לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-03-2008, 09:51
צלמית המשתמש של roboman
  משתמש זכר roboman roboman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי אלי18 שמתחילה ב "אני לא מבין, אתה מחפש קיצורי דרך?"

תמיד כל החבר'ה שלא עשו גיבושים מרגישים "נחותים" וצועקים:"מה?! אתה יותר טוב ממני כי היית בגיבוש?!"

אז לא, הוא לא יותר טוב ממך.
אבל, בחור שהיה בגיבוש לסיירת מטכ"ל וסיים אותו (מתוך כל מתחילי ימי הסיירות - רק 150 איש זוכים לסיים גיבוש מטכ"ל) מראה על איזשהו סוג של רצינות ואין סיבה שבעולם שאם הוא סיים גיבוש לסיירת מטכ"ל עם ציונים טובים אז הוא לא יסיים גיבוש יח"טיות ויתקבל (ותפסיקו עם החרטא של:"לך תדע מה הם מחפשים" כי זה לא תופס פה) ולכן גם יחידת מגלן עושה ראיונות לחבר'ה שסיימו גיבוש מטכ"ל עם ציונים גבוהים ומקבלת אותם ללא גיבוש נוסף.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i27.photobucket.com/albums/c195/sniper434/28773436.gif]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-03-2008, 17:57
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "אה, אם זו הכוונה אז בסדר. אתה..."

אני לא יודע מה אתה יודע, לי יש מושג (אמנם לא מקיף ובסך הכל די צנוע) ואני יכול להגיד לך שלדעתי זה הרבה יותר מרשים, מסובך ומורכב להיכנס יום אחר יום אל מעבר לגדר, לשהות לפעמים גם 4 או 5 ימים בשטח עוין מאוד כשאין הרבה שקט מסביב ולנחול הצלחה בכל כך הרבה היתקלויות כשהרבה פעמים הלוחמים בנחיתות מספרית ומיקומם חשוף. כל זה נעשה בלי הרבה מודלים לפעילויות השונות, שחלק לא קטן מהן הוא מסובך מאוד ויש יחידות שלא יהיו מוכנות לבצע כאלה פעילויות בלי שבוע מראש של הכנות, נוהלי קרב, מודלים וקפ"קים. הפעילות היא רציפה ומתמדת ובניגוד ליחידות המובחרות שמבצעות את הפעילויות הכי "מטורפות" בגזרה כמו שאתה אומר בבטחון רב - לוחמי גבעתי לא מתאמנים אליה במשך ימים/שבועות/חודשים ולא יכולים להרשות לעצמם לנוח על זרי הדפנה שכן הם חוזרים לקן הצרעות הזה יום אחר יום.

כבודן של היחידות המיוחדות במקומו מונח, אבל לדעתי (ודעתי היא לא נטולת הבנה ונסיון) אף לוחם לא עושה עבודה יותר קשה, מסוכנת ומרשימה כרגע מלוחמי גבעתי. לכל יחידה/חטיבה יש את שעת הכושר שלה, אבל סוג העשייה המסוכנת והמתמשכת של לוחמי גבעתי ברצועת עזה (ביחד עם כוחות ההנדסה והשריון שנכנסים איתם בכל פעילות כמעט) ורצף ההצלחות המרשים שלהם, היא באמת משהו מיוחד.
ישן 12-03-2008, 18:58
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "אני לא יודע מה אתה יודע, לי..."

אתה נדבק באופן עקבי בכל ההודעות לצד אחד מסוים, לדעתך זה יותר מורכב, וזה הגיוני. אבל ישנה פעולה מורכבת ופעולה פחות מורכבת, זה שנכנסים באינטנסיביות וזה הופך את זה ליותר מורכב אני מסכים, זה שלא מתאמנים על מודלים וזה יותר מורכב אני מסכים. אם תסתכל עכשיו על פעילות מורכבת, ושוב, אל תדבק לצד(שיכול להיות שהוא באמת אובייקטיבי של הגורם הסביבתי על הכוחות) אז השייטת יבצעו אותה ולא גדוד רותם(יעשו מודלים עד כלות הנשמה ולא זרמו לתוך השטח ותיפקדו טוב? זה לא מעניין אותי, השייטת ביצעו את הפעולה המורכבת).

זה שהלוחם בגדוד הממוצע תורם באופן ישיר ועקבי לביטחון מדינת ישראל זה יכול להיות נכון, זה שהלוחם בגדוד עושה שירות יותר קשה זה יכול להיות נכון, זה שלא נותנים לו כבוד והערכה מספיקה זה בטוח נכון. אתה נלחם באופן עקבי בהילה ובהערכה שמקבלים חיילי היח' המיוחדות וזה נסיון חסר סיכוי, יש להם הילה כי הם יותר מגניבים, והם עושים פעולות יותר נועזות, זה שזה לא תמיד חוכמה גדולה? אני מסכים, זה שהם קמים בזולה והם יטחנו שמירות ומטבחים ויעשו עבודה יותר חשובה זה לא מעניין כ"כ את המלש"ב, הוא לא מסתכל מנק' ערכית עליהם, הוא מסתכל על ההילה ועל הכבוד של ה"מטורף", לא ישנו סדרי בראשית, מצטער חביבי.

זה לא טוב, אבל זה טבע העולם. ואני מסכים איתך, הלוחם בגדוד ששמר, ונתקע בבית כמה ימים ראוי יותר להערכה מהלוחם בדובדבן שהגיע עם הסבנה עד הבית פרק ושלף את המחבל. אבל מה לעשות? הדודבנצ'יק יותר מגניב, וזה מה שימשוך מלש"ב.
ישן 12-03-2008, 20:41

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "אתה נדבק באופן עקבי בכל..."

ממש לא מעניין אותי מה מושך או לא מושך מלש"ב, ואני מסכים שכנראה לא ישלחו את לוחמי גדוד צבר לחסל את אחמדינאג'ד, זה לא הייעוד שלהם ולא בשביל זה הם הוכשרו. אבל אני כן מלא יותר הערכה למי שעושה עשייה יומיומית, מסוכנת, כמעט ללא מנוחה ואימונים ועושה אותה כמו שצריך. מצידי אלה יכולים להיות לוחמי השייטת, לוחמי גבעתי או לוחמי דובדבן - אבל העובדה היא שאת העבודה הזו כרגע (ובשלוש השנים האחרונות למעט התקופה האחרונה) עושים לוחמי גבעתי. כמו שאמרתי - לכל יחידה שעת הכושר שלה, היו גם תקופות שיחידות מובחרות היו פועלות כל יום ובמקומות הכי לא סימפטיים, ויש כמה יחידות שעדיין עושות את זה כיום בצורה כזו או אחרת.

בלי קשר לרמת האימונים, המודלים והמנוחה - יש פעילויות, ואני אומר לך את זה באופן ודאי ובטוח, אדירות במורכבותן שגם יחידה כמו השייטת הייתה קופצת עליהן ועושים אותם לוחמי חטיבת גבעתי וללא המותרות של אימונים מרובים. ברור שזה לא הרוב, זה לא שגרתי, אבל אלה בהחלט גם לא הבלחות.

ודרך אגב, אני לא מסכים שללוחם בגדוד שטחן מגיעה יותר הערכה מלוחם דובדבן רק בגלל שהוא טחן. אם הוא חתר לפעילות מבצעית, עשה אותה על הצד הטוב ביותר ומסכן את חייו כמו שלוחמי חטיבת גבעתי מסכנים - וכל זאת כמעט ללא אימונים, הכנה ומנוחה - אז מגיעה לו לדעתי יותר הערכה.
ישן 13-03-2008, 14:38

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "סוף פסוק. את המשימות המורכבות..."

למה אני כותב? כי אתה מאוד נחרץ והנחרצות שלך לא נכונה.

מורכבות היא עניין יחסי והיא נמדדת בהרבה מדדים ולא כולם הם תוצר של האם היעד הוא במדינה עויינת, או כמה חשוב היעד המבוקש או כמה חמושים יהיו מסביב.

סתם אנקדוטה - לדעתי להוציא אלמנות בעזה כמעט ללא אימון ומנוחה כשאת כל הידע שלך והפקת הלקחים אתה מגבש כמעט אך ורק מפעילויות בזמן אמת זה יותר מורכב מחלק המבצעים שמתאמנים אליהם יחידות שונות גם חודשים, אם אתה רוצה דוגמא אחת קטנה ובקיא קצת בפרטים (אגב לא הבנתי אם אתה בעצמך עדיין מלש"ב או בסדיר או אחרי צבא) אז תראה את המבצע של כוח מיחידה מובחרת (לא יודע אם מותר לפרסם את השם שלה) שהתאמן למבצע מסויים בכופר דן במשך כחודש ונתן ביצוע שנוי במחלוקת. מבצעים יותר מורכבים מאלה רק על פי המתאר שלהם (כמות התנגדות, אמצעים ברשות החמושים, נוחות פינוי, איומים פריפריאליים ועוד) מתבצעים מדי יום על ידי לוחמי גבעתי וכמו שאמרתי כמעט ללא הכנה, בטח לא חודש אימון מראש על מבצע ספציפי.

אז לבוא ולהגיד שכל מה שהוא קצת מורכב ישר יתנו ללוחמי היחידות המובחרות זה, ולא הויכוח הזה, דיבורי סרק. אני יכול לתת לך גם מספיק דוגמאות שמילואימניקים לא מאומנים ולא מיחידות מובחרות שביצעו מעצרים סופר מורכבים ובהתראה מאוד קצרה על יעד מבוקש מאוד, פשוט כי לאינדיקציה עליו היה אורך חיים קצר מאוד ואם לא היו נותנים לכוח שלהם שהיה הכוח הזמין היחיד בגזרה, את המעצר אז המבוקש היה בורח הרבה לפני שצוות בכוננות מיחידה מובחרת כזו או אחרת היה מגיע לאזור.

שוב - אני מסכים שיש פעילויות שלוחמי גדוד חי"ר לא מוכשרים אליהן או אין להם את הכשירויות הספציפיות או את האמצעים הספציפיים למשימה. אני לא מסכים בכלל עם הקביעה שכל פעולה שדורשת "קצת מעבר" ישר ניתנת לכוח של יחידה מובחרת. אני יכול לתת לך אינספור דוגמאות מהשירות שלי שהפלוגה שלי נלחמה ראש בראש עם צוותים של יחידות מובחרות על מעצר או פעילויות אחרות ומח"ט הגזרה החליט לטובת הפלוגה שלי עקב רצף הצלחות/הכרות עם הגזרה/זמינות וכל מיני סיבות. וכשלא הוכרע לטובתינו זה לא היה לרוב מסיבות של "הפעולה מורכבת מדי בשביל החי"רניקים, בוא ניתן אותה למי שעשה קורס לוט"ר באדם" - ברור שיש מקרים שזה כן המצב ומה לעשות פשוט אתה לא מוכשר בתחום ספציפי שהוא קריטי לפעילות, אבל לרוב זה לא מתחיל ונגמר במניעים האלה.
כמובן שכנראה משימות שניתנות ללוחמי השייטת הן כן מוכוונות לאיכויות ספציפיות שיש ליחידה בנושאים שהם כנראה קריטיים לפעילות המדוברת, אבל זה בפירוש לא אומר שהפעילות "מורכבת" ו"מסובכת" יותר.
ישן 13-03-2008, 21:23
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "למה אני כותב? כי אתה מאוד..."

הקביעה ש"המסובכות והמורכבות ביותר" שלי בתחילת הדיון לא מדויקת.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי assaf tolko

מורכבות היא עניין יחסי והיא נמדדת בהרבה מדדים ולא כולם הם תוצר של האם היעד הוא במדינה עויינת, או כמה חשוב היעד המבוקש או כמה חמושים יהיו מסביב.

סתם אנקדוטה - לדעתי להוציא אלמנות בעזה כמעט ללא אימון ומנוחה כשאת כל הידע שלך והפקת הלקחים אתה מגבש כמעט אך ורק מפעילויות בזמן אמת זה יותר מורכב מחלק המבצעים שמתאמנים אליהם יחידות שונות גם חודשים, אם אתה רוצה דוגמא אחת קטנה ובקיא קצת בפרטים (אגב לא הבנתי אם אתה בעצמך עדיין מלש"ב או בסדיר או אחרי צבא) אז תראה את המבצע של כוח מיחידה מובחרת (לא יודע אם מותר לפרסם את השם שלה) שהתאמן למבצע מסויים בכופר דן במשך כחודש ונתן ביצוע שנוי במחלוקת. מבצעים יותר מורכבים מאלה רק על פי המתאר שלהם (כמות התנגדות, אמצעים ברשות החמושים, נוחות פינוי, איומים פריפריאליים ועוד) מתבצעים מדי יום על ידי לוחמי גבעתי וכמו שאמרתי כמעט ללא הכנה, בטח לא חודש אימון מראש על מבצע ספציפי.

מורכבות זה עניין יחסי, עם זה אני מסכים. וכמה שזה מגוכך אנחנו דנים פה בהערכה, לפחות עד עכשיו זה התגלגל ככה. זה שהיח' המיוחדות מפשלות זה גם לא חידוש גדול וגם זה שהגדודים מפשלים לא גילינו את אמריקה. הגיוני שיותר מורכב להכנס בתדירות גבוהה לשטח, בלי הכנה, עם שחיקה רצינית של לוחמים בגדוד עם יציאות גרועות תורנויות מטבחים ושאר מרעין בישין. אז-יש עניין להעריך יותר לוחם שעושה עבודה כזאת(כן, אם הוא עובד יותר קשה צריך להעריך אותו יותר). דיברת על איכות, הגדרת איכות בצורה מסויימת ולפי ההגדרה שלך את צודק. הסאב טקסט של ההודעות שלך בנושא הזה תמיד משדרות - "תפסיקו להמרח על ה"סיירות", זה בולשיט"(בולשיט להמרח עליהם) והגיוני מאוד שאתה צודק, אבל כמה שזה עצוב תראה למי את מדבר, זה מה שרציתי להגיד.
אגב הכוחות של גבעתי(או גולני עד לזמן האחרון). מי סרק? מי היה הכוח המוביל? יש איזורים שכמעט ורק הגדס"ר נכנס אליהם.

ציטוט:

אז לבוא ולהגיד שכל מה שהוא קצת מורכב ישר יתנו ללוחמי היחידות המובחרות זה, ולא הויכוח הזה, דיבורי סרק. אני יכול לתת לך גם מספיק דוגמאות שמילואימניקים לא מאומנים ולא מיחידות מובחרות שביצעו מעצרים סופר מורכבים ובהתראה מאוד קצרה על יעד מבוקש מאוד, פשוט כי לאינדיקציה עליו היה אורך חיים קצר מאוד ואם לא היו נותנים לכוח שלהם שהיה הכוח הזמין היחיד בגזרה, את המעצר אז המבוקש היה בורח הרבה לפני שצוות בכוננות מיחידה מובחרת כזו או אחרת היה מגיע לאזור.

שוב, אתה מודה שאם הזמן היה יותר ארוך היו מביאים "צוות בכוננות מיחדה מובחרת זו או אחרת".

ציטוט:

שוב - אני מסכים שיש פעילויות שלוחמי גדוד חי"ר לא מוכשרים אליהן או אין להם את הכשירויות הספציפיות או את האמצעים הספציפיים למשימה. אני לא מסכים בכלל עם הקביעה שכל פעולה שדורשת "קצת מעבר" ישר ניתנת לכוח של יחידה מובחרת. אני יכול לתת לך אינספור דוגמאות מהשירות שלי שהפלוגה שלי נלחמה ראש בראש עם צוותים של יחידות מובחרות על מעצר או פעילויות אחרות ומח"ט הגזרה החליט לטובת הפלוגה שלי עקב רצף הצלחות/הכרות עם הגזרה/זמינות וכל מיני סיבות. וכשלא הוכרע לטובתינו זה לא היה לרוב מסיבות של "הפעולה מורכבת מדי בשביל החי"רניקים, בוא ניתן אותה למי שעשה קורס לוט"ר באדם" - ברור שיש מקרים שזה כן המצב ומה לעשות פשוט אתה לא מוכשר בתחום ספציפי שהוא קריטי לפעילות, אבל לרוב זה לא מתחיל ונגמר במניעים האלה.
כמובן שכנראה משימות שניתנות ללוחמי השייטת הן כן מוכוונות לאיכויות ספציפיות שיש ליחידה בנושאים שהם כנראה קריטיים לפעילות המדוברת, אבל זה בפירוש לא אומר שהפעילות "מורכבת" ו"מסובכת" יותר.

אם כבר דיברנו, אין מה לעשות, ההכשרת לוט"ר של היח' שאנחנו מדברים עליהם מקיפה יותר, ארוכה יותר ואיכותית יותר. הסיכון שמפקד לוקח בלהכניס כוחות מיומנים יותר למשימה הוא קטן יותר. היכרות עם הגזרה זה דבר חשוב ונותן באמת לפעמים ייתרון עצום ויותר חכם להכניס את החירני"ק. אין לי עוד כ"כ מה להוסיף, אתה צודק בכמה דברים- אבל הכיוון שלך הוא ספציפי ומאוד לא רציתי להכנס לשם.
ישן 12-03-2008, 20:08
  Guy Ben Guy Ben אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.05.06
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי I <3 Israel שמתחילה ב "לא היו שום הקלות"

אתה כל כך בטוח בעצמך. מעניין למה.
לא התייחסתי להבדלים המינורים שעשו לאחר מותו של אהרון צרפתי ז"ל ואני בטוח שנעשו כאלו ועוד יעשו, אלא לשינוי שחל במשך השנים.
לשם שינוי תקרא ותפסיק להתחכם ולהיות גיבור (למרות שעשית שלשה גיבושים, כבוד).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yanivib3
כמילואימניק שעושה כבר מספר שנים מילואים ביחידה כולל בגיבושים, אני יכול להעיד
שאכן הגיבוש ליחדה (ש13) הפך להרבה יותר קל מאשר מה שהיה נהוג לפני 10 שנים.
*חלק מהמבדקים הוסרו בשל בעיות בטיחות (מעניין שבמשך 40 שנה לא היתה בעיית בטיחות איתם..),
*בגיבושי הקיץ יש מגבלות אקלים חמורות כך שמאמצים פיזיים אפשר לעשות רק בלילה.
* בגיבושי החורף יש גם כן מגבלות אקלים דבר שמשפיע בעיקר על מבדקי הים השונים.
*בגלל אסונות שקרו (לדעתי מדובר בסטטיסטיקה) כגון חניך שנפטר כנראה מדום לב באחד המבדקים, הוחמרו היום המגבלות על מבדקים שונים והצוות הרפואי הנוכח בגיבוש הפך לתאג"ד שלם. איפה באזרחות מקבלים 2 רופאים צמודים ו-10 חובשים לכ-200 בני אדם ??
* החניכים היום יודעים יותר פרטים על הגיבוש בעיקר בגלל האינטרנט, ולא פעם יצא שחניך ניגש
אליי ושאל אותי אם הלילה יערך המסע הגדול לגב הכרמל.

ההיסטרייה של הצבא והציבור גורמת לכך שיכולת הסינון של הגיבוש הופכת להרבה פחות טובה מבעבר.
באופן כללי, התחושה שלי היא שרמת הכסת"ח בצבא מגיעה לשיאים חדשים - מי יודע, יתכן
והפחד משינוי ,יצירתיות והעזה, גרם לתוצאות הלא מחמיאות של מלחמת לבנון השניה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:02

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר