לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-02-2008, 23:01
  «TaL» «TaL» אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי אושרי טזזו שמתחילה ב "אללללללללה איזה ייצוג כל..."

שיהיה בהצלחה גבר..
בקשר לרמת ההכשרה של הרובאי אני לא יודע מה לגבי המחזור הזה אבל אני יודע שאני מוכשר רובאי 05 ופלס 06.. והסיבה היחידה היא שהרובאי של הנדסה הוא 05 ולא 07 כי הנדסה עושים תרפ"ל (תרגיל פלוגה) של הנדסה ולא של חי"ר ובגלל זה הרמת הכשרה של חי"ר היא 07 כי הם עושים תרפ"ל חי"ר זה כל ההבדל...ושלא תבין לא נכון תרפ"ל הנדסה זה גם משהו נדיר וצריך להיות שם כדי להבין... בשביל זה אתה מוכשר פלס 06 כדי לבטא את הכישורים ההנדסיים שלך שאת זה אין לכל החי"רניקים שרק לומדים להסתער בלי דברים מעבר לזה... מבחינת שאר הדברים הנדסה עושים בדיוק אותו דבר כמו חי"ר עכשיו אני עם הגדוד (גדוד 601) באימון גדודי ועוד שבועיים הגדוד עובר לגיזרת רמאללה לתפוס קו עם הרבה מעצרים ועוד דברים מעניינים בדיוק כמו החירניקים... אבל יכול להיות שבמחזור הזה משנים דברים ויכשירו אותך כרובאי 07 אין לי מושג בקשר לזה...

בקשר לפק"לים להנדסה יש לרוב כמעט את אותו פקל"ים כמו של חיר (אלונקה,מים,קשר,מרגמה,נגב,קלע וכו') ויש כמו פק"לים ששיכים רק להנדסה כמו נהגי הפומ"ה(פורץ מכשולים הנדסי) והחבלן המתקדם שזה לפי מה שהבנתי אחלה קורס שמפוצצים בו מלא מלא לבנות חבלה ומטענים שונים אבל לצערי אצלינו לא יצא לאף אחד לעשות אותו בגלל כמה בעיות בירוקרטיות אבל זה היה מקרה נדיר ואני מאמין שאצלכם זה יהיה.. בנוסף יש את המגמ"ק (מגלה מוקשים) שאין קורס מיוחד עליו אבל בדרך כלל מישהו מהמחלקה מקבל את התואר מגמ"קיסט שהוא אחראי על המכשיר כשפותחים שדות מוקשים וכו'... ו
בקשר ל-"מדריך" למי שעובר קורס חבלן מתקדם זה שטויות חבלן מתקדם זה פק"ל רגיל שאתה מקבל בדיוק כמו נגב,קלע, קשר וכו' פשוט יש בן אדם שזה הפק"ל שלו להיות חבלן מתקדם והוא נשאר לוחם כמו כולם... זה שיש כאלה שהם מש"קי חבלה זה כי הם כנראה היו קרביים ונפלו מקרבי בגלל סיבות כאלה ואחרות ועכשיו הם מדריכי חבלה...

ובקש"ר ליהל"ם אין לי ממש מושג אבל לפי מה שנראה לי בכל מחזור נפתחות כל היחידות ביהל"ם.. כי מחברים שלי שעברו את גיבוש יהל"ם אני יודע על אחד שהוא עכשיו ביעל על אחד שהוא בס"פ ועל אחד שהוא במדרון מושלג אז מן הסתם שפתחו להם את כל היחידות ונראה לי שככה זה בכל המחזורים אבל אני לא סגור על זה אתה עוד צריך לבדוק את זה...

בכל מקרה מקווה שעניתי לך על השאלות =]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:44

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר