לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-02-2008, 22:02
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
תגובה למגיבים הידענים
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אתם ממש מצחיקים :) עצם היות..."

בשירות שלי, שעוד לא הגיע לקיצו, עבדתי מול קצינים משלל דרגות.
כשעובדים עם בני אדם, אפשר להעריך אותם לפי התפקוד שלהם.

אני מכריז, שוב, שהמילה "קצין" לא אומרת כלום על בן אדם.
זה נכון גם לגבי קצונה גבוה.

מה כוונת המשורר?
-קצינים יכולים להיות:
לא אחראיים.
לא חכמים.
מתעללים ותוקפניים.
חסרי הבנה גם בתחומם.
לא אכפתיים.
והרשימה של עוד תכונות אנושיות עוד ארוכה.
כמובן שהם גם יכולים להיות:
חכמים, אדיבים, נחמדים, מועילים, משקיענים, אנשים שמקדישים את כל זמנם וחייהם למען תפקידם, פקודיהם והנושאים עליהם הם אחראיים.

אמהמה? עצם זה שהם קצינים לא מצביע לכאן או לכאן.

האם (היותכם קצינים) זה מה שיגרום למעסיק להעסיק אתכם? אני מקווה שלא.
אם כל שאיפתכם היא להיות מועסקים בגלל סיבה לא עיניינית - בה"ד 1 מחכה לכם וגם דרגת הסגן איתה תשתחררו.

ולתפארת מדינת ישראל.

נערך לאחרונה ע"י sheep בתאריך 26-02-2008 בשעה 22:07.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-02-2008, 23:34
  לפנים לפנים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.07
אתה מתעלם ממיליון פרמטרים, חוץ מ"רמה כלשהי של רצינות".
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי שכחתי את סיסמתי שמתחילה ב "אני מסכים איתך. ולכן כתבתי..."

וזה דבר לא רציני לעשות.

כדי שאדם יעשה תואר ראשון לא מספיק שתהיה לו "רמה כלשהי של רצינות". צריך שהוא גם ירצה לעסוק במקצוע שבו תואר מועיל, או שירצה ללמוד באוניברסיטה בשביל הידע. צריך שהוא לא יחשוב שיש לו דברים יותר טובים לעשות עם כמה שנים מחייו מאשר להתנוון באוניברסיטה. צריך וצריך וצריך.

מי שאין לו תואר ראשון איננו בהכרח מישהו "לא רציני", אלא מישהו שמסיבה כלשהי לא עשה תואר ראשון. אולי הוא כותב ספרים בקצב של אחד לשנה ומרוויח עליהם יותר מכל בעלי תואר ראשון בארץ יחד...

כדי שאדם יהיה קצין, לא מספיק שתהיה לו "רמה כלשהי של רצינות", אלא גם צריך שהוא יהיה מערכתי מספיק כדי לסבול את בה"ד 1 למשך רבע שנה. צריך שזה יהיה אדם שמעמיד את "המערכת" לפני האנשים שבה. צריך שתהיה לו התעוזה להגיד לאנשים מבוגרים ממנו ומנוסים ממנו מה לעשות, רק כי לו יש ברזלים על הכתפיים.

מי שאיננו קצין אולי איננו קצין כי הוא "לא מספיק רציני", ואולי הוא לא קצין, כי הוא חושב שבחצי שנה קק"צ הוא יכול להספיק בתפקיד שלו הרבה יותר. אין לדעת.

ישן 27-02-2008, 07:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי לפנים שמתחילה ב "אתה מתעלם ממיליון פרמטרים, חוץ מ"רמה כלשהי של רצינות"."

ציטוט:
כדי שאדם יהיה קצין, לא מספיק שתהיה לו "רמה כלשהי של רצינות", אלא גם צריך שהוא יהיה מערכתי מספיק כדי לסבול את בה"ד 1 למשך רבע שנה. צריך שזה יהיה אדם שמעמיד את "המערכת" לפני האנשים שבה. צריך שתהיה לו התעוזה להגיד לאנשים מבוגרים ממנו ומנוסים ממנו מה לעשות, רק כי לו יש ברזלים על הכתפיים.

מי שאיננו קצין אולי איננו קצין כי הוא "לא מספיק רציני", ואולי הוא לא קצין, כי הוא חושב שבחצי שנה קק"צ הוא יכול להספיק בתפקיד שלו הרבה יותר. אין לדעת.

קשקוש מקושקש. אני לא יודע איזה קצין דרך לך על הבהונות, אבל ההכללות שאתה עושה הן פשוט מצחיקות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 28-02-2008, 19:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי לפנים שמתחילה ב "[b]אתה[/b] קשקוש..."

אוי... נעלבתי....
אין שום דבר עובדתי ביללות שלך, והעובדה שאתה מוסיף את המילה "עובדתית" לא מקנה לך משנה תוקף. רק איוולת.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 29-02-2008, 11:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי לפנים שמתחילה ב "איוולת, קשקוש מקושקש, פקה פקה פקה, בלה בלה, יללות וצווחות."

קפה. אני מעולה בקפה.

ישן 02-03-2008, 15:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי לפנים שמתחילה ב "נו, אם אתה לא מתקשה להבין את ההבדל בין פקודה ופקידה, מה אני כבר יכול לעשות?"

עוד פעם התחלת להקציף מהפה? יאללה, לך להסגר.

ישן 26-02-2008, 21:25
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Hindu שמתחילה ב "שאלה-האם יש יתרונות בכך ששירתת כקצין בצבא באזרחי?"

לפי דעתי, ואני לא קובע את זה כדעה חד משמעית שאין עליה עוררין כפי שחלק עשו פה, העובדה שרשום לך שהיית קצין בהחלט יכולה לעזור לך בראיון עבודה, לרוב זה באמת משדר בן אדם רציני, אחראי ובעל כושר מנהיגות. כמובן ש"הייתי מ"פ" טוב יותר מ"הייתי מ"מ וסמ"פ"

אבל חשוב להדגיש כמה דברים:
א. מי שחושב שהוא ישתחרר מצה"ל בתור קצין (אני לא מדבר על תפקידים מקצועיים, אני מדבר על לוחמים וקצינים עורפיים בלי הכשרה מיוחדת) וימצא את עבודת חייו חיי בסרט, לא קל למצוא עבודות טובות אחרי השחרור.
ב.מאוד קשה לצאת מהראש של "פיקדתי על חיילים, הייתה עלי המון אחריות, עשיתי המון דברים חשובים, מה פתאום שאני אעבוד עכשיו בעבודה משרדית משעממת/שירות לקוחות/טלמרקטינג/מלצרות וכו
ג. מי שחושב שהוא ינפנף בתעודת קצין שלו ומיד יתקבל לעבודה חייב לרדת מהר מהעץ, בראיון עבודה אתה צריך ממש למכור את עצמך, אתה חייב לגרום למי שמראיין אותך להבין שאתה הכי מתאים לו ושתהיו מסוגלים לעבוד כשהוא הבוס ואתה מתחתיו. עם תבוא לראיון עבודה ותשחק אותה מינימום מג"ד אף אחד לא ירצה להעסיק אותך.
ד. לא חייבים להיות קצינים כדי להציג עבר צבאי "מרשים", תהיו אמינים, תספרו מה עשיתם בצבא ותנסו לקשר את זה לראיון ויהיה בסדר, אני הצלחתי להציג את השירות שלי בכל ראיון ואף פעם לא דחו אותי, לשמחתי.
ה. וזה עצה למי שמשתחרר - כשמופיעה בעיתון הודעה "לעבודה מאתגרת בסביבה צעירה, דרושים בוגרי קורסים פיקודיים או הדרכתיים" זה עבודה בעיניים (בדרך כלל טלמרקטינג מהזן הנמוך ביותר) אל תתפתו, הם יודעים בידיוק מה מפקדים משוחררים מרגישים ומנסים לנצל את זה.

ישן 29-02-2008, 19:13
  TheWave1110 TheWave1110 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל TheWave1110 שלח הודעה דרך AIM אל TheWave1110
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Hindu שמתחילה ב "שאלה-האם יש יתרונות בכך ששירתת כקצין בצבא באזרחי?"

קשה לי להגיד לך בוודאות, כי עוד לא השתחררתי, אבל אני מניח שקצונה כן תורמת באופן מסויים ברוב המקרים. באופן כללי, אוכלוסיית הקצינים בצה"ל איכותית.
עם זאת, יש קצינים מאוד לא מוכשרים, ועצם היותם קצינים לא אומרת עליהם הרבה. יש קצינים טפשים, לא אחראיים ולא רציניים... לצערי, לפעמים צה"ל מוציא אנשים לקצונה מחוסר ברירה ומחסור בקצינים, ויש גם קצינים שנשארים בצה"ל בגלל שהם לא רואים את עצמם מגיעים רחוק באזרחות.
בכל מקרה, אני חושב שיציאה לקצונה בגלל שאתה חושב שהתואר "קצין" יתרום לך באזרחות זו טעות.

ישן 02-03-2008, 15:20
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06

מקומות עבודה מסויימים מחשיבים את שנת הקבע ואת הדרגה כשקובעים את השכר שלך.

האם קורס קצינים נותן יתרון בדברים כלליים יותר? כן - בדיוק כמו שרשיון נהיגה, עבר בתור מדריך בצופים, התנדבות עם קשישים או סתם העובדה שאתה נשוי מקנים יתרונות מצטברים - עבור מראיין אפשרי שתוהה אם להעסיק אותך, לתת לך מלגה או לשבץ אותך בתפקיד כלשהו, זה בסך הכל עוד פרמטר שאומר שיש לך נסיון כלשהו בניהול וחניכה של אנשים ושכבר עברת בעבר איזשהו סינון איכותני פחות-או-יותר.

אבל, וזה אבל גדול, זה לא קריטריון יחיד - אלא אם כן אתה מנסה לחזור לקבע (שאז זה יתרון מובהק, כי לא צריך לבזבז עליך חצי שנה של משכורת נגד בזמן שאתה סתם לומד להיות קצין) זה משוקלל במידה פחות-או-יותר שווה עם יתרונות אחרים שאתה יכול להציג.

גילוי נאות: כותב שורות אלו לא ראה מעולם שום בסיס של קורס פיקודי מבפנים, ואת בה"ד1 אפילו לא מבחוץ.
ישן 02-03-2008, 18:12
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "אנשים אומרים פה דברים יפים אבל"

מצד שני, באותה מידה אי-יציאה לפיקוד איננה מעידה על עודף שכל או היעדר שכל, היא מעידה רק על היעדר הסמכה ונסיון פיקודיים.

קצונה יכול להשפיע באזרחות בשני שלבים שונים - אם נסיון פיקודי והדרכתי (כל קצין/מפקד אמור להיות מסוגל ללמד אחרים משהו, בין השאר) הוא פקטור חשוב, אז קודם כל יקחו מערימת קורות החיים את אלה שיש להם נסיון כזה, ואת השאר יניחו אחר כבוד במגרסה. מתוך אלה שעברו את הסינון הזה, ינפו את הליצנים והטיפשים.

במקרה אחר לגמרי, הקצונה תופיע כפילטר מאוחר יותר - אחרי שסיננו את כל הליצנים והטיפשים, עם או בלי דרגות קצונה, נשארים ביד עם כמה אנשים בעלי נתונים פחות-או-יותר דומים, ואז מתחילים לשחק על נקודות - מי למד מה, למי היו ציונים יותר טובים, מי גר יותר קרוב, עם מי הייתה יותר כימיה בראיון, ואולי-אולי כאן גם קורס קצינים מהווה פקטור.
ישן 14-03-2008, 18:30
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
האמת..

אני בדיוק בשלבים של החלטה האם לצאת לקקצ או לא.. קראתי חלק מהתגובות, חלקן עזרו וחלקן לא..
מה שאני חושבת, זה שזה יכול לתת יתרון בעניין של עבודת צוות, עבודה ניהולית ופיקודית, זה יכול להועיל בקורות חיים, וכמובן שסוג העבודה שמחפשים זה חלק ניכר מעצם העובדה האם זה יתרון או לא.
ההתלבטות שלי היא בעצם המחשבה שקקצ ו9 חודש קבע זה בזבוז זמן.. או שלא..
אני חושבת שגם סוג הקקצ הוא חשוב, אם זה מעטפת, לא נראה לי שאני ארצה, אולי אעדיף תקשוב שזה יכול להועיל גם מקצועית.. הקטע הוא שישנם ממש מס' מקומות מוגבל בקקצ תקשוב, ורוב ההקצאות הן מעטפת.
מצד שני אני גם לא חושבת שקצין מעטפת זה כזו תרומה לצבא, מה שגם חשוב לי.

השאלה שלי אליכם, האם אתם חושבים שזה בזבוז זמן, או יכול להועיל לשני הצדדים?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:21

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר