לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה בבקשה לא לפרסם לינקים לאתרים מיסיונריים של דתות כלשהן בפורום - - הפורום נועד לדיונים ענייניים, ולא להפצת חומר מסיונרי חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > אמונות ודעות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-02-2008, 21:25
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
לא חושב שהשמש והירח עושים בעיות
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שכחתי את סיסמתי שמתחילה ב "נושא מעניין... ואני לא בטוח..."

ראשית, השמש והירח לא מוזכרים בשמם בסיפור הבריאה המופיע בפרק א' של ספר בראשית
יד וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים יְהִי מְאֹרֹת בִּרְקִיעַ הַשָּׁמַיִם לְהַבְדִּיל בֵּין הַיּוֹם וּבֵין הַלָּיְלָה וְהָיוּ לְאֹתֹת וּלְמוֹעֲדִים וּלְיָמִים וְשָׁנִים.
טו וְהָיוּ לִמְאוֹרֹת בִּרְקִיעַ הַשָּׁמַיִם לְהָאִיר עַל-הָאָרֶץ וַיְהִי-כֵן.
טז וַיַּעַשׂ אֱלֹהִים אֶת-שְׁנֵי הַמְּאֹרֹת הַגְּדֹלִים אֶת-הַמָּאוֹר הַגָּדֹל לְמֶמְשֶׁלֶת הַיּוֹם וְאֶת-הַמָּאוֹר הַקָּטֹן לְמֶמְשֶׁלֶת הַלַּיְלָה וְאֵת הַכּוֹכָבִים.
יז וַיִּתֵּן אֹתָם אֱלֹהִים בִּרְקִיעַ הַשָּׁמָיִם לְהָאִיר עַל-הָאָרֶץ.
יח וְלִמְשֹׁל בַּיּוֹם וּבַלַּיְלָה וּלְהַבְדִּיל בֵּין הָאוֹר וּבֵין הַחֹשֶׁךְ וַיַּרְא אֱלֹהִים כִּי-טוֹב.
יט וַיְהִי-עֶרֶב וַיְהִי-בֹקֶר יוֹם רְבִיעִי.

שנית, כבר ברור שיש ירחים אחרים סביב כוכבי לכת אחרים במערכת השמש.
כך שהמאור הגדול והמאור הקטן יכולים לציין ספציפית את השמש והירח של כדור הארץ
או לחילופין כל שמש וכל ירח סביב כל כוכב שבו יש חיים הזקוקים לקביעת מועדים.
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

נערך לאחרונה ע"י המממ בתאריך 26-02-2008 בשעה 21:28.
חזרה לפורום
ישן 28-04-2008, 17:03
  nirnir93 nirnir93 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "לא הצלחתי להבין למה..."

לא ממש, כי בתנ"ך אין פרקי זמן קבועים.
יכול להיות בריאה של עוד יצורים אחרי הסדר בתוהו ובוהו או אחרי התורה עצמה.
מצד שני, נשאלת השאלה-"אם יש-למה לא מסופר עליהם?"
לאו דווקא שלא מסופר(או מרומז) עליהם, או כדי למנוע בעיות.
אם יש שם עוד מישהו, אנחנו נפתח אובססיה להגיע אליו.
בקשר לנצרות-מאין להם שאין עוד ישו שלא מסופר עליו (או מרומז) מהסיבות הנ"ל
בקיצור, זה תלוי בהרבה דברים.
אם אלו יצורים תבוניים,אם כן-האם הם מכירים את התורה, או שיש להם בכלל דתות?
בסופו של דבר, התורה זה דבר להיאחז בו כשהכל נראה אבוד,קוד לחיים המנחה אותכם לחיים נכונים.
אם אין להם תורה, הם יוכלו להמציא אחת...
ההוכחה החד-משמעית היחידה שאני מסוגל לחשוב עליה כרגע היא שפה משותפת(למרות שבחלקים שונים של העולם התפתחו שפות שונות-אבל את זה אפשר לתרץ בעזרת העובדה שהאדם התחיל ממקום אחד והתפזר לעולם...)או אולי עבר דומה עד כדי להחריד...
בכל מקרה-גם אם יש,לא נדע אם זה מתנגש...
חזרה לפורום
ישן 30-04-2008, 23:59
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "דיון: האם גילוי חיים אחרים ביקום מתנגש עם האמונה באלוהים ?"

ליהדות אין בעיה עם קיום חיים מחוץ לכדוה"א. מה שכן, כיוון שהיהדות מושתת על התורה שניתנה בסיני, חייבים להניח שלישויות חיזריות אין את התורה. לדתות אחרות אולי יהיה נוח לומר שאין ישויות חיות אחרות, כדי לא להסתבך עם מתן תשובות שלא עולות בקנה אחד עם דתם. ויש כבר דוגמאות לזה באשכול.

מבחינה אישית, אני לא מאמין שיש ישויות תבוניות מחוץ לכה"א. אמנם מדענים וסטטיסטיקאים טוענים שחייבים להיות כאלה בוודאות, אך מי שמאמין בבריאת העולם לפי ספר בראשית יודע ששיקולים כמו סטטיסטיקה והתפתחות לא בדיוק נכללים שם.

אם נצא מנקודת מבט דתית, הרי שלבורא עצמו יש אפשרות לברוא כמה ישויות שירצה בכמה מקומות שירצה. הבעייה היא שאנו מניחים שאלו יהיו ישויות בגודל ובצורה שאנו מכירים, שהם נושמים חמצן, שותים מים וחיים בשלושה ממדים. לא ממש בטוח שזו גם כוונתו של הבורא. יכול להיות שזה גם מה שמפריע לנו לתקשר עם אותם ישויות.
השאלה האמיתית לדעתי זה - אם נניח שיש ישויות חיזריות שאנו מסוגלים לתקשר איתם - האם מבחינה תיאולוגית, לבורא שיצר את כל אלה "כדאי" או לא כדאי שאנו והם ניצור קשר בינינו? האם הוא מנע אפשרות לכל יצירת קשר כזה מלכתחילה?

חזרה לפורום
ישן 20-05-2009, 18:43
  משתמש זכר רח"ע נלי"ה רח"ע נלי"ה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.08
שלח הודעה דרך ICQ אל רח"ע נלי"ה שלח הודעה דרך MSN אל רח"ע נלי"ה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "דיון: האם גילוי חיים אחרים ביקום מתנגש עם האמונה באלוהים ?"

שמע, אני לא מומחה בעניינים האלה, אבל ממה שאני זוכר כתוב בתורה שה' נתן את כל היקום לאדם- לי אין אמונה בעניין הזה ואני מחכה להוכחה משני הכיוונים, אבל ייתכן שיש בני אדם בכוכבים אחרים...

אם הם קיימים אז הם יכולים להיות יהודים ויכולים גם לא להיות...
למה?
כמו שאמרו באחת התגובות לפני: התורה נתנה על הר סיני- סיני הוא שם של הר- בליטה גיאוגרפית שיכולה להיות כמעט בכל כוכב לכת, לגבי השם- סיני יכול להיות כמו לומר עיפרון- יש הרבה כאלה. ייתכן כי ה' נתן את התורה על עוד הר בשם סיני לעוד עם בשם ישראל...
לגבי אדם וחווה- ייתכן כי הוא יצר עוד שניים באותו כוכב, ולגבי הסיפורים האחרים של הנביאים וכו' שמות של אנשים ומקומות יכולים להשתנות עם הזמן וספר תורה (במובן הגשמי) נכתב ע"י סופר סת"ם- ז"א שזה יכול להשתנות...
בנוסף, אני מאמין שיש גם סיפורים בתורה שנועדו ללמד ולא לספר עובדות שקרו כמו בספר היסטוריה.
כל זאת בהנחה שהם קיימים (זה רק בגדר תיאוריה)...

לכל הדתיים שמוציאים לי לשון עכשיו- אני מאמין בה' ובתורה שלו אני דתי מבפנים ומסורתי מבחוץ (לצערי אני לא דתי- הורים), אבל אני מאמין שהתורה נכתבת ע"י סופרי סת"ם ונכתבה ע"י עורכים מקראיים בין השאר- ותפקידם לדעתי היה להוסיף את הפן הגשמי של התורה...
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:29

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר