לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-02-2008, 01:16
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי טל999 שמתחילה ב "גם אני מיועד לקשר"ג ולי דחו..."

ניתן לחתום על וויתור בכל שלב, קצונה היא לא חובה. למעשה בנסיבות מסויימות ניתן גם לוותר על דרגות הקצונה לאחר שהוסמכת.

מה יקרה אם תחתום ויתור? זה בעיקר תלוי באיזה שלב ובאילו נסיבות (האם תהיה גישת "אנטי"). האפשרויות בד"כ הן להשתבץ ביחידות הצבא השונות בתפקיד שאליו הוכשרת בקורס היסוד בהתאם לנתונים האישיים, או להישאר בבה"ד החילי בתפקידי הדרכה. אם מדובר בפרישה לאחר בה"ד 1 והנסיבות זמניות יתכן וינסו לתת לך להשלים את המסלול ואז ינטו להשאיר אותך ביחידה חילית ו/או בבה"ד.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-02-2008, 00:09
  טל999 טל999 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "ניתן לחתום על וויתור בכל שלב,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GrimReaper
ניתן לחתום על וויתור בכל שלב, קצונה היא לא חובה. למעשה בנסיבות מסויימות ניתן גם לוותר על דרגות הקצונה לאחר שהוסמכת.

מה יקרה אם תחתום ויתור? זה בעיקר תלוי באיזה שלב ובאילו נסיבות (האם תהיה גישת "אנטי"). האפשרויות בד"כ הן להשתבץ ביחידות הצבא השונות בתפקיד שאליו הוכשרת בקורס היסוד בהתאם לנתונים האישיים, או להישאר בבה"ד החילי בתפקידי הדרכה. אם מדובר בפרישה לאחר בה"ד 1 והנסיבות זמניות יתכן וינסו לתת לך להשלים את המסלול ואז ינטו להשאיר אותך ביחידה חילית ו/או בבה"ד.

כן אני יודע שניתן לחתום על וויתור אבל רציתי לדעת מתי חכם לחתום על וויתור אם התפקיד לא מתאים לי. כי אם למשל אני מתגייס וחודש אחרי זה אני חותם, שולחים אותי לבקום ומשם לשיריון\תותחנים\נ"מ. השאלה היא - מתי לא משתלם לצבא לוותר עליי ולשלוח אותי לתפקיד מגעיל כמו שציינתי ולתת לי תפקיד בתוך בה"ד 7 כמדריך או משהו כזה?

שאלה נוספת - כרגע יש לי פרופיל 72. מה קורה במידה ואני מתחיל את הקורס ובאמצע הוא יורד ל64? הרי הקורס עצמו הוא לבעלי פרופיל 72 ומעלה. האם מוציאים אותי לגמרי מהחיל או משבצים אותי בתפקיד שקשור לחיל בגלל הידע שצברתי בקורס? (שוב שאלה של עיתוי).
ישן 19-02-2008, 00:47

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי טל999 שמתחילה ב "[QUOTE=GrimReaper]ניתן לחתום..."

כמעט כל גוף וחיל בצבא ובעיקר חילות תומכי לחימה, נוטים לא לשחרר בקלות חיילים אשר כבר בסמכות שלהם, אפילו לפני שהתחילו את הקורס בפועל. כך שבין אם תחתום ויתור לבין שתוריד פרופיל, סביר ביותר שתישאר בסמכות שאליה אתה שייך. למעט אם תבקש מרצונך לעבור והבקשה תאושר, או שתתנהג בצורה מחפירה ולא מתאימה למסגרת. גם אז יותר סביר שלאחר כלא/מעצר ישבצו אותך במקצוע החילי באיזה חור בקצה השמאלי של שום-מקום (שזה קצת רחוק יותר מטיז אל-נבי).

בקורסי הקצונה היעודית מרגע שסיימת את קורס היסוד מוזן לך המקצוע החילי שאליו הוכשרת, המקצוע הזה נשאר מחייב עד שאתה מקבל דרגות קצונה, כך שגם אם תנטוש את הקורס תשובץ כמעט באופן וודאי במקצוע הזה אי שם בצבא או בחיל. למעשה קשה מאד לצאת מכל חיל לאחר הכשרה מקצועית ללא פסילת מקצוע או התנדבות לקרבי.

אם לסכם - ויתור בכל שלב לאחר קורס היסוד מבטיח את שיבוצך בתפקיד שאליו הוכשרת, או הדרכה אם אתה מתאים ואין גישה רעה כלפיך עקב נסיבות הויתור. לגבי הורדת פרופיל בלי ויתור על קצונה -ישנו אפיק קצונה מערכתית בחיל הקשר שאולי יוכלו להעביר אותך אליו. אם כן ויתרת על קצונה ואתה גם לא כשיר רפואית ליחידות שדה, אז שיבוץ ביחידות עורפיות או לבסוף פסילת מקצוע מלאה ואז או שיחפשו מקצוע/תפקיד אחר בחיל/בבה"ד או פליטה לשיבוץ מחדש. בחיל הקשר מהמעט שאני מכיר יש פחות סעיפים פוסלים למקצועות מסויימים (לעומת חיל החימוש שאני מכיר יותר).

ורק מילה לגבי מתי תבין אם כדאי לחתום ויתור- עם כל הכבוד לקורסי הקצונה היעודית (ואין לי יותר מידי) מעבר לידע המקצועי שתצבור, לא תדע באמת מה זה להיות מפקד מחלקה עד החודש הראשון בתפקיד, עם דרגות על הכתף, חיילים תחת אחריותך ומפקדים מעליך שלהם צריך לתת מענה או הסברים.
אמנם יש סיפוחים ליחידות שדה אבל עדיין זה כחייל פשוט לתקופה יחסית קצרה, כלומר לא ככזה שרואה באמת את כל מגוון התפקידים והאחריות שנופלים על המפקד. תבין את האווירה אולי אך לא את המהות. כך שלחשוב על לחתום ויתור בשלבים שאתה מדבר עליהם (היום עד חודש-חודשיים למסלול) נראה לי מוגזם, אלא אם תגלה שאתה באמת לא מתחבר לתחום ברמה המקצועית.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 19-02-2008 בשעה 00:49.
ישן 19-02-2008, 12:40
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ddor254 שמתחילה ב ""עם כל הכבוד לקורסי הקצונה..."

קצין שמגיע מקצונה יעודית הוא חסר נסיון מעשי, ורמת המנהיגות והפיקודיות שלו לא מתוגברות תו"כ ההכשרה בצורה שתיצור אותו כמפקד. ללא סמכות מקצועית, או מנהיגות (אל תתבלבל - דרגות אין ערובה לפיקוד טוב) מה נשאר לך?
במיוחד כאשר במחלקות שלך יש לרוב נגדים מקצועיים וותיקים שאכלו קצינים צעירים בלי מלח כבר שנים?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-02-2008, 12:45
  ddor254 ddor254 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "קצין שמגיע מקצונה יעודית הוא..."

בסדר אבל זה משהו שאפשר להגיד על כל קצין מתחיל. גם עכשיו אם יבוא קצין מגולני ורק עכשיו סיים קורס קצינים גם הפיקוד שלו לא בשמיים כמו של נגדים וותיקים כמו שאמרת. אז אולי הם קצת פחות מנוסים אבל קצת זמן וקצת יותר כבוד , כאילו אנשים ששומעים על התפקיד ישר אומרים כל הקשר"גים יצורים כל הקשר"גים דפרים, בסדר יצורים ודפרים אבל בכל זאת עברו מסלול של 1 ושמונה שכולל בתוכו קורס קצינים שעוברים גם החיילים הכי מנוסים בצנחנים וכו'. אז אין הבדל בין הקורס קצינים שצנחנים עושים לזה שקשר"גים עושים .

בקיצור מה שאני רוצה להגיד זה : שתנו לאנשים הזדמנות לא כל הקשר"גים דפר"ים כמו שלא כל גולני ערסים ונח"ל קיבוצניקים או משהו כזה.
ישן 19-02-2008, 13:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ddor254 שמתחילה ב "בסדר אבל זה משהו שאפשר להגיד..."

לא זה לא. קצין מגולני עשה מסלול כלוחם? עשה. עבר קורס מ"כים, ואולי גם שירת כמ"כ? שירת. אז המטען שהוא בא איתו גדול פי כמה מבחור שנמצא בהכשרה כל השירות עד לדרגות.

לא אמרתי שהקשר"גים דפ"רים (הם לא). אמרתי שהם לא מוכשרים כיאות לתפקידי פיקוד, והם חסרי ידע מעשי שמתקבל מהנסיון.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 20-02-2008, 02:20

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ddor254 שמתחילה ב "בסדר אבל זה משהו שאפשר להגיד..."

ביטיס סיכם את מה שהתכוונתי אליו. כשיצאתי לקצונה בתחום תמיכת לחימה עשיתי זאת לאחר שנתיים וארבע בצבא (מה גם שהייתי בן 22-23), כולל מגוון יחידות,שירות כסמל מחלקה בתחום שלי והחשוב הבנה טובה יחסית של האחריות והעבודה הנדרשת והמשותפת (ואצלי יש הרבה יותר נגדים מקצועיים).
איתי ביחד לאורך הקק"צ היו מספר גדול של צוערי קצונה יעודית. למרות שהם עברו תקופות סיפוח, למעט 1-2 יוצאי דופן המשותף היה חוסר-בגרות קיצוני וחוסר הבנה של המערכת מעבר למנטליות של חניכי קורס. אפילו בתקופת הסיפוח הם לא בעצם ראו את עצמם כחיילי מחלקה בפועל, הם לא עברו שירות מבצעי בתחום שלהם.
למעשה לא היה הבדל ממשי בין היעודיים למסלול הרגיל, אפשר אפילו לומר שהיעודיים אצלי היו הרבה פחות ממבריקים או מובילים בשלבי הקק"צ השונים (ובטח שלא מודל לחיקוי).
הבעיה שלי היא לא עם קיום מסלולי קצונה יעודית. אני בהחלט חושב שאת מי שיש לו פוטנציאל צריך לאתר ולטפח, הבעיה שהמסלול למרות הכל הוא די מבודד ממנטליות של חייל מבצעי בתחום ולא ממש מכין להיות מפקד (כלומר יותר ממסלול הקצונה הרגילה שגם לוקה מאד).
אבל לחלופין אומר, שאכן לאלו ששורדים את הסטירה לפנים של התפקיד הראשון, אכן יש פוטנציאל טוב לעתיד.

John Kennedy Toole

ישן 19-02-2008, 17:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ddor254 שמתחילה ב "אוקיי חשבתי שיהיה יותר טוב..."

אם אתה רוצה להיות חי"רניק, אז באמת לא כדאי. אם, לעומת זאת, אתה רוצה להיות קשר"ג, אז הייתי אומר לך שהאתגרים ביחידות ממוכנות גדולים בהרבה מאלה הקיימים ביחידות חי"ר.

ישן 19-02-2008, 17:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ddor254 שמתחילה ב "אבל בכל זאת זה מצמצם לי את..."

מה זה משנה? מה זה משנה אם אתה מתחיל את השירות שלך ביחידת חי"ר או שריון? איך זה משפיע בדיוק על היכולת שלך להתקדם?

ישן 19-02-2008, 18:29
  ddor254 ddor254 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.07
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי danny3822 שמתחילה ב "זה לא משפיע!!"

עשיתי חיפוש בפורום אבל לא מצאתי , אני זוכר שמישהו אמר פה מתישהו שאתה צריך להיות עם פרופיל של אחד שמשרת בגדוד כי אתה איכשהו יוצא למקומות איתם ובגלל זה מישהו עם פרופיל 72 לא יכול להיות בגולני נגיד כי לשם צריך מינימום 82 . מה שאני אומר זה שאני יכול להסתפח בסופו של דבר רק ליחידות שמקבלות אליהם פרופיל 72 שזה אומר שריון תותחנים ונ"מ וכו' ובטח שלא גדסר"ים וכאלה כי אתה צריך פרופיל שמתאים בלי סעיפים פוסלים או משהו כזה וראיה זה סעיף פוסל.

אני זוכר שמתישהו אמרו את זה כאן בפורום או במקום אחר שקראתי.

עכשיו אתה בטוח במיליון אחוז שמישהו עם 72 יכול לשרת גם בגדסר"ים וכו'??? ושזה לא יתרון למישהו עם 97???? כי זה מאוד חשוב לי אני שוקל אם ללכת למסלול בכלל אם יהיה לי 72 בגלל הסיפוחים אחרי שאתה קצין.
ישן 19-02-2008, 18:31
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ddor254 שמתחילה ב "עשיתי חיפוש בפורום אבל לא..."

דור, תקשיב טוב. אתה לא הולך לעשות מעצרים בקסבה. אתה לא הולך לעשות פשיטות עומק בסוריה. סביר להניח שאתה בכלל לא תראה קרב, אלא אם יהיה פעילות גדודית שדורשת חפ"ק מלא.
מה אתה רוצה לעשות, להיות קשר"ג או להיות לוחם? יש לי תחושה שאתה מחפש לחימה ולא עיסוק.

ישן 20-02-2008, 12:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי artanix שמתחילה ב "אז למרות הכל, מהוא כן התפקיד..."

הקשר"ג הינו קצין מקצועי בתחום הקשר היועץ למג"ד ומוציא לפועל בתחום. כמו שהקמב"ץ והקמ"ן הם קרביים, כך גם הקשר"ג. הוא עשוי למצוא עצמו בלחימה, אבל תפקידו הוא לא ללחום.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:02

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר