לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-02-2008, 19:15
צלמית המשתמש של maxim k
  maxim k maxim k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
שלח הודעה דרך MSN אל maxim k
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "אילו דברים המתמטיקה יכולה לחשב שמחשב לא?"

אממ הביטוי "דברים שמתמטיקה יכולה לחשב" טיפה תמוה בעיני....בכל מקרה, אני לא בטוח למה הוא התכוון ...אני משער שהוא יכל להתכוון לאחד משני הדברים הבאים:
1. כפי שאמרו מעליי קיים עניין של דיוק...
2. לפי דעתי יותר סביר שהוא התייחס לעובדה שמספר הדברים שניתן לחשב קטן אינסופית ממספר הדברים שאולי "היינו רוצים לחשב". הדבר נובע מכך שיש "פחות" אלגוריתמים מפונקציות. מכיוון שעוצמת קבוצת מכונות טיורינג האפשריות היא "בסך הכל" [tex]\aleph_0[/tex], בעוד ש,למשל, עוצמת קבוצת הפונקציות הקטנה יחסית מהטבעיים לעצמם היא כבר [tex]\aleph_1[/tex]. לכן לא תיתכן פונקצייה מקבוצת מכונות טיורינג על קבוצת הפונקציות מהטבעיים לעצמם..כך שיש פונקציות (למעשה רוב הפונקציות הן כאלה) שלא קיים אלגוריתם שמחשב אותן אפילו בקבוצה המצומצת של הפונקציות מהטבעיים לעצמם...אם כך בוודאי שכאשר מדובר בכל הפונקציות האפשריות קיימות פונקציות שלא ניתן לחשב.

נערך לאחרונה ע"י maxim k בתאריך 22-02-2008 בשעה 19:23.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-02-2008, 19:45
צלמית המשתמש של IndigoBlue
  IndigoBlue IndigoBlue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.07
מתנצל שאני נדחף לאשכול אבל:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "אילו דברים המתמטיקה יכולה לחשב שמחשב לא?"

מישהו יכול להגיד לי מה עושה אדם עם תואר במתימטיקה?

מתנצל על הבורות, אבל ממה שאני זוכר מהתיכון מתימטיקה זה בעיקר אוסף של משוואות, שמשננים כמו רובוטים, ואז בבגרות שופכים על הדף והולכים הבייתה, איך סטודנט שלמד X שנים נוסחאות מסובכות פי כמה וכמה מ5יח"ל בתיכון-יוכל לבטא את הידע בחיים האזרחיים?

זה לא שאני מזלזל בתחום, לפי דעתי חשוב מאוד שיהיו מתמיטיקאים, אבל אני פשוט לא מבין מה הם עושים עם הידע, הם יושבים כל היום ומנסים לפתח נוסחאות חדשות?

מתכננים נוסחאות לארגונים?

מה כבר אפשר לעשות?

הרי לכל תחום במתמיטיקה יש נוסחאות שכבר פותחו על אנשים אחרים, אזמה יעזור שעוד 100אנשים אחרים יעבדו על אותה נוסחא?

ישן 24-02-2008, 08:11
צלמית המשתמש של קול האמת
  קול האמת קול האמת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.07
מטמטיקה היא מדע טהור, היחיד כנראה.
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "מתנצל שאני נדחף לאשכול אבל:"

מי שמתמחה במטמטיקה בלבד, עוסק אך ורק במחקר.
כל המדעים כמעט, ובעיקר מדעים מדויקים, זקוקים למטמטיקה ברמה גבוהה.

חוקרי המטמטיקה מכינים את התשתית לפיתוחי העתיד וצרכי העתיד.
פרופסור אומן אמר בועדה בכנסת כי ישראל היא מעצמת הייטק בגלל התשתית המטמטית שהוכנה 20 שנה קודם לכן.
עוד הוא סיפר, על מחקר בקשרים (קשרים של חבלים !) שעשה יחד עם חברים לפני כ-50 שנה!
והפך לשימושי אצל הנכד שלו הלומד ביולוגיה, בנושא ה-DNA, הקשרים הקיימים במולקולה.
( מנסים למצוא שיטה לאיתור בעיות במולקולה ע"י התמקדות בקשרים שלה ).

לא מזמן שמענו על מדענים שפיצחו נוסחה בעלת 18 מימדים!
זו הכנה לשנת 4500 בערך....................

.
ישן 25-02-2008, 21:45
  Dark Knight Dark Knight אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Dark Knight
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי lab123 שמתחילה ב "מתמטיקה גם מפתחת את המוח"

לידיעתך המתמטיקה התיכונית לא מתחילה אפילו לגרד את פני השטח של הנושא...
מגרדים קצת את החשבון הדיפרנציאלי והאינטגרלי (מה שאתם קוראים לו אנליזה) וקמצוץ של אלגברה בסיסית ולא מתחילים להתקרב בכלל למתמטיקה האמיתית...
קירובים פולינומינאליים (נוסחאת טיילור) [פיתוחי פונק' ה-sin ה-cos והשורש במחשב], משוואות דיפרנציאליות (רגילות וחלקיות) השימושיות מאד בפיסיקה, פיתוחי פורייה השימושיים בעולם המחשבים והחשמל [במיוחד באותות], כל עולם המספרים המרוכבים [החל ממשפט הרזידום וכלה באימפדנסים ואדמיטנסים במעגלים חשמליים], תורת ההסתברות (לא הבולשיט של 005) שפותחת פתח לחלק ניכר מהפיסיקה הקוונטית וכו' וכו' וכו'...

בקיצור מתמטיקה זה עולם ומלואו...

לא חושב שתואר כזה מתאים לכל אחד, אבל ללא ספק יש הרבה שימושים ויש מה לדעת.

יום נעים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:26

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר