לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-02-2008, 06:01
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
המלצה carish1 ver 2.0

בשעה טובה ומוצלחת ואחרי הרבה הרבה הרבה הרבה הירהורים מחשבות ותיכנונים, האתר שלי עלה אתמול לאויר בגירסתו השניה אחרי שנתיים שעבד בגרסה הישנה.
בהשקעה כספית גדולה שלא נציין כמה ובמספר חודשים של עבודה, אני גאה לומר שהאתר ניראה יותר טוב ממה שחשבתי שיהיה.
את הקרדיט אני נותן למעצב האנונימי שלי שאחרי שנתיים שאני מכיר את העבודה שלו ונעזר בו גיליתי שהוא די תותח (מעצב תדמית ל apple, sony, hp ועוד הרבה חברות עולמיות).
האתר תואם את התדמית הגרפית של העסק שלי (כרטיס ביקור וכל שאר מוצרי הנייר).
האתר ניבנה הפעם ב HTML כדי להנות מאינדקס טוב יותר במנועי החיפוש.
הדבר שהכי היה חסר לי באתר הראשון הוא שלמרות שהגלריה שלו היתה מיוחדת במינה וכל לקוח ולקוח שלי נתן פידבק חיובי על זה, היא עדיין הראתה רק 22 תמונות סה"כ ולא ניתנה להרחבה. לכן השתמשתי ב picasa web מה שממש לא ניראה מיקצועי, לצד אתר.
הגלריה בלבד בפלאש, מכילה 30 תמונות בכל קטגוריה (עם אפשרות להרחבה) והיתרון בה הוא שהתמונות מוצגות בגודל "גדול מאוד" יחסית לאתרים וגם לאתר הקודם שלי.
האתר בשלב הראשון שלו ובקרוב יתוספו אליו שני דפים נוספים של מחירים ו"גישה" שמדבר על אופן העבודה מול לקוחות פרטיים מצד אחד (חתונות, משפחות, ילדים) ולקוחות עסקיים מצד שני (ממשלה, חברות, מגזינים).
מה היה הכי קשה? לבחור תמונות לקטגורית חתונות ופורטרטים. כל השאר יתמלאו בהמשך וגם יוחלפו תמונות מדי פעם.
מה היה הכי קל? לרשום את הצ'ק למעצב כי סמכתי עליו ב 150% שהוא יודע מה שהוא עושה מהרגע הראשון.

תודה להרבה מכם שנתנו עצות ועזרו לי בדילמות מידי פעם וכמובן על הפידבקים שלכם מידי יום לכל תמונה שבאתר שהעלתי לפה בשנתיים האחרונות.

ואחרי שטחנתי לכם, הנה הלינק (שלא השתנה אבל בכל זאת).

www.carish1.com

נערך לאחרונה ע"י carish1 בתאריך 29-02-2008 בשעה 06:03.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-02-2008, 06:50
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "carish1 ver 2.0"

אהבתי מאד את האתר!
מאחר והאתר נועד למכור ולא רק "להתרכז בצילום" כמה הערות מאיש שיווק לאיש ש"מתרכז בצילום" (ההערות כרגע הן רק לגלריה של החתונות אבל הן דומות לכל הגלריות, אם יהיה לי יותר זמן אני אעבור על כולן לומק כמו שעברתי על גלריית החתונות) :
בתור צלם חתונות אתה מוכר אשליות, לא מציאות. זו הסיבה שאתה מצלם ארועים ולא חדשות. אתה צריך להציג צילומים שמוצאים את האובייקיטים שלך יפים יותר ממה שהם במציאות ולפעמים אפילו בצורה מוגזמת ורחוקה מהמציאות.
אני עובד עם אחד מצלמי החתונות היקרים והמבוקשים ביותר בישראל (פרטים, אם תרצה, בהודעה פרטית) ואחרי שהוא הבין את הרעיון הזה (עוד לפני שהכרנו) אלו התמונות שלו שהוא מציג וזה רק מוסיף למוניטין (רפיוטיישן) שלו.
ועל בסיס הפתיחה הנ"ל באות ההערות:

מאד חשוב שתוציא מהגלריה את רוב בתמונות של הזוג השמן
(ובייחוד של הכלה) - התמונות בפני עצמן מצויינות, אבל, הזוג שיצפה באתר ויצטרך להחליט אם לקחת אותך כצלם, מחפש צלם שיוציא אותו יפייפה. לא רק יפה. הם לא מכירים את העבודה המדהימה שעשית עם הזוג הזה ולא את האנשים עצמם. לכן הם לא יכולים לדעת ש"(נניח)הכלה הרבה יותר שמנה ומחוצ'קנת במציאות, ובתמונות שלך היא יוצאת ממש יפה" (וזו האמת). באשליה שלהם הם הכי יפים והם לא רוצים צלם שמראה שהם לא.
אפשר להשאיר חלק מהתמונות שלהם, כמו זו שבה הכלה משעינה את הסנטר על האגרוף, התמונה שבה החתן מסתיר את הבטן של הכלה ם היד שלו והתמונה שבה החתן אאוט אוף פוקוס והראש של הכלה בולט (שם בכלל לא רואים את הבטן והסנטרים שלהם).
התמונות הללו ישמשו אותך כשתיפגש עם זוגות. אז תביא איתך תמונה לא מוצלחת של הזוג הזה (אחת מאלו שצילמת ואפילו לא הכנסת לאלבום כי הם יצאו גרוע) תציג את התמונה הלא מוצלחת לעומת התמונות האלו ותוכל להסביר שהנה כך אתה מצליח לצלם אפילו כשהדוגמנים לא משלמים (אם תרצה תוכל לדבר איתי בפרטי כדי לקבל תסריט שיחה שבו זה כאילו "עולה בדרך אגב", בלי שירגישו שתמרנת לנקודה הזו, הזוג יהיה מאד מרוצה ואתה תקבל את העבודה).

הזוגות (בד"כ דווקא הכלות) עוברים על עשרות אתרים לפני שהם פונים אל הצלם עצמו (בטח אם אתה מצהיר שכוונתך היא גם לתפוס זוגות מזדמנים דרך מנועי חיפוש) והם לא עוברים תמונה תמונה בגלריה ומגדילים אותה. אם יש בגלריה תמונות שלא נראות טוב (אפילו שזה רק תצוגה המוקטנת) זו סיבה מצויינת לעבו לצלם אחר.
לכן חשוב שתשנה בגלריה את החלק של תמונה שמוצג בתצוגת הTHUMBNAIL כך שיוצג החלק החשוב בתמונה ולא דווקא החלק העליון שלה. זה בולט בעיקר בשני מצבי צילום אהובים עליך:
א. כשחלק מהתמונה הוא אאוט אוף פוקוס - זה נראה שהתמונה מטושטשת. חשוב שתציג בTHUMBNAIL את החלק שכן בפוקוס ולא את זה שמטושטש.
כשאתה צלם תמונה גבוהה של הזוג עם שמיים/עצים/תיקרה יפה ברקע - התמונה בגדול נראית מצויין. התמונה של הראש של הכומר עם הרבה עץ מעליו בגלריה נראית רע!

בשביל למכור את האשליה חושב שתציג בגלריה מה שיותר תמונות דווקא של הזוגות היפים. התמונה של הכלה ההיספאנית בוכה בגווני אפור (זו שכרגע בפינה השמאלית התחתונה) מצויינת לצורך הזה. התמונות של השמנים פחות.

כל ההערות שלי הנ"ל לא באות על חשבון "ההתרכזות בצילום" כשאתה מצלם. כשאתה מצלם תחשוב על צילום. כשאתה מוכר תחשוב על מכירות.
שוב, כרגיל, נסיתי לתת רק ביקורת בונה ואין מקום להיעלב.

ישן 29-02-2008, 07:07
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אהבתי מאד את האתר! מאחר והאתר..."

תאמין לי, כיף לדבר עם בנאדם רציני שמגיב מעבר ל WOW.
מסכים איתך לגבי ה thumbs. הם נכתכו בחופזה האמת וממש ממש עכשיו חשבתי על מתי אני עושה crop מחדש.
הרצתי אקשן שעשה קרופ די קבוע לרוב התמונות אבל אני אעשה את זה אחת אחת.
לגבי הנקודה הראשונה שלך, פה יש לי דעה אחרת.
אם הייתי אחד הצלמים החזקים באזור, ואלה... כמו הצלם שצילם את חתונה שלי, הייתי שם רק "פצצות וכוסונים" באתר שלי. אבל מה, אני עובד עם המציאות ולא כמו שהגדרתה עם אשליות.
כשזוג שניראה טוב בא אלי, הם יודעים שהם ניראים טוב ותמונה של כלה בטטה לא תשנה להם את הדעה על איך שאני מצלם. אבל זוג שמנים, בעלי מודעות למראה שלהם, רוצים לראות איך אתה מתמודד עם אנשים בעלי פיגורה לא של מתעמלת רומניה.
את זה, אני אומר לא רק כי זה מה שאני חושב אלא כי זה מה שמלמדים בשעוריי עסקים בסדנאות לצילום פה.
באמריקה, שלא כמו בארה"ב, יש הרבה אנשים שמנים ואני לא יכול לקבוע מי ירצה שאני אצלם את האירוע שלו.
אני זוכר שצילמתי בארץ חתונות, גם אם הבחורה היתה סליחה על הביטוי, פרה, ביום החתונה, לא משנה מה מי ומו, עושים ממנה פצצה. ככה זה בסלונים בארץ. מושכים את השרוכים של המחוך עד שהיא לא נושמת. פה, זה לא אפשרי עם כלות של 145 קילו וחתנים של 150.
למעשה, האירוע הראשון שצילמתי בארה"ב שבועיים אחרי שהעגתי לפה לפני 3 שנים היה של זוג שאם הייתה רואה אותם הייתה מתקשר לגן חיות לראות אם חסר זוג קרנפים. מה לעשות, גם את אלו צריך להראות ולא בגלל שאני חייב אלא בגלל שהמציאות פה שונה ויש הרבה מאלו.
ניכנסתה לראש שלי? זה מאוד שונה מישראל ורק אחרי שמבינים את השוני הזה, מבינים הרבה מניעים שלי בצילום ובשיווק עצמי. אגב, אני גם בא מרקע שיווק שעד היום עוזר לי מאוד בשיווק שלי האישי.

שוב, תודה על הדעה ושמחתי שראיתה והתעניינתה. אשמח לשמוע עוד פידבקים שכן האתר שלי עובר חידודים כל הזמן ובנושא השיווקי אני תמיד אוהב לשמוע דעות ונקודות מבט של אחרים.

אני אציין ואוסיף שאני נוסע באמצע מרץ שוב לכנס wppi שזה האירוע הכי גדול בעולם לצלמי חתונות ופורטרטים ובוא אני מקבל השראה מטורפת והרבה הרבה חומר לימודי בהרצאות של גדולי הצלמים והאנשיםבתחום. הלואי, וכולם פה יכלו לשבת רק יום אחד בהרצאות האלו.
לסתות היו נופלות לרצפה!

נערך לאחרונה ע"י carish1 בתאריך 29-02-2008 בשעה 07:10.
ישן 29-02-2008, 07:41
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]תאמין לי, כיף לדבר עם..."

שמח לראות שאהבת את התגובה. הכי קל בעולם זה לכתוב תגובה כמו "איזה יופי! מצויין! הלוואי שאני הייתי מצלם ככה. רק שהייתי מעדיף להעלות קצת בערוץ הכחול/לעשות קרופ אחר". אני חושב, אבל שככה לא כותבים ביקורת אמיתית.

כאמור ההערות שלי הנ"ל נכתבו רק לגלריה של החתונות אך הן נכונות לכל הגלריות (כמו תמונות של תיקרות ודוגמנים שמנים בגלריית "אופנה" או קרופים לא נעימים בדיוקנאות).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי carish1
באמריקה, שלא כמו בארה"ב, יש...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי carish1
של זוג שאם הייתה רואה אותם הייתה מתקשר לגן חיות לראות אם חסר זוג קרנפים.

אני שמח לראות שהקרופים לטאמניילס הם מזדמנים ושתשפר את הנושא.

לגבי השמנים בארה"ב. אני דווקא קצת מודע לבעיה (מה שכן שוב נפלא לשמוע שבישראל כולן חתיכות, או מתחזו לכאלו). זו הסיבה שהצעתי להשאיר צילומים מסויימים של השמנים ולהביא לפגישה עם הזוג צילומים אחרים שלהם כדי להוכיח את היכולת.
זה שתציג שמנים באתר לך לא יגרום לחתן/כלה להתפקח מהאשלייה שביום החתונה הם הכי חתיכים שבעולם. צריך להבין שהבחורות מטפחות את האשלייה הזו מגיל אפס. כבר בגן הן מעצבות בדמיון שלהן את השימלה וחולמות על הטבעת. לכן אני כן בעד להראות תמונות של שמנים אבל לא שמבליטות את העובדה שהם כאלו.
אג, גם נועה תשבי ויעל בר זוהר קצת פרות. זה לא אומר שבתמונות לקמפיינים הן צריכות להראות כאלו בהמות.

לגבי דיוקנאות - אני מכיר שבארה"ב יש תחום מאד חזק של צילומי דיוקן לתדמית בסטודיו אפילו לילדים, בטח לאנשי עסקים או ידוענים (זמרים, אמנים שחקנים וכו'). אני ממליץ להכניס יותר כאלו (אם יש לך) לגלריית דיוקנאות ופחות דיוקנאות שנגזרו מתוך תמונה גדולה יותר.

יאללה, אני רץ לקלף ת'בטטות

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 29-02-2008 בשעה 07:43.
ישן 29-02-2008, 10:37
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי High Hopes שמתחילה ב "האתר מאוד מקצועי,אחד הטובים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High Hopes
ואני מסכים איתך משה לגבי השימוש באנשים אמיתיים בצילומי החתונות, ולא רק ביפים ויפות,
זה בדיוק מה שאמרתי באשכול האחרון שפרסמתי, בשביל לצלם תמונה טובה של בחורה מדהימה ביופיה לא צריך להיות צלם גדול, מה שחשוב זה מה אתה עושה עם חומר גלם יותר קשה לעבודה,
או בלשון ציורית יותר, איך הופכים סלע מכוער ליהלום

נכון אומנותית. רע מאד שיווקית

ישן 29-02-2008, 12:44
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]תודה על התגובות עד כה אפשר..."

ואני הייתי בטוחה שזו רק בעיה במסך שלי...
הנה תמונה מפוקסלת לדוגמא:
גלריית החתונות, שורה שניה, תמונה שניה מימין (הגבר המטושטש מעל ארוסתו), וכן התמונה שנמצאת שתיים לשמאלו, של כלה שמחזיקה זר פרחים מפוקס. באופן כללי, הבוקה תמיד הפך למפוקסל.

אני שמחה לשמוע שתשנה את תצוגת הthumbnail, זה באמת הפריע לי.

מעבר לזה, ובנוסף להצעה החשובה ליצירת עמוד ראשי של הגלריות, שלא יפנה ישר לגלרית החתונות, אני מציעה שכאשר נכנסים לתמונה מתוך גלריה כלשהי, חוץ מלחצני החיצים הצידה יהיה גם לחצן לחזור לאותה הגלריה, כי מעצבן שאם נכנסתי לתמונת אוכל, ואני רוצה לצאת כדי להיכנס לתמונת אוכל שנמצאת במרחק 10 תמונות, אני צריכה לבחור אם ללחוץ 10 פעמים על החיצים או לחזור לגלריה חתונות ומשם לגלריית האוכל.

[אגב, לדעתי רואים בתמונות של הכלה הקצת-שמנה (עשיתם ממנה בטטה, מה יש לכם?!) שבעצם הוצאת אותה בצורה מחמיאה, ולכן אני חושבת שעדיף להשאיר אותן. הרי יש מלא כלות שחושבות שהן שמנות (בין אם הן שמנות, בינוניות או רזות) וחשוב שהן ידעו שאתה מתמחה גם בצילום בני אדם, ולא רק בצילום דוגמניות יפהפיות. שידעו שהן יכולות לסמוך עליך שתוציא אותן יפה.]

בהצלחה! אתר מקסים.
ישן 29-02-2008, 15:59
צלמית המשתמש של carish1

שוב תודה רבה, שמיל, כולם!
שאלה מאוד מדוייקת יש לי ואני מבקש תשובה מיקצועית ומדוייקת ולא ספקולטיבית.
אני יודע שכולנו מקטינים תמונות בשביל web ל 72DPI כי מעבר ל 72 המסכים לא מציגים את ה DPI הגבוה.
האם תמונות בגודל 50 DPI לדוגמה, יורידו מאיכותן על מסך? האם ניתן לראות הבדל?
אני שואל כי אולי הורדת האיכות בשמירת התמונה היתה טעות ואם אני אקטין ל 50 DPI אני אוכל לחסוך כמה קילו בייטים בגודל הקובץ. לפני שהורדתי את האיכות מתחת ל 10 לא היו פיקסלים אבל בכל זאת ניסיתי להוריד מתחת ל 200KB לתמונה...

תודה מראש
משה

ישן 29-02-2008, 20:50
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]שוב תודה רבה, שמיל,..."

משה, בבקשה, תפסיק להשתמש ב DPI. זה מבלבל אותך סתם.
כשאתה מקטין תמונות, אתה מקטין אותן לפי פיקסלים ולא לפי DPI.
בבקשה, אני מבקש ממך בכל לשון של בקשה (עד שתבוא לארץ ואני אעשה לך קורס מעמיק בתורת האינטרפולציה והאלגוריתמים המתמטיים שמתעסקים בזה) - די!
מבחינתך קיימים רק פיקסלים בעולם. DPI לא שייך אליך.

ועכשיו לתשובה - תקטין מחדש את התמונה, אל תגע בנתון ה DPI, ותשנה רק את הפיקסלים.
לדעתי, בגלל הבילבול שלך עם ה DPI, אתה גם הקטנת את ה DPI (מה ששינה את הגודל בפיקסלים [!!! כפול מליון סימני קריאה]), ולאחר מכן, עשית אינטרפולציה לגודל בפיקסלים שמתאים לגלריה. זה בהחלט מסביר למה יש פיקסלים (הקטנת ואת התמונה המוקטנת - הגדלת).

עריכה: התמונה ששחף ציינה (של החתן המטושטש שמעל הכלה) מלאה במעברי צבע כל כך רכים, עם בוקה כל כך חלק - שאין סיכוי שהיא עוברת 200KB גם בשמירה באיכות 10.
שלח לי את המקור, ואני אראה לך צעד צעד מה קרה שם (ואראה לך איך אפשר לשמור אותה באיכות 10 מבלי שתעלה את ה 200KB).

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 29-02-2008 בשעה 20:54.
ישן 29-02-2008, 21:21
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]יא חמור גארם. בפוטושופ..."

יא סוס טבריאני, תקשיב קצת ותלמד...
מה הקשר קרופ? ומה הקשר ל 72px ?
יש לך תמונה? אתה רוצה להקטין אותה כדי שתתאים לאתר? כל מה שאתה צריך לעשות, זה לשנות את הגודל שלה ב image size ולקבוע את הפרמטרים לפי פיקלסים.
זה בכלל לא משנה מה כתוב לך ב DPI.
אתה לא מקטין תמונות לעולם ע"י שימוש בכלי הקרופ. אם אתה מבצע קרופ, אז אתה מבצע אותו ללא הקטנה כלל, ומקטין אח"כ ב image size כאשר אתה שולט על הפיקסלים (יש לך גובה ורוחב סטנדרטיים עבור צילומי גובה וצילומי רוחב).

שים ! שכשאתה משנה את גודל בתמונה ב image size, אתה בכלל לא משנה את ה DPI, אבל מצד שני, אם אתה משנה את ה DPI, זה משנה את הגודל בפיקסלים.
לא נראה לך קצת מוזר? זה סותר לחלוטין את התיאוריה שלך (ומחזק את שלי).
תרים טלפון...

ישן 29-02-2008, 19:12
צלמית המשתמש של genisher
  משתמש זכר genisher genisher אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.06

אז ככה משה,

דבר ראשון ולפני הכל - האתר מאוד אסטטי ונעים לעין. כל הכבוד על העיצוב!

וכעת אעבור לעניין ההערות, באופן פרטני לגבי כל עמוד ועמוד.
קח אוויר, הנה אנחנו צוללים...

עמוד Portfolio:
  • כאשר מרחפים מעל התמונות בתצוגה המוקטנת, יורדת מלמעלה שורה בה רשום "...Photograph description". ברוב המוחלט של התמונות (בעמודי החתונות, האופנה, הפורטרטים והאוכל) אין תאור לאף תמונה והטקסט הנ"ל הוא זה שמופיע תמיד. בעמוד צילומי הנוף, ברוב התמונות מופיע הטקסט הנ"ל, ורק אצל חלק מהתמונות מופיע בשורה זו המיקום בו צולמה התמונה. בעמוד צילומי הפְנים, לעומת זאת, יש שינוי מרענן. בתמונות להן יש תאור מופיע התאור, ובשאר התמונות לא מופיע כלום. למעשה השורה עדיין יורדת מלמעלה, אבל היא מכילה "כלום". זה המצב האופטימלי, שצריך לקרות בכל אחת מהגלריות. לכן, צריך להקפיד ולמחוק את צמד המילים הנ"ל מכל תמונה ותמונה לה עדיין אין תיאור רלוונטי. דרך אגב, בתמונה הנמצאת בשורה החמישית בעמוד צילומי הנוף עדיין נשארו לך בסוף התיאור שלוש נקודות (...), שצריך למחוק.
  • הבעיה ששחף ו- yarivos העלו הציקה גם לי. אם אני צופה בתמונה מסוימת, אין לי למעשה שום אפשרות לחזור לאותו עמוד מהגלריה ממנו הגעתי אליה. אני חייב "לעשות את כל הסיבוב" = ללחוץ למטה על "פורטפוליו" ואז על הגלריה הרלוונטית. חשוב ליצור עמוד ניווט בין הגלריות השונות, שיופיע כאשר צופים בתמונה בתצוגה מוגדלת. גם לחיצה על כפתור ה- Back בדפדפן בזמן צפייה באחת התמונות לא תפתור את הבעיה...
    עריכה: קבל תיקון. שמתי לב כרגע שניתן לחזור אל הגלריה עם לחיצה על התמונה המוגדלת. סחטיין על השיפור המהיר.
  • קצת מפריע לי שבחלק מהגלריות יש את כל 30 התמונות האפשריות ובחלק יש פחות (אוכל - 29, צילומי פנים - 26, צילומי חוץ - 25). תקן אותי אם אני טועה, אבל לא נראה לי שיש לך בעיה "לשלוף מהארכיון" עוד כמה תמונות כדי להשלים את כולן ל-30. כי במצב הנוכחי זה משדר "כאילו אין לך מספיק תמונות ברזומה", מה שבהחלט לא נכון.
  • עוד באותו עניין, בכל הגלריות יש "פלוסים" שחורים כמספר התמונות שיופיעו בסופו של דבר, ואילו בגלרית צילומי הפנים מופיעים 30 פלוסים, גם לאחר שכל התמונות כבר "עלו". שים לב לזה.
  • אמנם כבר דובר על העניין שיש לבחור בקפידה את החלק עבור הקרופים, אבל רק בשביל לחדד את הסוגיה שים לב לזה: בגלרית האוכל, התמונות השלישית והרביעית בשורה הרביעית נראות מאוד דומות בקרופ. עם זאת, כאשר נכנסים לכל אחת שמים לב שיש הבדל בהעמדה ובקומפוזיציה. כדאי להבליט הבדל זה עוד ברמת הקרופים.
  • מכיוון שנקודה זו טיפה מורכבת, אפתח בהקדמה:
    אם תשים לב, דף זה למעשה מוצג בשני אופנים - פעם אחת בתור
    index_new.html ופעם שנייה בתור portfolio.html
    .
    הראשון, מופיע כאשר מגיעים אל האתר מלינק חיצוני ו/או בלחיצה על ה"לוגו" הנמצא בפינה השמאלית עליונה בכל אחד מדפי האתר. בעמוד זה ישנה מעין "מצגת פתיחה" בה נגלות התמונות בצורה איטית קבוצה-אחר-קבוצה, ולאחר מכן הגלריות השונות בצד שמאל.
    אל הדף השני ניתן להגיע <בפעם הראשונה> רק לאחר שצופים בדף אחר באתר (כל דף, לא משנה איזה). מכל דף אחר באתר לחיצה על המילה "פורטפוליו" למטה מובילה אל העמוד הנקרא
    portfolio.html. לאחר שמגיעים אל דף זה, אנו תמיד נצפה בעמודי הגלריות מתוכו, אלא אם נחזור אל דף הבית המקורי.
    זאת ועוד, כאשר נמצאים ב-
    portfolio הלינק תחת "פורטפוליו" מוביל אל portfolio וכאשר נמצאים ב- index_new הלינק תחת "פורטפוליו" מוביל אל index_new.
    אחרי ההקדמה המייגעת אגע כעת בהבדל לשמו התכנסנו. צפייה באמצעות
    portfolio כוללת בתוכה כמה צלילים שונים - בעת ריחוף מעל תמונות מוקטנות / בעת ריחוף מעל שמותיהן של הגלריות בצד שמאל / ובעת כניסה לתוך גלריה. אני מוצא את הצלילים האלה כתוספת מועילה וטובה. לעומת זאת, בעת צפייה מתוך index_new אין צלילים בכלל. מכיוון שאני מבין שיש לך צורך ורצון במצגת האיטית בכניסה "הראשונית" לאתר, הייתי מציע לשמור על האופן בו אתה משתמש בשני דפים שונים <index_new ו- portfolio> ורק להוסיף אל הראשון את כל שלושת הצלילים שיש בדף השני, ולגרום להם להיות "פעילים" מההתחלה.
עמוד Background:
  • בנוגע לתמונה שלך, תראה איזה שינוי לטובה מתרחש כאשר הופכים את הכיוון שלה (תלחץ כאן לדוגמא). במקרה כזה, זה לא משנה איך התמונה צולמה במקור, אלא איזה כיוון משרת יותר טוב את העימוד.
  • הכותרת הקטנה של "Background", צבועה בצבע שבקושי רואים על גבי הרקע הכחול-כהה. אם זו לא כוונתך המקורית, הייתי מציע לשנות את הצבע של הטקסט בכותרת למשהו יותר בהיר כדי שיבלוט מהרקע.
  • כשאתה רושם למטה "Please email or contact us", למי אתה מתכוון ב- "us"? האם מדובר רק עליך או גם על הדר גורן? אם מדובר עליך בלבד, הייתי משנה ל- contact me, ואם מדובר על שניכם אולי כדאי לציין את זה (גם אם רק במרומז, כי זה בכל זאת האתר שלך).
עמוד Clients:
  • הקישור למסעדת Citronelle לא טוב. שים לב שחסרה W אחת בכתובת ה- URL.
  • שים לב שבעת ריחוף עם העכבר מעל ל- Ann Hand DC מופיע מתחת לטקסט קו של "לינק", ובכל השאר רק הסמן של העכבר משתנה כדי לציין שמדובר בלינק. אני לא אחליט בשבילך מה עדיף, אבל בכל מקרה צריך כאן אחידות. או שבכולם יופיע קו בעת ריחוף או שבאף אחד.
  • אותה הערה בנוגע לכותרת, שרשומה תחת עמוד Background.
  • באופן אישי, אני רואה כאן שני חלקים "רעיוניים" בדף הזה. חלק אחד (מימין) שמראה עבור איזה לקוחות גדולים/גופים ביצעת עבודות, וחלק שני (משמאל) המראה ציטוטים של לקוחות מרוצים. אני הייתי שם את המילה Clients מעל לחלק הימני (אם הדבר אפשרי בצורה הנוכחית בה הדף בנוי), ואילו מעל לחלק השמאלי של הציטוטים הייתי רושם Citations או לחלופין What clients are saying.
עמוד Publications:
  • מפריע לי שבתצוגה המוגדלת, לא מופיעה גרסה מוקטנת של כל העמוד/השער מהמגזין, אלא רק חלק מהדף עצמו. האם החלק שכן מוצג הוא מתוך בחירה שלך, או כתוצאה מהאקשן המקטין? שמתי לב שכל התמונות המוגדלות בעמוד זה מופיעות באותן מידות בדיוק. לטעמי שווה "לצאת מהמסגרת" הזאת על מנת להציג עמוד במלואו, גם אם הוא לא במידות סטנדרטיות ו/או במידות של שאר הדפים המוצגים.
  • שים לב שלפעמים נוצר מצב בו התמונה שלך מהפרסום חתוכה (שורה שנייה, תמונה שנייה מימין), או לא מופיעה בכלל (שורה שנייה, תמונה ראשונה מימין), וזה באתר שאמור להראות את התמונות שלך, ולא את הכתבות שמסביבן...
  • גם הקרופים שבחרת להציג כת'אמבניילס לא מוצלחים לדעתי. במקרה של עמוד זה (בשונה מעמודי הגלריות), שווה פשוט לקחת את ה"פריים" כולו (את כל העמוד מהפרסום), ופשוט להקטין אותו לגודל של הת'אמבניילס. אם לא בדרך זו, לפחות הייתי בוחר בעצמי את מה לייצג כקרופ, ולא להסתמך על אקשן זה או אחר.
  • תקן אותי אם אני טועה, אבל נראה שבחלק מהמקרים הפרסום לקוח מהאינטרנט - מתוך איזה אתר בו התפרסמה כתבה המלווה בתמונה שצילמת. בנוסף למה שעשית (printscreen לחלק מהעמוד), אני הייתי מציע להוסיף אפשרות ללחוץ על לינק שיוביל לדף האינטרנט ממנו לקוח תצלום המסך שביצעת.
  • שוב הערה בנוגע ל"פלוסים" שמופיעים מאחורי התמונות. אמנם יש כאן רק שתי שורות של תמונות, אבל יש 4 שורות של פלוסים (יש עוד שורה מתחת לשורה השלישית...).
  • באג שמצאתי! אם אתה צופה בתמונה הראשונה (שמאלית למעלה) ואז לוחץ על החץ השמאלי, מה שיקרה זה שהעמוד "יתקע" - במקום לעבור לתמונה האחרונה. באותו אופן, אם אתה מסתכל על התמונה האחרונה (ימנית למטה) ולוחץ על החץ הימני, לא תגיע שוב אל התמונה הראשונה אלא אל "מבוי סתום", ללא אפשרות לדפדוף ימינה או שמאלה.
  • באג נוסף! אם לוחצים עם העכבר "בין התמונות" ואז גוללים באמצעות שימוש בגלגלת, נוצר מצב שהשורה הראשונה של התמונות עולה למעלה ו"נעלמת". גלילה בכיוון ההפוך מחזירה את המצב לקדמותו. תנסה ותבין.
  • שים לב שרק בעמוד זה ה"לוגו" שבפינה השמאלית עליונה לא משמש כלינק למעבר אל עמוד הפתיחה של האתר.
עמוד Partners:
עמוד Contact:
  • כשאתה רושם למעלה "we will contact you", למי אתה מתכוון ב- "we"? האם מדובר רק עליך או גם על הדר גורן? אם מדובר עליך בלבד, הייתי משנה ל "I will contact you", ואם מדובר על שניכם אולי כדאי לציין את זה (גם אם רק במרומז, כי זה בכל זאת האתר שלך).
  • תעשה ניסוי. נסה ללחוץ על כפתור ה- Send בלי להכניס נתונים לשדות הדרושים. תראה לאן קפץ הכפתור - אל מתחת לשורה של "תפריט הניווט" למטה!
    מכיוון שהאתר שלך בנוי במתכונת כזו שהחלק העליון (כל האזור שבצבע כחול בהיר, מעל לתפריט הניווט) תמיד נשאר באותו גובה <לכל אורך האתר>, הייתי מציע לך לשנות את המיקום של השורות החדשות שנוספו. במקום שהן יופיעו מתחת למלבנים האדומים, תמקם אותן מימין לכל מלבן. כך אורכו של תוכן הדף לא ישתנה, והכפתור ישאר במקומו המקורי.
ביקשת ביקורות והערות - אל תגיד שלא קיבלת

עלה והצלח!

בברכה,
נמרוד.

"Take only Photographs, leave only Footprints"

ישן 29-02-2008, 21:19
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי genisher שמתחילה ב "[font=Arial][size=3]אז ככה..."

שמע, מוריד את הכובע!
תירגמתי את חלק מההערות שלך לבחור שלי ושלחתי לו.
מסכים איתך לגבע הרוב אבל הנה מה שמצאתי לנכון להגיב שאיתו או שלא הסכמתי או שיש לי הסבר.
תיאור תמונות - אלו שדות שאני אישית עורך כרגע - עוד מעט הכל יהיה תקין.
ניווט - עובד על זה גם שנוכל לעבור קטגוריה מכל מצב שהוא, גם צפיה בתמונה בגודל מלא.
מספר תמונות בגלריה - תאמין או לא, כשאתה בוחר לעומק ומשווה אחת ליד השניה, קשה לבחור 30 תמונות מקטגוריות מסויימות. כן, יש לי 450 אלף תמונות בדיסק הקשיח אבל לבחור תמונה מלפני שנתיים לעומת תמונות של היום קשה לי. אל דאג, כל הקטגוריות יתמלאו בחצי שנה הקרובה.
לגבי הפלסים - אני שמתי שם ובקרוב שוב, הכל יתמלא. אני אדאג שזה יהיה אחיד גם ככה.
כל שאר ההערות לגבי הדפים - שלחתי לבחור שלי גם.
לגבי ה publications - לצערי אני כרגע מוגבל לחיתוכים אנכיים מה שאומר שאתרים נאלצים להיחתך בצורה שתא התמונה שלי דוקא מימין לא רואים אבל חשוב יותר לי להראות את שם האתר, שוב, כרגע.
כל זה מסביר את החיתוכים של הthumbs וכל שאר הדברים שרשמתה

הבאגים שמצאתה - כל הכבוד - גם דווח.

סה"כ עשיתה לי חסד פה, שלחתי את האינפורמציה ואי מאמין שבתוך כמה ימים הרוב או הכל יתוקן ויעודכן.
תודה רבה איש!

ישן 02-03-2008, 10:15
צלמית המשתמש של genisher
  משתמש זכר genisher genisher אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]עדכונון: סיימתי להעלות את..."

או, זאת תמונה הרבה יותר מכובדת ו"ברמה" מהתמונה הקודמת (ההיא היתה יותר מתאימה לצלמיות בפורומים... )

ראיתי שאכן תיקנת כבר די הרבה מהדברים. כל הכבוד
בעמוד ה- Clients שמתי לב שאמנם עשית שיופיע "קו לינק" מתחת לכל אחד מהשמות בצד ימין, אבל בלינק למסעדת Citronelle עדיין חסרה W בהתחלה, ולכן <אני משער> גם לא מופיע "קו לינק" כשמרחפים מעליה עם העכבר.
דבר נוסף, בנוגע לעמוד ה- Publications, בהמשך לבאג הראשון שמצאתי שם (ה"מבוי סתום" שנקלעים אליו). למרות ששינית בכל הגלריות שלחיצה על התמונה תחזיר אל התצוגה של התמונות המוקטנות, אם "נכנסים לפלונטר" של הבאג הנ"ל, אפילו לחיצה על התמונה לא מושיעה, ועדיין נשארים עליה ולא חוזרים בחזרה "החוצה".

תמשיך לעדכן,
נמרוד.

"Take only Photographs, leave only Footprints"

ישן 06-03-2008, 04:24
צלמית המשתמש של carish1

עדכון קטן (וכן, הקפצה )
האתר שופץ וחודד. מבלינת עיצוב הדפים לא שיניתי כלום כי כך רציתי אותן אבל בניוט תוקן המצב שבו התמונה נתקעת בסוף הגלריה (אני אישי דפקתי את ה XML בהתחלה).
בגלריה עשיתי קרופים יותר מתאימים אבל יש עוד כמה שאני אשפר.
הפיקסול בתמונות אנכיות יפתר בקרוב אבל הוא יחסית די זניח. אתם שמים לב כי אתם צלמים אבל כל אחד אחר שראה ואינו צלם לא שם לב, FYI.
הגלריות מלאות ונוספה קטגורית Favorites - תמונות נבחרות שלי - 30 במספר. אלו ישתנו מידי פעם כמו שאר הקטגוריות.
בדף הביוגרפיה נוסף לינק לאתר רשת עסקית. הוחלפה התמונה שלי בתמונה יותר "נקיה" ושיניתי את צור קשר איתנו לתור קשר עם משה (יחס אישי, משהו שתמיד האמנתי בו ופשוט לא חשבתי לעשות את זה באתר הזה עם כל ההיתרגשות סביב פרטים יותר בולטים)
בדף ה clients נוספה המלצה חשובה (הראשונה) ותוקן לינק שבור.
נוספו פירסומים ונעשה בהם קרופ מדוייק יותר.
בדף Contact הטופס הורחב ונוסף השדה "Where did you find us" - חשוב מאוד כי אנשים רושמים לי ואני עוקב אחרי מקומות שבהם פירסמתי או אפילו אם זה מפה לאוזן.
נוסף דף Legal ובו הצהרת פרטיות והצהרת זכויות יוצרים + קרדיט למצב התדמית + האתר.

הבעיה היחידה שנישארה זה הסאונד שמופיע רק אם יוצאים ללשונית אחרת ורק ואז חוזרים לתמונות. זה יפתר בקרוב מאוד.
תודה לכולכם ובמיוחד ל Genisher על הפירוט שעזר לי מאוד לשים לב לפרטים.

האתר יעודכן תקופתית ואשמח לקבל מכם פידבקים והערות.

תודה
משה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:55

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר