לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-02-2008, 18:31
צלמית המשתמש של ghostbuster
  משתמש זכר ghostbuster ghostbuster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.07
שלח הודעה דרך MSN אל ghostbuster
דברי פי חכם חן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "האם מה שבניזרי טען בדבר ההומוסקסואלים זה אכן מה שהגמרא התכוונה אליו?"

מדרש תהילים מזמור קי"ח

"רבי אחא אמר, בעון משכב זכור. אומר לו הקב"ה, אתה הרתעת איבריך במקום שאינו ראוי לך, אף אני מזעזע את העולם בעבורך. הוי המביט לארץ ותרעד. אמר רבי שמואל בר נחמן, כל מקום שנאמר רעש אינו אלא הפסק מלכות. ואי זהו בית אב שלהם, (ירמיה נא, כט) ותרעש הארץ. מה כתיב בתריה, כי קמה על בבל מחשבת ה':"

אוי לה לאותה בושה אוי לה לאותה כלימה אנשים מסכנים הם אותם אוהבי זימה הרבי רחמי שמיים צריך לעורר עליהם מה יעשה הנער ולא יחטא מה למדו אותו מי היו מוריו ומחנכיו צריך לדונם לכף זכות כתינוקות שנשבו ןלעוריי אחריהם רחמי שמיים

חזרה לפורום
ישן 21-02-2008, 18:36
  raphael_schory raphael_schory אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "האם מה שבניזרי טען בדבר ההומוסקסואלים זה אכן מה שהגמרא התכוונה אליו?"

בלי להתייחס לגופם של דברים, יש לומר שבהחלט יש נטיה אצל אנשים מסוימים לומר לפעמים דברים שלא צריכים לומר במקומות שהם לא צריכים להאמר: "כשם שמצוה על אדם לומר דבר הנשמע כך מצווה על אדם שלא לומר דבר שאינו נשמע". בהחלט היה מוטב לו אנשים היו נוצרים יותר את לשונם (ואני בהחלט מכליל גם אותי, לצערי, בכלל זה), "שמעון בנו אומר: כל ימי גדלתי בין החכמים ולא מצאתי לגוף טוב משתיקה" (ויש גרסה: "אלא שתיקה" וה"תפארת ישראל" מביא הבדל אפשרי במשמעות בין הגרסאות).

אם נתייחס לגופם של דברים, האדם נברא לקיים את העולם ולחזק אותו וכל דבר שאינו תורם לכך גורם את ההפך, כך לעניות דעתי על פי דברי חז"ל.
חזרה לפורום
ישן 24-02-2008, 19:17

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "סליחה אדוני אבל הח"כים החרדים..."

אין בעיה ש"דעת תורה" תישמע, וזו אכן מטרתם של המפלגות הדתיות (למרות שבפועל זה לא כ"כ נראה לעין, ראה המתקפה האחרונה של רבנים למשפחת יוסף ושל הרב מאזוז על ש"ס), אבל:
א. "משנה לא זזה ממקומה", ומכיון ש"כשם שמצווה לומר... כך מצווה שלא לומר..." הרי שכאן ארעה מעידה בשיח של הח"כ הנכבד.
ב. ההגדרה "דעת תורה" היא הגדרה רחבה. מוטב היה להסביר בטוב טעם ודעת את העניין, כשם שעושים זאת ארגונים טובים העוסקים בנושא, ולא לשלח הצהרות מתלהמות ללא אבחנה. מה זה מוסיף? זה רק משניא ומרחיק, בפרט תינוקות שנשבו, בפרט שהם עצמם לא מאמינים בזה. זה כמו להגיד לאדם שכל חייו חינכו אותו שהשמים אדומים שהשמים בעצם כחולים. למה שהוא יאמין? מינקותו הוא למד שצבע השמים אדום! צריך להוכיח את הדברים. מטרת הפוליטיקאים אינה לירות בכל מי שעומד מולם (וזה נכון לכל החכי"ם, כמובן), אלא לפתור בעיות בעומדות ברומו של עולם.

זו דעתי הדלה והעניה,
בכבוד רב מאד.
חזרה לפורום
ישן 24-02-2008, 19:46

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי raphael_schory שמתחילה ב "אין בעיה ש"דעת תורה" תישמע,..."

עיין יחזקאל פרק ב' פסוק ז'
"ודברת את דברי אליהם אם ישמעו ואם יחדלו כי מרי המה"
פירש המלבין
ודברת את דברי אליהם - לא תדלג דבר מדברי מחמת יראה,
בין אם ישמעו - ובין אם יחדלו - מצד כי מרי המה - לא תחשוב שמוטב שלא לומר דבר שאינו נשמע ושיהיו שוגגין ולא מזידין, כי בל"ז הם מרי ומזידין
הרי שחובה לנו להגיד את דעתינו בין אם ישמעו ובין אם לא ישמעו
ומה גם שיש כאלה שהדברים כן נשמעים אצלם גם אצל ההומאים יש מאמינים אני בטוח גם להומו יש נשמה וכל יהודי באשר הוא יהודי יש בו ניצוץ
בכבוד רב ghostbuster

חזרה לפורום
ישן 26-02-2008, 07:13

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "עיין יחזקאל פרק ב' פסוק..."

צריך להבין מהו בית מרי. רש"י, שלא בא לפרש אלא את פשוטו של מקרא, מסביר שמדובר באנשי קנתורין, כלומר עושים "להכעיס" ולא עוברי עברות לתאבון. דהיינו, יודעים את קונם ומתכוונים למרוד בו. ברור שבמצב כזה אין לומר "מצווה שלא לומר דבר שאינו נשמע". מה שאין כן בנדון דידן, שרבים רבים ממסכנים אלה חושבים שאין כל בעיה בדבר ואינם מבינים מה אנו רוצים מהם. לא זו בלבד שהם עושים "לתאבון", הם כלל אינם יודעים שזו עברה.

אנו יודעים שבגלות הראשונה מדובר על אנשים שידעו את קונם והתכוונו למרוד (אם כי חשבו שהם עושים זאת לש"ש), בין היתר מעדות החוזה מלובלין על נשמה שהתגלתה אליו ואמרה לו כי בתקופת בית ראשון ילדים בני שש הגיעו להשגות שהוא אפילו לא חולם עליהם. לכן גם ציין המלבי"ם שבמקרה זה אמר הקב"ה לנביא שאין לומר "מוטב יהיו שוגגים", כי ברור שהם לא שוגגים. יש גם לזכור כי באותה תקופה אנשים ידעו היטב את התורה, מה שאין כן אצל אותם מסכנים היום, שרובם המוחלט כלל אינו מאמין שזה אסור וברור שהם שוגגים.

כאן אני חייב להעיר, שאיני אומר כלל "מוטב יהיו שוגגים", ההפך הוא הנכון, יש להסביר להם את הבעיה בדרכי נועם ולכוון אותם לגורמים המתאימים לטיפול בבעיה. מוכח שזה יותר יעיל מהצהרות מתלהמות חסרות שחר.

לגבי הניצוץ היהודי, ברור שלכל יהודי יש ניצוץ יהודי, חלק אלוה ממעל, אבל יש כאלה שהניצוץ אצלם מכוסה בכל כך הרבה שעווה, שיש להסיר קודם את השעווה ורק אחר כך מתגלה הניצוץ.

לגבי הטענה שלכל יהודי יש נשמה, מוכח משער הגלגולים למהרח"ו שאין הדבר כן, אלא לרובא דרובא יש רק נפש ואינם זוכים לנשמה, וברורה ההשלכה לנדון דידן.

כל טוב.
חזרה לפורום
ישן 26-02-2008, 14:02

אל תהיה כ"כ בטוח
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי raphael_schory שמתחילה ב "צריך להבין מהו [b]בית..."

בין שוגגים לבין עושים לתיאבון יש הבדל היינו שיתכן שיש ,ויש הרבה שיודעים שזה אסור אבל אינם מתגברים על יצרם
והחילוק שעשית שדווקא בין עושים להכעיס לבין עושים לתיאבון שכאן יש מצווה להוכיח וכאן אין מניין לך ?
ולגבי נשמה מה שהבאת מהמהרח"ו שלרובם יש נפש , נו באמת וכי חשבת שאמרתי נשמה לאפוקי נפש או חיה יחידה אתה רציני ???
נשמה זה שם כולל לרוחוניות שבאדם

ועוד דבר איני רואה הבדל הלכתי בין משכב זכור לבין בעילת אשת איש או גויה כולם חייבים חייבים מיתת ב"ד ומה גם שעוון א"א חמור הרבה יותר שעושה פירות ואם מוליד ממנה ממזר שהרי שהחורבן והפגם עצום בהרבה
והדברים אכן צריכים להאמר שזו היא דעתינו דעת תורה והנה אתה רואה שהרבה שאלו מה זה באמת שככה כתוב ,וגרם להרבה אנשים להתעניין ולראות באמת מה כתוב
ובוא לא נשכח שאנו חיים במדינת היהודים שספר התנ"ך ע"פ חוק מהווה חלק בליתי נפרד מהעם נשבעים עליו בכנסת וכדומה
א"כ כאשר שר בממשלת ישראל ומצטט מדרש זה לגיטמי לאללה וכל הפינ(ס)ים למינהם שיצאו נגד מדרש חז"ל אינם אלה חצופים ועזי מצח שביזו את תורת ישראל ואת הקדוש לנו ופגעו ברגשות המאמינים בתורה וצריך להעמידם לדין

ואל נשכח שהדברים נאמרו בדיון בכנסת ישראל (ולא איזה הצהרה תיקשורתית) על רעידות האדמה
אז מה רצית שרב בכנסת ישראל יגיד למה יש רעידות אדמה לשם כך הוא נבחר אני ועוד רבים כמותי מאמינים שכל מה שכתוב בתורה אמת לאמתה ולא רק שצריך אלא חייב ולהרתיע ולהזהיר מפני הסכנות
הבאות בעקבות חילול מצוות התורה בריש גלי המינימום זה לפחות למחות על כך

נערך לאחרונה ע"י ghostbuster בתאריך 26-02-2008 בשעה 14:15.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:18

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר