לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-02-2008, 23:52
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "באופן אישי, מאד עצוב לי..."

מה חטא בזה ?
אני לא מבין מה לא נכון בכך? מגיע אדם עם ניסיון ממקום שנלחמים בו על ימין ועל שמאל בדרגה בכירה כמו אלוף בצה"ל. מגיע לעשות סדר במקום שעובדים לא נכון, כי אם עוד לא רגילים ללחימה שכזאת ( שיקראו לזה יועץ ביטחוני)

הוא הרי יועץ לכוחות חוקיים. צבא. צבא קולומביה לא נלחם ביום יום כמו בישראל.

להביא את ישראל זיו לקולומביה זה כמו להביא את קאפלו לנבחרת ישראל בכדורגל.
הכל חוקי, אין שום דבר מסריח שם.

אותו דבר כמו החברה של שלמה מזרחי בדרום אמריקה והחברה של גל הירש.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-02-2008, 00:02
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "בקולומביה נלחמים כבר שנים על גבי שנים.."

כלומר בעיני שניכם אין שום בעיה עם העובדה שאדם שהגיע לדרגת "גנרל" בצבא הישראלי יסע ויאמן צבאות אחרים, בעיני דווקא עדיף לייצא הי-טק וכו'.

אני לא חושב שישראל צריכה לאמן צבאות זרים, במיוחד מכיוון שיש לנו את הכושר המיוחד שלנו לחשוב סנטימטר וחצי קדימה ולאמן צבאות בכל מיני מדינות עולם שלישי (כגון אוגנדה ואתיופיה), המשטר בקולומביה הוא היום א' ומחרתיים יהיה ב'. אגב, גם משטרו של ב' "יזכה בתמיכת ארה"ב" בדיוק כמו שארה"ב תומכת היום במדינה העצמאית קוסובו (מי בכלל זוכר לטובת מי היו האמריקאים בזמן המלחמה ביוגוסלביה), וכמובן שהאמריקאים היו פעם לטובת הטליבן וסיפקו להם נשק ואימונים כי הם נלחמו בסובייטים, ואח"כ "פתאום" אותם טליבן הפכו לאויב מר של האמריקאים.

אז סליחה שאני לא מתלהב מאמירה כמו "שלטון פרו אמריקאי", ועל כך שאני מעדיף שנפסיק כבר להיות נודעים בעולם בתור "מאמני צבאות".

ישן 24-02-2008, 00:34
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אני לא אובייקטיבי,
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "באופן אישי, מאד עצוב לי..."

בגלל שעד סוף השבוע הזה אני עובד אצל ישראל (תפקיד מחקר קטן. בחיים לא הייתי בקולומביה), ובכל זאת:

להבנתי, הסיפור עם קולומביה איננו רק באישור אלא גם בעידוד המדינה.
בקולומביה יש משטר דמוקרטי ותיק (למעשה, היא אחת המדינות היחידות באמריקה הלטינית שבה לא הייתה הפכה צבאית בעידן המודרני), ובשנים האחרונות הנשיא שם הוריד את רמת האלימות בשבעים וחמישה אחוזים ביחס למצב בתחילת שנות האלפיים, ואת מספר החטיפות בתשעים אחוזים (סטטיסטית, בפילדלפיה נרצחו בשנים האחרונות יותר אנשים מבקולומביה ביחס לגודל האוכלוסיה, שלא לדבר על וושינגטון די.סי.)
. הרקורד שלהם ממש לא מושלם, הן בנושא זכויות אדם והן בנושא שחיתות, אבל הוא במגמת שיפור תמידי, והנשיא הנוכחי עשה חתיכת ניקוי אורוות בצבא ובמשטרה; רק לפני כמה חודשים עף שם קצין מוערך בדרגת תת-אדמירל בחשד שמכר מידע למיליציות. (יש גם טענות לא מוכחות כלפי הנשיא על קשרים בעבר עם המיליציות, יש לציין. בנתיים לא הצליחו להביא לטענות ראיות, אבל מי יודע?). למיטב הבנתי, כל הסיוע לקולומביאנים נועד לעזור לכוחות *ממשלתיים* להילחם בטרור ובסמים, ולא כלל הכשרות בדברים שיכולים לעזור לדכא מנהיגי משטר (עינויים וכו', כמו שלפי המסופר למדו בעבר בבית-הספר של הכוחות המיוחדים האמריקאיים).

ייתכן בהחלט שישראל איננה צריכה לייצא ידע בטחוני, אבל אני חושב שמבחינה זו העבודה עם הקולומביאנים בהחלט הייתה 'בצד של הטובים', ואפילו בלי יותר מדי סימני שאלה.
יצויין, אגב, שגם האמריקאים בשנים האחרונות מקדישים זמן בהכשרות הקולומביאניות שלהם ללימודים בנושאי זכויות אדם, וגם הקולומביאנים עורכים הכשרות חובה כאלה. לומר שזה מספיק? עוד לא. אבל לפחות מבחינת הסטטיסטיקה של הפרות זכויות אדם שם, לדעתי הם בדרך הנכונה.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 24-02-2008 בשעה 00:37.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:16

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר