לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-02-2008, 09:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי MALSHAB123 שמתחילה ב "rmss- כמה היתקלויות יצא לך..."

צוות של מוד"ש שנאלץ להוציא כדור מהקנה - נכשל במשימתו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-02-2008, 12:40
  RmSs RmSs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי yoav1988 שמתחילה ב "RMSS איזה גדוד אתה? איזה..."

גדוד שחף (צפון).

בנוגע לשאלה של MALSHAB123 - חבל לי לבאס אותך, אתה סתם אוכל סרטים על קרבי ובכל אופן -
מספר הלוחמים (לאו דווקא מוד"ש) בצפון שיצא להם להתקל הוא מינורי לחלוטין. מלבד במלחמת לבנון, נדיר שיוצא לצוותים של מוד"ש לירות.
חייל שמתמחה בהסוואה והטמעות בשטח, לא אמור שיחשפו אותו. היום מקרים באיו"ש ועזה עד כמה שאני מכיר,
והיו מן הסתם במלחמת לבנון.

אתה עוד אוכל סרטים של לפני הגיוס על קרבי, ואתה בטוח שחיילים קרביים כל היום רק יורים ותופסים מחבלים.
קרבי, על אחת כמה וכמה בחי"ר, זה בעיקר התעסקות בחרא - מחסומים, שמירות, מטבחים. את המעצרים הבאמת רציניים בדר"כ
יבצעו אגוז\דובדבן\פלס"רים ושאר המיוחדות - כאשר הגדודים יבצעו בעיקר מעצרים של "צורבי דיסקים".
שורה תחתונה: הדברים לא כמו שראית בסרטים האמריקאים...

ישן 02-02-2008, 13:19
  RmSs RmSs אינו מחובר  

ממממ....
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "ואתה קצת מפריז בהערכה שלך..."

אני לא רואה איפה הפרזתי בהערכה שלי למוד"ש - אני באמת חושב שכל מה שאמרתי הוא נכון ומדוייק, בלי לנסות להרעיל אפ'חד לכאן או לכאן. אני באמת חושב שעבודתם של צוותים רגליים במוד"ש מעניינת יותר מזו של גדודי חי"ר רגילה. אני בטוח שגם אתה מסכים איתי שכמעט כל המעצרים הרציניים מתבצעים לא ע"י הגדודים. אני יכול להעיד על הצפון (שברור לי שהוא הקו השנוא ביותר על חי"רניקים) שעבודתם של החי"רניקים (הגדודים) שם היא שחורה נטו, וסדר היום הוא פחות או יותר ש"ג, מטבח, כ"כ, סיור, עמדה, ש"ג, מטבח וכו'. כמה שזה חשוב ועם זאת לא זוהר - זהו תפקידם.

עזה, להוציא משאר הקווים, זה באמת קו שגדודים זוכים יותר להתבטא בו ועל כן שם סיכוי טוב שיבצעו מעצרים יותר טובים מ"צורבי דיסקים". אך עם זאת, גם שם - את המעצרים הגדולים יבצעו בעיקר הפלס"רים והמיוחדות, ועיקר העבודה היא עמדות ומטבחים (במרבית המקרים).

בנוגע לזה שאתה לא מכיר סיפורים על התקלויות - אז אתה לא מכיר. היום גם במלחמה, גם באיו"ש. בנוגע לעזה אני מוכן לבדוק, אני לא מספיק בקיא שם.
ובתור אחד שמשרת במוד"ש, לא ידוע לי על שום "יחידות קטנות בתוך מוד"ש. אין פלס"ר, אין עורב, אין סיירות. יש רגליים ולא רגליים. וכן, רק לרגליים סיכוי להתקל.

ישן 02-02-2008, 14:30
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי RmSs שמתחילה ב "ממממ...."

-קו צפון זה קו צפון, כן, הוא מאופיין בדי הרבה חרא, אבל הוא שונה מאיו"ש ושונה לחלוטין מעזה.

-אתה לא מכיר את אופי הפעולה בעזה, כמעט שלא מוציאים מעצרים (בהשוואה לאיו"ש) ורוב הפעולות והפעילויות יוצאות ע"י הגדודים.
אין שם טחינת מטבח ועמדות (מלבד מקומות מסוימים מאוד) פשוט כי אופי ההפעלה שונה, אין מוצבים, יושבים לרוב בבסיסים גדודיים או חטיבתיים.
גם במקומות שיושבים במוצב-לא חסר עבודה סקסית. פשוט יש בנוסף עמדות ומטבח, זה הכל.

כמו שנאמר פה, במידה וכוח של מוד"ש נתקל-הוא נכשל חרוצות.

אני אמנם לא משרת במוד"ש, אבל יש לי כמה חברים שם ומהם אני מכיר על יחידות קטנות יותר שפועלות בתוך ה"רגליים" (בעיקר בניצן ושחף), ברור שאין פלס"ר ועורב-כי לא צריך. אני לא יודע אם מותר לפרסם את שמות היחידה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 02-02-2008, 15:23
  RmSs RmSs אינו מחובר  

אתה כנראה לא מספיק בקיא,
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "-קו צפון זה קו צפון, כן, הוא..."

משום שאין "יחידות מיוחדות" במוד"ש. אם אתה מדבר על "זיקית" ו"מוביל" בניצן ושחף, הרי שכל הרגליים בניצן נקראים "זיקית", ועד לא מזמן כל הרגליים בשחף נקראו "מוביל". זה פשוט היה השם של הפלוגות הרגליות. בתקופה האחרונה הוקמה פלוגה רגלית נוספת בשחף ("הפלוגה הניידת") שזהה במתכונתה למוביל, כך שכיום ישנן שתי פלוגות רגליות (ועכשיו מספר הרגליים בצפון ובמרכז הושווה פחות או יותר, לעומת המצב הקודם בו היה מספר קטן מאוד של רגליים בצפון).

בנוגע לעזה - כן, עזה זה אולי קו די טוב לגדודים חי"ר. הבעיה שיש 5 חטיבות חי"ר ועזה אחת (וגם בעזה זה תלוי תקופות). כך שחלק גדול מהחי"רניקים לא "זוכים" כלל להיות בעזה, ואלו שזוכים - מדובר בפרק קצר מהשירות שלהם בדר"כ (מתוך ה-3 שנים).

ישן 02-02-2008, 15:39
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי RmSs שמתחילה ב "אתה כנראה לא מספיק בקיא,"

אכן לפלוגות האלה התכוונתי, אבל ממה שהבנתי מחברים שלי החלוקה שונה ממה שתיארת.

כן, לא כולם "זוכים" לשרת בעזה, למרות שעכשיו המגמה היא שכן יהיה כך, אבל הסטיגמה הזאת שכל מה שהגדוד עושה זה מטבחים ושמירות היא די מטומטמת.
אין מה לעשות, כששקט יחסית לא יהיו פעולות סקסיות ובלאגנים, כי זה המצב, כשיש עבודה- הנטל נופל במרביתו על הגדודים ולא על ה"מיוחדות".

זה כמו שאני אגיד לך שכל מה שהרגליים של מוד"ש עושים זה לטחון מארבי הטמעות כל החיים (מה שדי נכון בת'כלס), אני לא יודע איזה מחזור אתה, אבל אם אתה צעיר מנוב' 05-לא כולל, ואתה מעיד על עצמך שאתה בשחף, כנראה שלא עשית שומדבר חוץ מלטחון מארבי גדר עד שבא לך שההיפותרמיה תהרוג אותך, בדיוק כמו מה שהחי"רניקים בגזרה שלך עושים (בנוסף לשאר המטלות שלהם).

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 02-02-2008, 11:02
  Rst Rst אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Nadavi123 שמתחילה ב "מה אתם אומרים על לוחם איסוף?(מודיעין שדה)"

אני הייתי ממליץ לך על מודיעין שדה גם.
יש לי כמה חברים במודיעין שדה (איזה קטע אחד מהם זה Rmss ).
נכון המשקלים על הגב שהרגליים לוקחים איתם הם מטורפים...זה מאוד קשה גם הפעילות שלהם לא קלה אבל אתה צריך להסתכל גם על הצד השני ...יש להם ת"ש שלא ניראה כמותו...אתה יכול לשאול אותם (חבר'ה שהם שנה -שנה וחצי בצבא) מתי הייתה הבסיסית האחרונה שלהם ורובם יגידו לך לפני 4 חודש וכו'(כנ"ל לגבי מטבח). אני מספר להם סיפורים שאני עברתי בתור תותחן והם לא מאמינים שקיים דבר כזה....

בנוסף יש להם הקצאות מעניינות כמו קורס צילום וכו'. הצוותים מאוד מגובשים...אם מדובר ברגליים אז הם סוגרים כולם או יוצאים כולם מה שיוצר אחלה חברים.

אז אם הכיוון שלך להיות לוחם ועבודת בט"ש של סיורים, מחסומים, וכו' לא מעניינת אותך ואתה לא חושב שתעמוד בא תילך למודיעין שדה....אם אתה רוצה מעבר לתצפיות וכו' אל תלך למודיעין שדה

הדבר המבאס בחייל שיציאה לקורס מכ"ים היא רק לאחר שנה ו4 (נדיר שיוצאים לפני). כמו כן עוד דבר מבאס זה שמיקום שלך לא משתנה לאורך כל השירות - אם אתה בגדוד הצפוני אז כל השירות שלך יהיה באיזור הצפון אם אתה בעזה כנ"ל.

זהו...מחכה לתגובות מהמודשניקים שנימצאים פה

ישן 02-02-2008, 13:29
  RmSs RmSs אינו מחובר  

שים לב שההבדל בין השירות של בעלי פרופיל 72,
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Or154 שמתחילה ב "חבר שלי ששירת במוד"ש אמר שהוא..."

לזה של הצוותים הרגליים הוא די גדול. שכתבתי קודם על הבחירה בין מוד"ש לגדודי חי"ר - התייחסתי לצוות רגלי, לא לרקוניסטים.
רקוניסים לטעמי הוא לא שירות מוצלח כל-כך, אם כי יכול להיות שבייחס לאלטרנטיבות של בעלי פרופיל 72 זו בחירה נכונה.

אגב, לא טרחתי להדגיש את זה קודם, אבל ראוי לציין שמתוך אלו שסיימו טירונות ואימון תקדם ויועדו להיות בצוותים רגליים, פחות או יותר חצי הגיעו לצוותים רגליים, בצפון אפילו שליש. לא כל מי שבעלי פרופיל 82+ ומתחיל הכשרה לצוות רגלי יגיע אכן לצוות רגלי.

ישן 02-02-2008, 17:18
  DanielS13 DanielS13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.07
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי yoav1988 שמתחילה ב "אם למישהו יש שאלות על המסלול..."

שלום.

אני גם כן מתלבט האם להתגייס למוד"ש או לא.
לסחוב דברים כבדים זה משהו שאני דווקא אוהב, זה לא מרתיע אותי.
מה שמרתיע אותי זה העובדה למעשה שמעבירים את השירות בתצפיות ומארבים, כשלמעשה את העבודה ה-"מתגמלת" פחות או יותר עושים אחרים.
אני יודע שאין מצב שאני אשכב במארב, אראה חוליית מחבלים, ואודיע למגלן/פלס"ר גולני וכדו' שילכו לבצע מעצר.
אם אני רואה מחבל אני מסתער עליו ולא מחכה שאחרים יעשו את זה, אני פשוט אאבד את הסבלנות.
זה הדבר שמרתיע אותי מלהגיע למוד"ש, ורציתי לדעת איך אתם מסתדרים עם העובדה שאתם עושים את מאחורי הקלעים, ודווקא את החלק העיקרי של הפעולה עושים אחרים? אני בטוח שיש הרבה כמוני במוד"ש ומעניין אותי איך הם מסתדרים עם זה.

תודה
ישן 02-02-2008, 18:31
  טליק טליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.04
עוד קצת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Nadavi123 שמתחילה ב "מה אתם אומרים על לוחם איסוף?(מודיעין שדה)"

יפה כתב RMSS .
גם בגדוד נשר הלוחמים מבצעים פעילות עניפה וזוכים להצלחות מבצעיות מכובדות שכאן לא המקום לפרטן.
בהקשר זה היתה לא מזמן כתבה מצולמת עליהם לפני כניסה לרצועה.
יש לציין כי לוחמי הגדוד נתקלו בעבר ברצועה במהלך תנועה לעמדות.
חשוב להבין כי להיות לוחם איסוף רגלי במוד"ש חייבים פרופיל 82 ומעלה , לוחמים עם 72 ישרתו בצוותים רכובים והעומס הפיזי המוטל עליהם אינו משתווה לחצי מהרגליים.
להיות לוחם במוד"ש דורשבין היתר אורך רוח והבנה ש"הצנע לכת" הינה לחם חוקם של הלוחמים שאודות תרומתם למבצעים וללכידת מבוקשים/סיכולם לא ניתן יהיה לדבר, בעוד שאת התהילה יקטפו בדר"כ אחרים.
בהצלחה.
ישן 02-02-2008, 19:28
צלמית המשתמש של skiper
  skiper skiper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי טליק שמתחילה ב "עוד קצת"

תיקון קל לטליק...
אם אתם עם פרופיל 82 לא בטוח שתיהיו ברגלי יכול להיות שתיהיו רקונים מהטירונות [אבל יש אפשרות לעבור לרגלי]
ואם אתם מסיימים את הטירונות והאימון יכול להיות שבשלב ב' תגיעו לרקונים זה תלוי בכם אם הייתם מספיק טובים במסלול ואם הפסדתם הרבה חומר ודברים כאלה...
ודניאל...
תשמע הסיפוק המיידי לא מגיע, כי וואלה אתה לא פירקת עכשיו מחסנית על רכב של מחבל או עצרת אותו וכו'
ואתה גם לא תופיע בעיתון! ["צוות של מוד"ש הכווין כח של פלס"ר אנערף ולכדו מבוקש"]
אבל יש אפשרות שתקבל סיפוק מזה שמח"טים של כל מיני חטיבות מנסים להשיג בשיניים צוות רגלי,
או שמעדיפים צוות רגלי של מוד"ש על פני צוות של מגלן...כל מיני דברים קטנים כאלה שמחממים את הלב.
ובנוסף יש שם באמת אנשים אכותיים שכיף להעביר את הזמן.
סך הכל אם היו אומרים לי או גדוד או מוד"ש הייתי הולך למוד"ש.

ישן 02-02-2008, 20:31
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי skiper שמתחילה ב "תיקון קל לטליק... אם אתם עם..."

ותיקון קטן אליך: יצא לי לעבוד עם רקוניסטים של גדוד ניצן, שגם עשו איתנו עבודה רגלית ברמה גבוהה, למרות שלא הוכשרו לכך (בתנאים קשים ובאורך רוח גדול הרבה יותר מהצוות הרגלי שהיה בסביבה).

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 02-02-2008, 23:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ofer277 שמתחילה ב "לא עניתם לי עדיין על השאלה"

אתה שואל אם יש הבדל בין חיל שלם לבין תפקיד ספציפי? נשמע לך בר השוואה?

ישן 10-02-2008, 00:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי קובי קובי שמתחילה ב "לפי מה שאני יודע העבודה של..."

מבלי להתייחס ספציפית לטענה שלך - זהו טיעון לא נכון. כל אחד לומד מה שהוא צריך לרמה שהוא צריך - לא יותר.

ישן 09-02-2008, 17:20
  Phantasm Phantasm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.07
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Jay שמתחילה ב "אפשרי אבל לא קורה הרבה. יש..."

אגב שככתם לציין שהכשרה של בעלי פרופיל 72 ו 82-97 היא אותה הכשרה עם הרבה אכילת חרא ואותם תרגילים מסכמים וההבדל הוא רק ב משקלים שמסעות כש אלו שעברו טריונות 03 יגיעו לרוב למסע כומתה עם 25-30 אחוז משקל גוף ו 04 יגיעו לבערך 35 אחוז משקל גוף (בשניהם המסע בין 25 ל 30 קילומטר,רק שאחנו היינו צריכים לשים תשקים המזדיינים בפאוץ' גב ולקרוע תכתפיים והם בפנאן שלהם עם מנשאים עם רצועות לבטן והתאמה... כל הזין!!!)
ושכחתם לציין שיכול להיות מקרה בו מישהו בעל פרופיל 72 אכל חרא מעל חצי שנה ותיפקד כמו שצריך והיה שפיץ מגיע לגדוד ואז פתאום מודיעים לו שהוא יוצא לקורס בלונאים כדי להיות ג'ובניק מזדיין ולהתחפשן כל היום ולהפריח בלונים בגלל שאין עוד את מי לשלוח כשהוא בכלל חלם להיות רגלי.
ושעכשיו הוא צריך למצוא איזה דרך מזדיינת לצאת מהקורס ולחזור לגדוד וכנראה יצטרך לדפוק נפקדות ולשבת בכלא ואז בכלל לא ידוע מה יהיה איתו.

אוגוסט 07 , במצוקה !

נערך לאחרונה ע"י Phantasm בתאריך 09-02-2008 בשעה 17:22.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:22

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר