לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה > פוליטיקה עולמית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-02-2008, 02:36
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אין כזה דבר "ויתור על ריבונות, תוך שמירה על הצבא". צבא הוא סממן בסיסי לריבונות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נביא_ברוח^הזמן שמתחילה ב "הייתכן איחוד של סין העממית עם טייוואן?"

במידה וטייואן תסופח לסין העממית, במסגרת כזו או אחרת - אין סיכוי בעולם שצבאה יוכל להמשיך
להתקיים.
מעבר לכך, אני ממש לא משוכנע שאנחנו מתקרבים לאיחוד של סין וטייואן בעתיד הקרוב, שכן למרות
תבוסת תומכי העצמרות בטייואן, אני לא רואה את הקואומינטנג נלהבים לאיחוד עם סין שיביא למצב
שבגללו ברחה הנהגת הקואומינטנג לטייואן מלכתחילה - הם לא רוצים לחיות תחת שלטון קומוניסטי...

ייתכן שבעוד כמה שנים תהיה סין במצב של יכולת להכתיב לטייואן איחוד כפוי מבלי שהעולם יוכל
להתערב, אבל המצב הזה ממש לא קיים כרגע (סין חזקה מטייואן לאין שיעור - אבל טייואן היא אי
עם צי יעיל למדי, וחיל אוויר מודרני - ודי קשה לפלוש למי שיש לו חיל אוויר וצי מודרניים...). צריך
להבין, סין וטייואן מקיימות מערכת יחסים כלכלית מ-א-ו-ד משתלמת לשני הצדדים, ומתיחות במיצרי
טייואן אמנם תחריב את הכלכלה הטייואנית - אבל גם סין לא ממש מעוניינת בנזק הנוראי שכלכלתה
תסבול בגלל מתיחות שכזו...
חזרה לפורום
ישן 07-02-2008, 16:11
  ציבי ציבי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.03
ההתרופפות תחול בשתי המדינות ואז כבר לא יהיה להם איכפת.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "קשה לי לראות טייואני שיהיה מוכן לקחת את הסיכון. הונג קונג לא הייתה עצמאית, ולכן..."

בסין לא ממש מתכוננים לאיחוד ובטייואן אין התנגדות עממית מיוחדת לאיחוד, בעיקר לא לאחר שראו שבהונג קונג ומקאו ה"שינוי היחיד הוא בכפתורי השוטרים", כפי שהסביר לי זאת חבר מהונג קונג. המשק הטייואני השקיע מאות מיליארדי דולרים בתעשיה הסינית ולמעשה מרבית ערי התעשייה בסין, מול החוף הטייואני, מופעלות בהון טייואני. גם כאשר טילים סינים חלפו באיום מעל טייואן לפני כעשר שנים, שני העמים סחרו.
אני מעריך שבעוד מספר שנים המשטר הקומוניסטי יתרופף דיו כדי שלא יהיה לו איכפת מטייואן, ואז גם לא יהיה לטייואנים איכפת להתאחד, אם יהיה בכך איזשהו רווח.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:32

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר