לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-03-2008, 19:28
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טיבורון שמתחילה ב "כניסה והתארגנות בבתים בעת לחימה"

לגמרי לא חד משמעי.
לכאורה המבנה מספק מחסה ומיסתור.
מד שני .המבנה מספק אשליה של ביטחון ולפעמים הביטחון הזה מזוייף.
בנוסף, כבר קרו מקרים שדווקא השהייה בתוך מבנה גרמה לנזק (כמו דלתות של מוסך שיזמו טיל וחומרים דליקים שהתלקחו) או שלא סיפקו מיגון (חייל גולני שנהרג מקליע שחדר קיר דק מאד שבו הוא השתמש כמחסה).
יותר מכך, הפלס' מאתרים מבנים שעלולים לשמש לשהייה של כוחות צה"ל וממלכדים אותם. עד היום רק ניסים מנעו פיצוץ מבנה כזה על החיילים (ויש חיילים שיודעים טוב מאד על מה אני מדבר. רק סיבות ביטחון מידע מונעות את פירסום הפרטים).

לכן - המסקנה היחידה שאני יכול לכתוב עליה פה: אפשר להשתמש במבנה רק אם הכניסה אליו היא מאד לא צפויה ע"י הצד השני ושלא התגלתה. ברגע שהתגלתה נוכחות החיילים במבנה חובה לעזוב אותו מהר ככל הניתן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-03-2008, 13:24
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "התשובה לשאלה, באופן מאוד לא..."

ואסור לשכוח, מניסיון אישי מאד עם הבתים בעזה, שסטנדרט הבניה בעזה הוא לא מהמשובחים והרבה פעמים הקירות חדירים גם לנק"ל.

באופן אישי אני לא מבין כניסה לבתים כמו שהראו (בלופ...) בחדשות יום שבת. צפיפות אדירה בכניסה, כוח של לפחות 10-15 חיילים בפנים, חלקם נשארים בדלת - וכל זה בסביבה רוויית RPG. צריך מהר להחליף דיסקט.

מכיוון שאני מניח שאין כוונה לשהות פיזית בתוך השטחים הבנויים אלא ליצור דחיקה של חוליות יורי הטילים עמוק יותר לתוך הרצועה, יש להתבסס על ישיבה בנקודות שולטות מחוץ למיושבות - ומכיוון שאין "שטחים שולטים" בעזה, יש להתבסס על גבעות או "לייצר" גבעות ומגננים.

למרות ש"לא מדובר בפעולה הגדולה", כפי שטורחים להסביר לנו פרשני הטלוויזיה תוך כדי הצבעה על מפות שבהן מתוארים תנועות הכוחות ושמות הגדודים (כאילו שלא למדנו כלום ממלחמת לבנון, שיש ליצור באוייב תחושת חוסר וודאות רבה ככל האפשר), אני הייתי רוצה לראות כניסה מכמה כיוונים, על מנת שהאוייב לא יוכל לרכז את כל המאמץ שלו בחזית צרה אחת.

ואנא, צנזורה ודו"צ, מספיק עם מתן האפשרות לפרשני הערוצים לתאר כל כך הרבה מה אנחנו עושים, תנו צ'אנס למודיעין של האויב.

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 02-03-2008 בשעה 13:26.
ישן 02-03-2008, 13:34
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "ואסור לשכוח, מניסיון אישי מאד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
ואסור לשכוח, מניסיון אישי מאד עם הבתים בעזה, שסטנדרט הבניה בעזה הוא לא מהמשובחים והרבה פעמים הקירות חדירים גם לנק"ל...

מכיוון שאני מניח שאין כוונה לשהות פיזית בתוך השטחים הבנויים אלא ליצור דחיקה של חוליות יורי הטילים עמוק יותר לתוך הרצועה, יש להתבסס על ישיבה בנקודות שולטות מחוץ למיושבות - ומכיוון שאין "שטחים שולטים" בעזה, יש להתבסס על גבעות או "לייצר" גבעות ומגננים.

מסכים מאד.
אני מקווה שהכלים המופיעים באשכול הזה עדיין קיימים ומוכנים לשימוש ושלא הפכו לקורות תמיכה באיצטדיון סיני.

לגבי כניסה מכמה כיוונים היא מתבצעת יפה. לא חושב שיש טעם לדון בכך כאן.

ישן 02-03-2008, 23:13
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טיבורון שמתחילה ב "כניסה והתארגנות בבתים בעת לחימה"

מה שרמזתי אליו קודם וכנראה שלא הבינו: כבר היו כניסות של כוחות למבנים שבדיעבד התבררו כממולכדים. לכוח גדול מאד של גולני קרה נס כשהם סרקו מבנה שבו התכוונו לשהות ולא זיהו את המילכודים. למזלם התצפיתנים של האוייב לא זיהו אותם נכנסים למבנה. רק כשהם יצאו התצפיתן זיהה אותם והפעיל את המטענים. המבנה התמוטט כולו ונהרס כליל. אם החיילים היו בפנים היה יכול להיות לנו אסון צור 3, רק בעזה עם עשרות הרוגים ולכודים שחילוץ שלהם צריך להתבצע תחת אש.
כאמור הכוח לא זיהה את המילכודים בסריקות שעשה בבית וכששהה בתוכו.

ישן 02-03-2008, 23:54
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
הבעיה היא שרחוב גם הוא ממולכד,
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "הראו היום בערוץ 2 את הכניסה..."

והוא מספק עוד פחות מחסה.
היסטורית, רוב הנפגעים הם ברחובות, ובקרבות שהתנהלו מבית לבית - אחוז גבוה היה במעבר בין הבתים.
וגם מלכודים אינם שיטה חדשה - כבר במלחה"ע II, באורטונה שבאיטליה, היו כמה וכמה מקרים של בתים ממולכדים, משני הצדדים, עם עשרות הרוגים לקנדים וגם לגרמנים.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 03-03-2008, 00:05
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "סליחה, מאיפה אתה יודע..."

ראינו את אותו הסרט?
הסרט נפתח בכניסה אל הבית וסריקות שלו, אח"כ הכוח שוהה בבית פרק זמן ארוך. לאחר זמן מגיעה "לבנה כבדה" אל הבית ומקימה רעש, החיילים יוצאים והלבנה עוזבת רק אז הבית מפוצץ והתצפיתן שהפעיל את המטענים בורח (הוא היה מאד קרוב ורואים אותו רץ.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:12

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר