לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-03-2008, 12:29
  shimonmami shimonmami אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Nirot3 שמתחילה ב "קורס חובלים- לא מיותר?"

הקורס יותר מדיי ארוך בשביל שהדברים יתנהלו כמו שציינת...קודם מתגייסים ביחד לסטילים
ואז את הטובים לוקחים לקורס חובלים...זה לא יכול לפעול ככה פשוט. בגלל זה עושים בערך את אותם מיונים לפני שיוצאים לקצונה בחי"ר אני מעריך...
הקורס מיותר? אתה באמת לא יודע על מה אתה מדבר...איך חיל הים יתנהל בלי החובלים? יש לך פתרון אחר? ההשוואת לקורס טייס התחילו להתהוות עם הזמן בגלל אנשים שחושבים רק על היוקרה, בדיוק כמוך.
אתה לא חייב להשוות את זה לקורס טייס, אז אומרים שהוא מקביל כי גם בו יש תואר וגם בו יוצאים קצינים
וגם בו אתה חותם על קבע ארוך..אז אומרים..
ובקשר לתואר ה"מיותר"- אני חושב שהוא לא מיותר כי אחרי הכל החובל משתחרר בגיל 24 מינימום,
כאשר לאנשים שכבר יצאו לאזרחות יש יתרון מבחינה אקדמאית...אז אפילו אם התואר הוא בשביל לסמן וי,
זה גם עוזר לרזומה וזה תמיד טוב שיש לך תואר...ובכל זאת אפשר להתקדם ממנו לתואר שני בכיף,
התואר לא כזה מפוקפק כמו שעושים ממנו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-03-2008, 12:55
  Nirot3 Nirot3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי shimonmami שמתחילה ב "הקורס יותר מדיי ארוך בשביל..."

אתה אומר שהקורס יותר מדי ארוך בשביל שהדברים יתנהלו כפי שציינתי... אבל תזכור שאם יוצאים קצינים דרך סטילים\דבורים אז כבר יש להם לפחות את ההכשרה הבסיסית על הכלי. כלומר צריך בעיקר להכשיר את אותם אנשים להיות קצינים בים, וכו' וכו'... ולא כל הזמן הארוך של קורס חובלים.
למה זה לא יכול ככה לפעול? למה בחי"ר זה פועל? אז בחובלים זה יקח קצת יותר זמן כי בכל זאת זה על כלי ימי, אבל עדיין, אין סיבה שזה לא יעבוד- ולפי דעתי יותר טוב.

מתי לעזעזל אמרתי שלא צריך חובלים?! אל תכניס מלים לפי... אמרתי (יותר נכון שאלתי את דעתכם) שהקורס מיותר, לא החובלים. ברור שצריך חובלים, כמו שצריך מפקדים בכל מקום אחר בצבא. אין פה שאלה בכלל. רק על דרך הכשרתם אני שואל פה.

"ההשוואת לקורס טייס התחילו להתהוות עם הזמן בגלל אנשים שחושבים רק על היוקרה, בדיוק כמוך"
מה לעזעזל הקשר? מה אכפת לי מהיוקרה של קורס חובלים?
ישן 11-03-2008, 12:46
  uriel-k uriel-k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.06

אם תחשוב על זה מבחינה לוגית ומערכתית תבין שהכשרה של מפקדים בקורס נפרד בחי הים היא נכונה וחשובה. אם לא מפרידים את הקורס מסטי"לים ודבורים זה יכול ליצור אי סדר ואי התאמה של אנשים.
נמשיך בזה שהקורס מורכב משלבים שהכרחיים להכשרה של מפקד על כלי שייט ככה שאי אפשר ככה באמצע להוציא מישהו להיות קצין כי זו הכשרה שלוקחת זמן רב ולא סתם.
לעניין התואר. התואר הוא לא מהתארים הנחשבים והטובים אך כן אשר לעשות תואר שני דרכו.
אין שום רצון להידמות לקורס טייס מצד קורס חובלים. האיכויות של האנשים והתכונות בין הקורסים והמטרות שונות לגמרי. בקורס טייס בוחנים יכולות תפקוד כאינדבדואל על מטוס קרב בעוד שחובלים צריכים לפקד ולנהל צוות של חיילים על כלי שייט גדול שבו נמצאים אנשים רבים ומערכות רבות.

ישן 11-03-2008, 13:11
צלמית המשתמש של e13290
  e13290 e13290 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Nirot3 שמתחילה ב "טוב, ניסיתי לחשוב בצורה לוגית..."

א. רוב האנשים שמגיעים לסטי"לים לא מתאימים לקורס חובלים (מבחינת נתונים). אם יתאימו (וירצו), יוכלו לצאת לקורס חובלים (וזה קורה).

ב. מהות התפקיד של החובל ושל לוחם הסטי"ל שונה. הסטי"לין לא אמור להבין לעומק את מערכות ההשטה, הנשק והניווט אלא רק לדעת לתפעל אותם, בעזרת הוראות שהוא מקבל מהחובל. החובל אמור להבין לעומק את המערכות השונות, לדעת להשיט את הספינה בים בביטחה ולהבין את המתרחש בזירה הימית בה הוא פועל.

ג.בגלל שספינה היא דבר שעולה המון כסף ויכול בקלות יחסית לטבוע, לצבא חשוב לאייש לתפקיד הזה אנשים איכותיים. יכול להיות שכל המסביב (תואר, הערכה, תנאים וסיכה בגודל של סמיטריילר) זה סתם פוזה - אבל בסופו של דבר יש על האנשים האלה המון אחריות.

(דרך אגב, את סעיף ג' אתה יכול להכליל גם על טייסים).

ד. לדעתי, ההשוואה בין טיס לחובלים היא בגלל שתי סיבות:
1. שתי הקורסים הם התנדבותיים ואנשים אוהבים לקרוא בעיתון על היחידות ההתנדבותיות של צה"ל (גם על שלדג, שייטת ומטכ"ל) - זה מביא רייטינג.
2. אלו שני המסלולים היחידיים בצה"ל שבוגריהם הם קצינים שלא עברו בה"ד 1.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 11-03-2008, 15:29
  gwert gwert אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.06

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Nirot3
היו לי כל מיני תהיות לגביי קורס חובלים, רציתי לדעת מה אתם אומרים...

קודם כל, למה לעזעזל קיים בכלל הקורס הזה? למה לא כמו בחי"ר, מלש"ב מתגייס בצורה נורמלית, ואם הוא מתאים יוצא למ"כים וקצינים... בחיל הים החליטו לקחת חבורה של צעירים (עם כל הכבוד, ויש כבוד) שאחרי שלושה ימים שהוכיחו את עצמם ובונים עליהם להיות קצינים... לא נשמע די מגוחך?
למה לא שכולם יתחילו ביחד בסטילים ובדבורים, ומי שמתאים ויהיה לו את הרצון ייצא לקורס?

דבר שני, הקורס מנופח בצורה לא נורמלית...
עם תואר שתכלס לא שווה כלום, סתם כדי לסמן וי, ולא יודע- פשוט יש הרגשה שקורס חובלים מתיימר להיות במהות שלו כמו קורס טיס. ככה אני רואה את זה כאדם ניטרלי שבכלל מתגייס לחי"ר...

יודע מה? בוא באמת נשווה את זה לטיס. אתה מתרעם על כך שלא כמו בחי"ר שם כולם עושים טירונות ואח"כ יוצאים לקורסים פיקודיים בחובלים זה מסלול נפרד. וטיס זה לא ככה? אתה שוכח שטיס וחובלים זה מאוד דומה. שניהם מוכשרים כקצינים "ייעודיים" בחיל שלהם מבלי לעבור את בה"ד 1.
שני המסלולים מאוד ארוכים (לוקחים קבע בחשבון) והתואר הוא לא כמו שאתה גורם לזה להשמע (לדעתי בכל אופן) כ"לשחד" את האנשים לבוא. כל לימודים אקדמאיים בכלל נועדו לפתוח את הראש של הבנאדם ולהרחיב את אופקיו מה שגם עוזר לו להיות מפקד טוב יותר. אז נכון, לא עושים תואר במדעי המחשב כמו בטיס והתואר באמת לא נחשב יותר מהנייר שעליו הוא מודפס. עזוב את זה שאפשר לצאת ממנו לתואר שני אבל הוא תורם בדרכים אחרות להתפתחותם של החובלים כמפקדים.
ודרך אגב, קיימים בצבא מסלולים רבים של "קצונה ישירה". זה לא אומר שכל מי שמתחיל יסיים וכך הוא אכן המצב.
ישן 11-03-2008, 16:59
  C6W C6W אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.07
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי gwert שמתחילה ב "[QUOTE=Nirot3]היו לי כל מיני..."

יש כאן נקודה שלא שמעתי. אתם מציירים את זה כאילו כל אחד שמתקבל לקורס מסיים אותו. נעזוב את העובדה שגם בטיס אתה נבחן על 5 ימים ועל פי זה מתקבל לקורס בלי שום טירונות, בשני הקורסים יש ניפויים בלי הפסקה, בחינות ואינספור מכשולים. בקורס חובלים בממוצע מתחילים 100, מסיימים 30. מי שלא מתאים לא יסיים, נקודה.
"שאחרי שלושה ימים שהוכיחו את עצמם ובונים עליהם להיות קצינים" - לא נשמע מגוחך. אחרי 5 ימים בונים עליך להיות ביחידת מטכ"ל, אחרי 3 ימים בונים עליך להיות בשלד"ג, אחרי 5 ימים בונים עליך להיות טייס. הגיבוש שם כדי להתאים מי שעל הנייר מסוגל לסיים את הקורס. אם מעריכים שאתה מסוגל, אתה תתקבל. אם אתה מסוגל לסיים, זה קובעים רק בקורס וזה נכון לגבי כל יחידה. זה שגיבוש יחט"יות ויהלו"ם הם אחרי הגיוס ממש לא משפיע עלי, מבחינתי זה אותו סיפור. מבחן קצר של כמה ימים שיחליטו בו אם אתה מתאים לסיים את הקורס ליחידה הספציפית הזאת וזהו.
ישן 13-03-2008, 13:01
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
שמע השיטה היום של הבחירה של החובלים היא לא משהו בלשון המעטה

פלח המתגייסים האיכותיים שהם לוקחים הוא גדול 90 אנשים התחילו בקורס שאני היתי בו כ30 סיימו מתוכם היה גם חלק לא מבוטל של כאלה שהצטרפו באמצע כלומר יותר מ 2/3 מאלה שהתחילו את הקורס לא מסיימים אותו רובם מתבזבזים בצה"ל כי יש להם רובאי 02ככה שטירונות חי"ר הם יצתרכו להתחיל מהתחלה מיונים למודיעין וליחידות דומות בעייתי להם לעשות כחיילים ויש להם יתרת פז"ם של חצי שנה ויותר ככה שמאוד בעייתי בשבילהם לעשות יחטיו"ת או מיונים כאלה ואחרים אז הם הולכים לשבוע ראיונות שבו זורקים אותם בין הכיסאות והם לא ממצים אפילו אחוז מהפוטנציאל שלהם היות ותמיד יעדיפו נפל טייס שעף אחרי צ'ק אחד והתגייס לפני חודש או מטכליס"ט\שייט שהבסיס שלו כלוחם חי"ר כבר קיים...

כמו כן העובדה שמחתימים ילד שרק התגייס על קבע של 4 שנים זה גם כן טימטום לשמו היות והוא אפילו לא מבין את המשמעות של המסמך עליו הוא חותם מה שגורם לעוד אנשים לפרוש ולאלה של פורשים להיות ממורמרים...

בנוסף יש לך את השנאה הידועה בין החובלים לפקודים שלהם היות והחובלים לא צמחו מתוך החפ"שים יש לחובלים התנשאות עליהם ומנגד יש שנאה וזלזול בחובלים מהצד השני...

מנגד עומד לך הצורך להכשיר קצינים שיהיו מקצועיים ואיכותיים בפרק זמן מאוד מוגבל ול"וז מאוד צפוף בחיל הים האמריקאי לוקח 6 שנים לעשות את מה שפה עושים בשנתיים...
ישן 13-03-2008, 13:44
  C6W C6W אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.07
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "שמע השיטה היום של הבחירה של החובלים היא לא משהו בלשון המעטה"

האמת שרוב הנקודות שאתה מעלה נכונות.

בקשר לצבא האמריקאי לא כדאי להתחיל השוואות.. שם הצבא לא חובה, כך שמי שרוצה להתקבל לאקדמיה לקציני ים הוא מישהו שמהתחלה מגיע עם מוטיבציה גבוהה ביותר להיות שם. בין אלה שמגישים מועמדות לוקחים רק את אלה שעברו ראיונות ובעלי הציונים הכי גבוהים בתיכון. באקדמיה עצמה אתה עובר 4 שנים ואז יש עוד כל מיני השלמות וכו'.. כשיש לך זמן, משאבים ובחירה מרובה הכל נראה יותר טוב.. כאן השירות החובה שלך הוא 3 שנים, אז מה לעשות הכל חייב להיות מצומצם ומזורז.. כמוכן הצבא לא יכשיר אותך לקצונה עם תואר בלי שתצטרך להחזיר לו עם 4 שנים טובות. אין מה לעשות, שום דבר טוב לא מגיע בלי מחיר.

שמע בסופו של דבר (וזה גם אמרו לנו בגיבוש) הסטטיסטיקה אומרת ששיטת המיונים, למרות כל השיפורים שנעשו בה לאורך השנים, היא רעה מאוד. הסא"ל שלנו בגיבוש הודה בפנינו שהאחוזים שמתקבלים מהגיבוש יחסית לאלה שמסיימים הם לא טובים. אין מה לעשות, לך תסביר שבנאדם שעשה גיבוש טיס לפני הגיוס ולא עבר, הגיש אחרי שנה טופס 55, התקבל וסיים את הקורס (ויש מספר מקרים כאלה). אם הוא סיים את הקורס אז לעבור את הגיבוש היה אמור להיות קל לא? הנה עובדה שלא עבר בפעם הראשונה.
אני בעד ביקורת, אבל אם זה לא מתלווה בהצעה איך לשפר את המצב אני פשוט לא מבין את הפואנטה.
ישן 13-03-2008, 19:54

כשכתבתי על חיל הים האמריקאי נתתי קנה מידה ללחץ ולאילוצים שבגללם
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי C6W שמתחילה ב "האמת שרוב הנקודות שאתה מעלה..."

הקורס הוא כזה לחוץ..
ושאלת אם יש לי רעיון אחר האמת שיש לי הבעייה שאין לי למי להעביר אותו חח
לדעתי כל השיטה של הגיבושים בצבא היא מטומטמת אי אפשר לצפות מילד בן 18 שידע מה הוא רוצה כמו שאי אפשר לצפות ממגבש תותח עד כמה שיהיה ב3 ימים לחזות במדוייק את אחוזי הנשר של אותו בן אדם הפיתרון הוא מאוד פשוט לדעתי לגייס לחיל הים כחיל, חיל האויר כחיל,וכ"ו,אחרי תקופה של טירונות בסיסית שפחות או יותר יש נתונים על אותו בן אדם ויש הוכחות שהוא מוכן להקריב בשביל הקורס
(כי ביננו אם הוא לא מוכן לקחת את הסיכון שהוא לא יצליח בגיבוש וייפול הוא גם לא יישאר בקורס כשהוא יצתרך לסגור 21 ואז לצאת למקוצרת...) לשלוח אותם לגיבוש אינטנסיבי יותר ממה שהיום עושים שימשך אפילו יותר זמן וככה יסננו את אלה שלא מתאימים כבר בהתחלה ויחסכו המון משאבים וכסף ועוד פלוס שיהיה להם זה שלמפקדים שתקבל יהיה איזשהו רקע מהאנשים שהם עומדים לפקד עליהם.
ישן 14-03-2008, 13:00
צלמית המשתמש של e13290
  e13290 e13290 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "אחוזי נשירה זה מתוכנן זה ממש לא לגיטימי..."

אתה רואה את הדברים לא נכון לדעתי. הצבא לא יכול למיין בצורה איכותית לפני הגיוס! איך הוא יעשה את זה?! הוא לא יכול לדרוש מאזרחים להשקיע ימים על ימים במיונים שונים בזמן שיש להם בגרויות ושאר לחצים על הראש. מה גם שהמיון שהצבא עושה הוא כן איכותי, עובדה שאתה אומר שהחבר'ה שמגיעים לחובלים הם חבר'ה טובים עם מוטיבציה.

הצבא מעביר מספר מצומצם יחסית של ימי מיון בהם הוא מחפש חבר'ה עם פוטנציאל לסיים קורס. לקורסים מסויימים (חובלים) הוא צריך כוח אדם מאוד איכותי וספציפי ולכן הוא יכול להרשות לעצמו לגייס 3X אנשים ושרק X יסיימו , לקורס אחר (מסלול יחט"יות, לדוגמא) הוא בוחר אנשים שהוא חושב שהם מתאימים לו אבל מתוך Y אנשים שהוא מגייס, הוא בונה על זה שY יסיימו.

עוד נקודה שלפי דעתי אתה מפספס היא שהצבא, בניגוד לנערים חדורי המוטיבציה של היום, לא רואה במ"מ בשיריון בזבוז של אדם עם מוטיבציה, נהפוכו. מהמקומות האלה אמור לגדול הדרג הפיקודי הבכיר של הצבא - ואם לא יגיעו למקומות האלה אנשים איכותיים, ככה גם יראה הפיקוד הבכיר שלנו. זה שביהל"ם חשוב שיהיו חבר'ה איכותיים, נכון. אבל לא פחות חשוב שיהיו כאלה גם בגדודי השיריון וההנדסה.

לגבי היחס בין החובלים ללוחמי הסטי"ל - זאת הנקודה שהכי מפריעה לי בכל הקורס הזה. וזה הדבר היחיד שלדעתי יגרום לי לחתום ויתור, אם אכן המצב יהיה נורא כמו שאתה מתאר (אני מתאר לעצמי שהמצב יותר בעייתי אצל בוגרי מגמת שייט ופחות אצל קציני אלקטרוניקה, המגמה אליה אני מאותר) .

נערך לאחרונה ע"י e13290 בתאריך 14-03-2008 בשעה 13:04.
ישן 14-03-2008, 18:35

תשובה:
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי e13290 שמתחילה ב "אתה רואה את הדברים לא נכון..."

צודק הצבא לא יכול למיין בצורה איכותית לפני הגיוס מסכים זה בדיוק מה שאמרתי אז לא עדיף למיין בצורה איכותית אחרי הגיוס אחרי שהחייל עשה טירונות 02 שמשותפת לכל מי שבחיל הים?

הצבא מעביר 90-100 איש פר מחזור מתוכם מסיימים שליש זה אומר שרוב האנשים באותו מחזור מבזבזים זמן סימולטור ושעות הדרכה לאלה שבאאמת מסיימים את הקורס וצריכים את זה -משמע הם ייצאו פחות מקצועיים ממה שהם היו יכולים להיות

בחיים לא אמרתי שמ"מ בשריון\הנדסה זה בזבוז אם תשאל אותי הוא תורם יותר מאשר רוב החובלים...מה שכן בזבוז זה העובדה שרוב אלה שנופלים הולכים להיות מש"קי ממטרות או פקידי לשכה כי לא שווה לשים אותם באף מקום עם היתרת פז"ם שלהם וזה אנשים עם פרופיל 97 וקבא מעל 54...
אני הייתי במגמת אלקטרוניקה גם.. החיילים שונאים אותך מעצם היותך חובל
ישן 14-03-2008, 18:53
צלמית המשתמש של e13290
  e13290 e13290 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "תשובה:"

טוב, כבר הסכמנו שאם לא היו אומרים לחבר'ה של קורס חובלים שהם הולכים לקורס חובלים - הם לא היו הולכים לחיל הים ולוקחים סיכון להיות חפ"ש בסטי"ל. אני לא הייתי עושה זאת, ואני לא מכיר כאלה שכן. ואם התגובה שלך תהיה: שלא יעשו טובה, אז הצבא יקבל חרא של חובלים - ואתה לא רוצה כזה צבא, וכזה חיל ים. כמה חבר'ה מקורס טיס אתה מכיר שהיו מסכימים להתחיל את השירות הצבאי בנ"מ ולהיות מאותרים לקורס רק אחרי הצטיינות בנ"מ?

לגבי זמן המנוע והוצאות על צוערים שלא יסיימו את הקורס: חבל מאוד, אבל אני לא רואה פיתרון קסם בנושא הזה. באמת שלא. מה תגיד על פרח טיס שנפל אחרי הראשוני? שבעה חודשים, או משהו כזה, של דלק סילוני בטיסות סולו - זריקת כסף מטורפת, כביכול. רק ככה אתה יכול לברוח את הטובים ביותר, ולצערנו אנחנו צריכים צבא עם אנשים איכותיים. דרך אגב, גם במטכ"ל ובשייטת חצי נופלים במהלך המסלול, וגם עליהם מוציאים המון כסף. יחידות העילית ממינות. זה חלק מהעניין.

לגבי בעיית פז"ם, אחי שליש נופל אחרי שלושה חודשים בימ"פ והשאר במתקדם... היעודי כבר מוגדר כשלב מכשיר ולא ממין וקשה לי להאמין שהצבא יעיף חבר'ה בזמן האקדמיה (אולי בודדים חותמים וויתור).
בקיצור, אני בטוח שבשיריון לא יתנגדו ללוחם שמגיע אליהם מקורס חובלים עם פז"ם של עשרה חודשים (ואני מכיר אחד שהתחיל מסלול בפלחה"ן נח"ל אחרי עשרה חודשים בקורס).

ובנוגע לקטע של שונאים אותך מעצם היותך חובל... יכול להיות. זה מפחיד אותי לאללה, כי לא בא לי להתעסק בקקי 5 שנים ושישנאו אותי בגלל דרגה או סיכה. אבל בסופו של דבר מדובר באנשים ובמערכות יחסים בינהם. אם אתה משאיר על בן אדם רושם חיובי ומדבר איתו בגבוהה העיינים הוא לא ישנא אותך(למרות שאתה חובל), ואם כן - הוא אידיוט ושילך לחפש את החברים שלו.

נערך לאחרונה ע"י e13290 בתאריך 14-03-2008 בשעה 18:55.
ישן 14-03-2008, 19:25

שמע אני לא מנפיץ לך דברים אני מדבר איתך על המחזור שלי שלפני וכ"ו
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי e13290 שמתחילה ב "טוב, כבר הסכמנו שאם לא היו..."

התחלנו 90 סיימו פחות מ25 שהתחילו תקורס והיו עוד איזה 4-5 נספחים

בקשר לזה שאתה חושב שיקבלו בברכה חובל אם הוא נפל אחרי הימ"פ..אותי לא קיבלו! ואת כל מי שהיה איתי בשבוע ראיונות רק מי שנלחם בשיניים הגיע למה שהוא רצה ומי שלא לא... לצבא יש מספיק אנשים איכותיים ולא שווה לו להתחיל להכשיר אותך מ0 בתכ'לס ולהשלים לך הכל גם אם אתה היית בקורס חובלים..אני עכשיו בסיירת גולני לא כי הסתכלו על העיניים היפות שלי רק בגלל שישבתי במעצר ולא הסכמתי להתפנות למוד"ש אלא רק לגולני...ועם כל הכבוד אני חושב שרוב מי שיצא\נפל מחובלים צריך להגיע ליחידות העלית של הצבא\קצונה כי הם חומר טוב של חיילים.

אני לא כזה מסכים עם הגישה שלך בקשר לזה שאנשים לא היו הולכים לחובלים אם הם מסתכנים בזה שלא יעברו גיבוש ויהיו בסטי"לים כי גם ביחטיו"ת אתה מסתכן שלא תגיע גם בגיבוש עוקץ גם בגיבוש יהלו"ם והחבר'ה שם חבר'ה מצויינים יותר מזה אם הבן אדם הזה לא מוכן להסתכן בלהיות בסטילי"ם ולא מאמין שהוא יעבור את הגיבוש אתה מצפה ממנו להאמין שהוא מסוגל לסיים קורס של שנתיים שהוא מלחיץ וקשה ואתה רואה אנשים שישנו איתך אתמול עפים...אני יכול להגיד לך שמי שלא מוכן להסתכן בסוגייה הנ"ל יהיה לו מאוד קשה לסיים את הקורס אלא אם יהיה לו שינוי בראש...

לגבי טיס שייטת מטכ"ל צודק! ביזבוז משאבים מטורף ביזבוז לוחמים ובשביל מה?! להגיד שהיא יחידה "ממיינת" להראות שהעפת 60-70 אחוז ממי שהתחיל את המסלול\קורס?! אתה יכול לשים את כולם בטירונות צנחנים ומי שיוכיח את עצמו בטירונות ובסדרת מיון ילך למטכ"ל נניח ככה אתה מקטין את הנשר בגלל פציעות-רוב הפציעות נגרמות בטירונות אתה יודע הרבה יותר טוב מי הבן אדם ומה הוא שווה
והפלוס הכי גדול חסכת מאות אלפי שקלים אם לא יותר לצה"ל כסף שילך לעוד אימונים או עוד אמצעים
ישן 14-03-2008, 20:01

סבבה צודק 100 אחוז הקורס שלהם שונה בתכלית
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי e13290 שמתחילה ב "מסכים איתך לגבי הכל חוץ מדבר..."

אבל מבחינת טירונות עושים אותה טירונות? מבחינת ערכים בסיסיים של מה זה רוח מה זה ספינה מה זה מערכת קשר שו"ב וכ"ו אני מדבר על הדברים הכי בסייים אתה יכול להקנות להם כן בטח שכן אתה יכול אפילו לבקש שיתנו הקצאות מאכ"א לכל חיל של מלש"בים איכותיים בהתאם לצורך שלו יכול גם יכול (אגב ככה גם היה המיון עד לפני כמה שנים) ברור שאתה יכול להתחשב בדברים כמו רצון לשרת פרופיל וכ"ו בוא נגיד שעדיף לדעתי לגייס לחובלים אנשים שמיועדים למודיעין מאשר נפלים של שייטת ומטכ"ל כמו שעושים היום למה? כי זה שהם רצו 6 דקות ב2000 לא עוזר להם יותר מדי כחובלים.... אגב לא אני סיימתי מסלול לפני 8 חודשים

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 14-03-2008 בשעה 20:04.
ישן 14-03-2008, 10:42

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "כשכתבתי על חיל הים האמריקאי נתתי קנה מידה ללחץ ולאילוצים שבגללם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שולה מוקשים
הקורס הוא כזה לחוץ..
ושאלת אם יש לי רעיון אחר האמת שיש לי הבעייה שאין לי למי להעביר אותו חח
לדעתי כל השיטה של הגיבושים בצבא היא מטומטמת אי אפשר לצפות מילד בן 18 שידע מה הוא רוצה כמו שאי אפשר לצפות ממגבש תותח עד כמה שיהיה ב3 ימים לחזות במדוייק את אחוזי הנשר של אותו בן אדם הפיתרון הוא מאוד פשוט לדעתי לגייס לחיל הים כחיל, חיל האויר כחיל,וכ"ו,אחרי תקופה של טירונות בסיסית שפחות או יותר יש נתונים על אותו בן אדם ויש הוכחות שהוא מוכן להקריב בשביל הקורס
(כי ביננו אם הוא לא מוכן לקחת את הסיכון שהוא לא יצליח בגיבוש וייפול הוא גם לא יישאר בקורס כשהוא יצתרך לסגור 21 ואז לצאת למקוצרת...) לשלוח אותם לגיבוש אינטנסיבי יותר ממה שהיום עושים שימשך אפילו יותר זמן וככה יסננו את אלה שלא מתאימים כבר בהתחלה ויחסכו המון משאבים וכסף ועוד פלוס שיהיה להם זה שלמפקדים שתקבל יהיה איזשהו רקע מהאנשים שהם עומדים לפקד עליהם.

כפי שכתבתי קודם כדי לקחת את האנשים הטובים ביותר צריך למיין לפני הצבא. הגישה של נכניס לצבא ונוציא משם את הטובים היא שיטה לא חכמה, לא מדויקת ולא מועילה.
אין שום הטעיה בלחתום 4 שנים קבע כי זו הדרישה ומחבינת הצבא זה לגיטימי.
אין שנאה בין חיילים לחובלים שלהם. כל חייל אומר על החובל שלו שהוא הכי גבר שיש.
נדבקה סטיגמה לחובלים כמו כל סטיגמה וזה מה שאתה שומע. מידת האמת- נמוכה מאוד.

ולסיום-לבטל גיבושים? לא נשמע לך טיפה הזוי? אתה רוצה אנשים איכותיים ליחידות עלית. איך תגיע אליהם? רק ממיון קדם צבאי. גם כדשי לא לבזבז זמן בזמן השירות וגם כדי לסדר צוותים מראש.

ישן 14-03-2008, 12:40

גבר שמע עם כל הכבוד ויש כבוד
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי uriel-k שמתחילה ב "[QUOTE=שולה מוקשים]הקורס הוא..."

הייתי בחיל הים ראיתי איך דברים עובדים שם הסטילניקם שונאים את החובלים...
כשחתמתי ויתור ועשיתי טופס טיולים לחצו לי תיד בכל מקום שעברתי כי "יצאת מקורס חובלים" זה נראה לך נורמלי..?

השיטה של נכניס לצבא ונמיין היא פי כמה וכמה יותר מדוייקת מהשיטה של הגיבושים אני יכול לתת לך את היחידה שלי כדוגמא אצלנו היו עושים גיבוש בתחילת הטירונות התוצאה הייתה נשר גבוהה פציעות וכ"ו ברגע שהעבירו את המיון לסוף הטירונות הוא גם הפך יותר מדוייק גם נגרמו פחות פציעות גם פיזית הוא היה יותר קשה וגם המועמדים שנבחרו היו יותר טובים...
.
אף אחד לא דיבר על הטעייה.. פשוט לבוא לילחד בן 18 ביום הראשון שלו בצבא ולהחתים אותו על משהו שהוא בכלל לא יודע את המשמעות שלו זה מתכון לבעיות ובקורס שלי אחרי הימ"פ פרשו 4 אנשים בגלל הקבע זה 4 אנשים שמבזבזים לך זמן אימון דלק אוכל וכ"ו וזה מסתכם בהרבה משאבים וכסף,מיותר לציין שהם התבזבזו בתפקידים שלישותיים כי לא היה להם רובאי והייתה להם יתרת פז"ם גבוהה והם גם לא נלחמו מספיק כדי לקבל תפקיד נורמלי.

ולבטל גיבושים לא נשמע לי בכלל הזוי זאת שיטת מיון גרועה שלא בודקת כלום זה שזו השיטה שמשתמשים בה היום לא הופך אותה לטובה תסתכל בצבאות זרים ותראה שהמיון אצלהם הוא פי כמה וכמה יותר טוב גם בלי גיבושים אז נכון שיש להם יותר זמן ויותר כסף אבל יודע מה אולי גם צה"ל הכל יכול יצליח ללמוד משהו מהמיון ל s.a.s הבריטי.... השיטה של גיבוש בודקת מה? כוח רצון והתמדה,כמה אתה רץ 2000? כמה דבק אתה בלהקיף בזנט שתקוע בים בולשיט! ברגע שתתחיל לסגור שבתות ויהיה עליך לחץ פיזי ומנטלי של שבועות מצטברים כמו בטירונות ואז יוציאו אותך למין גיבוש או יותר נכון מיון אז התוצאות לדעתי יהיו הרבה הרבה יותר טובות ונכונות

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 14-03-2008 בשעה 12:46.
ישן 14-03-2008, 16:44

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "גבר שמע עם כל הכבוד ויש כבוד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שולה מוקשים
הייתי בחיל הים ראיתי איך דברים עובדים שם הסטילניקם שונאים את החובלים...
כשחתמתי ויתור ועשיתי טופס טיולים לחצו לי תיד בכל מקום שעברתי כי "יצאת מקורס חובלים" זה נראה לך נורמלי..?

השיטה של נכניס לצבא ונמיין היא פי כמה וכמה יותר מדוייקת מהשיטה של הגיבושים אני יכול לתת לך את היחידה שלי כדוגמא אצלנו היו עושים גיבוש בתחילת הטירונות התוצאה הייתה נשר גבוהה פציעות וכ"ו ברגע שהעבירו את המיון לסוף הטירונות הוא גם הפך יותר מדוייק גם נגרמו פחות פציעות גם פיזית הוא היה יותר קשה וגם המועמדים שנבחרו היו יותר טובים...
.
אף אחד לא דיבר על הטעייה.. פשוט לבוא לילחד בן 18 ביום הראשון שלו בצבא ולהחתים אותו על משהו שהוא בכלל לא יודע את המשמעות שלו זה מתכון לבעיות ובקורס שלי אחרי הימ"פ פרשו 4 אנשים בגלל הקבע זה 4 אנשים שמבזבזים לך זמן אימון דלק אוכל וכ"ו וזה מסתכם בהרבה משאבים וכסף,מיותר לציין שהם התבזבזו בתפקידים שלישותיים כי לא היה להם רובאי והייתה להם יתרת פז"ם גבוהה והם גם לא נלחמו מספיק כדי לקבל תפקיד נורמלי.

ולבטל גיבושים לא נשמע לי בכלל הזוי זאת שיטת מיון גרועה שלא בודקת כלום זה שזו השיטה שמשתמשים בה היום לא הופך אותה לטובה תסתכל בצבאות זרים ותראה שהמיון אצלהם הוא פי כמה וכמה יותר טוב גם בלי גיבושים אז נכון שיש להם יותר זמן ויותר כסף אבל יודע מה אולי גם צה"ל הכל יכול יצליח ללמוד משהו מהמיון ל s.a.s הבריטי.... השיטה של גיבוש בודקת מה? כוח רצון והתמדה,כמה אתה רץ 2000? כמה דבק אתה בלהקיף בזנט שתקוע בים בולשיט! ברגע שתתחיל לסגור שבתות ויהיה עליך לחץ פיזי ומנטלי של שבועות מצטברים כמו בטירונות ואז יוציאו אותך למין גיבוש או יותר נכון מיון אז התוצאות לדעתי יהיו הרבה הרבה יותר טובות ונכונות

עם כל הכבוד אני לא מבין איך אתה מצפה לערוך מיונים שבודקים יכולת מנטלית של סגירת זשבתות ועמידה בסטנדרטים צבאיים לאורך זמן רב.
לא יכולים לקחת מלש"ב ולהתעעל בו עד שתצא לו הנשמה ולאורך זמן. לא ריאלי לחלוטין.
לעשות גיבוש בזמן צבא זה דבר שקורה בחי"ר בגיבושי יח"טיות והוא נכון לאותן היחידות.
קורס חובלים שרוצה אנשים איכותיים לא יסתכן בקבלת נפלים של גיבושים שונים ככה שהוא ימיין מראש.
שיטת הגיבושים היא היעילה ביותר במגבלת המשאבים שקיימים בצה"ל. כל הצעה אחרת ובטח לקורס חובלים תהיה לא יעילה מספיק.

ישן 14-03-2008, 19:42

גבר אתה לא קורא את ההודעות שלי..
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי uriel-k שמתחילה ב "[QUOTE=שולה מוקשים]הייתי בחיל..."

אמרתי שהשיטה של לגב"ש מלש"ב-אזרח זו שיטה גרועה
קח את אותו מלש"ב תן לו להתגייס לסיים טירונות בסוף טירונות תגיד לו טוב ויפה רוצה להיות חובל תסגור שבת תעשה סדרת מיון של שבוע שבמהלכה תבחן אותו על ניווט ימי על פיקוד על אילתור על מערכות בסיסיות בסטי"ל שתלמד אותו בטירונות ועם מכלול הנתונים הזה יש לך יותר בסיס לקבוע מי מתאים ומי לא

תקשיב אני אומר לך כאחד שהיה בקורס וכחייל שעומד להשתחרר אוטוטו שראה מלחמה ושראה פעילות מבצעית השיטת מיון של הגיבושים היא לא טובה היא בזבזנית וההוכחה היא ש60-70 אחוז ממי שמתקבלים עפים\פורשים בשלב כזה או אחר זה אומר שרוב ההחלטות של אם להעביר או לא להעביר את האנשים הם שגויות מנגד בסיירות חי"ר אחוז הנשר נמוך בהרבה האנשים הם לא פחות איכותיים ואני אומר לך כאחד שהיה גם פה וגם פה... והפלוס הכי גדול זה שחסכו המון כסף ליחידה בזה שאיחרו את הגיבוש כסף שהולך לאימון לאמר"לים וכ"ו התקציב בחיל הים למסלול הוא גבוהה פי 3 אולי 4....אז תחשוב לבד כמה כסף תחסוך...
זה שאתה אומר שהשיטה הכי טובה היא למיין לפני אתה אומר את זה מתוך ניסיון או בגלל שזו השיטה שאתה רגיל אליה?
אני אתן לך עוד שאלה כמה אנשים מתאימים אתה חושב לא מתקבלים בגיבושים כי לא נפלו על קבוצה טובה בגיבוש או לא יודע מה...כמה אנשים בגיבוש אמרת וואלה מגיע לו להתקבל ולא התקבלו וכמה אנשים שאתה חושב שלא הגיע להם להתקבל והתקבלו...
ישן 14-03-2008, 20:33

דווקא ביהלו"ם זה היה פחות בולט
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי C6W שמתחילה ב "באמת מדאיג אותי העניין של..."

שם עוד עשו ראיון לאנשים בראיון לצנחנים פשוט זימנו את המטכ"ליסטים ואת הטייסים עם הפז"ם הנמוך מאיתנו התעלמו
יהלו"ם אם נפתח מחזור גיוס ואין לך משקפיים והם החליטו שאתה מתאים בראיון יקבלו אותך
אצלנו רוב האנשים התאכזבו הם קיבלו מתוך 60 אנשים שבאו מחובלים צוללות טיס שייטת מטכ"ל ושלדג 10 אנשים ליהלו"ם 3 לצנחנים 4 לפלס"ר שריון 5 לעוקץ ו6 למיתר השאר הלכו לחפש את מזלם... היינו בערך 60 איש במיונים...כשאני אומר השאר הלכו לחפש את מזלם אז הרוב הלכו לג'וב כי לפי התפיסה שלהם זה עדיף מללכת ל3 שנים בגדוד זה או אחר בחיל זה או אחר שזו לדעתי גישה פסולה בפני עצמה... ד"א מתוך אלה שלא קיבלו כלום חובלים וצוללות היו הרוב...היו טייסים שעפו בשלבים מאוחרים אז לא הייתה להם יתרת פז"ם ושייטים שלא רצו לקבל אותם לגדוד בצנחנים אפילו כי המכסות של צנחנים היו 2-3 אנשים כי יש להם מספיק מלש"בים שמתמיינים אליהם

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 14-03-2008 בשעה 20:36.
ישן 15-03-2008, 09:48

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "גבר אתה לא קורא את ההודעות שלי.."

קודם כל זה שהיית בקורס ובחיל זה יפה אבל זה לא אומר שאתה צודק דבר שני, האנשים שמגיעים בדר"כ לסטי"לים הם חבר'ה שלא הצליחו בימי סיירות ובגיבושים ו עם נתונים נמוכים בשביל להתמיין שם בכלל, מסכים?

אם ככה באותה טירונות שבסופה יתמיינו לחובלים יהיו אנשים פחות איכותיים בגלל שהאנשים היותר מתאימיםנמצאים כבר ביחידה אחרת. אני לא אומר שסטי"לנים הם לא אנשים טובים או אינטילגנטים אני פשוט אומר שמרחב הבחירה מצטצמצם בשיטה שהצגת וגם האיכות קטנה בצורה לא מפתיעה. בקורס שכזה אסור לקחת סיכונים ברמת האנשים והנשירה בקורס היא נורמטיבית ומתקבלת.
זה שאתה אישית נדפקת מזה זה מבאס, אבל מבחינת חיל הים זה הדבר הנכון.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:09

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר