לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-02-2008, 17:00
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
סקר: 75% מקרב הצעירים מהמגזר הערבי תומכים בשירות אזרחי

סקר: 75% מקרב הצעירים מהמגזר הערבי תומכים בשירות אזרחי
75% מקרב צעירים וצעירות בגילאים 16-22 מהמגזר הערבי תומכים בשירות אזרחי התנדבותי, כך עולה מסקר דעת קהל שערך פרופ' סמי סמוחה, דיקן הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת חיפה.

"בעוד שהציבור הערבי הרחב מגלה עמדות פרגמטיות ומתונות, ההנהגה הערבית שאינה קשורה לממסד מחזיקה בעמדות ביקורתיות יותר ובמקרים מסוימים אפילו רדיקאליים והנהגה זו מנהלת מערכה נגד השירות האזרחי בחברה הערבית. מערכה זו תרתיע חלק מהצעירים, אולם יש לזכור שמולה תעמיד המדינה מערכה נגדית, שתדגיש את היתרונות שבשירות", אמר פרופ' סמוחה, שיציג את ממצאי הסקר המלא ביום עיון שיערך באוניברסיטת חיפה מחר (יום חמישי) בנושא השירות האזרחי בקרב האוכלוסייה הערבית בישראל.

http://www.inn.co.il/News/Flash.aspx/210002#rss

זוהי ידיעה מעניינת שהולמת מה שאני טוען זה מכבר: יש פער גדל והלך בין ההנהגה הערבית שמקצינה בכיוון הלאומני (מקצינה בקצב מטורף יש לומר) ובין רוב הציבור הערבי שמעוניין בשוויון זכויות אזרחי ותו לא.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-02-2008, 18:38
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
הסקרים של סמוחה חשודים בהטייה מיסודם - צריך לבדוק מה הייתה השאלה בדיוק...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "סקר: 75% מקרב הצעירים מהמגזר הערבי תומכים בשירות אזרחי"

סמוחה כבר שנים מוביל קו ש"הציבור הערבי בארץ עובר תהליך של ישראליזציה", והמשעשע הוא שטענה
זו מגיעה במקביל לטענה הפוכה של אסלאמיזציה, שאותה נורא קל למדוד: מס' המסגדים בארץ גדל בלי
פרופורציה לגידול במספר המסלמים המדינה.

סקרים שכאלה, בהם ברור באיזו תשובה הסוקר מעוניין, הם חסרי ערך, והם מקבילים לסקרים שעורך
ידידו של סמוחה, עבד-אל-חג', שמבשר לנו כל שנה בתדהמה, שרוב היהודים לא רוצים שכנים ערביים,
תוך ייחוס הדבר לגזענות איומה ונוראה...

האמת היא שהמנהיגות הערבית בכנסת היא מייצגת אותנטית למדי של הציבור הערבי בארץ. העובדה
היא שהמנהיגות שמחוץ לכנסת, היא קיצונית ל-פ-ח-ו-ת כמו המנהיגות בכנסת (במידה ומדברים על וועדת
המעקב העליונה ועל וועד ראשי הרשויות), ואפילו יותר (אם מדברים על הפלג הצפוני בתנועה האסלאמית
ועל תנועת בני הכפר). ניסיונות של גורמים מתונים בחברה הערבית לרוץ עצמאית, והיו ניסיונות כאלה
בכל מערכות הבחירות האחרונות, נגמרו כולם בהתרסקות.
הציבור הערבי לא מנותק מההנהגה שלו. ההנהגה שלו מייצגת אותו נאמנה, והעובדה שבמהומות
אוקטובר השתתפו רבבות, מוכיחה זאת. אפשר לדבר על "המון מוסת", אבל האמת היא שמי שלא
רצה להתפרע - נשאר בבית וה"מסיתים" לא עשו לו כלום.

אגם אני הייתי רוצה להאמין שיש תהליך התמתנות, וההנהגה הקיצונית בכנסת לא מייצגת את הציבור,
אבל האמת היא שמי שחי באזורים עם אוכלוסיה ערבית גדולה, יכול להעיד מכלי ראשון על כך
שההנהגה אינה קיצונית יותר מהאוכלוסיה שבוחרת בה פעם אחר פעם...
ישן 21-02-2008, 01:35
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אני מכיר את סמוחה מלפני 6-7 שנים
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הסקרים של סמוחה חשודים בהטייה מיסודם - צריך לבדוק מה הייתה השאלה בדיוק..."

המאמרים שלו שנאלצתי לקרוא בזמנו היו די מעניינים ובסך הכל עשו רושם רציני. דומני שהוא איש הקשת המזרחית. אתה קרוב אליו יותר (מכל מיני בחינות) ואקבל את טענתך ביחס להטיה אפשרית שלו. ועדיין, לא היתי מבטל את ערך הסקר מכל וכל. רבים מהישראלים אכן לא היו רוצים שכן ערבי ודומני שהויכוח הוא לא על עובדה זו כי אם על הפרשנות לה (יש מי שיאמר גזענות ויש מי שיאמר שיקול נבון על סמך המציאות ויש על כך סיפור משעשע נוסח דירה להשכיר שרץ כבר שנים ברשת). ובהקשר לענייננו-דומני שהעובדות המצערות שהעלת לא סותרות בהכרח את הסקר-
עליה באיסלמיזציה בקרב גורמים מסויימים לא משקפת בהכרח את הרוב. דומני ש"לפנים" כתב זאת בציניות אך אכן יש להזהר מהכללות על סמך גורמים קולניים. גם בהתפרעויות אוקטובר השתתף בסופו של דבר מיעוט. השאלה היא מה משקפת ההתנהגות של כלל ערביי ישראל וזאת שאלה מעניינת.
בהחלט ייתכן (והסקר הזה תומך בכך) שרוב הערבים בישראל לא מרוצים ממצב שוויון הזכויות האזרחי ורוצים שיפור בעניין+שינויים שיוסיפו לתחושת השייכות שלהם למדינה (ושירות לאומי אזרחי משתלב היטב עם זה) והם יחד עם זאת לא מעוניינים בביטויים לאומנים למיניהם ומיזוג (מסוג זה או אחר) עם הפלסטינים בשטחים. ייתכן גם שזה לא נכון והציבור אכן קיצוני מאוד...
ואגב, דומני (אך איני בטוח) ששיעור ההצבעה של ערביי ישראל היה נמוך למדי לאחרונה וגם זה עשוי לשקף אי שביעות רצון מהקו של המפלגות הקיימות.
ישן 21-02-2008, 01:46
  לפנים לפנים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.07
לפנים אכן היה ציני, פשוט כי דברים כמו שלך מבוססים על כל כך הרבה הנחות לא מבוססות שקשה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני מכיר את סמוחה מלפני 6-7 שנים"

לקחת אותם ברצינות.

אפשר להסביר יחס של פי 6 (למיטב זכרוני, אז אל תתפוס אותי במילה) בין יחס המסגדים-לאנשים לפני 40 שנה ליחס המסגדים-לאנשים היום באסלאמיזציה של הציבור הערבי, ואפשר להסביר אותו בתרומות מסעודיה לעמותות עלומות שם שבונות אותם בניגוד לרצונם העז של ערביי ישראל. ואפשר לתת הסברים אחרים. אלא שבהיעדר הנתונים שיקבעו איזו ממיליון האפשרויות היא הנכונה, יש לבחור בפשוטה ביותר - יותר מסגדים לאנשים = יותר אסלאם.

אפשר להסביר אחוזי הצבעה נמוכים באי-שביעות רצון מההנהגה הנוכחית של ערביי ישראל (שאגב, מה מונע מהרוב הדומם להקים את מפלגת אלרוב אלדומם?), ואפשר להסביר אותה בהתרחקות נוספת של הציבור הנ"ל ממוסדות המדינה. ואפשר לתת הסברים אחרים. כאן המצב פחות מובהק מלמעלה, אבל מחוץ לסקרים שבהם ערביי ישראל מתים להתנדב לחטיבת כפיר, כפי שניסחת זאת, ערביי ישראל משתדלים להימנע ממוסדות המדינה (לפחות מאלה שלא מחלקים כסף).

ישן 21-02-2008, 11:12
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
שיעור ההצבעה הערבי נמוך רק במעט מזה של היהודים. מעבר לכך...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני מכיר את סמוחה מלפני 6-7 שנים"

רוב הנמנעים מהצבעה הם דווקא אלה שהם י-ו-ת-ר ק-י-צ-ו-נ-י-י-ם מאלה שמצביעים, כיוון שהפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, מחרים מאז ומתמיד את הבחירות לכנסת (לא את המוניציפאליות, אגב, מה
שנותן להם אחיזה בלא מעט רשויות, ובראשן אום אל-פאחם), ולצידו תנועת "בני הכפר" (אבנאא אל-בלד)
שגם היא מסרבת ליטול חלק ב"הליך הבחירות לפרלמנט הציוני".

אני שב אומר, הייתי שמח נורא לו היה בסיס לסקר הזה, אבל האמת היא שסביר שסקר זה נוצר מראש
בכדי להראות תוצאות שכאלה, והשאלות הונדסו כך, שזו תהיה התוצאה...

אגב, השירות הלאומי שמתואר שם, אינו באמת שירות לאומי (מה שיכול לסייע בהסברת תוצאות הסקר),
אלא התנדבות בקהילה שלהם, בסגנון מה שמאלצים ילדים תמימים בכיתה י' לעשות במסגרת פרוייקט
מעפן בשם "מחוייבות אישית" (כן, עדיין יש לי טינה לסיורים הדביליים במסגרת המשא"ז בכל מיני גנים
ציבוריים בראשל"צ, לצורך ויכוחים עם שיכורים ונרקומנים עצבניים יותר או פחות, שהיו עוזבים את הגן, רק
כדי לחזור אליו בשנייה שיצאנו מטווח ראייה...).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:22

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר