש הפורום.

נערך לאחרונה ע"י rlsf בתאריך 31-01-2008 בשעה 07:37.
ישן 31-01-2008, 12:14
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

לא מיוחד, סטנדרטי
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי yuval001 שמתחילה ב "קיבלתי"

1. תקף לגבי כל חלק במחשב שלך - אם אתה לא מצליח למצוא את אתר החברה שמייצרת את המוצר, או מקום שבו מצויין במדוייק המפרט שלו, רצוי להתרחק מהמוצר. אחרי כמה חיפושים בגוגל עדיין לא ברור לי לגמרי המפרט של המארז.
2. לפי החשבונית שקיבלת אני מבין שהוא מגיע עם מאורר אחד של 80 מ"מ, מאווררים כאלה צריכים להסתובב הרבה יותר מהר ממאווררי 120 מ"מ (שהם הסטנדרט היום בכל מארז שיש חברה רצינית מאחוריו) לכן הם מייצרים הרבה יותר רעש בזמן פעולתם ויכולת הקירור המקסימלית שלהם בהשוואה למאווררי 120 מ"מ נמוכה יותר.
3. לא ברור לי כמה מקומות למאווררים יש לו, איזה גדלים של מאווררים ניתן להרכיב עליו, מה כולל הפאנל הקדמי שלו (ראיתי באתרי מכירות שהוא מגיע עם 2 יציאות USB, ו AUDIO IN, לא ברור לי אם אלה החיבורים היחידים, האם יש כניסה לאוזניות ולמיקרופון, כל אלה כניסות סטנדרטיות במארזים), מאיזה חומר הוא עשוי (מתכת/פלסטיק, עובי המתכת - מתכת דקה מ 0.8 מ"מ לא מבודדת רעש טוב)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:43

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר