לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-02-2008, 21:12
  Adarhay Adarhay אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.11.07
רוצה לשמוע חוות דעת לפני רכישה.

שלום,
אני חובב צילום "רציני" כבר זמן מה, כרגע מצלם עם דמוי SLR ומרגיש שאני צריך להשתדרג.
לאחר הרבה בירורים והתלבטויות החלטתי סופית על ניקון d80.
עכשיו ביררתי מעט על העדשות, וזה מה שאני כרגע חושב לקנות:
sigma 70-300 APO
צריך עדשה שמגיעה מספיק רחוק עם איכות טובה ובוקה נאה, פוקוס אוטומטי מספיק טוב.
אני כרגע הכי מתלבט לגביה.. (גם בגלל ששמעתי שהפוקוס האוטומטי לא משהו, השאלה עד כמה כי אני צריך אותו מספיק טוב לא יותר מזה, וגם כי אני רוצה לדעת אם היא איכותית ביחס למחיר שלה)
kit nikkor 18-70
נראית לי עדשה שמתאימה להרבה צרכים ויכולה לשמש להכל כמעט. בשבילי נראתה מצוינת.
תקנו אותי אם אני טועה/אם יש הצעות שונות..
sigma 10-20
העדשה הזו נראתה איכותית מבטיחה וטובה. אני מצלם בעיקר נופים וזו נראית לי האופציה הכי טובה בשבילי, מבחינת זווית רחבה.

בעיקרון מה שאני צריך זה לדעת אם עשיתי בחירות טובות בהתאם לצרכים ואם יש הצעות אחרות עדיפות על הבחירה שלי ובטווח המחירים של העדשות שציינתי.

בנוסף אני רוצה לקנות פילטרים ND, IR
אשמח להסבר קצר, איזה כדאי לקחת, מה ההבדל בין פילטר כזה או אחר/מחירים.

תודה רבה לכל העוזרים.

נערך לאחרונה ע"י Adarhay בתאריך 08-02-2008 בשעה 21:17.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-02-2008, 01:22
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Adarhay שמתחילה ב "רוצה לשמוע חוות דעת לפני רכישה."

הסיגמא 10-20 פנטסטית. המלצה מכל אחד שקנה אותה.
הקיט 18-70 זו הקיט הטובה ביותר של ניקון - בהחלט בחירה נבונה.
בנוגע לטלה 70-300, היא 'בסדר'. היא תספק לך תמונות טובות כאשר יש לך הרבה אור בסצינה. היא תפשל לך כשתרצה לצלם משהו מהיר (ציפור שעפה, מירוץ אופנועים, כלב שרץ וכו') או כאשר התאורה חלשה.
אם אתה שואל אותי - אל תקנה בכלל טלה. שמור ת' 1600 שקל או כמה שהיא לא עולה בצד, וכשייתווספו אליהם עוד כ 3500 שקל, תוכל למצוא עדשות טלה איכותיות שיספקו לך תמורה טובה בכל מקרה (ולא רק כשהתנאים אופטימליים). לדעתי, פשוט חבל על הכסף.

בנוגע לפילטרים, אני ממליץ לך לקנות ל 10-20 כיוון שבלאו-הכי השימוש הגדול ביותר הוא בצילומי נופים.
פילטר IR אני לא יודע עד כמה באמת אתה תרצה לקנות כי ה D80 לא מצלמת אינפרא בקלות - קטע מבאס.
בכל מקרה - Hoya R72 (אני חושב שהם שינו את השם ל RM72 או משהו בסגנון - תריץ חיפוש בגוגל) לאינפרא.

פילטר ND - ממליץ על B+W 108glass (מוריד 6 סטופים) לצילומים באור יום, ופילטר חלש יותר לצילומים בשעות בהן התאורה חלשה (בוקר / ערב).

כמובן, קוטר 77מ"מ עבור ה 10-20.
אין צורך בפילטרים דקים (!), אפילו אם יאמר לך אחרת. הם סתם יקרים יותר והסיגמא עובדת על-הכיפאק גם עם הרגילים.

ישן 09-02-2008, 17:09
צלמית המשתמש של petia
  משתמש זכר petia petia אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל petia שלח הודעה דרך MSN אל petia Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Adarhay שמתחילה ב "קודם אין מה להגיד סליחה, זה..."

כבר נשאלה שאלה דומה על הבדלים בין הפילטרים, תוכל לקרוא את התשובה כאן, תתמקד בתגובה מספר 8 של אולג. בעיקרון,פילטר ND מאפשר לך להוריד את כמות האור הנכנסת בכמה סטופים, למשל ND מוריד 6 סטופים.
השאלה היא האם משנה לך אחריות של יבואן רשמי או אפור.
אני רכשתי את כל הציוד שלי אצל פוטופילם, חנות מאוד אדיבה ואמינה העובדת עם הייבואנים הרשמיים.
את הסיגמא 10-20 תמצא אצלם במחיר בין הזול בארץ, אך המצלמה אמורה לעלות טיפה יותר היות והאחריות היא של הייבואן הרשמי, אולי אם תקנה את כל הציוד שם, תקבל הנחה טובה.
אם אתה מחפש פילטרים UV או ND של B+W תוכל לרכוש אותם אצל יוגנד במרחק 10 דקות הליכה מפוטופילם ואם אתה יכול להסתפק בפילטרים של סיגמא (פילטר UV), אפשר לרכוש אותו אצל פוטופילם.
אם אתה מעדיף לרכוש דרך היבואן הרשמי, לאחרונה הוזכרה החנות camera mia, תוכל גם לרכוש לכל עדשה או גוף אחריות מורחבת לכמה שנים של Mack המכובדת במעבדות מוכרות בארץ כמו ארליך.

רכשת ציוד צילום ורוצה לשתף אותנו בחווית הקנייה? לחץ כאן!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:01

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר