לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-02-2008, 14:06
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
כתבה החוק להגנת "סוסים מתים"

בתעשיות בהן שולטים צעירים בני עשרים, משול עובד שחצה את גיל הארבעים לרוב ל"סוס מת" .כאשר עובד כזה מפוטר מעבודתו סיכוייו לשוב למעגל העבודה אפסיים. עו"ד ע.ע. עמרם נחלץ לעזרת "הסוסים המתים".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.jobstory.co.il/Manager/pics/סוסים%20מתים.JPG]

ע.ע. עמרם, עורך דין
06/02/2008
יום הפיטורים

"במסגרת הקיצוצים הקרובים, אתה תפוטר", כך אמרו לו - וזהו. מוטי נשלח הביתה והוא בן ארבעים ושלוש שנים בלבד (!), גורלו כגורל זקני האסקימוסים הנשלחים לגלות בדד, אל עבר מותם העגמומי בכפור. אל ערבות הקוטב הצפוני מושלכים החלכאים בכדי לשמש טרף לדובי הצפון. דמם אז בקרח ייספג וגורי שועלים לבנים ישביע - אלו הם צאצאי שועלי הקוטב היפהפיים והמורעבים.

מוטי היה מהנדס תוכנה, מבכירי מפתחי התוכנה בחברה בה עבד. לא תמיד יש לי סימפטיה לעובדי הייטק עשירים ומנוכרים, אני מודה, מכיוון שהם מתנשאים עלי ומחרידים שלוותי תדיר. אולם מוטי שבה את ליבי כבר בטלפון. גבר נמוך קומה, רווק ערירי, משקפי מצבט ישנים על חוטמו ושפמו דהוי כאילו נמשך במכחול מעל פיו הקמוץ. לחייו מתוחות כטרמפולינה אך גם שבירות כמו בובת חרסינה משומשת. ישות די אומללה ששיאה, אם אי-פעם היה כזה, הרבה מאחוריה.

"מי יקבל לעבודה גוויה מרוטה ומפוטרת שכמוני?", סנט בי מוטי עת ישב במשרדי ומלמל מלמולי נכאים, "ילדים בני עשרים שולטים בתעשייה החכמה ומה אעשה אני, עמרם, מה אעשה???".
הוא התרומם מכיסאו ואחז בדש חליפתי היקרה, האופנתית, החדישה.
"מוטי , תירגע!!",
נזעקתי לעומתו - אך לשווא.
"עמרם! מה אעשה? בחיי, תענה לי! אני גמור!! גמור!!".
עוצמת אחיזתו הלכה והתגברה וקולו העמיק. הוא ממש איבד שליטה ובלי משים כמעט וגרם לי חבלת חנק בלתי הפיכה.

בבת אחת הנחתתי על מוטי מהלומת ראשייה קלילה והוא נדם. שובל דם דקיק החל להתפתל מסנטרו בואכה פאתי גרונו. בעיניו עמד תמהיל של בעתה קדורנית והוקרת תודה גם יחד. רק אז - רק אז באמת חשתי רחמים על מוטי הפצוע. רחמי נכמרו גם על רבים רבים שכמותו, פגרים חיים ומזדקנים שסיכויי תעסוקה להם אין. קריאתו של מוטי עשתה דרכה אל בין חדרי ליבי ומייד נזכרתי באבי מולידי, השם יתנקם במעסיקיו: איך פוטר בעודו באיבו, בדמי ימיו, והוא בן שלושים וששה חורפים בלבד. לאחר פיטוריו לא הצליח עוד אבי מולידי לאתר שום מקור פרנסה ראוי, וימיו סבבו להם כמטוטלת שציר ממשי לה אין.

הצעת חוק זו באה להגן על "הסוסים המתים" - מוטי ושכמותו, המנסים להימלט מחשכת גורלם האכזר. גורל של דיכוי והעדר סיכוי, גורל שיישאר מנת חלקם כל הימים וכל הלילות ועד בכלל.

בטרם אשגר הצעת חוק זו לועדות המשכן, לעבר הקריאה הטרומית, אשמח כמובן לרעיונות ולתגוביות (טוקבקים) בעניין. אפילו את כתובת האימייל שלי אני מפרסם כאן, לכל המעוניין:
fixyouremployer@walla.co.il

להלן טיוטת הצעת החוק והנושאים שעל הפרק:

שם החוק: "חוק הסוסים המתים - החוק להגנת העובדים שחצו ארבעים חורפים"
  • איסור חמור על פיטוריו של עובד מבוגר בשל גילו
    באם יצליח המפוטר המזדקן לקשר בין פיטוריו לבין גילו המתקדם, הרי שבוצעה עברת מעביד מחפירה. הקורבן יוכל להקליט שיחות ולצלם מסמכים כאוות נפשו בכדי להנציח את דבר העברה. את הראיות הוא ישגר לנציב קבילות הרווחה אשר בסמוך למשרד הרווחה, אשר יעניק טיפול הולם בפנייתו של העובד.
    ענישה: מעביד שהוכחה מזימתו להיפטר מזקני השבט ולהשליכם למדורה, ייקנס בסך 50,000 ₪ אותן יוכל להמיר בכשלוש מאות שעות עבודות שירות למען קהילת הקשישים הסיעודיים בבתי האבות הממשלתיים.
    פיצוי: עובד שהצליח להוכיח כי פיטוריו יש בהם זיקה לגילו המתקדם, יפוצה בשווי 14 משכורות שיועברו לחשבון הבנק שלו מיד כשיסיימו גלגלי הצדק לטחון טחינתן.

• התראת טרום פיטורין; חסינות חלקית לכל עובד אשר מלאו לו ארבעים
    המעביד יחויב ליידע כל עובד מזדקן על פיטוריו העתידיים כחצי שנה בטרם יפוטר, גם - ובעיקר - אם פיטוריו יש בהם צידוק כלכלי אובייקטיבי מוכח.
    ענישה: מעביד שסרח ומתוך רשלנות ברורה זלזל ברשויות התחיקה, ייענש בחומרה כדלקמן: חמישה מקרב המנהלים הבכירים וחברי הדירקטוריון, בשמם ינקוב היושב בדין, ייבצעו חמש מאות שעות עבודות שירות כל אחד, בבית אבות סיעודי כזה או אחר עפ"י קביעת היושב בדין.
    פיצוי: עובד מזדקן שיבולע לו מחמת פיטורי בזק, ישופה ע"י מפטריו בסך של 8 משכורות נטו.
  • מכסת עובדים מזדקנים
    כל מעסיק באשר הוא יקפיד כי בכל זמן נתון, אחוז העובדים שחצו את רף ארבעים השנה אינו נופל מ-20 אחוז.
    ענישה: מעסיק שסרח יחויב באלף ומאתיים שעות של עבודות שירות במתקן סיעוד כזה או אחר, עפ"י קביעת היושב בדין. שעות ענישה אלו יחולקו בין מנהליה הבכירים של הפירמה העבריינית לפי הוראת הרשות השופטת.
בזאת נסתיימה הצעתי זו, הנוגעת במזדקנים ובמבוגרים שבינינו.
נא זכרו כל העת, כי כל אדם ניתנה לו הזכות לפרנסה, גם ובעיקר אם סוס-מת הוא בעיני מעסיקיו, פגר-חי בעיניו עמיתיו, או כל השמצת ישישוּת זדונית ונפשעת. אם חברה מתוקנת היא חברתנו, הרי שהצעת חוק זו חייבת לעבור את הקריאה הטרומית - ובהקדם.

בידינו אנו, העובדים, לשנות מציאות עגומה זו, כי כולנו מזדקנים, כולנו אנוסים, כולנו קורבנות השעה במשחטה המנוכרת והמשומנת של המעסיקים המודרניים החמדניים!!
יום עבודה פורה לכולנו!

http://www.jobstory.co.il/ShowArt.asp?id=66

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-02-2008, 23:28
צלמית המשתמש של amit2
  משתמשת נקבה amit2 amit2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.07
אכן - עצוב,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "החוק להגנת "סוסים מתים""

פעם היו אומרים שזה עולם של גברים,
אבל היום, אין מה לעשות, העולם שייך לצעירים ...
הקנסות והענשים שיטילו על המעבידים יאכלו מהר מאוד-
אז לדעתי צריך פתרונות מעשיים יותר.
למשל - אם אכן יוכח שתוך זמן קצר המפטר העסיק עובד חדש וצעיר -
הוא יצטרך לממן הסבה מקצועית למפוטר.
לאנשי ההיי טק בדר"כ השכלה אקדמאית ונסיון חיים ובגרות,
שכדאי לנצל להעביר אותם לתחום החינוך.
אפשר למצוא פתרון לשכר הגיוני -
אם ע"י החשבת הנסיון עבודה והשכלה,
או להגדיר מחדש את עבודתם: לתת כינוי שיצדיק.-
(דווקא כאן יש לממשלה הנוכחית יתרון - שמות יצירתיים [התכנסות...])

לדעתי פשוט צריך לחשוב לטווח ארוך יותר -
ה 8 משכורות נטו - יעלמו תוך 8 חדשים -
ומה אז ???
אין מה לעשות - תהייה ירידה ברמת חיים -
אבל צריך למצוא את הרע במיעוטו ...

{אגב - העבודה שלי עברה לסיןביום די בהיר.
ככה, בלי הרבה התנצלות, נפרדו מאיתנו באחולי הצלחה בחיים -
אמריקה... }
ישן 18-02-2008, 06:33
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
כמו הרבה מאוד דברים בחיים, לחוק כזה (אם יחוקק, ואני בספק) אין שום משמעות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "החוק להגנת "סוסים מתים""

מדובר בנושא ערכי, כלכלי ופרקטי שלמחוקק אין מה להתערב בו...

קודם כל מבחינת המעסיקים- ברגע שתהיה נורמה שבה לא הכל נמדד בכסף בלבד,
ושעובד וותיק לא נזרק לרחוב כיוון "שהוא יקר" ביחס לעובד מנוסה פחות, ושיש נאמנות בסיסית
לאדם כאדם, זו תהיה ההתחלה....

ובמקביל, אנשי אמצע החיים (יש פה מישהו כזה?) צריכים להבין שלא נחים על זרי הדפנה,
החיים דינמיים, צריכים להיות עם היד על הדופק בכל הנוגע להתקדמות הטכנולוגית,
להתעדכן בשינויים, ולא להפסיק ללמוד, ללמוד ושוב ללמוד...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:17

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר