לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-03-2008, 19:11
  amonsito amonsito אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.06
מידע צילום בעידן הדיגיטלי - דיון

חברים יקרים, בעיקבות פעמים לא מעטות שבהן חברים העלו תמונות שמעובדות באמצעות תוכנות עיבוד שונות(כמו פוטושופ וכו'), ולאור העובדה שחלק מהמנהלים והמשתמשים אינם רואים בצילום שמעובד כצילום אלא כעיבוד גרפי נטו, ולכן נחסמו או הועברו אשכולות אלו לעיצוב גרפי.
אני חושב שיש מקום לפתוח תת פורום לצילומים מעובדים, לא מדובר באומנות דיגיטלית גרידה אלא בצילומים ובתמונות שישנו שימוש בצילומים באופן מובהק ולא נעשו מניפולציות שבהן אין אימפקט צילומי.
הייתי רוצה לשמוע את דעת אחרים, מה יש לכם להגיד על כך, האם כדאי לפתוח תת-פורום כזה בתוך פורום הצילום, או לשנות מטרת הפורום לפורום הדן בצילום וצילום מעובד.. האם יש מקום לצילום מעובד בעידן הדיגיטלי המודרני?!
אני אישית באתי מעולם הגרפי דווקא, ולא מהצילום עצמו, וכחלק מתחביבי פעמים רבות הייתי נזקק לחומר נוסף לעיבוד, ואז רכשתי את הפוקט שלי בכדי לצלם חומר נוסף בשביל עיבודים, מפה לשם נכנסתי יותר ויותר לעולם הצילום, היום אני מצלם אבל עדיין אני חושב שיש מקום בצילום לעיבודים גרפים, אפשר לחייב כל משתמש שפותח אשכול של צילום מעובד בצלמית "גרפיקה", וכך למנוע מחלק מהמשתמשים שעניינם רק צילום גרידה לא להיכנס לאשכולות שבהן יש נופך מעובד.

אני נותן שתי לינקים שהועלו לאחרונה שאני חושב שיש להם מקום בתוך הפורום ה"משולב":
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=395932
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=395862
בשתיהן מדובר על התמונה הראשונה.

תודה חברים!
מקווה שיהיה דיון מעניין, חופשי וממצה, ובעזרת השם נגיע גם לאיזו הסכמה מסויימת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-03-2008, 19:28
צלמית המשתמש של Sagi-i
  משתמש זכר Sagi-i Sagi-i אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.01.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Sagi-i שלח הודעה דרך MSN אל Sagi-i Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי amonsito שמתחילה ב "צילום בעידן הדיגיטלי - דיון"

תראה, אני מסכים איתך מאוד
בתור אחד שעבד המון עם תוכנות גרפיות לפני שנכנסתי חזק לתחום הצילום, אני יכול להגיד שהיתרון הגדול ביותר בעידן הדיגיטלי זה שיש לך את האפשרות להפוך את התמונה מטובה למעולה בעזרת עריכה!
אחרת למה יש עידן דיגיטלי? היינו נשארים בפילם וחוסכים הון תועפות.
עריכה גרפית היא כלי מאוד יעיל ושימושי לרוב מוחלט של צילומים כאשר אין כמעט אף אחד בעולם שיכול במאית השנייה הזו של הלחיצה להוציא תוצאה מושלמת, ולמה אם כבר יש את האפשרות לא להשתמש בה?

אני לא סבור שיש טעם לפתוח בשביל זה עוד פורום, זה סתם יכניס כל גולש ששינה רזולוציה לתמונה לדילמה לאן היא שייכת, אני סבור שכל אחד בדעתו שלו, וכל עוד אתה זה שצילמת את התמונה אתה רשאי לבצע בה כל העולה על רוחך וכל אחד יוכל להגיב לפי העדפותו, בין אם הוא אוהב או לא.

My Gallery

Nikon D80 + D60 + Nikkor 17-55 2.8 + Sigma 17-70 2.8-4.5 macro + Nikkor 70-300VR AF-S 4.5-5.6 + SB-800

ישן 07-03-2008, 20:02
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי amonsito שמתחילה ב "צילום בעידן הדיגיטלי - דיון"

מצטער מראש שלא קראתי את התגובות בפורום.
יש דיון מטורף בארכיון, שם דעות אנשים רבים נכתבו בו. יהיה חבל ליצור אשכול דיון כזה מחדש, ולומר את הכל שוב.

מה שכן אני יכול לומר - אם יש דרישה לפורום (או תת-פורום) לעיבוד צילומים שלא עולה בקנה אחד עם צילום טהור - אעלה סקר שכזה פה בפורום, נראה אם יש לפורום שכזה דרישה, ובמידה וכן, אבקש לפתוח פורום כזה מהנהלת האתר.

לדעתי, לא יהיה ביקוש לפורום שכזה, כיוון שאשכולות מהסוג שצויין עולים אחת לשבוע במקרה הטוב, ולכל כך מעט אשכולות לא יפתחו פורום חדש.
אבל - אם אני טועה, וכן יש ביקוש מאוד גדול לזה, אני אהיה הראשון שידחוף את הנהלת האתר לפתיחת פורום חדש בנושא (או תת-פורום).

מקובל?

ישן 07-03-2008, 20:58
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי amonsito שמתחילה ב "סבבה, לגמרי... אם אתה עושה..."

ההיסטוריה חוזרת.
אפילו שיש אשכול בארכיון, אנשים ימשיכו לשאול שאלות שנענו שם מזמן.
זה לא מפתיע אותי שהשאלה בסוגיית העיבודים עולה שוב, ואני מאמין שהיא תמשיך לעלות פעם בכמה זמן. למה? כי אנשים עצלנים לחפש תשובה לבד ויותר נוח פשוט לפתוח אשכול ולחכות לתשובות.

כשאני חושב על זה, זה יהיה מטופש להעלות הצבעה בפורום. אנשים סתם יצביעו (כמו אגב, היחס בין האנשים שהצביעו לחולצות לעומת מי שבאמת שילם [אהם אהם]).

לדעתי - אין טעם בפורום כזה כיוון שהזיקה אליו קטנה. בסך הכל, כמות האשכולות שאני מעביר לפורום עיצוב גראפי בגלל עריכה מוגזמת עומד כרגע על אולי 3 מאז שאני מנהל פה.
כמות הפוטומונטאג'ים שעולים בפורום, הוא אולי 2 בחודש.

סך הכל, הפורום באמת מתמקד בצילום ולא בעריכה, וזה טוב מאוד. זה עושה את הרמה הצילומית של הפורום לגבוהה יותר. אנשים לא מכפים על חוסר יכולת בצילום ע"י עריכה טובה, ומי שכן - מקבל על הראש (כמוך ).
אממה, אם אני טועה, ובמקרה הזה אני אפילו אשמח לטעות, ואראה כי באשכול הזה, יהיו תגובות בעד לפתוח תת-פורום בנוגע לעיבודי צילומים [מונטאז'ים, צביעות, הדבקת רקעים, טקסטורות - מה שבא לכם], בהחלט אציע את זה לאדמיניסטרציה.

עכשיו תור כל הגראפיקאים להגיב באשכול הזה, או שכמו תמיד, זה יתגלה כמטבע קטן בכד גדול שעושה בעיקר רעש (סליחה, אבל זה באמת מרגיש ככה כל פעם מחדש).

ישן 07-03-2008, 21:29
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "ההיסטוריה חוזרת. אפילו שיש..."

אבל מתן זה שיש דין בארכיון זה דבר אחד
זה שאנשים מחפשים תשובה ולא רואים את הדיון הזה כתשובה זה דבר אחר.
אני לא מסכים עם דעתך שעריכה מסויימת (אלא אם כן היא דראסטית) הופכת את התמונה לעריכה גרפית.
אני חושב (ולא ישירות כלפיך) שאנשים קצת עתיקים ולא מבינים שפטושופ זה חדר חושך דיגיטאלי. עריכה זה חלק אינטגרלי מצילום ולא רק פילם או רק דיגיטלי.
אני גם חושב שאנשים בד"כ לא יודעים איך לאכול עריכה או תוצאה וגם בנוסף זה ניראה להם כל כך טוב שזה בטוח עריכה מוגזמת - תפיסה ממש ממש לא טובה של אומנות.
בנוסף, כמו הרבה דברים, פרש הוא פורם שונה ומיוחד ופה זה כבר נאמר בצורה לא הכי חיובית כי לא ראיתי באף פורום אחר אנשים שכל כך מתנגדים לעריכות ורואים בלפעמים רק קונטראסט גבוה, בעיה.
אני אומר, ניראה לך ערוך מידי, סבבה. אל תגיב או תגיד "ערוך מידי" (כי גם ככה אומרים את זה, לא?) אבל להיכנס לקטע של מתאים או לא מתאים לפורום או לפתות תת פורום לזה? עוד מעט התת פורום יתפצץ לכמה שכבות נעשו בתמונה? אז לאן הגענו?
בסופו של דבר, אני חושב שבגדול, אנשים מקנאים בעריכות מסויימות ולא יודעים איך לאכול אותן אז זה הופך ל"מוגזם".
תמונה יפה זו תמונה יפה ואפקט WOW זה התוצאה שרוצים להגיעה אליה. אם פוטושופ מוציא מהפריים מה שהחיישן הכי טוב בעולם לא מוציא ועל אחת כמה וכמה כשזה משרת מטרה, מה רע?
הרבה תמונות שאני מעלה ערוכות, מה, מישהו יגיד לי ערכתה יותר מידי?
מישהו יגיד לקובי שהוא עורך יותר מידי? (אולי יגיד אבל לא יספרו אותו) או מישהו יגיד לצלמים הכי גדולים בעולם שמעלים תמונות שלסתות נופלות לריצפה מהן, שהן ערוכות יותר מידי מעל הקו האדום הדימיוני שכל אחד יוצר לו פה? ממש ממש לא. רק מה, למישהו שלא ממש מכירים או אפילו מכירים אבל פרש הפורום החברתי מרשה, יגידו "ערוך מידי". מצטער, בעיני זה פסול יותר מכל עריכה דראסטית.

ממש ממש ממש ממש ועוד 10 ממשים, לא ארשה לעצמי להיכנס לדיון הזה מעבל לתגובה אחת או שתיים כי כמו שאמרתי לך בפרטי הרבה פעמים אני חושב שלהכניס משהו לראש של אנשים פה זה משימה מתישה וכל עוד לא משלמים לי 150 דולר לשעה... חבל על הזמן, לא?

הדיסלקציה שלי ניכנסת להילוך גבוה כשאני מתקתק הרבה אז תרגיש חופשי לתקן לי טעויות

ישן 07-03-2008, 22:02

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]אבל איך אתה תמיד אומר..."

משה מחזק אותך, אתה לא מבין כמה, פשוט אמרת את הדברים שעמדו לי בקרביים.

אומנות היא חסרת גבולות כולל צילום, כל אלה שמנסים לתחום את הצילום, אפילו תערוכות של צילום היום גדושות בשילוב של פיסול וצליל ותמונות וידאו... אבל זה כבר נושא אחר.

לעיניין עיבוד דיגיטלי הוא העתיד של כולנו, התעקשות על מה זה צילום כבר לא רלוונטי... עריכות גרפיות מובהקות עדיין אינן צילום, אבל פריים שהוא במהותו צילום עם עיבוד מסויים כן.

אני חושב שאנחנו צריכים לרצות כמה שיותר אנשים בתחום הצילום, ורבים בתחום הזה משתמשים בעיבוד כזה או אחר..

פיתרון למחלוקת יש לי... לשים צלמית של "גרפיקה" ליד כל אשכול שבו יש צילום עם עיבוד, אם הוא לא צילום במהותו אז יש להעבירו לפורום עיצוב גרפי. מה דעתכם?

ישן 07-03-2008, 22:04
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]אבל איך אתה תמיד אומר..."

יאללה, אני זורם איתך, אבל דיר באלק אני עובד פה לחינם ואתה פורש לי כי אין לך כוח לקרוא!
אבל מתן זה שיש דין בארכיון זה דבר אחד
זה שאנשים מחפשים תשובה ולא רואים את הדיון הזה כתשובה זה דבר אחר.

נו בסדר, אז אני אתן להם לינק ונסגור עניין

אני לא מסכים עם דעתך שעריכה מסויימת (אלא אם כן היא דראסטית) הופכת את התמונה לעריכה גרפית.
אני חושב (ולא ישירות כלפיך) שאנשים קצת עתיקים ולא מבינים שפטושופ זה חדר חושך דיגיטאלי. עריכה זה חלק אינטגרלי מצילום ולא רק פילם או רק דיגיטלי.

מה הקשר פילם או דיגיטלי? לא אמרתי מעולם, אגב, לא להשתמש בפוטושופ. אני מעודד שימוש בפוטושופ, רק שלא יהיה מוגזם. אני בעצמי מעביר פוטושופ על כל תמונה שאני מעלה לאינטרנט. לפחות קצת קונטרסט, אולי לתקן WB ואם צריך גם dodge / burn בקטנה.

אני גם חושב שאנשים בד"כ לא יודעים איך לאכול עריכה או תוצאה וגם בנוסף זה ניראה להם כל כך טוב שזה בטוח עריכה מוגזמת - תפיסה ממש ממש לא טובה של אומנות.

אני עובדה חיה לכך, שיש מישהו שמבין בפוטושופ, ומסוגל לייצר את מה שאנשים עושים, ובכל זאת מתנגד לזה. זה לא שאני לא יודע איך לאכול את זה - להיפך, אני מאוד אוהב את זה, אבל לא בפורום שמתיימר להקרא "פורום צילום". אם אגב, יפתח תת פורום של עיבודי צילומים, אני אשמח להגיב בו ולהעלות עבודות גראפיקה רבות שלי. כן, כן, משה... אני משוגע על פוטושופ, רק שלא יצא לך לראות את זה בפורום הצילום הזה, מהסיבה הזו בדיוק

בנוסף, כמו הרבה דברים, פרש הוא פורם שונה ומיוחד ופה זה כבר נאמר בצורה לא הכי חיובית כי לא ראיתי באף פורום אחר אנשים שכל כך מתנגדים לעריכות ורואים בלפעמים רק קונטראסט גבוה, בעיה.

אותי לא מעניין מה קורה בפורומים בחוץ. לדעתם ההנהלה פה טועה, ולדעתי ההנהלה שלהם טועה. מה אכפת לי? כל מנהל שיעשה מה שטוב בעיניו, לא ככה?

אני אומר, ניראה לך ערוך מידי, סבבה. אל תגיב או תגיד "ערוך מידי" (כי גם ככה אומרים את זה, לא?) אבל להיכנס לקטע של מתאים או לא מתאים לפורום או לפתות תת פורום לזה? עוד מעט התת פורום יתפצץ לכמה שכבות נעשו בתמונה? אז לאן הגענו?

קודם שיאשרו ת'תת-פורום הזה, ושתהיה בו פעילות... אח"כ נראה אם נמשיך לפצל את זה הלאה... זו יומרה גדולה בכלל להגיד שיהיה ביקוש לפורום כזה, כך שלא הייתי ממהר להכריז שהוא יתפוצץ מדיונים בנוגע לכמה שכבות יש בעריכה.

בסופו של דבר, אני חושב שבגדול, אנשים מקנאים בעריכות מסויימות ולא יודעים איך לאכול אותן אז זה הופך ל"מוגזם".

אתה רוצה שאני אקח את התמונה של עמוס מהאשכול עם העשן הצבעוני, אעשה אותה בעצמי בפוטושופ כדי להוכיח לך שאני יודע איך עושים את זה, אבל עדיין חושב שזה לא שייך לפורום?
זה לא קשור משה... תאמין לי שאני אוהב פוטושופ, וגם אני עושה מונטאז'ים ועבודות גראפיקה שהקשר שלהן לצילום - מקרי בהחלט. אני אוהב מאוד את האומנות הזו, אבל אני לא מכניס אותה לפורום הזה, אלא לפורום עיצוב גראפי. מעולם לא שמעתי תלונות בפורום ההוא שהתמונות שלי בכלל צריכות להיות בפורום צילום (ואגב, יש לא מעט חברה' מצילום שמגיבים שם... ניסית פעם?).

תמונה יפה זו תמונה יפה ואפקט WOW זה התוצאה שרוצים להגיעה אליה. אם פוטושופ מוציא מהפריים מה שהחיישן הכי טוב בעולם לא מוציא ועל אחת כמה וכמה כשזה משרת מטרה, מה רע?

כל מקרה לגופו. יש עריכות שהן סבבה לגמרי (כמו הצילומים שאתה מעלה), ויש עריכות שזה פשוט מוגזם. ממה שזכור לי, אתה לא העלית שום עריכה שהיא too much כך שאיבדה מן הקשר הצילומי שלה.

הרבה תמונות שאני מעלה ערוכות, מה, מישהו יגיד לי ערכתה יותר מידי?
מישהו יגיד לקובי שהוא עורך יותר מידי? (אולי יגיד אבל לא יספרו אותו) או מישהו יגיד לצלמים הכי גדולים בעולם שמעלים תמונות שלסתות נופלות לריצפה מהן, שהן ערוכות יותר מידי מעל הקו האדום הדימיוני שכל אחד יוצר לו פה? ממש ממש לא. רק מה, למישהו שלא ממש מכירים או אפילו מכירים אבל פרש הפורום החברתי מרשה, יגידו "ערוך מידי". מצטער, בעיני זה פסול יותר מכל עריכה דראסטית.

היה לי קצת קשה עם התחביר, אבל ממה שהבנתי, אם קוקו יעלה עריכה מוגזמת, אני אעיר לו על זה כמו שאני מעיר לכל אחד (רק שהוא בטח לא יקרא את זה למה הוא בקושי בפורום, מה גם שהוא בעצמו מעלה עבודות גראפיקה בעיצוב גראפי).
בנוגע לצלמים שלא בפורום (סוג של צלמים מפורסמים מהעולם או פורומים אחרים) - כשיגיעו לפה נראה מה נעשה איתם. אם אתה רוצה, בשביל ה"עקרון" להעלות לפה צילומים שלהם כדי שאני אגיד לך את דעתי בנוגע לעריכה - בכיף. יש סיכוי טוב, אגב, שאנחנו מסכימים בתאכלס על רמת העריכה המותרת.

ממש ממש ממש ממש ועוד 10 ממשים, לא ארשה לעצמי להיכנס לדיון הזה מעבל לתגובה אחת או שתיים כי כמו שאמרתי לך בפרטי הרבה פעמים אני חושב שלהכניס משהו לראש של אנשים פה זה משימה מתישה וכל עוד לא משלמים לי 150 דולר לשעה... חבל על הזמן, לא?

עדיף שתשקיע יותר, אם תרצה שישקיעו בך בחזרה

הדיסלקציה שלי ניכנסת להילוך גבוה כשאני מתקתק הרבה אז תרגיש חופשי לתקן לי טעויות

אתה בסדר אתה...

ישן 07-03-2008, 22:47
  משתמשת נקבה oWeN oWeN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.06
שלח הודעה דרך ICQ אל oWeN שלח הודעה דרך MSN אל oWeN Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "הדוגמא שלך של העיבוד המוגזם -..."

אני לא עובדת על אף אחד מתן.. אלה 2 צילומים שצילמתי ואיחדתי.. הפרח הגדול בחלקו לא יצא הכי חד אז הדבקתי את זה מתמונה שלא אהבתי את הרקע בה. והפרח המטושטש זז לצד זה הוא היה צמוד לפרח הגדול... אני לא עורכת טובה.. תכניס את התמונה לפוטושופ , תשחק עם הלבלס ותראה שעשיתי אפילו עבודת עריכה גרועה ברמות.
כשצלם בוחר לעשות HDR בשביל לחשוף שמיים כראוי והוא מחבר את זה בפוטושופ..
הוא עושה למעשה בדיוק מה שעשיתי.. (חוץ מהוזזת הפרח..שזה לא קשור כרגע.. )
הוא מדביק חלק טוב מתמונה קודמת שהוא צילם.. על התמונה בה החלק הזה יצא פחות טוב.
ולמה כשהוא מעלה את התמונה הזאת אז זה בסדר וליגיטימי?, והוא לא עובד על אף אחד? :|:|

לפי דעתי זה לא פייר לשלול תמונות ולא משנה כרגע אם הן יפות או לא רק כי אותו הצלם לא יודע לערוך/לא מצליחה לו העריכה/ השתבשה לו מעט העריכה והוא אהב את התוצאה.
יש פה אשכולות שקיבלו רק תגובות של "עריכה מוגזמת" , "צריך לעבור לפורום עיצוב גרפי".
כאילו.. פאק! תמונה יפה.. מה זה משנה אם העריכה זוועה.. אפשר לכתוב "אהבתי את התמונה, קימפוז מעולה.. פחות התחברתי לעריכה.. אפשר לראות מקור?"
או להפך.. " לא כלכך אהבתי את התמונה, היא קצת מטושטשת והחיתוכים צפופים מדי.. פחות התחברתי לעריכה.."
או דברים בסגנון.
אנשים מעלים תמונות לא כדי שיגיבו להם על העריכה.. אלא על התמונה.
אם התמונה מכוערת אז אין מה לעשות.. אבל אם היא תמונה יפה והעריכה הורסת אותה אז זה משהו שאפשר לשנות, זה משהו שאפשר לתקן, ולא צריך ישר לשלול תמונות כאלה.. או להעביר אותם לפורומים אחרים.

כמעט כל התמונות שיש.. בכל מדיה אפשרית יהיו תמונות שעברו עריכה.
בין אם הן עברו עריכת פוטושופ או עריכה בחדר חושך.
יש כאלה שנוטים להחשיב עריכה בחדר חושך לעריכה לגיטימית לגמרי.. אבל עריכת פוטושופ "אסורה לחלוטין" לדעתם.

ויש לי שאלה אליך, אבל היא בעיקרון שאלה למחשבה כזאת שמופנת לכולם..-
אני צילמתי 3 חשיפות של משהו מסויים, חיברתי במחשב בפוטומטיקס, העברתי לפוטושופ, הוספתי קונטרסט והורדתי טיפה את הצבע החם מהתמונה.
עשיתי תהליך פיצי, התמונה כמעט ולא עברה עריכה (כביכול...). אבל היא נראית כאילו השתמשתי בכל כלי אפשרי בפוטושופ כדי ליצור אותה..
האם צריך להעביר אותה לפורום גרפי?

אני צילמתי תמונה מסויימת, היא הייתה נחמדה אבל היו חסרים לה כלמני חיזוקים במקומות מסוימים..
ערכתי אותה בכל כלי אפשרי בפוטושופ.. ערכתי אותה בצורה מטורפת.. 90% ממנה זה רק עריכה!!
אבל התוצאה הסופית שלה נראית כמו תמונה מושלמת, שעברה עריכה.. אבל לא כלכך רצינית.

ישן 07-03-2008, 23:23
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי amonsito שמתחילה ב "כן ברור ששמתי לב, אתה חושב..."

גילך אמנם מתקדם, אבל זה לא מעיד בהכרח על דברים אחרים אצלך.
אנחנו גולשים מנושא האשכול, אבל לא הוכחת לי שאני מתנשא. הדוגמא שנתתי בנוגע לכישורי בפוטושופ באו לא כדי להקטין אותך (סליחה אם נעלבת) אלא כדי לסתור טענה של משה, שמי שמתרעם על עיבוד כבד בפוטושופ, הוא מי שלא יודע לערוך ואז הוא מקנא במי שעורך ממש יפה והוא מרגיש שזה לא פייר.

הדוגמא שנתתי של עצמי היתה להוכיח לו שהוא מדבר עם מישהו שיודע לערוך בפוטושופ, ובוחר במודע שלא להשתמש בכוח הזה כשלא צריך.

אם אתה מרגיש קצת קריר שם מאחורי הצל שלי, אני מוכן לזוז קצת, אבל למה לרטון מעל דפי הפורום?
בנוגע לאנשים שכרגע משתתפים בדיון - אמנם כל מי שתומך בי ישן כרגע, אבל חכה למוצ"ש, ותראה, שכמו תמיד - בנושא הזה, רוב הפורום מאחורי הדיעה (המקובעת) שלי.

אגב - אפרופו קיבעון, השתדל לא לקבוע מי מקובע ומי לא...

ישן 08-03-2008, 18:44
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "גילך אמנם מתקדם, אבל זה לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
בנוגע לאנשים שכרגע משתתפים בדיון - אמנם כל מי שתומך בי ישן כרגע, אבל חכה למוצ"ש, ותראה, שכמו תמיד - בנושא הזה, רוב הפורום מאחורי הדיעה (המקובעת) שלי.

[עמוס, אני מצטערת שאני לא מגיבה לעניין הדיון עצמו, אבל אני באמת מרגישה שהאשכולות האלה מזלזלים בי. למה? כי כבר כתבתי את דעתי בצורה כל כך מסודרת ומנומקת באשכולות עבר בנושא זה, ובמקום לקרוא את דעתי, ואח"כ אם יש לך מה להוסיף (מלשון: אתה לא מרגיש שההודעות שנכתבו שם עונות על התהיות שלך בנושא הזה) - לפתוח דיון שמתחיל בתגובה על מה שכבר נאמר שם, אתה פותח דיון חדש, בדף נקי, כאילו עוד לא נאמרו בכלל דברים בנושא ואתה גילית פה את אמריקה. וכך, בעצם, אתה מכריחא ותנו לחזור ולכתוב שוב ושוב את דעתנו, שכבר נכתבה אינספור פעמים. זה מאוד מציק, ומביע זלזול.]
ישן 07-03-2008, 23:06
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי oWeN שמתחילה ב "אני לא עובדת על אף אחד מתן....."

כל מה ששאלת, נשאל בדיון שבארכיון. אני אענה לך פה כי שאלת אבל אני מבקש - לפני שאת עונה לי - קראי את הדיון שבארכיון מההתחלה עד הסוף. זה יקח לך אולי 30 דקות, אבל זה שווה את זה. באמת שכל התשובות כבר שם. אני פשוט מרגיש שאני חוזר על הדברים שלי, כי את שואלת שאלות שכבר שאלו אותי שם.

אני לא עובדת על אף אחד מתן.. אלה 2 צילומים שצילמתי ואיחדתי.. הפרח הגדול בחלקו לא יצא הכי חד אז הדבקתי את זה מתמונה שלא אהבתי את הרקע בה. והפרח המטושטש זז לצד זה הוא היה צמוד לפרח הגדול... אני לא עורכת טובה.. תכניס את התמונה לפוטושופ , תשחק עם הלבלס ותראה שעשיתי אפילו עבודת עריכה גרועה ברמות.

אז אני אסביר לך למה את כן עובדת על אנשים, ובעיקר על עצמך.
מי שמעלה לפה תמונה, לא אמור לצפות ל"וואו! אהבתי!" אלא לביקורת שתלמד אותו להשתפר (עד שתהיי ברמה כזו שהפורום לא יוכל לשפר אותך יותר).
אם העלית תמונה של פרח כשברקע יש פרח מטושטש עם בוקה נעים, זה מלמד על קומפוזיציה טובה, והתחשבות טובה גם במיקום של הפרח שבפוקוס לעומת הפריים, וגם במיקום של הרקע שלא בפוקוס הן ביחד לפריים עצמו, הן ביחס לפרח שבפוקוס, והן בבחירת אורך המוקד והצמצם המתאימים כדי לקבל את מידת הטישטוש הזו.

עכשיו - אם מדובר בשתי תמונות - מה זה משנה באיזה צמצם צילמת? יכלת לצלם בצמצם 2.8 או 16 באותה מידה ועדיין לקבל רקע רך לחלוטין. איזו ביקורת צילומית (!!) אני יכול לתת לתמונה שלך, אם היא איננה צילום?

ולמה כשהוא מעלה את התמונה הזאת אז זה בסדר וליגיטימי?, והוא לא עובד על אף אחד? :|:|

שוב, HDR זה נושא מאוד מסויים. תאכלס, לפי ההגדרה היבשה, גם HDR זה סוג של עריכה מוגזמת.
אנחנו בכל זאת מקבלים HDR כצילום לגיטימי בטוענה שזו טכניקה שאמורה להתגבר על מגבלות המצלמה (להבדיל מהפרחים שלך, שם את מתגברת על מגבלות העין הצילומית שלך, או מגבלות המציאות).
את יודעת מה? אני מקבל את זה שאת חושבת ש HDR זה מוגזם.
הרעיון ב HDR הוא שילוב אותו הפריים בחשיפות שונות כדי להגיע לטווח דינאמי גדול. לא מעבר לזה.
HDR הוא סוג מאוד ספציפי של פוטומונטאז'. אבל מכאן לא ניתן להסיק שזה שמותר HDR - מותר כל פוטומונטאז' אחר. קחי את הצילום של ניר גייגר (high hopes) האחרון שעלה בפורום. הוא החליף את הראש שבמראה עם פריים אחר. על מה לדעתך ניר התגבר במונטאז' שלו? על מגבלת המצלמה, או מגבלת המציאות?

לפי דעתי זה לא פייר לשלול תמונות ולא משנה כרגע אם הן יפות או לא רק כי אותו הצלם לא יודע לערוך/לא מצליחה לו העריכה/ השתבשה לו מעט העריכה והוא אהב את התוצאה.

אני לא שולל תמונות.

יש פה אשכולות שקיבלו רק תגובות של "עריכה מוגזמת" , "צריך לעבור לפורום עיצוב גרפי".
כאילו.. פאק! תמונה יפה.. מה זה משנה אם העריכה זוועה.. אפשר לכתוב "אהבתי את התמונה, קימפוז מעולה.. פחות התחברתי לעריכה.. אפשר לראות מקור?"
או להפך.. " לא כלכך אהבתי את התמונה, היא קצת מטושטשת והחיתוכים צפופים מדי.. פחות התחברתי לעריכה.."
או דברים בסגנון.

טעות. אנשים מעלים לפה צילומים כדי לקבל ביקורת על הצילום.
בפורום עיצוב גראפי - אנשים מעלים תמונות כדי לקבל ביקורת על התמונה. זו בדיוק הנקודה שלי, וזה בדיוק מה שאנשים לא מבינים. אין לי משהו נגד פוטושופ - אלא נגד מה שעושים איתו (חלק מהדברים).

אם התמונה מכוערת אז אין מה לעשות.. אבל אם היא תמונה יפה והעריכה הורסת אותה אז זה משהו שאפשר לשנות, זה משהו שאפשר לתקן, ולא צריך ישר לשלול תמונות כאלה.. או להעביר אותם לפורומים אחרים.

מה רע בפורומים אחרים? זה לא שאני מוחק את האשכול... פשוט הוא יקבל ביקורת בנוגע להיותו תמונה, ולא להיותו צילום. מה זה משנה לך בתור גראפיקאית? כי בפורום צילום יש יותר תגובות? אם כך, כדאי לך להעלות את הצילומים שלך לפורומי צבא ובטחון - שם יש עוד יותר תגובות מאשר בצילום.

יש כאלה שנוטים להחשיב עריכה בחדר חושך לעריכה לגיטימית לגמרי.. אבל עריכת פוטושופ "אסורה לחלוטין" לדעתם.

מסכים.

אני צילמתי 3 חשיפות של משהו מסויים, חיברתי במחשב בפוטומטיקס, העברתי לפוטושופ, הוספתי קונטרסט והורדתי טיפה את הצבע החם מהתמונה.
עשיתי תהליך פיצי, התמונה כמעט ולא עברה עריכה (כביכול...). אבל היא נראית כאילו השתמשתי בכל כלי אפשרי בפוטושופ כדי ליצור אותה..

אני צילמתי תמונה מסויימת, היא הייתה נחמדה אבל היו חסרים לה כלמני חיזוקים במקומות מסוימים..
ערכתי אותה בכל כלי אפשרי בפוטושופ.. ערכתי אותה בצורה מטורפת.. 90% ממנה זה רק עריכה!!

כל מקרה לגופו. קשה להתייחס באוויר לשאלות שאת מבקשת עבורן תשובה מדוייקת.
תעלי תמונה ואני אגיד לך.
בגדול, תחשבי "צלמת". תחשבי "יש לי מצלמה, ואני מצלמת תמונה". עזבי עכשיו באיזה כלים השתמשת בפוטושופ ובאיזו תוכנה ערכת... כשאת מצלמת תמונה - יש לך תמונה במצלמה. את התמונה הזו את יכולה בוודאות לצלם יותר טוב. להשיג תמונה יותר טובה (סליחה... צילום יותר טוב).
את מעוניינת בשיפור הצלמת שבתוכך, שתבין איך לצלם יותר טוב, או שמה שמעניין אותך בסופו של דבר, זה שתהיה לך תמונה (לא צילום) יפה?

אם את פשוט רוצה תמונות יפות, כנראה שזה לא הפורום בשבילך.
אם את רוצה ללמוד להשתפר ברמה הצילומית שלך, להבין קומפוזיציות, תאורה, אפקטים וטריקים בצילום - אז אין מקום טוב יותר, מהפורום הזה לצורך העניין.
Do your math.

מקווה שעניתי על כל מה ששאלת.

ישן 07-03-2008, 23:37

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "כל מה ששאלת, נשאל בדיון..."

כל מה ששאלת, נשאל בדיון שבארכיון. אני אענה לך פה כי שאלת אבל אני מבקש - לפני שאת עונה לי - קראי את הדיון שבארכיון מההתחלה עד הסוף. זה יקח לך אולי 30 דקות, אבל זה שווה את זה. באמת שכל התשובות כבר שם. אני פשוט מרגיש שאני חוזר על הדברים שלי, כי את שואלת שאלות שכבר שאלו אותי שם.

אז אני אסביר לך למה את כן עובדת על אנשים, ובעיקר על עצמך.
מי שמעלה לפה תמונה, לא אמור לצפות ל"וואו! אהבתי!" אלא לביקורת שתלמד אותו להשתפר (עד שתהיי ברמה כזו שהפורום לא יוכל לשפר אותך יותר).
אני לא חושבת שיש מישהו בעולם, בכל תחום שהוא.. שהגיע לרמה כזאת שהוא לא יכול לשפר.
לכולםםםם יש עוד מה ללמוד, גם לטובים ביותר.
אם העלית תמונה של פרח כשברקע יש פרח מטושטש עם בוקה נעים, זה מלמד על קומפוזיציה טובה, והתחשבות טובה גם במיקום של הפרח שבפוקוס לעומת הפריים, וגם במיקום של הרקע שלא בפוקוס הן ביחד לפריים עצמו, הן ביחס לפרח שבפוקוס, והן בבחירת אורך המוקד והצמצם המתאימים כדי לקבל את מידת הטישטוש הזו.

עכשיו - אם מדובר בשתי תמונות - מה זה משנה באיזה צמצם צילמת? יכלת לצלם בצמצם 2.8 או 16 באותה מידה ועדיין לקבל רקע רך לחלוטין. איזו ביקורת צילומית (!!) אני יכול לתת לתמונה שלך, אם היא איננה צילום?

אני צילמתי את התמונה?, אז זה צילום. חד משמעי.. אתה לא יכול להתווכח עם זה.
ואם הדבקתי חלק מהפרח הגדול זה לא הופך את התמונה שלי לתמונה שהיא לא צילום..

שוב, HDR זה נושא מאוד מסויים. תאכלס, לפי ההגדרה היבשה, גם HDR זה סוג של עריכה מוגזמת.
אנחנו בכל זאת מקבלים HDR כצילום לגיטימי בטוענה שזו טכניקה שאמורה להתגבר על מגבלות המצלמה (להבדיל מהפרחים שלך, שם את מתגברת על מגבלות העין הצילומית שלך, או מגבלות המציאות).
את יודעת מה? אני מקבל את זה שאת חושבת ש HDR זה מוגזם. אני לא חושבת שHDR זה מוגזם.. אבל אם אתה לא מקבל תמונות שעברו עריכה ומקבל תמונת HDR שלך.. לפי דעתי זה סוטר את שני הדברים וזה לא מתקבל אצלי כיפה.
הרעיון ב HDR הוא שילוב אותו הפריים בחשיפות שונות כדי להגיע לטווח דינאמי גדול. לא מעבר לזה.
HDR הוא סוג מאוד ספציפי של פוטומונטאז'. אבל מכאן לא ניתן להסיק שזה שמותר HDR - מותר כל פוטומונטאז' אחר. קחי את הצילום של ניר גייגר (high hopes) האחרון שעלה בפורום. הוא החליף את הראש שבמראה עם פריים אחר. על מה לדעתך ניר התגבר במונטאז' שלו? על מגבלת המצלמה, או מגבלת המציאות?

אני לא שולל תמונות.
שללת תמונות מתן, ולא אחת.
ברגע שאתה כותב למישהו התמונה מועברת לפורום עיצוב גרפי.
או התמונה מתאימה לפורום עיצוב גרפי.
באותו הרגע, מבחינתי כמובן, שללת את התמונה כצילום. שללת אותה למעשה.

או דברים בסגנון.

טעות. אנשים מעלים לפה צילומים כדי לקבל ביקורת על הצילום.
בפורום עיצוב גראפי - אנשים מעלים תמונות כדי לקבל ביקורת על התמונה. זו בדיוק הנקודה שלי, וזה בדיוק מה שאנשים לא מבינים. אין לי משהו נגד פוטושופ - אלא נגד מה שעושים איתו (חלק מהדברים).

מה רע בפורומים אחרים? זה לא שאני מוחק את האשכול... פשוט הוא יקבל ביקורת בנוגע להיותו תמונה, ולא להיותו צילום. מה זה משנה לך בתור גראפיקאית? כי בפורום צילום יש יותר תגובות? אם כך, כדאי לך להעלות את הצילומים שלך לפורומי צבא ובטחון - שם יש עוד יותר תגובות מאשר בצילום. כשאני מעלה תמונה שעברה עריכה.. אני לא רוצה לקבל הצעות עריכה בפורום עיצוב גרפי אלא אני רוצה לקבל חוות דעת על הקימפוז, על הצבעים, על החיתוכים שלי.. על בחירת האובייקטים ודברים כאלה.. דברים שלא יגידו לי בפורומים אחרים.

מסכים.
=]

כל מקרה לגופו. קשה להתייחס באוויר לשאלות שאת מבקשת עבורן תשובה מדוייקת.
תעלי תמונה ואני אגיד לך.
בגדול, תחשבי "צלמת". תחשבי "יש לי מצלמה, ואני מצלמת תמונה". עזבי עכשיו באיזה כלים השתמשת בפוטושופ ובאיזו תוכנה ערכת... כשאת מצלמת תמונה - יש לך תמונה במצלמה. את התמונה הזו את יכולה בוודאות לצלם יותר טוב. להשיג תמונה יותר טובה (סליחה... צילום יותר טוב). למה?
את מעוניינת בשיפור הצלמת שבתוכך, שתבין איך לצלם יותר טוב, או שמה שמעניין אותך בסופו של דבר, זה שתהיה לך תמונה (לא צילום) יפה?

אם את פשוט רוצה תמונות יפות, כנראה שזה לא הפורום בשבילך.
אם את רוצה ללמוד להשתפר ברמה הצילומית שלך, להבין קומפוזיציות, תאורה, אפקטים וטריקים בצילום - אז אין מקום טוב יותר, מהפורום הזה לצורך העניין.
Do your math. שונאת מתמטיקה!~

מקווה שעניתי על כל מה ששאלת.

מתן אתה לדעתי לוקח את כל הענין של צילום/תמונה קשה מדי..
צילום זה תמונה.
לא כל תמונה היא צילום.
אבל אם התמונה שלי היא 51% צילום ו49% עריכה.. אז אין מה לעשות.. זה צילום. אז מה אם ערכתי מלא.
כל תמונה שמועלאת לפורום היא למעשה צילום.. תמונה שנוצרה על גבי חיישן דיגיטלי או סרט צילום, עברה/ לא עברה עריכה כלשהי והגיעה לפורום.
ואם אני עורכת תמונה שכזאת, אם אני לוקחת את התמונה שצולמו על ידי, שבמו ידי לחצתי על המחשף ויצרתי אותה, מכניסה אותה לפוטושופ ומשנה אותה.. לא משנה אם שניתי אותה מקצה לקצה או שכמעט ולא נגעתי..
היא צילום! היא צולמה! ולא משנה מה עשיתי אחרי זה.
למשל התמונה הזאת:
http://www.photolight.co.il/show_photo/author3806/163826.html (ועוד עבודות של אותה צלמת..)
זה צילום!! ולא משנה מה יגיד מי..
צילום ערוך.. ערוך מאוד אפילו.. אבל צילום!
ועם זה אף אחד לא יכול להתווכח.

נערך לאחרונה ע"י oWeN בתאריך 07-03-2008 בשעה 23:41.
ישן 08-03-2008, 00:06
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי oWeN שמתחילה ב "כל מה ששאלת, נשאל בדיון..."

אני לא חושבת שיש מישהו בעולם, בכל תחום שהוא.. שהגיע לרמה כזאת שהוא לא יכול לשפר.

הפורום לא יכול לשדרג ברמה את מי שנמצא מעליו.
את יכולה לתת ביקורת עניינית לצילומים שקוקו מעלה לכאן?
על הרוב המוחלט של האשים שמעלים לפה תמונות, בהחלט אפשר להגיד שיש להם מה ללמוד מהפורום. את קוקו, לדאבוני, אני לא חושב שמישהו פה יכול ללמד, ועם זאת, הוא עדיין מוצא זמן להגיב קצת ולהעלות תמונות. צדיק שכמותו

ברור שכן
הצילום עצמו - הוא צילום. אין בכך ספק. אך ברקע ששילבת בו תמונה נוספת או מספר תמונות, בין אם הן צילומים נוספים שלך, מברשות או איורים (או כל דבר אחר) הוא כבר לא צילום, אלא עבודה וויזואלית כלשהי (יש סגנונות וכו' - תראי בבמה חדשה עד כמה שזה מסודר יפה).
ואני לא שולל את האומנות הזו, ממש לא. פשוט אומר "זה לא צילום". אני לא מבין למה את נעלבת כשאני אומר שזה לא צילום. מה, זה עושה את התמונה שלך לפחות טובה? לפחות יפה? ממש לא.

אני לא חושבת שHDR זה מוגזם.. אבל אם אתה לא מקבל תמונות שעברו עריכה ומקבל תמונת HDR שלך.. לפי דעתי זה סוטר את שני הדברים וזה לא מתקבל אצלי כיפה.

נכון, יש פה סתירה. לו קראת את מה שקוקו כתב באשכול שביקשתי שתקראי, היית מבינה איך ישבנו את הסתירה הזו. אני חוזר, ברמת העיקרון את צודקת, אבל נתנו ל HDR בכל זאת מקום בפורום. כתוב כל כך הרבה על HDR והאם זו עריכה לגיטימית או לא, שיהיה פשוט חבל למלא את האשכול הזה בדיונים שכבר נכתבו (כנסי לארכיון או תריצי חיפוש).

לדעתך - סבבה. זכותך לדיעה משלך. מדינה דמוקרטית וכו'.
אבל, וזה אבל גדול מאוד, אני לא שולל שום תמונה ברמה האמנותית שלה.
מעולם לא אמרתי על תמונה כלשהי "זה לא אומנות, זה חרא!" (טוב, האמת שאמרתי את זה כמה פעמים, אבל זה היה בבמה חדשה ).
אני אני מעביר תמונה אומנותית מפורום אחד לשני, אני פשוט מסדר אותה לפי הקיטלוג המתאים לה, ולא שולל אותה כאומנות. זכותך לחשוב אחרת, אם כי זה מטופש לדעתי. את לא באמת יכולה להתווכח האם אני שולל או לא שולל, כיוון שזה אני שיודע

כשאני מעלה תמונה שעברה עריכה.. אני לא רוצה לקבל הצעות עריכה בפורום עיצוב גרפי אלא אני רוצה לקבל חוות דעת על הקימפוז, על הצבעים, על החיתוכים שלי.. על בחירת האובייקטים ודברים כאלה.. דברים שלא יגידו לי בפורומים אחרים.

אז תתרכזי בצילום, ולא בעריכה

כשאת מצלמת תמונה - יש לך תמונה במצלמה. את התמונה הזו את יכולה בוודאות לצלם יותר טוב. להשיג תמונה יותר טובה (סליחה... צילום יותר טוב). למה?

לא הבנתי את ה"למה". את שואלת למה את יכולה לצלם יותר טוב?
החלק הסגול היתה השורה אליה הלמה התייחס (או שפיספסתי את הנקודה).

שונאת מתמטיקה!~

That makes the both of us, רק שאני צריך ללמוד הסמסטר הזה חדו"א 2 מוגבר, ומתמטיקה בדידה וקומבינטוריקה, ובסמסטר הבא משוואות דפרנציאליות ואלגברה לניארית.
עכשיו תעריכי את החיים דבש שיש לך

צילום זה תמונה.
לא כל תמונה היא צילום.
אבל אם התמונה שלי היא 51% צילום ו49% עריכה.. אז אין מה לעשות.. זה צילום. אז מה אם ערכתי מלא.

אז זהו, שפה אני ממש לא מסכים איתך.
אבל את יודעת מה? עזבי אם אני מסכים או לא מסכים - השאלה היותר מעניינת (ובתאכלס, זו השאלה האמיתית) היא: "למה זה משנה לך?".
רוב האנשים שרוצים לאפשר עריכות פוטושופ כבדות, הם אנשים שלא מצליחים לצלם יפה מבלי לערוך בפוטושופ. אנשים שמרגישים שללא הפוטושופ, התמונות שלהם משעממות... פרווה... כאילו שהפוטושופ זו הדרך היחידה להשיג כמה תגובות בפורום הזה.
האם את כזו? ההרגשה הזו לא צריכה להיות כזו. אם יש תחרותיות בפורום (וכדאי שתהיה), היא צריכה לסבוב סביב הצילומים ולא העיבודים. אחרת, מה ההבדל בין הפורום הזה לפורום עיצוב גרפי?

כל תמונה שמועלאת לפורום היא למעשה צילום.. תמונה שנוצרה על גבי חיישן דיגיטלי או סרט צילום, עברה/ לא עברה עריכה כלשהי והגיעה לפורום.
ואם אני עורכת תמונה שכזאת, אם אני לוקחת את התמונה שצולמו על ידי, שבמו ידי לחצתי על המחשף ויצרתי אותה, מכניסה אותה לפוטושופ ומשנה אותה.. לא משנה אם שניתי אותה מקצה לקצה או שכמעט ולא נגעתי..

זה פשוט לא נכון.
את למדת אמנות שאת אומרת דברים כאלה? מה הבסיס לטענה שלך? אינטואיציה או לימודים רציניים בתחום? כי ממה שאני הבנתי מאנשים שאשכרה למדו (!) אמנות - זה פשוט לא נכון מה שאת אומרת.

למשל התמונה הזאת:
http://www.photolight.co.il/show_photo/author3806/163826.html (ועוד עבודות של אותה צלמת..)

את טועה. זהו איננו צילום. זהו ציור / איור / עיבוד (מחק את המיותר) מבוסס צילום.
אבל פה בדיוק חוסר התאימות שלנו. את מגדירה צילום גם דברים הזויים כאלה, וגם דברים שאני מגדיר צילום. אם כך, נותר לנו פשוט להסכים שאנחנו לא מסכימים.
שזה דבר לגיטימי ומקובל לחלוטין.

ישן 08-03-2008, 10:02

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "[b][color=green]אני לא חושבת..."

הפורום לא יכול לשדרג ברמה את מי שנמצא מעליו.
את יכולה לתת ביקורת עניינית לצילומים שקוקו מעלה לכאן?
על הרוב המוחלט של האשים שמעלים לפה תמונות, בהחלט אפשר להגיד שיש להם מה ללמוד מהפורום. את קוקו, לדאבוני, אני לא חושב שמישהו פה יכול ללמד, ועם זאת, הוא עדיין מוצא זמן להגיב קצת ולהעלות תמונות. צדיק שכמותו

עם כל הכבוד לקובי.. (ויש לא מעט כבוד ואני מאוד מאוד מאווווד מעריכה את קובי.) אתה הופך אותו למין ישות אלוהית כרגע.
הוא מוכשר ברמות ויודע טוב מאוד מה עושה.. הוא אחד הצלמים(והעורכים! מתן..) הכי מוכשרים, שאני מכירה לפחות.(טפו טפו טפו בלי עין רעה! ) כל תמונה שלו זה וואו אחד ענקי. וכולנו פה יודעים את זה.
אבל גם את קובי אפשר לבקר. גם לקובי אפשר להגיד שלא אהבנו את הקימפוז.. וצריך לשפר. או שהעיווט של הפיש ממש מוסיף/לא מוסיף.
גם לקובי לפעמים אפשר להגיד לסגור/לפתוח צמצם.. או שהצבעים לא הכי מתאימים לסיטואציה.
לכל בנאדם.. גם לאלה שהם בטופ יש אפשרות ללמוד עוד..
תמיד יהיה מישהו שידע יותר.. ואז אחד שידע יותר מזה שיודע יותר.. וכו' וכו'...
זאת אמנות!! זה משהו שכל אחד לוקח למקומות שונים, בדרכים שונות בצורות שונות..
זאת לא מתמטיקה שמי שיודע הכל.. יודע הכלל וזהו. פה זה נגמר.
צילום זה משהו שיכול להימשך.. ולהתשנות כל רגע ותמיד יהיה מישהו שיודע יותר ממך, שטוב יותר ממך, גם אם אתה הטוב ביותר בסביבה שלך.

ברור שכן
הצילום עצמו - הוא צילום. אין בכך ספק. אך ברקע ששילבת בו תמונה נוספת או מספר תמונות, בין אם הן צילומים נוספים שלך, מברשות או איורים (או כל דבר אחר) הוא כבר לא צילום, אלא עבודה וויזואלית כלשהי (יש סגנונות וכו' - תראי בבמה חדשה עד כמה שזה מסודר יפה).
ואני לא שולל את האומנות הזו, ממש לא. פשוט אומר "זה לא צילום". אני לא מבין למה את נעלבת כשאני אומר שזה לא צילום. מה, זה עושה את התמונה שלך לפחות טובה? לפחות יפה? ממש לא.

אתה אומר שHDR למעשה הוא אינו צילום.. אלא עבודה ויזואלית שמקומה בפורום הגרפי.
אז למה אתה לא מעלה את הHDRים שלך לשם?

אני לא חושבת שHDR זה מוגזם.. אבל אם אתה לא מקבל תמונות שעברו עריכה ומקבל תמונת HDR שלך.. לפי דעתי זה סוטר את שני הדברים וזה לא מתקבל אצלי כיפה.

נכון, יש פה סתירה. לו קראת את מה שקוקו כתב באשכול שביקשתי שתקראי, היית מבינה איך ישבנו את הסתירה הזו. אני חוזר, ברמת העיקרון את צודקת, אבל נתנו ל HDR בכל זאת מקום בפורום. כתוב כל כך הרבה על HDR והאם זו עריכה לגיטימית או לא, שיהיה פשוט חבל למלא את האשכול הזה בדיונים שכבר נכתבו (כנסי לארכיון או תריצי חיפוש).

לא מדברת על אם זה לגיטימי בכלל!
מדברת עליך.
אתה אומר שלהדביק תמונה אחת על השניה הופך את התמונה לתמונה שהיא לא צילום.
אז למה אתה, מעלה HDRים לפורום צילום.. ? ושולל תמונות מודבקות אחרות?

לדעתך - סבבה. זכותך לדיעה משלך. מדינה דמוקרטית וכו'.
אבל, וזה אבל גדול מאוד, אני לא שולל שום תמונה ברמה האמנותית שלה.
מעולם לא אמרתי על תמונה כלשהי "זה לא אומנות, זה חרא!" (טוב, האמת שאמרתי את זה כמה פעמים, אבל זה היה בבמה חדשה ).
אני אני מעביר תמונה אומנותית מפורום אחד לשני, אני פשוט מסדר אותה לפי הקיטלוג המתאים לה, ולא שולל אותה כאומנות. זכותך לחשוב אחרת, אם כי זה מטופש לדעתי. את לא באמת יכולה להתווכח האם אני שולל או לא שולל, כיוון שזה אני שיודע

ואם לא נגעתי בתמונה?, אם בקושי ערכתי אותה?
אז היא צריכה לעבוד לעיצוב גרפי.. רק כי אתה חושב שזה הקיטלוג התאים לה??

כשאני מעלה תמונה שעברה עריכה.. אני לא רוצה לקבל הצעות עריכה בפורום עיצוב גרפי אלא אני רוצה לקבל חוות דעת על הקימפוז, על הצבעים, על החיתוכים שלי.. על בחירת האובייקטים ודברים כאלה.. דברים שלא יגידו לי בפורומים אחרים.

אז תתרכזי בצילום, ולא בעריכה

כשאת מצלמת תמונה - יש לך תמונה במצלמה. את התמונה הזו את יכולה בוודאות לצלם יותר טוב. להשיג תמונה יותר טובה (סליחה... צילום יותר טוב). למה?

לא הבנתי את ה"למה". את שואלת למה את יכולה לצלם יותר טוב?
החלק הסגול היתה השורה אליה הלמה התייחס (או שפיספסתי את הנקודה).

תמונה יותר טובה (סליחה... צילום יותר טוב). למה?
תמונה יותר טובה.. סליחה.. צילום יותר טוב.
זה היה בטון מזה מגעיל מתן.

שונאת מתמטיקה!~

That makes the both of us, רק שאני צריך ללמוד הסמסטר הזה חדו"א 2 מוגבר, ומתמטיקה בדידה וקומבינטוריקה, ובסמסטר הבא משוואות דפרנציאליות ואלגברה לניארית.
עכשיו תעריכי את החיים דבש שיש לך

צילום זה תמונה.
לא כל תמונה היא צילום.

אז זהו, שפה אני ממש לא מסכים איתך.
אבל את יודעת מה? עזבי אם אני מסכים או לא מסכים - השאלה היותר מעניינת (ובתאכלס, זו השאלה האמיתית) היא: "למה זה משנה לך?".
רוב האנשים שרוצים לאפשר עריכות פוטושופ כבדות, הם אנשים שלא מצליחים לצלם יפה מבלי לערוך בפוטושופ. אנשים שמרגישים שללא הפוטושופ, התמונות שלהם משעממות... פרווה... כאילו שהפוטושופ זו הדרך היחידה להשיג כמה תגובות בפורום הזה.
האם את כזו? ההרגשה הזו לא צריכה להיות כזו. אם יש תחרותיות בפורום (וכדאי שתהיה), היא צריכה לסבוב סביב הצילומים ולא העיבודים. אחרת, מה ההבדל בין הפורום הזה לפורום עיצוב גרפי?

מתן.. ישלי תמונות שלא נגעתי בכלל בפוטושופ.. רק כדי להקטין אותן.
והצבעים שלהן מדהימים, ומאוד אהבתי את הקימפוז.
אבל מה לעשות בשאר התמונות הפוטושופ עוזר להפוך תמונה יפה למושלמת.
הפוטושופ בשבילי הוא לא כלי להציל תמונות מכוערות (לטעמי.. הכל לטעמי).
אלא כלי להפוך תמונות יפות וממש יפות.
כל תמונה שלי (לטעמי .. שפורסמה..) שהגיע לפוטושופ עברה סינון על ידי ואם אמרתי תמונה יפה היא הועברה לפוטושופ לעריכה. ואם הספיק לי המקור אז היא לא התקרבה לפוטושופ.

וחוצמזה מתן.. אני לא מצלמת כדי לקבל תגובות.. אנילא מצלמת יפה.. כדי שאני אוכל להראות לאנשים מהפורום שלי.
אני מצלמת בשבילי.. בשבילי ההנאה שלי.
ואני מעלה את זה לפורומים כדי ללמוד ולהשתפר.

זה פשוט לא נכון.
את למדת אמנות שאת אומרת דברים כאלה? מה הבסיס לטענה שלך? אינטואיציה או לימודים רציניים בתחום? כי ממה שאני הבנתי מאנשים שאשכרה למדו (!) אמנות - זה פשוט לא נכון מה שאת אומרת.
מה קשור לאמנות?.. צילמת תמונה?.. אז זה צילום!
לא משנה מה.

למשל התמונה הזאת:

את טועה. זהו איננו צילום. זהו ציור / איור / עיבוד (מחק את המיותר) מבוסס צילום.
אבל פה בדיוק חוסר התאימות שלנו. את מגדירה צילום גם דברים הזויים כאלה, וגם דברים שאני מגדיר צילום. אם כך, נותר לנו פשוט להסכים שאנחנו לא מסכימים.
שזה דבר לגיטימי ומקובל לחלוטין.

זה לא קשור לחלק האחרון שכתבת.

אבל מתן.. אתה חושב נורא מקובע.
תמונה טובה לדעתי היא ממש לא תמונה טובה לדעתך.
תמונה ערוכה לדעתי היא ממש לא תמונה ערוכה לדעתך.
מבחינתך.. לפי מה שהבנתי.. אתה רואה כל צילום שנגע בו פוטושופ לתמונה ואין למה לקרוא לו צילום.
אם כך.. כמעט ואין צילומים בעולם. יש רק תמונות לפיך.

אמנות זה משהו מופשט וכל אחד יכול לקחת את זה למקומות שונים.. ועובדה! עושים את זה..
אבל אתה מחשיב צילום רק תמונה שיצאה מהמצלמה וזהו! לא נגעו בה.
אם כך.. אנחנו בכלל לא פורום.. מה אחוז התמונות שהגיע לפורום ולא עבר עריכה בכלל? 1,2, 5 בקושי.

אם כבר העלת את נושא קובי..
אז אני בטוחה שאתה יודע הרבה יותר טוב ממני איך בערך קובי עורך..
ואם אתה יודע אז אתה יודע שלקובי יש עריכות מטורפות.. גם קובי לפעמים הופך תמונה לדיי שונה ממה שהיא הייתה במציאות.. הוא מיפה אותן אמנם.. אבל משנה את זה מהמציאות.
קובי עורך כבד..(לדעתי.. אבל אני חושבת שהרבה חושבים כמוני..).
אבל התמונה הסופית שלו.. כלכך יפה.. וכלכך מציאות בחלק מהמקרים.. כלכך מדוייקת ומדהימה.. שאי אפשר להגיב על העריכה.. (למרות שיש שלפעמים כותבים לקובי שהעריכה מוגזמת או משהו..).
שאי אפשר (ואתה עושה את זה..) להגיד לו העריכה כבדה מדי.. נעביר לגרפי.

הוא צילם את התמונה.. ויפה אותה.. מה זה משנה לך איך?.

ומתן.. אני לא חושבת שתמונה שלי שעברה עריכה..
צריכה להיות מקוטלגת עם תמונה כזאת. (התמונה נבחרה באקראי)
ואני חושבת שהרבה חושבים כמוני.

אתה בתור מנהל.. צריך להסתכל על מה הפורום שלך חושב.. מה אנשי הפורום שלך חושב על התמונה ורק אז להעביר...
לא על מה שנראה לך מתאים לתמונה יותר.

נערך לאחרונה ע"י oWeN בתאריך 08-03-2008 בשעה 10:10.
ישן 08-03-2008, 10:29
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי oWeN שמתחילה ב "[b][color=green]אני לא חושבת..."

עם כל הכבוד לקובי.. (ויש לא מעט כבוד ואני מאוד מאוד מאווווד מעריכה את קובי.) אתה הופך אותו למין ישות אלוהית כרגע.
הוא מוכשר ברמות ויודע טוב מאוד מה עושה.. הוא אחד הצלמים(והעורכים! מתן..) הכי מוכשרים, שאני מכירה לפחות.(טפו טפו טפו בלי עין רעה! ) כל תמונה שלו זה וואו אחד ענקי. וכולנו פה יודעים את זה.
אבל גם את קובי אפשר לבקר. גם לקובי אפשר להגיד שלא אהבנו את הקימפוז.. וצריך לשפר. או שהעיווט של הפיש ממש מוסיף/לא מוסיף.
גם לקובי לפעמים אפשר להגיד לסגור/לפתוח צמצם.. או שהצבעים לא הכי מתאימים לסיטואציה.
לכל בנאדם.. גם לאלה שהם בטופ יש אפשרות ללמוד עוד..
תמיד יהיה מישהו שידע יותר.. ואז אחד שידע יותר מזה שיודע יותר.. וכו' וכו'...
זאת אמנות!! זה משהו שכל אחד לוקח למקומות שונים, בדרכים שונות בצורות שונות..
זאת לא מתמטיקה שמי שיודע הכל.. יודע הכלל וזהו. פה זה נגמר.
צילום זה משהו שיכול להימשך.. ולהתשנות כל רגע ותמיד יהיה מישהו שיודע יותר ממך, שטוב יותר ממך, גם אם אתה הטוב ביותר בסביבה שלך.

יש פה שני דברים, לי.
אמנות זו אמנות וכל אחד יכול לפרש כל צילום איך שהוא רוצה. אני יכול להגיד על משהו שהוא יפה, ואת תגידי על אותו הדבר שהוא מכוער, ושנינו נצדק. פה אין וויכוח.

הדבר השני הוא בדיוק השורה האחרונה שלך. אם את הטובה ביותר בסביבה שלך, אז הסביבה שלך לא תקדם אותך. ברור שיש אנשים שיכולים ללמד את קוקו וגם את הצלמים הכי טובים בעולם - אין לזה גבול. תמיד אפשר להפתח לסגנונות חדשים בצילום וללמוד מאחרים.
אבל עזבי את כל זה, בסך הכל אני מסכים איתך שתמיד אפשר ללמוד עוד.

אתה אומר שHDR למעשה הוא אינו צילום.. אלא עבודה ויזואלית שמקומה בפורום הגרפי.
אז למה אתה לא מעלה את הHDRים שלך לשם?

לא מדברת על אם זה לגיטימי בכלל!
מדברת עליך.
אתה אומר שלהדביק תמונה אחת על השניה הופך את התמונה לתמונה שהיא לא צילום.
אז למה אתה, מעלה HDRים לפורום צילום.. ? ושולל תמונות מודבקות אחרות?

שוב אני חוזר ואומך, ש HDR זה המקרה הבודד היחיד עליו אנחנו (לא אני, אלא אנחנו) הסכמנו שהוא בסדר. אני חוזר בפעם השלישית - יש עם זה בעיתיות מסויימת מבחינת הקונספט אבל כיוון שהסכמנו שאפשר לצלם HDR כדי להתגבר על הטווח הדינאמי של המצלמה, אז זה בסדר.
שימי לב עד כמה העבודה עם HDR מגבילה. את צריכה לצלם שלושה פריימים רצופים בתוך זמן קצר מאוד, כשההבדל בין הפריימים הוא רק החשיפה. את לא משנה פוקוס, לא משנה את האובייקטים שבתמונה (!!!!!) ולא משנה את המציאות. כמובן, שבעריכת ה HDR יש להזהר לא להשתולל, כמו כל עריכה.

ואם לא נגעתי בתמונה?, אם בקושי ערכתי אותה?
אז היא צריכה לעבוד לעיצוב גרפי.. רק כי אתה חושב שזה הקיטלוג התאים לה??

בעריכה: אם בקושי ערכת אותה, אין שום סיבה שאני אעביר אותה פורום. כמו שלא קרה עד היום.
עקרונית - כן, אבל למה שזה יקרה? למה את כל כך מפחדת שאני אעביר צילומים שלך לעיצוב גרפי? עד היום היה לי את הכוח להעביר כמה שבא לי, ומאז שאני מנהל פה (כבר חצי שנה או משהו כזה) עברו בסך הכל שלושה אשכולות לפורום ההוא. ממה הפאניקה?
אי פעם העברתי אשכול שלך? easy...
את בכלל לא צריכה להתעסק עם זה, זה בכלל לא צריך להשפיע עליך. את תמשיכי לצלם, להעלות לפה צילומים שלך, וזהו... את יודעת טוב מאוד מה הגבול של עריכה מוגזמת ועריכה רלוונטית. עובדה שלא העברתי עד היום צילומים שלך.

תמונה יותר טובה (סליחה... צילום יותר טוב). למה?
תמונה יותר טובה.. סליחה.. צילום יותר טוב.
זה היה בטון מזה מגעיל מתן.

אין לי מושג מה היה בטון מגעיל ועדיין לא הבנתי את משמעות ה"למה".
הכוונה בכל מקרה היתה כללית - כל אחד יכול לצלם יותר טוב (כפי שאמרת לי למעלה). לא התכוונתי שאת - לי נזירי / חסן - יכולה לצלם יותר טוב. כמובן שזה היה כללי, וגם אני יכול לצלם כל תמונה שלי יותר טוב. מקווה שסגרתי את הפינה, אם כי ייתכן כי שוב פיספסתי את הנקודה שלך.

מתן.. ישלי תמונות שלא נגעתי בכלל בפוטושופ.. רק כדי להקטין אותן.
והצבעים שלהן מדהימים, ומאוד אהבתי את הקימפוז.
אבל מה לעשות בשאר התמונות הפוטושופ עוזר להפוך תמונה יפה למושלמת.
הפוטושופ בשבילי הוא לא כלי להציל תמונות מכוערות (לטעמי.. הכל לטעמי).
אלא כלי להפוך תמונות יפות וממש יפות.
כל תמונה שלי (לטעמי .. שפורסמה..) שהגיע לפוטושופ עברה סינון על ידי ואם אמרתי תמונה יפה היא הועברה לפוטושופ לעריכה. ואם הספיק לי המקור אז היא לא התקרבה לפוטושופ.

אני חושב שיש פה מיסקונספציה גדולה. אני לא נגד פוטושופ. אני בעד פוטושופ.
פשוט לא מוגזם. את חשבת שאני נגד עריכה בפוטושופ בכלל??? מה פתאום? ברור שגם אני עורך תמונות יא מצחיקה אחת! ועובדה שאת יודעת את הגבול הלגיטימי של עריכה כיוון שאשכולות שלך עוד לא עברו מכאן (מקסימום לפורום הטכני).

מה קשור לאמנות?.. צילמת תמונה?.. אז זה צילום!
לא משנה מה.

לי, זה פשוט לא נכון. אם צילמת תמונה, אז התמונה היא צילום.
אם לקחת את הצילום והעברת עליו דברים מסויימים, הוא כבר יוצא מז'אנר האמנות הוויזואלית שנקרא "צילום" אל ז'אנר אמנות וויזואלית אחרת שנקרא - משהו אחר... תלוי מה עשית. לפעמים זה גזירה והדבקה עם מספריים ודבק, לפעמים זו אמנות דיגיטלית, לפעמים זה שייך לרינדור תלת מימד (אם את מצלמת טקסטורות כמו שאני עשיתי פעם לאובייקטים ב 3D Studio) וכו'...

את טוענת שבגלל שצילמת תמונה מסויימת, אז לא משנה מה תעבירי על התמונה הזו - ישאר צילום, וזה ממש לא נכון. נתתי פה לינק ל pain לתמונה שמורכבת מכמה צילומים. תגידי לי את - את חושב שזה צילום?

זה לא קשור לחלק האחרון שכתבת.

אבל מתן.. אתה חושב נורא מקובע.
תמונה טובה לדעתי היא ממש לא תמונה טובה לדעתך.
תמונה ערוכה לדעתי היא ממש לא תמונה ערוכה לדעתך.
מבחינתך.. לפי מה שהבנתי.. אתה רואה כל צילום שנגע בו פוטושופ לתמונה ואין למה לקרוא לו צילום.
אם כך.. כמעט ואין צילומים בעולם. יש רק תמונות לפיך.

זו המיסקונספציה שאמרתי קודם - ממש לא. אני בעד פוטושופ, רק לא להשתולל.
תעברי על הגלריה שלי... את תראי שיש פוטושופ בתמונות, אבל בשום תמונה הפוטושופ לא מוגזם... לא הפוטושופ עושה את הצילומים שלי למה שהם, אלא הצילומים עצמם. בתמונות הוספתי רוויה, חיזקתי קונטרסט, אולי קרפתי קצת... אבל בשום אופן לא שתלתי אובייקטים שלא נמצאים בתמונה. בשום מקום לא צבעתי את המציאות בצבע אחר (כמו לצבוע שמים בכחול, או להוסיף עננים מתמונה אחרת....).
ראית את התמונה של עמוס (שבגלל הדיון הזה)? הוא צבע את העשן בצבע הקשר כדי לתת לה "וואו!" צבעוני יפה שכזה. למה את חושבת שהוא עשה את זה? למה הוא לא השאיר את הצילום בצבעים המקוריים שלו?

אמנות זה משהו מופשט וכל אחד יכול לקחת את זה למקומות שונים.. ועובדה! עושים את זה..
אבל אתה מחשיב צילום רק תמונה שיצאה מהמצלמה וזהו! לא נגעו בה.
אם כך.. אנחנו בכלל לא פורום.. מה אחוז התמונות שהגיע לפורום ולא עבר עריכה בכלל? 1,2, 5 בקושי.

מקווה שכבר הבנת שזה לא נכון.

אם כבר העלת את נושא קובי..
אז אני בטוחה שאתה יודע הרבה יותר טוב ממני איך בערך קובי עורך..
ואם אתה יודע אז אתה יודע שלקובי יש עריכות מטורפות.. גם קובי לפעמים הופך תמונה לדיי שונה ממה שהיא הייתה במציאות.. הוא מיפה אותן אמנם.. אבל משנה את זה מהמציאות.
קובי עורך כבד..(לדעתי.. אבל אני חושבת שהרבה חושבים כמוני..).
אבל התמונה הסופית שלו.. כלכך יפה.. וכלכך מציאות בחלק מהמקרים.. כלכך מדוייקת ומדהימה.. שאי אפשר להגיב על העריכה.. (למרות שיש שלפעמים כותבים לקובי שהעריכה מוגזמת או משהו..).
שאי אפשר (ואתה עושה את זה..) להגיד לו העריכה כבדה מדי.. נעביר לגרפי.

הוא צילם את התמונה.. ויפה אותה.. מה זה משנה לך איך?.

אם תחפשי חזק באשכולות של קובי, את תמצאי שאפילו אני אומר לו שהוא עורך כבד מדי.
זה רק מוכיח את הטענה שלי שהוא לא שונה.
אממה, לא כל צילום שלו הוא עבודת פוטושופ נטו.
הוא אמנם עורך כבד, לפעמים אפילו משנה את הצבעים בתמונה סלקטיבית ואני אמרתי לו שלדעתי זה פסול. כל אחד זכאי לדיעה משלו - אבל הוא בחיים לא שותל חלקים מתמונות אחרות בצילום. הוא בחיים לא היה עושה מה שניר עשה באשכול האחרון שעלה כאן, בו הוא החליף את הראש של הילדה במראה, עם ראש מפריים אחר - רק בשביל לחזק את הקונספט.

לי - שורה תחתונה, אנחנו מסכימים שצריך לערוך קצת בפוטושופ את הצילומים שלנו.
מעולם לא טענתי אחרת. אבל באיזה-שהוא שלב, העריכה כבר לא מחזקת את הצילום, אלא באה במקומו. זה לא קורה פה יותר מדי בפורום ולכן כל הרעש שעשה האשכול הזה לטעמי קצת חרג מפרופורציה, אבל זה טוב לדבר על זה.

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 08-03-2008 בשעה 10:32.
ישן 07-03-2008, 22:28

תפסתם את מתמונה של עמוס יותר מידי קשה..
את האפקט שיצרתי יכולתי לעשות עם פילטר מיוחד, יש כזה פילטר של שלל צבעים... שיוצר את האפקט הזה, אבל לא הייתי משקיע על זה כסף.
כמו שאחרים צובעים פריים בצבע, אם הייתי עושה את העשן בצבע אחיד לצורך העינין, גם פילטר היה יכול לעשות את זה, אבל בשביל דבר כזה לא הייתי קונה פילטר במיוחד, יש פוטושופ בשביל זה מבחינתי.

דוד של אמא שלי, הוא צלם אולדפאשן כמו שאומרים, שחי בבלגיה זה שנים רבות וצילם עבור חברות רבות, היה לו מעבדת פיתוח שבה הוא היה עושה אפקטים מיוחדים אבל בפילם...
זה צילום ללא כל צל של ספק, רק שלטענתו פעם זה היה לוקח כמה ימים של עבודה מהבוקר עד הערב, ויום שלם רק לשנות צבע עם 4 אנשי צוות, והיום בפוטושופ זה עניין של כמה דקות.

אתם לא ממציאים את הגלגל, אפקטים כאלה ואחרים היו נהוגים עוד בעבר בפילם... אבל אתם כולה חובבנים ולא מכירים את עולם הצילום כמו שהבן אדם הזה טייל בו, לאורכו ולרוחבו, לכן אני לומד ממנו הרבה מאוד.

נערך לאחרונה ע"י amonsito בתאריך 07-03-2008 בשעה 22:32.
ישן 08-03-2008, 00:12
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי pain1 שמתחילה ב "אני לא מבין למה לא לתת לחברי..."

אתה צודק בהחלט!
חכה למוצ"ש שיכנסו החברה' שנגד עריכות מוגזמות ואז התמונה תהיה ברורה יותר
אל תתן למדגם הלא מייצג שהגיב הרגע לבלבל אותך

אבל עולה פה שאלה אחרת.
נניח שנוריד כל מגבלה שהיא בנוגע לעריכת תמונות...
אפשר יהיה לסגור את פורום עיצוב גרפי. הרי, כולם פה יתרכזו בעיקר בפוטושופ (בשביל מה להתאמץ קשה בצילום אם אפשר בקלות 'לצלם' בפוטושופ?), הפורום יראה כמו מעבדת גרפיקה ומי שירצה להעלות לפה צילום טהור ואיכותי, לא יקבל תגובות בכלל כי הצילום שלו "לא ערוך מספיק" והבמה לצלמים תלך פייפן.

אפשר לעשות מה שאתה אומר, אבל זה יהרוס את הפורום.
אני אומר - אם מישהו מרגיש שהוא רוצה להשתולל עם פוטושופ בלי הכרה, יש פה פורום במרחק 2 קליקים - שיפרסם שם. מה הבעיה? גם ככה חלק גדול מהגולשים בצילום מגיבים גם שם... אז מה זה משנה לו לשמור על הסדר ולפרסם במקום המתאים?

ישן 08-03-2008, 00:29
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי pain1 שמתחילה ב "אני לא חולק עליך ,שלא תבין לא..."

pain:
שוב אתה צודק. הגבול מעולם לא היה חד.
בחייאת, כנס לארכיון הפורום, יש שם דיון בנוגע לאמנות הצילום. לא רק שהדיון מכיל את כל השאלות שאתה שואל פה, הוא מכיל אפילו לינקים לדיונים עוד יותר ישנים בנושא הזה. כתבתי כל כך הרבה על הגבול שבין עריכה לגיטימית ללא לגיטימית שזה יהיה פשוט פשע אם אכתוב הכל פה שוב (ברצינות, יש שם הודעות עם איזה 1,000 מילה... השקעתי שחבל לך על הזמן).

וכמובן, שצריך לדעת לעבוד בפוטושופ על התמונות שלנו. ללא פוטושופ, התמונה אכן נראית גולמית.
את זה אני תמיד אמרתי. תאכלס, איפה עובר הגבול - תחשוב לבד.
ככל שתקשה על עצמך, ותשים את הגבול לעריכה נוקשה יותר - אתה בהכרח תצלם טוב יותר.
חוסך שבטו - שונא בנו... תאמין לי - זה עובד. אף אחד לא נהיה צלם דגול כי ישב על הפוטושופ

משה:
הפוך גוטה, הפוך!
אני לא מפחד שעיצוב גראפי יהיה צילום... אני מפחד שצילום יהיה עיצוב גראפי. אל תדאג, פורום עיצוב גרפי קטנים מאוד לעומת צילום, אין חשש שהפורום הזה יבלע בתוכו

בשורה אחת, משה, מה שאני מנסה לעשות, זה לעודד אנשים לצלם.
אם הם יתעצלו להשקיע בצילום, ויעשו כל מיני הדבקות בפוטושופ כדי לפצות על המאמץ - הפורום הזה יראה רע מאוד. תראה את העבודה האחרונה שהעלה עמוס (דוגמא שאתה העלית, אם אני לא טועה)... הוא צבע בפוטושופ את העשן. זה יצא יפה מאוד, אבל זו עבודת פוטושופ.
באותה המידה היא יכל היה לקחת מנסרה, להאיר אותה עם פנס LED ולקבל פיזור של כל קשת הצבעים, ואת זה לצלם (כמו באלבום של פינק פלויד). תגיד לי אתה - מי יותר גבר? מי שצילם, או מה שעשה בפוטושופ?

ישן 08-03-2008, 00:41
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]מתן אתה מעודד לצלם אבל אתה..."

הסטנדרטים שלי בצילום??
אי פעם אמרתי למישהו איך לצלם? אולי המלצתי למישהו מנסיוני לצלם בצורה שונה ממה שהוא צילם כי אצלי זה השיג תוצאה טובה יותר, אבל אני קובעל אנשים לצלם לפי סטנדרטים שלי?
הגזמת... ממש לא.
ובכלל, הדיון הזה הוא על עריכה, ולא על צילום. לו הדיון היה על איך לצלם - לא הייתי מתנגד לשום רעיון. שכל אחד יצלם איך שהוא רוצה.

ואני נותן לדברים לקרות, אך בד בבד, גם מנסה לעודד אנשים, לאתגר אנשים - לצלם.
אם אתה רוצה לדבר - תרגיש חופשי, את המספר שלי יש לך ואני ער (ואפילו במצב רוח טוב, כפי ששמת לב... דפקתי איזה רבע בקבוק יין ספרדי... משהו לפנים)

ישן 08-03-2008, 00:53
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]אתה מנסה להוציא אותי שיכור..."

תראה, כן ולא...
כן, אני מנסה לקבוע חוקים הוגנים (לדעתי) שיאפשרו לכל צלם לבטא איזו אמנות שלא תהיה בצילום... אתה בטח צריך לדעת שיש נושאים בעיתיים שיש מתנגדים להם, ברחבי פרש, אבל אני נשאר עומד על זכויות הביטוי שלנו, ולא מצנזר שום צילום (מלבד פורנוגרפיה, פרסום וכל מה שאסור בחוק).

אז כן... אני רוצה שאנשים יעלו לפי הסטנדרטים שלי...
אבל גם לא...
הם לא 'הסטנדרטים שלי', אלא הסטנדרטים שלנו. יש קבוצה שחושבת ככה, ויש קבוצה שחושבת אחרת.
במקרה שלי, אני אישית משתייך לקבוצה מסויימת שחושבת אחרת ממך. היא לא מיעוט, ולמעשה, ארבעת המנהלים (מדגם לא מייצג) באותה הקבוצה שחושבת אותו הדבר.

אבל אני אשאל אותך את השאלה ששאלתי את לי - שאלה קצרה מאוד:
מה זה משנה לך? אתה צריך פוטושופ כדי להביא לפה תמונות איכותיות? ממש לא. אתה דוגמא לכך שצלם טוב יביא תוצאות טובות, בלי לקרוע ת'פוטושופ. פשוט לדעת איפה להעמיד ת'מצלמה, איפה לשים תאורה ואיך ללחוץ על הכפתור.
אז מה אכפת לך אם אני אומר לכמה חברה' פה שלא ילבישו לי ראשים בתוך תמונה?

ישן 08-03-2008, 01:15
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי pain1 שמתחילה ב "סליחה שאני קופץ לך באמצע אבל..."

שוב, אנחנו מסכימים שאנחנו לא מסכימים על אותה הנקודה בדיוק.
השאלה הסופית היא, בסופו של דבר - מה אתה רוצה מהפורום הזה?
ללמוד לערוך תמונות, או ללמוד לצלם?

כי עם כל הכבוד, גם אם אתה האומן הגדול ביותר בעולם שמלביש תמונות בצורה מדוייקת להפליא... לצלם, אתה כנראה שלא יודע מספיק טוב.
ומעולם לא טענתי שאני טוב יותר ממישהו אחר. אבל כשאני רואה משתמש שנמצא בפרשת דרכים, והוא צריך להחליט מה הוא עושה עם התמונה הבינונית שיש לו ביד... אני אגיד לו - לך לצלם שוב. נסה זוית אחרת, נסה להתחשב בתאורה בצורה שונה... זה ה"אני מאמין" שלי.

אתה ומשה, כנראה, מסתכלים על התמונה הסופית.. .תוצאה בלבד ללא דרך ותגידו לו "קח את התמונה לפוטושופ... אם תחבר לה את העננים מהתמונה הבינוינית שצילמת קודם, ואת חוף הים מהתמונה הבינונית שצילמת אתמול, ואת החתול מהתמונה הבינונית של שבוע שעבר - תצא לך תמונה יפה".

זכותכם לחשוב כך, ואני מכבד אתכם כאמנים שעוסקים בתחום הזה של מונטאז'ים (סתם, אני יודע שמשה הוא לא כזה... בנוגע אליך אני לא יודע, אבל זו רק אנלוגיה).

תראה, pain, בסך הכל, התופעה לא גדולה. האשכול הזה נראה מאוד מפלצתי, הם מלא תגובות, המון מלל, בהשתתפות מנהל, מומחה ומצול"ש... אבל בסך הכל, אין פה בעיתיות גדולה של עריכות מוגזמות.
זאת אומרת, מבחינת תפיסה יש בעיה שאנשים לא מודעים לכך שזו ירייה ברגל של עצמם, אבל מבחינת כמות אשכולות - הרוב המוחלט אלו אשכולות לגיטימיים, טובים, שמבטאים צילום בצורה טובה...

כפי שאתה מבין - הנושא הזה עלה עוד לפני שאני הייתי מנהל, והדיעות מעולם לא השתנו.
הימור שלי - הן לעולם לא ישתנו, והמצב ישאר כמו שהוא. למה? כי יש קבוצה שחושבת X, וקבוצה שחושבת Y... וזהו... זכותו של כל אחד לחשוב מה שבא לו.

ישן 08-03-2008, 01:21
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "שוב, אנחנו מסכימים שאנחנו לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx

אתה ומשה, כנראה, מסתכלים על התמונה הסופית.. .תוצאה בלבד ללא דרך ותגידו לו "קח את התמונה לפוטושופ... אם תחבר לה את העננים מהתמונה הבינוינית שצילמת קודם, ואת חוף הים מהתמונה הבינונית שצילמת אתמול, ואת החתול מהתמונה הבינונית של שבוע שעבר - תצא לך תמונה יפה".

זכותכם לחשוב כך, ואני מכבד אתכם כאמנים שעוסקים בתחום הזה של מונטאז'ים (סתם, אני יודע שמשה הוא לא כזה... בנוגע אליך אני לא יודע, אבל זו רק אנלוגיה).

אז עכשיו אתה מצהיר דברים, מסכים עם עצמך וחותם את הדיון?
ככה אני מצלם? טוב לדעת.
החכמתי.

ישן 08-03-2008, 01:42
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי pain1 שמתחילה ב "הכל נפלא ונהדר מתן אבל!! וזה..."

תראה, בוא נשים את הקלפים על השולחן...
תאכלס, אין פה הגבלה כמעט על כל סגנון צילום שרק תרצה להעלות לפה.
וזה כולל תכנים שבאתרים אחרים לא מפרסמים, אפילו שפרש מוגדר כ"אתר לכל המשפחה".
בתור חבר בקהילה, אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה מבלי הגבלה, בתנאי כמובן שאתה נצמד לחוקי המקום.

בכל פורום יש את החוקים שלו, שמעוצבים עפ"י הקהילה ששוררת בו באותו הזמן, והמנהלים.
אני רוצה להדגיש כי אני באמת שליח הציבור, ואם הציבור יבקש ממני לבצע משהו ברמה האדמיניסטרטיבית, אני אבצע. אני לא אכפה שום דבר בחיים על הפורום הזה, ואמרתי והתכוונתי בדברי (להבדיל מחברי כנסת) שאם תהיה דרישה לעוד פורום, אבצע את הבקשה מול הדרגים המתאימים.

אתה רואה כעת אשכול בו מתדיינים 5 אנשים (עמוס, משה, אתה, לי ועבדך הנאמן).
חכה למוצ"ש ונראה את עוד אנשים יבואו להמשיך את הדיון.

נכנסת לאשכול שהבאתי לך?
ראית כמה אנשים הדיינו שם? אתה מבין, הפורום הזה לא מורכב מחמישה אנשים. הוא מורכב מעשרות משתמשים, שחלקם, מסתבר, לא מול האינטרנט ב 2:30 בבוקר יום שבת.
אם היו למשל נכנסים לאשכול הזה חמישה אנשים נוספים, שכולם נגד עריכות מוגזמות (לפי קריטריונים מסויימים, זה לא משנה כי אתה ומשה רוצים שלא יהיה גבול בכלל... גם לי נזירי) - אז מה תהיה הדיעה שלך?
שאני עדיין כופה את רצוני בכוח על הפורום, ועליך בכוח להסכים לי?
כנראה שלא... כנראה שתבין שבכל זאת, אני מעצב את הפורום הזה לפי המשתמשים בו.

אי אפשר תמיד להצליח לרצות את כולם.
מצד שני, אני גם לא מחזיק אנשים פה בכוח. אם יש אנשים שלא מסוגלים לבטא את היצירות הגראפיות שלהם בפורום, הם פונים לפורומים אחרים או אתרים אחרים. אתה יודע לכמה חברה' פה יש גלריות ב deviant art ?
אתה רוצה שאני אתן לך לינקים לגלריות של צלמים החברים בפורום הזה, שמעלים לגלריות שלהם ב deviant עבודות גראפיקה מדהימות?
למה אתה חושב הם מפרסמים שם, ולא פה?
למה אתה חושב, שלי, בתור משתמש (עזוב מנהל - בתור משתמש), חובב צילום, יש רצון להגיב לאנשים על עבודות גראפיקה?
מה לי, כחובב צילום, יש להעיר על השימוש במפתח הצמצם, בתמונה בה הרקע מודבק מתמונה אחרת (או רונדר בפוטושופ)?

נתתי את הלינק הזה באשכול שאתה מסרב (כנראה) להכנס אליו:
http://www.istockphoto.com/design_s...ls.php?ID=10715
האם לדעתך, לי, כחובב צילום, יש איך להגיב על התמונה הזו, אשר מורכבת כולה מצילומים, וקצת מברשת למטה?
לשיטתה של לי - זה צילום לכל דבר. זה מבוסס צילום ולכן צילום.
אבל לי - אין איך להגיב על זה. התמונה לא באמת היתה שם... זה פוטומונטאז'.
אז נכון, זה יפה, זה חמוד, זה מעביר קונספט, זה אולי ניצח בתחרות כלשהי... אבל... זה באמת צילום?

אם מישהו היה מעלה את זה לפרש... הייתי צריך להעביר לעיצוב גרפי, או להשאיר בפורום?
שים את עצמך בנעלים שלי שניה...

ישן 08-03-2008, 00:58
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי DPxבכאילו שמתחילה ב "רעיון יותר טוב"

ממש Mr. 60 seconds
כבר דובר פה על הקמת תת פורום כדי לפצל את הפורום, אבל אז עולה השאלה - עד כמה זה הכרחי?
לריב ולא להסכים תמיד אפשר. זה גם מקדם את מונה ההודעות שלנו (i++)
אבל האם צריך פורום כזה באמת?
האם הדרישה בפורום צילום לעיבוד חזק של צילומים - כל כך גדולה שדורשת פורום שלהם בשבילה?
ונניח שיש דרישה כזו (אם כי, אין כזו... כמות התמונות הערוכות מדי קטנה עדיין), למה דווקא כתת-פורום בצילום? מדוע לא בפורום עיצוב גראפי?

אם רוצים, אני יכול להציע תת פורום 'עיבוד דיגטלי בצילום' לאדמינים של האתר, ואם זה יתקבל, הם יבנו את הפורום החדש הזה.
לדעתי - אין צורך, אבל אני הנציג של הפורום, וכמובן שאני אעשה מה שתבקשו ממני.
אם אתם רוצים, אקדם את הנושא של תת פורום.

אני אישית חושש שהוא יהיה דל מדי, אבל אפשר לתת לזה נסיון.

ישן 08-03-2008, 12:12

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "ממש Mr. 60 seconds :) כבר..."

בקיצור הנה נוסח לסקר:

לאור הדיון בנושא צילום דיגיטלי ועידן המודרני, הביעו דעתם:

א. כל מתשתמש יכול לערוך תמונה מצולמת בכל דרך שהיא, והמשתמשים יגיבו לפי עניות דעתם אם יש חריגה מגבולות הצילום אל עיצוב גרפי או לא, באמצעות תגובותיהם.

ב. משתמש שיעבד צילום בצורה כלשהי שחורגת מהוספת רוויה, LEVELS, חידוד, BURN TOOL ו-DODGE TOOL יועבר לפורום עיצוב תמונה.

ג. משתמש שיעבד צילום בצורה כלשהי יחוייב לשים איקון של "גרפיקה" (המילה גרפיקה מציינת רק את שם האיקון ולא קשורה לגרפיקה בהכרח, היא רק מציינת שהתמונה המצולמת שפורסמה עברה עריכה).

ד. פתיחת תת-פורום צילום מעובד.

ה. אחר.. (כל משתמש יוכל לתת העצה ופיתרון משלו למחלוקת).

ישן 08-03-2008, 20:52
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי tita שמתחילה ב "אני עדיין חושב ככה. אבל..."

איתמר, אתה נראה לי בחור קצת יותר נבון משאר המדיינים פה. אני אסביר לך את זה בפשטות.
שום דבר לא השתנה מאז ומעולם.
גם כשרועי (rgrg) היה מנהל פה, הוא העביר אשכולות שלא שייכים לפורום.

הזכות של המנהלים לקבוע איזה אשכול שייך לכאן ואיזה לא שייך לכאן - מאז ומעולם היתה בלעדית של המנהלים, וזה נכון לכל פורום בפרש, החל מ 2001 כשהאתר נוסד. אני לא שיניתי שום דבר.
עכשיו - פתאום נזכרו כמה אנשים להתלונן על הזכות של המנהלים להעביר אשכולות.
מילא היית אומר שיש מכה שמנהלים מעבירים אשכולות על ימין ועל שמאל וזה לא לעניין - ניחא.
אבל לא העברנו אשכולות. ההתרעמות של עמוס היא רק על היכולת שלי להעביר אשכולות - לא כי העברתי אשכולות.

או במילים אחרות - שום דבר לא השתנה, סתם משעמם פה לאנשים.
מקווה שעכשיו הכל ברור יותר

ישן 09-03-2008, 13:30
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי tita שמתחילה ב "לדעתי הדרך הפשוטה ביותר היא..."

איתמר, רציתי להגיב לך קודם, אבל לא רציתי להקפיץ את האשכול. משהוא הוקפץ, אני יכולה להגיב:

יש בעיה קלה בתפיסה הבסיסית שלך.
"אני חושב שלא צריך לתת למנהלים את הכוח להחליט לנו..."
אנחנו לא נחליט על חייך בשום צורה, לא נחליט בשבילך מהו צילום ומהו עיבוד דיגיטלי, ולא נחליט בשבילך מי לדעתך ראש הממשלה הטוב ביותר. אבל אנחנו בהחלט נחליט מה מתאים לפורום ומה לא. מהו צילום שייכנס לפורום ומהי תמונה שלענייני הפורום תיחשב כעיבוד דיגיטלי.
נשמע את דעות כל הגולשים, ננהל ונשתתף בדיונים (כמו פה), נקשיב להצעות לייעול ולביקורות, נפעל בשקיפות, אבל בסופו של דבר המילה האחרונה תהיה שלנו.
אני יודעת שאני נשמעת קצת כאילו הניהול עלה לי לראש, אבל זה לא ככה. אני פשוט רואה שמתחילה פה קצת אנרכיה, וחשוב לי להשיב את הסדר על כנו.
הגולשים הם הפורום, המנהלים הם רק גולשים שנמצאים פה כדי לעשות סדר ולהתוות דרך, אבל הם עדיין קיימים, ולהם עדיין יש את הזכות למילה האחרונה בנושאים שונים. אז אתה קצת צודק, אתם באמת לא צריכים לתת למנהלים את הכוח להחליט לכם. כבר נתנו להם אותו, בענייני הפורום. האדמינים כבר נתנו לנו את הכוח להחליט על ענייני הפורום, ואתם תיאלצו להישמע לנו.
שוב אדגיש כי יש מקום לדיונים, ביקורות, ויכוחים (בפרטי או בפומבי, אבל רק בצורה נאותה), בקשות, הצעות וכו'. אין צורך להרגיש שהפורום מנוכר ואין לכם עם מי לדבר (וזה הרי באמת לא נכון. פורום הצילום של פרש הוא מאוד נגיש, ומי שרוצה יודע שתמיד יש לו עם מי לדבר), אבל גם אין צורך לצאת בהכרזות שלמנהלים "אסור להחליט לנו".
ישן 09-03-2008, 05:44
  bibigarf bibigarf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.06.04
אני רוצה לחזק את מתן

וכמאמר הגשש המפורסם
"מה יש פה לדעת רוסית , אתם תמיד שואלים את אותם השאלות , והם נותנים את אותם התשובות"

לפי דעתי השאלות שכל אחד צריך לשאול את עצמו היא
1) בשביל מה יש פורום צילום ?
2) למה מעלים תמונות לפורום ?

אני חושב כמו מתן , כלומר שהתשובות העיקריות לשאלות הן
1) כדי לשפר את יכולות הצילום של חברי הפורום
2) כדי ללמוד ולהשתפר בצילום

אני גם חושב שאם המטרה בהעלאת תמונות היא להשוויץ ולסחוט קריאות WOW מהציבור
אז הפורום הזה ממש קטן , (כמה כבר אנשים יראו את התמונה - גג 100)
ישנם פורומים הרבה יותר גדולים בשביל להשוויץ

אני לא מתעלם מהעיבוד הדיגיטאלי , אבל אני חושב שקודם תפיק את המקסימום מהמצלמה
מתנאי השטח וכו' , ורק אח"כ תגיע לשולחן העבודה

ירון
I can think at all
( Kodachrome - paul Simon)

הגלריה שלי

ישן 09-03-2008, 05:55
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי bibigarf שמתחילה ב "אני רוצה לחזק את מתן"

שמע,
אף אחד לא אמר שהפרום הוא עריכה דיגיטלית.
אני אומר, בפעם ה 10 ומתן יכול להגיב ב"הפוך גוטה" עד מחרתיים או גם לנסות לומר שאנחנו מסכימים ובעצם לא, עד שבוע הבא, אבל שוב, אני אומר, תן לאנשים להחליט (לא אם צריך עוד תת פורום אלא אם להגיב בכלל לתמונה או לא ואם כן אז אפשר תמיד לרשום שהעיבוד בולט).
מה שקורה זה שמתן (ואני לא מצפה להסכמה ממנו או מעוד כמה בודדים פה) מנסה להכתיב מה הקו האדום הדימיוני שהופך צילום לעיבוד דיגיטלי.
זה פלט מהמצלמה אז זו כבר התחלה טובה. העלו פה מספיק ודי הסברים למה זה בעצם צילום.
כל דבר שאפשר לעשות בפוטושופ אפשר לעשות גם בחדר חושך (שקשור בצילום) ובמצלמה עם עזרים ופילטרים.
אתם טוענים שקודם צריך ללמוד להוציא את המקסימום מהמצלמה? סבבה, גם אני. אבל לא אומר לאף אחד לא לערוך בפוטושופ. ניראה לי ערוך מידי בצורה שאני לא מעריך את היצירה כצילום אני פשוט לא אגיב.
מה יותר סבבה מזה?
שוב, פעם 11, כי אנשים לא מפנימים פה כלום בד"כ אחרי 3 תגובות - לא באתי לומר שמישהו פה עורך מידי או לא, שמישהו צודק או טועה אני רק אומר שאל תקבעו קוים אדומים במה זה עריכה מוגזמת ומה לא.
זה הכל!
אני חושב שעמוס צודק והעלה טיעונים צודקים מאוד.

ישן 09-03-2008, 06:04
צלמית המשתמש של carish1

ועוד דבר קטן
כל יפי הנפש (ופה אני כבר מוריד את הכפפה) שאוהבים לצאת במסע צלב נגד עריכות הם אלו (כמו כולם) שבהחלט אמרו מידי פעם "הייתי עושה קצת dodge או burne או levels או המרה לספיה או כל פילטר אחר בפוטושופ. אז מה, זה לא פיצוי על חוסר שליטה במצלמה או בתאורה או בכל דבר אחר? לפעמים זה מנוחות לפעמים זה מהצלה לתמונה ולפעמים זה משניהם ביחד.
כן, אני מסתכל על התוצר הסופי תוך כמובן הבנה שהוא לא נוצר בטעות ע"י הצלת תמונה בעלת בסיס מאפן ביותר.

ישן 09-03-2008, 06:16
צלמית המשתמש של Samantha
  משתמשת נקבה Samantha Samantha אינו מחובר  
מנהלת פורום קולנוע וטלוויזיה ...•*•●✩●•*•... המקסימה של הפורום =^◡^= ♡

חבר מתאריך: 03.10.06

כשקראתי את ההודעה הראשונה, חשבתי שפורום נוסף יהיה מעולה.
עכשיו אני כבר לא כ"כ בטוחה...

אני חושבת שכן צריך להשאיר כאן מקום לתמונות ערוכות, אבל כמו שכבר אמרו למעלה, פשוט צריך לקבוע את הגבול
בין תמונה ערוכה במידה לבין עריכה-עם-קצת-תמונה.
(אגב, בשני המקרים- אני חושבת שיש לציין איזו עריכה בדיוק התמונה עברה, כי העובדה הזו משנה את הדרך שבה יש להגיב לצילומים\תמונות כאלו)

מה שכן, אני לא חושבת שיש כאן מקום ל"פוטומניפולציות" (כמו "Worth1000" שמישהו למעלה הזכיר אותו),
כי זה כבר חורג מהגדרת הצילום.
אם אני יכולה לקחת 5 תמונות שצילמתי, לגזור מכל אחת את החלק שיצא לי הכי יפה, ושזה ייצור תמונה מושלמת, לפי דעתי זה כבר לא צילום.

פשוט צריך לנסות לקבוע בין כל חברי הפורום, למה נחשב כתמונה, ומה יועבר לפורומים אחרים.

טוב, עכשיו סיבכתי את עצמי, כי אולי כן כדאי לפתוח תת-פורום.
טוב, אני אשאיר אתכם להחליט.
(אני בכל אופן לא בטוחה שיש לי כ"כ זכות דיבור. אני לא מחברי הפורום הקבועים...)
ישן 09-03-2008, 10:51

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "כשקראתי את ההודעה הראשונה,..."

כיוון שלא ניתן להגדיר באופן מדויק והחלטי את הגבול הזה... וניסו לעשות זאת בעבר, מתן העלה לינק מהארכיון.. אני כמו משה חושב, שבעצם התגובות שלנו לתמונה, אנחנו יכולים להשפיע...

אם משתמש מעלה פריים מאוד יפה ככל שיהיה, וצילום לא נראה בו יותר מעיבוד דיגיטלי... פשוט מגיבים בהתאם לאשכול הזה.
משהו בנוסח "תשמע ידידי, העיבוד בתמונה מורגש יותר מהצילום עצמו, זה אולי מתאים לפורום עיבוד גרפי.."

או לא להגיב בכלל...

אבל בין זה לבין פעולה של העברה, המנהל יכול לנקוט בפעולה כזאת רק במקרים חריגים.. שאין צילום בפריים בעליל..! או לבקשת פותח האשכול שמודה בכך שטעה ושמבין שמקום הפריים לא בפורום צילום.

גם ככה לא פעם נעלו אשכול על תמונות שחרגו ב-2 פיקסלים, אם כל כך רוצים לשמור על גודל התמונות.. אז למה לא לפנות אדמיניסטרטורים של הפורום, כמו בפורומים אחרים שישנה הקטנת פריים אוטומטית.

אלה בעיקר הבעיות שיש בפורום...

למעשה במה שונה נעילת אשכול שהתמונות בו מעובדות יתר המידה, על נעילת/מחיקת תגובות שהן תוקפניות ואינן ביקורתיות באופן בונה, שמטרתן העלבה. לא זכור לי שתגובות כאלה נמחקו מאז שאני כאן.

העצה של תת פורום, היתה רק מקצת ההצעות שהעליתי, זה לא אומר שאני חושב שצריך תת פורום.. אני מסכים אם מתן שלא צריך להיות תת פורום כזה אלא אם כן בודקים בדרכים אובייקטיביות את הביקוש לכך.

אני כן חושב כמו משה, שתגובות המשתמשים הן הפיתרון הכי טוב שיכול להיות... ורק במקרים חריגים מאוד להעביר אחרי בירור העיניין ובהבנתו של פותח האשכול כי האשכול שפתח אינו מתאים את אופי הפורום.

ישן 09-03-2008, 11:47
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי amonsito שמתחילה ב "כיוון שלא ניתן להגדיר באופן..."

סמנתה. אולי את לא מהמשתתים הקבועים בפורום, אבל הבאת את אחת התגובות הכי ענייניות בדיון (להבדיל ממשתתפים אחרים שיותר וותיקים ופעילים ממך).
אז קודם כל, תודה רבה על ההתייחסות.

עמוס,
לו באמת האידיליה של משתמשים לקטול עריכות מוגזמות היתה קוראת דה-פאקטו - הייתי מקבל את הטענות שלך.
הבעיה היא שזה לא קורה כך בתאכלס. גם אחרי שמישהו כותב "עריכה מוגזמת", יבוא אחד אחר אחריו ויגיד "וואו!! איזה יופי!! אתה הצלם הכי תותח שאני מכיר בעולם!!!".
אני מוכן לתת לך לינקים אם אתה רוצה - ואני אפילו לא צריך להתאמץ, יש לי מספיק בדף הראשי (או דף 2 מקסימום).

אני לא רוצה להגיע למצב בו אין גבול על העלאת תמונות ואז כל אחד יעלה תמונות מעובדות בטירוף, ובגלל שסיכמנו שאנחנו נותנים במה לכל ז'אנר וויזואלי (מבוסס צילום), אז אשכול לא ימחק / ינעל / יועבר, ואז יקבל פה את הבמה שלו.
אז במקרה הטוב, באמת יגיבו לו "זה עיבוד מוגזם" או לא יגיבו כלל, אבל במקרה הגרוע - הוא כן יקבל תגובות של "וואו", ואז תמשך הלגיטימציה להמשיך להעלות לכאן תמונות מהסוג הזה.

בתאכלס, כל הדיון הזה מיותר כיוון שהוא לא הביא לשום תובנה שלא הבנו כבר לפני שנתיים וחצי (אוג' 05).
אי אפשר להגדיר קו ברור מאוד בנוגע ל"מהי עריכה מוגזמת, ומהי עריכה לגיטימית", אבל כל האמנות הזו היא עסק מאוד מופשט. כמו שאנחנו מגיבים ליצירות שאנחנו מתחברים אליהן, או לא מתחברים אליהן, כך אפשר להרגיש איפה העריכה תורמת לצילום, ואיפה היא באה במקום הצילום.

כפי שניתן לראות, ההתפלגות באשכול הזה שוב הגיעה למצב בו מספר החברים שחושבים לכל כיוון הוא אותו הדבר (כמו שתמיד קורה), ואז נשמר הסטטוס קוו. שום דבר לא השתנה.
בתאכלס - אני לא מבין מדוע בכלל פתחת את האשכול כיוון שאתה כביכול מתלונן על דבר שלא קרה בפועל.
אשכולות לא הועברו (מלבד בודדים ביותר, וגם האחרון מהם מזמן מאוד) עד שפתחת את האשכול וההתמרדות שלך היתה ללא סיבה אמיתית.
אתה התלוננת כביכול על האפשרות הטכנית שיש למנהלים להעביר אשכולות אבל, למה להתלונן על זה אם אנחנו לא משתמשים בזה?

בנוגע לגובה תמונה - אם מציבים גבול, אז מציבים גבול... יכלתי לקבוע את הגבול ל 702 פיקסלים, אבל אז היה מגיע מישהו חדש עם תמונה בגובה 704 פיקסלים ושוב היית אומר "למה אתה נועל לו? כולה 2 פיקסלים...".
מצאנו אחרי לבטים רבים שגובה 700 פיקסלים הוא יותר מהוגן ומציג תמונה באיכות גבוהה מספיק עבור צפיה ברורה בדפדפן (הבדיקה התבצעה על כל מיני רזולוציות).

לסיכום:
לדעתי לא צריך תת-פורום לעיבוד דיגיטלי לצילום - כיוון שאין באמת ביקוש לזה. מעט מאוד עורכים פה בצורה מוגזמת, ואת המעט מאוד הזה, אפשר לפתוח מראש בעיצוב גראפי.
לדעתי, המצב הנוכחי הוא תקין והוא בסדר, ובכל מקרה הוא בדיוק מה שרצית שיהיה (אנשים שיגידו "עריכה מוגזמת" ולא יעבירו המנהלים). זאת אומרת, אנחנו לא מעבירים, אבל שומרים לעצמנו את הזכות לעשות כן

ישן 09-03-2008, 12:44

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "סמנתה. אולי את לא מהמשתתים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
עמוס,
הבעיה היא שזה לא קורה כך בתאכלס. גם אחרי שמישהו כותב "עריכה מוגזמת", יבוא אחד אחר אחריו ויגיד "וואו!! איזה יופי!! אתה הצלם הכי תותח שאני מכיר בעולם!!!".

אז דבר ראשון אני לא רואה בזה בעיה, זה כל העיניין של תגובות.. אתה אישית תיקח מה שאתה רוצה מהפריים שפורסם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
אני לא רוצה להגיע למצב בו אין גבול על העלאת תמונות ואז כל אחד יעלה תמונות מעובדות בטירוף, ובגלל שסיכמנו שאנחנו נותנים במה לכל ז'אנר וויזואלי (מבוסס צילום), אז אשכול לא ימחק / ינעל / יועבר, ואז יקבל פה את הבמה שלו.

לאור הדברים אז סליחה, התמונה הראשונה באשכול שפרסמתי וכמו כן באשכול המועבר של אביחי (למרות שהוא פרסם את זה לא בזמן טוב בכלל, נקרא לזה חוסר טקט מסוים), לדעתי נכללת כז'אנר וויזואלי מבוסס צילום.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
בתאכלס, כל הדיון הזה מיותר כיוון שהוא לא הביא לשום תובנה שלא הבנו כבר לפני שנתיים וחצי (אוג' 05).

ושוב אתה עושה את זה, מגדיר איזה דיון הוא מיותר ואיזה לא, עובדה שאנשים הגיבו.. אז חלאס עם זה, כי זה כבר הופך להיות שיטטתי אצלך..
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
לסיכום:
לדעתי לא צריך תת-פורום לעיבוד דיגיטלי לצילום - כיוון שאין באמת ביקוש לזה.

ואת זה קבעת כי ערכת בדיקה יסודית ואובייקטיבית או עפ"י דעתך הסובייקטיבית ועוד מנהל או שתיים.
אני טוען שיתכן, לא אמרתי שלא, אבל לא מחליטים לפני שבודקים.

ישן 09-03-2008, 13:17
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי amonsito שמתחילה ב "[QUOTE=Narxx] עמוס, הבעיה היא..."

בעובדה, הדיינו פה מעט אנשים (פחות מעשרה מתוך עשרות רבות) והמסקנות שהוסקו, זהות למסקנות שהסקנו אז.
סליחה שאני מגדיר את הדיון מיותר. אתה צודק, הוא לא מיותר. הוא הסביר לאנשים מסויימים מדוע אנחנו חושבים כפי שאנחנו חושבים וזה חשוב. גם אם לא שינינו שום דבר, לפחות יש הבנה.

בעובדה אני יכול להגיד לך שמהמשתתפים בדיון, הצלחתי להסביר גם לאדי, לי, איתמר ו pain1 ובסופו של דבר הם הסכימו עם הגישה שלנו. גם אתה בתאכלס מסכים עם הגישה שלנו, מלבד מה שאני מנסח מחדש בצורה יותר טובה עכשיו. היחיד ממה ששמתי לב שלא מרוצה בכל מקרה מההתנהלות הוא משה.
לכן, אתה צודק, הדיון לא היה מיותר. אם יש משהו שמשתתפים מרגישים לא בנוח איתו, אז צריך לדבר על זה וליישר עניינים.

את הטענה שלי שאין ביקוש לתת-פורום אני מסיק מכמות האשכולות המועטים שיש בפורום שאכן זוכים לפורום משלהם. קח לדוגמא את פורום מצלמות ציוד ועזרים... היו מלא אשכולות בפורום "מחפש מצלמה עד 1000 שקל" או "מה זה צמצם?", אשכולות שהפריעו לנו בפורום צילום ובגלל הביקוש הזה, נוצר תת פורום טכני (שגם פתיחתו לא היתה חלקה). את המהלך הזה קידמתי עוד בתקופת ניהולו של רועי, ביחד איתו (לפני שנהייתי מנהל).

יש סיכוי שאני טועה, ולו היתה במה כזו בפורום, אז עוד אנשים היו באים. בכל מקרה, אם אני מציע לאדמינים לפתוח פורום חדש, אני צריך לשכנע אותם שיש ביקוש לזה, ולהראות את בקשת המשתמשים ואת כמות האשכולות בפורום שצריכות לקבל את הבמה בפורום מיוחד להן (כי אינן מתאימות לצילום).
כרגע, המצב הוא לא כזה, ולכן הסקתי שאין צורך בפורום הנ"ל. בשביל כמות האשכולות המועטה שכן יש בפורום בסגנון עריכה מוגזמת, אפשר להסתפק בפורום קיים שנקרא "עיצוב גרפי".

אני מסכים איתך שהתמונה הראשונה שלך, והתמונה של אביחי אכן מוגדרות היטב כיצירה וויזואלית המבוססת צילום

עריכה: בנוגע לציטוט הראשון שהבאת, הבעיה היא שיש התייחסת חיובית לעריכות מוגזמות, וזה מיותר. הרי ברור לך שאני לא מעלה עריכות מוגזמות ומי שכן מעלה כאלה, מחפש בדיוק את ה"וואו" מהמשתמשים. המצב הזה רק יעודד אותם להמשיך ובכך לא השגנו דבר.
זה כמו שאנשים יקללו ואני אגיד להם "אל תקשיבו להם. תתעלמו". מה להתעלם? זה משהו שמפריע בפורום וצריך להתמודד איתו.

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 09-03-2008 בשעה 13:25.
ישן 09-03-2008, 13:31
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי amonsito שמתחילה ב "מסכים עימך ועם הצורך להצדיק..."

לדעתי הייתרון של פרש מעל כל פורום אחר - הוא השמירה על הצביון הצילומי שלנו.
אנחנו לא פוזאיסטים שמחפשים רק לקבל "וואו" מתמונות - אנחנו מתרכזים בצילום עצמו.

תן לי עוד פורום שמפרט כל כך הרבה על דרך הצילום!
די-ספוט? שלומי? קדחת... אף אחד שם לא מנסה להסביר כמה שרק אפשר על איך הפריים צולם.
ואם יש כמה שמסבירים, זה לא בעידוד ההנהלה של הפורום (שים לב שאני הבאתי לך 'פרס' כוכבים צהובים על ההשקעה שלך באשכול, ועוד איזה אשכול - דווקא זה שהכיל את העריכה המדוברת).

הפורום הזה הוא לא הפורום הכי מקצועי בארץ. רחוק מזה... יש הרבה יותר טובים מאיתנו ומתקדמים מאיתנו. אבל זה גם הייתרון שלנו. כאין לך את כל הפוזה על הראש, אתה יותר מתרכז בלהוציא תמונה טובה.
לשים דגש קל קומפוזיציה ותאורה, ופחות לשבור ת'ראש על פילטרים

ישן 09-03-2008, 13:39
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי amonsito שמתחילה ב "מסכים עימך ועם הצורך להצדיק..."

תראה, עמוס, גם אני לפעמים מתלבטת אם יש מקום לתת פורום כזה (לאחרונה ראיתי כמה עבודות שגרמו לי לרצות להתנסות בנושא הזה, למשל היצירה שהעלה ניר, עם הבחורה וההתשקפות-השונה במראה), אבל כל פעם אני חוזרת למחשבה: למה שזה לא ייכנס לפורום עיצוב גרפי? זה שאנחנו קהילה שכרגע נפרדת מהם, לא אומר שאנחנו לא יכולים למצוא את הנישה שלנו בתוך הפורום ההוא. אתה יכול בקלות להעלות יצירות גרפיות שלך לפורום עיצוב גרפי, ולתת לינקים לחברים במסנג'ר, עד שזה יהפוך להרגל קבוע להיכנס גם לשם להתעדכן אם יש יצירות מעניינות בתחום העיבוד הדיגיטלי.
אני אגיד לך ת'אמת - אני חושבת שאם יהיה תת פורום עיבוד דיגיטלי - הוא ינגוס מפורום צילום. קודם כל, יהיו הרבה בלאגנים סביב השאלה לאן שייך כל אשכול, אבל אם נניח שנצליח להכריע בסוגייה הזו: עדיין אני חוששת ששני הפורומים לא יוכלו להתקיים אחד לצד השני. אני מרגישה שזה פיצול דומה מדי למה שהיה מזמן (עוד לפני שהייתי בפורום), הפיצול בין פורום למתחילים ופורום למקצועיים, שגרם בסופו של דבר לדעיכת פורום צילום בפרש (עד שרועי rgrg בא ועורר אותו מחדש). או שפורום צילום הנוכחי ידעך ויפנה לחלוטין את מקומו לפורום עיבוד דיגיטלי (כי שם, מן הסתם, יהיה הרבה יותר קל לקבל תגובות אוהדות. כמו שמתן ציין - עבודה בפוטושופ קלה יותר מצילום, והעובדה היא שכיום אשכולות שנוטים מדי לעיבוד גרפי, זוכים בפורום להרבה יותר תגובות אוהדות מאשכולות צילום נטו), או שהפורום החדש שייפתח (עיבוד דיגיטלי) בעצמו לא יפרח (כי כיום באמת כמעט אין אשכולות בפורום שמתאימים לשם. כלומר: אין מספיק ביקוש).
תגיד ת'אמת - אתה באמת חושב ששני הפורומים האלה יוכלו לעמוד אחד ליד השני, ולהישאר שניהם פוריים כמו שהיום פורום צילום פורה?
זה לא כמו שבאתר גלריות כלשהו ייפתח סיווג חדש שייקרא עיבוד דיגיטלי, זה ממש לפתוח פורום חדש, ואי אפשר לעשות כזה צעד משמעותי בלי לחשוב על ההשלכות ההרסניות שעלולות להיגרם בגללו.
ישן 09-03-2008, 13:08
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי amonsito שמתחילה ב "כיוון שלא ניתן להגדיר באופן..."

עמוס, התגובה האחרונה שלך מוכיחה סופית את מה שידעתי מראש:
כל האשכול הזה נפתח מתוך חוסר נוחות על כך שלמנהלים יש פריווילגיות שלך אין.
כן, עמוס, למנהלים יש את היכולת הטכנית ואת ייפוי הכוח להעביר אשכולות, לנעול אשכולות שתמונותיהן גדולות בשני פיקסלים מהמותר (או אשכולות אחרים שדורישם נעילה), למחוק תגובות ועוד ועוד. באסה? אולי. המנהלים גם קיבלו חולצה נורא מגניבה של פרש, בכלל שחיתות נוראית.
אין מה לעשות, כדי להחזיק פורום - חובה שיהיו לו מנהלים. לא תמצא פורום אחד באינטרנט שאין לו מנהל (ואם תמצא - אני נותנת לך אישור לעבור אל הפורום הזה). למנהלים, מטבע הדברים ומעצם הגדרת תפקידם, יש דרכים שונים לאכוף את חוקי הפורום, כי אחרת לא יהיה פורום, אלא גן ילדים מבורדק (שורש בלאגן ).
אז זה קצת מעצבן לדעת שאם תעבור על החוקים יש מי שינעל לך את האשכול, ואם תפתח אשכול שקשור לתוכנה בפורום צילום - יש מי שיעביר לך אותו לפורום תוכנה, ואם תקלל בפורום - יש מי שיצנזר לך את התגובה, וכדו'. אבל... יאללה, זה לא באמת מעצבן, כי אפשר להתמודד עם זה בקלות: לא לעבור על החוקים. אם לא תעבור על החוקים - אף אחד לא יצטרך לאכוף את החוקים על האשכולות שלך בכוח, וככה לא תרגיש שיש פה משטר דיקטטורי.
שתף פעולה עם החוקים, והחוקים ישתפו פעולה איתך .
ישן 09-03-2008, 13:42
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי pain1 שמתחילה ב "לדעתי הכוונה של עמוס הרבה..."

מה ששחף ניסתה להגיד (אם הבנתי נכון) במילים קצת יותר עדינות זה:
למנהלים יש את האפשרות הטכנית לעשות דברים כמו נעילת אשכולות, מחיקת תגובות, העברת אשכולות וחסימת משתמשים, כדי שיוכלו לנהל את המקום כמו שצריך. למשתמשים לא אמורה להיות בעיה עם הסמכויות האלה כיוון שהן (הסמכויות) אמורות להיות מנוצלות אך ורק לטובת המשתמשים ולטובת הפורום.

כמובן, שהפורום הזה הוא פורום פתוח ואני אישית תמיד מעודד דיונים בנוגע לניהול הפורום כי זה חשוב לי לשמוע את דיעות האנשים, ואם יש צורך לשנות משהו שלא מתאים ולא נוח, אז אני רוצה לקבל את הפידבק ואז שתהיה לי את האפשרות לשנות ולתקן.

אם יש הרגשה בפורום שהמנהלים משתמשים בסמכויותיהם בצורה שלא תקינה או ראויה, אני אשמח לשמוע על זה. אם זה אני באופן אישי, אז חשוב לי לקבל פידבק מהפורום, ואם זה מנהל אחר, אז אוכל לברר איתו להבין מה בדיוק קרה.
אני לא שמתי לב שמנהלים בפורום משתמשים בסמכויותיהם בצורה לא אחראית ולא טובה, בעיקר בנושא שעלה בפורום - העברת אשכולות לפורום עיצוב גראפי.

ישן 09-03-2008, 13:46
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי pain1 שמתחילה ב "לדעתי הכוונה של עמוס הרבה..."

הגבתי בעקבות המשפט הזה:
"גם ככה לא פעם נעלו אשכול על תמונות שחרגו ב-2 פיקסלים, אם כל כך רוצים לשמור על גודל התמונות.. אז למה לא לפנות אדמיניסטרטורים של הפורום, כמו בפורומים אחרים שישנה הקטנת פריים אוטומטית."
לא חושבת שהתגובה שלי היתה מעליבה. יכול להיות שהיא נוסחה בצורה קצת מדי "שחפית" (כלומר, קצת צינית כזו), ואולי שכחתי שעמוס לא כ-זה מכיר אותי, ותגובות שיכולתי לכתוב למתן בלי לפחד שהוא ייעלב מהן, אני לא יכולה להרשות לעצמי לכתוב לעמוס. ואם כזה הוא המצב - אני מתנצלת. בכל מקרה, אני חושבת שכוונתי הובהרה, ואני באמת חושבת שזו לא היתה תגובה מרחיקת לכת, עם תובנות מתנשאות או משהו כזה.

ולגבי המשפט האחרון שלך: הבעיה היא שהאשכול הזה נפתח מראש במצב של דיון מול מנהלי הפורום. שים לב שאפילו בהודעה הראשית באשכול יש התייחסות קודם כל למנהלים: "ולאור העובדה שחלק מהמנהלים והמשתמשים...".
בהתחלה באמת לא הבנתי למה הוא פותח שוב אשכול בנושא שנדון כ"כ הרבה פעמים, עד שקלטתי מתוך כל ה"בין השורות" שהאשכול הזה מדבר לא רק על נושא העיבודים המוגזמים, אלא באופן כללי על כל הצעדים שמנהלים עשויים לנקוט במקרים שונים. לי אישית משתמע מהודעותיו של עמוס (וכן של איתמר, שהגבתי לו למעלה) שמה שמפריע לו זה שהמנהלים נוקטים צעדים שונים, במקום לאפשר לחברי הפורום להגיב בהתאם לנושא (למשל: אם מישהו מעלה עיבוד מוגזם - שחברי הפורום יגיבו לו שזה מוגזם) או במקום לאפשר למערכת אוטומטית לאכוף את החוקים (למשל: שמערכת אוטומטית תקטין את התמונות הגדולות מדי).
אם זו לא היתה כוונתו, אז יש בעיה בניסוח שלו, שהרי כך זה השתמע (ואפילו הבאתי ביסוסים).
אשמח לשמוע שטעיתי.
ישן 09-03-2008, 14:58
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי pain1 שמתחילה ב "אני חושב שאתה מחזק את מה שאני..."

לא נכון. "הנושא נדון כבר הרבה פעמים ולא הגענו לשום מקום" משמעו יש בעיה ומדי פעם מישהו מחליט לפתוח אותה, ומי שזה חשוב לו משתף פעולה ומעוניין לפתור (ולכן לא נכון לומר שאף אחד לא מעוניין לפתוח את זה ולפתור) ובכל זאת הבעיה לא נפתרת. מה נובע מכאן? שאין פתרון, זו דעתי. לא נגיע לאחדות דעים, כל אחד ודעתו הוא. הרי זה לא עניין של שכל, אלא של תחושה אישית.
לכן צריך שמישהו יכתיב את הצורה, ולדעתי הצורה הנכונה כרגע היא להישאר בסטטוס קוו.

[אגב, כמו שהצעתי לעמוס - אני חושבת שהפתרון הכי טוב כדי כן לתת במה בפרש ליצירות מהסוג הזה, היא להתחיל לפתח את פורום "עיצוב גרפי" בנושא הזה. אם אמני העיבוד הדיגטלי יתחילו להעלות את יצירותיהם לפורום עיצוב גרפי, ויתנו לינק לאשכולות לחבריהם במסנג'ר, לאט לאט תתחיל מגמה של כניסת חברי פורום צילום לפורום עיצוב גרפי, על מנת להגיב על הצילומים המעובדים. זו תהיה נישה של צילום בתוך עיצוב גרפי.
ואם אתם בכל זאת לא רוצים לפרסם שם, כי, כמו שעמוס אמר לי, הפורום שם די יבשושי (במיוחד לעומת פורום צילום הפורה) - למה שלא תפרסמו באתרים שבהם יש פורום ייעודי לעיבודים גרפיים? כשאני כתבתי שירים, אף פעם לא פירסמתי אותנו בפורום "כתיבה וספרות" של פרש. הוא לא מספיק מתקדם ופעיל בשבילי. פרסמתי באתרים אחרים. מה רע? זה שפורום צילום פה הוא נהדר, לא אומר שכלל הפורומים פה הם הכי טובים שקיימים ברשת.]
ישן 09-03-2008, 14:46
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי pain1 שמתחילה ב "|ROTFL| את צודקת זה..."

נושא העריכה הוא נקודה מאוד רגישה, זה ברור לכולם, והוא העלה במהלך ריצתו של הפורום כבר כמה אשכולות, שכולם הכילו מעל ל-100 תגובות. הבעיה שלי [מעבר לעובדה (כמו שציינתי בהתחלה) שאני מרגישה זלזול מכך שמעלים שוב ושוב את אותן טענות, בלי לקרוא מהארכיון את מה שכבר נכתב בנושא] היא שהאשכול הזה לא דן רק בלגיטימיות של העריכות, אלא, בין השורות, דן לא פחות גם בדרכם של המנהלים.
אישית אני מאוד לא אוהבת צביעות. עכשיו, אני ממש לא מאשימה את עמוס בצביעות, אבל הרגשתי ש(כנראה בלי כוונה) קרה כאן משהו שקצת דומה לצביעות. נאמרה כאן ביקורת בצורה לא ברורה ולא גלויה, ומאוד לא נעים לקבל ביקורת בצורה כזו.
כמו שציינתי, וגם מתן ציין - נשמח לקבל ביקורות גלויות.

[אגב, דיברתי עכשיו בפרטי עם עמוס, והובהר שמצידו לא היתה כוונה לבקר את המנהלים, אלא באמת לדבר על נשוא העריכות. אז אולי סתם התחברו לי המשפטים האלה של עמוס (שציטטתי למעלה) יחד עם האמירה של איתמר שלא צריך לתת למנהלים להחליט, ואיכשהו זה יצר רושם כזה.]
ישן 09-03-2008, 14:49

חברים בואו נרגיע קצת את האשכול הזה, הוא כבר חרג מעבר לכיוונים שרציתי שילך..

אני יכול לתת כמה מסקנות עיקריות לאור הדיון הזה, ודיונים עברו כמו שהעלה מתן מהארכיון:

1) קשה מאוד לקבוע מתי בצילום יש עריכת יתר שאומרת אוקי עד כאן, עכשיו אתה עובר לפורום אחר.

2) אני מסכים עם הניסוח "זאנר וויזואלי" (מבוסס צילום) מה שכבר אומר שהתמונה שפרסמתי אינה מצריכה העברה או גם של אביחי שהעלה בעיתוי "לא טוב".. סך הכל הטכניקה היא צילומית, הטאצ' הסופי בפוטושופ היה בשביל לתת האימפקט... אם אתם מבינים למה אני מתכוון.

3) דיונים אפילו על נושאים שדוברו בעבר, חייבים להיעשות, זה פורום.. זו המטרה, אם לא יצא לי כמשתמש להשתתף בדיון בנושא בעבר, למה שאני לא אוכל לדון על זה בעתיד.. זה לגיטימי חלק מרעיון השיתופי של פורום בעצם הכרחי. אפילו הייתי הולך יותר רחוק ומציע לאמץ דיון שבועי בנושא מסוים, שיעלה אל אחד המנהלים. כדוגמת "מהו בוקה טוב בשבילך?" עד היום קשה לי עם ההגדרה הזאת... מהדיון הזה אפשר גם ללמוד המון, להביא דוגמאות וזה למעשה חלק מלימוד.

4) כפי שהציעו לי, להמשיך להשתתף בפורום הזה, למרות המסגרת המצומצת שהוא מציע לי כיום, ולהעלות צילומים בלי עריכה מעוררת מחלוקת, וכל שאר העבודות שלי יפורסמו במקומות אחרים.. אני רק מקווה שאני לא הזניח.

5) כחלק ממערכת בריאה של פורום, להעלות יותר סקרים בנושאים מסויימים, אפילו לא בשביל לשנות אלא שאחרים יראו כיצד מתפלגת דעת הפורום, למרות שזה נראה כבייכול מפלג.. זה מלמד את כולנו להבין שיש אנשים שחושבים שונה מאיתנו וזה היופי שבעניין.

תודה לכולכם על הדיון המרתק, כפותח האשכול אני מבקש מאחד המנהלים לנעול אותו!

אני אשמח אם אחד המנהלים יתייחס לסיכום שלי לפני נעילה
בתודה מראש
/עמוס טרבולסקי

ישן 09-03-2008, 15:05
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי amonsito שמתחילה ב "חברים בואו נרגיע קצת את..."

אוקיי, התייחסותי לסיכום:
1. אכן, קשה לקבוע מתי עריכה עברה את הגבול ומתי לא. על כן נבקש מכל אחד מחברי הפורום להתמקד בצילום (כמאמר חתימתו של משה), ואנו מצידנו נשתדל לא להחמיר יותר מיד, אך אם נרגיש שיצירה כלשהי התמקה בעריכה יותר מאשר בצילום - ניאלץ להעביר את האשכול (כמו שקורה רק לעיתים נדירות ביותר), או לכל הפחות להעיר לפותח האשכול ולבקש שהדבר לא יחזור על עצמו.
2. (הערת שוליים לעניין האשכול של אביחי) האשכול הועבר רק בגלל עיתויו המחוצף, שהרי תמונה זהה לחלוטין (מבחינת אופי הביצוע) שאתה העלית באותו היום - לא הועברה.
3. אשכולות דיונים הם דבר חשוב ומועיל. לא חושבת שיש עניין לפתוח אשכולות יזומים אחת לשבוע, אבל אם יש נושא שמעניין אותך ואתה רואה בו פוטנציאל לדיון ממריץ - תרגיש חופשי לפתוח. אולי אפילו נחליט על מדיניות עיגון אשכולות דיון כאלה.
4. אני לא רואה את החשיבות שבסקרים לשם סקרים. זה דבר שיותר מתאים בפורומי קהילה (AKA פורומי ספאם...) דוגמת מה שבראש. אם מישהו רוצה לפתוח סקר ספציפי (אולי מישהו שפתח אשכול דיון ורוצה לצרף סקר) - הוא יכול לבקש מאיתנו שנצרף לו.

תודה על הסיכום הענייני.
האשכול ננעל. אם למישהו יש משהו חשוב להוסיף - שירגיש חופשי לבקש בפרטי שאפתח מחדש את האשכול.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:22

הדף נוצר ב 0.27 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר