לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-03-2008, 22:30
  pini240 pini240 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.01.06
לא להאמין

ניגשתי ביום שישי לחנות צילום ידועה לרכוש D40X ועדשה 18-135
הסברתי למוכר בחנות מה אני מחפש ותוך דיבור גם אמרתי לו שהייתה לי היתלבטות בן D40X ל D80 והיות שאיכות התמונה בשתהם שווה אני הולךעל ה D40X בגלל הפרשי המחיר (למרות החיסרונות המוקרים)
המוכר מייד אמר לי אל תלך על D40X כי אז אתה תצטער על הרגע שרכשתה אותה "מצלמה איטית" "זו כאילו מצלמה" וה D80 עדיפה אבל עזוב יש לי משהו יותר טוב להציע לך (חשבתי נו עוד מלחמה ניקון קנון)
הוא מציע לי אולימפוס 510 עם 2 עדשות ב 4300~
הציג לי את המצלמה "יש מייצב" "טווח גדול" "רואים במסך ליפני צילום" וכו וכו
ואני אמרתי וואלה נשמע מדהים רק תן לי לבדוק לפני שאני קונה לחקור באינטרנט ופה באתר
ראשית בודדים באתר שלנו מחזיקים אולימפום וזה כבר מדליק לי נורה אדומה
שנית ניגשתי לאתר של http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM והשוויתי אותה מול ניקון D40X ונידהמתי מכמות הרעש שהיא מייצרת (כמו ה 9500 שלי למה לשדרג?)
הלכתי ל http://www.dpreview.com וכאן היא אפילו מומלצת

מה נכון?
והאם היא באמת עדיפה על הניקון או קנון?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-03-2008, 06:59
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]כן[/b]"

שטויות במיץ.
ה D40x עדיפה אפילו על ה 400D שכולם אוהבים להמליץ עליה.
קודם כל, את החיסרון הידוע של עבודה עם עדשות בעלות מנוע פנימי בלבד, כבר לא הופך לחסרון כאשר כל החברות (ניקון וסיגמא בעיקר) מייצרות עדשות שכאלה.
לסיגמא יש ליין מיוחד שלוקח את העדשות הטובות והמוכרות שלה אשר ללא מנוע שכזה, והם שמים בפנים מנוע.
הליין אפילו נקרא על שם המצלמה הזו, שגרמה להם לייצר אותו.

החיישן ואיכות התמונה טובים.
החיישן עצמו בגודל נורמלי של APS להבדיל מהחיישן של אולימפוס שגם קטן יותר (פיסית) וגם בפורמט 3:4 (בעע).
אמנם אין ייצוב מובנה, אבל אם כבר הולכים על מייצב מובנה - אני אישית הייתי מעדיף את הפנטקס על האולימפוס.

מי שמגדיר את ה D40x כ"כאילו מצלמה", פשוט לא מבין מהחיים שלו.

ישן 02-03-2008, 18:21
צלמית המשתמש של pain1
  pain1 pain1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pini240 שמתחילה ב "לא להאמין"

לכל ה"מדעני צילום" למינהם...

ברשותי E510 ורכשתי אותה לפני שבועיים לאחר שהייתה לי הE300 במשך שנתיים ,התלבטתי מאוד בינה לבין הD80 כאשר הפשרה הייתה D40X ובחנתי את שלושתם היטב מבלי להסתכל בכל מיני השוואות על מנת להיות הכי נייטרלי ,לצערי עקב בעיית תקציב לא יכולתי לרכוש את הD80 שהייתה טובה משמעותית מבחינת התוצאות אך לגבי ה40 אני חייב לציין שהאולימפוס פשוט נתנה תוצאה טובה יותר!! כל זה לא על סמך השוואות של גודל חיישן או פורמט או מספרים שרשומים ונראים טוב על הנייר ,אלה לפי מראה עיניים, ולא רק שלי על מנת להיות אובייקטיבי.
מצטער לנפץ לכל "בעלי מניות" בניקון את האשליה אבל תכל'ס הE510 טובה יותר משמעותית מהD40 ובטח מהD70 וברור שהיא לא P&S .

ישן 02-03-2008, 23:18
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אין ספק שהבאת פה את ההוכחה..."

nמתן אתה מתחיל איתי שוב? שתהיה בריא אני מת עליך אבל אתה תקבל חצובה לראש ולא את הקלה שלי, את הכבדה!
אני יודע מה עושה לך את היום
"אתה צודק, אתה מבין עיניין, D70 הכי טובה".
כוונתי היתה שיש לה חיישן מקביל, אותן נקודות פיקוס וכדומה. מעבל לפיצקרים של נוחות יש להם את אותה איכות. וגוף כמובן. אפילו עולה על ה 30D במספר דברים (כמו מנגנון ניקוי חיישן וכל זה)... אבל לא משנה.
שורת תחתונה ,אתה ברצינות משווה את ה 400D ל D40X?

עזוב בעצם את השורה התחתונה, בוא נחזור לשורה הזו:
"אתה צודק, אתה מבין עיניין, D70 הכי טובה".

ישן 03-03-2008, 07:14
צלמית המשתמש של pain1
  pain1 pain1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אין ספק שהבאת פה את ההוכחה..."

לצערי האולימפוס ה"נחותה" משמעותית זו האפשרות היחידה שהייתה לי ,אבל מה לעשות שהתוצאות שהיא נותנת הן טובות יותר בכל פרמטר מה D40-70?? ביסוס?? מעבר להשוואות של אתרים נחשבים התוצאה היא בצילום עצמו ובפרמטרים כמו מהירות פיקוס, חיישן ,מבנה ארגונומי ,ועוד פיצ'רים "לא חשובים"...והשוס??? מחיר שנותן תמורה מ ל א ה !!!!

אני לא טוען שהאולימפוס היא ה"אולימפוס" של עולם המצלמות ואני לא צלם מקצועי, אני אוהב צילום ולומד המון ,אבל כדאי לפעמים להציץ קצת החוצה מעבר לבועה ולגלות שיש דברים נוספים ,לפעמים טובים יותר...

נערך לאחרונה ע"י pain1 בתאריך 03-03-2008 בשעה 07:20.
ישן 03-03-2008, 08:53
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי pain1 שמתחילה ב "לצערי האולימפוס ה"נחותה"..."

תראה, כשאתה מסקר מצלמה (ורוצה שיתייחסו ברצינות לביקורת שלך) אתה צריך לציין פרטים טכניים בנוסף לפרטים רגשיים / אישיים.
למשל "לדעתי האולימפוס הרבה יותר יפה מהניקון" זו טענה שהיא בהכרח נכונה (אין עוררין על מה אתה חש לגביה), אך היא תחושה אישית, והיא בצד.
מצד שני, אם אתה מדבר על פרטים טכניים כמו למשל "איכות תמונה", צריך להשוות בין גוף לגוף כאשר משתמשים באותה העדשה. כשאתה טוען שהאיכות שלה טובה יותר, או טובה כמו - צריך לתת ביסוס טכני לטענה הטכנית, ואין טוב מאשר לצרף תמונות (רצוי מקור לפני עיבוד כלשהו).

כשאתה אומר שהתוצאות טובות יותר, איך אתה משווה? האם היו לך גם D70 / D40 וגם האולימפוס ואתה יכול בהחלט להגיד שהתוצאות של האולימפוס עדיפות?
או שהשווית צילומים של אחרים לצילומים שלך, וראית שהצילומים שלך טובים יותר?

כשאתה אומר מהירות פיקוס, איך מדדת אותה? עם אילו עדשות? (כידוע, עדשות 'בהירות' מתפקסות טוב יותר).
חיישן - מה עדיף בחיישן של אולימפוס?
ממה שאני יודע, הוא נחות מחיישני ה APS הרגילים בעיקר בגלל שהוא פיסית קטן יותר, צפוף ובעל מבנה 3/4 (שאני אישית לא אוהב, אם כי אהבה זה מונח סובייקטיבי. אתה יכול לבוא ולטעון שזה עדיף לך).

אין לי בעיה עם ביקורות שסותרות את מה שאני יודע, להיפך אני תמיד רוצה ללמוד עוד.
אבל מהתגובה שלך אני לא למד כלום. לא הוכחת שום דבר, לא הבאת שום לינק לשום טענה שאתה טוען ולמעשה, הדיון סובב סביב "אני אומר ככה, ואתה אומר אחרת".

בנוגע לאולימפוס שלך, אם אתה משווה אותה ל D70, אני מקווה שהאולימפוס בת 4 שנים, כי D70 היא מצלמה מלפני 4 שנים. ולהשוות בין הטכנולוגיות זו שטות גמורה. כל שנה מפציצים טכנולוגיות שונות לגמרי והדבר היחיד המקשר את המצלמות לאורך השנים הוא הלוגו שמוטבע בחזית הגוף (וגם זה לא מדוייק במקרה של מינולטה ז"ל).

ישן 03-03-2008, 10:27
צלמית המשתמש של pain1
  pain1 pain1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "תראה, כשאתה מסקר מצלמה (ורוצה..."

"כשאתה אומר שהתוצאות טובות יותר, איך אתה משווה? האם היו לך גם D70 / D40 וגם האולימפוס ואתה יכול בהחלט להגיד שהתוצאות של האולימפוס עדיפות?
או שהשווית צילומים של אחרים לצילומים שלך, וראית שהצילומים שלך טובים יותר?"

ציטוט: "ברשותי E510 ורכשתי אותה לפני שבועיים לאחר שהייתה לי הE300 במשך שנתיים ,התלבטתי מאוד בינה לבין הD80 כאשר הפשרה הייתה D40X ובחנתי את שלושתם היטב מבלי להסתכל בכל מיני השוואות על מנת להיות הכי נייטרלי ,לצערי עקב בעיית תקציב לא יכולתי לרכוש את הD80 שהייתה טובה משמעותית מבחינת התוצאות אך לגבי ה40 אני חייב לציין שהאולימפוס פשוט נתנה תוצאה טובה יותר!! כל זה לא על סמך השוואות של גודל חיישן או פורמט או מספרים שרשומים ונראים טוב על הנייר ,אלה לפי מראה עיניים, ולא רק שלי על מנת להיות אובייקטיבי."
האמת כשאני רואה את התגובה שלי אני רואה שבאמת לא רשמתי שהיו לי שבועיים לבחון את המצלמות בידיי. הן באו עם עדשות הקיט שלהן ללא שינוי .

*"ממה שאני יודע, הוא נחות מחיישני ה APS הרגילים בעיקר בגלל שהוא פיסית קטן יותר, צפוף ובעל מבנה 3/4 (שאני אישית לא אוהב, אם כי אהבה זה מונח סובייקטיבי. אתה יכול לבוא ולטעון שזה עדיף לך)."

אולימפוס בדגם הספציפי הזה יצאו עם חיישן חדש לגמרי מסוג MOS שהוא גדול משמעותית ועדיף על החיישן של D40 בכל הפרמטרים,מה שדרך אגב לא אני קבעתי אלה ביקורות שונות,אבל כמו שאמרתי וציטטתי את עצמי לפני כן לא הביקורות הכתובות הן אלו שמניעות אותי להעדיף את הדגם הספציפי ....
בנוגע למה שרשמת על פערי השנים...גם אם תיקח את הE500 שיצאה בערך באותה תקופה של הD70 היא עדיין עדיפה עליה..למרות החיישן הקטן יותר בדגם זה.
מה שכן יש חיסרון והוא חוסר בפריטים משלימים (עדשות וכו') מכיוון שאולימפוס לא נפוצה כמו קאנון או ניקון לצערי .
ובנוגע לעניין של תגובה באופן רגשי ,תאמין לי שאני אוהב צילום לפחות כמוך ויודע להבדיל בין הגוש מתכת ופלסטיק שנקרא מצלמה לבין הדברים שחשובים לי באמת כך שכל מה שרשמתי אולי לא "מקצועי " ומגובה בנוסחאות מנופחות שחלק מהאנשים אוהבים לראות (לפעמים גם אני ) אבל החוות דעת שלי באה ממקום של משתמש חובב צילום שרוצה להפיק את ההנאה המירבית מהציוד שהוא קונה ולא ללכת אחרי העדר כי ככה העדר החליט.
כל מה שאני רושם כמובן לא סותר את זה שאני מאוד מעריך את התגובות המפורטות שלך ותמיד אוהב ללמוד מהן דברים נוספים.

נערך לאחרונה ע"י pain1 בתאריך 03-03-2008 בשעה 10:35.
ישן 03-03-2008, 14:45
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי pain1 שמתחילה ב "החיישן ב510 שונה לגמרי הוא..."

שים לב שאתה מבלבל כמה דברים. גודל החיישן לא השתנה מעולם בדגמי ה DSLR של אולימפוס וזו מהסיבה הפיסיקלית הפשוטה (מצטער, שאלת - אני עונה) שאם תשנה את גודל החיישן, תאלץ בהכרח לשנות את כל ליין עדשות הקרופ שיתאימו לחיישן החדש.
בדיוק כמו שאתה לא יכול לצלם עם עדשות APS (ככה נקרא ה DX של קנון?) על מצלמות FF (זאת אומרת, אתה יכול, אבל אתה מקבל פינות שחורות).
בדקתי ב dpreview כדי לא לצאת חומוס ולדבר על דברים שאני לא בטוח בנוגע אליהם, וכפי שחשדתי, גודל החיישן לא השתנה. הוא עדיין קטן (!) מגודל החיישנים של פנטקס, קנון, מינולטה וניקון (כאשר מינולטה וניקון זה למעשה סוני).

ובנימה כללית, כשאנחנו ממליצים על מוצרים בפורום, אנחנו רוצים כמה שיותר מדוייק. לתת כמה שיותר נתונים טכניים על המצלמה. כשאתה ממליץ על מצלמה מנסיונך האישי, כדאי להגיד יותר מ"וואו, ממש אהבתי אותה, היא מביאה תוצאות מעולות". כדאי להסביר למה. במה זה מתבטא... כדאי אפילו לצרף תמונות שצילמת באשכול זה ממש.

כשאתה אומר שהיא עדיפה על מצלמות אחרות, כדאי להביא דוגמא למשל של צילום עם מצלמה אחרת (נגיד D70 כפי שהזכרת) ולהביא דוגמא לאותו הצילום עם האולימפוס ולהראות את ההבדלים.

אתה מבין, זה לא שאני לא מאמין לך, אני מאוד מאמין לך, פשוט רוצה לראות איך הגעת למסקנות האלה. אחרת, יבואו מלא חברה' וסתם ימליצו על מצלמות שהם קנו (או לא קנו) מדעתם בלבד מבלי שבאמת בדקו את הדברים, ואז לא אדע למי להתייחס ברצינות ולמי לא.
תביא קצת ביסוס לדברים שלך (עדיף עם לינקים או ממש להעלות לפה תמונות) ואז הביקורת תראה יותר עניינית.

תודה

ישן 03-03-2008, 13:29
  Aug 06 Aug 06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pini240 שמתחילה ב "לא להאמין"

לדעתי חד וחלק, אם אתה מתכוון להתקדם בצילום תקנה או ניקון או קנון.

אני רכשתי לפני כחצי שנה את הפנטקס K100 והיא מוציאה לי תוצאות מצויינות, גם עם הקיט וגם עם ה-70-300, הפלאש התואם של פנטקס מצויין, ואני מבסוט מאוד על הקניה שמבחינתי יצאה מוצלחת מאוד.

בפנטקס יש מייצב תמונה בגוף, עדשת קיט לא רעה, מצב RAW מצויין והיא נוחה מאוד תפעולית.

אבל אי אפשר להשיג עדשות ומוצרי יד שניה לפנטקס, אין להשיג עדשות זולות/טובות דוגמת ה-50mm F/1.8 של קנון וגם את עדשות המקור של פנטקס (או סיגמא/טמרון לפנטקס) קשה מאוד להשיג בארץ, שלא נדבר על פלאשים/ שלט רחוק וכו'...
\
מקווה שעזרתי.
Tamron 28-75 F/2.8 + Pentax AF360 FGZ Flash + LightShpere II +
Crumpler 500+ Canon A590 IS P&S Camera +

ישן 03-03-2008, 14:51
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Aug 06 שמתחילה ב "לדעתי חד וחלק, אם אתה מתכוון..."

חוץ מה- 50 1.8 כפי שהזכרת (שאכן אין יצרן צד שלישי שמייצר), לא הבנתי מה חסר לך, או לא ניתן להשיג.
קודם כל, השוק מחו"ל פתוח חופשי. אתה רק מזמין מוצר לחנות בארץ - וזה מגיע. אתה לא צריך לחכות שזה יהיה להם על המדפים. ארליך למשל, יזמינו לך מ B&H כל דבר שרק תחפוץ בו (בתוספת עמלה מסויימת, כמובן, על השירות).
אתה בכלל לא צריך יבואן רשמי תותח בארץ.

לי יש ניקון. כמה פריטים אתה חושב שיש לי, מכל תיק הצילום הכבד שלי, שנקנו דרך "הדר"?
בקושי את הגוף ואת הקיט.
50 2.8 מקרו, פלאש SB800, כל הפילטרים, 10-20, 50 1.8, 150 2.8 מקרו...
כל זה נקנה מחנויות אחרות שלא דרך הדר. העולם נהיה קטן מאוד בעידן האינטרנט. להזמין מחו"ל היום, זה כבר עניין שבשגרה. אם תרצה משהו - יש לך.

ישן 03-03-2008, 15:44
צלמית המשתמש של -mAoz-
  משתמש זכר -mAoz- -mAoz- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.06
שלח הודעה דרך MSN אל -mAoz- Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Aug 06 שמתחילה ב "אתה צודק חלקית. להזמין אפשר,..."

זה החיסרון כשלא הולכים עם העדר.
אם תשאל אותי מה אני מעדיף, את המצלמה שאני מרגיש נוח איתה ומרוצה מהתוצאות שלה ביחס למחיר ולהשאר עם מבחר ציוד קטן יותר או יבוא לא מסודר, או מצלמה פחות נוחה לי לשימוש אך עם מבחר עצום של ציוד ויבוא מסודר, אני בוחר באפשרות הראשונה. אחרת, כבר מזמן הייתי עובר לקנון או ניקון.
אם עבור מישהו הכי נוח להשתמש במצלמות של קנוניקון, אז הוא הרויח משני הצדדים. לי נותר רק לקוות שעם סוני, המצב אצלי ישתפר, אם כי אני מעט פסימי (פחות בגלל סוני, בעיקר בגלל ישפאר).

בכל מקרה, הדבר היחיד שמונע ממני כרגע לקנות את העדשות שאני רוצה הוא התקציב המוגבל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:24

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר