לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-04-2008, 22:50
צלמית המשתמש של אסיף13
  משתמש זכר אסיף13 אסיף13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "אשכרה שמישהי באה ללחוץ לך..."

בן דוד שלי לדוגמה התחתן לא מזמן , ואצלנו במשפחה שומרים נגיע אבל נגיד איזה בעיה ללחוץ ידיים ואפילו לנשק בלחי דודות או בני דודות כאלה שמבוגרות ממך ביותר מ30 שנה ..

(למרות שפעם אחת דודה שלי שהיא חבדניקית אמר לי מרוב שאתה חמוד אני שוחכת מהאיסור ומחבקת אותך אבל באמת שאסור לי חח ומאז אנחנו רק קדים חח )

בכל אופן אז אחרי סידרה של נשיקות על הלחי לדודות , באתי אליה ובאתי ללחוץ לה את היד (שחכתי שהיא בעצם אשתו של בן דוד שלי ולא מישהו מקרבת דם) והיא המשיכה לדבר אלי כאילו היא לא רואה את זה ואחותי הייתה לידי אז פשוט זרמתי עם היד לאחותי חח לחצתי לה את היד ואז אשתו של בן דוד שלי אמרה לי סליחה שיבשתי אותך חח .
חזרה לפורום
ישן 24-04-2008, 21:29
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "מה הייתם עושים לו..."

אני נראית קטנה לגילי, ובסמגרת הנוכחית שלי (אוניברסיטה וזה) החילונים שאני פוגשת גדולים ממני בכמה שנים. כך שהדרך הטובה בעבורי ביותר להתחמק מלחיצת יד היא להסמיק ולהסביר בגמגום/חיוך חמודי (תלוי מה יוצא לי באותו יום) שאני לא נוגעת בבנים. בחיים לא נתקלתי בתגובה מוזרה להתנגדות הזו.

המקרה בו אני כן אלחץ יד בלי להגיד כלום הוא כשקרובי משפחה מבוגרים ממני ודתיים מושיטים לי יד. בני המשפחה המורחבת שלי שומרים נגיעה, אבל כנראה שבגיל כלשהו הם חושבים שזה כבר לא איסור בעל תוקף (או משהו כזה), ומפסיקים (או לפחות בנושא לחיצות היד). ואני לא אהיה חצופה ואסרב ללחיצה, כי זה יציג אותי כאילו אני מרגישה "יותר דוסית" מהם, וזו חוצפה. מעדיפה להבליג וללחוץ את היד.
חזרה לפורום
ישן 28-04-2008, 10:22
  eran447 eran447 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.06
שלח הודעה דרך ICQ אל eran447
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "לא, גם לגעת בה. האיסור על..."

טעות נפוצה...
האיסור על נגיעה נישוק חיבוק הסתכלות (!!!) וכו' וכו' גם הוא מדאורייתא- "לא תקרבו לגלות ערווה" (אני לא בטוח שהציטוט מדוייק...) -ולומדים ממנו שכל דבר שקשור לגלות ערווה הוא אסור מדאורייתא, אמנם לא חמור כמו גילוי ערווה עצמה שזה בייהרג ואל יעבור אבל זה לאו, דאורייתא.
ולשאלת האשכול- בסיטואציות לא נעימות כאלה (וזה קורה הרבה בצבא עם חברות של חברים...) אני לרוב מושיט את היד ולא עושה הצגות, אבל אם אפשר אני מתחמק בשיטות יותר אלגנטיות- ידיים רטובות/ מלוכלכות/ להחזיק משהו ביד וכו'
שמעתי על פתרון מעניי של אחות של חבר שלי- באיזה טקס סיום תואר באוניברסיטה או משהו כזה שבו חלק מהמסלול זה ללחוץ את היד ולקבל תעודה מהמרצה, היא פשוט לקחה את הבן שלה איתה בידיים...

אגב- שחף, בהצלחה בניהול הפורום, (רק עכשיו גיליתי אותו...) אולי את זוכרת אותי מאתר אחר שבו קצת עשיתי הרבה בלאגן לפני כמה שנים (אני רואה שהיית שם עד לפני חצי שנה או אולי אפילו עד היום...)

חזרה לפורום
ישן 28-04-2008, 14:15
צלמית המשתמש של אסיף13
  משתמש זכר אסיף13 אסיף13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "מתגובתך אפשר לראות שהגישה שלך..."

תראה זה גם שאני חושב שזה לא נכון לא אומר שאני חושב שלא צריך לעשות ככה , יש דברים שאולי נראים לי שגויים אבל כמובן שאני עדיין מציית להם (למרות שלאיסור נגיעה אין לי ציות מלא) מכיוון שאני אומר קטונתי . מי אני שיחליט בלי בעיה מה כן ומה לא על דברים שחכמים שאני לא מגיע להם לגרגיר של הקרסול התדיינו בזה שנים .

אבל מה שאמרתי שלדעתי זה לא מדאורייתא !

מכיוון שנכון שיש את האיסור מדאורייתא " לא תקרבו לגלות ערווה" (גם לא יודע אם זה הציטוט חח)

אבל לחיצת יד באופן כלל לא מיני רק מטעמי כבוד לא נראה לי עובר על האיסור הזה .
ואז לכן איסור נגיעה הוא דרבנן (לא שזה אומר שלא צריך להקשיב לזה חלילה וחס אבל זה לא חמור כמו משכב)
חזרה לפורום
ישן 28-04-2008, 17:50
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי אסיף13 שמתחילה ב "אפשר קצת פירוש יותר עממי .. ..."

נידה היא אישה בימי המחזור החודשי שלה (החל מהמחזור הראשון) ועד שהיא טובלת במקווה. זוהי האישה האסורה בנגיעה עפ"י דאורייתא (וזהו אחד מאיסורי העריות, אך הוא לא בחומרה של איסורי משפחה <אב עם בתו וכדומה>). על מנת למנוע זנות, חז"ל אסרו על נשים לטבול במקווה עד שהן מתחתנות, ואז הן הרי מותרות רק לבעליהן. מכאן יוצא שכל בחורה שקיבלה את המחזור הראשון שלה היא נידה עד יום חתונתה [אלא אם טבלה לפני (יש תופעה בקרב רווקים דתיים מבוגרים - רווקות טובלות לפני חתונתן ועוברות על איסור דרבנן, כי הן מחליטות לחיות חיי זוגיות מלאים עם בחור שאינן נשואות לו, ומעדיפות לעבור על איסור דרבנן <טבילה> ולא על איסור דאורייתא) או אם לא טבלה ביום חתונתה (ואז היא נידה גם לאחר החתונה. אבל זה רק בנישואים אזרחיים)].
חזרה לפורום
ישן 28-04-2008, 23:57
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "נזכרתי נזכרתי: האיסור..."

דרך חז"ל?

אז איך שלא מזמן הרב אליהו (אם אני לא טועה) הוציא הוראה לשומרות המקווה לא להכניס רווקות למקווה בדיוק מהסיבה הזאת (כדי לא לעבור על איסור דאורייתא ו-"לצאת בסדר")
משמע שעד עכשיו הכניסה לרווקות הייתה מותרת.

אגב, האם האיסור המדובר מדאורייתא מהטעם נידה - זה רק בנגיעת חיבה? או גם בדברים יותר חמורים?..
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 29-04-2008 בשעה 00:02.
חזרה לפורום
ישן 29-04-2008, 00:08
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "דרך חז"ל? אז איך שלא מזמן..."

הכניסה לרווקות לא היתה מותרת, היא פשוט לא היתה אסורה. זה לא קרה. רק בשנים האחרונות התחילה התופעה של טבילה לפני חתונה. (אגב, נדמה לי שבכל מקרה אישה אסורה מהתורה לגבר שהיא לא נשואה לו, אפילו אם היא לא נידה, אבל בא איזה ד"ר וטען שזה מותר כי הבחורה נחשבת כפילגש של הגבר, וגם בעבר היו מותרות פילגשים.)
אחרי שהתחילה התופעה - הרבנים הבינו שצריך לאסור את זה. בכל מקרה הבחורות יכולות לטבול בים, כך שזה לא מה שיפריע להן (אבל קצת באסה לטבול בעירום בים, אם את דתייה...).

ודאי שהאיסור דאורייתא על אישה נידה הוא גם על דברים חמורים יותר מנגיעות בלבד, מה השאלה? או שהתכוונת לדברים חמורים פחות (או: לאיסור חמור יותר, הדוק יותר), כלומר לנגיעות שאין בהן חיבה? לגבי זה אני לא בטוחה.

נערך לאחרונה ע"י שחף דרור בתאריך 29-04-2008 בשעה 00:11.
חזרה לפורום
ישן 29-04-2008, 00:27
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "הכניסה לרווקות לא היתה מותרת,..."

לגבי השאלה המקורית

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור
חז"ל אסרו על נשים לטבול במקווה עד שהן מתחתנות, ואז הן הרי מותרות רק לבעליהן)].

כנראה זה לא איסור שהתקבל.

לגבי השאלה השנייה - באמת ששאלתי את זה חשבתי על הפרסום של הד"ר שאמר שמצא פרצה הלכתית שמאפשרת לקיים יחסים מלאים לפני החתונה. לא קראתי את הכתבה במלואה ולכן אני לא יודע מה באמת היו הטענות שלו..
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

חזרה לפורום
ישן 30-04-2008, 16:00
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "אתה צוחק עלי? ודאי שזה איסור..."

היו לי הרבה סיבות לחשוב שאין שום בעייה לנשים רווקות להיכנס למקווה:

1. גם גברים ( חסידים במיוחד) הולכים למקווה כל יום (לא עקב חטא מסויים), ולכן למה שאישה רווקה לא תוכל גם להיכנס מאותן סיבות שהחסידים הולכים?

2.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור
הכניסה לרווקות לא היתה מותרת, היא פשוט לא היתה אסורה..

3. כמו שכתבתי - רק לאחרונה הוצא הוראה ל-שומרות הסף במקוה לא להכניס נשים רווקות.

אז אם הבנתי נכון - כניסת רווקות למקווה תעורר תהייה לפשר הליכתן... (ואם רווקה רוצה להיכנס למקווה מסיבות אחרות? לא עקב חטא כזה או אחר, האם אסור לה מפאת מראית עין?)

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 30-04-2008 בשעה 16:04.
חזרה לפורום
ישן 01-05-2008, 12:41
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "היו לי הרבה סיבות לחשוב שאין..."

סליחה שהטעיתי אותך. לנשים רווקות אסור לטבול במקווה, בניגוד לגברים (וזו גם הסיבה שלא יכולתי להצטרף לגברברי המשפחה שלי בביקור בהר הבית ), והסברתי למעלה את הסיבה (ולכן לגברים מותר - הרי בנים אינם טמאי נידה לעולם... אין קשר בין האיסור הזה לבין גברים).
כתבתי שהכניסה למקווה לא היתה אסורה פשוט כי באמת מי שרצתה להיכנס למקווה ולטבול - יכלה. כמו שגלידריה חלבית כשרה תמכור גלידה גם למי שלפני שניה עמד מחוץ לדלת ואכל שווארמה, כי זו זכותו (שוב חוזרים לנושא של: אסור, אבל יש לך בחירה אישית אם לעשות זאת).
העניין הוא שרווקות באמת לא טבלו במקווה (איזו סיבה יש להן? אם הבחורה חילונית היא לא תטבול, ואם היא דתייה היא יודעת שזה אסור מחז"ל), לכן לא היה טעם לאסור כזה דבר. זה כמו שיאסרו על גויים לשמור שבת. לא אוסרים את זה עליהם (למרות שזה אסור להם) כי אם הם גויים שלא קרובים ליהדות - הם לא ישמרו שבת, ואם הם בתהליכי גיור הם יודעים שאסור להם לשמור שבת.
פשוט בימינו, אחרי שנשים רווקות כן התחילו לטבול במקווה כדי שיוכלו לעשות כאוות נפשן בהיתר התורה (תוך מעבר "רק" על איסור חז"ל לטבילה במקווה), אסרו את זה, כדי שהמקוואות לא יהיו שותפים למעבר על האיסור הזה.

מובן?
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:12

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר