לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-02-2008, 20:19
  dudi.vaknin dudi.vaknin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.05.07
כתבה ניסיון מהשמיים (או אם תרצו: "מהחיים") היה לי היום

אני רוצה לשתף אתכם במה שעבר עליי היום.

היום בשעה 6 בבוקר היה לי שיעור נהיגה - השיעור האחרון לפני הטסט הראשון (שיעור מספר עשרים ושמונה). בשעה 7:20 בערך התחיל הטסט שלי (תלמידה אחרת נבחנה לפניי). קצת התרגשתי, אפילו נלחצתי, אבל השתדלתי לשמור על קור רוח ולנהוג כאילו זה סתם שיעור נהיגה. נהגתי טוב למשך 10 דק' בערך, עד שעשיתי טעות מכשילה: הכנסתי להילוך ראשון במקום שלישי (הייתי על הילוך שני). זה דבר שלא עושים, לכן האוטו קפץ ורעד. קצת התערבבתי עם עצמי כיוון שלא נתקלתי בתופעה בעבר ולא הבנתי מה היתה הטעות שלי. הבוחן היה נחמד וצעק לי "תקן, תקן!". לא ידעתי מה בעצם לתקן והוא החזיר להילוך שני בעצמו. הבנתי שנכשלתי בטסט ותחושת האכזבה גררה טעות נוספת - הנתיבים בכביש השתלבו ואני נסעתי על שני נתיבים. (עד כאן הפרטים הטכניים. )

חזרתי הביתה, התארגנתי ויצאתי ללשכת הגיוס שם נערכו לי מיונים לצוות אוויר (עד היום בצהריים שאיפתי היתה להתקבל לקורס טיס). את המבחנים העיוניים עברתי, אך כנראה שבמבחנים המעשיים לא הצלחתי כל-כך כי הסמל הנחמד, שליווה אותי ואת שאר המתמיינים לאורך היום, בישר לי שלא התקבלתי (אך דאג לנחם אותי ואמר לי שכל האפשרויות פתוחות בפניי עם הנתונים שלי).

שני כישלונות ביום אחד! שניהם בדברים כל-כך חשובים לי.

כפי שחלקכם בטח יודעים (עפ"י הסיפור שבחרתי לשתף עם גולשי פורום מה שבראש), אני בעל גישה חיובית לחיים ומשתדל לראות את הצד החיובי של כל מאורע בחיי, ולהשתדל להיות בשמחה תמיד. אולי לא כולכם מסכימים עם הגישה הזו, אבל זו דרך החיים שלי. בכל אופן, להיות שמח ומאושר זה קל כשהכל בסדר. הניסיון האמיתי שהחיים מעמידים אותנו בו הוא לא להתאכזב גם כשדברים מאכזבים נופלים לנו על הראש אחד אחרי השני, ולראות את הצד החיובי שבהם (תמיד יש כזה. תמיד! ).

אני שמח שהצלחתי לעמוד בניסיון הזה. הצלחתי למצוא את הטוב והחיובי במצבי ואני גאה על כך.

מה כבר יכול להיות חיובי במה שקרה לי?

א. הטעות שעשיתי בטסט היא תקלה שלא התנסיתי בה בעבר. אם לא הייתי מתנסה בה בטסט, סביר להניח שלא הייתה לי הזדמנות אחרת ללמוד כיצד להימנע ממנה או להתמודד איתה, והייתי עלול לעשות את אותה הטעות כשאני לבד על הכביש, בלי מורה נהיגה או טסטר שיכול להציל את המצב. במקרה כזה, יכולתי להפסיד דברים הרבה יותר יקרי ערך מתשלום על טסט נוסף או ההמתנה לאחד. יכולתי להפסיד במקרה הטוב את הכסף שהיה משתלשל לכיסו של המוסכניק על תיקון הרכב שנהגתי בו, ובמקרה הפחות טוב - את הבריאות שלי. בנוסף, התנסיתי בטסט וכעת אני מוכן ומזומן לטסט השני - בלי לחץ.

ב. הקבלה לקורס הטיס היתה דבר שחשוב לי מאוד. כל-כך חשוב, שלא הסתכלתי ימינה ושמאלה ושאפתי להגיע רק לשם - ואולי לפספס בדרך הזדמנויות שוות אף יותר. כעת, כשנמנע ממני מלהתקבל, אוכל לבדוק אופציות נוספות שאולי יותר מתאימות לי. אני בטוח שאני אהיה מרוצה היכן שאהיה בעוד שנה וחצי, ואפילו אשמח שלא עברתי את המיונים לצוות אוויר.

ג. ביום הזה הוכחתי לעצמי שהגישה שלי לחיים לא רק שהיא לא מזויפת (כפי שטענו כל מיני אנשים), אלא גם דרך חיים נפלאה! כפי שאמרתי למעלה, להיות מאושר ושמח כשהכל בסדר זה פשוט, אך להתמודד בהצלחה עם הכישלונות, ללמוד מהם ולצמוח מהם - זו מעלה. בחיים יש עליות וירידות, והחכמה היא לא להתייאש ולהישאר מאושרים גם כשאנחנו נכשלים, ולדעת שמה שלא יהיה - הכל לטובה!

אני מודה לכל מי שקרא את מה שכתבתי. אני יודע שכתבתי לא מעט, אבל היה לי חשוב לחלוק את היום הזה איתכם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-02-2008, 23:48
  משתמש זכר m-hanan m-hanan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.07
שלח הודעה דרך MSN אל m-hanan Facebook profile
אני ממש שמח לראות שהתגברת על שני כישלונות ביום אחד!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dudi.vaknin שמתחילה ב "ניסיון מהשמיים (או אם תרצו: "מהחיים") היה לי היום"

אני לא יודע אם במקומך לא הייתי מתרסק.יפה מאוד.כשמסתכלים על חצי הכוס המלאה זה באמת נחמד וחיובי,אבל אסור אפעם לשכוח את חצי הכוס הריקה....היא קיימת גם קיימת.
אז למה להסתכל על חצי הכוס המלאה?כי זה מה שמקדם אותך.זה מה שידחף אותך קדימה!

"אז מה אם יש לי חצי כוס ריקה?יש לי עוד חצי מלאה!"
אז יפה מאוד,ואני רוצה לשתף אותך בשני פוסטים שאני בעצמי פירסמתי על זה.האחרון קרה ממש בשבוע שעבר,בשעות האלה....

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=346673

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=391802

אתה תהנה...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/95/Theodor_Herzl.jpg/38px-Theodor_Herzl.jpg]
"לא רוצים,לא צריך..."

ישן 24-02-2008, 00:35
  dudi.vaknin dudi.vaknin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.05.07
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי m-hanan שמתחילה ב "אני ממש שמח לראות שהתגברת על שני כישלונות ביום אחד!"

את האשכול הראשון שלך כבר קראתי בעבר. עכשיו קראתי אותו שוב.

בשני האשכולות בחרת להסתכל על הצדדים החיוביים של החוויות שעברת, נהנית מההצלחות הקטנות שלך, וגם דאגת להחמיא לעצמך ("יואו, כמה שאני טוב"). כל אלה תורמים לחיזוק הביטחון העצמי שלך ובכך להשגת הצלחות גדולות יותר בעתיד.

זו גישה מעולה לחיים!

רק טיפ קטן: אף פעם תרד על עצמך ("למה חשפת את כל הקלפים על ההתחלה?!"). הקול הפנימי הזה, אותו קול שהתלונן על כך ש"חשפת את כל הקלפים על ההתחלה", ואמר ש"אין לה שום סיבה להמשיך איתך לאנשהו", גורם לפגיעה בביטחון העצמי שלך. אתה יכול להרגיל את אותו "קול פנימי" (אל תשכח שהקול הפנימי הזה הוא בעצם אתה עצמך) לומר דברים חיוביים. אחרי "הצלחה קטנה" כמו הפלירטוט עם לורן, אמור לעצמך "אני מעולה בתקשורת עם נשים", "אני מושך", וכדומה.

בהצלחה!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:08

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר