לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-03-2008, 16:18
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "זה ח"ש מנעל בלי המנעל. מה יש..."

ח"ש מנעל (ללא מנעל) מתוצרת מזרחית. אין כאן אורניום מדולל. לבני הביא בעבר תמונות נפלאות של הח"ש הזה בדיוק. לבני הביא (סקירת הרק"ם שלי) צילום של מכלול הזב (סנפירים) של הקלע הזה:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אי מניח שאפשר לבקש ממנו לצלם את כולו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-03-2008, 11:22
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
עוד שני תיקונים
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אחת הבעיות העקריות עם תחמושת D.U נובעת מהתחמצנות כתוצאה מחשיפה לחום...."

א. מרכיב "הבחירה" בפצצה מלוכלכת הוא קובלט רדיואקטיבי, ולא אכנס כאן לסיבה. האורניום על תרכובותיו הרבות הוא אמנם מאד רעיל, אך אינו פזיר והאפקטיביות שלו כרעל בלבד אינה מספקת לשימוש כנשק להשמדה המונית. השימוש שלו בפצצות גרעיניות ובפצצות מימן נובע מתכונותיו הפיסיות - צפיפות גבוהה, ומחירו הנמוך יחסית. אחרת - גם מתכות כגון אוסמיום או אירידיום היו מתאימות.

ב. בעת פגיעת חודרן DU בשריון פלדה, פרט לאינטראקציה המכאנית ישנה גם תגובה כימית אקסוטרמית מאד בין האורניום לברזל, דבר המעצים את האפקט של החודרן מאחורי השריון שנחדר. אז אם תערובת של אבקת ברזל ואבקת אורניום תפעל בצורה דומה לתרמיט, תארו לכם מה עצמת התגובה כאשר שני המרכיבים האלה מתערבבים בטמפרטורה וללחץ הגבוה מאד האפיניים לחדירה קינטית.

וכן - שימוש בתחמושת כזו מהווה סיכון בריאותי חמור עד כדי כך, שיש דיבורים על איסור השימוש בה.
ישן 04-03-2008, 16:03
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "לא מסכים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DZZ
קובלט 60 נפוץ מאד, קל להשגה וקל לייצור. אני כן מסכים שלא בריא לשוחח יותר מדי על הנושא, אם כי המידע הגלוי רב מאד.

שום חומר מהרשימה הנ"ל לא קל לייצור (בכמויות סבירות), אלא אם אתה רוצה למות בדרך מהרעלת קרינה.
מה שכן, חלק קל יותר להשיג מאחרים, ולי יש כמה שמות בראש שלדעתי הרבה יותר קל להשיג. אבל יכול להיות שאני טועה.
בכל אופן אני מעדיף שנשאיר את זה כך ולא נפרט מקורות.

ישן 04-03-2008, 19:19
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
אל תיסחפו
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "אתה לא מתאר לעצמך כמה שזה קל...."

אני חסיד של ביטחון מידע, בוודאי בתחום הנ"ל, אך לא צריך להתחיל להיבהל מקיום דיונים בנושא, לרבות התייחסות לסוגי חומרים פוטנציאליים כמו גם הדרכים להשיג אותם. היצע החומר הנגיש בתחום הוא אכן גדול (ודווקא המקורות שהועלו פה קודם לכן אינם המתאימים או הרלוונטיים במיוחד), לרבות פרסומים רשמיים רבים. צריך לשים לב לצורך באיזון בין הרצון מלסייע למפגע פוטנציאלי לבין החשיבות של קיום גלוי בנושא. אחת הבעיות הגדולות סביב נושא ה-RDD הוא העדר הבנה אמיתית של הנושא. אני יכול להעיד, כמי שסוגיית ה-RDD מעסיקה אותו ביום יום, משיחות עם אנשים שקשורים לנושא, שגם הם נעדרים, לא פעם, הבנה אמיתית של האיום ומשמעותו, דבר שמביא להפרזה בו.
אבל, מאחר והדיון פה נחטף לטובת נושא אחר, אני חושב שהיה ומישהו מעוניין בשיח על RDD אז מוטב לפתוח דיון ייעודי בנושא.

ישן 04-03-2008, 20:11
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "אל תיסחפו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nsdq160
אני חסיד של ביטחון מידע, בוודאי בתחום הנ"ל, אך לא צריך להתחיל להיבהל מקיום דיונים בנושא, לרבות התייחסות לסוגי חומרים פוטנציאליים כמו גם הדרכים להשיג אותם.

אני לא נבהל, אבל מבחינתי להתחיל להזכיר מקורות נגישים לחומרים רדיואקטיביים שקול לפרסום רשימת בסיסים מהם ניתן בקלות לגנוב תחמושת.
זכותך לא להסכים איתי, אבל גם זכותי להחזיק בדעתי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nsdq160
אחת הבעיות הגדולות סביב נושא ה-RDD הוא העדר הבנה אמיתית של הנושא. אני יכול להעיד, כמי שסוגיית ה-RDD מעסיקה אותו ביום יום, משיחות עם אנשים שקשורים לנושא, שגם הם נעדרים, לא פעם, הבנה אמיתית של האיום ומשמעותו, דבר שמביא להפרזה בו.

כמו בכל תחום הבלתי קונבנציונלי, חוסר ידע מביא אנשים לאחת משתי קיצוניות - זלזול או דמונציה.
אם הינו דנים בדרכים לטיפול יעיל בחומר רדיולוגי לאחר שפוזר, על טיפול בנפגעים, טיהור או הכלה של הנזק הייתי מסכים איתך.
אבל אנחנו דנים פה במקבילה של "מתכון" להכנת פצצה ביתית. לדעתי זה כן עובר את הגבול.

ישן 04-03-2008, 19:24
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=DZZ]קובלט 60 נפוץ מאד,..."

אין בבי"ח שיפא מכשיר למיפוי עצמות? אין יחידה לרפואה גרעינית? אין הברחות של פסולת ממוטות האורניום באירן? אין ערבים שעובדים בבי"ח בישראל שיש בכולם יח' לרפואה גרעינית (והנאמנות שלהם לא ברורה, או השתנתה בעקבות ארוע כלשהו)?
אמנם כל הנ"ל אינו חומרבקיע, אך הוא יכול לספק חומר לאחלה פצצות מלוכלכות.
בנוסף, כמו שכבר אמרתי, לא חייבים שהפצצה באמת תגרום אפקט רדיואקטיבי נראה לעין באופן מיידי (למה ציפית? שלפצועים יזרחו העצמות?), מספיק האפקט הפסיכולוגי כשמונה גייגר יצפצף ויוצר פאניקה.

ישן 04-03-2008, 20:55
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "אנא ראה את הטבלה השנייה שהעלתי העוסקת במקורות לחומרים"

יצא לי לראות לאחרונה את הסרט פאטווה - שם מספרים על בחור שניסה להפיק מאלפי גלאי עשן מעט חומר רדיואקטיבי לבניית פצצה מלוכלת. הוא נתפס בזמן.
לגבי הסרט - תוותרו, בטח יש משהו יותר מעניין בערוץ 1

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:20

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר