לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-02-2008, 18:20
  oriien oriien אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 22.02.08
אייקידו ג'יאו ג'יטסו ברזילאי וכו'

ברוב הדיונים שנתקלתי לאחרונה בנושא אומניות הלחימה... עלתה השאלה: האם אייקידו יעיל במצבי אמת? כי בדרך כלל ההדגמות של האייקידו שרואים בד'וגואים או בסרטונים מאופיינים בכך: שהאיש שעליו מתבצע הטכניקה לא ממש מגלה התנגדות נחרצת, ואפילו לא מגלה כלל התנגדות.. הריי כידוע תוקף שיתקוף אותנו במצבי אמת לא יהיה כול כך נחמד כמו חבר בדוג'ו.. ולא יבוא לקראתנו עם זר פרחים ויצטרף אלינו לריקוד בלט" אייקידוקי" . אגב פירסמתי את השאלה הזאת גם בפורומים אחרים.. אבל אני תמיד שמח לשמוע על עוד דעות... לכן נראה לי פוןתחו מאותה האומנות סגנונות נוקשים יותר ששמים דגש על לחימה מציאותית... עדיין אין לי מושג אם אפשר להסתמך על אך ורק על טכניקות אייקידו רגילות במצבי אמת.. מבלי אילתורים כאלו ואחרים .. ? יש אפשרות קטנה שזה כן אפשרי אבל אך ורק אם אתה עוסק באותה האומנות יותר מ8 שנים.. אני מצפה לשמוע את תגובתכם בנושא.. עכשיו לגבי ג'יאו ג'יטסו ברזילאי.. נתקלתי יותר מפעם אחת בדיונים כאלו של אנשי ג'יאו ג'יטסו ברזילאי שמשוכנעים בכך שהאומנות שהם עוסקים בה היא הכי יעילה בעולם...!! למרות חסרונותיה הרבים.. כול פעם הם מארגנים לעצמם לכאורה ראיות והוכחות על כך שמשפחת גרייסי לא נוצחה מעולם על ידי אמני לחימה אחרים! ועוד בולשיט בסגנון! על פי דעתי יש לג'יאו ג'יטסו ברזילאי חסרונות עצומים במצבים של קרבות אמת...אף על פי מחשבותיהם ההזויות של האנשים שמשוכנעים שהם עוסקים בלחימה הכי טובה בעולם.. לדעתי אין כזה דבר הלחימה הכי טובה בעולם או הכי יעילה.. לכול אומנות יש את היתרונות שלו ואת החסרונות שלו.. אני מוצא בג'יאו ג'יטסו ברזילאי חסרונות רבים בניגוד לאלו החושבים שהם בלתי מנוצחים באומנותם ומתרברבים על כך.. והתרברברבויות הללו לרוב מגיעה מאנשי ג'יאו ג'יטסו ברזילאי משום מה!! תתפלאו קראתי יותר מפעם אחת על שחצנים בפורומים שהתגאו באומנותם וטענו שהיא בלתי מנוצחת.. זאת אימרה טיפשית ומגוחכת.. אולי הג'יאו ג'יטסו ברזילאי יעילה בקרב אחד על אחד.. אבל הופכת לחסרת תועלת שמדובר בשני תוקפים או יותר!! נו אז תרתקו את התוקף על הרצפה בשניות.. ומה תעשו עם התוקף השני שידחוף מקל או בלטה היישר לפרצופכם בעודכם על הרצפה מנטרלים את חברו? ההודעה מכוונת לכול אלו שמשתחצנים לעיתים קרובות על הג'יאו ג'יטסו ברזילאי שלהם ומזלזלים בכול שאר אומניות הלחימה המסורתיות.. אני לא חושב שיש מקום לזלזל באיזשהא אומנות לחימה.. לכול אומנות יש יתרונות וחסרונות משלה..

נערך לאחרונה ע"י oriien בתאריך 22-02-2008 בשעה 18:24.
חזרה לפורום
ישן 22-02-2008, 20:01
  aikidoka from hell aikidoka from hell אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.08
אייקידו יעיל .... השאלה באיזה רמה אתה ?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oriien שמתחילה ב "אייקידו ג'יאו ג'יטסו ברזילאי וכו'"

גם מתאגרף תאילנדי גרוע שאין לו עוצמה והבעיטות שלו כמו ליטופים לא יצליח לעשות כלום לאחרים
וככה זה בכל האומנויות לחימה ... יש מקומות שאפשר להיות בפחות זמן יותר "יעילים"
חבר של חבר שלי דאן 2 בקרב מגע (מאוד "יעיל")חתכו אותו בגרו,ן ילד בן 15 בביה"ס עם אולר ובנס הוא לא נפצע קשה ... זאת הייתה התקפת פתע ולא משנה איזה דאן ואיזה אומנות לחימה הייתה שם
זה היה מפתיע כל אחד ....
עכשיו לגביי אייקידו ... באייקידו צריך ללמוד המון דברים מורכבים וליישם אותם במצב אמת לוקח הרבה זמן
אם בכלל תצליח לבצע משהו הכי מינורי שלמדת...
במה שאנחנו האיקידואיסטים יעילים זה להימנע ממצבי לחימה ולחיות בשלום
וזה עדיף בהרבה מ"לנצח" בקרבות רחוב
חזרה לפורום
ישן 23-02-2008, 01:49
צלמית המשתמש של ekelizek
  משתמש זכר ekelizek ekelizek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
לגבי שאלתך
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי oriien שמתחילה ב "תגובה"

מה שמאפיין הרבה פעמים שיטה הוא קודם כל תוכן חומר הלימוד שלה ובאילו רמות וסוגי נושאים היא עוסקת בהם ולאן היא מכוונת אותך.
לכל דבר יש את הנישה שלו שאליו הוא הולך ואת הפיתוחים שאליו הוא מתאים את עצמו או בוחר לעצמו כחלק מהחבילה הכוללת האישית שלו.
לאו דווקא זה אומר שזה יתאים למישהו אחר או לדבר מאוד ספציפי כי הוא לא מתאים אליו ולא יכול להתמודד עם אותו נושא כי הוא שייך לאותו תחום ואין מה לעשות.
לא תמיד המקור או הדבר החדש הוא יותר טוב או יותר רע במבחן המציאות והמדדיה כי לשניהם יש אולי את אותו קשר חזק מסויים אבל לא את אותם דברים אשר הופכים אותם לזהים.
האקידו היא שיטה אשר הדגישה את רעיון ההרמוניה והמידתיות או חמלה-רחמנות ולא להיות תקיפים או בוא נגיד יותר נכון לטעמי במלל של פחות הוצאת אנרגיה והתייחסות תגובה אל היריב.
אני אינני רוצה להשתמש בכל מיני כלים והתקפות לוחמניות אכזריות כנגד היריב שלי.
זה אולי חלק מהצורת לחימה הלימוד והלחימה של האיקידו וזה מבהיר ומזוהה עם הרעיון אשר עומד מאחורי השיטה הזו.
האיקידו עיוותה את עצמה ושינתה את עצמה כדי להתרחק מהסביבה אשר איפיינה אותה שזה היה שיטות הג'ו ג'יטסו למינהם ולא בחלה בשום אמצעי כדי להשתנות ולהדגיש את השוני בכוונה כדי לזה יזוהה איתה והמציאה או ניכנסה לעצמה אידיאולגיה שניתפסה כקיצונית וגם הובילה קו מאוד תקיף וברור לא רק ליישום ודרך יישום האידיאולוגיה שלה אלא גם הפיצה אותו והיא קיצונית כלפי ביקורת כיוון שהיא יפנית והן נתפסות כמרובעות וברורות מאוד לגבי כל הרוח והמבנה שלהן.
הג'ו ג'יטסו הברזילאי אתה חייב להבין ולזכור הוא פורמט שאנשים בכלל לא יודעים אותו עדיין להכי ההתחמחות בארץ והוא הגיע כפורמט של קרבות אכזריים פתוחים בציבור רק לפני שנים לא רבות דרך הטלויזיה כחלק ממסע גם הוליוודי אגרסיבי שהחל עם פירסומי סרטי אקשן בלופ מטורף של ברוס לי ועד כדי שידורים חוזרים של בושידו והבימוי המאוד נוסטלגי ואהוד של WWF/WWE.
ברגע שאנשים תופסים משהו מנצח בתחרות פתוחה והכי גמישה מול כולם לא יעזור לך בית דין מבחינת אלו אשר בצדק גמור מכעיסים אותך.
ולסיום לכולנו יש גאוות יחידה מסויימת ואהבה למה שאנחנו עושים ולא תמיד אנחנו פתוחים ומעבירים את זה הלאה בצורה הטובה ביותר שיש.
חזרה לפורום
ישן 23-02-2008, 23:33
צלמית המשתמש של orib
  orib orib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.07
תראה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי aikidoka from hell שמתחילה ב "מה שמצחיק הוא..."

אני לא אייקידוקא אבל אני בא מאומנות שיש בה דגש ענקי על בריחים ולמיטב ידיעתי גם אלמנטים של איקידו.

דבר אחד שאני יכול להגיד לך על בריחים שלפחות אני מכיר - הם מסיימים קרב אבל בוא נהיה ראלים הרבה מאוד בריחים לא יעילים במצבי אמת. ועדיין קשה לי להאמין שידיים נשברות בעצמן. וגם אם אתה מבצע את הבריח בתנאי מעבדה באופן שוטף וגם אם יעירו אותך ב3 בלילה ויבקשו ממך לעשות בריח ואתה תעשה עדיין במצב אמת זה יהיה יותר מסובך כי בריחים דורשים ידע,קורדינציה והרבה הרבה תזמון שביל שהם ילכו כמו שצריך על בנאדם שמתנגד באמת. זה לא אומר שאין בריחים יעילים יש כמה מתוך עשרות שאני מאמין שילכו(לא יצא לי עדיין לבדוק) וגם יוצא לראות אותם מידי פעם בזירות MMA אבל זה בתנאים של זירה מה עוד ששם שאתה נכנע השופט מפסיק את הקרב. אז בכל זאת עולה פה שאלה לא רק על היעילות אלא גם אם הצלחת אפילו להיכנס לבריח האם תוכל לסיים אותו מנטלית(מאגרוף מחלימים יחסית מהר,משבירה של מפרק ההחלמה לוקחת הרבה הרבה זמן..)
חזרה לפורום
ישן 23-02-2008, 20:30
  sigsig sigsig אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.11.07
מספר הערות לגבי זרימה באייקידו
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי hatori שמתחילה ב "משפט וחצי לגבי הדגמות בתרגולים והדגמות באייקידו"

לחוסר ההתנגדות באייקידו יש כמה מטרות שונות:
1. עבודה בקצב איטי, פעם בתור טורי (או אוקה, זה שתוקף) ופעם בתור נאגה (המגן) מאפשרת לך ללמוד את הטכניקה בצורה נכונה ומדוייקת. כמו שלא תרצה שיפריעו לך ללמוד, כך גם ממך יצפו לא להפריע. אח'כ (בערך 20 שנה אח'כ), כשגם אתה וגם בן הזוג מיומנים היטב טכנית, אתם מתחילים 'לשחק' בלהתנגד אחד לשני לצורך לימוד של נאגרה, או זרימה מטכניקה אחת לשנייה.
2. כמו שכבר נאמר כאן, התנגדות באימון יכולה לגרום נזק די רציני למפרק (ומי שהתנסה, יודע כמה כואבים בריחים על פרק כף היד). אצל רובנו יש נטייה טבעית להתקשות כאשר אנחנו נכנסים למצב של קרב או עימות, מה שמאוד פוגע באותה 'זרימה' שדובר עליה בנקודה הקודמת. ברגע שאתה מודע לזה, והולך עם הטכניקה ולא נגדה, יש הרבה מאוד מקומות שבהן אפשר להפוך אותה, במיוחד כשהתוקף מפעיל הרבה כוח. אי אפשר לתרגל את זה כשמתעקשים להתנגד.
3. בואו נבהיר משהו אחת ולתמיד - באייקידו יש מכות ואגרופים לפנים ולנקודות תורפה אבל המטרה שלהם היא לא גרימת נזק לכשעצמם. הם מיועדים ליצירת 'פתח' אצל היריב שמאפשר כניסה להטלה או בריח. כמו קודם, גם כאן יש יריב 'קשה' שצריך להפתיע אותו כדי שניתן יהיה לנצל את הכוח שלו.

ואכן נאמר כאן דבר נכון - לא להלחם עדיף בהרבה על להלחם ולנצח (אפילו נכתב ע'י מוסאשי אם אני לא טועה יותר מדי). 'לזרום' זה דבר שנכון לא פחות לויכוח על מקום חנייה או תור בסופר מאשר לצוקי או מואשי-גרי.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:37

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר