לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-02-2008, 14:23
צלמית המשתמש של ILFighter
  ILFighter ILFighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.04
תפקוד בקרב אמת

אני חגורה כחולה בקרב מגע, המקרה הזה קרה לפני כמה חודשים, לפני המבחן לכחול עכשיו שאני חושב על זה.
דיברתי על המקרה הזה עם המאמן שלי והגענו למסקנה שזה היה די נורמאלי, אבל בכל מקרה, המקרה הוא מקרה שיכול לקרות לכל אחד ככה שזה נושא שנראה לי חשוב להעלות.
יצאתי עם חברים לפאב, בשלב כלשהו אני ועוד 2 מהחברים שלי יצאנו מהפאב לא זוכר בדיוק מאיזו סיבה, גם לא בטוח שהייתה, עמדנו בחוץ ופתאום הופיעו להם כמה ערסים קטנים (אני מוכן להשבע שהם לא היו מעל גיל 17), הם חיפשו ריב וזה היה נראה כאילו הם מצאו אותו עם חבר שלי.. קצת דחיפות, הרבה צעקות, ואני באמצע מנסה לדבר בהגיון.
אומנם בסופו של דבר הצלחנו להרגיע את כולם בלי שזה יגרר למכות. אבל, וזה אבל די גדול, במהלך המצב הזה הרגשתי שאני לא יודע אם אוכל להגיב כמו שצריך אם אני אצטרך, הרגשתי די משותק מבחינת תגובה פיזית, מה שהמאמן שלי אומר, זה שזה נורמאלי לגמרי, ובדרך כלל אתה יוצא מזה ברגע שאתה מקבל איזה אגרוף לפנים או משהו, אתה צריך את המכה הראשונה שתוציא אותך מהשוק... שיש בזה הגיון, אבל רציתי לדעת אם זו בעיה מוכרת, והאם מה שהמאמן שלי אומר נכון, ואם לא, מה אפשר לעשות עם זה? תודה רבה לכל העונים!

חזרה לפורום
ישן 12-02-2008, 14:52
  NORE NORE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ILFighter שמתחילה ב "תפקוד בקרב אמת"

אכן מוכר,
מכיון שבמכון אתה מתאמן תחת תנאי מעבדה אתה הרגשת שאתה משותק,
אל תחכה שיעוררו אותך, האדרנלין זורם,
מתי???
אני מנסה שלא להגיע לאלימות, פעם קודמת ניצחתי מילולית וחילצתי אנשים מצרה של סכין ולחילופין אקדח, למרות שעמד מולי אדם שבאגרוף אחד הייתי שולח אותו לבי"ח, התנצלתי יפה, אני לא מחשיב אותם חברים שלי מאז כי הם לא באו כשהם ראו שהמילים שלי גורליות, מילה אחת לא במקום ונגמר.
מכות, כשהתחילו כבר לריב ועברו מדחיפות לאגרופים הגיע הזמן לפוצץ לכולם את הפנים, את האגוזים לאגוזי, לאוו קיקים, הפלות עוצמתיות על הרצפה ואחד על השני יכולות לעזור, אם שולפים לך סכינים אז טכניקות ריק ורוח אם יש לך קצת זמן טכניקות של טאצ'י דורי מים אם יש לך יותר זמן אש ואם אתה הרבה אבל הרבה יותר חזק ויש לך זמן חופשי אדמה, להתחיל לדפוק עליהם לנטרל לפחות סכין אחת שתהיה שלך, לשסף לאזור הבטן והכי חשוב לברוח ולהיעלם, למקרה שנשארו עוד אנשים שרודפים אחריך חפש נשק יעיל באזור כדי להספיק להיעלם ואני מדגיש הכי חשוב להיעלם מהאזור כי לא משנה עד כמה את מיומן כשאתה עומד מול 30 איש הדקירה יוצאת לדרכה, חפש אבנים, חול, צינור להצליף איתו, בקבוקי זכוכית, פחיות כל נשק שתוכל למשוך איתו זמן עד שתיעלם, אחרי שנעלמת אני ממליץ לצלצל לחילוץ מהמקום/תגבורת, איש איש והדרכים שלו, ונסה למצוא מחבוא לא שגרתי עד לביאת החילוץ.

נערך לאחרונה ע"י NORE בתאריך 12-02-2008 בשעה 15:21.
חזרה לפורום
ישן 12-02-2008, 15:26
  NORE NORE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.06
תגובה.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי NORE שמתחילה ב "אכן מוכר, מכיון שבמכון אתה..."

אכן מוכר,
מכיון שבמכון אתה מתאמן תחת תנאי מעבדה אתה הרגשת שאתה משותק,
אל תחכה שיעוררו אותך, האדרנלין זורם,
מתי???
אני מנסה שלא להגיע לאלימות כשאני לא רוצה להגיע לאלימות, קרה שניצחתי מילולית וחילצתי אנשים מצרת סכינאות/אקדחנות, למרות שעמד מולי אדם שאגרוף אחד שלי עלול להוביל אותו לבי"ח התנצלתי.
מכות, כשריב מועבר מדחיפות לאגרופים תקוף פנים, את האגוזים הכה והכן אגוזי, בעיטות לרגליים, הפלות עוצמתיות על הרצפה.
לנשלף טכניקות ריק ורוח, טכניקות של טאצ'י דורי - מים, אש, אדמה - לדפוק עליהם, לנטרל לפחות סכין אחת שתהיה שלך, לשסף לאזור הבטן והכי חשוב לברוח ולהיעלם, למקרה שנשארו עוד אנשים שרודפים אחריך חפש נשק יעיל באזור והיעלם ואני מדגיש הכי חשוב להיעלם להם כי לא מספיקה מיומנות הלחימה לשרוד כשהם רבים ואתה אחד, חפש אבנים, חול, צינור, בקבוקי זכוכית, פחיות, נשק. אחרי היעלמות אני ממליץ לצלצל לחילוץ מהמקום/תגבורת, איש איש והדרכים שלו, לנסות למצוא מחבוא לא שגרתי ולחכות לחילוץ.

נערך לאחרונה ע"י NORE בתאריך 12-02-2008 בשעה 15:43.
חזרה לפורום
ישן 13-02-2008, 00:15
צלמית המשתמש של ekelizek
  משתמש זכר ekelizek ekelizek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
זה עניין של פסיכולוגיה התנהגותית
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי dror_dp שמתחילה ב "אני חושב שהמדריך שלך צודק"

כאשר בעצם נלחמים או עומדים לפני משהו מרגש או מטריד בצורת החוויה שלנו אז בעצם אנחנו נכנסים לפאניקה מסויימת ומצב של רעידה חשש ואפילו צורה מסויימת של התדרדרות בצורת החשיבה והתגובה שלנו אשר משתק אותנו ומותיר אותנו בסיטואציה אשר מפחיתה מיכולת הנוהג הטבעי שלנו.
זה יכול להיות גם בדברים הכי פשוטים של התקלות במלל על דברים שאתה לא יודע או לא ציפית ולקבל ואתה מוצא את עצמך מקשקש אבל לא נותן תשובה ברורה אם בכלל על השאלה.
היכולת להתמודד עם המצב הוא על ידי נסיון או בצורת הכנה.
למשל כמו שתמצא בצבא בצורת האימון של אנשים קרביים תורות שלמות איך לאמן אותך ולהפוך אותך למכונת הרג לשלב המשימה הנוכחי.
פעם למשל בסיירות בצה"ל היו נוהגים לתת לחיילים טועים נכשלים(פאשלונרים) למשל כאשר נתפסו נרדמים בשמירה סטירה על ידי חברם לצוות וכל זה בפקודה של איש הסגל עם זה הקצין או סמל המחלקה שלך.
אם הסטירה לא הייתה חזקה מספיק אז הסמל או הקצין היה סוטר לנותן הסטירה גם כן.
התפיסה מאחורי מתן הסטירה היה עניין לפיתוח אגרסיביות ואופי מחושל ותוקפני כיוון שמתן סטירה בעצם מכניסה אותך למצב של הלם וחוסר אונים כי הטראומה של קבלת סטירה מחזירה אותך באפקט לגיל מאוד צעיר שבו אתה זוכר שהיית מקבל סטירה.
הרבה פעמים מקרי אונס לא מתחילים מן הסכין הם מתחילים ממתן סטירה לאישה אשר מכניס אותה למצב פסיכולוגי של ציות.
אחת צורות האימון כיום בשיטות ההגנה העצמית במיוחד PFS של זרם JKD או fast deffence הוא לבישת סוג של קסדה מגנה ראש ואימון על קבלת ונתינת מכות לראש.
חזרה לפורום
ישן 13-02-2008, 02:26

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי NMW שמתחילה ב "תראה זה ידוע ברוב האומניות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NMW
תראה זה ידוע ברוב האומניות לחימה שנוגדות את האינסטינקטים שלהם ....
התנועות לא מוכרות לגוף ובזמן לחץ בכלל קשה לך להיתרכז ולנסות אותם ..
המלצה שלי תשתדל להרגע כמה שיותר (=
בנוגע למורה שלך שאמר שתחכה עד שתחטוף אגרוף !
חחחח אחי בוא נניח ככה אם תחטוף אגרוף אחד אתה תחטוף עוד אגרוף ועוד אגרוף שום עצבים ושום נעליים ...
אני אישית מציע לברוח מהמצבים האלה אם תפסו אותכם בלי ברירה תשבור ידיים רררר..... תהנה מזה קראנצ'י לחלוטין P;
הוא בשום פנים ואופן לא אמר לחכות עד שאתה מקבל את המכה. הוא אמר שזה מצב מוכר לו, ושרוב האנשים יואים מזה ברגע שהם מקבלים מכה...

חזרה לפורום
ישן 18-02-2008, 23:37
צלמית המשתמש של ghostbuster
  משתמש זכר ghostbuster ghostbuster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.07
שלח הודעה דרך MSN אל ghostbuster
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ILFighter שמתחילה ב "תפקוד בקרב אמת"

לעניות דעתי נראה שאינך מתאמן בפול קונטקט וזאת היא הסיבה העקרית לשיתוק בזמן אמת
שים לב ידידי יש חשיבות עליונה לאנרגיה שזורמת ממך ליריב שעומד מולך היינו ביטחון עצמי מבט חד ללא מורא בעניים וצורת דבור בטון חזק וברור לתת ליריב להבין בצורה שאינה משתמעת לשני פנים שאינך מפחד ממנו כלל ועיקר ויחד עם זאת אינך מעוניין להכנס עמו לעימות ברגע שאתה משדר את המסר הנ"ל בצורה נכונה 99.9% שאתה מסיים את הסיטואציה נכון במקרה הכי גרוע אתה חייב לתקוף בצורה קצרה ויעילה כגון שוטו אוצ'י או מרפק או ראשיה, לאף ומימלא היריב מאבד את הראיה מחמת שטף הדמעות או "קומאדה" (טלף הדוב) לאוזניים שמוציאה את היריב משיווי משקל טוטלי וזה הזמן להעלם מהאזור מהר

חזרה לפורום
ישן 19-02-2008, 03:51

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "לעניות דעתי נראה שאינך מתאמן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ghostbuster
לעניות דעתי נראה שאינך מתאמן בפול קונטקט וזאת היא הסיבה העקרית לשיתוק בזמן אמת
שים לב ידידי יש חשיבות עליונה לאנרגיה שזורמת ממך ליריב שעומד מולך היינו ביטחון עצמי מבט חד ללא מורא בעניים וצורת דבור בטון חזק וברור לתת ליריב להבין בצורה שאינה משתמעת לשני פנים שאינך מפחד ממנו כלל ועיקר ויחד עם זאת אינך מעוניין להכנס עמו לעימות ברגע שאתה משדר את המסר הנ"ל בצורה נכונה 99.9% שאתה מסיים את הסיטואציה נכון במקרה הכי גרוע אתה חייב לתקוף בצורה קצרה ויעילה כגון שוטו אוצ'י או מרפק או ראשיה, לאף ומימלא היריב מאבד את הראיה מחמת שטף הדמעות או "קומאדה" (טלף הדוב) לאוזניים שמוציאה את היריב משיווי משקל טוטלי וזה הזמן להעלם מהאזור מהר

אני לא יודע מה שמעת על קרב מגע... אבל אין יותר פול קונטאקט מזה...
אני יודע טוב מאוד שטון דיבור יכול לסגור עימות, וזה עוזר מאוד להראות לו שאני לא מפחד... אבל... אני כן מפחד, טה דאם! אני מקווה שאתה יושב, אבל, לא בא לי להידקר!.
בנוסף, אני לא מסכים אתך שהדרך הנכונה היא לתת מכה אחת ולברוח... אם זה כבר מגיע לעימות פיזי, אני מאמין שזה מאוד חשוב לנטרל את הבנאדם עם סרייה של מכות, ואפילו להשאר באיזור אם עשית את זה כמו שצריך, כמובן, אני לא מתכוון ללהחזיק לו את היד או לעשות לו מסאג', אבל לוודא שהוא לא הולך למות זה המינימום...
דבר נוסף, ובאמתש אל תקח את זה לצד הלא נכון. אבל אני מ-א-ו-ד מפקפק ביעילות רחוב של התקפות שקוראים להם "טלף הדוב" או "שוטו אוצ'י", את הדברים האלה נאי אשאיר להוליווד, מכות קצרות לנקודות תורפה תוך הגנה על פלג גוף עליון, ובלי פחד להתלכלך (בעיטה לאשכים, אגרוף לכליות, מרפק לפנים וכו) היא דרך הרבה יותר בטוחה לפי דעתי, אין פה מקום לכבוד.

חזרה לפורום
ישן 19-02-2008, 07:52

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ILFighter שמתחילה ב "[QUOTE=ghostbuster]לעניות..."

טוב מראה עניים קלוט תמונה אחי "קצר וקולע עדיף מארוך וצולע"
אם אתה יודע לתת מכה נכונה לנקודת תורפה לא צריך יותר מזה !!!
http://video.google.com/videoplay?d...earch&plindex=5
ומה שאמרתי להסתלק מהר בשביל שלא תצטרך לבלות לילה בתחנת משטרה זה הכל
ואגב אם אתה עד כדי כך מפחד סימן שאינך בטוח בעצמך וביעילות הטכניקה שלך וחבל שכך
אני האמת אנני יודע איך מתבצעים האמונים שלכם אבל אם אתה עולה על המזרון עם יריב מנהל קרב אמיתי במגע מלא פירושו של דבר שאתה מחוסן הגוף שלך יכול לספוג ושלא תקפא ברחוב לעולם אל תשכח שאתה כאן המאומן ויש לך יתרון עצום מול כל אחד שאין לו ידע פרקטי מקצועי בתחום אקיצר אם אתה מתאמן קרבות במגע מלא תקופה של לכל הפחות 4 חודשים פעמיים בשבועאז " אוי צוקי" שניים עם "קאיי" מהנשמה הבנאדם יתחיל לדבר צרפתית במבטע גרמני על אחת כמה וכמה שכבודו חגורה כחולה !

תכניס לך לראש טוב טוב אתה חזק תעבוד חזק תחשוב חזק תהיה חזק זה הכל בראש
"אל תירא ואל תחת כי עמך ה' אלהיך בכל אשר תלך"

נערך לאחרונה ע"י ghostbuster בתאריך 19-02-2008 בשעה 07:55.
חזרה לפורום
ישן 19-02-2008, 14:30

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי DonJenove שמתחילה ב "[font=Verdana]הוא מפחד ובצדק,..."

ראית את הסירטון שצרפתי?
אין לך ערס יותר מובהק מהקקמייקה הנ"ל שנראה בהחלט מאיים וראית מה קרה לו עם מכה אחת נכונה
זה פשוט עובד נקודה
ואם אתה מפחד אל תלך למקומות שיש בהם טיפוסים כאלה , ואם כבר קרה מקרה אסור לך לפחד הפחד הוא האוייב הגדול ביותר שלך !
גבורה ואומץ אין מקורם בכח הזרוע אלא בחוסן הלב "אומץ לב" לא השכל ולא שירירים אלא לב אמיץ
ומקור הפחד הוא בא מלב חלש "מורך לב"
הכתוב אומר "ופחדו בציון חטאים" היינו למה יש לאדם פחד בגלל החטאים שלו , ואין אני מדבר על חטאים במושג הדתי (שמנקודת מבטי זה בוודאי נכון) אלא חטא פירושו טעות מלשון להחטיא את המטרה היינו כשאדם יש אצלו משהו שאינו כשורה או שהוא רק חושב כך זה יכול להיות אפילו דימוי עצמי נמוך שגם נחשב "לחטא" יכול להיות אפילו משהו שאדם סוחב עמו מהילדות אפילו מילה שאמר פעם אבא או משהו חשוב בעניו על חולשתו או שראה את האנשים שהיו נראים לו גיבוריו שפחדו "וחישבנו" יתר על המידה נכנס בליבו בצורה תת הכרתית אותו פחד
עוד כתוב "כי פחד פחדתי ויאתיני ואשר יגרתי יבא" היינו ממה שפחדתי (יגורתי =פחדתי) שלא יקרה דווקא יקרא זה מעין הזמנה לצרות
עוד למדנו שהפחד משתק הכתוב אומר "תפול עליהם אימתה ופחד בגדול זרעוך ידמו כאבן "
זאת אומרת שהפחד גורם לאדם להיות דומם כמו האבן ,יש חומר כימי שהמוח מפריש שמשתק את הגוף
לכן הלימוד הפיזי טכניקה גרידא איננה מספיקה צריך גם להטען במטען רוחני "כוח הלב" "אומץ לב" צריך להתחזק מבחינה מנטלית להיות חדור "ברוח לחימה" הרוח הוא המקור הראשון שאדם שואב ממנו את עוצמותיו ואם המקור הזה ריק אז מעולם לא היית לוחם עצתי במקרה כזה היא תפילה/מדיטציה וכדומה בהדרכה נכונה
"אל תירא מפחד פתאום ומשואת רשעים כי תבוא עוצו עצה ותופר דברו דבר ולא יקום כי עמנו אל"

חזרה לפורום
ישן 19-02-2008, 15:13
צלמית המשתמש של orib
  orib orib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.07
רציתי להגיב
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "ראית את הסירטון שצרפתי? אין..."

למה שאתה אומר..תראה אני נוטה להסכים איתך שלפעמים צריך להיות קרנף ולהיכנס בכל הכוח בלי פחד אבל אתה מגזים קצת עם מה שאתה אומר משום שמקרים אמיתיים גם כניסות חזקות בנקודות תורפה לא משתיקות וגם שוטו נכון לא תמיד יעלף וגם אחת נחמדה לאף לא תעצור הרבה חברה וגם אם כן היא לא תעצור את החבר שלו מאחוריך.
צריך להעריך נכון את הסיטואציה שאתה נמצא בה ואתה יודע מה לפעמים טוב לפחד הפחד משאיר אותך בחיים זה לא אומר שצריך להיות פחדן אבל גם להיות אמיץ מידי לא בריא,ובוא אני יוסיף לך עוד משהו לידע אנשים אמיצים מידי הם לא פיקחים במיוחד בגלל שאף אחד לא סופרמן ומספיק שנייה אחת של חוסר ריכוז וגמרנו. לכן צריך להימנע מבכלל להגיע לסיטואציות עם אנשים ואם כבר הגעת אז לנסות למנוע.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:31

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר