לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חדשות טיולים אפריל 2014 - הסתיימו עבודות הסדרת הדרך לדיר עזיז ע"י מועצה אזורית גולן. ניתן לשוב ולטייל באתר. הסגירה שהתקיימה באזור דרך בורמה מערב, הסתיימה וניתן לטייל באתרים כרגיל. עקב סיום עונת החורף שביל מספר 9363 (סימון שבילים כחול) שבשמורת נחל שורק נפתח חזרה למטיילים. נפתח מחדש מסלול נחל רקפת בכרמל שהיה סגור למטיילים. עקב פעילות צבא באזור אילת במהלך חודש אפריל אין להגיע לאתר "נ.ג. 292" מצפון לאילת. | חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מטיילים ותרמילאים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-02-2008, 17:25
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
ברוך הבא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי icedog שמתחילה ב "איך אני מתחיל את הטיול הראשון שלי ?..."

לפני שאתה מתחיל לקנות ציוד קודם שאל את עצמך "לאן אני רוצה לטייל?". העולם גדול ויש בו הרבה יעדים לטיול, שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו. תרבויות, נופים, אטרקציות - כל מדינה והייחוד שלה. אם קשה לך להחליט אתה יכול לבקר בחנויות מטיילים כמו ריקושט ולמטייל ולהקשיב להרצאות (כניסה חופשית ללא תשלום), כדי לבנות לך בראש תכנית גסה. הרצאה כזאת גם תתן לך מושג כללי על סכום הכסף הדרוש לטיול (אותו סכום שמספיק לשבוע באירופה שווה לחודש או יותר בהודו), העונה הטובה ביותר לטייל אל היעד שבחרת, ואיזה ציוד דרוש (במדבר לא צריך מעיל גשם).

אחרי שהחלטת לאן אתה מטייל, שאל את עצמך "מה אני הולך לעשות שם?". האם אתה רוצה להתרכז בקטע התרבותי? אולי בכלל אתה בקטע של טרקים? ברור שקשה לענות על שאלה כזאת ללא נסיון קודם, אבל גם משאלת-לב היא נקודת התחלה.

לאחר שאתה יודע לאן תיסע ומה בערך תעשה שם, צריך לדאוג לציוד המתאים. אם טיול תרמילים הוא הקטע שלך, בדוק איזה ציוד זמין בבית או ניתן להשאלה מחברים - את מה שחסר, תרכוש בחנויות לציוד טיולים. נשמח לעזור לך ברשימת ציוד, אך קודם כל בדוק את הדברים הבסיסיים: תרמיל, שק"ש, וכו'. חנויות מטיילים יספקו לך רשימה מפורטת של ציוד, אך זכור שהם מעוניינים לדחוף לך מה שיותר ציוד ולעשות עליך קופה - בניגוד לחו"ל, אין הרבה חנויות בארץ שהצוות שלהם אחראי ורציני מספיק להמליץ רק על מה שנדרש ולא מעבר.

מאחר ולדבריך אתה חסר נסיון, שווה לך לחפש שותף. תוכל לבדוק אם חבר מעוניין להצטרף, לחלופין תוכל למצוא שותף דרך האינטרנט או לוח מודעות בחנות ציוד טיולים. זכור: אתה לא מתחתן עם שותף לטיול, מאוד יכול להיות שתעבירו את השבוע הראשון ביחד ואז תיפרדו ותחליט להמשיך עם שותפ/ה אחר או אפילו לבד.

בכל מקרה, שיהיה בהצלחה. אני מתגעגע לתקופה שהייתי במצב שלך...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-02-2008, 17:32
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי icedog שמתחילה ב "איך אני מתחיל את הטיול הראשון שלי ?..."

קודם כל לקחת כמה נשימות ולשתות כוס מים
כמו שאמרת בעצמך, מלא אנשים נוסעים לטיול הזה ומסתדרים יופי, אני מבטיח לך שאחוז גדול מהם לא אנשים מיוחדים בשום צורה, ככה שאם הם מצליחים אין סיבה שאתה לא.
עכשיו כדי להתחיל לטייל צריך קודם כל להחליט לאן רוצים ללכת - המזרח, דרום אמריקה, אוסטרליה, ארה"ב או אולי בכלל אפריקה או אירופה...זה לא באמת משנה לאן, העיקר שהולכים לאן שרוצים.
אחרי שהחלט איפה בא לך לטייל תחליט כמה זמן אתה רוצה לטייל ולפי זה מתחילים לבנות טיול.
כשאני אומר "לבנות" אני לא מתכוון לתכנן טיול לרמה של מה עושים בכל יום, או אפילו בכל החודש, אלא יותר לרמה של מקומות ודברים שכרגע אתה רוצה לעשות.
אני באופן כללי ממליץ ללכת להרצאה של חנות "למטייל" (או כל מקום אחר שעושה הרצאות כמו "לכל הרוחות"), לי באופן אישי זה עשה הרבה סדר בראש ונתן לי קצת יותר בטחון.

אני אישית עכשיו כבר בחודש החמישי שלי בדרום אמריקה (כרגע אני בצ'ילה), ואני חייב להודות שחוץ מהרצאה של "למטייל" (שד"א איבדתי את כל מה שרשמתי שם כשהייתי בארה"ב) לא ידעתי שום דבר על דרום אמריקה, אני מבטיח לך שאין מה לדאוג, ברגע שנחתת והגעת להוסטל תוך יומיים תדע יותר על המדינה שאתה נמצא בה מכל מה שכתוב באינטרנט או אומרים בהרצאות, ובאמת שמהרגע שמתחילים לזוז זה כבר זורם הרבה יותר.

מבחינת ציוד - זה נורא תלוי איזה טיול אתה רוצה לעשות, אבל תזכור שבמקרה הכי גרוע (והוא ממש לא גרוע) אפשר לקנות ציוד גם במדינה שבה אתה מטייל ככה שאין מה להילחץ אם נסעת לחו"ל ופתאום גיליתי שאתה רוצה אוהל ולא קנית בארץ.
ישן 15-02-2008, 18:53
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
זה התחיל בלילה לבן...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי icedog שמתחילה ב "אתה צודק לחלוטין החשש שהדברים..."

בפעם האחרונה שסיפרתי את הסיפור הזה, זה היה על כוס תה בתוך בקתה על רכס בניו זילנד שבה נתקענו כי הנהר עלה על גדותיו - אבל זה כבר סיפור אחר

בערך שנתיים בצבא, ליל שישי בבסיס, עוד הקפצה מיותרת בגלל כלב משוטט שאיזה תצפיתו חשב שהוא מחבל. כל הלילה על הרגליים, קור תופת וגשם מגעיל. נו, רצועת עזה - שום דבר טוב אף פעם לא צמח מהמקום הזה...

בוקר, השמש עושה טובה ומוציאה את האף, כולם מרוטים ושמחים על החזל"ש. החבר'ה ברחו למיטות, אני נתתי לעצמי את הפינוק של כוס תה חם לפני השינה. בחדר האוכל של הבסיס מילואימניק בשם אלדד, מתכונן לעלות לעוד משמרת ש"ג מרתקת ומלאת תובנות (not). כבר ראיתי אותו מסתובב בבסיס כמה פעמים עם חולצה מעניינת, אף פעם לא שאלתי - עד עכשיו.
הוא מספר לי על טרק אראונד אנאפורנה, ועל נפאל בכלל, ועל היאקים והנזירים והגאנג'ה והראפטינג ומפה לשם אני מוצא את עצמי יושב שעה וחצי בעירנות שיא ומקשיב לכל מילה שיוצאת לו מהפה.
מאותו בוקר שבת היה לי יעד בחיים, לפחות לטווח הקצר. פינטזתי עליה, חלמתי עליה, דיברתי עליה עד שהחברים רצו להרביץ לי - נפאל היתה שם, פשוט מחכה שאני אבוא. אחרי השחרור עבדתי בעבודה פיזית קשה - בכל רגע קורע במיוחד נתתי למוח לנדוד כמה אלפי ק"מ מזרחה אל מקום מדהים עם נופים עוצרי נשימה ואויר נקי כמו שבחיים לא נשמת, וזה עבד כמו קסם.

ידעתי שאני נוסע לבד. סירבתי להסתכל באלבומים של מי שהיה שם וגם לא הלכתי להרצאה בלמטייל, כי רציתי לספוג את מלוא החוויה בלי ספוילרים. פשוט סמכתי על עצמי, וביררתי עם חברים מה צריך לקחת ומה צריך לסדר לפני שנוסעים. שבוע לפני קניתי מדריך של לונלי פלאנט, זה מדריך נהדר שעושה עבודה מזעזעת (לא הגיוני, אני יודע).
לא הייתי לחוץ - להיפך, הייתי אכול ציפיות. הזהירו אותי שאתאכזב כשאגיע, לשמחתי זה לא קרה.

החיים הם מסע שמתחיל בגיל 0 ונגמר כמה עשרות שנים אחר כך. גם כשדברים בטיול נדפקים או מסתבכים, אני לא אוכל סרטים ולא נבהל כי בסופו של דבר זה חלק מהחוויה - גם אם זה אומר לחכות 3 וחצי שעות לטרמפ בגשם שוטף ביציאה מקאראמייה. אני מניח שאם אגיד לך לא להילחץ זה לא ממש יעזור, אבל באמת שאין סיבה ללחץ. בלבול זה כבר דבר אחר, כי ניתן לפתור אותו בכך שתברר ותלמד ותבדוק ובסופו של דבר יהיה לך מספיק מידע כדי להבין מול מה אתה עומד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:46

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר