לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-02-2008, 09:14
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
מגעיל לוחמים נטשו את הבסיס, בגלל ויכוח על ספות

החיילים מגדוד "שקד" החליטו למחות על יחס המ"מ החדש, השאירו את כלי נשקם ועזבו. צה"ל הודיעו שהיום הם יישפטו

אפרת וייס

נטשו את הבסיס כמחאה על יחס המ"מ
.

חמישה לוחמים מגדוד "שקד" של חטיבת גבעתי שברחו אתמול (יום ד') מבסיסם בעקבות מחלוקת עם מפקדם, יועמדו בשעות הקרובות לדין משמעתי וצפויים לעונש חמור. בצה"ל מבהירים כי באירוע לקחו חלק מספר מצומצם של חיילים והמעשה אינו מעיד על הנעשה בגדוד. "אין ספק שהמעשה חמור, אבל לא מדובר במרד", הבהיר גורם צבאי. מנגד, מפקדים בחטיבה ציינו כי יש לשקול להדיח את החמישה מלחימה.
בעקבות מחלוקת עם מפקד המחלקה על רקע הכנסת ריהוט למוצב החליטו החיילים לנטוש את הבסיס. לטענתם, הם זכאים ליחס הולם לנוכח פועלם בצבא, ולא ייתכן שבקשותיהם להכנסת ריהוט, ייענו בשלילה משום שמדובר בסך הכל בשיפור תנאי מגורים לאחר חזרה מפעילות מבצעית.
החמישה עזבו לפנות בוקר את המוצב באזור סופה בדרום הרצועה ושבו רק בערב לאחר שמפקדים יצרו עימם קשר. הם יעמדו לדין משמעתי אצל סגן מפקד החטיבה או המח"ט עצמו ועשויים לקבל עד 35 ימי מחבוש. במקביל להליך המשמעתי, תיבחן שאלת השארתם כלוחמים בחטיבה וכן יבדקו טענותיהם על יחס לא ראוי מצד מפקדים.
מדובר צה"ל נמסר כי "חמישה חיילים עזבו את הבסיס על דעת עצמם ושבו אליו עוד באותו היום, משום שהתרעמו על-כך שמפקדיהם אכפו פקודה מטכ"לית האוסרת על הכנסת ריהוט שאינו צבאי לאוהלים, ובכלל זה ספות. החיילים סירבו למלא את הפקודות אשר התוו על-ידי הנחיות מטכ"ליות".
עוד נמסר: "צה"ל רואה בחומרה את המעשה, החיילים יטופלו משמעתית על-פי הפקודות. יחד עם זאת וללא שום קשר, טענות החיילים בנוגע ליחס המ"מ ייבדקו לעומק על-ידי מפקד הגדוד ומפקד החטיבה ובמידה ויימצא בהן ממש, הן יטופלו בהתאם".

http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/Arti...3509410,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-02-2008, 18:28
צלמית המשתמש של Pootsa1
  Pootsa1 Pootsa1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.05
זה אוגוסט 06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Dark_Waters שמתחילה ב "איזה צעירים נוב 06 חושבים שהם וותיקים עלק מרד"

והחיילים הנ"ל הם חיילים שלי לשעבר, אני הייתי מ"כ במחלקה הזאת, זאת מחלקת חבלה בפלחו"ד שקד, והמ"מ הזה והמ"פ כנ"ל הם פשוט ב-י-ז-י-ו-ן. אין מילה להדגיש כמה שהם ביזיון למושג קצין בצה"ל.

משקרים לחיילים בלי הרף, וגם למ"כים כמובן, דואגים אך ורק לתחת של עצמם, המ"מ באופן קבוע פוגע ברכוש הפרטי של החיילים, זה אינו מרד ראשון של החיילים, היה כבר מרד בעבר, והייתה גם שביתת רעב, שבה החיילים טענו שהם משלשלים כולם, ולא הסכימו לעבוד, אז המ"מ הביא להם מנות קרב, הוא לקח מהם את כל האוכל שהיה להם (ממתקים וכו', גם הזמינו פיצות) וזרק לפח. את הספה הנ"ל הוא שרף אחרי שלא שעשו מרד ולא הסכימו לקום ממנה, וכמובן יש את הסיפור איתי ועם הנשק שזה ממש עבירה פלילית מה שהוא עשה, אבל לא אפרט, מי שרוצה שייחפש באשכולים שלי. כדאי להוסיף שגם המ"כים רצו למרוד מזמן, כולל אני וגם כל המ"כים האחרים שהיו תחתיו, אבל כולנו קיווינו שאולי הקצי"צ הזה יבין שהוא טועה וישתנה, ואז כל אחד עזב לדרכו (סמ"בים, קצינים, סרס"פ בפלוגה אחרת, סמל במחלקה אחרת וכו'). כמובן שעשינו איתו אינספור שיחות (גם החיילים), ושום דבר לא עזר. היחס שלו כלפי הדתיים היה מחפיר (הוא בעצמו בייניש מזויף, מקלל בלי הפסקה, ועובר על חוקי הדת המון-ותפסנו אותו על חם כמה פעמים), והיחס שלו לחיילים בודדים מגעיל, חייל שלו, שהוא חייל בודד בן 26, שאני מעריץ אותו על זה שהוא בא והתגייס לקרבי למרות מצבו, נפקד בלי הפסקה ממצוקה, כבר תיכנן לברוח בחזרה לבלרוס, אפילו התקשר אליי וישן אצלי (למרות שאינני מפקדו יותר) מכיוון שהרגיש שאני היחיד שמקשיב לו. מה גם שאני בעצמי חייל בודד, ולא פעם אחת נשארתי שבת כדי שהוא יוכל לצאת (למרות שתורי בסבב), אחרי 28 הוא החזיר אותי הביתה ל4 שעות והחזיר אותי, ואז סגרתי עוד 21 לפני שיצאתי להכנה לקק"צ, וגם הוא היה טוחן את המ"כים 8-8 סיור (ב"מנוחה" כוננות ועובדים עם החיילים), כשהוא לא עושה כ-ל-ו-ם, לא מחליף אותנו בכוננות לא כלום, יושב במד"ס בחדר ומשחק שש-בש עם הסמל (והחיילים רואים ה-כ-ל, כי הם תמיד שואלים שאלות ופותחים את הדלת). ויש עוד מלא פשוט נמאס לי לכתוב. מגעיל אותי הבן אדם.

לפני שאתם שופטים אותם, תחקרו קצת. גם פיקדתי תחת המ"מ והמ"פ וגם דיברתי עם החיילים מאז שעזבתי וגם לאחר ששמעתי על המקרה. ביזיון של מ"מ. נאה דורש נאה מקיים זה לא הוא ולא המ"פ.

אני למזלי יצאתי לקצינים כחודש לאחר שהחליפו את המ"מ והמ"פ הקודמים.

ולדעתי צריכה לדעת כל אם עברייה כי גורל בניה בידיי המפקדים הראויים לכך. האמהות שלהם לא יודעות את זה.

ברצוני להוסיף שגם המג"ד יש לו יד לא קטנה בביזיון הזה, אם זה בבחירת התפקידים שלו לכל חייל, הענשת מ"כים רק על בקשה לעבור פלוגה, זורק אותם למפקדה, צוערים שנפלו מקורס קצינים מסתבר שהם התחתית של החבית ומקומם כאפסנאים בגדוד בלי תנאי לוחמים, כולל נופלים רפואית.
כל האווירה בגדוד פשוט מגעילה, אין הרגשה של שייכות, אין הרגשה של גאוות יחידה, ו"משפחת שקד" זה המצאה מגוחכת. לא סתם התאבדו 2 אנשים בשבועיים (כולל חייל מהפלוגה הנ"ל). ולא חסרים אנשים שרוצים להתאבד בגדוד, אבל באמת רוצים להתאבד ולא סתם.

ברצוני להדגיש שהכל אני אומר ממקור ראשון מהיכרות אישית עם כל המעורבים. תודה רבה

נערך לאחרונה ע"י Pootsa1 בתאריך 21-02-2008 בשעה 18:51.
ישן 21-02-2008, 18:09
  m_j m_j אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
לא מדוייק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "לוחמים נטשו את הבסיס, בגלל ויכוח על ספות"

בגדוד שקד אסרו על הכנסת ספות לאוהלי ותיקים, מ"מ מאחת המחלקות בפלחוד החליט שהוא הורס (הבנתי שהוא שרף אותה) למחלקה שלו את הספה כי הם לא הסכימו להוציא אותה.

אני לא מבין מה הבעייה בצבא הזה, לוחמים שעובדים קשה כל היום מבקשים לשפר לעצמם את התנאים, לא על חשבון המבצעיות, לא על חשבון הצבא והמג"דים והמח"טים מחליטים שזה לא בסדר.
אחר כך לא מבינים למה המוטיבציה לגיוס קרבי יורדת ממחזור למחזור, במקום לקדם לחימה ולאמן את הצבא הקצינים יודעים כל היום להתעסק רק בותיקות צעירות שזה בכלל הווי פלוגתי שלא אמור לעניין אותם.

אגב, מי שהיה במוצב סופה יודע כמה התנאים שם מגעילים, לי אישית יצא לשבת שם יותר מחצי שנה באוהל, עם שירותים כימיים שמרוקנים פעם בשבוע ומקלחות כימיות בלי אור\חלונות\חורים בגג..

ישן 22-02-2008, 08:41
צלמית המשתמש של Pootsa1
  Pootsa1 Pootsa1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.05
תקשיב אחי
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי galmagoz שמתחילה ב "התבאסתי.."

עד שאתה תגיע לגדוד (אחרי 8 חודש), לא המג"ד, לא הסמג"ד, לא המ"פים, לא המ"מים, לא הסמלים, לא המ"כים, לא המפל"גים, קשר"גים קל"ג והבנת את העיקרון, אף אחד לא יישאר עד אז בגדוד, וזה הכל שאלה של תזמון. המ"מ והמ"פ מהכתבה הגיעו לפני 4 חודשים בסך הכל (וכנראה שיעזבו בקרוב :-) ), אבל לפניהם היו רועי (מ"פ) ואור (מ"מ) שהיו תותחים רציניים, שכל החיילים העריכו, המ"פ הפך להיות מ"פ של עורב גבעתי, והמ"מ הוא סמ"פ בפלוגה אחרת. יחד איתם הפלוגה הייתה פלוגה מצטיינת חטיבתית (בכללל החטיבה) שנתיים ברציפות, התוצאה שעשינו בבוחן פלוגה קיבלה ציון לשבח בנפרד בגלל שהיא עלתה בכמה רמות על כל שיא שהיה לפני (בגדודים), והפלוגה הייתה חזקה מאוד. כאשר המלך ואחד הנסיכים מוחלפים באימפוטנטים ושקרנים, הממלכה נופלת. עד לא כזה מזמן גם המג"ד היה אחר, עופר שמו, שגם עליו יש אגדות והילולים רבים, וכרגע הוא מג"ד הבא"ח (יהיה המג"ד שלך ב8 החודשים הראשונים).

אני יכול להגיד לך שהסגל של מחזור מרץ 08 (המחזור הקרוב) בגדוד שקד, לפחות מבחינת הקצינים, הוא פשוט מדהים! מ"פ תותח, שלושה קצינים שפיצים (וגם בני אדם נורא טובים, ומאוד חכמים יש להוסיף). אלה האנשים שקובעים את איכות הפלוגה, המ"כים גם אבל הרבה פחות (יכול להיות שגם הם תותחים, כי בסך הכל הקצינים האלו היו מ"כים שלהם).

בקיצור, אל תתבאס גבר, זה ממש לא מעיד על איכות הגדוד שיהיה כשאר אתה תהיה שם, הכל תלוי בטיימינג

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 22-02-2008 בשעה 10:41.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:00

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר