לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-01-2008, 22:12
  hge hge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
יוסף סידר:"השתמטי משרות מילואים"

בראיון בתוכנית עובדה עם במאי בופור, הודע יוסף סידר, ששרת בסדיר כחייל קרבי, כי סירב לשרת במילואים על רקע אידיולוגי. סידר טען שכבר במבצע חומת מגן התחוור לו כי אינו מסוגל נפשית להתגייס, לבסוף הוא לא גוייס במבצע אך לאחר מכן הודיע לצבא כי אינו מעוניין להתגייס ואף ישב בכלא צבאי.

הראיון הטלוויזיוני לא עלה עדיין באתר עובדה. בטח יעלה בקרוב:
http://www.keshet-tv.com/vod/vod.as...41&GroupID=4803
"הסורים היו האויב הצהוב,האכזר. הסורים היו המלחמה על המים. הסורים רצו לייבש אותנו. הסורים היו תעלות הנ"ט העמוקות בגולן. הסורים היו קרבות הבלימה הנואשים של 7 בעמק הבכא. הסורים היו הבנזונה שהתגאה בטלוויזיה הסורית שהוא אכל כבד של חייל יהודי ביום כיפור. הסורים היו פשעי דמשק. הסורים היו הרעים. הם רצו להרוג אותנו. ואנחנו הרגנו אותם לפני שהם הספיקו."
מתוך "הלנה על הגג" מאת יורם יובל.

נערך לאחרונה ע"י hge בתאריך 27-01-2008 בשעה 22:15.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-01-2008, 22:17
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
הוא אמר את זה כבר בראיון לניו-יורק טיימס.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hge שמתחילה ב "יוסף סידר:"השתמטי משרות מילואים""

מוזר, כמובן, שהוא לא פלט אף מילה על זה עד שהגיע הזמן לקבל מועמדות לאוסקר, ושהוא לא פלט על זה אף מילה בישראל במשך לא מעט זמן, והבמה הראשונה שלו הייתה בחו"ל, מן הסתם כיוון שזה יכול לעזור בקידום מכירות.

בקיצור: מדובר בטריק יחצ"ני וזהו, ואם הוא יזכה ממש באוסקר, צפה שהסיפור יתפח ויקבל עוד הרבה יותר חיים וייחשפו עוד הרבה עוולות ומעשים שלא ידעת שסידר יודע עליהם, וגם הוא עוד לא יודע שהוא יודע.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 27-01-2008, 22:27
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hge שמתחילה ב "יוסף סידר:"השתמטי משרות מילואים""

אני מוכרח לומר שהייתי קצת בהלם לפני זמן קצר כשראיתי זאת בתוכנית.על פי דבריו בעובדה היום,סידר השתמט מפעילות מילואים וישב בכלא 4. מישהו יודע על איזו כתבה אנונימית אילנה דיין מדברת? אני לא רואה שום זכר לסיפור שהיה בעובדה ברשת ובדיונים של הפורום ואני לא רוצה להקפיץ אשכול ישן שבמילא גדול מידי. רציתי לשאול את יוסיפון וסירפד - האם הכרתם את הסיפור של סידר בזמן העבודה מול לשם?

אני לא חושב שהגבתי אי פעם בנושא השחקנים המשתמטים והסרט. מעבר לדעה פרטית אישית שאכן יש לי על השחקנים והבחירה, עצם העובדה שהוא מעורב אישית בהתנהגות דומה (ומבחינתי חמורה יותר) ושמר על כך בסוד, בזמן שהתנהל על כך דיון ציבורי בכל מקום, היא התנהגות בזויה ומבחילה. ברמה האישית כאדם וחייל, אך הרבה, הרבה יותר ברמה שלו כבמאי -"מפקד" שאחראי על הבחירה המסויימת ואחראי על גיבוי לשחקנים.
בזמן ההקרנה של הפורום הוא עמד מולנו והגן על הבחירה ה"מקצועית", אבל כנראה שגילוי נאות לא היה במקום.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 28-01-2008, 03:49
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06

על מה ולמה יצא הקצף?

בלי שום קשר לדעתי על השתמטות משירות צבאי;

יוסף קידר אינו שולח אנשים לקרב אמיתי, אינו מפקד על חיילים ואינו מבקש לעשות כן. הוא בימאי קולנוע וזהו עיסוק שאינו מחייב נסיון צבאי. ככזה אין דבר המבדיל בינו לבין כל משתמט אחר ואין טעם להטפל דווקה אליו.

כפי שכתבתי באשכול אחר, עמדתי היא שכל מי ששרת שירות מלא צריך להיות זכאי להטבות מהמדינה ואלו צריכות להיות בהתאם לטיב ואיכות השירות.

זאת בשילוב של החמרת הקריטריונים לשחרור אנשים משירות.

רדיפת משתמטים לאחר שהצבא וויתר עליהם למעשה היא לא חכמה, אינה מועילה לאף אחד ורק מוסיפה מריבות מיותרות.

הכיצד בארה”ב יכול נשיא שהישתמט משרות צבאי, לשלוח את חייליו לא לאחת אלה לשתי מלחמות ולא רק שאף אחד לא מעלה את שירותו הצבאי כהוכחה ליכולתו או אי יכולתו להחליט החלטות כאלה אלה שהוא גם, עדיין בזמן מלחמה, מביס בבחירות גיבור מלחמה אמיתי, פעמיים (מקיין בראשונה וקרי בשניה). ואצלנו? אפילו סרט אי אפשר לביים.

זאת ועוד, תשתמשו בשכל, לא בלב. זכיה (חסרת תקדים) של סרט ישראלי באוסקר הסרט הזר יכולה לתת דחיפה לתעשית הקולנוע הישראלית בעולם. זה אומר עוד מקומות עבודה ועוד קצת יצוא (מהסוג הפחות מסוכן ולא לרודנים באפריקה).

בשביל מה גם כל ההערות מהסוג של ”סרט מחורבן”. אם אין לך משהו נחמד להגיד אז אל תגיד כלום. במוי סרט זו מלאכה קשה בהרבה ממה שרוב האנשים מדמינים ורק מעטים יכולים להצליח לביים אפילו סרט בינוני ומטה.

זה גם חשוב שיראו בעולם סרט המספר את סיפורו מזוית ראיה של חיילים ישראלים. בד”כ הצבא הישראלי (כן, אתם הכותבים פה בפורום ופעם, לפני שנים גם אני) נראה בעולם כבריון נטול רגשות.

יש למדינת ישראל אינטרס (קטן, לא הכי חשוב אבל גם לא חסר משמעות) שבופור יזכה.
ישן 28-01-2008, 08:30
  משתמש זכר Malchi Malchi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.06
הויכוח
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "על מה ולמה יצא הקצף? בלי שום..."

הוא לא על אם במאי סרטים ישראלי צריך נסיון צבאי או לא, אלא על העובדה שאותו אדם, שבצורה
מקרית יצא והוא אזרח ישראלי השתמט משירות בצה"ל, ולא משנה אם זה סדיר או מילואים, הוא אזרח
שלא מילא את חובתו למדינה, ועוד משתמש במידע הבזוי והמביש הזה על עצמו (לפי נקודת מבטי כמובן)
בשביל לסדר לעצמו עוד יחסי ציבור. כנראה שחלקינו לא הבינו שנושא המשתמטים בכוכב נולד לא התחיל
כי "או מצאו משתמטים בשידור חי בוא ניסכול אותם באבנים", אלא בגלל העובדה שאחר כך הם הופכים
לסמל תרבות במדינה שבה הגיוס חובה, וכולנו יודעים למה.
אז יופי, מיצג אותנו באוסקר סרט שחלק נכבד מהצוות שלו השתמט משירות כזה או אחר בצה"ל.
אני מתנצל כבר עכשיו, אבל הטיעון של "שחקן קולנוע לא צריך להיות בצבא, ועדיף שיקדם את התרבות
בישראל" וכנ"ל לגבי במאי, פשוט לא קונה אותי כל עוד יש סעיף חוק שמודיע "גיוס חובה".

אז, אל תבינו אותי לא נכון, אני מעריך עבודה קשה, ללהק סרט זה אכן עבודה רבה ולא פשוטה וכל הכבוד, אבל הסרט לעומת הספר, יצא די מחורבן והורס עלילתית.

רדיפת המשתמטים לאחר שהצבא ויתר עליהם לא באה להחזיר אותם לשירות, באה למנוע וכוכבים כמו אושרי כהן ג'קו אייזנברג יוסף סידר ואחרים רבים, להשפיע על אלה שעוד לא התגייסו, ואני אומר
לך כאחד שחי בין כאלה, בנתיים זה לא הולך טוב מדי, אנשים ממציאים לעצמם סיבות לא להתגייס,
לא רוצים ללכת לקרבי כי הם יודעים שהצבא ידפוק אותם. יופי סטטיסטית מישהו צריך להדפק, אני
גאה להיות אחד כזה בעתיד.
לא האנשים זאת הבעיה, אלא ההשפעה שלהם.

ולגבי האינטרס של מדינת ישראל, אני אשמח מאוד אם הסרט יזכה אחרי הכל הוא ישראלי, ואני מאחל
לסידר את מלוא ההצלחה באוסקר. כבמאי הוא עוד יכול להצליח, לדעתי, כאזרח מדינת ישראל הוא
נכשל.

ישן 29-01-2008, 02:17
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[QUOTE=hamora] ...נשיא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי avishon
נחמד להשמיץ - אבל כדאי גם לדייק...

בוש ג'וניור לא היה "משתמט" . נקודה . לכל היותר אפשר לקרוא לו "מסתדר"...
להבדיל ממשתמטים אמיתיים (שהעדיפו , למשל , לברוח לקנדה במקום להתגייס...) ,
הוא בחר (ולצורך העניין לא משנה אם היתה לו פרוטקציה או לא) בחלופה לגיטימית
ושרת כטייס קרב ב-"משמר הלאומי" .

אגב , אם אצלנו היתה חובת-חלופה של "שרות לאומי אזרחי" במקום שרות צבאי ,
אחוז המשתמטים -להערכתי- היה זניח , ואז גם היה מקום לסנקציות חוקיות כנגדם...

אתה כמובן צודק אבישון וההודעה שלי אכן נכתבה ברשלנות.

אבל למען לא יהיה פטור בלא כלום נציין פה שגם כטייס במשמר הלאומי לא הצטיין בוש הצעיר במחויבות יתרה ולא הקפיד על התייצבות כנדרש גם כשהועבר לשירות במדינה אחרת (הפרטים נשמטו מעט מזיכרוני, כל הנושא נדון לעייפה בתקופת הבחירות ב2004)

הרעיון של שירות לאומי אזרחי (רציני) נדון כבר שנים ונשגב מבינתי למה זה עדיין לא מיושם.
שלוש נקודות:
1. אכן יש סיכוי שזה היה מקטין את מספר המשתמטים. מעולם לא חשבתי על ההשלכות המשפטיות שיהיו לכך על נושא ההשתמטות. רעיון מענין.
2. למעשה אותה נקודה בחליפה אחרת – שירות לאומי יכול לפטור בעיות של מספר קבוצות אוכלוסיה ששירות צבאי בעיתי עבורן. בנוגע לאזרחי מדינת ישראל הערבים יש התחלה, נקווה שזה יגיע למקומות טובים. מרגיזה מאד ההתנגדות של מנהיגים ערבים לשירות הזה. לא כך משיגים שוויון.
3. בהתחשב בכמויות האבטלה הסמויה ביחידות העורף בצה”ל ייתכן שיש אנשים המשרתים שיכלו להביא יותר תועלת למדינה בשירות אזרחי מאשר בשירות צבאי.

סתם מחשבות.
ישן 28-01-2008, 16:29
  YGH YGH אינו מחובר  

השאלה היא,
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "אם יצא לך לקרוא את הספר..."

איך הוא הצליח לעבור את כל פולמוס השחקנים שלו ולא לומר מילה על איך שהורות ונישואים שינו אותו, את כל טקס הבחירה הישראלית, את כל פסטיבל ברלין בלי לומר מילה על זה, ופתאום - דווקא בראיון לניו-יורק-טיימס, ורק אחרי שהוא הוזכר כמועמד לפרס הסרט הזר - המועמדות הכי חשובה שלו - רק אז, פתאום הוא נזכר בזה.

גלריית התמונות שלי

ישן 28-01-2008, 22:10
  YGH YGH אינו מחובר  

זה נראה לי מסריח מדי מכדי להיחשב מקרי.
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "לא יודע, אתה יודע? נכנסת לו..."

אני בהחלט חושב שמדובר בצעד יחצני.
האירוע התרחש ב-2001, ונחשף - במקרה לגמרי - רק בישורת האחרונה לקראת הפרס בחו"ל, כשמקובל שעדר רפובליקאים איננו דווקא מוביל הטון בועדה. אז שבע שנים כמעט לא בער לו לומר על זה אף מילה, גם כשהוא הוציא את הסרט, גם כשהיה הויכוח על השחקנים - רק תאר לעצמך איזה טונים היו לויכוח אם היו יודעים שהבמאי ישב בכלא על סרבנות מילואים - ופתאום עכשיו, אופס, דרך אגב - ישבתי בכלא.

זה נראה לי בדיוק כמו מנהגם של זמרים לצאת מהארון במסגרת קידום מכירות לאלבום זה או אחר: צעד יחצ"ני שנשלף בעיתוי המתאים.

גלריית התמונות שלי

ישן 29-01-2008, 06:22
  YGH YGH אינו מחובר  

אז זה נראה לי טריק בזוי מאוד, זה הכל.
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "נו... ונגיד שאתה צודק, אז מה..."

אם הוא היה מספר את זה קודם, מצד שני (נניח, בזמן פולמוס הגיוס של שחקניו), היו לי הרבה פחות בעיות עם זה. ואם הוא היה מספר את זה קודם-כל בארץ ולא לעיתון אמריקאי, גם היו לי פחות בעיות.

גלריית התמונות שלי

ישן 28-01-2008, 10:24
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי boom284 שמתחילה ב "עם כל הכבוד לסרטו-מר סידר לא ראוי להיות מוזכר כאן."

ראה, אני לא אוהב את מעשיו של סידר ואף גיניתי אותם
רק להזהר עם החרמות
כי אם תהיה שיטתי לא היית אמור לקרוא גם את הספר
אולי לא ידעת אבל גם כותב הספר לא היה ממש לוחם בבופור
התמזל מזלו ופגש מ"מ מהמסייעת שהיה שם ששיתף אותו בחוויות שלו
אני בהחלט זוכר את השוק שלי ושל אחרים כאשר גילינו בסוף הספר שהכותב לא כתב את חוויותיו אלא את חוויותיו של אחר...
יש שהתברכו ביכולת להיות לוחמים ויש שהתברכו ביכולת לכתוב

אולי זה גם נכון לגבי בימוי והפקת סרטים
ראה סיפור הסרט של חטיבה 14

מכל מקום משתמט ראוי לכל גינוי ובהחלט אינו ראוי לייצג את המדינה או להיות מודל תרבותי שלה

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

ישן 28-01-2008, 12:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]חברים, רדו מהסולם..."

רק 5% משרתים שירות מילואים שאינו חד-דו יומי. (ורק 10% עושים בכלל) - אני מציע לכל המתלהמים לשתות וואליום ולהרגע.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 29-01-2008, 09:12
  Romain Gary Romain Gary אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
מגעיל יותר גרוע מההשתמטות היא הלגטימציה להשתמטות.
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "רק 5% משרתים שירות מילואים..."

כולם יודעים שתמיד הייתה השתמטות - אבל כשלא הייתה לה לגטימציה היא לא הייתה כלכך מסוכנת.

מה איכפת לי שהוא עשה 15 שנה מילואים ? זה שהוא מרשה לעצמו לדבר על זה בגלוי, וזה שעיתונאית לא מגיבה בזעזוע לעובדה הזאת שמולה יושב עבריין - זה מסוכן מאוד!

סיידר הוא גיבור תרבות - עם חשיפה גבוהה לתקשורת, הנזק מהשתמטות שלו עצום. זה לא רק עוד פחות חייל בסד"כ. זאת אמירה לציבור שמה שהוא עשה לגיטימי .

ודברים כאלו מחסלים את הדמוקרטיה הישראלית - כמו שסיידר לא מכבד את רצון הרוב (לצאת ל"חומת מגן" לדוג') ככה ישנם רבים שבפעם הבאה לא יכבדו את רצון הרוב לפנות ישוביים, וכשנגיע לסירובי פקודה מימין ומשמאל בקצב גובר והולך - זה יהיה הסוף...
ישן 28-01-2008, 17:42
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]חברים, רדו מהסולם..."

אולי לא הובנתי, הביקורת שלי ממש לא על המעשה האישי שלו. הוא שירת שירות חובה והרבה במילואים, ואולי הגיע לרוויה אישית/רפואית/אידאולוגית. למרות שאני מגנה את המעשה, יכול לכבד הרבה יותר את האדם (ערכית) שמסיבה מהותית מסרב/לא יכול לשרת ומשלם את המחיר, על פני משתמט מכל שירות בכלל שעושה זאת מסיבות פרזיטיות/אנוכיות.
הביקורת שלי היא על עצם השתיקה שלו בזמן הכנת הסרט, בזמן הקרנתו הראשונית ובזמן כל הדיון לגבי הבחירה בשחקנים. שתיקה זו בעיני היא צבועה ופחדנית ולכן המעשה שלו בעיני, הרבה יותר חמור.
אין לי ספק שאדם שעושה מילואים פעילים היום הוא במילא מתנדב דה-פקטו.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 28-01-2008, 17:33
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי benihartmann שמתחילה ב "אני נזכר במעומעם בסרט שסידר היה הבמאי שלו"

את הסרט לא ראיתי, אבל הסיפור לא כל כך הזוי - הסתובבו בשנות השמונים כמה חבר'ה כאלה שרצו לפוצץ את מסגדי הר הבית.

אלא מה, שהם לא ממש מצאו איזשהו רב שיתן להם אישור הילכתי לכך, ולכן ניצלו את חומרי הנפץ שגנבו מצה"ל למשימות יהודיות-ציוניות בהרבה, בלי שום שמאלנות ואהדה לאויבינו: למשל, מילכוד מכוניות ומוסכים של ראשי ערים פלסטיניים (אויב העם, מגיע לו), אי-אזהרה של חבלן משטרה שטיפל במטען, נפגע והתעוור (לא יהודי, מגיע לו כנראה) ושיא הלא-שמאלנות וללא שום אהדה לאויבינו - מילכוד אוטובוסים אזרחיים של חברה ערבית, שמלבד נשים וילדים ערבים (אויבי העם, מגיע להם) שימשו גם סטודנטים מהר הצופים שנהגו לנסוע בהם לקניות בעיר העתיקה (זה בשבת! אז מגיע להם).
ישן 24-02-2008, 07:47
  Romain Gary Romain Gary אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
"העובדה שהשחקנים לא שירתו - עזרה לסרט" מתוך YNET
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "למי ששאל, אז כן. אני קצת..."

אני לא רוצה לדרוך על פצעים אבל נראה שאת הפער השלימו חברי הפורום.

"העובדה שהשחקנים לא שירתו - עזרה לסרט"

באירוע לקראת טקס האוסקר ענה במאי ה"בופור", יוסף סידר, לטענות שכוכבי הסרט השתמטו מצה"ל: "העובדה ששחקני הסרט לא שירתו בצה"ל היתה יתרון להפקת הסרט" קורין הלר, הוליווד
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.ynet.co.il/images/SendArtResponse/mail.gif]
פורסם: 24.02.08, 00:32

"העובדה ששחקני ה'בופור' לא שירתו בצה"ל דווקא עזרה במהלך הפקת הסרט", אמר הבוקר (שבת) הבמאי יוסף סידר, במהלך אירוע שערכה האקדמיה האמריקאית לקולנוע לכבוד הבמאים הזרים שסרטם מועמד לפרס האוסקר.

באירוע, שנערך בתיאטרון סמואל גולדווין בלוס אנג'לס, ענו הבמאים הזרים על שאלות של המנחה, המפיק האמריקאי מארק ג'ונסון ("נרניה", "ריין מן"). במקום נכחו כ-200-300 חברי האקדמיה שבוחרים בסרטים הזוכים, ברובם שחקנים לשעבר ומפיקים, וגם קהל מבחוץ.

כזכור, לאחר יציאתו של הסרט "בופור" לאקרנים בישראל ובמסגרת קמפיין המשתמטים האופנתי, אנשים רבים מתחו ביקורת על הסרט ובמיוחד על כוכביו שלא שירתו בצה"ל ובעצם "עושים קופה" על חשבונם של חיילים אמיתיים.

במהלך האירוע שהתקיים הבוקר בלוס אנג'לס ואחרי שביקש שלא לדבר

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i.total-media.net/yn/img/article_add_corner_top.gif]
מודעה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i.total-media.net/yn/img/article_add_corner_bottom.gif]

למיקרופון כדי לכבד את השבת, סידר ענה לטענות כנגד שחקניו. בין השאר ציין סידר כי כשליש מהשחקנים ב"בופור" לא שירתו בצה"ל מסיבות בריאותיות או מצפוניות.

"העובדה שהם לא שירתו בצה"ל היתה יתרון", אמר. "לקחנו אותם למאחז ועשינו חזרות על איך לשחק חיילים. הם הבינו את ההתנתקות מהחיים האזרחיים, כשאין קליטה לפלאפונים וכו'. הם הבינו שבצבא מרגישים לפעמים כמו בכלא. אילו היה להם את הנסיון האישי, לא היתה לי את היכולת להפיק עבורם את ההבחנות האלה".

ביחד עם "בופור" מועמדים ארבעה סרטים אחרים על פרס האוסקר לסרט הזר: המתמודד המוביל "הזייפנים" מאוסטריה, "Katyn" מפולין, "Mongol" מקזחסטן ו"12" מרוסיה. "אני סקרן", סיכם סידר, כשהוא מסתכל על הבמאים הזרים האחרים היושבים לידו על הבמה, "האם יש צפייה אצל הצופים כאן שלשחקנים יהיה ניסיון קרבי אמיתי?" הנוכחים באולם חייכו בשתיקה.
קישור
ישן 24-02-2008, 09:35
  YGH YGH אינו מחובר  

יש פה סתירה לוגית קלה:
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי Romain Gary שמתחילה ב ""העובדה שהשחקנים לא שירתו - עזרה לסרט" מתוך YNET"

הוא עצמו שירת בצבא, אז איך הוא הצליח להגיע להבחנות האלה?
(הממ, הטיעון נשמע לי כמו 'מי ששירת בצבא לא מבין מה זה צבא').

בכל אופן, נראה לי שזה מוכיח בצורה די ברורה שהכל עניין של יחס"צ.

גלריית התמונות שלי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:40

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר