לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-02-2008, 14:23
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
קש"אים הם יוצאי חיל התותחנים אשר משרתים ביחידות אחרות הנדרשות לסיוע ארטילרי בעת הקרב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי wiclick שמתחילה ב "קש"א- קצין שיתוף ארטילרי"

המסלול הוא:
טירונות
קורס מפקדים
הכנה לבה"ד 1, בה"ד 1
השלמה חילית- מגמת קישור (יש שתיים- קישור, עמדה).

במגמת קישור מוכשרים בין השאר קציני שיתוף ארטילרי, בנוסף לקצינים ממערך האיכון (נורית, שילם...).
במלחמה, תפקידו הוא לנוע עם כוח מסתער, לטווח ולהכווין ארטילריה. הוא עושה זאת באמצעות כלים שונים- החל ממשקפת, דרך מט"ל (מד טווח לייזר), ועד מערכות תרמיות או אופטיות.
בשגרה, הוא עוד קצין במפקדת הגדוד/מחלקת המבצעים. בדרך כלל הוא קמ"ן או ע' קמב"ץ.
בוא נגיד שבשטחים, קש"א לא עוסק בתפקיד שאליו הוא הוכשר, אך במלחמת לבנון השנייה, הקש"אים עבדו קשה מאוד.

לאילו יחידות ניתן להגיע? לכל יחידה שעלולה להזדקק לארטילריה במהלך קרב:
יחס"ר צנחנים, יחידות שריון, שלדג...
אני אישית מכיר מישהו ששירת כקש"א יחס"ר גבעתי (שועלי שמשון). הוא היה איתי ביחד בקורס מפקדים, עם חבר שלי בצוות בבה"ד 1, ועם חבר אחר בשו"ש.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 29-02-2008 בשעה 14:31.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-02-2008, 16:33
  abac abac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
כמה תיקונים
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "קש"אים הם יוצאי חיל התותחנים אשר משרתים ביחידות אחרות הנדרשות לסיוע ארטילרי בעת הקרב"

טוב נתחיל מזה שראשי התיבות של קש"א הם קצין קישור ארטילרי ולא שיתוף. כן זה מבלבל אבל אף אחד לא רוצה שיקראו לו קק"א...

בקשר לתפקיד שלו, הקש"א הוא יועץ המג"ד לענייני ארטילריה והוא מרכז את כל התוכנית הארטילרית של הגדוד. זאת אומרת- הוא קובע לאן יורים, כמה יורים, וכל זאת בהתאם לצרכים המבצעיים של הגדוד.
בלחימה הוא יכול להיות עם הכוחות המסתערים או בכל מקום אחר שהוא חושב שהכי נכון שהוא יהיה בהם- תצפית וכו'...

על קש"א שעושה תפקידי קמ"ן לא שמעתי וע' קמב"צ בגדוד מבצעי גם לא שמעתי, אבל בשגרה הוא לומד ומכין את התוכנית האופרטיבית מבחינת ארטילריה...
יש קש"א בכל מיני יחידות שצריכות בסדיר והרוב הם במילואים- אבל תבין שצריך אותו ביחידות מסתערות ובגלל זה לא תמצא איש כזה בשלדג או יחידות שדומות לה (אלא אם כן הם צריכים במקרה ספציפי...)
מקווה שעזרתי
ישן 29-02-2008, 17:44
צלמית המשתמש של עידו403

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי abac שמתחילה ב "כמה תיקונים"

בדקתי באנציקלופדיה "צה"ל בחילו", כרך חיל התותחנים, ושם כתוב שקש"א הוא קצין שיתוף ארטילרי.
אבל, אתה כבר השני שמעיר לי על כך (הראשון העיר בפרטי), ולכן בהחלט יתכן מצב שאתם צודקים. אותו גולש שפנה אליי בפרטי אף הביא סימוכין מספר אחר, חדש יותר.

בנוגע לקמ"ן/ע' קמב"ץ וכו'- אותו בחור שהיה איתי בקורס מפקדים ושהיה מאוחר יותר קש"א יחס"ר גבעתי, תיפקד בשגרה כקמ"ן הגדוד.

קש"א שלדג- אני לא אכנס לזה, אבל נכון לתקופת שירותי הסדיר, היה. אחד המפל"גים בסוללה המחזורית שלי סיפר לכולם שאחד החבר'ה מהקורס שלו הוצב שם.

אגב, באסון המסוקים נהרג קש"א- ניר שרייבמן ז"ל.

ישן 29-02-2008, 20:18
  abac abac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
תשמע בכל ספרות מקצועית שבדקתי
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "בדקתי באנציקלופדיה "צה"ל..."

רשום קצין קישור והמילה שיתוף היא סתם הנפצה שרצה באינטרנט, אתה מוזמן לבדוק בכל ספר מקצועי שקיים. דרך אגב הם אפילו קוראים לעצמם 'אנשי קישור' במונחים מקצועיים.
בקשר לקמ"ן אז תקשיב יכול להיות שהוא ישב במחלקת מודיעין כי זה המקום שלו בגדוד, ולא היה לו מה לעשות אבל קמ"ן של היחס"ר הוא בטוח לא היה, מניסיון זה תפקיד שלישי של קמ"ן מוסמך (לא חלטורה) ואפילו התפקיד של ע' קמ"ן הוא תפקיד שני בדרך כלל.
יכול להיות שהוא עזזר במחלקת מודיעין אבל בקשר לערך שלו שם אני ממש מטיל ספק גדול.

גם תחשוב על זה בצורה הגיונית- אין לו שום ניסיון בשום דבר שקשור למודיעין (בטח של יחס"ר), הדבר היחיד שאולי אני מצליח לחשוב עליו זה קריאה וניתוח של שטח אבל בטח לא בגלל זה צריך אותו...
בקיצור אני מקווה שהבהרתי את הנקודה.
וקש"א שלדג זה הנפצה רצינית. אני רק יגיד לך שהקש"א של חטיבות לבנון יוצא למבצעים עם סיירות שם ואולי יצא לו משהו בסגנון אבל ליחידה עצמה אין שום איש קישור...
ישן 29-02-2008, 22:11
צלמית המשתמש של עידו403

זה ממש ויכוח מיותר
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי abac שמתחילה ב "תשמע בכל ספרות מקצועית שבדקתי"

את המונח "קצין שיתוף ארטילרי" לא אני המצאתי, וליתר בטחון אפילו עברתי על אנציקלופדיה צבאית.
את קמ"ן/קש"א שו"ש לשעבר אני לא המצאתי. הוא אפילו התפרסם בתקשורת בנסיבות טראגיות- כתב ערוץ 2 (ניר דבורי או שגיא בשן) ישב איתו ביחד בנגמ"ש ממוגן בזמן שנגמ"ש אחר מהפלחה"ן התאדה בשכונת זייתון שבעזה.
הוא רואיין בכתבה, סיפר מהו התפקיד שלו, ואחר כך אפילו פגשתי אותו בהלוויות החיילים (החבר הכי טוב שלי היה המפק"צ של ההרוגים).
בנוגע להשתייכות/אי השתייכות קש"אים ליחידות מובחרות כגון שלדג, שייטת וכו'- אמרת-אמרת. אני מכיר משהו אחר.

ישן 01-03-2008, 22:37
  TheWave1110 TheWave1110 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל TheWave1110 שלח הודעה דרך AIM אל TheWave1110
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי 760 שמתחילה ב "בזמנו היה תפקיד נוסף, קת"ק,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 760
בזמנו היה תפקיד נוסף, קת"ק, התפקיד הזה נעלם עם העלמות היחמ"מ והקמת מוד"ש ?
וד"א, ממה שאני זוכר בזמנו (זמני) יש (בכ"א היה) קש"א ביחידות עילית, אבל זה היה תפקיד שני או שלישי, לאחר שכבר מיצו אותך לגמרי בשריון.
והמגמות בשבטה נקראו קישור ועמדה וכמו שכבר ציינו - מי שהגיע להשלמה, כבר היה ממש תותחן ולכן העדיף עמדה.

גם היום יש קת"קים... קציני חי"ר והנדסה עוברים השתלמות קצרה בזמן ההשלמה שלהם וקציני תותחנים הם כולם מוסמכים כקת"קים.
גם היום יש את מגמות הקישור והעמדה בהשלמה של תותחנים, היה קורס אחוד לזמן מסויים ולפני כמה מחזורים החזירו את ההפרדה (שמתקיימת בערך באמצע הקורס).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:48

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר