לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-02-2008, 18:19
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
הכרות עם לוחמים: רויס גרייסי

נמשיך עם סדרת הדיונים על הלוחמים, בתקווה שהפעם זה ילך יותר טוב מהפעם הקודמת...
זכרו: זה אשכול שנועד רק לדיונים על רויס גרייסי.
אז נתחיל:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

שם: רויס גרייסי
כינוי: אין
רקורד: 14-3-3 בארגונים מוכרים (כלומר UFC וK1 ודומיהם, לא הקרבות שהיו בברזיל).
סגנון לחימה עיקרי: BJJ
יריבים מפורסמים שניצח: קן שמרוק, דן סברן
יריבים מפורסמים להם הפסיד: מאט היוז
תארים: שלוש פעמים אלוף בUFC וחבר בהיכל התהילה של הUFC.
היסטוריה קצרה: רויס גרייסי נולד בברזיל בשנת 1966. כחבר במשפחת גרייסי, הוא החל את לימודי הBJJ שלו בגיל 8, והתחרה בתחרויות כבר כילד. עד שקיבל את החגורה השחורה בגיל 18, החזיק רויס ברקורד של 51-3 בקרבות חובבניים. אחרי שקיבל את השחורה, הציב רויס את אתגר המאה אלף, בו טען כי הוא מוכן להתחרות כנגד כל אחד בקרב ללא חוקים בו יינתן למנצח 100 אלף דולר כפרס. זמן לא רב לאחר מכן הקים אחיו של רויס, רוריון, את הUFC, ושלח את רויס להתמודד שם. אחרי ההיסטוריה שעשה רויס בUFC הוא התחרה במספר אירגונים נוספים, כמו: פרייד וK1. אחרי נצחונות רבים ופרסום רב, פרסמו ועדת הספורט של קליפורניה כי התגלתה בדמו של רויס כמות עצומה של סטרואידים, ורויס נפסל מלהתחרות בארה"ב. הוא אימן אנשים רבים בBJJ, ונחשב לאחד מהאנשים העיקרים של המהפכה שהביא הBJJ לעולם אומנויות הלחימה.
רויס נשוי ויש לו שלושה ילדים.
ניתוח: מה שגרם לרויס להצליח כל כך היה הידע שלו בBJJ, וחוסר הידע של המתמודדים מולו. רויס הצליח לשתק ולהכניע יריבים כבדים ממנו בהרבה וחזקים ממנו בהרבה, כי ברגע שהוא הגיע אל הקלינץ' (וזה קרה מהר מאוד) או אל הקרקע (וזה קרה אפילו יותר מהר) הם לא היו מסוגלים להשתמש באומנות שלהם, שכללה ברובה מכות שהסתמכו על מרחק בין היריבים.
זה היה נכון בתחילתו של עולם הMMA. כיום, בגלל שיש ידע רחב בכל תחומי הלחימה: היאבקות, סטרייקינג וBJJ, אני מרגיש שיש יתרון לצד של הסטרייקר והG&P על פני הגראפלר הטהור. קיים היום ידע די נרחב לגבי התגוננות מהפלות והתגוננות מפני BJJ, ולכן אדם שמחזיק ביכולת גראפלינג מעולה ויכולת סטרייקינג די עלובה (כמו רויס) לא יוכל החזיק מעמד מול לוחם MMA טוב. דוגמה לדבר אפשר למצוא בקרב של רויס מול מאט היוז. רויס כוסח בידי היוז החזק ובעל הידע הרחב יותר, ובעזרת G&P יעיל הוא הפסיד (ולא הייתי מאשים בכך רק את גילו המתקדם של רויס). מעבר לכך, הקרב הזה הראה שלא כמו בימיו של רויס, בהם כוח היה דבר משני מול גראפלר, כיום כוח הוא פקטור די משמעותי, והוא בהחלט יכול לחפות על היעדר טכניקה ראויה. מכלל סיבות אלו עולה, כי אם רויס (גם אם הוא היה בשיאו) היה מתחרה מול יריבים מודרניים ראויים הוא היה מפסיד מהר מאוד. בנוסף, יכולת הקלינץ' של רויס ממש עלובה, ובסרטי הדרכה של BJJ שהוקלטו אחרי הUFC הראשונים הוא מדגים קלינץ' שלא היה עומד בפני שום מתחרה נורמאלי (הוא מסתמך, בין השאר, על כך שאין מכות בקלינץ', ואין לו אחזיות ושליטה טובים, כך שכל מתחרה עם ידע בסיסי בהיאבקות היה מתחמק די מהר ומתמודד עם ידע באגרוף מהקלינץ' היה גורם לו נזק משמעותי), והפלות די עלובות. לא מפתיע שמבחינת השליטה בקרקע דן סברן די קרע את רויס בקרב בניהם, ורויס הכניע אותו במשולש ולא בבריח מעמדה דומיננטית.
טריוויה: יש לרויס מספר ציטוטים מפורסמים:
"החגורה מכסה רק שני אינצ'ים מהתחת שלך. את השאר אתה צריך לכסות לבד"
"אני אלך לדיסני-לנד!" (בעקבות שאלה מה רויס יעשה עם הכסף שהרוויח בניצחון בUFC 1).
"אני רויס גרייסי... יש אנשים שאף פעם לא לומדים" (בעקבות הכרזה של קן שמרוק, בה הוא טען שהוא הולך לנצח את משפחת גרייסי).

אז מה אתם חושבים על רויס? האם הסגנון שלו כבר לא יעיל כמו שהיה בקרבות בעבר? ובכלל, מי יותר דומיננטי בזירה היום (באופן כללי ומופשט): הסרייקר, הגראפלר או הG&P (אני חושב שהG&P, אם לא הבהרתי את עצמי)?

אז הדיון פתוח...

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 06-02-2008 בשעה 18:23.
חזרה לפורום
ישן 23-04-2008, 08:35
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
למעשה,
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי aikidoka from hell שמתחילה ב "דיי נו ... חלאס על אייקידו אומרים שהוא לא יעיל"

אני לא זוכר את הפעם האחרונה שמתמודד שיודע BJJ מעולה ואת שאר הדברים הרבה פחות טוב יצא מנצח בUFC.
אני מזמין אותך לראות את הקרב של אלברטו קריין, שהיה אלוף העולם בBJJ, מול רוג'ר הוורטה הG&P בUFC 74 (הUFC האהוב עלי, דרך אגב).
אפילו גראפלר מחונן כמו BJ PENN לא ניצח קרבות רבים בעזרת הBJJ, אלא בזכות השילוב עם הסטרייקינג וההיאבקות שלו. למעשה, אני אפילו חושב שאת רוב הנצחונות שלו הוא לא השיג בזכות הכנעה.
רויס גרייסי הוא אכן אגדה, וכמו שאר האגדות הוא שייך להיסטוריה. עולם הא"ל התקדם והשתפר, ואני עדיין חושב שאם רויס גרייסי היה מתחרה היום היו קורעים אותו.
ועל איזה בני משפחת גרייסי אתה מדבר כשאתה אומר שהם קורעים את כולם? אין מתחרה גרייסי בMMA שמצליח מי יודע מה. גם בSUBMISSION WRESTLING כבר מזמן אין להם מונופול.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:48

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר