לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-02-2008, 16:08
  פילטר פילטר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.07
סרט "ישראלי אמיתי לא (משתמט) שואל שאלות"

המשתמטים מצה"ל משיבים מלחמה
סרטון תגובה חדש לקמפיין הטלוויזיוני נגד ההשתמטות מצה"ל קובע: "ישראלי אמיתי לא שואל שאלות"

הסרטון של המשתמטים

הסרטון המקורי

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/952249.html

גם לאחר אינספור צפיות בתשדיר הטלוויזיוני של הקמפיין "ישראלי אמיתי לא משתמט", שמרי צמרת, בן 23 שישב כשנתיים בכלא בעקבות סירובו לשרת בצה"ל, והדס קטרי, בת 22 שקיבלה פטור על סעיף נפשי ושירתה שירות לאומי, התקשו להישאר אדישים.

"חמישים ואחד אחוזים, הרוב בכל מחזור, לא מתגייסים לצה"ל", אומרת קטרי, "איך אפשר לעשות דה-לגיטימציה לקבוצה גדולה כל-כך?". לדבריה, "מישהו החליט ש'ישראלי אמיתי' לא יכול להיות בחור דתי, צעירה ערביה, בעל מגבלה רפואית או סרבן, ולכן התחילו להוקיע ולגנות אותו, על סף שלילת האזרחות". ההסתייגות שמופיעה בכוכבית בסוף הסרטון, אשר מגדירה "משתמט" כמי שחובת הגיוס חלה עליו אך בחר שלא לציית לה, לא הרשימה אותה.

בנקודה זו החלו קטרי וצמרת, המכנים עצמם "צוות האקטיביסטים", לחשוב על תגובה הולמת מבחינתם. "רצינו ליצור דבר מעניין ומשעשע, שימשוך את העין". כך נולד הרעיון לצלם סרטון תגובה פיראטי, פרובוקטיבי במודע, תחת הכותרת "ישראלי אמיתי לא שואל שאלות". הפעם, הם החליטו, ה"חריג" שמכסה את פניו בבושה יהיה דווקא זה שסיים שירות צבאי, בעוד שנותני הטון (צמרת וקטרי עצמם), יפרטו בגאווה על הדרך שבה התחמקו מלבישת מדים.

סרטון הנגד של הסרבן והמשתמטת משתמש באותם הכלים ובאותה העלילה של זה שכה הכעיס אותם. בתשדיר המקורי נראית חבורה של ישראלים היושבים סביב שולחן בהודו ומקבלים משקה מהמארח. "ברובאית, כוס כזו הייתה מספיקה למחלקה שלמה" פותח אחד מהצעירים שיחה פוסט-צבאית טיפוסית. "תפרגן כוס למש"קית", מפצירה הבחורה שלידו, ואז מתחיל מי מהיושבים לסקור באזני תיירת זרה, באנגלית קלוקלת, את אופי השירות הצבאי של הנוכחים. "אני הייתי בחיל האוויר, גו'בניק", מעיד אחד על עצמו. "היא הייתה מש"קית ת"ש ו-'הי ווז אין גולני'" - כך הוא מעיד על חברו הקרבי.
הסרטון מסתיים כאשר הישראלי הרביעי נשאל לפועלו בצה"ל - ?אחי, איפה שירתת??. הצעיר שותק במבוכה ומתחיל לפזול לצדדים כמו נתפס בשעת גניבה. מייד לאחר מכן נראה בגדול הכיתוב "ישראלי אמיתי לא משתמט".

בסרטון החדש שצילמו "צוות האקטיביסטים" עולם המושגים שונה לחלוטין: הפעם קבוצת הצעירים מפרטת לתיירת על "המדריך המלא" ליציאה מצה"ל.
בנימה מבודחת מסבירה קטרי, שכאמור מייצגת בסרטון את קבוצת הרוב, כיצד מומלץ לשטות בקצין בריאות הנפש (קב"ן): "את צריכה לעשות את עצמך משוגעת", היא נוגעת בנקודה מוכרת ורגישה במיוחד בשיח הציבורי בישראל, בעוד צמרת מפרט על התנאים בכלא הצבאי: כשהוא מחזיק בביצה ותוך כדי קולות צחוק, מסביר הסרבן כי "בכלא היינו אוכלים חמש ביצים כל יום כי לא היה מה לאכול". בשלב מסוים שואלת התיירת את הבחור הנוסף שיושב בשולחן כיצד הוא, כמו השאר, יצא מהצבא. המצלמה מתמקדת בצעיר כשהוא מרכין את ראשו ומכסה את פניו, כשהמסר ברור: הוא מתבייש על היותו היחיד בקבוצה שסיים שירות בצה"ל. על המסך מופיע הכיתוב "ישראלי אמיתי לא שואל שאלות".

לדברי קטרי, הסרט לא נועד להעביר מסר לפיו "ישראלי אמיתי" הוא מי שכן משתמט, אלא לגרום לצעירים לפני גיוס לשאול שאלות על המקום שבו הם הולכים לשרת במשך שלוש שנים - מקום שלדבריה "משרת את הכיבוש, מקצין את הסקסיזם בחברה הישראלית ומזהם את הסביבה". "החלטנו לצחוק על ההרואיות המגוחכת של הדמויות בסרטון המקורי, ע"י הבלטת חוסר ההרואיות שלנו" היא אומרת. "אם היה להם כל כך כיף בצבא, מדוע הרחיקו עד הודו מיד אחר כך?".

שני המשתמטים טוענים שהתשדיר הראשון מציג את הישראלים כ"מלכי העולם" בהודו, שמתיימרים להסביר ל"נורדית נאה" ישראליות מהי. "מדובר בסרטון שוביניסטי ופטרוני להחריד". לפרסומאי שהגה את "ישראלי אמיתי לא משתמט" יש לקטרי המלצה לסיום: "בפעם הבאה שיקח אותי ואת שמרי כשחקנים. שני משתמטים כמונו", היא קובעת, "היו עושים עבודה טובה יותר".

נערך לאחרונה ע"י פילטר בתאריך 07-02-2008 בשעה 16:25.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-02-2008, 17:10
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
מגעיל אידיאולוגיה לא מעניינת את רוב המשתמטים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פילטר שמתחילה ב ""ישראלי אמיתי לא (משתמט) שואל שאלות""

הם מציגים את נושא ההשתמטות כאילו שכל או רוב המשתמטים עושים זאת ממניעים אידיאולוגיים וזה ממש לא נכון.
רוב המשתמטים החילוניים משתמטים ממניעים אינדיבידואליים של "לא יוצא לי מזה כלום" ומעדיפים ללמוד , לעבוד, לטייל או מה לא.
כמעט בכל השיחות שלי עם משתמטים הסכסוך הישראלי פלשתינאי כלל לא עלה בשיחה אלא מניעים אישיים ומאוד אנכיים.
אם הסכסוך כן עלה בשיחה הוא היה כמעט אחרון והתחושה היתה שהוא מועלה בעיקר כתירוץ.
לפי התרשמותי רוב המשתמטים הם מדור שלא מסוגל להתחבר למטרה שגדולה יותר מצרכיהם ורצונותיהם האישיים ולכן הם לא יתגיסו, פשוט משום שלא יוצא להם מזה כלום לטענתם ומצד שני גם לא יהיו פעילים בתנועות שחבריהן לא מתגייסים ממניעים אידיאולוגיים.
האידיאולוגיה היחידה שמרבית המשתמטים שפגשתי לאורך השנים תמכו בה היתה "אני, אני ואני" ו...,מה יוצא לי מזה"

מיעוט קטן מקב המשתמטים עושה זאת עקב מניעים אידיאולוגים ןלהציג את הסרטון הזה כ "ישראלי אמיתי שואל שאלות" זו היתממות וייפוי התופעה המגעילה.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 07-02-2008, 18:24
  mrwiseass mrwiseass אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.12.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "אידיאולוגיה לא מעניינת את רוב המשתמטים"

זה בדיוק מה שחשבתי, הם משחקים אותה כאלה תמימים וקורבנות.
אם אתה באמת מאמין שמה שקורה שם זה עשיית עוול לערבים וקשה לך מילא (וגם הוא התגייס ורק אז יצא),
אתה צריך לעזור למשפחה שלך כשאין כסף, מילא.
אחרי שחבריך התאבדו אבל אחרי שהתגייסת מילא.

הם לא מציגים שם את הבחור שיושב ואומר אני "וואלה יצאתי מהצבא כי לא היה בראש שלי לטחון, עשיתי תואר ראשון ועכשיו כבר התחלתי מסלול בחברת הייטק ואני מרוויח ים כסף".

מתוך כל החברה שמסרבים אולי עשר אחוז ממניעים לא אנוכיים, כל השאר סתם.

ואגב למרות כל זאת אני מאוד לא תומך בתשדיר המקורי מכיוון שהוא מכליל מאוד ומעליב הרבה אנשים שלא מגיע להם, אבל אני מבחינתי אנשים שמסרבים ואין להם שום בעיה בחיים (אני לא מדבר על כאלה עם פרופיל 45),
הם מכריזים שהם לא אזרחים ישראליים ויש להגלות אותם ושיעשו את התואר שלהם בחו"ל (אבל זה רק אני).
ישן 07-02-2008, 18:17
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
כל הכבוד לסרטון של המשתמטים!!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פילטר שמתחילה ב ""ישראלי אמיתי לא (משתמט) שואל שאלות""

לא ניתן לתת לצהל ודרג המידני ..
לשקר לעם כדי להשיג עוד לוחמים שיפקידו נפשם במלחמה הבאה ..

יש צורך לצעירים לשמוע גם תדברים השלילים על הצבא. שלוחם לפעמים זה לא בדיוק לוחם אלה שוטר בשטחים . שצהל זה לא בדיוק מקום דמוקרטי שדואג לחיי הפרט וצנעת הפרט וחופש הביטוי.
שצהל לא בדיוק איכפת מהבעיות של החיילים ושמעל 20 חיילים מתאבדים בצבא ולא צועקים את זה בעיתונות והבעיות הרפואיות שהצבא גורם לחלק לא מבוטל מהאנשים שמשרתים אותו שביזות אוכל מגעיל תנאים הגיינה ירודים.. וכו' וכו' ..

ואז אותו אדם יחליט מתאים יופי לא מתאים ביי ..
לדעתי כל הנושא של גיוס חובה בשנות ה2000 לא עובד ולא יעבוד ..
אך יחד אם זאת כל עוד זה צבא חובה אני לא מצדיק השתמטות אבל בנינו ? לא שווה היום ..

אסור להכניס לאזרחים שמי שלא עשה צבא הוא לא בנאדם לפחות לא " סוג א' "

נערך לאחרונה ע"י mikiller בתאריך 07-02-2008 בשעה 18:20.
ישן 07-02-2008, 19:04

אולי לא אזרח סוג ב' אבל למי שמשרת מגיע בפירוש יותר
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "כל הכבוד לסרטון של המשתמטים!!!"

לא ייתכן שיהיו אנשים שלא יתרמו להגנת האוכלוסיה שבה הם חיים
ניתן להעלות שאלות מוסריות רבות בכל הקשור לאנשים החיים בקרבה של חברה ומשתמשים בכל מה שיש לה להציע אולם מסרבים להגן עליה.
האם זה מוסרי מצד אדם כלשהו לשבת בבית קפה או בכל מקום בילוי או מקום ציבורי אחר אשר עלול להיות יעד למחבל מתאבד ולא להסכים להגן עליו בעוד רבים אחרים עושים ימים כלילות על מנת למנוע ממחבלים להגיע לאותו מקום בילוי?
זה בעייני לא מוסרי הרבה יותר ממאבק בשמה של קבוצה שדוגלת במעשי התאבדות ושתומכת בהשמדת המדינה שאליה אני משתייך ובה אני חי.
במדינת ישראל זו לא שאלה תיאורטית כלל וכבר נתפסו מחבלים וסייענים רבים עם חגורות נפץ מוכנות אשר היו מיועדות למקומות בילוי בערים הגדולות בישראל.

סרבנות
מטעמי מצפון או השתמטות הינה ניצול של החברה שבתוכה חי הסרבן משום שבסופו של דבר הסרבן או המשתמט יודע שיש מי שיגן על משפחתו, חבריו, החברה ואורך החיים אשר מאפשרים לו מלכתחילה לסרב לשרת בצבא. זאת בניגוד למשטרים אשר בהם סירוב שכזה גורר תקופות מאסר שנספרות בשנים (ולא בחודשים) או כדור בראש. לו היו מעמידים סרבן מצפון או משתמט בפני בעיה תיאורטית אשר בה הוא המגן היחיד על משפחתו ואם הוא יוריד את נשקו יעבור אותו האויב ויפגע במשפחתו, האם היה מוריד את נשקו? אדם שפוי אשר משפחתו חשובה לו היה אומר לא! מכאן נגזר שהסרבן מרשה לעצמו לסרב משום בסופו של דבר הוא יודע שכן יש אנשים אשר יגנו כאמור, על משפחתו, על החברה ודרך החיים אשר מאפשרים לו לסרב ולכן זהו ניצול. הסרבנות יכולה להיות עטופה בסיבות "מוסריות" שונות אבל בבסיס הדברים הסרבן מסרב לשרת משום שהחברה ובמידה רבה גם השלטון מאפשרים לו לעשות זאת. למען הסר ספק אני מתנגד לסרבנות גם מימין וגם משמאל, הסרבנות הינה כפסע מאנרכיה ומאיבוד שלטון החוק.

אני בפירוש חושב שמי שלא תרם לחברה לא זכאי לקבל מהמדינה שורה של הטבות בעוד שמי שכן תרם זכאי לקבל אותן על פי העיקרון שמי שתרם מגיע לו לקבל.
כיום, שני שלישים משכר הלימוד באוניברסיטאות ממומן ע"י המדינה, הצעתי היא לא לממן את שכר הלימוד לסטודנט אשר שייך לאוכלוסיה שכן מתגייסת לא הציג תעודת שחרור לאחר שירות מלא. כמובן שבעלי מוגבלות אמיתיות כפי שאושרו ע"י וועדה רפואית פטורים.
את השיטה הנ"ל ניתן גם להחיל על הטבות מס בגין תארים אקדמאיים והטבות מס נוספות.
כמו כן, הגיע הזמן שתהיה הכרה בצו מצפוני המאפשר למעסיק לא לשכור משתמט לעבודה ע"ח מי ששירת. הכרה כזו תיצור סימטריה ותאזן את ההכרה בצו מצפוני למי שלא מתגייס מסיבות "מצפוניות".
הגיע הזמן לפעול לפי הגישה שמי שנותן מגיע לו לקבל יותר, מי ששירת והגן צריך להיות מתוגמל ע"ח אלו שלא שירתו.
הגיע הזמן שיותר אנשים יגידו זאת בקול רם למשתמטים ולא בשיחות סלון אחד לשני!
השתמטות היא בושה ויריקה בפני החברה, לא יתכן שמשתמט ישב בבתי קפה ויהנה מהחיים בזמן שבני גילו מבלים ימים ולילות במרדפים אחר אנשים שרוצים לפוצץ בתי קפה בארץ ומקומות נוספים.

מי שלא שרת והיה יכול לשרת הוא אולי לא אזרח סוג ב' אבל לא מגיע לו את אותן הטבות ... למרות שאני לאט לאט מוצא את עצמי נאבק ביני לבין עצמי האם ההגדרה הנ"ל לא נכונה

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 07-02-2008, 20:18

אמממ
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "אולי לא אזרח סוג ב' אבל למי שמשרת מגיע בפירוש יותר"

קודם כל חשוב לי להציג בפנים תעובדה שאני שירתתי בצבא 3 שנים בתור לוחם .
אך יחד אם זאת אני כן מרגיש סוג של "פרייר" כן אני לא מתחרט על השירות הצבאי שלי אבל אחרי שלוש שנים שבהם חייתי בקמצנות של 700 שקל לחודש ואני משתחרר מה אני מקבל 24 אלף פיקדון בנינו זה בדיחה..

בעבודה עם שכר מינמום של 3800 שקל וצפיה שאותו אדם חיי אצל ההורים בלי להתאמץ ולחיות כמו מלך הוא חוסך 1500 שקל בחודש שבשלוש שנים יוצא 54 אלף שקל וזה רק דוגמא קטנה ועוד מינמלית ומזערית בהחלט שכן במציאות מצליחים לחסוך הרבה יותר.

או שיש כאלה שכבר לומדים לתואר ראשון וכו' ובגיל 21 בזמן שאותו אדם שהשתחרר עובד בחרא עבודות כי אין לו נסיון לרוב וצריך לחסוך כסף ללימודים טיול וכו' יקח עוד שנה שנתים רק להתחיל ללמוד והוא בעצם מפגר מאחורי המשתמט בהרבה..

יחד אם זאת תחושת הניצול ואי אמונה בדרג המדיני וצבאי הבכיר גורמים לאנשים לא לרצות לשרת ואני מצדיק אותם בצדק..

ומנגד ברור שיש אזרחים שלא משרתים בצהל בגלל אגואיזם ואינדבדיואליות ומעדיפים לשבת בבית בטן גב על חשבון ההורים ובעיקר לא לתרום למדינה ולשרת אותה ולא חושבים על עזרה כלכלית לעוזרים אמא חולה אבא חולה וכו' וכ' וזה לצערנו נקרא אנשים חרא שהחברה צריכה לפלוט אותם החוצה .

בקיצור מגיע הטבות לחיילים ששירתו אבל יש דיבורים כמו חול ואין מה לאכול נכון להיום לא שווה לשרת ולהגן על המדינה וזה בדוק!!

נערך לאחרונה ע"י mikiller בתאריך 07-02-2008 בשעה 20:26.
ישן 07-02-2008, 20:23
צלמית המשתמש של ctua
  ctua ctua אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.07
מאיפה אתה יודע שלצה"ל לא אכפת מבעיות של חיילים?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "כל הכבוד לסרטון של המשתמטים!!!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mikiller
שצהל לא בדיוק איכפת מהבעיות של החיילים ושמעל 20 חיילים מתאבדים בצבא ולא צועקים את זה בעיתונות והבעיות הרפואיות שהצבא גורם לחלק לא מבוטל מהאנשים שמשרתים אותו שביזות אוכל מגעיל תנאים הגיינה ירודים.. וכו' וכו' ..
אסור להכניס לאזרחים שמי שלא עשה צבא הוא לא בנאדם לפחות לא " סוג א' "

שכחת את החיילים הבודדים שדואגים להם למשפחות מאמצות ודואגים להם לכל הציוד שהם צריכים?(במקרה בעבודה הקודמת שלי היה איתי מישהו שהוא חייל בודד ואפילו שהוא כבר משוחרר כמעט שנתיים הצבא עדיין דואג לו ושולח לו כל מה שהוא צריך).

יש לך מושג איך הצבא דואג לחיילים עם בעיות במשפחה ודואג להם לתלושים ולכל מה שהם זקוקים לו על בסיס חודשי כל השירות? (במקרה אני מכיר גם את זה כי היו לי 3 חיילים בצוות עם מקרי ת"ש קשים והם אף פעם לא התלוננו והצבא גם תיגמל אותם בשל כך: הם קיבלו מיוחדות כדי שיוכלו לעבוד , הם קיבלו תלושי קניה , הם קיבלו מכשירי חשמל שונים וכו').
עם כל הכבוד אין לך מושג על מה אתה מדבר.

נכון הצבא הזה לא מושלם וגם בו יש בעיות (כמו בכל צבא אחר אני צריך להזכיר לך) אבל הצבא הזה הוא הצבא היחיד שיש לי ולך כרגע והוא הדבר היחיד שמונע ממישהו אחר לקרקף אותך או לשחוט אותך...
אז להגיד שהכל רע ושבגלל זה כדאי להשתמט ממש מרתיח אותי.

ובקשר לתשדירים אני מאוד בעד להכניס לאזרחים שמי שלא משרת הוא סוג ב' כי אם לא תעשה את זה אז תתעורר למציאות שאני לא רוצה להעלות על דעתי בכלל של חברה פרזיטית שמתחילה בהשתמטות מהצבא ואלוהים יודע איפה היא תיגמר.

ישן 07-02-2008, 20:33

שמע חברי
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ctua שמתחילה ב "מאיפה אתה יודע שלצה"ל לא אכפת מבעיות של חיילים?"

קודם כל אין לך סיבה לתקוף אותי מסיבה הפשוטה שאני לא נמנע עם סוג האנשים האלה שלא שירתו וכו' יחד אם זאת אני לא מאמין שמי שלא שרת הוא סוג ב' של בנאדם אבל כן יש צורך
1)מיסים גבוהים יותר לאנשים בעלי משכורות גבוהות שלא שירתו בצהל
2)תנאי משכנתא נוחים לאנשים ששירתו בצהל שירות מלא
3)לא לאפשר לאנשים שברחו משירות לאומי לעבוד בעבודות ציבוריות ממשלתיות (לזכות בעבודות קבלן לגופים ממשלים ציבורים וכו')
4)מילואמינקים הקלות במ'ס באופן משמעותי וגורף!!
5)לעודד מעסיקים להעסיק מילואמיניקים וכנסות מנגד לפיטרוים
כמובן שחלקם כבר קיימים בחוק בצורה כושלהי
ועוד
וכך בעצם אותו אדם יעשה תשיקולים שלו והמניעים שלו כי ביננו צהל לא באמת רוצה שאיזה 40 ומשהו אחוז שלא עושים צבא פתאום יעשו צבא כי זה עוד מאוד מליונים ומליראדים של בזוז כספים ולא בהכרח על משאבי אנוש איכותים .

לגבי ת"ש הנושא בצבא שלנו בתחום מפותח יותר מבצבאות אחרים אך עדין המקום טעון שיפור בו נגיד שאין ספק שאם אותו חייל היה עובד באזרחות היה מצליח לגייס יותר כסף ותמיכה עבור משפחתו ?
וזה חלק משיקולים אצל אנשים שאין להם מה לאכול בבית
חס וחלילה לא אמרתי שצהל לא עוזר שלא תבין עוזר בצורה טובה אך לחיילים ממש ענים זה לא מספיק לצערנו .

נערך לאחרונה ע"י mikiller בתאריך 07-02-2008 בשעה 20:35.
ישן 07-02-2008, 21:06

קודם
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ctua שמתחילה ב "עכשיו זה כבר יותר טוב"

אני שמח לשמוע שאתה מסכים איתי גם עם זה חלקי .
לגבי לשרת בתור לוחם למרות שבבית אמא ואבא שלך אין להם מה לאכול לא נכון מבחינה מוסרית בנאדם שמוכן שההורים שלו יהיו רעבים בשביל לשרת בתור לוחם בצהל זה לא פחות גרוע ממשתמט ..
אני מקווה שאתה מבין שהגזמת קצת וכן לא כל בנאדם עני לא יעשה צבא אבל במקרים ששתי ההורים מובטלים ומבוגרים ועוד אחד מהם חולה אז כן .. או צבא פעם בשבוע רק לסימליות .
וחיילים כאלה לוקח להם זמן לקבל תתנאים האלה ורובם מעדיפים לפרוש מצהל בשלב הכי מוקדם טירונות .
והיתי חופ"ל טירונים וראיתי שצהל הפסיד לוחמים וחיילים בכלל בגלל מצבם הכלכלי בבית .

ישן 08-02-2008, 11:30
צלמית המשתמש של ctua
  ctua ctua אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.07
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "קודם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mikiller
וחיילים כאלה לוקח להם זמן לקבל תתנאים האלה ורובם מעדיפים לפרוש מצהל בשלב הכי מוקדם טירונות .
והיתי חופ"ל טירונים וראיתי שצהל הפסיד לוחמים וחיילים בכלל בגלל מצבם הכלכלי בבית .

אז תתפלא במקרים שאני ראיתי אותם לוחמים לא רק שהם לא פרשו בטירונות הם שירתו שירות מלא בתור לוחמים. נכון שהם אף פעם לא סגרו שבתות ויצאו חמשושים אז מה? אף אחד לא העריך אותם פחות בגלל זה אלא רק יותר על ההקרבה שלהם ובנוסף על מה שכתבתי קודם שהם קיבלו גם היה להם אישור לעבוד בסופ"ש כשהם היו בבית...
במקרים ממש גרועים הצבא לא מאפשר לחיילים להיות לוחמים גם אם הם מבקשים ומאוד רוצים וגם את זה ראיתי קורה...

ישן 07-02-2008, 18:54
  משתמש זכר steaua rosie steaua rosie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07

תגובה של חבר שלי באייסקיו: "זה טוב שהם עשו את הקליפ הזה, ככה יהיה אפשר למצוא אותם ולפרק אותם במכות"

ועכשיו ברצינות- בזמן האחרון, כשההשתמטות הפכה להיות דבר מקובל מבחינה חברתית {אני נגעל רק מעצם העובדה שאני אומר את זה}, יותר ויותר משתמטים משתמשים בתירוץ של "איך אני אתגייס בשביל מדינה אוכלת יושביה" או " איך אני אתגייס לצבא של פוליטיקאים עלובי נפש" וכו'.....
רק הם שוכחים שגם אלה שמתגייסים לא מתגיים בשביל הפוליטיקים והנהגה המדינית, אלא בגלל 3 סיבות:
א. כי ישנו חוק גיוס חובה
ב. בגלל החובה המוסרית- כמו שכל אחד אחר אכל חרא בצבא ותרם את חובתו למדינה ולחברה, ככה גם אני צריך לתרום, כי אני לא יותר טוב מאחרים {מעניין מה המשתמטים אומרים על הסעיף הזה}
ג. כי בצבא יש חוויות חדשות ואתגרים שלא תפגוש אף פעם באזרחות......

את זה המשתמטים חייבים להבין, ובמקום לשקר לכולם באמירה של "אני לא מתגייס לצבא של פולטיקאים פושעים" וכו' הם פשוט צריכים לומר "אנחנו אגואיסטים וכולם על הז** שלנו" וזהו.....לפחות לומר את האמת...

ישן 07-02-2008, 22:47
  edge540 edge540 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
אבא שלי תמיד אמר לי שהחברה שלנו פושטת רגל

רק שהיום כבר ניתן לומר שהיא פשטה רגל ואנחנו עוד מעט נגיע לערכי סדום ועמורה.

אני יודע שזה נשמע קשה אבל מי שמוציא את הראש מהאדמה מבין שכאשר שלושה שופטים נותנים עונש של 15 שנה לשטן שאנס ילדה בת 3 ו תשעה חודשים (הופיע היום בחדשות ynet), החברה הלכה לעזעזל !

כמובן שיש עוד הרבה דוגמאות מזוויעות שרק מוכיחות שאנו חיים בסדום החדשה.

היום אנשים במדינה מכנים את האוייב המר שלהם כמיסכן וחסר ישע ובנתיים זה האחרון מכה בהם שוק על ירך ומכוון למקומות הכי לא מוסריים שרק אפשר, ומה אנו כחברה "נאורה" עושים ?
ברור נוטשים ומפקירים את היקרים לנו שיגרילו רקטה או פגז על הראש ! אבל חס וחלילה שלא תיפול שערה מראשם של יקריהם של אלו הפוגעים בנו !

לפני זמן מה שאלתי אמא לילד בן 3 האם היית יורה במחבל שיורה כבר ומנסה לרצוח את בנה. התשובה שקיבלתי השאירה אותי המום במשך תקופה ארוכה והיא "אני לא לא רוצחת לא הייתי מסוגלת לזה".
נסיתי להסביר לה שרצח והרג מושגים שונים הם אבל זה לא עזר.

זה לא עם קורבן ולא בבל"ת פשוט עם שפשט רגל מוסרית.
עוד נחטוף על זה כמו שעוד לא ראינו בעבר ומלחמת לבנון השניה הייתה קדימון עדין ביותר !!!

אני מצטער בפני מנהלי הפורום שאין קשר חד חד ערכי לצבא וביטחון אבל הייתי חייב כבר להגיב בנושא כל כך קשה שלעניות דעתי ישפיע על ביטחון מדינת ישראל יותר מכל דבר אחר.
שבת שלום.
ישן 07-02-2008, 22:51
  Nadavi123 Nadavi123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.02.08
הדעה שלי על הנושא

קודם כל אני חושב שזה דבר טוב הסרטון "תגובה" הזה שהם עשו כי בסופו של דבר זה מראה שיש דמוקרטיה במדינה הזאת וחובתנו לשמוע את כל הדעות(גם אם אנחנו ממש לא מסכימים איתם).

אני חייב לציין שהסרטון המקורי("ישראלי אמיתי לא משתמט") הגעיל אותי. חבורה של אינטרסנטים במגזר העיסקי החליטו שהם יחליטו מי הוא ישראלי ומי הוא לא? מי מינם אותם בדיוק להיות הדובר של המדינה?

ישנו ציבור שלם שנפגע מהתשדירים האלה. מה קורה לאלא שבאמת השתחררו מהצבא בגלל בעיות כאלה ואחרות? האם הם אזרחים סוג ג? ד? ממש לא, ולא מגיע להם שיתנהגו אליהם בצורה כזאת.

אבל כמו שאמרתי אין דבר יותר מכעיס מלדעת שאני הולך לטחון את השלוש שנים הכי יפות שלי בצבא ואולי יצא לי לחוות כמה חויות מאוד טרואומטיות שישאירו לי צלקות לכל החיים בזמן שאותם משתמטים אמתיים, אנוכיים שעזבו את הצבא בגלל שוואלה לא בדודה שלהם לשרוף זמן בצבא יטיילו בכל העולם בכייף.

ליצור פרסומות שפוגעות בציבור כל כך גדול זאת טעות.

כולנו ישראלים וכולנו בני אדם וזאת דמוקרטיה וזכותו של כל אחד להחזיק דעות שונות.

הצבא צריך לתת אלטרנטיבה לאלה שמבהירים חד משמעית שהם לא הולכים לשרת בכך שאם אתם לא משרתים בצבא, תיתנדבו במשך שלוש שנים איפשהו(שירות לאומי?) או שתבלו שלוש שנים שלמות בכלא. יש להם לבחור, לא אוהבים את הצורה שהצבא נלחם? יש עוד הרבה תפקידים שאפשר לעשות כדי לשרת את המדינה כמו כולם.

בנוסף, אני מציע לתת לכל מי ששירת שירות מלא ולא השתמט(חוץ מהאנשים שיש להם את הסיבות המוצדקות באמת) הקלות מס, וכל מיני בונוסים שהמדינה תיתן לאותם אנשים שתרמו למדינה שלוש שנים.
ישן 08-02-2008, 04:20
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Nadavi123 שמתחילה ב "הדעה שלי על הנושא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Nadavi123

כולנו ישראלים וכולנו בני אדם וזאת דמוקרטיה וזכותו של כל אחד להחזיק דעות שונות.

הצבא צריך לתת אלטרנטיבה לאלה שמבהירים חד משמעית שהם לא הולכים לשרת בכך שאם אתם לא משרתים בצבא, תיתנדבו במשך שלוש שנים איפשהו(שירות לאומי?) או שתבלו שלוש שנים שלמות בכלא. יש להם לבחור, לא אוהבים את הצורה שהצבא נלחם? יש עוד הרבה תפקידים שאפשר לעשות כדי לשרת את המדינה כמו כולם.
זה לא תפקיד הצבא לייצר את האלטרנטיבה של שירות לאומי

בנוסף, אני מציע לתת לכל מי ששירת שירות מלא ולא השתמט(חוץ מהאנשים שיש להם את הסיבות המוצדקות באמת) הקלות מס, וכל מיני בונוסים שהמדינה תיתן לאותם אנשים שתרמו למדינה שלוש שנים.
אם אתה יודע להבדיל למי היו סיבות מוצדקות ומי המציא, פשוט אל תשחרר את מי שהמציא...

ישן 07-02-2008, 23:26
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
2 הסרטים גרועים כמעט באותה מידה

הסרטון המקורי סתם מטופש. לא כל כך בגלל הרעיון כמו הביצוע הסטריאוטיפי וחוסר ההבחנה הברור מספיק בין השתמטות ואי-שירות לגיטימי.
הסרטון השני כולל רשימה מרתקת של הצדקות מטופשות להחריד להשתמטות. מה יש לנו שם?
אחד לא שירת כי "ראה מה עושים בחברון". הוא לא נשאר שם על מנת למנוע מאחרים לבצע מעשים אסורים (כפי שעשו אחרים וביניהם אני) אלא בחר בדרך הקלה והאנינה. גם סוג של השתמטות.
שניה הייתה מש"קית ת"ש שהשתמטה על סעיף נפשי משום ש2 חיילים שלה התאבדו. כמש"קית ת"ש יכלה אולי למנוע זאת אם הייתה מבצעת את תפקידה כראוי ובוודאי יכלה למנוע זאת בעתיד אם באמת "לאף אחד לא איכפת בצבא מהחיילים". הרי לה איכפת ולפחות לחיילים ביחידתה יכלה לדאוג, לא?
מה פתאום? יותר נוח לצאת מהצבא מאשר לתרום דווקא היכן שקשה והכי צריכים אותך.
גאון שלישי לא התגייס כי לאחיו אין כסף לספרי לימוד. מבחינתו, הוא עושה טובה למדינה בכך שהוא משרת ואם הוא לא "מקבל מספיק" מימנה אין סיבה שיתגייס. נוח לאדון "אכלו לי, שתו לי" לא להבין שבשירות שלו הוא מגן רק על עצמו ומשפחתו. כמובן, הוא נוח לו גם לשכוח מה המדינה כן נתנה לו ולמשפחתו. ובכלל, מעניין שכסף לטוס להודו כן יש לו...כמה ספרי לימוד אפשר לקנות בכרטיס טיסה?
הרביעי תופס פתאום עם איזה סוג של אנשים הוא יושב והתגובה שלו היא הדבר הכי אותנטי בסרט...

בקיצור, מחדדים לנו שוב את הפינוק והאגואיזם לרבדיהם שבבסיס רוב מקרי ההשתמטות.
ישן 08-02-2008, 01:57
  קרוגסהוי קרוגסהוי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.08
סופר ישראלי.

לפי הנתונים הסטטיסטיים שיצא לי לראות בחודשים האחרונים,דווקא הרוב בכל מחזור גיוס לא מתגייס(כשהנתונים מתיחסים לכלל האוכלוסיה ולא רק לאוכלוסיית הגברים היהודים) אז יוצא שמי שהתגייס הוא לא ישראלי אמיתי. עכשיו ברצינות,לפי הנתונים שצהל פרסם על הלא מתגייסים הגברים, כ-26% מקרב הגברים אינם מתגייסים: 11% הם חרדים, 4% שוהים בחו”ל, 4% בלתי מתאימים מסיבות של השכלה או רקע פלילי, 2.5% סובלים מבעיות בריאות, 5% קיבלו פטור מסיבות נפשיות.כמעט מחצית מהלא מתגייסים הם חרדים. ז”א, שאם נניח ש”משתמטים” משתמשים בעיקר בתירוצים נפשיים כדי להשתמט, ונניח שאין בכלל בעיות נפשיות ביקום, אז מדובר ב-5% מ-26% שלא מתגייסים בכל מחזור גיוס. על זה הרעש?
יש עוד בעייה בקשר לקמפיין נגד ה”משתמטים” שקשה לגלות מיהו”משתמט” אמיתי ומיהו לא - החשש שלי הוא שיפתרו את הבעיה על ידי כך שלא יטרחו בכלל- כל מי שלא עשה צבא (והוא לא חרדי) יוגדר אוטומאטית כמישתמט ופתרנו את הבעיה.לפי כל הברברת על ה”משתמטים” והדעה הרווחת בציבור עוד אפשר לחשוב שכל מי ש"משתמט" מתחיל ללמוד או לעבוד,עושה חיים ומקבל בוכטה כסף,הבעייה היא שהתקשורת מתעסקת בעיקר בהשתמטות של המעמד הגבוה, ומתעלמת מהעובדה שמרבית הלא מתגייסים החילוניים באים מרקע אחר בכלל. התקשורת מתעלמת בדרך כלל מחוויותיו של המעמד הנמוך בישראל, למעט סיורים בבתים אחרי פרסום דו”ח העוני. ובעוד שלכתבים בדרך כלל קשה להשיג אינפורמציה על המתרחש בחייהם של אנשים שחיים בפריפריה, לכולם יש חברים ששמעו על כך שכיתות שלמות בבית ספר מסויים לא מתגייסות, ואז קל מאוד לעשות כתבה.בר רפאלי לא איבדה דקה של שינה בלילה בגלל אהוד ברק. אני מניח שהיא מוטרדת יותר מהבגידות לכאורה של ליאו ומהמטרה ההוליוודית הבאה
לעומת זאת, אנשים ששוחררו מהצבא מכל מיני סיבות, בריאותיות, נפשיות, פליליות, חברתיות, כל הסעיפים האלו שלפיהם צה”ל מחליט אם הוא רוצה אותם או לא, מתחילים לחשוש לעתידם. בין אם השתמטו או לא. אם מישהו יגיד שהם השתמטו, מה הם יעשו? יתחילו לחשוף את כל צרותיהם, בעיותיהם, מחלותיהם, מגבלותיהם לעיני כל, במקום כל כך מלא הבנה וחמלה כמו המדינה הנהדרת שלנו? יוכיחו שאין להם אחות?
ישן 08-02-2008, 07:35
  TheCheshireCat TheCheshireCat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.05

חבר נתן לי קישור לדיון הזה והגבתי לו במסנג'ר, אבל הייתי רוצה קצת לשנות את מה שכתבתי לו לטון כללי יותר ולהעלות את זה לכאן:

מלקרוא את ההודעה הראשונה אני מבין שפותח הדיון בא בגישה של "להשתמט זה סבבה, אבל רק אם יש לך סיבה מוצדקת". לדעתי זאת גישה בעייתית כי סיבה מוצדקת זה יחסי. לדוגמא, אם מישהו חושב שהוא משתמט מסיבה מוצדקת, מהסיבה שהוא לא חושב שהוא יצליח להתמודד עם השירות, אבל לדעתך זאת לא סיבה מוצדקת, כי לדעתך הבן אדם סתם מגזים והוא תכלס כן יוכל להסתדר... אז מי יכול לשפוט אם הסיבה שלו מוצדקת או לא?

לדוגמא, מישהו שמקבץ נדבות ברחוב, צריך לדעתכם לברר מה הסיבה שלו לפני שנותנים לו שקל או שאפשר לתת לו שקל ישר? לדעתי אפשר לתת לו שקל ישר בלי לברר, כי לא משנה אם הסיבה מוצדקת או לא, אם הוא מסכים להשפיל את עצמו ולקבץ נדבות, כנראה שלדעתו הסיבה שלו מוצדקת מאוד.

אז גם אדם שהחליט להשתמט, שיודע שזה כרוך במפגשים עם כל מיני קבנ"ים, להגיד להם כמה שהוא אפס וחסר יכולת ומוטיבציה ופסיבי ואין מצב שהוא יסתדר בצבא, אדם שיודע שהוא כנראה ילך למאסר או לכלא (לפעמים לחודשים שלמים) על מנת להשתחרר, אדם שצריך ללכת נגד הזרם ושיהיו כל מיני אנשים שיהיו להם בעיות עם ההחלטה שלו ושיריבו איתו, אדם שצריך לסכן את הרישיון שלו ושאולי בעתיד יהיו מקומות עבודה שלא יקבלו אותו אליהם...

אדם שמסכן את כל זה, ועושה לעצמו כל כך אי נוחות (כשהאלטרנטיבה השניה - להתגייס - היא, עבור הרבה אנשים, הרבה יותר קלה ונוחה, גם אם תגידו אחרת) כנראה שמבחינתו הסיבה שלו מאוד מוצדקת.
ישן 08-02-2008, 09:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי TheCheshireCat שמתחילה ב "חבר נתן לי קישור לדיון הזה..."

אז זהו - שלא מעניין אף אחד אם דעתו מוצדקת. לדעתי אין שום סיבה שאני אשלם מיסים. זה עושה את זה בסדר? לדעתי אין שום סיבה שלא אסע בצד שמאל של הכביש. זה עושה את זה בסדר?

יש חוק. החוק אומר שאתה חייב גיוס. מסירה של מידע שקרי על מנת להשתמט ממילוי החוק הינה עבירה, ומבצעה עבריין, בין אם הוא נתפס או לא.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 08-02-2008, 17:53

אתה לא באמת רוצה לבדוק את הגבולות של הטיעון שלך
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי TheCheshireCat שמתחילה ב "חבר נתן לי קישור לדיון הזה..."

ציטוט מדבריך "אדם שמסכן את כל זה, ועושה לעצמו כל כך אי נוחות (כשהאלטרנטיבה השניה - להתגייס - היא, עבור הרבה אנשים, הרבה יותר קלה ונוחה, גם אם תגידו אחרת) כנראה שמבחינתו הסיבה שלו מאוד מוצדקת"
כלומר אם אדם מוכן לסכן את חירותו ואת הנוחות בחיים שלו...מעשיו מוצדקים???
אתה מבין את מה שכתבת??, אם אדם החליט שהוא רוצה לרצוח מישהו והוא מוכן לסכן את חירותו ואת הנוחות בחיים שלו זה הופך את המעשה למוצדק???

אפשר לפתח את הטיעון שלך עוד ועוד לכיוונים מאוד מפחידים

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 08-02-2008, 19:24
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "אתה לא באמת רוצה לבדוק את הגבולות של הטיעון שלך"

זה בכלל לא מה שנכתב כאן.
מהכתוב מובן שאם מישהו מוכן לחטוף בעקבות ביצוע מעשה, אז לגבי אותו המישהו המעשה שווה ומוצדק.
אני בהחלט מסכים עם ההגיון שבמשפט.
אני פשוט חושב שזה שהחטא מוצדק מבחינת החוטא, לא מצדיקה את החטא מבחינתי, ועדיין הייתי פועל על מנת שהחוטא יחטוף באבי אביו.
שיחשוב שזה מוצדק ושיכאב לו מאוד.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 08-02-2008, 10:38
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06

האם בשני התשדירים המשתמטים אכן משוחקים ע"י משתמטים?

בנוגע לתשדיר המשתמטים, הוא בעיקר מעורר אנטגוניזם - משקי"ת ת"ש גרועה שלא אכפת לה מהחיילים שלה ואחד שלאח שלו אין כסף לספרים אבל הוא עצמו יש לו כסף להודו. ממש אנשים שעושה חשק להסתובב איתם או להשתייך אליהם.

תשדיר אמיתי על משתמטים אמיתיים היה נראה ככה:

תחנת אוטובוס, כמה צעירים יושבים שם ומדברים על השתמטות.

יענקל'ה פרעסר: אז אמרתי להם שאני לומד בישיבה אפילו שאני עובד בשחור בפיצריה, באתי ללשכת הגיוס עם טלית על הראש ואישור מהרבי והופ, פטור.

יניב רינדפלייש: איך שבאתי ללשכת גיוס ראו את התיק שלי במשטרה עם הדקירות והפריצות, ואמרו לי יפה שלום.

איציק קוקו: אני דווקא התגייסתי, אבל כל הזמן הייתי בדיכאון וחלמתי על מכשפות שבאות להרוג אותי. בסוף התבצרתי על הגג עם הנשק ויריתי לשמיים כי חשבתי שאני רואה מכשפות, ואז זרקו אותי מצה"ל.

פרדי הכוסית: פשוט לא יכלתי להסתדר במקלחות - כל הזמן גברים שעירים ערומים, ועמד לי כמו לסוס. אחרי שחטפתי פעמיים שמיכה ולא התקלחתי בכלל, שלחו אותי לקב"ן ששיחרר אותי.

שמעון אטיאס: דווקא חלמתי להיות בצנחנים כמו אח שלי, אבל בטירונות התעלפתי וגילו שיש לי בעיות לב ושיחררו אותי.
ישן 08-02-2008, 17:32

זה די הפוך- אין שום סטטיסטיקה שמראה שמשתמטים מצליחים יותר ממי ששרת-להיפך
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "למה תחנת אוטובוס?"

כבר כתבתי בעבר על זה.
מבחינת נתונים אין שום שסטטיסטיקה שמי שלא שירת מצליח יותר מבחינה כלכלית ממי ששרת.
כמו שכבר כתבתי, במפגשים שלי עם משתמטים למינהם הם ממש לא נראו לי כמו הטיפוסים שילמדו כלכלה, מנע"ס או הנדסה.
אם הם לומדים, זה בד"כ מקצועות הומניים כגון מדעי הרוח, אומנות, מדע המדינה החברה וכד'
זו לפחות התרשמותי מהמפגשים שהיו לי.

עדיין צריך לזכור שלק גדול מאוד מתעשיית ההיטק מחובר למערכת הבטחות באופן ישיר או עקיף.
הרבה מאוד מיזמי ההיטק החלו את דרכם המקצועית בצבא ואני מכיר מספר חברות שבאופן לא רשמי לא יקבלו משתמט לעבודה.
חברות רבות במשק מעדיפןת להעסיק בוגרים של ח"א, חיל הים, ממר"מ, 8200, חיל הקשר והאלקטרוניקה, יחידות חימוש ותחזוקה ועד יחידות רבות אחרות שנותנות למשרתים בהם נסיון מקצועי רב בין אם כמהנדסים, הנדסאים או כהכשרה צבאית.

זה פשוט עדיף והגיוני הרבה יותר מלהעסיק חסר נסיון

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 08-02-2008, 16:09
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי לפנים שמתחילה ב "ולזה אתה קורא משתמשטים?"

אלו רובם המוחלט של מי שלא גוייסו לצבא ומאכלסים את סטטיסטיקות המשתמטים. האם הם משתמטים באמת? כנראה שלא. אבל כמו שציינתי כבר כמה פעמים, משתמטים נוסח משקי"ת הת"ש הגרועה וההוא שלאחיו אין ספרים אבל יש כסף להודו, שלא לדבר על הזמרים והשחקנים, הם מיעוט מבוטל שמשום מה מואדר ע"י הקמפיין לציד משתמטים כאילו הוא-הוא העיקר, כמו ההיטפלות ל"משתמטים הצפונבונים יפי הנפש מבתי הקפה", שבתי הספר שלהם מפגינים אחוזי גיוס של בסביבות ה90%.

נראה לי שאני צריך לכתוב את ההודעות שלי עם [ציניות][/ציניות] היכן שהדבר נדרש כי יש אנשים שזה פשוט עובר להם מעל לראש...
ישן 08-02-2008, 19:30
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Shurik1986 שמתחילה ב "דווקא "הצפונבונים" אחרי הכפה..."

אה, סליחה, צפונבון וצפוני ככינוי גנאי שמור לאוכלוסיות אמידות\עשירות מוכות סנוביזם על פי מודל צפון-ת"א כסטריאוטיפ רמת אביב ג'.

אף פעם לא שמעתי על התיחסות גנאי של מונח ה"צפוני" לתושבי צפון הארץ.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 08-02-2008, 17:25
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מי הם המשתמטים ומדוע הבעיה עלתה לכותרות?

ראשית כל, הסיבה העיקרית להשתמטות האמיתית (קרי-אלו שאין להם בעיה משפטית-בריאותית-נפשית מוחשית) לפי התרשמותי היא פשוט פינוק. יש לא מעט בחורים בני 18-19 שקשה להם להיות רחוקים מהבית ותחת מצב של אובדן חופש מוחלט ושהערכים והכוחות שקיבלו בבית לא מאפשרים להם להתמודד עם הקושי הזה. לא תהיה להם בעיה להצליח כלכלית באזרחות ורבים מהם אכן מצליחים. הסיבה לכך שבממוצע ה"משתמטים" מצליחים כלכלית פחות מיוצאי הצבא היה שמכלילים בהם את החרדים פטורי הגיוס שהם אוכלוסיה ענייה במיוחד ואת בעלי התיקים הפליליים שגם הם ברובם לא ילכו ללמוד הנדסת מחשבים בטכניון.
השתמטות הפינוק מוכרת לי היטב והתקיימה גם בתקופתי (שנות התשעים). מדובר היה בחבר'ה שדווקא התגייסו, חלקם אפילו ליחידות קרביות איכותיות אך גילו עד מהרה שקשה להיות חייל...אותם חבר'ה בשלב מסוים מצאו לעצמם בעיות רפואיות מומצאות לחלוטין (לפי עדותם) או בעיות נפשיות (שחלפו מייד כשקיבלו מה שרצו) ויצאו מהצבא או עברו לתפקידים נוחים מאוד (וגם אז מהר מאוד החליטו שגם זה קשה להם והשתחררו לחלוטין). למען הגילוי הנאות-גם לי היה קשה מאוד ופינטזתי לא מעט על פציעה לגיטימית שתעביר אותי לתפקיד נוח יותר, אבל זה נגמר בזה.
כאמור, זו לא תופעה חדשה, ומבחינה מספרית, אחוז ההשתמטות האמיתית עדיין נמוך למדי. אם כך מדוע ההיסטריה? אלו הם הגורמים לדעתי:
1. לצבא פשוט חסר כח אדם קרבי שיספיק למשימות הרבות, ובייחוד לאור הירידה היחסית בנטל המילואים בהשוואה לעשורים קודמים. צריך כל חייל שאפשר להשיג.
2. בהמשך לסעיף הקודם: הקמפיין נגד המשתמטים מנסה ליצור מגמה שתעודד לא רק גיוס אלא גם את המוטיבציה לשרת ביחידות קרביות. תופעת ה"השתמטות" משתלבת הרי במגמה מקבילה של חוסר רצון לשרת בקרבי-בעיה חריפה יותר מירידה מתונה מאוד ברצון לא לשרת כלל.
3. ההשתמטות הפכה תופעה נסבלת וכמעט מקובלת והחשש הוא מסחף והחמרה בעתיד.
האמת צריכה להאמר שרוב הלא מגויסים פטורים מגיוס באופן אותומטי-חרדים ערבים וכו'. העליה בשיעורם של אוכלוסיות אלה בחברה הישראלית היא הגורם לכך שאחוז הלא מתגייסים משתווה או עולה על שיעור המתגייסים, מה שיוצר תחושות חזקות של קיפוח וטינה כמו גם הפחתת המוטיבציה לשירות בקרב חייבי הגיוס. מבחינה זו, הקמפיינים המושקעים בטלים בשישים ביחס להחלת השירות הלאומי על האוכלוסיות הפטורות.
ישן 08-02-2008, 17:47

מסכים עם כמעט כל מילה בנושא "השתמטות הפינוק"
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מי הם המשתמטים ומדוע הבעיה עלתה לכותרות?"

כמעט...
אין שום סיבה להניח שמי שלא שירת בצבא ש לו כישורים להצליח יותר ממי שכן שירתּ
דווקא מי שהיא כל כך מפונק עד כדי כך שלא רצה לשרת סביר להניח שלא יוכל להתמודד עם בעיות כמו מי שלא שירת.
בסה"ב מי ששירת יודע לעבוד בארגון גדול מבחינה מנטית ויכול לקבל הוראות, בעולם התאגידי זו דרישה די בסיסית, לא כולם יודעים להיות יזמים.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 08-02-2008, 19:36

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי Shurik1986 שמתחילה ב "מה שנאמר עכשיו זה מעין תפיחה..."

הכוונה היא לא ל"אני יודע לקבל פקודות", הכוונה היא לגם לי יש תואר ושירות צבאי הוא הוכחה ליכולת לעבוד בארגון היררכי ובצוות"
אתה תתפלא לשמוע כמה חשיבות לגבי אופיו של מועמד לעבודה מיחסים לעצם השירות הצבאי בעת גיוס לעבודה של מועמד ללא כל קשר לערכים שקשורים לשירות.

אם מועמד אומר לך לא שירתתי כי לא יוצא לי כלום מהשירות זה רומז שהוא לא מסוגל להתחבר לערכים או מטרות שאינם קשורים ישירות אליו ולתועלתו האישית, מה זה אומר על יכולתו לעבוד בצוות ולמען מטרה אחרת ממטרתיו האישיות?
וזה בעידו שבו פירמות עסקיות מאמצות חזון, יעדים ומטרות שאינן קשורות לרווחים.

אני יכול לספר לך מנסיון אישי כמה הנושא הזה חשוב כיום בחברות גדולות

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 09-02-2008, 12:16

מי שמשכנע את עצמו זה אתה
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "שיכנוע עצמי לא יעזור"

זו לא הערכה שלי זו ידיעה, יש חברות רבות במשק שלא יעסיקו את מי שלא שרת, הן לא הופכות את זה למדיניות רשמית בשביל להמנע מתביעות משפטיות שבוודאי יגיעו.

מבחינתגיוס משאבי אנוש אני יכול מידיעה אישית לספר לך שאי שירות ללא כל קשר לאידיאלים הוא נתון המוריד את סיכויי הקבלה של מועמד לעבודה עקב ההשפעה של הפרמטרים שכתבתי עליהם בעת הרכבת פרופיל של מועמד לעבודה-זו עובדה.

ועדיין, ללא כל קשר לאידיאלים כאלו ואחרים יש הרבה מאוד בוגרים של יחידות שונות בצבא שמבוקשים מאוד באזרחות בגלל הנסיון שרכשו בצבא, זו עובדה ומדובר במספרים גדולים מאוד של בוגרים של היחידות שרשמתי בתגובתי הקודמת.

מי שמשכנע את עצמו ...זה אתה.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 09-02-2008 בשעה 12:18.
ישן 08-02-2008, 19:43
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי Shurik1986 שמתחילה ב "מה שנאמר עכשיו זה מעין תפיחה..."

אתה יכול לומר זאת גם על מי ש"מבזבז" 12 שנה בלימודים, שלוש שנים על תואר ראשון שהיום כבר לא שווה את מחירו והזמן שלוקח להשיגו וכנראה עוד דברים.

אני רואה זכות גדולה בהזדמנות לעשות למען הקהילה שבה אני גדל מגיל אפס ומזדקן עד מוות (אם מתמזל מזלי להזדקן עד מוות...).
לי ברור שלהכניס את עצמי למשהו שמשמעותו עשייה בסכנת חיים אל מול מי שרוצה לקחת את חיי\חיי משפחתי\חבריי זו אחת הצורות העליונות של החזר חוב לקהילה.
אמנם יש חוק גיוס חובה, אבל כבר גילינו שהצבא הוא מין גוף גדול ומורכב ואינו באמת "מערכת". בכל מקום יושב אדם, עם האדם הזה אפשר לדבר, אולי אפשר לתמרן אותו או לעבוד עליו, אולי לא.
בוודאי שאין שם "מערכת" אחודה ומתואמת שמייצרת או יוצרת משהו מוגדר.
אני לא התגייסתי כי הייתי חייב. בחרתי להסתכל מעבר ולחפש מה אני רוצה מעצמי. אני לא רוצה להיות כמו פרה שנכנסת למתקן החליבה בגלל שהגדרות לא משאירות לה ברירה. אני מבין שאני אדם שחי בקרב קהילה וגדרות מסוימות הן צורך קיומי.

כשאני מסתכל על עצמי כל בוקר במראה (בגילוח, אני לא נרקיסיסט, זה בסדר,תודה) אני גם בודק האם אני מרצה את עצמי. האם אני שלם עם מה שאני עושה, האם הפשרות והאילוצים שאני נתון בהם הם משהו שמקובל עלי בדרך להגשמת יעד אשר אני רוצה בו עד כדי שמוצדק בעיני לשאת בחסרונות והדברים השליליים שאני חווה.

כך גם מומלץ לטעמי להסתכל על נושא השירות הצבאי. לא הייתי רוצה להיראות כמו הגרמנים או האמריקאים שם אין כל מחויבות משותפת למען משהו שהוא מעבר לפולחן פינוק ה"אני".

ישן 08-02-2008, 21:47
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile

ישראלי אמיתי לא עובר על החוק.וזה רלוונטי גם ללא ישראלי.
לכל מקרה השתמטות אפשר למצא סיבה מוצדקת,לפי דעתו של המשתמט:בריאות,נפש,הורים,אידאולוגיה...כל אלה הם מערכת הסוואה,ברב המקרים.
ולי היה דיכאון כל יום ראשון שחזרתי לבסיס.לא יכולתי להיסתכל על אנשים,היה לי קשה לנשום והייתי בודד ומחכה לחמשוש.ושירתתי רחוק מהבית-כ150 ק"מ-ואני בן יחיד להורה יחיד.ג"ובניק.
עכשיו,אחרי סיפור נוגע ללב(או למשהו אחר) שכזה,אפשר להישתמט עם מצפון נקי?לפי הלוגיקה של הגאונים האלה-כן.
כל התופעה הזאת היא משחק מאד גרוע,שלא היה עובר בשקט במדינה מתוקנת.(ולא במדינה דמוקרטית,כמו שאוהבים כמה מאנשים לצעוק אחרי כל גיהוק שלא במקום)
אזרחים משרתים את המדינה והמדינה משרתת את האזרחים.יש חוקים ויש זכויות וחובות.ויש גם מקום לשימוש בלחץ נפשי ופיזי למי שלא מציית לחוק זה.
כמובן שהשתמטות היא סימפטום ולא רק הבעיה.הדג מסריח מהראש ואצלנו הוא(הראש וההנהגה) מאד מסריחים ולא שזה דבר מיוחד במינו מבין הרבה מדינות אחרות.
אדם הוא כמו כלב,פוחד ממקל.אם אין מקל,אין פחד.חוסר ענישה משגע את האדם הממוצע.
הפחד להגיד את המילה "לא",כשילד מבקש משהו שאין ביכולתם או רצונם של הוריו לעשות,החשש שיגדל עם טראומה אחרי ענישה פיזית מתאימה לגיל ולנסיבות-כל אלה יוצרים בסופו של דבר את מה שרואים כל יום:חוסר כבוד מינימלי למבוגרים,חוסר פחד,חוסר תרבות בכבישים.
כמובן שיש סיבות נוספות לכך,אי אפשר להידבק רק לעיניין של רכות יתרה.
האנשים הצעירים האלה לא מרגישים צורך ללכת לצבא ולבזבז מזמנם,הם גם יודעים שלא ישלמו על זה מחיר גדול,אם יברחו ממילוי חובתם.מה יעצור אותם?
יש לפעול משני כיוונים-הענשת העוברים על החוק ושיפור החינוך.
ערבים-שלא ישרתו אך שישלמו מיסים גבוהים יותר.חרדים-כנ"ל,או שיעשו שירות לאומי בתחום צבאי.וכל בעלי האידאולוגיות של "עם כובש"-ללחוץ עליהם,לנסות להעביר אותם ליחידות פחות לוחמניות,אם אין ברירה,לקחת מיסים גבוהים,וגם לשלול אזרחות,עם יש עדות של עזרה לאוייב.

ובעיניין המשטר בצבא עצמו:אין פה מקום לדמוקרטיה,זה מאד טיפשי לדרוש מצבא להיות דמוקרטי-הוא פשוט יתפרק.צה"ל יותר חופשי מצבא של USSR זה בטוח,וגם שם שירתו.כן,גם שם יש התאבדויות,והרבה מזה קשור בתופע של התעללויות פיזיות בצעירים מצד ה"זקנים".
צבא שלנו יש לשפר,תציד יש מקום לזה,אבל לא לברוח ממנו.הטבות למילואימניקים,שיפור כל מיני תנאים נוספים,זה כן.
לגבי המשכורת של 700 שקל(ואצל ג"ובניקים זה הרבה יותר נמוך)-אוכל,חשמל,מים,כל זה על חשבון הצבא-רציתם פה משכורת של 4000 ש"ח?לא ייתכן וגם לא מנומס לדרוש את זה.לחיילים בודדים נותנים הרבה יותר אך גם לפי מינימום.בשביל זה יש ת"ש.

ישן 09-02-2008, 02:03
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
סרטון מטומטם אך מתבקש לאור הרדיפה אחר מי שלא שירת בצה"ל בתקופה האחרונה.

מהתחלה הזהרתי שהאסטרטגיה בה תוקפים את הלא משתרים היא שגויה.
צריך לתת העדפה למשרתים, גם מבחינת גאווה וגם מבחינת תנאים (בזמן השירות ואחריו), אך ברגע שהדבר הופך להיות התקפה אישית על אלו שלא שירתו בצה"ל (ובהתקפה הנוכחית אין שום אמצעי לבדוק האם האדם לא שירת בצה"ל מטעמים לגיטימים או לא. הרי בסרטון המקורי נגד ה"השתמטות" אותו אדם יכל להיות בן לאם חד הורית שחלתה בסרטן והצבא החליט לשחרר אותו משירות על מנת שיטפל בה, האם חבורה של מטיילים מסטולים בהודו באמת צריכה לדעת זאת על מנת לתת לו כבוד?), זה רק יגרור ריקושטים שיהפכו את המשטמטים לדבר מכובד, נגד הזרם, נגד המערכת, "קול".

אם מסתכלים על ההסטוריה בכל מני אספקטים, ניתן לראות צורה של גל סינוס. מתקופות של פריחה תרבותית לברבריות, משפל כלכלי לצמיחה מטורפת, כך גם בנושא הגיוס. ככל שיכוונו לכיוון קיצוני יותר, כך התוצאה בסופו של דבר תהיה קיצונית לצד השני.

ישן 09-02-2008, 15:35
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
איזה סרטון גרוע

אם זה תוכנן להיות פארודיה אז היא ממש גרועה.
אם זה רציני אז הם הוציאו את המשתמטים הרבה יותר גרוע ממה שהפרסומת המקורית הוציאה אותם -
א. הם פשוט עילגים, ואני לא אומר את זה כדי סתם לרדת עליהם, יש להם יכולת התבטאות של במבה.
ב. איך שהם מוצגים בפרסומת כל אחד יותר כישלון מהשני - לדוגמא המש"קית ת"ש ממש גרועה, היא לא הצליחה להבחין שלחיילים יש מצוקה מסויימת ולא הפנתה לגורמים המתאימים, ולא שתגידו חייל אחד, שני חיילים והיא עדיין לא קלטה?
ג. כנראה שהלוחם הזה נמצא בחברת אנשים שלא מתאימים לו, קצת מוזר כי לרוב אנשים יוצאים לטיול עם חברים מהצבא או חברים טובים מהאזרחות (שניתן לצפות שיהיו פחות או יותר באותו ראש)
ד. המשחק כל כך גרוע, במיוחד של ה"לוחם", אפילו המשחק של אושרי כהן בתור מ"פ יותר משכנע מזה.

ישן 09-02-2008, 15:56
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05

ושוב חוזרים לבעיה הישנה - חוק גיוס חובה צריך להיות בעל פרשנות אחת, לא צריך לשכנע אנשים לא להשתמט כי אף אחד לא שואל אותם בכלל, יש בארץ חוק וצריך להתחיל לאכוף אותו.

לגבי הטבות לחיילים משוחררים - תראו לי אותן, אני אשמח לדעת מהן בדיוק מלבד שנה פטור ממס ומלגה חלקית מכל מיני קרנות בזמן שחבר'ה שהשתמטו מצה"ל עבדו ומימנו לעצמם תואר מלא.

שירות לאומי - מישהו מפקח על הדבר הזה? לא רק שעוד לא שמעתי על מישהו שעשה שירות לאומי בן שלוש שנים (צריך להשוות אותו לשירות של המתגייסים לצה"ל) אלא שאין שום ערובה שמתנדב שירות לאומי באמת עשה משהו משמעותי ולא סתם "החתים כרטיס" במשך שנתיים.

מבחינתי יכול להיות שהוא בכלל הגיע פעם אחת, עשה בלגנים וקיבל מן דיל של "אנחנו נחתום שבאת ואתה תשב בבית וחכה לטלפון אם נצטרך ממך משהו", אח"כ הבנאדם מקבל הכרה כחייל משוחרר...

אני מסכים עם דעתו של "צופה ורואה" לגבי המשתמטים - פגשתי רבים שניסו (וגם הצליחו) לצאת מהצבא במהלך שירותם וכולם היו טיפוסים אגוצנטריים מגעילים ועלובי נפש, המעטים שפגשתי שהחזיקו באידיאולוגיות פציפיסטיות וכו' ביקשו רק שתינתן להם האפשרות לעבור לתפקידים שאינם תפקידי לחימה.

אולי כדאי לבחון את המודל שהציג רוברט היינלין באחד מספריו שבו רק מי שסיים שירות צבאי יהיה זכאי להצביע בבחירות דמוקרטיות ואילו שאר האנשים המרוכזים מדי בחייהם מכדי לתרום את חלקם לא יוכלו בהתאמה להשפיע על כלל האוכלוסיה.

ישן 09-02-2008, 19:01
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "לא הצגת שום אלטרנטיבה, רק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
לא הצגת שום אלטרנטיבה, רק הבעת דעתך על הצעות של אחרים.
תתייחס בבקשה להודעה שלי בשלמותה ולא רק לחלקים בה שמהם אתה נהנה לעשות מטעמי ציד מכשפות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cfox
זה גיוס חובה, מי שלא משרת קיבל פטור חוקי. אם אתה יכול לדעת מי זייף, מראש תגייס אותו!

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cfox
אם אתה יודע להבדיל למי היו סיבות מוצדקות ומי המציא, פשוט אל תשחרר את מי שהמציא...

לא רוצה להתייחס לכל ההודעה שלך, היא פחות מעניינת אותי מאשר המשפט האחרון, שעומד ברשות עצמו בלי קשר לשאר ההודעה. ומה קשור ציד מכשפות?
קיצר, יש לך מה להגיד, או לא?

ישן 09-02-2008, 20:00
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "תשובתי היא שאני אישית יודע..."

בדיוק! ובגלל שבהרבה מאד מקרים אפשר לדעת האם האדם מתחמק או סובל מבעיה אמיתית- צריך פשוט מאד לגייס את המתחמקים. המדינה לא צריכה להשלים עם אוזלת היד של צה"ל ואח"כ להעניש את המשתמטים שקיבלו פטור חוקי ממה שהוא זרוע של המדינה. נניח שאני המנכ"ל של חבר'ה מסויימת, ואני רואה שאחד העובדים לא כל-כך מעוניין לעשות את חלקו. ביד אחת (צה"ל) אני כותב מסמך בו אני משחרר אותו מחובותיו בפרוייקט הזה, וביד השניה (חקיקה בדבר זכת הבחירה) סוטר לו. זאת התנהגות שאתה מצפה לה מהמדינה?

אם צה"ל אינו סובל ממחסור בכוח אדם, הגיוס של אותם מתחמקים יאפשר לו בחירה מתוך מאגר יותר גדול, כי הם לא בהכרח פחות טובים. מי שישוחרר בגלל אי-התאמה- לא תישלל ממנו זכות הבחירה. אבל מי שיגוייס ויעשה וימשיך בעיות מכוונת, לזייף מחלות וכו' במטרה להמשיך ולהתחמק- לשלול לאדם כזה זכויות אזרחיות מסויימות, לאחר תהליך יסודי, חקירה משטרתית והחלטה שהיא לא בידי צה"ל- זה נשמע הרבה יותר סביר. כמובן שאי-אפשר לשלול את זכות הבחירה מהחרדים, שלא מתגייסם על-פי חוק

ישן 09-02-2008, 20:28
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "בדיוק! ובגלל שבהרבה מאד מקרים..."

יפה מאוד, רק חבל שבאשכול קודם כשהעליתי את הרעיון לשלול זכויות של משתמטים תקפת את דעותיי.

יש פה שתי אלטרנטיבות - אם המדינה ממשיכה להשאיר את הבחירה בידי המתגייסים אז שתתנה זכויות מסויימות בגיוס צבאי (וזכות הבחירה היא הראשונה שעולה לי לראש והיא יחסית טולרנטית) כדי שאנשים ידעו שכשהם בוחרים בדרך החוקית אך המסריחה הם מפסידים משהו חוץ מהכבוד העצמי שבהתרפסות מול הקב"ן.

אם לעומת זאת המדינה מחליטה שהיא הולכת להתייחס לחוק גיוס חובה בצורה הראויה אזי כולם יתגייסו ואף אחד לא ישוחרר אלא אם כן יוכח שמדובר בבנאדם בעל בעיה רצינית קלינית ואז כמובן גם באזרחות יישא בהשלכות מצבו הרפואי/נפשי - כלומר יוכר ע"י המערכת הרפואית האזרחית כלוקה בנפשו ובהתאם לכך יאושפז בכפייה או יזכה לטיפול אחר לו הוא נדרש מתוקף מצבו כשכמובן קבלה לעבודה בחברת היי טק או למשרד ממשלתי אינם דברים שאדם בעל מחלת נפש יכול לעשות לא כל שכן החזקת רשיון נהיגה.
ישן 09-02-2008, 21:05
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "יפה מאוד, רק חבל שבאשכול קודם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
יפה מאוד, רק חבל שבאשכול קודם כשהעליתי את הרעיון לשלול זכויות של משתמטים תקפת את דעותיי.
לא זוכר באיזה אשכול מדובר, אבל אם לא הבנת, אני עדיין חולק עליהן.

יש פה שתי אלטרנטיבות - אם המדינה ממשיכה להשאיר את הבחירה בידי המתגייסים אז שתתנה זכויות מסויימות בגיוס צבאי (וזכות הבחירה היא הראשונה שעולה לי לראש והיא יחסית טולרנטית) כדי שאנשים ידעו שכשהם בוחרים בדרך החוקית אך המסריחה הם מפסידים משהו חוץ מהכבוד העצמי שבהתרפסות מול הקב"ן.

הבחירה היא לא בידי המתגייסים לפי המדינה- שחוקקה חוק גיוס חובה. אוזלת ידו של צה"ל בהתמודדות עם כמות המלש"בים ועם חיילים "ארטיסטים" היא הבעיה שצריך לפתור. אני לא מבין איך, אחרי שקיבל את הפטור כבר, תזהה מי קיבל פטור לגיטימי- וזכאי לכל ההטבות- ומי זייף. ואם אתה יכול להבדיל- אז למה לתת את הפטור מראש?

אם לעומת זאת המדינה מחליטה שהיא הולכת להתייחס לחוק גיוס חובה בצורה הראויה אזי כולם יתגייסו ואף אחד לא ישוחרר אלא אם כן יוכח שמדובר בבנאדם בעל בעיה רצינית קלינית ואז כמובן גם באזרחות יישא בהשלכות מצבו הרפואי/נפשי - כלומר יוכר ע"י המערכת הרפואית האזרחית כלוקה בנפשו ובהתאם לכך יאושפז בכפייה או יזכה לטיפול אחר לו הוא נדרש מתוקף מצבו כשכמובן קבלה לעבודה בחברת היי טק או למשרד ממשלתי אינם דברים שאדם בעל מחלת נפש יכול לעשות לא כל שכן החזקת רשיון נהיגה.
אני ממש לא משוכנע שכל מי שלא כשיר נפשית לשירות צבאי בהכרח לא כשיר נפשית לנהוג/לעבוד/לבחור, בטח ובטח כאשר מדובר בבעיה נפשית זמנית. הייתי שמח לשמוע חוות דעת של פסיכיאטר בעניין. אולי אותו אדם עם בעיה נפשית לא יוכל להחזיק במשרה תובענית ומחייבת, אבל גם לאדם הפשוט זכות בחירה בדיוק כמו למנכ"ל ההיי-טק, וטוב שכך.

ישן 10-02-2008, 00:58
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
סוף סוף ישנה תגובה לקמפיין המגעיל הזה

אפילו בתור חייל, הקמפיין של "ישראלי אמיתי לא משתמט" מגעיל אותי ומה שכתוב באותיות קטנות למטה רחוק מלנחם. הקמפיין הזה מבזבז כסף בצורה נפשעת - היה עדיף שישמרו את הכסף ויחלקו למי שבאמת מגיע, מאשר לנסות ולעורר רגשות אשם באלו שלא התגייסו.
ובכלל עם כל הבלאגן שהולך לאחרונה אני לא חושב שאפשר להאשים אנשים בכך שהם לא מתגייסים. בנאדם רואה את דרך קבלת ההחלטות במדינה וחושב פעמיים אם הוא מוכן להכניס את הראש שלו למיטה החולה הזו. אם יש משהו שוועדת וינוגרד תרמה לו זה נתינת בסיס מוצדק להשתמטות. הבעיה היא שהצבא תופס אותך בביצים: מצד אחד, אתה לא ממש אוהב את המדינה. אתה רואה את העוולות שנעשות בה מדי יום ונמאס לך. אבל מצד שני, אתה רוצה להגן על חברים, בני משפחה וסתם אנשים שיצאו לטיול בפארק. ברגע שאנשים "יסתמו את הפה" למצפון שלהם בסוגייה הזו, אני לא חושב שצה"ל ימשיך להתקיים.
ישן 11-02-2008, 01:17
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07

אהבתי יותר את הקמפיין שלנו, וכשאני אומר שלנו אני מתכוון לזה שחושב שישראלי אמיתי-

לא משתמט. מה לעשות אין לנו ארץ אחרת ולפראיירים מתחיל להימאס.

נ.ב
גם בגלל השוודית
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 11-02-2008, 01:42
  Guy.P.A Guy.P.A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06

אני מסתכל על מה שאנשים כותבים בפורום הזה
http://www.newprofile.org/forum/

ובאמת שזה עושה לי רע.

לחשוב על מה אנשים עברו בשביל המדינה הזאת, בשביל שהיצורים האלה ייתיעצו מהי הדרך הטובה ביותר לא להתגייס, ואם זה ייפגע בהם או לא, רישיון נהיגה וכו', האם עצם התרומה עולה להם לרגע אחד לראש בכלל? - לא.
תשאל אותם על שירות לאומי והם ייצחקו לך בפנים, " למדינה לא מגיע ", העיקר זה מאידיאולוגיה. גם כן.

אני חושב על הקד"צ שמחכה לי בספטמבר ועל השלוש שנים שיבואו אחר כך, ועם כמה שאני לא אוהב את זה, הרגשת הפראייריות הורגת אותי. כמה שהתאמצתי ונלחמתי מול הבירוקרטיה כדי שאני אוכל לעשות הכי טוב שלי ולהגיע הכי גבוהה שאפשר.
זה פשוט לא פייר. לא פייר שהדגנרטים האלה יהיו שווים אלי ואל החברים שלי אחר כך, לא פייר שבני נוער שנתיים מתאמנים כדי לקבל מטכ"ל ביום סיירות בזמן שהם מתכננים את הדרך הטובה ביותר לקבל 21, ואת המסלול שהם יתחילו ללמוד מיד בסוף י"ב.
לא יכול להיות שאלפי אנשים מתו כדי להגן על המקום הזה והם פשוט יתחילו ללמוד בגיל 18 באוניברסיטה בלי להניד אפעף.

אני יודע שאני צריך להיות מעל זה, שזה לא יפריע לי, אבל זה פשוט אוכל אותי, והדבר שהכי הורג אותי מהכל, זה שהם גאים בזה, מראים את זה לכולם, כאילו זה פרס.

חייבים לעשות עם זה משהו, שיגידו מה שיגידו, שגם אם יגייסו אותם הם יעשו דברים לא חשובים, שאם המוטיבציה שלהם לא קיימת אין למה לגייס אותם וכו' וכו' וכו', מעניין אותי ממש. לא רוצים צבא? לכו תעשו שירות לאומי ותנו משהו למדינה הזאת. ללכת ללמוד בגיל 18 זאת יריקה בפרצוף.

אח שלי שלח לי משהו שמישהו שלח לו בהודעה פרטית בפורום אחד, אחרי שהוא דיבר איתו על הנושא הזה לפני כמה שבועות, וזה מה שהוא כתב:
ציטוט:
קיבלתי תשובה מאוניברסיטת בן גוריון בנגב
נמצאתי מתאים ללימודי הנדסת חשמל+זכאות למעונות. אני אתחיל ללמוד בסמסטר קיץ. מגניב לא? אז בזמן שאתה נטחן בצבא, אני נטחן בלימודים באוניברסיטה ואת כל הצחוקים והכיף המועט שיהיה לך, אני אעשה אותו דבר בלילות עם סטודנטיות במעונות. ממש כמו שאתה עושה לעיתים נדירות בצבא.
לא יודע איפה את המשרת וגם לא אכפת לי, רק שתדע שאתה ממש לא מזיז לי.
משתלם להשתמט, לא?

אח שלי כרגע בצבא.

על זה אני מדבר, על הביזיון הזה. זה חייב להפסק.
ישן 12-02-2008, 15:52
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05

להלן תגובתו של יוזם הסרטון :

ציטוט:

מיהי המשתמטת האמיתית

בזמן שהחינוך בפריפריה מוזנח ושכר הלימוד עולה, כשלמדינה מותר להשתמט מחובותיה כלפי האזרחים, צץ ועולה קמפיין שעניינו: העיקר שהם לא ישתמטו מהצבא
אלירן ארזי

מזה חודשיים שכמה אנשי פרסום מתנדבים להעביר לנו בקמפיין אגרסיבי את המסר הצבוע בכחול-לבן, "ישראלי אמיתי לא משתמט".

רגע השיא של הקמפיין הוא סרטון בן 30 שניות בטלוויזיה, בו יושבים ישראלים בגסט-האוס הודי עם בלונדיניות מהניכר, מנסים, איך לא, להרשים אותן בסיפורי צבא. למעשה, הקמפיין הזה מוכר לנו את השירות הצבאי ככל מוצר צריכה אחר - כמה דוגמנים יפים, שבדית עם מחשוף, החוויה הלעוסה של הטיול אחרי הצבא, הכל כדי ליצור אצלנו צורך לרכוש את המוצר: אם לא אתגייס לצבא, לא אוכל להגדיר את עצמי יותר כישראלי.

למי מיועדת הפרסומת? מי ירצה לרכוש את המוצר הזה בעטיפתו החדשה, או שנכון יותר לשאול - מי ייחרד יותר מהאפשרות שהמוצר לא יהיה בידיו, מי צריך להוכיח שהוא ישראלי אמיתי? האם אלה בני המעמד הבינוני מהמרכז, ילידי הארץ, בני אשכנזים? כנראה שלא. הם הישראלים ש(כמעט) כולם רוצים להיות. כדאי לחפש את קהל היעד במקום אחר - בפריפריה החברתית. בקרב עולי אתיופיה ורוסיה שצריכים להוכיח את יהדותם, בקרב המעמד הנמוך שרחוק ממוקדי קבלת ההחלטות. הצרכנים הפוטנציאליים של השירות הצבאי הם לא אלה שכבר עכשיו נהנים משייכות לחברה, אלא מי שמנסים להתקבל כשווים בה, ללא עזרה של ממש מהמדינה.

מעניין שדווקא אלו שסובלים מהזנחתה של המדינה הם שצריכים להוכיח, על ידי תרומתם, שהם רשאים להיחשב אזרחיה. כלומר, מי שמועסק בתנאי ניצול בחברות קבלן, שעתידו הכלכלי לוט בערפל, ומחירי שירותי הבריאות, החינוך, והדיור אינם בהישג ידו, הוא האזרח שהמדינה מפחדת שיבקר אותה, ועליו מופעל הלחץ שיתגייס בעיניים עצומות.

מדינת ישראל הנוקטת מזה שני עשורים מדיניות ניאו-ליברלית שמפקירה את האזרחים מול כוחות השוק ומפריטה כל כך הרבה שירותים שעד לעבר הלא-רחוק היו בבחינת מובן מאליו, יוצרת מצב בו אזרחים רבים לא מסוגלים להרגיש שעליהם לתרום שנתיים או שלוש מחייהם (או את חייהם בכלל) עבורה.

בעידן שבו החינוך בפריפריה סובל מהזנחה, שכר הלימוד לאוניברסיטאות נמצא בעלייה תלולה והופך את עיקרון שוויון ההזדמנויות לכמה מילים ריקות מתוכן, בא אותו קמפיין שעניינו: לא חשוב אם המדינה משתמטת מחובותיה כלפי האזרחים, העיקר שהם לא ישתמטו מהצבא. מצד אחד מנסה הימין הכלכלי להפריט, לנצל, לשבור התאגדויות ולהפוך את החברה לכר נוח לעסקאותיו, ומצד שני, הוא משתמש בסחיטה רגשית כדי לשמור על שוויון בנטל השירות בצבא.

מי ש"חוק הגיוס חל עליו ובוחר שלא להתגייס", כפי שמוגדר המשתמט בסוף הפרסומת, מסרב לקחת חלק בצבא מכל מיני סיבות. לכשישתחרר הוא יופקר לחסדי המשחק הכלכלי שהמדינה משתדלת כל כך שלא להתערב בו, לטובתם של בעלי ההון. ההשתמטות היא לא רק של האזרחים מהצבא, אלא בעיקר של המדינה מאזרחיה.

חבל שהדיון שהתעורר מאז הקיץ בעניין ההשתמטות, הניב רק את הסחיטה הרגשית הזו, והפך את השירות בצבא למה שיזכה כל אזרח באישור חברתי, משל היה משקפי שמש חדשים. אולי במקום אמירות פזיזות כמו "ישראלי אמיתי לא משתמט", יש צורך בשאלות מהותיות יותר, כמו: האם הצבא הוא הגוף המתאים להיות מקור ערכי לכל האוכלוסייה? האם כשהשירות הצבאי הופך לבסיס הראשוני להגדרתו העצמית של כל אזרח, אנחנו עדיין מסוגלים להביט במצב המדיני בעיניים מפוכחות, ולא רק דרך כוונות הרובה?

השאלות רבות ונוקבות, ובוודאי לא מתמצות במשפט יהיר אחד, שנועד לשלוח אותנו בעיניים עצומות להשיג לגיטימציה נוספת לתעודת הזהות הכחולה.

אלירן ארזי, מיוצרי הסרטון "ישראלי אמיתי לא משתמט מהאמת" , שמופץ בימים אלה באינטרנט

מקור

ישן 12-02-2008, 17:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "להלן תגובתו של יוזם הסרטון : ..."

זה לא אני - זה הוא. אני רק עושה מה שהוא עושה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-02-2008, 17:19
  משתמש זכר steaua rosie steaua rosie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "להלן תגובתו של יוזם הסרטון : ..."

36. בושה-כאילו לא הייתה שואה לפני 60 שנה- כנסו והמליצו!
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/images/display_tb_blue_left_up.gif]
אלירן ארזי היקר!
עם כל הכבוד לטיעונים נכונים שהעלת במאמר עדיין אין זה בגדר סיבה טובה להשתמט.
העם היהודי הקים מדינה כדי למנוע שואה נוספת וכפי שכולנו חובים, עדיין אויבנו ששים לכלותנו (ע"ע איראן והמצב בשדרות), לכן אין לאף אחד את הלוקסוס להשתמט גם אם המדינה לא ממש מתחשבת בו. השירות הצבאי הוא כדי להגן על הילדים, הנשים והזקנים בארץ הזאת ולא על ההגדרה הרחבה- "המדינה".
אני סטודנט שנה שלישית, שנלחם במלחמת לבנון השניה, סבל משתי שביתות, נאלץ לראות את אולמרט מתחמק מדו"ח וינוגרד ועדיין בגלל אהבתי הגדולה לעם הזה אני אתייצב שוב בלב שלם אם יהיה צורך!!!
אין זה נכון להעניש את ילדי המדינה בגלל אי התחשבות שלה בצרכי הבוגרים.
ותחשוב על זה!!!

תגובה של אחד הקוראים, טיפה מתלהמת, אבל עדיין פוגעת בול במטרה...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:38

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר