לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-03-2005, 17:59
  fiford fiford אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "אם הבנתי נכון..."

אני מתכוון לרעיון המהפכני הזה...
תהליך הפוטוסינטזה מייצרת בעזרת אנרגיית האור אנגייה כימית זמינה ואז משתחרר חמצן מהעלים
עכשיו בתוך הצמח עוברים תהליכים כימיים אשר גורמים לתהליך הפוטוסינטזה ולשחרור החמצן מהפחמן הדו חמצני ולשאר ירקות אשר נקלטים אליו דרך הפיוניות בעלים או קליטה של מיים ומלחים מהאדמה דרך השורש של הצמח.

אני חשבתי על משהו כזה:
אם אני לוקח תרכובתA ומשלב אותה עם תורכבתZ אז יווצר לי מצב של פוטוסינטזה בתוך הכלי של הניסוי ..

ולא רק זה חשבתי על משהו אחר מי שפו למד כימיה ומבין בטבלת היסודות ותכונתיהם יודע שאיכשהו ואני לא בטוח על זה אבל נראה לי שאיכשהוא בעזרת שנים או שלושה או לא יודע כמה תרכובות אפשר אולי להגיע לתהליך של הפקת חמצן וככה העולם לא יהיה תלוי במפעליים שמשחתיים לנו את העולם מתחת לאף ..
והעולם לא יהיה זקוק נואשות לאוויר נקי מהצחים שבלדיהם לא היו חיים (חומרים אורגניים)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-03-2005, 18:40
צלמית המשתמש של קורנסון
  קורנסון קורנסון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.04
אז ככה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי fiford שמתחילה ב "אני מתכוון לרעיון המהפכני..."

1. תרכובות ויסודות הם שני דברים שונים לגמרי, זו טעות להחליף אחד בשני. הטבלה המחזורית לא רלוונטית פה

2. פוטוסינתיזה היא תהליך ביולוגי המורכב ממספר שלבים, ונעזר באנזימים לאורך הדרך כדי להגיע לתוצר המבוקש. זו לא סתם תגובה בין מספר חומרים שאתה יכול לשחזרר כל כך בקלות בתנאי מעבדה. הסבירות שבכלל תצליח להתקרב ליעילות של צמחים היא מאד נמוכה, מה גם שהשקעה שתידרש היא עצומה.

3. גם אם תצליח ליצור חמצן בכמויות שאפילו מתקרבות להספק של צמחיה, תפקיד הצמחים לא מפסיק שם. קיבוע נתרן, תהליך נוסף החיוני לקיום החיים למשל, מתבצע גם הוא אך ורק בצמחים. לעולם לא תצליח להתנתק מהצמחיה.

קצת יותר פשוט להשקיע בשימור הצמחיה, זה יותר זול והרבה יותר יעיל.

ישן 03-03-2005, 17:54
צלמית המשתמש של קורנסון
  קורנסון קורנסון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.04
השאלה בעצמה שגויה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי fiford שמתחילה ב "אוקיי אבל איךאני מייצר חמצן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fiford
אוקיי אבל איךאני מייצר חמצן מחומרים מטבלת היסודות שהם לא מסוג0 אלה סתם חומרים אבל שהם יהיו נדירים כמו אני יודע..
נגיד ..
נתרן שהוא מתרכב עם מים יתן לי עשן ..
אותו דבר רק איך יתן לי חמצן ..
ואני לא מדבר לקחת 0 ולחבר לעוד 0 אלה משני חומרים אחרים שיתנו תוצר של חמצן ..

אתה לא יכול להפיק חמצן מיסוד אחר, אתה לא יכול לקחת שני יסודות מהטבלה המחזורית ולקבל יסוד אחר. הדרך היחידה להפוך יסוד אחד לאחר היא ע"י תגובה גרעינית ואין כזו המפיקה חמצן, בטח שלא חמצן לנשימה.

מה שאתה בעצם רוצה (למיטב הבנתי) זו תגובה כימית שיוצרת חמצן, שתי תרכובות או יותר שמגיבות ויוצרות חמצן. יש דבר כזה, קוראים לו פוטוסינתיזה. עצתי לך היא: אמץ עציץ .

ישן 04-03-2005, 00:04
צלמית המשתמש של Rutasashi
  Rutasashi Rutasashi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי idan12 שמתחילה ב "חמצן לא יכול להיות מורכב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי idan12
חמצן לא יכול להיות מורכב מיסודות אחרים !
הוא בעצמו יסוד ,
החמצן עשוי מקוורקים

חיבור שני יסודות נותנים מולקולה(פרודה)

או שאפשר לעשות מה שרוטסישי אמר לקחת מולקולת מים ולפרקה
(חמצן מופיע בשלוש צורות בטבע אטום יחיד ששווה לחמצן או שני אטומים שגם נותנים חמצן ויש 3 אטומי חמצן שנותנים אוזון)

תסתכל על האשכול הזה: http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=35533 הוא יסביר לך קצת על תהליכים גרעיניים
בתהליכים גרעיניים אפשר ליצור אטום מסוג אחד דרך אטומים מסוג אחר.
החמצן עשוי מפרוטונים וניוטרונים (גם אלקטרונים אבל הם לא כאלה חשובים לתהליכים גרעיניים בניגות לתהליכים כימיים) פרוטון עשוי מקווארקים (2 DOWN אחד UP) וניוטרון עשוי מקווארקים (2 UP אחד DOWN), ההבדל בין יסודות שונים הוא כמות הפרוטונים שלהם והבדל בין איזוטופים זה כמות הניוטרונים שלהם, ולכן אם משנים את כמות הפרוטונים בגרעין (וכמות הניוטרונים כדי לייצב את הגרעין...) אתה יכול לשנות את היסוד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:23

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר