לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-03-2008, 22:43
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
שאלות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "תמונות מהריסת המוקטעה (כבד)"

1. נראה שמדובר בתמונות שצולמו על פני מספר חודשים - למשל בחלק מהתמונות הגשר המפורסם שחיבר בין שני הבניינים העיקריים (הלשכה של ערפאת ומפקדת הבטחון הלאומי) כבר איננו...
2. באחת התמונות נראה דווקא צמד באגרים אזרחיים ולא הבאגר הצבאי המשוריין... מה זה, OUTSOURCING?
3. אם כבר מדברים על הבאגר הצבאי, ברוב התמונות נראית פלטת המיגון למנוע אבל יש גם תמונה אחת בו המיגון לא נראה וגם הקבינה של המפעיל נראית גדולה יותר... זה כלי אחר / דגם אחר?
4. מדוע נשלח דווקא גדוד 82 למוקטעה בתחילת הפעולה, בעוד שביתר החלקים של העיר פעלה דווקא חטיבה 401, שהטנקים שלה אכן נראים ברוב התמונות? הכוונה מדוע דווקא הוא נבחר לכוח המשימה המיוחד שהוקם לטובת כיבוש המוקטעה, שכלל גם את אגוז וגדוד 51 (לא זכור לי שמגלן השתתפו במוקטעה)?

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 08-03-2008 בשעה 22:46.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-03-2008, 23:04
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "מגח 7ג"

אכן והכוח שפעל שם היה מישמש שהורכב משמונה טנקים של פלוגה א, אחד של פלוגה ג' שניים מ500 (ומפיר?) פלוגה מדוכיפת ועוד.
הבאתי כאן פעם פירוט מלא.
הכוונה לכל הנ"ל היא בפעולה הראשונית. היו עוד פעולות במוקטעה. התמונות למעלה שבהן נראה הבאגר הממוגן הן מאוחרות ולא מהפעולה הזו.

ישן 27-09-2014, 01:53
  אלעד32א אלעד32א אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.09.14
כמה פרטים לאוסף..
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "למיטב זכרוני, "ומפיר" היתה..."

הייתי החופ"ל של פלוגה ז' ('זעם אימפריה') שבגדוד 430 (סערה) שבחטיבה 500 , לפני ... בערך 12 שנה....
למבצע הקטן של כיתור המוקטעה במשך מספר שבועות קראו "עניין של זמן".

פלוגה ז' נכנסה לעיר קצת אחרי תחילת המבצע, והמגח 7גל שרואים בתמונות היה משלנו (יצא ממוצב פסגות אאל"ט, כשהגדוד ישב בבית אל). ביום הראשון הנדסה פיצצו את הגשר וחלק ניכר מהבניינים נהרס עלידי הרק"מים. התמונות של המרכבות הן מתקופות מוקדמות או מאוחרות יותר... ככל שזכור לי הם לא השתתפו במבצע וגם לא מגלן. אני מהמר שהמרכבה היא בכלל מחומת מגן ( כשנה קודם לכן), והוא של גדוד 82 (אולי פלחוד אלון) כי הם למיטב זכרוני נכנסו לרמאללה - אני זוכר את זה כי חבר שלי שירת שם בזמנו.

במהלך המבצע ישבנו בבניין משרד הפנים הפלשתינאי -בניין משרדים די מפואר, שמתחתיו סניף הדואר המרכזי - בערך 50 מטר מהבניין בו שהה ערפאת הנצור (זה עם הגשר שפוצץ), ובקומה מעלינו התמקמו חיילים של דובדבן מבסיס רמה הסמוך, שאיבטחו את המבנה בפועל.

מדי פעם הטנקים והD9 ביצעו רברסים בשביל לעשות לערפאת ואנשיו חור בראש עם הציפצוף הצורם.
חוץ מקצת גז מדמיע באויר, שבועיים בלי מקלחת, סחיבות של שקי חול והרבה שמירות למטה, אני לא זוכר עוד הרבה משם... אבל אני זוכר שבאמצע כל הבלאגן טיפלנו בתינוקת פלשתינית פצועה כמה רחובות מאיתנו...

וולקן היתה פלוגת הצמפ שלנו (בבסיס בקעות, הם לא השתתפו במבצע כמובן..) , וומפיר היתה של 401, כמדומני, כמו שצוין.

תודה על רגע של נוסטלגיה ....

נערך לאחרונה ע"י אלעד32א בתאריך 27-09-2014 בשעה 02:02.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:36

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר