לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-02-2008, 16:46
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
ציונות נטו !!

למרות כל מה שנכתב ולוהג בנושא המשתמטים והברחנים, תמיד ישנם אלו שמראים שהציונות לא פסה מהארץ.

ציטוט:
עלה לארץ בניגוד לרצון אמו - וסיים קורס קצינים

סיפורו של סג"מ יגאל מקסימוב ריגש את כל באי טקס סיום הקצינים בבה"ד 1. הוא הגיע לישראל במסגרת פרויקט תגלית, התגייס לצה"ל, הפך לחייל מצטיין וסיים קורס קצינים. בסיום הקורס הוא פגש את ראש הממשלה, הרמטכ"ל וגם את אמו - שאותה לא ראה יותר משנה
רוני סופר

עושים כבוד לעולה הקצין: סגן-משנה יגאל (איגור) מקסימוב לא ציפה היום (ד') כי בסיום קורס הקצינים בבה"ד 1 - יבקרו אותו ראש הממשלה אהוד אולמרט, הרמטכ"ל רב-אלוף גבי אשכנזי ואמו טטיאנה - אותה לא ראה יותר משנה - מאז שעלה לארץ מבלארוס ללא רשותה והתנדב לשרת בצה"ל.

סיפורו של סג"מ מקסימוב (25), ריגש את כל באי טקס סיום הקצינים בבה"ד 1, שליד מצפה רמון. ראש הממשלה והרמטכ"ל הגיעו במיוחד מוקדם יותר, כדי לפגוש את הקצין הצעיר ואמו. האם, שהגיעה אמש ממינסק, בסיוע האגודה למען החייל מחוז הדרום, לא עצרה את דמעותיה.

ההתרגשות בחדר היתה רבה, והיתה לכך סיבה. סג"מ מקסימוב החליט לבוא לישראל לאחר ששמע בחדשות על הפעילות של צה"ל ברצועת עזה. הוא הגיע לראשונה לישראל במסגרת תכנית של תגלית, למשך עשרה ימים, אלא שביום בו היה אמור לשוב לבלארוס, פנה בשדה התעופה אל המלווה והודיע לה שהוא אינו רוצה לחזור ושהוא נשאר בישראל.

האם, ששמעה את החלטתו בטלפון, כעסה. היא רצתה שבנה ישוב לבלארוס. אבל הוא כבר הרגיש כמו ישראלי. בתוך ארבעה חודשים זכה בתעודת זהות ישראלית. תוך זמן קצר התגייס לצה"ל, והפך בתהליך הכשרה לא קל לשריונר מן המניין. כבר בתחילת שירותו הצבאי הוא התבלט, והיה מצטיין הנשיא בשנת 2007.

אז יצא לקורס הקצינים. קצינת הת"ש של בית הספר לקצינים, סרן שירן כץ, ומפקד הפלוגה סרן שחר אביבי, נרתמו להביא את אמו לארץ. האגודה למען החייל במחוז הדרום, בניהולה של קארין איפרגן, לא חסכה מאמץ ורכשה עבור האם כרטיס טיסה לישראל.

גם הקונסול הישראלי בבלארוס נרתם כדי לסייע ולהשיג לאם את הוויזה המתאימה. היום, לאחר המפגש המרגש עם בנה, עם ראש הממשלה והרמטכ"ל עמדה האם בשולי מגרש המסדרים עליו צעדו בסך בוגרי קורס הקצינים הנוכחי, גאה, מאושרת ודומעת.

האם טטיאנה סיפרה ל-ynet בהתרגשות על החוויה: "נכנסתי לחדר שבו היה בני וראיתי את ראש הממשלה והרמטכ"ל. התרגשתי מאוד והסתכלתי לבני בעיניים ואמרתי 'אחרי שנה שלא ראיתי שאני מאוד מאוד גאה בך, שאתה מסיים את הקורס'. בשלב זה אני לא יודעת אם אני אעלה אחריו לישראל, יש לי בן 18 שמחכה במינסק, אבל אני גאה בבני".

מקור

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 20-02-2008 בשעה 16:49.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:42

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר