לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-02-2008, 12:33
  T-baby T-baby אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי dorzi שמתחילה ב "למה מה מיוחד בצנחנים? אפשר..."

אתה לא מבין אחי....צנחנים זו חטיבה מיוחדת! כל לוחם בחטיבה נבחר בצורה מאוד זהירה ושיטה בחירה מאוד קפדנית. הצנחנים שונים מן השאר, הם הטובים שבטובים. וכו'....

תצאו מהסרט שאתם חיים. רק שתדעו אלפרון לא רק שהוא התרבל לצנחנים הוא היה גם מאותר דובדבן.

אתם עדיין לא הבנתם(כנראה מרצון) שברוב מן המקרים הם לא מסתכלים על אייך שהיית בגיבוש הם פשוט ממלאים מכסות. בגלל אתה יכול להיות חרא של בן אדם או סתם מישהו שהלך כל הגיבו ועדיין להתקבל. ובלי קשר לגיבוש, תתחילו להוציא לכם מהראש שצנחנים שונים מן השאר. צנחנים היא בדיוק כמו גולני גבעתי וכו'.. כמו שתוכל למצוא עבריינים בגולני וגבעתי נחל וכפיר...אז תוכל למצוא באופן שווה גם בצנחנים.

חבר שלי נוב 7 אמר לי שיש לו שם הרבה עבריינים והרבה מכות...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-02-2008, 15:27
  IsraelAtHeart IsraelAtHeart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי UR5076 שמתחילה ב "סמליות... כדי להרגיש מיוחדים..."

זה ממש לא נכון ... כל מה שתמיד אומרים שהגיבוש והכל זה רק בשבילה ה- "הילה" שצנחנים עושים לעצמם זה לא נכון .. הרי לא צנחנים בוחרים אם יהיה להם גיבוש או לא זה הדרג הבכיר קובע שזה ככה... ויש לזה סיבה הגיונית..

תחשוב כמה אנשים מגיעים לגיבושי צנחנים כל מחזור... הייתי אומר שלמעלה מ- 2000 איש כל מחזור רוצים להתגייס לצנחנים... זו כמות מטורפת... וזה מראה שלצנחנים יש את הביקוש הגבוה ביותר מכל חטיבות החי"ר..
בגלל זה, לסמן אותם במנילה כמו שאר החטיבות, יהיה טעות מכיוון ש- 2000 איש יסמנו צנחנים את מי יקחו? צריך רק 500... ויהיו ממש המון אנשים מתוסכלים..
בגלל זה צנחנים צריכים שיהיה גיבוש בשבילם... בעיקר בגלל הביקוש..
זה למה שמעתי על דיבורים שרוצים לעשות גם לגולני מן סוג של גיבוש... בגלל הביקוש העולה לחטיבה בשנים האחרונות ...

ויש פה המון מתוסכלים שהגיבו בדיון הזה ד"א...
כאילו בסדר אתם לא חושבים שצנחנים חטיבה מיוחדת סבבה הם כמו כולם.. אבל כמה להדגיש את זה וכמה לנסות להוציא את צנחנים חטיבה שמעניין אותה רק הכבוד והאגו שלה ... מה אתם יודעים בסופו של דבר הם לוחמים בידיוק כמו כולם... כן כן לוחמים שנלחמים על הארץ כמו כל החטיבות והיחידות האחרות ... אז די לנסות ולהשמיץ.

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

ישן 22-02-2008, 20:47
  Tomer29 Tomer29 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי David_STI שמתחילה ב "זהו זאת באמת השאלה....כי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי David_STI
זהו זאת באמת השאלה....כי צנחנים לא שונה מאף חטיבה והם לא באמת "בוחרים" את הלוחמים שלהם....הכל עניין של מסורת כל הגיבוש.

בחור, תתגייס ואחרי זה תדבר כי מה שאמרת עכשיו זה 100% שטיות!!
צנחנים כן בוחרים את החיילים שלהם! לא ע"פ סטנדרט של סיירת אבל ע"פ סטנדרט בסיסי שצריך להיות לכל לוחם ממוצע ומעלה..
תחשוב שיש הרבה מתוסכלים מגולני שהגיעו לשם אחרי הגיבוש של צנחנים.. הם לא סיימו את הגיבוש כי הם פחות חזקים בכושר ובראש מאלה שסיימו.. ויש את האלה שנפלו בראיון כי מה לעשות תכלס האופי שלהם לא והם לא נראים רציניים בקטע של לוחמים כי תכלס לסיים גיבוש זה לא חוכמה, החוכמה היא להתקבל.
והגיבוש הוא מסורת שהיא גם חלק הכרחי בהרכבת החטיבה.
ישן 22-02-2008, 21:26
  T-baby T-baby אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.07
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Tomer29 שמתחילה ב "[QUOTE=David_STI]זהו זאת באמת..."

נכון, צנחנים בוחרים את החיילים שלהם..אז? השאלה היא לא מי שבוחר את החיילים...אלא על סמך מה? עכשיו אם אתה תגיד שהם בוחרים את מי שהיה הכי טוב אז זה ברור מאליו, שאו שאתה מזיין את השכל. או שאתה פשוט תמים. עכשיו לכל הקטע של הראיון... איזה בולשיט אחד גדול עכשיו אמרת אחי...עם כל הכבוד. אני מישהו שמתאמן כבר בסביבות 3-2 שנים לצבא. בלי צחוק. הצלחתי ביום סיירות ולצערי נפלתי רפואי בגיבוש מטכל ולא היה לי את הזין לחכות לעשות את הגיבוש במרץ. אני הכי רציני שבעולם וגם מהבחינה של אופי, לא חושב שיש בעיה. ביום סיירות לא כמו בצנחנים היה שם קטע של דירוג החברה ובו קיבלתי דירוג יחסית גבוה מאוד. מתוך 12 אני יכול להגיד לך בוודאות 4 דירגו אותי ראשון.

אני יגיד לך מה מעצבן אותי...הקטע שתבוא לצנחן(חלקם הגדול) והם יגידו לך שלחטיבה מקבלים את הטובים ביותר מהגיבוש, או אלו שמצאו חן יותר בעיני המגבשים ובתאכלס אתה יודע שזה לא! שהם בוחרים על סמך מכסות קבא וכל החרטאה הזה... אם אתה חושב שבצנחנים יש את הטובים ביותר? והגיבוש הכרחי? אז שיהיה לך לבריאות... אבל בתאכלס לגולני לדוגמא לא עושים גיבוש והם לא פחות טובים מכם.

נערך לאחרונה ע"י T-baby בתאריך 22-02-2008 בשעה 21:28.
ישן 22-02-2008, 21:36
  -Lidor- -Lidor- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.07
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Tomer29 שמתחילה ב "[QUOTE=David_STI]זהו זאת באמת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tomer29
בחור, תתגייס ואחרי זה תדבר כי מה שאמרת עכשיו זה 100% שטיות!!
צנחנים כן בוחרים את החיילים שלהם! לא ע"פ סטנדרט של סיירת אבל ע"פ סטנדרט בסיסי שצריך להיות לכל לוחם ממוצע ומעלה..
תחשוב שיש הרבה מתוסכלים מגולני שהגיעו לשם אחרי הגיבוש של צנחנים.. הם לא סיימו את הגיבוש כי הם פחות חזקים בכושר ובראש מאלה שסיימו.. ויש את האלה שנפלו בראיון כי מה לעשות תכלס האופי שלהם לא והם לא נראים רציניים בקטע של לוחמים כי תכלס לסיים גיבוש זה לא חוכמה, החוכמה היא להתקבל.
והגיבוש הוא מסורת שהיא גם חלק הכרחי בהרכבת החטיבה.

תשמע אתה מבלבל תשכל, נכון הם בוחרים את החיילים, ווואלה נכון לא ע"פ סטנדרט של סיירת, אבל בטוח לא " ע"פ סטנדרת בסיס שצריך להיות לכל לוחם ממוצע ומעלה "

יש אנשים שהם לוחמים טובים ובכלל אנשים שהם בכמה רמות יותר מלוחם ממוצע בצנחנים שוואלה לא התקבלו בגיבוש, וזה לא בגלל שהאופי שלהם לא של לוחמים או שהם לא רציניים, והם לא פחות חזקים בכושר או ב"ראש", פשוט המזל לא שיחק להם, כדי להתקבל לצנחנים צריך לסיים, לא לצאת טמבל בראיון האישי, ומעבר לזה הרבה מזל, זה הכל.

תשאל את מפקד הגיבוש ואני בטוח שהוא יגיד לך בעצמו אותו דבר.

ישן 23-02-2008, 08:36
צלמית המשתמש של Pootsa1
  Pootsa1 Pootsa1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.05
אתה חי בסרט
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Tomer29 שמתחילה ב "מה הקשר מזל? מה זה לוטו? הם..."

אבל ממש. הגיבוש הזה הוא רק כדי למיין את כמות האנשים שרוצים צנחנים. מי שמסיים את הגיבוש המצחיק הזה כנראה באמת מעוניין להתגייס לצנחנים. כי מבחינת כושר אין שום סיבה לא לסיים אותו.
זה הכל לפי מכסות קב"א. זאת לא השערה שלי, זאת עובדה. תכיר בה

מה שכן טוב בצנחנים זה שכל מי שנמצא שם באמת רוצה להיות שם (בעצם גם לא נכון, יש כאלה שרק רצו מגלן או דובדבן, ויש שבוזי יחס"ר...), בניגוד לחטיבות אחרות, שבהן למשל חייל בכפיר, בכלל רצה גבעתי או גולני וכדומה.

ומה אתה משחק אותה "קודם תתגייס אחרי זה תדבר", בקושי סיימת אימון מתקדם אז מה אתה משחק אותה?

ישן 22-02-2008, 18:17
  Maccabi Haifa Maccabi Haifa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.06
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Ride שמתחילה ב "זהו הא.."

הגיבוש הוא אך ורק בשביל הכבוד ולהוציא את החטיבה "מיוחדת" מהשאר.

הביקוש הגבוה לחטיבה הוא בעיקר בגלל עצם זה שיש גיבוש אליה , אם ברגע זה מורידים את הגיבוש אז אתם תראו איך הביקוש לחטיבה ירד לאט לאט , יש מצב שהוא ישאר תמיד גבוה מעל כולם בגלל ההיסטוריה של החטיבה ה"תהילה" וה"כבוד" וכמובן הקורס צניחה , בדיוק כמו שלגולני תמיד יהיה ביקוש יותר גבוה מהנח"ל וגבעתי.

חוצמזה חומר האנשים בכל חטיבות החי"ר הוא אותו דבר , בכל מקום יש את החבר'ה הטובים ואת הבררה , תלוי על איזה מחזור נופלים ועל איך מחנכים אותך בטירונות ובהכשרה הבסיסית .
לצנחנים ספציפית יש אגו אחושרמוטה אבל גם לגולני יש לא פחות , תמיד טוב גאוות יחידה .
ישן 22-02-2008, 21:27
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי iamshay שמתחילה ב "אנשים בצנחנים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי iamshay
ראיתי אותם בטלוויזיה ואני לא קולט איך הצבא גייס אנשים שמתנהגים כמו עבריינים.
וכאן השאלה איך זה שדווקא תמיד האנשים האלו משרתים בצנחנים?

מעבר לעובדה שהאשכול הזה מלא שטויות כרימון, המשפט האחרון שלך פשוט אידיוטי. למה הכוונה "איך זה שדווקא תמיד אנשים כאלה משרתים בצנחנים" ? האם כוונתך שמוצאם של כל הפושעים הוא מחטיבת הצנחנים ?

ראשית, לדרור אלפרון אין עבר פלילי. אומר שנית, אין לו עבר פלילי.

שנית, כל מי שמוכן להתנדב לצנחנים ועובר את הגיבוש ראוי לשרת בחטיבה, לכל אחד יש את האפשרות הזו, ומי שמצליח ומוכן לתרום להגנת המדינה - כל הכבוד לו.

ושלישית, מי שם אתכם במעמד שופטים לקבוע למי מותר ולמי אסור לשרת בצבא ? מזל שיש מערכת שלמה בצבא שאחראית על הנושא, אחרת מישהו היה עלול לחשוב שרק אתם צודקים. תתבגרו חברים, בחיים האמיתיים לכל אחד מגיע סיכוי שווה, זה מה שיפה במדינה דמוקרטית. לא הייתם רוצים לחיות במדינה שמתייגת אתכם וקובעת לכם מראש לאן תלכו ומה תעשו.

ישן 23-02-2008, 01:20
צלמית המשתמש של iamshay
  iamshay iamshay אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.06
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[QUOTE=iamshay]ראיתי אותם..."

תשמע, מסכים בכלליות עם מה שאמרת אבל עדיין הבנאדם וחברו לצנחנים חשוד בניסיון לרצח לא משנה אם הוא ממשפחת פשע או כל משפחה אחרת. מספיק שאתה רואה בנאדם בטלוויזיה איך הוא שם זין על העולם ומתנהג כאילו הוא מעל כולם בשבילי הוא עבריין. עם אחד כזה לא הייתי מוכן לשרת שניה אחת בשום יחידה או גדוד... לך תדע מה יקרה במצב אמת כשהחיים שלך תלויים על האצבע שלו.

ולא התווכנתי להחפיש את שם החטיבה אני בעצמי סימנתי אותה בדירוג גבוה במנילה ויש לי חבר שמשרת בה גם כן והוא אחלה בנאדם, אבל ראבאק יותר מדי אנשים לא נעימים מגיעים ליחידה הזאת ולא צריך להיות עיוור בשביל לשים לב.

ישן 23-02-2008, 16:25
  משתמש זכר steaua rosie steaua rosie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[QUOTE=iamshay]ראיתי אותם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
שנית, כל מי שמוכן להתנדב לצנחנים ועובר את הגיבוש ראוי לשרת בחטיבה, לכל אחד יש את האפשרות הזו, ומי שמצליח ומוכן לתרום להגנת המדינה - כל הכבוד לו.

שאלה לי אלייך: יכול להיות שעקב העובדה שצנחנים היא חטיבת החי"ר עם הביקוש הכי גבוה בצה"ל, המערכת הצבאית רוצה להמנע ממצב שבו כל האנשים האיכותיים יתגייסו לצנחנים וכך רמת האנשים בשאר חטיבות החי"ר תהיה יותר נמוכה? לכן מתבצע הגיבוש, בו יש הרבה אנשים שעוברים אותו בהצלחה אך למרות זאת לא מתקבלים אל החטיבה, בכדי שגם לחטיבות האחרות יהיו אנשים איכותיים[משהו כמו בסגנון של "מכסות קב"א" {אם הדבר אכן קיים בצה"ל}]...הגיוני?

ישן 23-02-2008, 17:44
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי -Lidor- שמתחילה ב "זאת בדיוק הנקודה, זה גם הקטע..."

זה נחמד שכל אחד באשכול הזה "חושב ש..", ו"נראה לו ש ...", ו"זה הגיוני ש...", אבל יש מציאות ויש מציאות וירטואלית.

אז מציאות :
1. כל מלש"ב מסמן מה העדיפויות שלו לגיוס, מי שמבקש גולני, גבעתי וכו' בדרך כלל יקבל את מבוקשו (למעט בעיות פרופיל וכו'), וכיום מי שנמצא בחטיבות החי"ר השונות הוא בדר"כ מי שביקש להגיע לחטיבה הזו, ולכן אין כאן עניין של חטיבה עם קב"א א' לעומת חטיבת עם קב"א ב'.

2. לחטיבת הצנחנים יש את הזכות לבצע גיבוש מכוחה של מסורת ארוכת שנים שהפכה לנוהל, בתמורה לכך שהיא רשאית לבחור את אנשיה החטיבה מוציאה הרבה יותר אנשים לקורס קצינים מתוך כוונה שרק חלקם יחזרו אליה והשאר ימלאו תפקידי קצונה ביחידות אחרות, וזאת בניגוד לחטיבות החי"ר האחרות שמוציאות בדר"כ לקורס את כמות האנשים שהם רוצים חזרה (עם עוד ספייר קטן למקרה של בלת"מ).

3. עבריינים יש בכל היחידות, כולל בטייס, והמילה "עבריין" אינה מסמלת רק מישהו שמתנהג כמו "ערס" אלא גם מי שעושה בנק פרטי וגונב כסף מחבריו ליחידה. אז עבריינים יש בכל מקום בצבא, חלקם התגייסו כשהם כבר נגועים ב"חיידק העבריינות" וחלק הפכו לכאלה בזמן שרותם הצבאי. המערכת הצבאית לא תסנן את האנשים על פי מחשבותיהם או העובדה שהם שייכים למשפחה מסויימת, ואם האדם מבצע עבירה בזמן היותו חייל ישנה מערכת שלמה של משטרה צבאית ובתי משפט צבאיים על מנת לטפל בו.

ולסיכום, חטיבת הצנחנים היא חטיבה עם עבר והווה מפוארים, משרתים בה לוחמים מעולים אשר הינם מלח הארץ ומייצגים את כל שכבות האוכלוסיה. מי שלא עבר גיבוש צנחנים, קורה לא צריך להיות מתוסכל ובוודאי לא להשמיץ, ומי שעבר והתקבל לחטיבה - כל הכבוד !

ישן 23-02-2008, 18:02
  magal22 magal22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.08
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "זה נחמד שכל אחד באשכול הזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
זה נחמד שכל אחד באשכול הזה "חושב ש..", ו"נראה לו ש ...", ו"זה הגיוני ש...", אבל יש מציאות ויש מציאות וירטואלית.

אז מציאות :
1. כל מלש"ב מסמן מה העדיפויות שלו לגיוס, מי שמבקש גולני, גבעתי וכו' בדרך כלל יקבל את מבוקשו (למעט בעיות פרופיל וכו'), וכיום מי שנמצא בחטיבות החי"ר השונות הוא בדר"כ מי שביקש להגיע לחטיבה הזו, ולכן אין כאן עניין של חטיבה עם קב"א א' לעומת חטיבת עם קב"א ב'.

2. לחטיבת הצנחנים יש את הזכות לבצע גיבוש מכוחה של מסורת ארוכת שנים שהפכה לנוהל, בתמורה לכך שהיא רשאית לבחור את אנשיה החטיבה מוציאה הרבה יותר אנשים לקורס קצינים מתוך כוונה שרק חלקם יחזרו אליה והשאר ימלאו תפקידי קצונה ביחידות אחרות, וזאת בניגוד לחטיבות החי"ר האחרות שמוציאות בדר"כ לקורס את כמות האנשים שהם רוצים חזרה (עם עוד ספייר קטן למקרה של בלת"מ).

3. עבריינים יש בכל היחידות, כולל בטייס, והמילה "עבריין" אינה מסמלת רק מישהו שמתנהג כמו "ערס" אלא גם מי שעושה בנק פרטי וגונב כסף מחבריו ליחידה. אז עבריינים יש בכל מקום בצבא, חלקם התגייסו כשהם כבר נגועים ב"חיידק העבריינות" וחלק הפכו לכאלה בזמן שרותם הצבאי. המערכת הצבאית לא תסנן את האנשים על פי מחשבותיהם או העובדה שהם שייכים למשפחה מסויימת, ואם האדם מבצע עבירה בזמן היותו חייל ישנה מערכת שלמה של משטרה צבאית ובתי משפט צבאיים על מנת לטפל בו.

ולסיכום, חטיבת הצנחנים היא חטיבה עם עבר והווה מפוארים, משרתים בה לוחמים מעולים אשר הינם מלח הארץ ומייצגים את כל שכבות האוכלוסיה. מי שלא עבר גיבוש צנחנים, קורה לא צריך להיות מתוסכל ובוודאי לא להשמיץ, ומי שעבר והתקבל לחטיבה - כל הכבוד !

לאן קצין יכול להגיע מצנחנים?(יכול להגיע דוגמא לנחל?) האם יהיה קשה יותר להיות קצין בצנחים לבעלי חריגי נתונים(של נתון אחד או יותר)
ישן 23-02-2008, 18:55
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Pootsa1 שמתחילה ב "שאני אבין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Pootsa1
אתה אומר שחטיבת הצנחנים עדיפה באיכותה ובאיכות אנשיה על פני חטיבות החי"ר
האחרות?

קראתי שוב את ההודעות שלי, איפה ראית שזה מה שאמרתי ? כל מי שמגיע להיות לוחם בחטיבת חי"ר הוא בחור איוכתי באותה מידה, וכיוון שהכרתי, ואני עדיין מכיר, הרבה מאד לוחמים מכל החטיבות אני יכול בהחלט לומר שאין שום הבדל ביניהם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי magal22
לאן קצין יכול להגיע מצנחנים?(יכול להגיעדוגמא לנחל?) האם יהיה קשה יותר להיות קצין בצנחנים לבעלי חריגי נתונים(של נתון אחדאו יותר)

קצין צנחנים, בוגר קורס קציני חי"ר, יכול להגיע לכל מקום. בעבר היו קצינים כאלה מגיעים לחטיבות חי"ר אחרות אולם עם השנים כל החטיבות הגיעו לרמה מספקת של קצינים בוגרי החט'. אתה יכול להגיע לבסיסי טירונות, לקרקל, למוד"ש, בעצם לכל מקום בו זקוקים לקצין בוגר קק"צ חי"ר. מי שמסיים קק"צ ולא חוזר לחטיבה או ליחידה שלו מגיע למדור שיבוץ קצינים (בזמני זה היה בקצח"ר) ושם משבצים אותו לפי צרכי הצבא וההעדפה שלו (כשצרכי הצבא קודמים).

ישן 23-02-2008, 19:20
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי Pootsa1 שמתחילה ב "לכן מכאן, אפשר להבין שהגיבוש לא באמת ממיין"

אני לא מבין למה אתם מסתבכים, ולמה אתם שואלים אותי אותה שאלה אחרי שכבר כתבתי את התשובה, קשה לקרוא את הכתב המחובר שלי או שהדיקציה שלי בעייתית ?

מי שמבקש להתקבל לחטיבת הצנחנים צריך לעבור גיבוש, הגיבוש מורכב ממבחנים פיזיים, פסיכולוגיים, סוציומטריים וכו' - מי שעובר את הגיבוש מתקבל, ומכיוון שלא כולם עוברים משמעות הדבר ש ..... כן, הגיבוש ממיין.

מכיוון שאין דבר כזה שכולם רוצים צנחנים, והעובדה היא שכמעט כל מי שמגיע לחטיבת חי"ר מסויימת ביקש להגיע לשם (או שנקרא לזה "התנדב לגולני/גבעתי..."), לפיכך נשמרת רמה די שווה של איכות כ"א בין החטיבות.

אלה העובדות, למה להמריא על כנפי הספקולציות והדימיון ?

ישן 23-02-2008, 19:15
  משתמש זכר steaua rosie steaua rosie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "זה נחמד שכל אחד באשכול הזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
:1. כל מלש"ב מסמן מה העדיפויות שלו לגיוס, מי שמבקש גולני, גבעתי וכו' בדרך כלל יקבל את מבוקשו (למעט בעיות פרופיל וכו'), וכיום מי שנמצא בחטיבות החי"ר השונות הוא בדר"כ מי שביקש להגיע לחטיבה הזו, ולכן אין כאן עניין של חטיבה עם קב"א א' לעומת חטיבת עם קב"א ב'.

אך דמיין מצב כזה- במחזור X רוב מוחלט של מלש"בים שמתגייסים לחי"ר מעדיף להגיע לצנחנים, כלומר רוב החיילים שיש להם קב"א גבוהה ונתונים גבוהים ירצה להגיע לצנחנים...לכן, אם לא היה גיבוש, סביר להניח שהחטיבה הייתה לוקחת את מרבית החיילים האיכותיים, ומשאירה לשאר החטיבות את החיילים הפחות איכותיים....בגלל שיש גיבוש, חטיבת הצנחנים בכוונה לא לוקחים את כל החיילים האיכותיים ומשאירה גם לחטיבות האחרות חיילים איכותיים....
אני לא מתיימר לדעת בוודאות כיצד מתבצע התהליך, אני רק רוצה לדעת האם יכול להיות שהמקרה הנ"ל הוא עוד סיבה לעשיית הגיבוש?

ישן 23-02-2008, 19:46
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
וואו כמה בולשיט
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי iamshay שמתחילה ב "אנשים בצנחנים"

תראו,אנשים בעיתיים יש בכל מקום בצה"ל - צנחנים,גולני,שריון,הנדסה,חימוש,חיל אויר,שלישות וכו.. הגיבוש של הצנחנים לא מסנן לחלוטין את כל הבררה. יש כאלו שהבריקו בגיבוש אבל הם חרא של אנשים (מכל מיני בחינות שונות).
עוד דבר - לגבי אי גיוסם של אנשים מרקע בעייתי - זה די בעיה. כי זה שבן אדם הגיע ממשפחת פשע לא אומר בהכרח שהוא בן אדם גרוע. אחד הדברים שמאפיינים את צה"ל הוא שהוא כתור צבא העם מגייס מכל השכבות ומכל המקומות. ואם לבן אדם אין תיק פלילי,אין שום כתם מהעבר או בעיה - אז יגייסו אותו,כי זה שהוא נולד למשפחת פשע לא עושה אותו (עדיין) פושע.

סינון יותר קפדני נערך במקומות שקבלה אליהם היא הרבה יותר מסובכת (לדוגמא מטכ"ל,שייטת,מודיעין),אבל זה גם לא תמיד עוזר..גם שם יש לפעמים אנשים גרועים.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:59

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר