לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-03-2005, 12:06
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
מה פה היה חדשני ??
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי תומר25 שמתחילה ב "אכן כתבה מעניינת, במיוחד משאית הריו שמשליכה מטענים/מוקשים"

שלום לכולם,

ראשית עלי להתוודות שכמי שמשרת בכוחות הביטחון כבר כמעט 20 שנה אני בהחלט שייך לגוורדיה הטוענת שכמה שפחות לדבר עדיף. כל פרסום של יחידה חדשה, כל חשיפת נשק וכל גילוי יכולות מקומם אותי, אבל כנראה שזה המחיר שמשלמים על פטפטנות יתר.

לאחר שאמרתי זאת, בואו נבחן בעצם מה ראינו בסרט שלפנינו :

1) פרסום של קלטות אנטי-מסיונריות והופעה באתר "סהרורי" במקצת.

2) טנק מרכבה + האמר + נגמ"ש (לא אכזרית או משהו כזה, סתם נגמ"ש) + D-9 ואפילו טג"ש........ נו ?

3) מה היה פה חדשני, משאית ריאו המטילה מוקשים ?? כבר עשרות שנים יש מפזרות מוקשים מסוגים שונים - מנגרר ועד ממסוק, וכל מה שבינהם.

4) חיילים לבושים בבגדי הסוואה .... נו באמת.

לסיכום חברים, אני מסכים שיד הצנזורה לעיתים קלה מדי, ומצד שני שלפעמים היא מכבידה לשווא. אני לא מסכים שבעידן המודרני אי אפשר לשמור דברים חסויים ..... להיפך. אולם בשורה התחתונה הסרט שלפנינו חוץ מלגרום לדיון מעניין בעצם לא תרם מאומה בהצגת יכולות או אמל"ח.

אפשר, בינתיים, להירגע.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-03-2005, 11:51
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
סירפד , גם אתה עכשיו ? לא מתאים לך !! בחייאט !
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אני נאלץ להסכים עם Solid Edge"

התרגיל הזה נקרא "הצגת יכולת" לא סתם , ונערך במיוחד בשביל המצלמות , כל מיני חברה שונים ותלמידי בתי ספר (אגב , רק לבירור , למעלה ענה לך אח של בוריס שהשתתף בתרגיל) . תגיד לי , תגיד לי דבר אחד שעבר פה על בטחון שדה !!!!! הטנק עם הנוכרי ? מה חשפו בסרט הזה , ראק ? שמוהנדסים יודעים לכוון את הטנקים מעל מעברים ? הרי זה כל כך ברור מהסרט שכל המתווה של ה"תרגיל" הזה הוא לא יותר מאשר שאו-אוף . הרב"ח עצמו נערך יותר מאוחר .

נו , וגם אני לקחתי חלק מיום תחרות חילי שבהם שמו רמקולים שבהם אפשר היה לשמוע את הפקודות צוות אצל הקהל . גם שם היו תלמידי בתי ספר וכל מיני צלמים . עשינו מול הקהל תרגולות צוות שונות . אז ? באלוהים , קחו הכל בפרופורציה נכונה . באירועים כאלו לא חושבים על בטחון שדה ? הרי כל התרגילים האלו זו שאו-אוף אחד גדול בשביל מצלמות !

בחייאט סירפד , לפתוח אשכול כל שנייה כמה שזה פגיעה של בטחון שדה , תשאיר את זה לילדים שעוברים בפורום רק כדי להשאיר את החותם שלהם בפורום (ואתה כבר ראית כמה שזה מעלה לי את הסעיף ) . אתה הרי יודע הרבה יותר טוב .
ישן 05-03-2005, 00:42
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "יאשה, התגובה שלך ממש לא במקום"

א. אחלה סרט ותודה למי שהביא את הלינק. אני אישית נוטה להסכים עם JAVEHN - לא רק שלא נחשף פה שום דבר חדש ומעניין אלא גם תרגילים ורב"חים דומים כבר הוצגו מספר פעמים בטלוויזיה ב PRIME TIME. מה קפצתם פתאום?
ב. לעניות דעתי גישתם של חלק מחברי הפורום - "אני הגולש האנונימי X מפורום Y, המתהדר בעבר צבאי עשיר (שהסתיים בד"כ בדרגת סמל...) ובעל תובנות מודיעיניות חובקות עולם, אסביר ביתר שאת לצנזורית הראשית וליתר מפקדי הצבא מה צריך להסתיר מעיניי הציבור בארץ" - היא ילדותית ואנכרוניסטית באותה מידה. תסמכו על הנפשות המכובדות הללו שהם יודעים את מלאכתם היטב.
ג. בעבר ננקטה בישראל לאורך יותר מ 40 שנה מדיניות נוקשה ביותר בתחום הצנזורה בסגנון אלבניה וצפון קוריאה, שהתוצר העיקרי שלה היה שאנו אזרחי מדינת ישראל היינו האחרונים לדעת על התפתחויות ושינויים למיניהם בתחומי הטכנ', המדע והצבא, שאזרחי שאר העולם ידעו עליהם חודשים אם לא שנים קודם לכן. או שחוסמים הכל (מה שלא אפשרי בערך מאז 1994) או שלא חוסמים כלום. עצם המחשבה שבמאה ה-21 בעידן המידע ופתיחות התקשורת ניתן להמשיך ולשלוט ביד רמה בזרימתו על פני עשרות ערוצים אפשריים (לווין, סלולר, אינטרנט, SMS וכו') מתאימה כאמור יותר למשטרים כמו הטאליבן ולא למדינה מערבית דמוקרטית. ממליץ לקרוא את הטור הבא ממוסף המאמרים של הארץ של היום
http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...SubContrassID=0
ד. לסיכום ברשותכם אשתף אתכם במושג קטן הנקרא "מחזור חיי המידע". המושג אומנם במקור מעולם המודיעין אולם יושם לאורך השנים בפרקטיקות רבות ובאחרונה בעולם ההיי-טק וה START-UP (לא פלא, רבים מהיזמים מקורם בקהילית המודיעין). בהפשטה, ידע ונתונים הם חומרי גלם שעוברים עיבוד וניתוח עד שהופכים למידע, שעל בסיסו ניתן לפעול. לכל פיסת מידע מוצמד ערך סגולי, הנבנה על פי פרמטרים איכותיים וכמותיים שונים (עלות השגתו, עדכניות, זמינות, שלמות, רציפות, קונסיסטנטיות, חשאיות וכו'). מידע הוא גם דבר מתכלה ועל כן כל פיסת מידע יש גם אורך חיים מוגבל, שמעבר אליו ניתן להתייחס אליו כציבורי. בעבר מחזור חיי המידע נמדד בחודשים, לעתים שנים. בעשור האחרון הוא נמדד כבר בשבועות, אולי שבוע. בשנתיים האחרונות הזמן הזה התקצר למספר ימים, אולי יום.
חשבתם על הרעיון כלשהו? הנחת היסוד שלכם צריכה להיות ש 10 הודים יושבים כבר 6 חודשים במעבדה בבנגלור עם אותו רעיון ממש ומקדימים אתכם בדרך לאב-טיפוס / פיילוט / בטא. קראתם איזה מאמר על רעיון / מוצר / שירות / פתרון מגניב בעיתון? בוקר טוב, החברה האלו חושבים עליו כבר 3 שנים ועובדים עליו בפועל כבר שנתיים.

בקיצר, מה שראיתם בסרט הזה, תמונות של האב-טיפוס שלו (שצולמו על ידי לווין צילום רוסי / צרפתי) נמצאות כבר 4 שנים על שולחן הדסק הישראלי של המודיעין האיראני. פקודות ברשתות קשר וסלולר? האפרוחים מאזינים להם חופשי כמו לגלגל"ץ. את מה שבאמת חשוב ויכול להכריע את המלחמה הבאה צריך לשמור ולהסתיר, לא תמיד אפשר, גם לא תמיד רצוי (הרתעה). את מה שרוצים למכור לקולומביה ולסינגפור, מה בדיוק הטעם ועל מי אנחנו עובדים?
ישן 05-03-2005, 01:00
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
ממש לא מסכים.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "תגובה"

א - הצנזורה טועה ע"ב יומי באישור חומרים מסויימים ולאחר שגורמים מתוך המערכת ומחוץ לה מפנים את תשומת ליבה החומרים הנ"ל מוסרים.
אתה נותן למערכת הרבה יותר קרדיט ממה שמגיע לה ויש המון טעויות - לפעמים די מפליאות בחומרתן.
ב - מחזור חיי המידע - שטויות.
גם אם מערכת דומה ביכולותיה מפותחת או מבצעית ע"י מדינה זרה, אין זו סיבה לחשוף את יכולות הצבא שלך.
בצה"ל קיימים היום מאות מוצרים שדומים להם או אפילו זהים נמצאים בצבאות זרים וסיווגם סודי ומעלה.
הסיבות למתן הסיווג הן רבות ומגוונות - ולאו דווקא ע"ב טכנולוגי (הטיעון שלך מזכיר את הבולשיט שנאמר ב"חדר מלחמה" על ההוא מרפא"ל או משהו כזה שדיבר יותר מידי באיזו הרצאה והילדים ההם אמרו לו שתוך 6 חדשים הידע יהיה נחלת הציבור - גיבוב של שטויות).
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

ישן 05-03-2005, 03:01

תגובה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי desertowl שמתחילה ב "ממש לא מסכים."

א. אינני טוען שהצנזורה עושה עבודה ראויה (אני בעצמי הבאתי בפורום שלל דוגמאות לחלמאות של היושבים בה) אלא שלא צריכה להיות צנזורה כלל. מידע הוא כוח ולא חולשה והניסיון לשלוט בתפוצתו בתקופתנו שקול לניסיון לסתום באצבע את החור בסכר. עדיף כבר לתקן את הסכר אחרת חבל על הנמק באצבע.
ב. אשמח אם תסביר איך בדיוק "מסירים ידיעות" שכבר התפרסמו? מוחקים אותם מכל אתרי האינטרנט וחוסמים גישה לאתרים בחו"ל שכבר פרסמו? מעלימים זכרונות חזותיים עם מקלות כסופים ופלאשים בסגנון MEN IN BLACK? למה הדבר שקול? להחלטה האווילית בזמנו לשלוח את חיילי הצנזור הראשי לאסוף מהמדפים את ספרו של מייק אלדר שייטת 13 אחרי שכבר רכשו מאות עותקים ממנו או להחלטה לרדוף אחר ויקטור אוסטרובסקי, אחרי שספרו כבר התפרסם בכל העולם. בשני המקרים כידוע לך הספרים פורסמו בסוף ו "למרבה ההפתעה" מאז הסורים עדיין לא כבשו את תל-אביב או הפציצו את הכור בדימונה.
ג. כשאיש חמאס במסווה של פועל קשה יום או אפילו סתם תייר תמים מחבר המדינות יכול להסתובב עם סלולר דור 3 עם מצלמה ולהעביר בשידור חי חצי מדינה לכל מקום בעולם, אתה באמת חושב שמישהו מתרגש מתמונות משעממות באינטרנט? שתוכנה שמיליארד גולשים באינטרנט יכולים להוריד בכל רגע נתון מ GOOGLE מאפשרת להם לקבל מודיעין חזותי ברמה שבתחילת העשור הקודם היה זמין לאולי 500 איש בכל העולם?
ד. אתה ביקרת בטלקום 2004 בשנה שעברה? אתה ראית מה חשפו שם? אלופי המטה של היום שנלחמו כחיילים מן השורה ב 1982 בצבא שעדיין סרב להודות שהוא מפעיל גורטאות משנות ה-50 מבינים לאט לאט סוף סוף שטנקים ו F-16 לא מנצחים מחבלים בעימות עצימות נמוכה, שהסורים כבר לא הולכים לשטוף את רמת הגולן (כי במילא הם יקבלו אותה בהסכם עוד שנתיים-שלש גג) ושחשיפת טכנולוגיה מנצחת (במקום הסתרתה) לא רק שמרתיעה את אויבנו בצורה הכי אפקטיבית אלא גם עוזרת לנו למכור אותה בחו"ל, מה שממן את פיתוח הדורות הבאים וחוזר חלילה. חוזקותיה היחסיות של ישראל הן בתחומי התוכנה, במערכות שו"ב, בתקשורת אלחוטית, באלקטרו-אופטיקה ויתר אמצעי מודיעין ולא בפלטפורמות ובאמל"ח, אותן נקנה בעתיד מהמדף מארה"ב וממדינות אחרות, כי אין לנו שום יתרון יחסי בפיתוח שלהן.
בקיצר, חברה, זאת המאה ה-21, תפסיקו לישון בעמידה ותתחברו למציאות.

נ.ב. את חדר מלחמה לשמחתי הרבה לא יצא לי לראות, בדיעבד חבל לפחות מהפרודיה שעשו עליה בארץ נהדרת. השתנתי מצחוק.
ישן 05-03-2005, 11:22
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
טוב...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "תגובה"

לא נתחיל פה שירשור בנושא אבל-
בדיוק לפני יומיים הורד חומר מסווג מאתר שהחשיפה אליו נמוכה יחסית.
לאחר שאושר ע"י הצנזורה, פנו אליה שוב אזרחים מודאגים (בוא נקרא להם ככה) ולאחר שיקול מחודש החומר הוסר.
מה אתה מציע - להשאיר אותו שם, כדי שגם אם יש סיכוי שהוא עדיין לא נחשף שייחשף עכשיו?

לגבי טכנולוגיות - במו עיני ראיתי טכנולוגיות שקיימות בצבאות וארגונים זרים אבל עצם אי הידיעה של האוייב על קיומן בצה"ל הן הביאו לתוצאות מדהימות.
ברגע שהאוייב היה מודע לטכנולוגיות האלה - חלקן מאבדות את מלוא ערכן וכל עוד האוייב לא יידע עליהן הן מחזיקות שנים (אני מדבר על עכשיו ולא על שנות ה 70).
הייתי שמח לתת לך עשרות דוגמאות - אבל אני מנוע.

בגדול - הצנזורה אכן נפתחה ועידן המידע הביא עמו מהפכות רבות ואני מברך על כך.
עם זאת - ברור לכולם (וגם לך,אני מניח) כי סודיות ומידור הם א-ב של כל ארגון בטחוני וגם כיום רב הנסתר על הגלוי.
על כך תעיד תערוכת LIC בשבוע הבא, שכל המוצגים בה הם בלמ"ס בלבד.
אני בטוח שאתה תוכל למצוא אמצעים רבים שחסרים שם - מסיבות של מידור וסיווג. (אגב, גם התערוכה הזו בעייתית שכן יש ניגוד אינטרסים בין התעשיות שרוצות לחשוף מוצרים ולהפתח לשווקים חדשים לבין הצבא שמעוניין לשמור על היכולות האלה כמסווגות, אם תגיע לתערוכה ותדבר עם הגורמים הצבאיים והתעשיות - תבין על מה אני מדבר).

ברבים מנושאי הסיווג קיימת חפיפה עולמית - נסה למצוא תדר של מרעום קירבה באינטרנט,
או את תחום הכיסוי של ה WARLOCK GREEN האמריקאי (אפילו אם תמצא תמונה אני אשמח).

לגבי ה VISINT שציינת (פלאפון דור שלישי וכו') זה אכן איום חדש שקב"טים צריכים להתמודד עימו ואני מאחל להם בהצלחה.
זה לא אומר שצריך לסייע לאוייב בכך שגולש X יעלה תמונות שצילם במו ידיו ללא מחשבה תחילה וללא אישור הצנזורה , או טעות שמקורה בצנזורה (שזה עצוב אף יותר) - אחרי הכל במדינה הזו יש חוק ונושא המידע המסווג מעוגן בו.
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

ישן 05-03-2005, 19:33

תגובה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי desertowl שמתחילה ב "טוב..."

מסכים עם כל מה שאתה אומר.
צריך להתאים את מידת החשאיות והמידור לרמת האיום כלפינו וזה בדיוק מה שאנו רואים בשנים האחרונות.
לעניות דעתי הצגת / חשיפת היכולות שעליהן אתה מדבר הללו במקום הסתרתן מפיקה לישראל רווח (הרתעתי, תדמיתי, כספי וכו') גבוה משמעותי, בוודאי שבטווח הרחוק. הגידול האדיר בשנים האחרונות ביצוא הטכנולוגי והבטחוני הוא נגזרת ישירה של המגמה הזו, כמו גם הפרטת התעשיות הביטחוניות.

קחו לדוגמא את כתבת החשיפה המעניינת שמופיעה בגליון החדש של בטאון ח"א על יחידת בלון המכ"מ של מערך יחידות הבקרה. ברור שמעבר לרצון העיתונאי האותנטי לחשוף לציבור רובד נוסף של פעילות ייחודית בחיל, מדובר בראש ובראשונה במסר מסחרי-עסקי עבה, שישרת היטב את מערך הייצוא הביטחוני הישראלי.

דרך אגב, את המסמך הסודי אליו אתה מתייחס מתוך האתר של מורשת חיל הנדסה, "חשפתי" אני כאן בפורום בעקבות גלישה אקראית שם...
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...5175#post197920
מה שעלול להעיד על כך שאיש לפני לא ממש טרח לקרוא את תוכן האתר לעומק... :-))

וכל מי שמכיר את מנגנוני ה CACHING של מנועי החיפוש באינטרנט כמו GOOGLE יכול להגיד לך שהמסמך עדיין חי וזמין ברחבי אינטרנט... כאמור, להילחם ברוח עם מחבט טניס
ישן 05-03-2005, 16:11
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
סירפד , אני באמת מאוד מצטער שיצא לי ככה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "יאשה, התגובה שלך ממש לא במקום"

אבל אתה צריך להבין כמה שזה נשמע אבסורד . אין לי אשליות בקשר לדרך בה עובדת הצנזורה , יש להם בדיוק את אותם מחלות חפיף וברדק כמו שיש לשאר החברה שלנו , וגם לצבא .
אך זהו התרגיל שהתכנון שלו הוא במיוחד לצורך הצגת יכולות , וכל היעוד שלו זה כן להראות ולשמש כגורם התרעה וכמכפיל כוח בין היתר . התרגיל הזה מתוכנן עד לרמת הסס"ל והוא עובר פעמיים בשנה בדיוק באותו מקום , כמעט באותו אופן . זוהי הצגה יזומה בה בוחרים להראות משהו , ואין פה מקום לטעות של צנזורה . זה כמו שעכשיו תגיד שכנס לאימות מוגבל עובר על ב"ש .

לא הולך להתפלס עכשיו על העניין הזה . אתם עובדים עם הצנזורה , לא ? בבקשה , תברר עם יש דבר אחד פסול בסרט הזה . עם יש , שישיית בירות עלי במפגש הבא .
ישן 04-03-2005, 15:53
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
מדובר בהצגת יכולות של צה"ל
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אני נאלץ להסכים עם Solid Edge"

בכל העולם נהוג לבצע הצגות שכאלו.

בתור אחד שהשתתף ברב"ח (השתתפתי ברב"ח שהיה לפני שמונה חודשים בערך, לא כצופה) אני יכול לספר שהכל מתוכנן לפרטי פרטים כדי שהקהל יראה רק את מה שרוצים שיראה ובשלב המדוייק שרוצים שהקהל יראה אותו. (עד רמת האורך של הגדר הירוקה שאפשר לראות בסרט ואפילו עץ שמסמן מיקום כוחות).

הסרט הכי מעניין שראיתי עד עכשיו על הרב"ח, חבל שלא הראו שם את התותחנים, בדרך כלל אנחנו עושים דברים יפים ברבח (סימון מסלול הפגז בעזרת פגזים מיוחדים, מיסוך עשן ענקי וירי קצב אש מהיר על יעד לכיבוש). מה שכן הראו בסרט זה את התצפית, והבחור שם עם הכומתה תורכיז הוא חבר שלי מהטירונות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:32

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר