לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-02-2008, 20:40
צלמית המשתמש של נחש מורעל
  משתמש זכר נחש מורעל נחש מורעל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נחש מורעל שלח הודעה דרך MSN אל נחש מורעל Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי nukito שמתחילה ב "[font=Verdana]לדעתי סתם..."

אני בעצמי דתל"ש ולא יצאתי מזה בגלל שחשבתי שזה לא נכון להיות דתי אלא בגלל שאני לא חושב שאני מסוגל כרגע להיות דתי...

זה שבשייטת קשה יותר לקיים אורח חיים דתי זה בהחלט גורם לאדם כמוני (במיוחד כזה שעוד לא דתל"ש) לעזוב הכל כולל את הדת לטובת השירות ביחידה.
אבל זאת לא הסיבה. עובדה שיש עדיין דתיים ביחידה אבל הם כנראה אנשים חזקים שהקושי ביחידה זה לא מה שישבור אותם.

ישנם יחידות כמו אגוז שמפוצצים בדתיים עד כדי כך שיש צוותים שהם 90-95 אחוז דתיים וזה למרות הקושי של השירות ביחידה.

שורה תחתונה, אני מאמין שהגורם המרכזי לתופעה הזאת היא פרטנית ותלויה מאוד בכוח של כל אחד ואחד לעמוד על דעתו ולשמור על דרך חיים קבועה על אף הגורמים החיצוניים לו. אין לקבוע באופן כולל על כולם!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-02-2008, 17:57
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי matanb שמתחילה ב "השייטת מסירה את הכיפה--מתוך מעריב"

רוב הדתיים (הבאמת דתיים לאומיים - שומרי מצוות ) בחורים אכותיים - לכן שאתה רואה אחוז גבוה ביחידת עילית מקבוצה שהיא אחוז די קטן מכלל האוכלוסיה- זה מראה משהו...

לכן לפי דעתי- צריך קצת לשנות קצת כללים.. אם יש אפילו דתי אחד ביחידה, אפשר להתחשב בו ולכבד את עקרונותיו.

אם ביחידות "העילית" לא עושים את המינימום של זה - אז אני לא רוצה לדעת איך מתנהגים ביחידות אחרות שאין בהם הרבה דתיים שיכולים לדאוג ולשמור על עצמם...

דרך אגב דוקא יש לא מעט דתיים בטיס - חבר שלי התקבל לקורס השנה ויש הרבה יוצאים ( עם כיפות) ששמעתי עליהם...
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

ישן 07-02-2008, 20:38
  avivi13 avivi13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.06
צריך להפריד בין הדת לבין הצבא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי matanb שמתחילה ב "השייטת מסירה את הכיפה--מתוך מעריב"

אבל אסור לצאת מפורפורציות, צה"ל כמו מדינת ישראל אמור להישען על המורשת היהודית וערכיה אך אסור לכפות את הדת על הציבור ולחילופין על חיילים בצה"ל. צריך לספק את התנאים ההכרחיים לחיילים דתיים שומרי מסורת בכדי שיוכלו לשמור על אמונתם , ואסור להכשיל אותם בכל מה שנוגע לכשרות, שמירת שבת וכו..
הקטע עם בשר החזיר נשמע לי קצת מופרך (והעיתונות מרבה להגזים בקטעים כאלו) אבל לפי דעתי זה דבר שאסור שיקרה בתחומי בסיסי צה"ל.
לגבי החברה שחוזרים בשאלה, הם יודעים טוב מאוד למה הם נכנסים כשהם בוחרים לשרת בשייטת, ידוע שבתור בחור דתי המכשולים ביחידה הנ"ל רבים מיחידות אחרות. אבל כל אחד עושה את השיקולים שלו , ומבחירתו הולך לשייטת.
ישן 08-02-2008, 00:39
  elkana5 elkana5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.07
דתיים בשייטת וטייס

א. באמת האווירה בשייטת מקשה מאד על חיילים דתיים ולכן דתיים רבים אינם רוצים להיכשל מראש, השאר שכן רוצים ללכת, או שהם דתיים חזקים ואפילו האווירה לא תשבור אותם (כדוגמת דוד רובין הי"ד ועוד כמה מצוותו) או שהם דתיים פחות חזקים, והסיכוי שיורידו את הכיפה גבוה כבר מההתחלה

ב. בשייטת לא אוהבים הרבה דתיים עובדה לכך שבגיבוש שייטת האחרון (לא הגדנ"עים) עבר רק דתי אחד.
גם בטייס לא אוהבים הרבה דתיים עובדה שביגבוש האחרון (161) עברו כ-15 דתיים מתוך כ-90 שסיימו שזה יחס של 1:6 שממוצע העוברים בגיבוש טייס הוא 1:2.5

כנראה שמפחדים מחברה רציניים שאומרים את דעתם, ולא אומרים ישר הן למערכת
ישן 08-02-2008, 12:11
  מורעל1990 מורעל1990 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.11.07
elkana 5 אתה פשוט חוצפןן!!
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי elkana5 שמתחילה ב "דתיים בשייטת וטייס"

לא אוהבים דתיים בשייטת?! מאיפה הבאת תחרא הזה?! מה אתה מפק"צ שיודע מה מתאים לשייטת ומה לא? ואני אומר ך את זה בתור חובש כיפה..זה שחבר'ה שייטת הורידו ת'כיפה , לא אומר שהשייטת זה מקום שדורס דתיים, אלא זה אנשים שלדעתי מלכתחילה לא כ"כ האמינו בבד שהם שמים על הראש.. ואני יכול להגיד לך שגם אם הם היו בגדודים , גם אז היו חוזרים בשאלה... אנלא שופט אותם חס ושלום, אני פשוט אומר שכנראה שמההתחלה הם לא כ"כ האמינו ..

ואני יכול להגיד לך , שיש פה בחור בפורום שעבר גיבוש שייטת , והוא מציג את עצמו בתור מסורתי למרות שאני חושב שהוא יותר דתי ומאמין מכמה וכמה חובשי כיפות..ועובדה, שהוא מתגייס לשייטת בעז"ה..

ישן 08-02-2008, 11:16
  משתמש זכר חטאב מת חטאב מת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.06

וזה ממש חבל.

לרוב הדת''שים הם החיילים היותר ערכיים, המפקדים היותר אחראים, פשוט כך. חלק מהציבור החילוני איבד ממורשתו החיונית, וזה חבל. יצא לי לבלות עם דת''שים, והם אחלה חבר'ה אחד אחד(מה גם שגם אני הייתי בתהליך של חזרה בתשובה כשהתגייסתי) , הם באמת אוהבים את הארץ הזאת.ומוכנים לעשות הרבה מאוד בשבילה. משהו שאני לא יכול להגיד על חלקים נרחבים באוכלוסייה החילונית.
נורא אשירה, לך אכבירה, שיר מהללי
לך אתנה מנת חבלי
בכלל זמן עזור אל נורא, גזע אברהם, נצר תפארה,
אתה אל חי נותן תורה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:54

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר