לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום עיצוב גרפי! וזה וזה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > גרפיקה, ציור ותלת-מימד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
צפה בתוצאות הסקר: ציור ויצירה - כשרון או אימון? (ומה שביניהם)
כשרון נטו. יש אנשים שעדיף שלא ינסו. 6 10.34%
אימון נטו. כל אחד יכול לצייר ולהיות אמן. 2 3.45%
יתרון לכשרון. בלי כשרון אי אפשר להיות אמן, אבל אפשר ללמוד לצייר. 33 56.90%
יתרון לאימון. אפשר ללמוד לצייר טוב גם עם מעט כשרון והרבה אימון. 14 24.14%
אחר. נא לפרט. 3 5.17%
מצביעים: 58. אינך רשאי להצביע בסקר זה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-01-2008, 14:15
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
מידע ציור (ויצירה) - אימון, כשרון ומה שביניהם. אשכול דיון

הנושא הנ"ל עלה לא פעם בפורום, ויש גולשים רבים שמתעניינים בנושא.
בעקבות שאלה שנשאלתי (שוב), אני מעלה פה אשכול דיון, מתוך ציפיה לנהל דיון פורה ומפרה.

• מהו לדעתכם המשקל של כשרון בתהליך היצירה?
  • מהו לדעתכם המשקל של אימון ותרגול?
  • האם כל אחד יכול לצייר? באיזו רמה?
ישנו סקר (
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/vBulletin/images/freshicons/new_icon_poll.gif]
), אך המטרה היא לנהל דיון.

שימו לב, הסקר פומבי וניתן לראות מי הצביע.
----------------------------------------
אכתוב ראשית את דעתי, דעתכם תתקבל בברכה (ולא רק על ידי ):
אני חושב שהחלק הגדול ביותר בכל תהליך היצירה הוא האימון. תמיד ציירתי, כבר בכיתה ג' המורה הכריחה
את אימי לשלוח איתי מחברת מיוחדת לציור, כי הייתי מצייר על כל דבר אפשרי.
אמנם אין לי ציורים מהתקופה ההיא (לא שהייתי משתף בהם ממילא ), אבל הרמה הייתה סבירה.
אני יכול להגיד שהידיעה שזה משהו שעשה בתור תחביב או מקצוע הייתה רק על סמך האהבה לנושא,
ולא בהכרח על סמך הישגים.

אני חושב שהכשרון שלי לא ממש מתבטא ברמה הטכנית, כי שם לא יזיק לי עוד הרבה אימון, אלא ברמה
הרעיונית, הקונספטואלית, וכן ביכולת להעביר את הרעיון בצורה סכמטית (לרוב).

דבר נוסף שברצוני להוסיף הוא עניין ההתמדה. יש אנשים, כמוני, שלא מסוגלים להושיב את עצמם ליותר
משעה-שעתיים ולהשקיע במשהו, ומצד שני ראינו פה (ובכלל) עבודות שנעשו במשך ימים. אין מה לעשות,
ככל שמשקיעים בעבודה יותר - היא תראה יותר טוב.
סקיצה של חצי שעה לא תראה כמו פורטרט של 12 שעות, ציור באקריליק של שעתיים לא יראה כמו ציור
שמן שנעשה במשך שבועיים.
ככל שיש יותר סבלנות, מתמידים יותר ומתאמנים יותר - רמת ההישגים עולה.

כשרון? מתבטא לדעתי ברמת הקונספט. ביכ
ולת לראות דברים בצורה שונה. לחשוב על פרספקטיבות חדשות.
להביא רעיונות חדשים או פרשנויות חדשות לדברים קיימים. להתנסות במדיומים שונים ולא לפחד מהם.
זהו לדעתי החלק של הכשרון, כל השאר, אולי אפילו עד כדי 90-95% מהתחום, מבוסס על אימון.

-----------------------------

יש גם סקר, אבל אשמח לראות דיעות כתובות.

זהו, תורכם

נערך לאחרונה ע"י Au79 בתאריך 31-01-2008 בשעה 14:19.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-01-2008, 14:32
  משתמשת נקבה מיכל25 מיכל25 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.08
כישרון - קצת מבלבל...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "ציור (ויצירה) - אימון, כשרון ומה שביניהם. אשכול דיון"

אני לא ממש בטוחה.
יש ספר שנקרא רישום וציור ושם רשום שכל אדם יכול ללמוד לצייר , כמו שלומדים לקרוא ולכתוב.
זה ברור שזה נכון, אבל באיזו מידה ? כמו אחד שיש לו כישרון ? ומי שיש לו כישרון, כמה זמן לוקח לו לצייר ולהגיע להישגים לעומת השני ?

ואיך קובעים אם יש כישרון ?

זו שאלה שמעסיקה אותי לא מעט זמן... יש ציורים שאני ממש אוהבת, ויש ציורים שאני בכלל לא אוהבת, ואז אני לא מציירת כמה ימים כי אני די מפחדת מהתוצאה.

ויש עוד מדד נוסף לשאלה על כישרון - חוג. מי שבחוג , יכול לצייר יותר יפה ממי שלא בחוג ? או מי שבחוג הולך לשם כי אין לו כישרון ? או כדי לפתח את הכישרון ?

אני קצת מבולבלת..
מה אתם חושבים .?
ישן 11-07-2008, 18:09
  לוסס לוסס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי מיכל25 שמתחילה ב "כישרון - קצת מבלבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מיכל25
אני לא ממש בטוחה.
יש ספר שנקרא רישום וציור ושם רשום שכל אדם יכול ללמוד לצייר , כמו שלומדים לקרוא ולכתוב.
זה ברור שזה נכון, אבל באיזו מידה ? כמו אחד שיש לו כישרון ? ומי שיש לו כישרון, כמה זמן לוקח לו לצייר ולהגיע להישגים לעומת השני ?

ואיך קובעים אם יש כישרון ?

זו שאלה שמעסיקה אותי לא מעט זמן... יש ציורים שאני ממש אוהבת, ויש ציורים שאני בכלל לא אוהבת, ואז אני לא מציירת כמה ימים כי אני די מפחדת מהתוצאה.

ויש עוד מדד נוסף לשאלה על כישרון - חוג. מי שבחוג , יכול לצייר יותר יפה ממי שלא בחוג ? או מי שבחוג הולך לשם כי אין לו כישרון ? או כדי לפתח את הכישרון ?

אני קצת מבולבלת..
מה אתם חושבים .?
ישן 31-01-2008, 15:13
צלמית המשתמש של noalina
  משתמשת נקבה noalina noalina אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.11.04
שלח הודעה דרך MSN אל noalina
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "ציור (ויצירה) - אימון, כשרון ומה שביניהם. אשכול דיון"

יפה שפתחת כזה אשכול דיון (: יש לא מעט מה לדון על זה..

דעתי האישית היא שבשביל להיות אמן במלוא מובן המילה (או לפחות אנשים שאני רואה אותם כאמנים)
צריכים להיות עם כישרון, ולא רק טכני .

אלא כמו שאתה כתבת, כישרון שמתבטא בדרך חשיבה, ברמת הקונספט , חשיבה ויזואלית ורצון
להתעמק בנושא. כישרון כזה לדעתי תלוי באופי של האדם גם, להיות גם עם רצון להביע בדרך שהיא
לא דרך דיבור ישיר.

יש אנשים עם יכולת טכנית מעולה, הם יכולים לצייר אחלה של פורטרטים. יכולת טכנית ייכולה
להתפתח יותר מהר אם יש מקדמים של ראייה מרחבית טובה למשל, אבל לדעתי רק כישרון כזה הוא ריק מתוכן, הוא טכני נטו.

כישרון שמכיל משני הדברים, כישרון טכני וחשיבה קונספטואלית וויזואלית הוא לדעתי הכישרון
האידאלי לאמן, או יותר נכון, מה שמרכיב אמן. בלי יכולת טכנית אי אפשר להעביר את הרעיון שרוצים
בצורה טובה, ובלי קונספט היצירה נשארת ריקה מתוכן.

הכישרון לדעתי הוא מקדם, לא הכל. את הטכניקה אפשר לפתח במידה רבה, בהתאם ליכולות האישיות
שנולודים איתן. לכן, אימון הוא דבר חשוב, וצריך תמיד לשאוף להתקדם ולהשתפר, חלק יתקדמו
הרבה יותר מהר, וחלק יותר לאט. החשיבה הקונספטואלית\ויזואלית לדעתי תלויה המון באופי ודרך
החשיבה, היא מתפתחת לדעתי באופן טבעי. כשהיא לא מתפתחת בצורה טבעית וכשיש מישהו
ש"מנחה" את החשיבה (כמו מורים במגמות אמנות בתיכון ) התוצאה היא מאולצת.

אנשים שיש להם אהבה לציור, הם מן הסתם יהיו טובים בזה לפחות קצת , איזה אדם יאהב דבר שהוא
כל הזמן ניכשל בו או לא טוב בו? אנשים אוהבים לעשות מה שהם טובים בו. אין מה להתעקש להיות
טובים בזה אם אין כישרון מינימלי, ויש אנשים שאפילו קווים רכים ומתגוונים הם לא מצליחים להוציא,
לדעתי אם אפילו את הדבר הבסיסי הזה לא מצליחים לעשות, אפשר לוותר מראש.

לסיכום, יכולת קשורה בהמון אימון, אבל כישרון לדעתי הוא דבר שכן קיים. עובדה שלא כולנו מציירים
באותה רמה, מתקדמים באותו קצב ושלא לכולם (לאחוז קטן, למרבה הצער..) יש עיניין אמיתי באמנות.

זאת דעתי בכל אופן.. מקווה שהיא לא פוגעת באף אחד

נערך לאחרונה ע"י noalina בתאריך 31-01-2008 בשעה 15:18.
ישן 02-02-2008, 11:00
  0mR1 0mR1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.06

יש בחור בשם גארדנר. היתה לו תיאוריה שנקראת 'שבע האינטליגנציות'. בתיאוריה הוא אומר שכל אדם
נולד עם מחסן כישורים המתחלקים ל7- אינטילגנציות: אינטליגנציה לשונית, אינטליגנציה מוזיקלית,
אינטליגנציה מתמטית, אינטליגנציה מרחבית, אינטליגנציה גופנית-תנועתית, אינטליגנציה בין אישית
ואינטליגנציה תוך אישית. (אין טעם לפרט על כל אחת מהן מפני שזה לא רלוונטי כרגע. אני ממליץ לקרוא
על זה.)
לכל אדם יש את שבע האינטליגנציות.
אנשים נולדים שונים, ושבע האינטליגנציות שונות מאדם לאדם, כלומר יש בן-אדם שהאינטליגנציה הלוגית
שלו גבוהה משל חבר שלו והוא מצליח בקלות בלי להשקיע ב5 יחידות. לעומתו חבר שלו שמתאמץ ב-3
יחידות עדיין מתקשה. אותו חבר שמתקשה ב-3 יחידות מנגן בגיטרה מגיל 5 ומנסה ללמד את חבר שלו
(ההוא שטוב במתמטיקה) לנגן, אך בקושי רב. קשה לו לקלוט את מה שהולך שם עם הגיטרה.
הנקודה שלי פה היא שאנשים נולדים עם כישורים שונים. אחד טוב יותר במתמטיקה ואחד טוב יותר בציור
(ציור מתקשר לאינטליגנציה מרחבית).
בהמשך להסבר על התיאוריה, הנחת היסוד של גארדנר היא שאת האינטליגנציות אפשר לפתח כל הזמן.
אדם שמאוד רוצה לצייר ומתקשה בכך יכול להגיע לרמה גבוהה מאוד של ציור. הכל עיניין של פיתוח
האינטליגנציה המרחבית שלו. לעבוד קצת קשה, ללמוד, להתמיד.
האינטליגנציה המרחבית, כמו שאר האינטליגנציות, מולדת אבל גם נרכשת.
יש משקל לכישרון בתהליך היצירה ויש משקל לאימון ולתרגול.
בוודאי שכל אדם יכול ליצור. זאת לא שאלה בכלל בעיניי.

עריכה: קשה לי העובדה שבסקר רוב האנשים הסכימו על האמירה "יתרון לכשרון. בלי כשרון אי אפשר
להיות אמן, אבל אפשר ללמוד לצייר."
איך אפשר להגיד למישהו שלא נולד עם כישרון גדול לציור שהוא לא יכול להיות אמן? אתם מפספסים פה
את כל מה שהמושג 'אמנות' אומר. אתם מגבילים את האמנות וזה לא נכון בעיניי. בשום צורה.

נערך לאחרונה ע"י 0mR1 בתאריך 02-02-2008 בשעה 11:05.
ישן 02-02-2008, 18:36
  משתמש זכר or_bahalool or_bahalool אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.06
Facebook profile

אני לא מסכים עם
0mR1
אני חושב שאומן נולד אומן ואי אפשר ללמוד להיות אומן.
יש אנשים מוכשרים שוואלה מנגנים על גיטרה והם מנגנים יפה והכל אבל זה לא עושה אותם אומנים, הם מוכשרים אומן זה מעבר לזה לדעתי
אני חושב שלאומן יש אופי מעניין מעבר לכישרון הרבה הרבה אישיות שזה מה שהכי בא לידי ביטוי ביצירות
אומן טוב בהכל, כל מה שקשור לאומנות זה בא לו מהבטן בלי ללמוד.
זה לא אומר שלא צריך ללמוד, ועוד איך כן זה מעשיר ומעלה את הרמה שלך בהרבה אבל כל עוד זה בא לך מהרגע שאתה נולד זה כבר סיפור אחר

ובכל זאת הכל עניין של טעם ועל זה אין ויכוח בכלל בנאדם יכול להסתכל על ציור של מישו שסיים עכשיו מגמת אומנות בביצפר ולהגיד שזה יותר יפה מציור של דאלי.

Seo -

"כדי לדעת לצייר ולצייר יפה, מספיק אימון. אני אישית לא מבינה מזה "כשרון".
אבל לדעתי כדי להפוך לאמן, דרושה אינטליגנציה ממש מסויימת."

noalina -

כישרון שמכיל משני הדברים, כישרון טכני וחשיבה קונספטואלית וויזואלית הוא לדעתי הכישרון
האידאלי לאמן, או יותר נכון, מה שמרכיב אמן. בלי יכולת טכנית אי אפשר להעביר את הרעיון שרוצים
בצורה טובה, ובלי קונספט היצירה נשארת ריקה מתוכן.

מסכים איתך אבל אני חושב שיש עוד הרבה מעבר לזה.

"לסיכום, יכולת קשורה בהמון אימון, אבל כישרון לדעתי הוא דבר שכן קיים. עובדה שלא כולנו מציירים
באותה רמה, מתקדמים באותו קצב."

אסף אמר :
"כשרון? מתבטא לדעתי ברמת הקונספט. ביכולת לראות דברים בצורה שונה. לחשוב על פרספקטיבות חדשות.
להביא רעיונות חדשים או פרשנויות חדשות לדברים קיימים. להתנסות במדיומים שונים ולא לפחד מהם.
זהו לדעתי החלק של הכשרון, כל השאר, אולי אפילו עד כדי 90-95% מהתחום, מבוסס על אימון."

מסכים לגבמרי לא סגור כל כך על האחוזים אין משהו ספציפי שאפשר להגיד 90 או 80 זה ממש תלוי ביצירה עצמה.

אחלה דיון...

ישן 02-02-2008, 21:21
צלמית המשתמש של Elilulay
  Elilulay Elilulay אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.11.05

אני לא חושב שאני יכול להגדיר מהו כישרון.
המשקל של אימון ותרגול חשובים, אבל זה לא אומר שדבר ראשוני וניסיוני לא שווה התייחסות. לפעמים הם יכולים להיות יותר מעניינים, כשהם עדיין בשלב הניסיוני.
כל אחד יכול לצייר וליצור.
אם אפשר בכלל להגדיר "רמה", אז אני חושב שהרמה משתנה בהתאם לציפיה, או השאיפה של היוצר לגבי היצירה, בין אם זה חיקוי המציאות ובין אם זה יצירת רגשות ספציפיים, אבל גם אלה דברים שיכולים להיות מאוד סובייקטיביים, ומשתנים לפי תפיסה ומודעות של היוצר ושל הצופה.
לא הצבעתי, כי אני באמת לא יודע למה להצביע, ואם אצביע אז זה בטח ישתנה מחר, מחרתיים..
המשך דיון מהנה : )

ישן 02-02-2008, 23:24
  eran.a eran.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "בואו ניקח את זה שלב אחד קדימה"

לק"י

בעיניי, כישרון זה היכולת הטבעית של אדם מסויים לבצע משהו שלא כל אדם אחר יכול לבצע.

לדוגמא, אדם שנולד עם כישרון לצייר אינו יושב תמיד לשרטט קווי מתאר ופרספקטיבה על מנת

להוציא ציור שיהיה נכון. מבחינתו הוא כבר יודע לאן הקו צריך ללכת ואיך הציור נראה עוד לפני

שהוא צייר אותו, כישרון זה יכולת מולדת.

לכן, כדי לזהות כישרון לא צריכים להיות בעלי עין, בד"כ אנשים כישרוניים ניתן להבחין בהם בפעם

הראשונה. (לדוגמא, בלי חס ושלום לפגוע בשאר החבר'ה - ספיר אופוריה זה כישרון מולד).

יש כאלה עם יותר יכולת כשרונית וכאלה עם פחות.

לגבי אומנות, בעבר שמעתי שהציורים שהכי קרובים לריאליזם מושכים הכי הרבה את העין.

מבחינתי, יש כל מיני סוגים באומנות, אבל אומנות מוצלחת, לטעמי, זו אחת שיש לה ביקורות

טובות. אחת שהכלל נותן את דעתו עליה ולא אתה.

אני רואה שאני חופר והולך סתם סחור סחור, אני לא איש של מילים.

אז שורה תחתונה, שהכשרוניים ימשיכו לפתח את כשרונם ושחסרי הכישרון יתאמנו כדי להגיע

ליכולתם של הכשרוניים ושלום על ישראל.

ערן.א
ישן 15-02-2008, 13:30
צלמית המשתמש של Jony-G
  Jony-G Jony-G אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "בואו ניקח את זה שלב אחד קדימה"

אני חושב שבסופו של דבר כשרון מתבטא בכמה מהר ובאיזו יעילות אדם מסוגל ללמוד, לא רק ציור, אלא כל דבר שהוא.. יכול להיות שאני טועה, כי אני מניח פה דברים על סמך חיי היום יום שלי ודברים שראיתי. אדם שרואה פיגורה כלשהי, רואה ומתנסה קצרות במדיומים לציור למיניהם, וחיש מהר בלי יותר מדי מאמץ ולימוד לפני, מצליח להביע אותה על הדף ברמה מעוררת התפעלות, זה אדם כשרוני לדעתי. אדם שצופה במשחקי כדורסל בטלויזיה, ואז מיישם את מה שראה על המגרש ברמה גבוהה, זה אדם כשרוני לדעתי. ככה גם אם זה בלימודים, או בכל דבר אחר.. והדעה שלי בסיכום היא שכשרון זה היכולת של אדם להביא תוצאות גבוהות בלי תרגול ולמידה יתרה.
ישן 29-02-2008, 17:34
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04

כשרון הוא לקחת נייר חלק וסוג של כלי ציור (פחם, עיפרון, עט, מברשת, פוטושופ) ופשוט להתחיל לצייר, מהראש.
כישרון הוא היכולת להצליח לצייר בצורה יפה (יפה יוגדר ע"י הסביבה ולא ע"י האמן עצמו) מבלי ללמוד לצייר.

מי שלמד את חוקי הציור, ומצייר יפה, הוא מי שעובד לפי שבלונה קבועה. היכולת שלו לצאת מהמסגרת נמוכה יותר.
בעל כישרון הוא מי שימצא בעצמו את הדרך לבטא את עצמו מבלי להתחשב בחוקי הסביבה. לפעמים הוא יקלע בדיוק לחוקים קיימים, ולפעמים הוא ישבור מוסכמות מסויימות.

אין ספק שמי שיתאמן הרבה, יצייר טוב מאוד, אבל בז'אנר מאוד סגור ומצומצם (מצומצם לפי יכולת הלמידה שלו).
מי שבכל כישרון, יצליח לצייר טוב יותר לו ילמד לצייר, מאשר מישהו שרק למד לצייר. הייתרון שלו יהיה בכך שיקח את החומר שקיבל מהלימודים למימד חדש וייחודי. מקורי ושונה.

(דעה של יוצר מתחום ויז'ואל דומה, אבל אחר )

ישן 03-02-2008, 00:59
צלמית המשתמש של homelessit
  homelessit homelessit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.04

בס"ד

אין לי כוח לכתוב הרבה (ואי זה נשמע ממש סנובי)
אבל סתם
נראה לי שחלקים עצומים מ"כשרון" זה המון המון רצון ואמונה ביכולת
אני בכלל לא בטוחה שיש דבר כזה "כשרון מולד"
אולי זה שילוב של תפיסות של המציאות, אינטיליגנציה ומבנה נפש.
(שמעתי איפשהו שהבנאדם מנצל במהלך חייו רק איזה 10% מהפוטנציאל שבו)
ככל שיש לבנאדם יותר רצון ליצור משהו והכל כבר מתגבש בו ומתפרץ- ככה התוצאה
תהיה יותר חזקה..או "אומנותית"... וככל שהוא יהיה משוכנע- ברמה הביצועית- שהוא יכול להגיע
לתוצאה טובה- זה יתבטא במציאות.
לדעתי הרבה ציירים מוכשרים נולדו מאיזה גננת ואמא או חברה שאמרה להם שהם מציירים מדהים וזה גרם להם להאמין שהם יכולים לצייר כמו בתמונות או לגרום לסביבה להעניק להם יחס מיוחד.
כשרון זה המון
האימון והתירגול- כמו בכל דבר, משפרים את התוצאה.

אז... נראה לי שכולם יכולים לעשות כמעט הכל- בעזרת ה'- אם הם מאוד מאוד רוצים.

בכל זאת כתבתי הרבה...
ממש דחפור =]
חלקו עלי בהמוניכם!

ישן 05-02-2008, 19:36
צלמית המשתמש של cookoorookie
  משתמשת נקבה cookoorookie cookoorookie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06

כישרון - לדעתי זה אומר פשוט שלאדם יש נטייה לציור. נראה לי שאנשים ללא כישרון ציור פשוט לא נמשכים לזה (כמו שאנשים בלי כישרון מוזיקלי לא יימשכו ללימודי נגינה) ומן הסתם אנשים שיש להם כישרון ציור מתפתחים יותר בתחום הזה.

בעיקרון אני כתבתי שכישרון זה העיקר, אבל במחשבה שנייה נראה לי שחייבים גם את האימון.
מצד שני, כמו שכתבתי למעלה, לא נראה לי שאנשים חסרי כישרון לחלוטין יימשכו להתפתחות בתחום הציור, כך שמן הסתם שני הדברים כרוכים זה בזה.

אבל מה שבאמת הכי הכי חשוב זה סבלנות.
ואם כבר מדברים על אינטילגנציות מרובות אז זה מה שנקרא אינטיליגנציה רגשית או EQ.
לדוגמה: יכול להיות מישהו עם "כשרון" לידע, ז"א IQ גבוה, אבל לא בטוח שהוא יצליח יותר בלימודים ממישהו שיש לו IQ נמוך יותר אבל EQ גבוה יותר, מכיוון שה-EQ בא לידי ביטוי ביכולת לשבת ולהתאמץ וללמוד.
יחד עם זה, בנאדם עם IQ נמוך מתחת לרמה מסויימת (מפגר, למשל) בחיים לא יגיע להישגים לימודיים של אדם עם IQ גבוה, גם אם יש לו את ה-EQ הכי גבוה בעולם.

ככה גם עם ציור:
יכול להיות בנאדם עם כישרון גדול אבל בלי סבלנות להתאמן, ולעומת זאת אדם עם פחות כישרון והרבה סבלנות, ושניהם יצליחו באותה מידה.
עם זאת, אדם שיש לו מעט מאוד כישרון לציור (נקרא לזה אינטיליגנציה חזותית) בחיים לא יגיע לרמות של שני האנשים הנ"ל, גם אם יש לו טונות של סבלנות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:01

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר